Ik Z.N.L. - 17H I 2600 Flink HUIS Dr.A. Lommen Kuikens. H. Communie PETER HENDRIX Geen bijbetaij of at Nette Kostheeren P.Bri Vrije doktere h Volledige Zv P. A. J. J. Poel Gemengde Berichten Jos. Dislricts-Arbeidsbeurs Advertentiën vischverkoop O.T. Rozenberg Te huur BOERDERIJ mangels Boerinnenlsond Leunen. L. BACKUS Volks schoenmakerij. L. COLLAERT Lederwaren JOH. CLAESENS Voorradig serradella, gras- en klaverzaden Klavei zadii Serra«, C. Hens Seis Bureau Venlo, t Afzonderlijke vriji In 1933 werden 35ei Z. N. L. voor rekenidt M. V. Z. in een Ziekui V. Agenten o OpbergeJ Handelsavondschool nog veel beter, geschikter, practischer en aantrekke lijker te maken voor de Cursisten van Venray en omstreken. Vele gemeenten zijn, om zoo te zeggen, jaloersch op onze Handels avondschool. Laat Venray dan mede werken aan haar bloei. De Zeer Eerw. Heer A. Esser, Pastoor te Well, (geboren te Venray) herdenkt heden deD dag, waarop hij voor 40 jaren werd priester gewijd. Z. Eerw. is sinds 1920 als Pastoor te Well werkzaam. Gouden Huwelijksfeest, Op 18 Juni a.s. hopen de echte lieden Joseph van Opbergen Hendrina Martens, Stationsweg alhier, hunne 50-jarige echtvereeniging te herdenken. Stille Omgang. Hedenavond zullen van de afd. Venray 140 personen naar Amster dam vertrekken om aldaar deel te nemen aan den Stille Omgang. Vorig jaar bedroeg het aantal deelnemers nog maar 60. Wel een flinke vooruitgang, Vanaf de Groote Markt vertrek ken tot uiterlijk kwart voor Degen extra-bussen naar het Station. De trein vertrekt precies 9 uur. Heden morgen zijn er nog enkele kaartjes verkrijgbaar bij den Heer H. Jacobs, Stationsweg. Woensdag slaagde voor doc toraalexamen geneeskunde P. C. L. Janssen uit Leunen. Auto tegen een boom. Maandagnacht had in de Duitsche grensplaats Duiken nabij Venlo een ernstig auto ongeluk plaats. De 23- jarige J. Janssen uit Venray reed met zijn luxe-auto op den weg van Boisheim naar Duiken. Tengevolge van de gladheid van den weg moet de auto geslipt en in volle vaart tegen een langs den weg staanden boom gebotst zijn. De wagen werd grootendeels vernield. Na enkele ureD ontdekte de bestuurder van een pas- seerende vrachtauto, den zwaar be schadigden wagen ter zijde van den eenzamen weg en hoorde hij iemand kreunen. Tusschen de wrakstukken van de auto vond hij toen J. met een zware hoofdwonde en eenbeen- fracluur. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen en na voorloopig verbonden te zijn werd het slacht offer op zijn verzoek naar het R K. ziekenhuis te Venlo overgebracht. Ofschoon de toestand van den gewonde aanvankelijk zeer zorgwek kend is geweest, is thans daarin een zoodanige verbetering getreden, dat gevaar geweken wordt geacht. Passiespel. Het bericht onder dezen titel in „Peel en Maas" van 3 Maart j.l. heeft een kleine rectificatie noodig. Dit fijne Passiespel zal voor de donateurs van het Patronaat en andere genoodigden worden gezongen op Woensdagavond 21 Maart. Wij zeggen „gezongen", daar de schoone zang domineert en het spel sober, mogelijk volgens sommigen te sober, is. Ten genoegen echter van deze laatsten worden er, met algeheele instemming van de Helmondscbe leeraren in de Ward-methode, plas tische „Levende Beelden" van het Lijden Onzes Heeren ingeschoven. Het belooft een keurige avond te worden. GEVONDENEen rijwielplaatje Inlichtingen Marechausseekazerne, „Het Hoogste Recht." Morgen Zondag zal het „Graafsch Tooneel" alhier in Zaal „Wilhelmina' opvoeren „Het Hoogste Recht" tooneelspel in 4 bedrijven. „De Gelderlander" schrijft over de opvoering van dit stuk het volgende: „Onderhoudend als het stuk was, werd het vlot gespeeld, zoodat het boeide in stijgende mate, en een uitmuntende vertooning werd. die de goede spelqualiteiten der dames en heeren executanten deed waardeeren." „DeGraafsche Courant" schrijft: „Aan dames en heeren dilettanten die dit moeilijk tooneelstuk op mees terlijke wijze hebben vertolkt, niets dan lof. Wij zouden niet kunnen zeggen wie op het tooneel uitblonk, daar allen rolvast waren, ieder speler van 't begin tot het einde goed in zijn rol bleef, zoodat dit tooneelstuk goed tot zijn recht kwam. Na afloop hadden de dames en heeren dilet tanten dan ook een daverend applaus" De avond wordt opgeluisterd door blaasmuziek van „De Lausitzers." Voor tooneel- en muziekliefhebbers belooft dit een pracht-avond te worden. Wegens de tijdsomstandigheden zijn de prijzen zeer laag gesteld. Zie advertentie in dit Blad. gaderlng plaats van de Jonge Boeren, waar als spreker optrad !r. Bemel- mans, Roermond, met als onderwerp: Fascistische stroomingen. OIRLO. Dinsdagmiddag is alhier brand uil gebroken in een groote landbouwschuur van den heer Clas sens. De geheele schuur met talrijke landbouwmachines, almede een voor raad van ruim 2000 K#. stroo werden een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. OVERLOON. Aan den Stille Omgang te Amsterdam zullen van hier 20 personen deelnemen. Door B. en W. werd inge volge de Hinderwet, vergunning verleend aan J. H. Crooymans tot het oprichten eener slagerij alhier. Burgcrljjko Stand Maashees en Overloon. Geboren Martha Lamberta Maria d. v. W. H. Smits-Zegers, Holthees; Anna Sibilla Elisabeth d. v. G. Rijnders-Deckers, Maashees Maria Johanna Francisca d v. A. Stevens- Creemers, Maashees Theodorus Joh. z. v. M. Jans Beken-Linders, O-'er loon Jacobus Antonius z. v. H. J. Gelden-Willems v. Dijk, Maashees Johannes Clotildus Hermanus z. v. P. L. A. Janssen-Rieter, Maashees. Overleden Anna Maria Willems, 59 jaar, echtgenoote vanM. Willems, Overloon. Staking in de bouwvakken, De staking in de bouwvakken, die te Venlo sinds Maandag bij twee aannemers werd afgekondigd, is WoeDsdag gedeeltelijk opgeheven. De aannemer Schouren-Leenarts uit Reuver teekende Woensdagmiddag om 12 uur het contract, waarna onmiddellijk het werk werd hervat De staking bij den aannemer Baeten, Venlo duurt nog voort. VENLO. Woensdag werd door bemiddeling van notaris Haffmans, Helden, het hotel-restaurant „Suisse' gelegen op de Vleeschstraat geveild verkocht. Kooper was de heer G. W. Janssen, importeur van bieren, Arnhem, voor een som van f 34.500, In de Paaschvacantie zal de Studentenclub een tooneeluitvoering geven in de Wilhelminazaal alhier. Opgevoerd zal worden 't bekende stuk van Grosveld „Zijn Millioentje." OOSTRUM. Onze vroegere Rec tor de Z. E. Heer A. Meyer, thans Pastoor te Haelen, herdacht heden Zaterdag zijn 40 jarig priester-jubileum Z.E. was van 1908 tot 1915 hier als Rector werkzaam. OOSTRUM. Op het stations emplacement alhier ontstond Maan dagmiddag brand in een aldaar opgeslagen partij stroo van ongeveer 12.000 K.G. van de Fa. Hulsman, welke geheel een prooi der vlammen werden. MERSELO. Dezer dagen had alhier een zeer druk bezochte ver- De stroom van vrjjwillige aangiften. Dank zij het feit, dat de gelegen heid tot het doen van aangifte van verzwegen belastingpenningen door den Minister is geprolongeerd, vloeien de opgaven iederen dag nog binnen. In de inspectie van de Directe Belastingen, omvattende de plaatsen Venlo, Arcen, Velden, Lottum, Grubbenvorst, Broekhuizen en Broekhuizenvorst, Sevenum, Beesel, Belfeld, Maasbree, Baario, Helden-Panningen, Meyel en Kessel werd tot deze week aangifte gedaan van een verzwegen vermogen van ruim 2 millioen gulden. En van verzwegen inkomen tot een jaarlijksch bedrag van f 80 000 Het totaal bedrag, dat door de plaatsen Tegelen, Horst en Blerick alsnog is aangegeven, beloopt op het oogenblik ruim f800.000. Deze vallen onder het ambtsgebied der Registratie en Domeinen. Priesterfeest pastoor N. v.d. Berg. Heden Zaterdag 10 Maart herdenkt de Z.Eerw. heer N. van den Berg, pastoor van Swalmen, zijn 40-jarig priesterfeest. De Z.Eerw. heer Nicolaus van den Berg werd 13 September 1869 te Oostrum—Venray, geboren. Na voltooiing zijner studies werd hij op 10 Maart 1894 priester gewijd. Achtereenvolgens was hij werk- zaam als kapelaan van 1894 lot 1897 te Blitterswijk van 1897 tot 1904 tc Afferden en van 1904 tot 1914 te Helden. Op 18 September van dat jaar werd de jubilaris benoemd tot pastoor in het Noord-Limburgscbe grensplaatsje Siebengewald. Hier werkte hij met veel ijver tot 1921, toen hij op 21 Maart benoemd werd naar Swalmen. Hot ziekenhuis verlaten. Mr. M. A. M. Waszink, burge meester van Roermond in wiens toestand een gunstige wending was ingetreden, heeft Woensdag het ziekenhuis verlaten en wordt thans in zijn woning verder verpleegd. Voorloopig mag de burgemeestér geen bezoek ontvangen. Vaststelling streekplannen. In de laatste jaren heeft zich de overtuiging gevestigd dat het niet doenlijk was de ontginningsmogelijk heden der Peel te onderzoeken zon der aandacht te schenken aan een streekplan in de uitgebreide beteeke- nis van het woord. De behoefte aan een streekplan doet zich echter ook elders in de provincie gevoelen zelfs nog in meerdere mate dan in de Peel. Men is dan ook voornemens om al de gemeenten zonder uitzon dering tot samenwerking te brengen en aldus aaneensluitende streekplan nen te doen opmaken. Dit zal een heele kostenbesparing meebrengen en de noodige voorlichting vergemakke lijken. Besprekingen in die richting wer den reeds gehouden in Noord- Limburg. Ged. Staten stellen voor deze plannen een crediet beschikbaar te stellen van f 5000 en hen te mach tigen bij den Prov. Waterstaat een tijdelijk ingenieur, een tijdelijk tech nisch ambtenaar en teekenaar aan te stellen en dit personeel ter beschik king te stellen van de streekplan- commissie. Prov. Staten van Limburg. Op de lijst der onderwerpen te behandelen in de buitengewone zit ting van 13 Maart 1934 komt o.m. voor de verkiezing van een lid van Ged. Staten ter vervulling der vacature onrstaan door het overlijden van den heer J. A. Poels. Een kommies doodgereden. Weer vrijgesproken. Het gerechtshof deed in hooger beroep uitspraak in de strafzaak tegen J. A. van de C., 25 jaar, chauffeur en koopman te Nijmegen, verdacht ter zake, dat op een smok- keltocbt uit Duitschland komende onder Ottersum aan den rijweg van Grünewald-Ottersum den dienst- doenden kommies A. de Man heeft doodgereden met een vrachtauto. Het O.M. bij de rechtbank had tegen verdachte 8 jaar gevangenis straf geëischt doch de rechtbank heeft hem vrijgesproken van welk vrijsprekend vonnis de Officier in hooger beroep kwam. De adv. gen. eischte wegens dood slag 6 jaar gevangenisstraf, doch het gerechtshof bevestigde het vrijspre kend vonnis. Het Ryk gaat 900 millioen leeneu. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot het aangaan van een of meer geldleeningen ten laste van het rijk, tot het te gelde maken van schuldbewijzen ter ver krijging van een som van ten hoogste f 900.000.00C. Dit is wenschelijk ter vermindering van de uitgave van de nationale schuld, ter aflossing van de 5 pet. tweede leening 1932, de 4 procent leening 1916 benevens de 4i/t procent leeningen 1916, 1917 en 1928. Credietverleening aan den Middenstand. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van het 7e hoofdstuk B der Rijks- begrooting voor het dienstjaar 1934 waarbij wordt voorgesteld een memoriepost uit te trekken, ver goeding aan de Nederlandsche Middenstandsbank wegens verliezen door deze instelling geleden op de totstandkoming dezer wet ver leende credieten aan in liquiditeits moeilijkheden geraakte, overigens echter volwaardige. middenstands- bedrijven en wegens kosten van maatregelen door haar getroffen ter versterking, van bet Nederlandsch middenstandscrediet. Varkens worden ingevroren. Naar de Msb. meldt, heeft de Nederlandsche Varkens-Centrale be sloten over te gaan tot invriezing van een groote partij varkens. Reeds is opdracht gegeven om 5000_stuks in te vriezen. Dood achter liet stuur. Donderdagmorgen reed de 68- jarige D. J. D. met zijn auto van de Dorpstraat te Hees naar Nijmegen. Plotseling zwenkte de wagen af en botste tegen het tramhuisje op den hoek VoorstadslaanDorpstraat Het huisje werd geheel vernield. Toen voorbijgangers te hulp snelden, vonden zij den heer D dood achter het stuur. Tusschen zandtrein gedood. Te Drunen heeft Woensdag middag even na 5 uur een droevig ongeval plaats gehad, dat den land bouwer R. de Gouw het leven heeft gekost. Na afloop van de werkzaamheden op de zandafgraving onder Drunen vanwaar het zand voor ophooging naar Den Bosch wordt vervoerd, reed de machinist van een zandtrein met groote vaart op dit terrein tegen eenige stilstaande wagens van den zandtrein, waarbij hij bemerkte dat iets ongewoons geschiedde. Toen hij ging kijken, vond hij tusschen de zandwagens De Gouw met verbrijzeld hoofd liggen. De man was op den grond gevallen en overreden. Vermoedelijk heeft hij de locomotief niet gehoord, toen hij tusschen de wagens bezig was het zand weg te scheppen, teneinde overstuiven ervan naar zijn land te voorkomen. Burgerlijke Stand Venray van 2 tot 9 Maart 1934. GEBOREN Wilhelmus Rongen, Langstraat Josephina J. J. Rutten, Smakt Peter A. Theuws, Merseloscheweg Petronella G. J. Bardoel, Vlak- waterweg Carolina A. J. Voesten, Hensenius- plei'n Maria Chr. Gellings, Merselo Huberdina P. Kuypers, Castemay Gerardus P. Th. Creemers, Groote Markt. OVERLEDEN 1 Patiënt St. Annageslicht 1 Patiënt St. Servatiusgesticht. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 5" uur Lof en vierde Lijdensmeditatie. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Johannes Peeters en echtgenoote, 8 uur zieledienst voor Jan Poels van de Vincentiusvereeniging, kwart na 4 Lof Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Antoon van Dijk, Petronella Wismans en overl. kinderen, 8 uur jaarg. voor Gerard Litjens en echtgenoote. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor Leonard Verbeek en echtgenoote, 8 uur jaarg, voor Johannes Arts. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis half 8 leesmis voor de meisjes van het Agnes-patronaat, 8 uur Sol. jaarg. voor Wilhelmina Petronella Esser. Vrijdag half 8 jaarg. voor Peter Camps en echtgenoote, 8 uur jaarg. 2de klas voor Jacob Bistervels en •Anna Maria Lemmens. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 5e klas te biechten, half 8 besteld jaarg. voor Piet Schaeffers, kwart na 4 Lof. Morgen Zondag zal in alle H. Missen gepreekt worden over het Apostolaat van de Hereeniging der Kerken. Dinsdagavond om 7 uur zal weer in de kerk repetitie gehouden worden voor den liturgischen volkszang, voor afgegaan door een verklaring van het H. Misoffer en gevolgd door een kort Lof. Voor'wie geen zangboekjes heb ben, zijn er dien avond in de kerk te krijgen. Wij verwachten nog talrijker opkomst. H. Familie. volgende mannen zullen a.s. hun patroonheilige van dit jaar De week vieren Piet Loonen, H. v. Opbergen, J. Arts, W. Lichteveld, J. Gerrits, J. Derks, H. Boom, A. Jeuken, P. v. Opbergen, J, Deckers, Q. Spee, J. Maas, J. Zeegers. Degenen die de foto's van 't familie feest nog niet hebben afgehaald, worden er aan herinnerd dat deze reeds lang gereed liggen waar zij besteld zijn. A.s. Zondag 18 Maart trekt de H. Familie ter bedevaart naar St. Joseph op de Smakt. Om het ter H. Tafel naderen voor de mannen te vergemak kelijken wordt er Communie uitgereikt om 6 uur en twintig na 6. In de H. Mis van half 7 is geen preek, dus er is gelegenheid om zich te wisselen, Te half acht vertrekt de bedevaart. Paterskerk Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Kwart over 9 H. Mis en vergadering voor de Jonge lingen-Congregatie. Na de Hoogmis repetitie Mannenzangkoor der Derde Orde. Kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof. Dinsdag 7e Dinsdag der Noveen ter eere van den H. Antonius, 7 uur Hoog mis, toespraak en gebeden der Noveen, half 6 Lof. Woensdag half 6 Lof ter eere v. d. H. Joseph. Vrijdag om 7 uur jaarg. voor mevr. M. Koolen-van Helvoirt, om 6 uur Lof en lijdensmeditatie. Patronaat- Om kwart over 9 Congregatie er zullen mededeelingen worden gedaan over de bedoeling van de Bedevaart naar O. L. Vr. van Oostrumde toe spraak wordt verschoven naar den namiddag. Terstond na de Congregatie kunnen degenen die ver weg wonen kaartjes verkrijgen voor de voorstelling van 's avonds contributie, spaarbank enz. Vertrek van de bedevaart, in ge scheiden afdeelingen, om even over twee. Na terugkomst ga men thuis koffiedrinken, om ongeveer anderhalf uur later weer te keeren voor de voor stelling (de leden van Goudpluvier gelieven deze pas a.s. Dinsdag bij te wonen). Mocht de voorstelling wegens even- tueele vervelende dingen niet doorgaan, dan wordt dit wel bekendgemaakt. Maandag geen gymnastiek. Die leden van de Avondschool welke lid zijn van de Jonge Derde Orde, hebben Maandag- er vergadering is Met vreugde geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van onzen zoon J. W. J. JASPARS M. JASPARS— HOEDEMAEKERS Amsterdam, 3 Maart 1934 Linnaeushof 13 huis 2 gevraagd ais le hypotheek. Adres bureau dezer. Gevonden gouden trouwring Tegen betaling dezer adver tentie terug te bekomen bij Fr Barents, Laagheidsche weg la gevraagd Eindstraat 21 daar avond verlof, voor hen. Er wordt aan de leden van St. Christoffel om trouwe en vooral tijdige opkomst verzocht. Woensdagavond Apologetische Praat- avond. Enkele Cursisten van de Handels avondschool hebben nog kleine be te voldoen, die blijkbaar ver geten zijn; zij gelieven ze mee te >rengen. KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: Huishoudster voor boerderij. 2 paardenknechts v. Paschen 4 boerendienstmeiden Boerendienstmeisje 1618 jaar bekw. melkknecht 1 kleermakersknecht 2 a 3 j. a. vak 1 smidsknecht 2 a 3 j. a h, vak 2 burgerdienstmeisjes v. Paschen 1 schildersknecht 2 a 3 j. a.h. vak 2 burgerdienstmeiden dad., Paschen 1 keukenmeid voor Deurne 1 dagmeisje 14 a 15 j. v. Venray 1 timmermansleerling 13 j. a.h.v. 1 dagmeisje eenigszins b. m. koken 1 dagmeisje 17 a 19 jaar. Bieden zich aan 1 burgerdienstmeisje bek. m. koken 1 burgerdienstmeisje 17 jaar 1 burger of boerendienstm. 23 jaar 1 boerendlenstmeid 2 meisjes 14 jaar 1 werkmeisje 23 jaar Wegens ziekte was deze week de vischverkoop van Kees gesloten Volgende week gaat alles weer op den ouden voet door. Dus a.s Donderdag van 3 tot 4 uur weer op de Markt. Versche visch vanaf 20 ct. per kilo De echte Zuider zee volle Bakbokking 12—15 voor 25 ct. r Kees Henskens-Arts Spectaaf Oogen= Opticien houdt iederen WOENSDAG en ZA TERDA G van half 11 tol hall l en van 2 tot 5 in ZITDAG Groote Straat 15a, Venray (bij F. Verhey Kostefoos Oogonderzoek Levering van 1 ehlas BRILLEN ook op voorschrift van H.H, Oogartsen Gevraagd nette slagers leerling Adres bureau dezer Biedt zich aan jongen 14 jaar voor boerenwerk en waar mel ken te Ieeren is. Adres Bureau dezer met naar verkiezing 5-7 H. bouw- en weiland. Te bevr. bij Ant. Arts-Smits, Merselo TE HUUR op zeer voordeelige condities. Adres: TH. WINTELS. TB KOOP wegens overcompleet filinke keukenkast Wijnhoven, Henseniusstr. 12 TB KOOP a f 5 per 1000 kg. en Unica pooterwten a 9 ct. per kg. W. Lemmen, Brukske. Algem. Vergadering Woensdag 14 Maart nm. 2 uur, in het Bondslokaal. LEZING door den W.E. Heer A. Vissers over Groenten- teelt. Het Bestuur. HUIDARTS is den 2en en 4en Zondag van iedere maand te VENLO, Houtstraat 6 te consul teeren van 3—5 uur. TB KOOP 10.000 kg. pootaardappelen Eigenheimers en Industrie goedgekeurd. G. In 't Huist, Veltum. Geregeld af te geven Barn., Reds, Wit en Patr. Leghorns. erk. kuikenbroeder no. 21467. TB BIOOB partij dubbel gereinigde Unica zaaierwten 2e nabouw W. Tacken, Castenray Eerste Venraysche Wij garandeeren ieder paar prima kwaliteit materiaal en goed- koope prijzen. Heeren zolen hakken f 1.50 Dames zolen hakken f 1.25 Kinder zolen hakken vanaf 65 ct Lappen, stikken, kappen wordt apart berekend. Wanneer blijkt dal een paar zolen te vroeg versleten is, leve ren wij gratis een paar nieuwe Alles u contant. Aanbevelend, Merselosche weg 4. 24 Voor a.s. Kerkboekjes, Rozenkransen en etui's, Schilderijtjes, Beeldjes, Handlaschjes. Verder Damestasschen en alle soorten aan concurreerende prijzen. Patersstraat 9 22 VAN DELFT'S ^^KINDERWAGENS, K MOOI N D E R SPORTWAGENS A G E N SOL1ED. Keuze uit meer dan 25 soorten. GOEDKOOPE WINKEL. M. Hendri les. Oostrum. Rozijnen i Rozijnen pit Puik gaare b< Spliterwte Vermicelli 6 pakjes I 2 pond So 2 pond Reijl 2 doozen j>ot 10 doosjeaui Koffie per Gemalen J Bij elk peve een strG k 3 pak Best Fijne Raajr koopt U s kwalitei j prijzen Tevens TBP prima gesi i f 12.-1( nergeroc nergono nergeroc

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2