Binnenland. Gemengde Berichten In de groote voorjaars- Dr. Abrahams nam ontslag als wethouder en raadslid van Am- sterdam. De S.D.A.P. ver breekt alle banden met de Liga. Van ontsiag en staking. De Winkelsluitingswet een zegen? Teeltbeperking voor den tuinbouw. Dr. Abrahams heeft snel zijn con sequenties getrokken uit de beoor deeling van zijn gedragingen als bestuurder en geëmployeerde van de vereeniging Trein 8.28. Hij nam zijn ontslag als raadslid, dus mede als wethouder, van de hoofdstad, doch bleek nog naief genoeg om den burgemeester te verzoeken, zich met de instelling van een eereraad te willen belasten. De heer Weiss, de roerige leider van het Neutrale Middenstandsblok, zal intusschen zorg dragen, dat de merites van het geval niet onbe sproken blijven in den raad hij vroeg een interpellatie aan. Het hoofdbestuur van den Vrijz. Dem. Bond heeft aanleiding gevonden om over het ge val-Abrahams een speciale vergadering te beleggen. Medegedeeld werd later, dat het hoofdbestuur door de gedragingen van het bondslid, den heer Dr. Abrahams, „pijnlijk verrast" was, maar dat, alvorens maatregelen te treffen, het resultaat zal worden af gewacht van het gedaan verzoek tot instelling van een eereraad. Ook de S.D.A.P. heeft een familie kwestie. Sinds eenige maanden nog maar heeft ze de Liga officieel erkend als een socialistische instelling en in partijverband opgenomen. Maar de verhouding is nooit innig geweest. De Liga wordt beheerscht door wat jonge enthousiastelingen, die meenen, dat de partij moet worden verdedigd door een eigen weer- of afweer- macht. De leiding der partij is altijd wat huiverig geweest voor een derge lijk semi-militair, particulier corps, een ge-uniformeerde knokploeg. Thans heeft het partijbestuur defi nitief alle relaties met de Liga ver broken het heeft zelfs een verzoek afgewezen om ter zake nog nader overleg met de Liga te plegen. Met onze mijnindustrie blijft het onvoordeelig gaan. Gelijk we eenige weken geleden reeds voorspelden, is' de prijzenconcurrentie thans een feit geworden alle gemaakte afspraken zijn komen te vervallen. Dat op zich zelf voert reeds tot groote prijs dalingen. Daar komt bij, dat de nieuwe Fransche contingenteeriogs- bepalingen de uitvoermogelijkbeden van kolen verslechterden. En België heeft een nieuw recht geheven van 10 francs per ton. Waar de afzet alzoo bemoeilijkt is, moet dat weer slag hebben op den prijs Tenslotte moet worden vastgesteld, dat de Engelsche en Belgische kolenindustrie aan de Limburgsche mijnen in het eigen land een doodende concurrentie aandoen. De kolen gaan derhalve goedkoop worden en ondanks dat zal de ver koop minderen. In het vooruitzicht daarvan overwegen de Limburgsche mijoindustriën de instelling van een 5 daagsche werkweek. Terwijl dan even goed nog ontslag zal moeten volgen voor eenige bonderden mijn werkers. Voor ontslag zullen in de eerste plaats buitenlanders en daarna oogehuwden in aanmerking komen. Merkwaardig is, dat zich in den laatsten tijd weer verschillende arbeidsconflicten ontwikkelen. In de meubelindustrie en bet behangers- bedrijf dreigt een staking, welke een half duizend man zal omvatten. De neutrale patroonsbond wil een ver- aging van het uurloon met 3 cent de arbeiders wenschen handhaving jaa de ge-expireerde collectieve overeenkomst. Met den R.K. Patroons in duigen storten. En die zullen er komen en daarom moest men een open oog voor de toekomst hebben. De waard, die veel menschen had hooren spreken en zien han delen, voelde maar al te wel. welk dorpsmeisje den gast best zou passen. Hij was stellig overtuigd dat de vriend hier in hel dorp zijne keuze zou vinden. Die van Don ders, die van Winkels, dat waren ferme boeren, die er goed voor zalen. En de dochters, bonken van vroului, konden werken als trek ossen. Dat waren nog boeren van den ouden stempel. Niets ging verloren, enkel de krullendblauwe rook door den schoorsteen. Zoo. zoooo.... moet het zijn... zijn hakkelde Jan. En nu begon de herbergier, Jan's hart nog waterachtiger te maken. Zooveel boender land hadden die van Honders hier aan de grens liggen, nog meer hek- taren hadden zij in de kon. van bel dorp. Zij verhuurden dasrbij nog een paar pachthoeven, hadden nog bosschen en veel uitslaande geld. Bij Honders waren drie dochters, voor wie de tijd van trouwen gekomen was. Goed van ;<ard waren ze. Die ze kreeg was r niet mede bedrogen. Met het ode deel van 'hun fortuin kon "i heerlijk door de wereld i. jen. Schoon waren ze niet Het ha... haar was de koe- bond St. Reinoldus konden ze terzake overeenstemming bereiken. Een eigenaardige halve-dagstaking had Maandag plaats in het bouw bedrijf te Venlo. Twee patroons van buiten de gemeente, die in Venlo werken uitvoeren, weigerden om de loonen van het collectief contract uit te betalen. Deswege gingen de arbei ders van die twee patroons in staking. Ook de arbeiders bij de andere patroons hebben nu echter Maandag morgen niet gewerkt en... ze deden dat met instemming van hun bazen, die ze extra-vrijaf hadden gegeven, opdat een massale demonstratie tegen de twee onwillige bouwers zou kun nen worden gehouden. Blijkens zijn uitlatingen in de Memorie van Antwoord van minister Verschuur op het Voorloopig Verslag inzake het ontwerp tot wijziging van de Winkelsluitingswet, biedende de mogelijkheid aan gemeentebesturen om bijzondere afwijkingen van de wet voor hun gemeenten vast te stellen, heeft genoemde minister te kennen geven, dat hij sterk afkeurt de actie van sommige mlddenstands- vereenigingen tegen de wet op de winkelsluiting in het algemeen. De minister is er van overtuigd, dat de groote meerderheid van winkeliers de verplichte sluiting en de moge lijkheid om Zondagsrust te genieten van harte waardeert. Van den minis ter zijn dan ook geen voorstellen te verwachten tot het aanbrengen van radicale wijzigingen. Dezer dagen is het reeds meer malen aangekondigde Kon. Besluit te verwachten, houdende een ver plichte teeltbeperking voor den tuin bouw. De geruchten over geknoei met de varkens-export hebben toch blijk baar een grond van waarheid gehad. Er blijkt binnenslands veel voor export bestemde bacon te zijn ver ban Jeld te Rotterdam vonden ter zake vier arrestaties plaats. Brand te Overloon. Maandagmorgen omstreeks 10 uur brak plotseling brand uit in de landbouwschuur van den landbouwer H. Tiessen, boerderij „De Rouw". De geheele schuur en alle land bouwmachines en gereedschappen, alsmede een groote partij briketten en brandhout, gingen in vlammen op. Enkele kippen verbrandden even eens. Het woonhuis met stallen, welke slechts 5 a 6 M van de schuur verwijderd lagen, bleven gespaard, dank zij de goede wind richting en bet flinke optreden van de brandweer. Oorzaak van den brand is onbekend, verzekering dekt de schade H. Wydingen. Z. H. Exc. Mgr. Lemmens zal op Zondag 11 Maart in de kerk der Minderbroeders te Weert de heilige Wijdingen toedienen aan de volgende fraters Minderbroeders Het Diaconaat aan de fraters Nivardus Noordermeer, Gerulphus Imholz, Antonellus Boere Longinus Tusch, Rodulphus Pans, Gordianus Wienk, Aquilinus Emmen, Sidonius Mehring Lactantius Engelbregt, Deslderatus Mulder. Torphinus van Bueien. Germanicus Jacquemeins, Florus Claessens, Constantius van Rijn, Fredegandus Thelen, Gonsaldus Wilshaus Aurelianus van Dijk, Caatius Andreoli, Adelardus Epping Gandulphus Bertels, Alcuinus van Miltenburg. Bertram Breukelen, Fraternus Beekman, Eleutherius Lobman, Acharius van Heuvel, Maximianus Sier, Edgar Neefjes; Het H. Priesterschap aan de fraters Adjutor Rietjens uit Den Haag. Dismas van Galen uit Over veen, Diodorus rolane uit Utrecht, Rutgerus Hermans uit Heythuysen, beest niet, als ze maar een goeden uier onder had, gekte Jan, wiens gezicht straalde van blijdschap. Juist, zoo moet het zijn I Nu vergrootte de baas nog eens het fortuin, noemde den over- grooten eigendom bij zijn waren naam. Hij onttakte den familie boom. Het waren nette lui. Als Jan nu zijn verwondering uitdrukte, dat er nog niet een van de drie getrouwd was, bemerkte zijn gastheer, dar zij vrijers ge noeg hadden gehad. De ware broeder was nog niet gekomen. Vele jongelui hadden er aange- vrijd, maar gewogen, werden zij te licht bevonden. Nu begon Jan ook te twijfelen of hij zich zou durven vertoonen. Doch die niets waagt, krijgt ook niemendal. Maar toen de waard hem nu geruststelde, dat hij, deftige en rijke boer, zich mocht aanbieden, wijl hij wist wat hij zei. Hij kende de lui heel goed, ze kwamen en gingen nog al dikwijls toten over de grens. Zoo het Jan tegenviel, wat niet te veronderstellen was, dan zou hem de waard wel elders te recht wijzen, wijl hij al de menschen van hier en den omtrek kende en wist hoe zwaar ze wogen en hoe veel ldlos ze trokken. Eenige stappen meegaande, wees hij hem uit met hand en voet. Even achter het dorp zou Jan aan een kruisweg komen. Hier moest Uluminatus Everts uit Utrecht. Monaldus Goemans uit Hillegom Humilianus de Klein uit Hemen, Vitalicus Spendel uit Delft, Remedius Deken uit Hem en Venhuizen, Florimundus Schouten uit Gouda, Wernerus Chermin uit Bleijerbeide, Athanasius Kwaaitaal uit Breda Armandus Pex uit Rijswijk, Juni- perus Gronheid uit Delft, Hubertus Nieuwenhuijsen uit Amsterdam, Herbertus Timmermans uit Den Haag, Fulbertus Laurant uit Wychen, Aquino van Liebergen uit Venlo, Clementius Schoonbrood uit Maas tricht, Wulstanus Groothuizen uit Alkmaar, Victorieus van der Luut uit Den Haag, Castulus van den Eijnden uit Heerlen, Salvinus Duyn- stee uit Den Haag. Crisis-Rundveecentrale. Door de Crisis-Rundveecentrale zal gelegenheid worden geboden aan haar te leveren le kennelijk drachtige runderen in alle soorten en kwaliteiten. 2e versch afgekalfde vaarzen en koeien te: Horst-Sevenum Woens dag 21 Maart 1934 8—10 v.m. Veemarkt, Eindhoven Vrijdag 23 Maart 1934 8—10 v.m. bij abattoir. De kaarten voor aangifte tot levering moeten uiterlijk Maandag middag, 12 Maart 1934 ten kantore van de Crisis-Rundveecentrale te 's-Gravenhage zijn ontvangen. Prijzen en voorwaarden als de voorafgaande week. Aangezien het den laatsten tijd voorkomt, dat door leveranciers minder dieren worden aangeboden dan door hen zijn aangevraagd, wordt er nogmaals op gewezen, dat zulk een handelwijze de Crisis- Rundveecentrale aanleiding kan geven tot het treffen van maatregelen, welke voor de betrokkenen onaan genace gevolgen kunnen hebben. Tevens wordt er nogmaals op gewezen dat de Crisis Rundveecentrale zich het recht voorbehoudt, wanneer haar na levering blijkt, dat een rund niet aan de door haar gestelde voorwaarden voldoet, de over nemingssom met 40 pet. te ver minderen. Badplannen in het Geuldal. Naar wij vernemen, is een ontwerp voor een bad- en z wemgelegenheid in het Geuldal ten Westm van Valkenburg in uitvoering. Een wandelpark en roei vijver zullen tevens worden aangelegd. De totale oppervlakte zal 30.000 vierkante meters groot zijn. Groote fraude te Kaatsheuvel De Tel. meldt uit Tilburg: De geruchten over corruptie, welke door gemeente-ambtenaren te Kaatsheuvel gepleegd zou zijn, houden steeds aan. De zaak moet reeds lang hangende zijn en is dezer dagen aan het licht gekomen door een uitgebreid accountantsonderzoek De verdenking is gevallen op een gepensionneerd politie agent uit Tilburg, die van het gemeentebestuur van Tilburg pensioen geniet en door het gemeentebestuur van Kaatsheuvel en Loon op Zand was aangesteld voor het ophalen van huur der gemeentewoningen. Hierbij zou hij in een tijdvak van eenige jaren naar men aanneemt een bedrag van circa f 20.000 hebben ontvreemd. De man is reeds ontslagen en het gemeentebestuur van Kaatsheuvel heeft beslag gelegd op het pemioen, uit te betalen door de gemeente Tilburg. Inmiddels is een nieuw onderzoek ingesteld op advies van den raad, die Dinsdag in een buitengewone zitting de ffoanciën der gemeente heeft besproken. Officieus wordt medegedeeld, dat de vermoedelijke tekorten wel f 50.000 a f 60.000 zullen beloopen. Zaterdag is deze zaak in handen gesteld van de Justitie. Dat zal je gebeuren. Toen Zaterdagmiddag de 16 jarige hij links inslaan en de eerste groote huizing, overlommerd met hooge populieren, was Honders- hof. De boer dankte hartelijk en zou hem van avond op de terugreis den uitslag mededeelen. Stramproy lag vlak vóór hem roode pannen en mossig rieten daken van dicht aaneengesloten huisjes, waarboven groenende boomen uilkroonden en de slanke kerktoren met zijn goudstralend haantje omhooglijnde. Als een herboren mensch had hij de herberg verlaten. Wel had hij erg lang gezeten, een centje verleerd, maar zijn tijd niet ver spild. Hij wist nu een aangewezen nestje en hij begon na te denken, welk liedje er moest geneuried worden. In zijn geboorteoord had hij met z'n »hot en haar draven® geen liefderijk gevolg gehad. Hier zou hij eens zijn uiterste best doen. Deftig en fijntjes moest hij uitpakken overzag zich nog eens van kop tot teen, sloeg met zijn roodgeruiten zakdoek het slof van zijn schoenen. Zijn boerderij moest hij als een goudmijntje, als een lief hemeltje afschilderen en zijn zilverstukken dansend doen flik keren vóór de oogen van zijn aanstaande bruid. 't Stramproyer volk, om zijn fratsen en kloppartijen overbekend, lag na den noen op 't gras te luierikken, te kouten en te giche- len. Als Jan langsbeende werd hij zoon van den landbouwer O. te Soerendonk met paard en kar zich bij den molen bevond werd de jongen plotseling door het nogal kwaad aardige paard bij den schouder ge grepen, waarna het paard wegholde en eenige tientallen meters verder den jongen losliet, waarna deze een der wielen over het lichaam kreeg. Ofschoon het geval zich ernstig liet aanzien had hij slechts eenige ont vellingen opgeloopen. Kerk in St. Jozefpeel aanbesteed. Onder architectuur van den heer Elemans te Ravestein is te Boekei aanbesteed het bouwen van een kerk. De begroofing was f 10000. Ingeschreven werd als volgt: J. Verstegen, Volkel f 9292 L. Volleberg, Venray f 10695 W. Mulder-v. Boekei, Heesch f 10879 C. v. Braken-Cremers, Oploo f 10909 A. H. Heents, Geroert f 11350 C. v. Thiel, Zeeland f 11774 G. v.d. Kruisen en Zn., Oploo f 11844 Gebr. Klerkx, Zeeland f 11884 Cremers en Graat, Beugen f 11995 G. v. Dijk en Zn., Wychen f 12050 F. v. d. Linden, Gemert f 12320 Fleuren en Fransen, Beugen f 12677 Gebr.Strijbosch, Aarle Rixtel f 14287 N. Meulensteen, Dinther f 15584 Gunning volgens bestek. Onder een rollenden boom. De houthandelaar Turlings uit Echt is onder eeD rollenden boom geraakt, waarbij hem het linkerbeen werd verbrijzeld. In het ziekenhuis te Roermond, waarheen de ongeluk kige werd overgebracht is hij na amputatie van het been overleden. Maastrichts begrooting De begrooting der gemeente Maastricht geelt nog, ondanks de reeds gedane korting op de loonen en salarissen een tekort aan van f 35.000. Teneinde dit tekort te dekken zal den Raad a.s. Dinsdag een voorstel worden gedaan om de loonen en salarissan met ingang van 1 April a.s. nogmaals te korten met 2(/2 pet. voor gehuwden en 5 pet. voor on- gehuwden. De korting zal alsdan in totaal bedragen resp. 10 en 15 pet. L\jken op de spoorlijn. Zaterdagavond is door den onbe- zoldigd-rijksveldwachter van Houwe- lingen op de spoorlijn tusschen Arkel en Leerdam onder de gemeente Kedichem het lijk gevonden van een ongeveer 20-jarig manspersoon. De man is waarschijnlijk door den trein, die daar omstreeks zeven uur was gepasseerd, overreden. Het lichaam was totaal verbrijzeld. Zondagochtend werd op de spoor lijn Zutphen—Winterswijk het lijk gevonden van den 43-jarigen D. J. B., onderwijzer asn de openbare school te Zutphen. Daar op dit gedeelte de weg een binnenweg van den Deventer- weg richting Warnsveld vlak langs de spoorlijn ligt, bestaat het vermoeden, dat bij op de spoorbaan terecht is gekomen en door een passeerenden trein is aangereden. Een wond aan het achteihoofd geeft tot dit vermoeden aanleiding. Door een auto gedood. Zondagavond is de 70-jarige heer A. P., ter hoogte van de „Kom- miezenhuizen" te Simpelveld door een auto van den heer B. uit Eys aangereden en op slag gedood. Heffing op varkens verlaagd. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken is het be drag der heffing, hetwelk bij slachting van varkens aan den betrokken keuringsdienst betaald moet worden, met ingang van Maandag verlaagd van 9 ct. tot 6 ct. per K G. slacht- gewicht. Deze verlaging is mede mogelijk, doordat de prijzeo, welke in Engeland gemaakt worden voor het naar dit land uitgevoerde varkens vleesch, den laatsten tijd niet onbe langrijk verbeterd zijn. Vertrouwd onmiddellijk geportretteerd. Die had het erg in de knik kende knieën die ging nog verder dan vandaagdie liep mei een leeg buikje naar een welgevulde schapraai Maar nonkel Jan hoorde noch zag, In de kom van het dorp smeer de Jan nog eens zijn tong meteen glas bier. Mogelijk konden de lui hem nog juistere inlichtingen geven en ook behoefde hij die van Honders niet in hun middag rust te storen. Een flinke herbergsdochter be diende Jan. Mooi weder, Mijnheer. 'I Weer is goed. Zoo de menschen nu goed zijn, is alles goed. Waarom niet? In Stramproy zijn geen slechte menschen. Nu maakte de juffer den lof van de dorpsbewoners en vroeg of Jan soms naar Zwartbroeck, naar de drie Gezusters Pelgrimsen was geweest. Van de H. Berthiïia, Eutropia en Genoveva moest Jan het heden niet hebben, alhoewel hij anders veel ter kerke liep Een andere reis, een liefdes bedevaart had hij ondernomen. Van verre begon hij met de klok te luiden. En het vroolijke meisje hielp hem tampen. Meisjes zijn er bij de vleet, maar de goei ventjes zijn dun gezaaid. Aan ieder vinger, een liefje. Armoede troef. schoonmaak kunt ge gerust flink aanpakken. Al worden Uw handen daardoor ruw, rood of stuk, met PUROL maakt ge ze weer zacht, mooi en gaaf. Vooral 's avonds wordt, dat deze verlaging van de heffing aan het binnenlandsche ge bruik van varkensvleesch en aan de daling van de kosten van het levens onderhoud ten goede zal komen. De fraude te Beugen. Blijkens rapport uit Eindhoven, van waaruit het onderzoek geleid wordt, bedraagt de gepleegde fraude meer dan f 22.000. Stille Omgang. Naar wij vernemen zullen uit Deurne en omgeving ongeveer 150 personen aan den Stillen Omgang te Amsterdam in den nacht van 20 tot 21 Maart a.s. deelnemen. De handel in schapen. De handel in schapen was in 1933 meer dan droevig. Niet alleen dat de prijzen kelder den doch ook en dat was jammer de afzetgebieden werden kleiner. Een verblijdend verschijnsel viel er te constateeren; al het binnen- landsch gebruik van schapenvleesch was grooter dan ooit te voren. Vooral in de groote steden is van 't jaar veel schapenvleesch verbruikt, Voor zuig cf Paascblammeren was weinig vraag. De prijzen ver leerden van 9—13 gulden of van 30 tot 45 cent per K.G. geslacht. De weidelammeren deden niet meer uit dan f 6 per stuk en nog viel er weinig te plaatsen. In 't begin van het jaar prijsden de oudere schapen nog van 12 tot 15 gulden per stuk. De jarige schapen noteerden iets hooger en wel tot 18 gulden. Onze beste afnemer was België en bleef dat ook. De herfst bracht ook geen opleving. De handel bleef flauw met lage prijzen. Roof-overval te Amstelveen. Maandag heeft te Amstelveen een brutale roofoverval plaats gehad ten huize van den veekoopman H. Gels. De woning ligt op eenigen afstand van den grooten weg, iets in de laagte en ongeveer 15 meters verwijderd van de naastbijzijnde huizen. Te 10 uur des ochtends vervoeg den zich 2 mannen aan de deur, die toen de vrouw des huizes die alleen thuis was, open deed, voorgaven een bouquet bloemen te komen afgeven, dat zou zijn besteld, doch waarvan de bewoonster niets afwist. Zoodra de deur geopend was. zijn de mannen naar binnen ge drongen hebben de vrouw tegen den grond geworpen, haar vervolgens aan handen en voeten met een electrische snoer vastgebonden en een prop in den mond geduwd. Toen de vrouw weerstand bood, gaven zij haar een barden slag op het hoofd, tengevolge waarvan 2ij een bloedende wonde bekwam. Uit het bureau, dat was geopend hebben zij een hoeveelheid geld gestolen, evenals uit de brandkast, welke zij met een sleutel hebben kunnen openen. In totaal hebben zij ongeveer 20G a 300 gulden gestolen. Minister Coljjii naar Indië. Naar de msb. verneemt zou Mi nister Colijn in de eerste dagen van Mei zijn reis naar Indië aanvangen. De datum van vertrek zou voor loopig zijn bepaald op 2 Mei a.s. Een nieuwe „Zeppelin" In Friedrichshafen wordt thans met Koortsachtig: haast gewerkt aan den bouw van een nieuwen Zeppelin, die 12 meter langer zal zijn dan de beroemde „Graf Zeppelin" zoodat wanneer deze luchtreus vol- Toen hel meisje liet hooren dat ze nog niet verpast was, geloofde Jan het niet. Zoo een bij-der-hande juffrouw moest niet op den uitkijk slaan. Die kon er twintig vinden. Mogelijk vochten er de jongens om. En als het meisje de armoede aan minnende zielen nog meer ontblootte, werd Jan een beetje onrustig en meende reeds een bal aan de voeten te hebben. De ver zoeking weerde hij snel af. Zij zocht een heer, een fijn stads heertje, dien Jan in den grond van zijn hart vervloekte en ver doemde. En hij, stevige boer, moest ook in zijn sfeer blijven en een flinke boerin opdelven. Die waren er genoeg in Stramp roy. Zij noemde seffens een tiental boerinnen, die ongeduldig een hanengekraai wachtten. Bij het noemen van Honders, vroeg Jan een persoonsbeschrijving. Die kreeg hij onmiddellijk. Daar waren drie dochters, lomp en leelijk ge noeg, rijk, maar beest. Met al naar geld werkten ze nog meer dan de minste boerenmeid en liepen soms gekleed, dat men ze met geen tang zou aanpakken. In de gunst van 't herberg- prinsesje stonden die vun Honders niet. Maar juist de opgesomde gebreken waren bij Jan de hoogste deugden, die hij zochtrijk, gierig en werkzaam. En hoe meer 't juffertje de boerinnen aftakelde, hoe innerlijk vuriger Jan ze lief- kreeg. Dat was nu juist zijn tooid zat zija. deze eea lengte zal hebben van 248 meter. De passagiersgondel zal nog luxueuser worden uitgevoerd en in meer artistieken stijl zijn ingericht. De nieuwe „Zeppelin", de „L. Z. 129" zal ongetwijfeld zijn bekenden voorganger „de Graf" verre over treffen. Men verwacht algemeen, dat den 14den Mei de eerste tocht zal wor den ondernomen met als bestemming Zuid-Amerika. ZOMERTIJD. Bij Kon. Besluit van den 27sten Februari 1934, (Staatsbl. no. 81) tot vervroeging in 1934 van den wettelijkeu tijd. bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908 (Staatsbl. no. 236) is bepaald, dat in 1934 de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd. bedoeld in art. 1 der wet van 23 Juli 1908 (Staatsbl. no. 236), zal aanvangen den I5den Mei en zal eindigen den 7den October. lu zün auto verdronken. De 23 jarige A. Gerrits uit Zwol le, die bij kruideoiersffrma te Elbutg in betrekking was, vertrok Donder dagavond j.l. per auto uit laatstge noemde plaats om een bezoek te brengen aan zijn verloofde te Heerde. Sindsdien werd hij vermist. Maandagavond omstreeks 6 uur bemerkte een schipper, die in het Apeldoornsch kanaal voer, dat er een auto op den bodem van het ka naal lag. De auto werd opgehaald en bleek de wagen te zijo, waarme de genoemde G. Donderdagavond uit Elburg was vertrokken. Het lijk van G. werd in de auto gevonden, Natril in-verlichting en auto- lantaarns. Door de Arrondissementsrechtbank te Maastricht is Maandag bevestigd het vonnis van den Kantonrechtec te Sittard, waarbij prof. dr. ir. H. J. C. H. Gelissen, directeur der S.V.M. wegens het rijden zonder licht van een auto over een natrium verlicht weggedeelte werd veroordeeld tot een geldboete van 50 cents of een dag hechtenis. Deze strafzaak gold het uitlokken van een principieele beslissing om trent de vraag of het voeren van eenige verlichting op een natrium- verlichten weg naar de wet nog ver- eischt is. De Rechtbank heeft zich na her nieuwd onderzoek vereenigd met de beweegredenen en de beslissing van den Kantonrechter. Van de zijde van den verdachte was wel is waar op theoretische gronden betoogd, dat op een van natrium verlichting voorzienen weg het gebruik van een lichtbron hetzij als signaal, hetzij als kijkobject, niet alleen onnoodig en overbodig is, omdat de bestuurder vao een motor rijtuig, ook als dit geen licht voert, zelf kan zien en gezien worden, maar ook dat door het voeren van elk licht de veiligheid van het verkeer in ge vaar kan .worden gebracht, doch de Rechtbank achtte zulks niet practisch aangetoond. De Rechtbank overwoog verder, dat het ook overigens aan den bestuurder van een motorrijtuig niet vrijstaat te beslissen, dat op een weg of straat de verlichting zoodanig is, dat hij in strijd met de uitdrukkelijke bepaling van de wet. zich van het voeren van welk licht dan ook mag onthouden. De Rechtbank nam dan ook niet aan, dat de handeling van verdachte om hoegenaamd geen licht aan zijn motorrijtuig te voeren, waarvan hij toegeeft, dat zij in strijd is met de letter van de wet, zou beantwoorden aan geest en doel van de wet. Steun roggeoogst 1933. De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat aan ver bouwers van rogge, oogst 1933, welke bij levering voor den tweeden October 1933 gedeeld zou hebben in de steungelden, ten behoeve van verbouwers van rogge, oogst 1933, verleend krachtens de wet van 5 Mei 1933. Staatsblad 259, uit het Landbou w-Crisisfonds, op basis van f 0.50 per 100 K G., uitkeeringen worden gedaan over de hoeveelheden van bovenomschreven rogge, welke na 2 October 1933 zijn geleverd. Voorts zijn de verbouwers van rogge erkend als groep van pro ducenten van crisisproducten. Ten slotte is bepaald, dat de krachtens deze beschikking uit te keeren gelden in nadere verrekening zullen worden verstrekt uit de saldi van de stichting Nederlandsche Graancentrale. gevestigd te Den Haag. De vastenbrief van liet Ned. Episcopaat. Verleden Zaterdag is het door de boekdrukkerij Bröcheler en Thoma te Vaals uitgegeven weekblad de Vaalser Anzeiger" door de Duit gading. Maar in de oogen van 't meisje mocht bij niets laten blijken en ging verder, meedra gend haar beste liefdewenschen, waarvoor hij hartelijk dankte. Wat een groene boer is me dat, zei ze stil en zij keek hem na. En toen Jan den zijweg naar Hondershoeve insloeg, kleurden haar rozige wangen nog meer. Hemel, wellicht ging die er op los. Dan had zij haar snoezelig mondje voorbij gepraat. Wellicht verbazelde de boer 't gezegde, 't Kon haar verder toch niet donderen, wijl ze aan die boeren- harken toch geen drank vertapte. (Wordt vervolgd) strandde het s Italiaansche ui welks macb|o raakt. Toen de 3 dingsbooten kwamen, bft druk der eene helft z( a tien leden deia eenige officl reddingsboot echter omslot

Peel en Maas | 1934 | | pagina 6