Si. veilig Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Hier III." MANUFACTUREN ymttiml JACFQNCÜ5 (MANUFACTUREN Dit nummer bestaat uit DRIE bladen. SMAKT. V reemdelingen en politieke actie. Vreemde gebeurtenissen. Buitenland. Provinciaal Nieuws IS Zaterdag 10 Maart 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 10 BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS r,& BLIJKEN PRIJS DER ADVERTENT1EN 18 regels 60 cent, elke regel meer 7'/* ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Op Zondagen9.30 Hoogmis, 3 uur Lof. St. Jozef-dag: 10 uur Hoogmis, 3 uur Lof. Alle Woensdagen en onder Oc taaf van St. Jozef: 8 uur H. Mis, 3 uur Lof. Andere dagen: H. Mis om 7.15. Aan de Eerw. Geeste lijkheid enGeloovigen van Ons Bisdom. MetPaschen a.s. zal het heilig en merkwaardig jaar gesloten worden waarin de geheele Christelijke wereld herdacht heeft het 19e eeuwfeest van de verlossing van het menschdom door den kruisdood van onzen goddelijken Heiland en de instelling van de H. Eucharistie en van het heilig Priesterschap. Om dit Jubeljaar waardig te be sluiten heeit het Bestuur van de Internationale Eucharisiische Con gressen voorgesteld in deze maand eene bijzondere herdenking te houden van de groote weldaad van de Instelling van de H. Eucharistie, en Z. H. de Paus heeft dit voorstel ten zeerste toegejuicht en aanbevolen. Om aan den weusch van Z. H. den Paus en van het Bestuur der Internationale Eucharistische Con gressea te voldoen, verzoeken Wij aan alle Priesters en Geloovigen om zooveel mogelijk deel te nemen aan de volgende geestelijke oefeningen le Op Donderdag, den I5en Maart, worde op plaatsen, waar meerdere priesters zijn, minstens gedurende één uur plechtige aan bidding gehouden voor de priesters. De ZeerEerw. Heeren Dekens of de Pastoors der oudste parochie zullen tijd en plaats van deze Aanbidding bepalen en ter kennis brengen van de Priesters in hunne gemeente. 2e Op Zondag, den 18en Maart, zal in alle kerken en kapellen, waaraan een Rector is verbonden, ter gelegenheid van het Lof het H. Sacrament in Ostensorio worden uitgesteld voor de geloovigen en de Akte van Eerherstel worden gebeden. 3e Op Witten Donderdag zullen de Priesters en de Geloovigen zooveel mogelijk de H. Communie ontvangen, om God te danken voor de Instelling der H. Eucharistie en ter eerherstelling voor den smaad aan God in dit H. Sacrament aan gedaan. 4e In alle kloosters zal in een der dagen tusschen 15 en 22 Maart minstens één uur van Aanbidding worden gehouden tot dezelfde in tentie, met uitstelling van het H. Sacrament in Ostensorio. f Dr. J. H. G. LEMMENS, Bisschop van Roermond. Roermond, 5 Maart 1934. Het vorig jaar is den Duitscher Tykfer door de Nederlandsche autoriteiten het verblijf in Nederland ontzegd. Men herinnert zich wellicht hoe Op een goeden dag in de Limburg- sche pers het bericht verscheen dat de Duitsche Kettlerbund in Limburg was gelijkgeschakeld. Dit was het werk geweest van den „Kreisleiter" in Limburg Tykfer. De Minister van Justitie verbood elke politieke actie binnen onze grenzen aan vreemde lingen en Tykfer was een der eersten, die daarom werd uitgewezen. De gelijkschakeling van den Kettlerbund werd weldra ongedaan gemaakt. Tykfer werd in Limburg als „Kreisleiter" opgevolgd door zekeren Cohnen, woonachtig te Vaals, een oud lid van het Centrum, die zich tot nazi-man had laten omschakelen. Het Limb. Dbl. deelt thans mede, dat deze Cohnen de gelijkschakeling van het geheele Duitsche vereeni- gingsleven in Limburg doorgevoerd en een „Arbeitsgemeinschaft der deutschen Vereinigungen" gesticht heeft. Het Heerlensche blad meldt hier over nader „Bij ons onderzoek, dat wij den laatsten tijd en niet zonder reden meer dan eens tot Vaals hebben uitgestrekt, is ons gebleken, dat Cohnen over de daar wonende Duitschers een macht uitoefent, welke Tykfer hem in zijn tijJ zou benijd hebben. En deze macht is van dien aard dat geen Duitscher zich over de onderhavige kwestie wenscht of durft uit te spreken. Zoo ver namen we bijv., dat den Duitschers een schriftelijke wenk was gegeven door dea Kreisleiter om alleen bij Duitschers te koopen. Hieromtrent durfde zich echter geen enkele Duit scher uit te spreken en van sommi gen vernamen we zelfs, dat hen ten aanzien van alle kwesties, welke hen als Duitschers raakten, het zwijgen was opgelegd." Van Duitsche zijde, die niet ge diend is van de door Cohnen en consorten ontwikkelde actie werd het L. D, nog medegedeeld, dat reeds in het begin der vorige week een huiszoeking verricht werd door de Heerlensche politie bij den „Ortsgruppe-leiter" der N.S.D.A.P. te Heerlerheide, zekeren Achenbach. Ter bevoegder plaatse kon het blad hieromtrent geen nadere inlichtingen vernemen, doch het wilde ons voor komen, dat men daar toch wel iets afwist van de ondergrondsche actie der N.S.D.A.P. in ons gewest. Aldus het Limb Dbl. In het bovenstaande liggen allerlei teekenen, dat de vreemdeling Cohnen niet voldoet aan het ministerieele verbod om politieke actie te voeren. Het L. D. verklaart nog uitvoeriger correspondentie en circulaires, waar bij Cohnen betrokken is, te bezitten. Maar dan wordt het tijd dat ook deze „Kreisleiter" den weg gaat, dien Tykfer gegaan is. Het verwondert ons, dat de man zijn actie zoo lang heeft kunnen voeren en de pers weer eerst de aandacht op zulken vreemdeling moet vestigen voor maatregelen ge nomen worden. Van Nederlandsche zijde moet worden gezorgd, dat tenminste de Duitschers aan deze zijde van de grens een vreedzaam en rustig leven kunnen hebben en niet bevreesd be hoeven te zijn voor nazi's die hun bespionneeren en bevelen wat hun in het hoofd komt. Het is daarom noodzakelijk, dat op het gedrag van vreemdelingen nauwkeurig wordt toegezien. Ook in de provincie Gelderland hoorden we dezer dagen denzelfden wensch uiten. Te Doetinchem, een gemeente in den Gelderschen Achterhoek, werd Zaterdagavond een vergadering belegd door de Nat. Soc. Ned. Arb. Partij. Ruim een uur voor den aanvang dezer vergadering kwamen eenige honder den leden dezer partij uit Duitsch land aangeroarcheerd in gesloten colonne, waarna zij in de gemeente lectuur verspreidden. In de vergadering deelde de voor zitter mede, dat de Duitsche partij- genooten waren meegekomen voor het handhaven der orde. Uit het verdere gedeelte van het bericht blijkt, dat hiermee bedoeld zijn in Duitsch- land wonende Nederlanders. Dat de voorzitter slechts gebroken Neder- landsch sprak, klinkt echter wat verdacht. Herinneren die mannen zich eerst, dat ze Nederlanders zijn, nu hier nationaal-socialistische actie is te voeren in den geest der nazi's van Hitier? De aanwezigen op de vergadering bestonden, behalve uit enkele nieuws gierigen uit de paar honderd uit Duitschland gekomen „ordebewaar ders." Nog vreemder wordt dit vreemde bericht, als we vervolgens lezen, dat de Duitschers zich na afloop in de straat, waarvan het midden door de gemeentepolitie voor hea was vrij gemaakt, in het gelid opstelden. Er klonken militaire bevelen, de groeps leider hield inspectie en na deze comedie werd weer naar de op 13 kilometer afstand gelegen grens ge marcheerd. Het samengeschoolde publiek werd intusschen door de politie op het trottoir teruggedrongen en belet om de wegtrekkende Duitschers te volgen. De vraag is waarom moest de straat voor die „Duitschers" en hun vertooning worden vrijgehouden Waarom konden zij actie voeren en niet het publiek Was de straat voor iedereen vrijgegeven, dan hadden die Nederlanders met Duitsche manieren even goed naar hun Heimat kunnen verdwijnen, al was het dan niet in gesloten gelederen. 't Zijn vreemde dingen, 't Had wel iets weg van den befaamden Dageraadsdag in Zuid Limburg, toen de Dageraadsmannen hun actie kon den voeren hier en daar tenminste. maar men van andere zijde niet hetzelfde mocht doen. Zij, die zich met ingang van 1 April op PEEL EN MAAS abonnee ren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis. Duitschland-lTankrjjk. Tusschen Frankrijken Duitschland, de erfvijanden, gaapt een geweldige klove. Een eeuwenoude veete heeft men al verschillende malen op bloedige wijze door middel van een oorlog willen oplossen, maar blijkbaar heeft men zelfs van de verschrikkelijke volkerenworsteling van 1914—1918 □iels geleerd, want op den huidigen dag is er van een ware toenadering tusschen Duitschland en Frankrijk geen sprake. Van Fransche zijde heeft men tijdens de democratische regeeringen in de jaren vóór Hitier een prachtige gelegenheid laten voorbijgaan om de oude veeten te doen vergeten. Wanneet men van Fransche zijde het toen van zich had kunnen ver krijgen. om eindelijk een begin te maken met het inlossen van de belofte van het Verdrag van Ver sailles op het punt van ontwapening, dan ware wellicht met een vrede lievend kanselier als Dr. Brüning een goede verhouding te scheppen ge weest. Afgescheideu dan nog de vraag of bij een tactisch optreden van Frankrijk op dit punt er in Duitsch land op 't oogenblik wel sprake was geweest van een Hitler-dictatuur. Aan de verhouding tot Frankrijk doet die dictatuur in geen geval goed. Frankrijk stond immer wantrouwig tegenover Duitschland en dat wan trouwen is onder de Hitler-regeering sterk toegenomen o.m. door den groei van de militaire kracht van Duitsch land. Dr. Goebbels. de Duitsche minister voor de propaganda, heeft over dit thema een onderhoud toegestaan aan een Fransch blad. Uit de daden van de regeering, aldus Goebbels, moet het Fransche volk blijkeD, dat wij definitief aan de eeuwenoude bloedige veete tus schen onze landen een einde willen maken. De „Führer" heeft met nadruk gezegd, dat na de regeling der Saar- kwestie, waarbij het gaat om zuiver Duitsch gebied, er geen territoriale kwesties tusschen de landen meer zullen bestaan. De correspondent van h;t Fransche blad merkte op, dat Duitschland's wensch tot bewapening Frankrijk verontrustte. Dr. Goebbels antwoord de Ik betwijfel, of het Fransche volk onze positie wel voldoende tracht te begrijpen. Duitschland is van alle kanten door sterke, zelf bewuste landen omringd. Het heeft weinig natuurlijke grenzen. Het is toch begrijpelijk, dat wij, die in het centrum vaa het continent liggen, gelijken tred moeten houden met de krachten van de ons omringende landen. Wij hadden gehoopt.dat op onze ontwapening die van de andere mogendheden zou volgen, overeen komstig het verdrag van Versailles. Draagt Duitschland er de schuld van, dat dit niet gebeurd is Zijn de moederschepen voor vliegtuigen en de vloten, die men zoo talrijk in de wereld aantreft, alleen wegens het Duitsche gevaar gebouwd Maar welke ook de motieven voor den vlootbouw moge zijn, geen ver antwoordelijk staatsman kan toelaten, dat zijn volk voor altijd zonder eenig verdedigingsmiddel blijft, en zoowel theoretisch als practisch aan alle aanvallen blijft blootgesteld. Het nationaal-socialisme respecteert de rechten van anderen volkomen. Het gaat dus niet om bewapening, maar veeleer om het streven, de ge moederen gerust te stellen. Merkwaardig was ook nog het slot van het onderhoud „Zeg vooral goed ia uw relaas van ons onderhoud", aldus Goebbels ten afscheid, „dat alle geruchten omtrent meeningsverschillen binnen de rijksregeering phantasie zijn. Hitier behoeft geen beveien te geven. Een wenk zijnerzijds en zijn ver langens worden uitgevoerd I" Frankrijk onveilig door een bende misdadigers. Frankrijk zit geweldig inde knoei met zijn financieele en politieke schandalen. Het bankschandaal- Stavisky neemt steeds ernstiger omvang aan. Wij herinneren er even aan, dan het schandaal in Bayonne ontstaat is en dat Stavisky zich aan de aardsche gerechtigheid onttrokken heeft door de hand aan zich zelf te slaan. (Een andere lezing was, dat de politie hem vermoordde om hem voorgoed te doen zwijgen Toen zijn kaartenhuis van finan cieele manipulaties in elkaar stortte, steeg een verpestende lucht op uit zekere hoogere kringen van ambte naren en financiers, tot zelfs ministers toe. De ex-Rus heeft op bijna geni ale wijze de aanbidders van het gouden kalf om zich weten te groe- peeren. Men kent de droevige ontknoo- ping van het drama: twee ministers braken 'nun politieken nek over het schandaal, Chautemps en Daladier werden door de publieke opinie weggevaagd. Nog altijd is er geen opheldering en den minister van Justitie moet verklaard hebben, dat het land on veilig gemaakt wordt door eeo bende misdadigers, die voor niets terug deinzen bij het voltrekken van hun misdaden. Ook de nieuwe nationale nationale regeering onder oud-president Dou- mergue heeft de algemeene ontevre denheid in Frankrijk niet kunnen doen luwen. De ministers zijn ge» recruteerd uit dezelfde groepen, die jarenlang aan het bewind zijn geweest en dus moreel verantwoordelijk kun nen worden gesteld voor de corrup- tieve practijken, welke de hoogere kringen er op na hebben gehouden. Daarom gaat de wensch van het Fransche volk uit naar een geheele verandering, onder leiding van jon geren. De oude partijen hebben haar po pulariteit verloren, men wil iets nieuws, overeenkomstig den geheel nieuwen, doch de vaste lijn ontbreekt nog. Eén leider, die over allen do mineert, ontbreekt in Frankrijk en ook de sociaal-politieke richting voor de toekomst staat nog niet vast. Een zekere anti parlementaire en anti kapitalische strooming schijnt echter den boventoon te voeren, teneinde de misstanden op radicale manier weg te bezemen. In hoeverre deze strooming zal bezinken en in normale bedding zal worden geleid staat nog niet vast. Tegenover den kreet om krachtige handhaving van het Staatsgezag staat de groei der socialistische partij, welke de on tevreden linksche elementen in zich opneemt en die uiteraard sterk anti fascistisch is. Frankrijk is op een weg die naar een gevaarlijke toekomst voert en wat er uit den huidigen chaos groeit, kan niemand voorspellen. Afiieinende werkloosheid. In Engeland neemt de werkloos heid af. Er zijn thans nog 2.313.000 werkloozen, hetgeen een teruggang van de werkloosheid beteekent van meer dan een half millioen, vooral in de bouwvakken. Geringe ver beteringen zijn waar te nemen in de ijzer- en staalindustrie, den machine bouw en de automobiel-industrie. Meer eenheidsprijzen-winkels. Ondanks de afwijzende houding van de regeering tegenover de eenheidsprijzen winkels heeft de Duitsche dochter-onderneming van het Amerikaansche Woolworth-con- cern zich gunstig ontwikkeld. Volgens het jaarverslag over 1933 bezat Woolworth einde 1933 in Duitschland 81 winkels tegenover 70 in het begin van 1932. VENRAY. 10 Maart 1934. Spreiden van grond langs de genormaliseerde beken. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebben den, dat degenen, die nog grond langs ie genormaliseerde beken gespreid wenschen te hebben en hun gronden daartoe in particuliere ontginning wenschen te verbeteren, zulks ter kennis kunnen brengen van den heer Th. de Jagher, Aigemeen uitvoerder der Nederlandsche Heide maatschappij, Stationsweg 24 Venray. Venray, 5 Maart 1934. De Burgemeester van Venray. O. VAN DE LOO. BEKENDMAKING. Aanmelding van nieuwe leerliogen op de openbare lagere school te Venray-Heyde. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat ouders, voogden of verzorgers, die verlangen, dat hunne kinderen of pupillen met één April a.s. op de openbare lagere school te Venray— Heijde worden toegelaten, daarvan 15*- Bij opkomende ongesteldheid, hoofdpijn, kiespijn en pijnen, ontstaan door een ver koudheid: Aspirin! Sinds jaren beproefd, altijd*1"onschadelijk bevonden. Let er op, dat U de echte Aspirin krijgt met Bayer- kruis en oranje band om de verpakking 1 Uitsluitend .verkrijgbaar ir. dej^l.an>eban^lw'»ie(ijWy. 20 tabl 70 ets: ën oranjeraltfebvaH'-JZatylp 3 1 Oc onder juiste opgave van namen, voornamen, geboortedatum, geslacht en woonplaats der kinderen zoo spoedig mogelijk, uiterlijk 19 Maart a.s., aangifte moeten doen bij het Hoofd der School, den Heer W. J. Driessens te Venray-Heijde. (Trouw boekje medebrengen). Venray, 5 Maart 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Jachtwet. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door den Minister van Economische Zaken is bepaald dat in het geheele Rijk a. het zoeken, rapen en buiten openbare wegen en voetpaden ver voeren van eieren van kemphanen, wulpen, scholekster, grutto's, tureluurs meerkoeten en waterhoentjes is toe gestaan vanaf heden tot en met 28 April 1934; b. het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoo- pen, afleveren en langs openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van het onder a genoemde waterwild is toegestaan vanaf heden tot en met 30 April 1934 c. het zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad hebben, te koop aan bieden, verkoopen, afleveren of ver voeren van eieren van zwanen, ganzen, eenden (alle soorten), duikers, watersnippen en goudplevieren, niet is toegestaan. Venray, 7 Maart 1934. De Burgemeester van Vemay, O. VAN DE LOO. Oudersavond voor de K.J.V. Over liet doel en streven der Meisjes vereeniging In het clubgebouw der Venray sche K.J.V. was j.l. Zondag een Oudersavond georqaniseerd. Een hartelijk welkom werd aan allen toegeroepen door den ijverigen directeur. Kapelaan Theunissen. Speciaal verwelkomde spr. den H.E heer Deken Thielen, den Burgemees ter de eerw. Rector van Merselo, Rector Jenniskens, die zoo bereid willig was geweest hier een spreek beurt te komeu houden en tenslotte en met het minst de ouders, die feitelijk den avond vormden. Spreker stelt voorop dat het geen feestavond is, daar is de Vastentijd niet geschikt voor, al heeft men ge meend enkele kleine voordrachten en zangnummers ten gehoore te brengen, teneinde den avond aan te vullen. Hij schetst verder het booge en ideale doel der K.J.V., al kan alles niet ineens gebeurenhiervoor is tijd uoodig. Er wordt wel eens be weerd, dat de K.J.V. uithuizig maakt, doch het tegendeel is waar. Per week wordt slechts één uur gevergd; wat er bij komt is vrijwillig. Straks zal uit de K.J.V. een kern- gioep komen, die apostelen willen zijn en den Koning Christus willen volgen op zijn lijdenspad. Zij zullen bele-'en in woord en daad wat zij geleerd hebben, waarbij op de volle medewerking der ouders gerekend wordt. Voor Christus onze Koning. Met deze woorden sloot spr. zijn mooie inleiding. Dan is het woord aan Rector Jenniskens, die in eenvoudige woor den waarbij de humor niet ontbrak, sprak over het verheven doel der K.J.V. Men heeft wel eens gezegd, aldus spreker, kan het blijven als vroeger V De Bisschoppen hebben echter gezegdhaal de meisjes uit de huisgezinnen, doch breng ze er ook weer terug. De uithuizigheid is een kwaal van onzen tijd, doch de ware K.J.V.ers voelen zich gelukkig als ze thuis kunnen zijn. De K.J.V. heeft op de le plaats een stil doel. Er gaat veel om ic Limburg en de bisschop baart het veel zorg om den christel. geest te bewaren. De priesters kunnen niet alles. Ze worden reeds geholpen door leeken, die voor hun christelijke beginselen durven uit te komen, doch dit is niet voldoende. We hebben noodig stille bid- en offer zielen, die een leger vormen, die onbekend zijn bij de menschen, doch bekend bij God, die Gods zegen afsmeeken over onze wapenen. Offerzielen heeft onzen tijd noodig anders houden wij het stuur niet in handen. Het is verder, aldus spreker, onverantwoordelijk onze meisjes zoo de wereld in te sturen. We moeten ze wapenen tegen de gevaren van onzen tijd. Ze moeten meer weten en durf hebben om voor hun zaak uit te komen. Verder moeten ze gevormd worden tot huisvrouwen en moeders. De K. J. V. is de beste en goedkoopste kostschool. Ze worden geleerd offervaardig heid, zoodat ze met blijdschap een offer brengen. We leeren ze naar boven kijken, leven met het hoofd in den hemel en daarom zijn de K. J. V -ers ook altijd goed ge humeurd. Ze volgen het voorbeeld van Moeder Maria en hebben we eenmaal Maria's dan krijgen we vanzelf gezinnen van Nazareth. Een welverdiend applaus beloonde den spreker voor zijn heldere uit eenzetting. Het slot van de avond vormden verschillende voordrachten en zangnummers. Het zou ons te ver voeren deze allen te beschrijven Over het algemeen in aanmerking genomen, dat velen voor de eerste maal ten tooneele verschenen, was het spel zeer goed. Het laatste stukje van die lastige bezoekster was zeker niet het minst. Met een treffend slotwoord, waarbij zij dank bracht aan Rector jenniskens den steun vroeg der ouders en een gebed van allen, sloot mej. Goumans te omstreeks half elf dezen mooien avond. De meubels benoodigd voor de verschillende tooneelen waren gratis ter beschikking gesteld door de firma Volleberg. voorwaar een mooi voorbeeld van dienende liefde. EUTERPE. Zijn belofte gestand, zal „Euterpe" binnenkort zija tweede winteruit- voering in dit seizoen geven. Ondanks de korte tijd van voor bereiding, zal ditmaal de uitvoering, indien mogelijk, op nog hooger peil staan dan die van 22 October j.l. Zoowel klassieke muziek als moderne schlagermuziek zullen 't programma vullen, terwijl ook voor 't humoristische gedeelte gezorgd zal worden door een van Neerland s bekendste en beste komieken. Als officieele data van de uitvoeringen zijn vastgesteld 7 en 8 April a.s om zoodoende alle Venraysche muziek liefhebbers gelegenheid te geven een der uitvoeringen bij te wonen. De entreeprijzen zullen ondanks de grootere onkosten niet verhoogd worden. Onze Handelsavondschool. Men meldt ons Het Bestuur der Handelsavond school v.d. Venrayschen R.K. Mid denstand beschouwt zijn taak niet als een eerebaantje, doch weet van aanpakken. Op andere plaatsen gaan de Cursis ten pas Da drie winters op voor het z.g. Hanzediploma. Hier in Venray echter geschiedde dit alreeds na twee winters, dit let welniettegen staande het feit dat er hier ook nog vreemde talen op het leerprogram staan. Een gevolg hiervan is geweest dat telkens aan verscheidene Cursis ten een poging in de richting van bedoeld examen moest worden ont raden, andere niet durfden, enz., alsook dat de behaalde cijfers der geslaagde Cursisten vaak niet schit terend waren. Na herhaalde besprekingen in den afgeloopen winter en in de laatste dagen hebben het Bestuur v.n. en het Bestuur van dea R.K, Midden stand ten slotte den Directeur ver zocht om ziju, door de examen commissie als voorwaarde geëischte, toestemming tot opgaan te weigeren aan Cursisten van de Tweede Klas. Besprekingen over andere ingrij pende veranderingen zijn nog han gende. Indien zij worden ingevoerd, zal zulks geschieden uitsluitend met het voortreffelijk doel om onze

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1