Binnenland. Uw Zenuwen Gemengde Berichten Schoonmaak insezqnbseb: in een doos een... doodshoofd Het beeld van wat zij eenmaal zou wor den. Eindelijk, in het derde pak, vond zij een beeldje der Onbevlekte Maagd Maria, in wier reinheid en nederig heid zij zich kon spiegelen en zien v/at ze moest wezen. Deze les bleef niet zonder vrucht. Zij zei vaarwel aan alle ijdelheid en werd een toonbeeld van eenvoud èn nederigheid. Een verstandige moeder en een leerzame les, niet waar Het pardon van den fiscus levert een bate van tonnen gouds. Bedenkingen tegen het Verkeersfonds. Malver saties. Eigenaardige manipu laties van een Amsterdamschen wethouder. Tegen politieke activiteit van buitenlanders. Sabotage van gezag door Hoog leeraren Minister Verschuur bij Mussolini. Het conflict in het kleedingbedrijf. Een omwenteling op gramofoongebied Gezagspolitiek in Ned. Indië. Het genadig pardon, dat de fiscus den belastingbetalers heeft verleend, die uiterlijk voor 1 Maart vrijwillig de verzwijgingen kwamen aanmelden, gedaan bij de opgaven voor ver mogens- of inkomstenbelasting, is voor dienzelfden fiscus zóó winst gevend gebleken, dat de termijn tot 1 Mei a.s. is verlengd. Het pardon geldt natuurlijk alleen de strafrechtelijke zijde van de ont duikingen, van welke belasting over de laatste drie jaren wordt nage vorderd. In de inspectie-Helmond verbeterden 200 menschen tijdig hun vroegere opgaven; het verzwegen vermogen blijkt hier reeds uit ten minste 2 millioen te bestaan. De Amsterdammers hebben zich ook armer gehouden dan ze waren ze hebben voor tesamen 12 millioen opgebiecht. Te Kampen kan, dank zij het belastingbetalersberouw, voor een bedrag van 450 000 gld. worden nagevorderd I Met de kansen van het Verkeers fonds schijnt het slecht te staan. Het Voorloopig Verslag over het ont werp luidde al niet bijster gunstig, maar thans is uit comentaren komen vast te staan, dat het ontwerp in haar huidigen vorm geen kans maakt om door de Kamer te worden aan vaard. Men acht te veel nadruk gelegd op het belang van de Spoor wegen, welker tekorten, naar men zich herinneren zal, minister Kalff zich voorstelde te dekken uit de opbrengst van een verzwaarde be lasting voor fietsen, vrachtauto's, autobussen enz. Het schijnt, dat de minister thans wijziging van zijn ont werp overweegt. Het strengere toezicht van de overheid op de financieele gestes van gemeenten, leidt tot het telkens weer opnieuw ontdekken van knoeierijen. Van zulke ontdekkingen uit de laat ste dagen zou een heel lijstje zijn samen te stellen. Hier is het een wethouder, die zijn goeden naam kwijt raakte, daar een secretaris, een ontvanger, een ambtenaar of een raadslid.... Heel onaangenaam doet de ont dekking aan van zekere manipulaties van den Amsterdamschen wethouder Dr. Abrahams, manipulaties, welke wel niet van frauduleuzen aard zijn, maar moraliter toch niet minder te veroordeelen zijn. Dr. Abrahams heeft voorstellen laten uitgaan tot vermindering van velerlei subsidies. Het was opgevallen, dat de voor gestelde subsidie aan de t.b c.-bestrij- dingsvereeniging Trein-8.28 in haar categorie van gesubsidieerde vereeni- gingen hoog was gebleven. Er was voorts misnoegen over uitgesproken, dat Dr. Abrahams zelf, als keurend dokter, jaarlijks een toe lage van f 2000 van deze vereeniging trok. Dr. Abrahams zou deze zaak herstellen. Op de eerstvolgende bestuursvergadering werd zijn toelage geschrapt, maar het salaris van de secretaresse werd meteen verhoogd van f 8000 tot f 5000. Als men nu nog weet, dat Dr. Abrahams voor zitter is van de vereeniging en... zijn echtgenoote secretaresse, dan zal ieder het met ons eens zijn, dat de be staande verhoudingen en genomen besluiten ongepast zijn. Om het dan maar eens zachtjes te zeggen. Met de publicatie van deze dingen kwam men helaas pas aan. toen de wet houder zich verklaard had vóór het ontslag van de huwende ambtenares. Wraak is zoet, maar een objectief plichtsbesef tegenover de gemeen schap is schooner. Ons schoone Laren was uitge kozen om er de stichting te laten plaats hebben van het eenige, waar aan de wereld nog behoefte had een IVe Jeugdinternationale van revolutionnaire strekking. Aangezien de regeering heeft bepaald, dat van buitenlanders op ons grondgebied geen politieke activiteit zal worden geduld, heeft de politie Zaterdag avond negentien buitenlandsche con gresgangers bij een overval in de congreszaal gearresteerd. Ze worden over de grenzen geleid voor wat de vier Duitschers betreft, zou dat Maandag reeds zijn geschied. Indien dat waar is, wacht hun een ellendig lot. Anti-gezagsuitingen en -acties vin den tegenwoordig niet veel waar deering meer. Het Eerste Kamerlid Jhr. van Citters wenscht, blijkens eenige door hem gestelde vragen, zelfs „maatregelen" van de regeering tegen een aantal hoogleeraren, die een soort manifest hebben onder teekend, waarin ze stelling nemen tegen allen oorlog en elke oorlogs voorbereiding. De vragensteller noemt dat „sabotage van gezag", niet te dulden van ambtenaren. Een der betrokkenen is nog wel een collega Kamerlid, prof. van Emden n.l. Minister Verschuur is zeer actief in het voeren van onderhandelingen met het buitenland. Dezer dagen voerde hij besprekingen in Rome, bij welke gelegenheid hij door Mussolini werd ontvangen; Maandag confereerde de minister in Brussel. Het conflict in het kleedingsbedrijf verscherpt zich. Tegen Zaterdag is nu ook de uitsluiting aangekondigd van de kleermakers in het maat- confectiebedrijf; ook zij wilden geen verlaagde tarieven aanvaarden. Binnenkort gaat hier een nieuwe gramofoonvinding geëxploiteerd worden. In plaats van platen komen er linten, opgerold als schrijfmachine linten; de weergave wordt gewekt door belichting van het lint, zoodat de naald en het opdraaien van de machine 1 komen te vervallen. Een lint kan een heel operette- programma van een uur spelens bevatten Ten besluite een Indisch nieuwtje. De Indische regeering heeft ten vervolge op den inzet van haar gezagspolitiek het bestuur van de P. N. I. een Indische onafhankelijks- organisatie, gevangen genomen, inclusief den leider Mohammed Hatta die hier enkele jaren geleden reeds eens gearresteerd is ais Leidsch student, verdacht van opruiing. Gemeenteraad van Maashees en Overloon Tegenwoordig alle leden. Voorzitter Burgemeester H. Rieter. Secretaris P. L. Stevens. De Voorzitter opent de vergade ring met den Christelijken groet, waarna de secretaris de notulen der vorige vergadering voorleest, welke onveranderd worden vastgesteld. 1. Ingekomen stukken. a. Voorlezing wordt gedaan van een nota van aanmerkingen van Gedeputeerde Staten op een besluit tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1933. Hieraan zal worden tegemoet ge komen. b. De centrale rijkscommissie van boomkweekerscrediet heeft bezwaar tegen het besluit van den Raad d.d, lé/6 1933 waarbij de gemeente garant bleef voor ten hoogste 10 pet, in het eventueel nadeelig saldo der aan boomkweekers verleende credieten. Het bezwaar richt zich tegen de bepaling, dat de kweekers ten behoeve van de gemeente voor 10 pet. van het aan hen te verstrek ken crediet garantie moeten stellen bij een der plaatselijke boerenleen banken dezer gemeente. Besloten wordt deze bepaling, die geacht moet worden in strijd te zijn met de Algemeene Voorwaarden, te schrappen. c. Voorgelezen wordt het aan den Raad gezonden afschrift van het K. B. van 26 Januari 1934 No. 186, waarbij aan den Heer G. H. J. Rieter, op zijn verzoek, met ingang van 1 Maart 1934, eervol ontslag is verleend als burgemeester der ge meente Maashees en Overloon, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem in die betrekking bewezen. Wordt voor kennisgeving aange nomen. d. Aan G. Geuits te Maashees wordt op zijn verzoek onderhands verkocht het z.g. klein waardje voot f 30 per are en de z.g. gemeente- drink voor f 10 per are. onder voor waarde, dat de daarop staande boomen ten behoeve dezer gemeente blijven gereserveerd en dat deze uiterlijk 1 Januari 1939 zullen zijn geruimd. B. en W. worden gemachtigd tot verkoop van enkele cabadaboomen staande op het Hollheesche broek, omdat deze in verband met de ver betering der beek gevaarlijk staan en enkele boomen dood zijn. e. In verband met een schrijven van het Staatsboschbeheer wordt besloten de bebosschingswerkzaam- heden waarvoor anders rijksvoor schot wordt genoten te doen uit voeren in werkverschaffing. f. Schrijven van Heys en Hutten te Boxmeer om een vergoeding van f 75 voor het afstaan der gemeente- jacht aan Baron van Lamsweerde, zijDde f 15 vergoeding en f 60 wegens te veel betaald aan jacht opziener Keizers. Besloten wordt om f 30 terug te betalen wegens teveel ontvangen door de gemeente aan belooning jachtopziener. g. Een ingekomen schrijven van een achterstallige pachter der ge meente wordt even met gesloten deuren behandeld. h. Een adres van F. Bonants te Holthees betreffende danstenten wordt aangehouden. Besloten wordt tot vaststelling der verordening op de heffing en invor dering van 100 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting De Voorzitter zegt, dat hij gaarne in de eerstvolgende vergadering van de Onderlinge Gemeentelijke Bosch brandverzekering de gemeente nog zou vertegenwoordigen. Hij vraagt of de Raad hem daartoe wil mach tigen. Deze gevraagde machtiging wordt gegeven. De Voorzitter dankt hiervoor. Besloten werd tot onderhandsche verpachting van een perceel weiland voor den tijd van drie jaar aan M. Janssen te Overloon voor f 35 per h.a. en aan Ant. Nabuurs te Sambeek- Hoek voor f 32 per h.a. De Voorzitter zegt, dat eenigen tijd geleden afwijzend werd beschikt op een adres van de R.K. Radio- bond, waarbij concessie gevraagd werd voor de oprichting van een radiocentrale. Spreker zegt, dat we toen niet wi3ten wanneer en of er met radiodistributie zou worden be gonnen. Thans zijn ze in de naburige ge meenten bezig en zouden ook graag concessie van deze gemeente hebben. De Raad besluit deze concessie alsnog te verleenen. Op verzoek van Weth. Crooy- mans verlaat de Voorzitter even de vergadering. De Wethouder zegt, dat hij de goedkeuring van den Raad vraagt voor een plan, dat de Wethouders in overleg met boschwachter Min besproken hebben om te Overloon achter de kerk ter plaatse waar het openluchtspel geweest is, een wan delpark aan te leggen. Dit park moet naar de scheidenden Burgemeester Rieterwandelpark heeten, omdat de burgemeester zooveel verdiensten heeft voor de gemeente. Het kan met weinig kosten na verloop van tijd een mooi park worden. De Raad keurt het plan met alge meene stemmen goed. Als de Voorzitter weet ter ver gadering is teruggekeerd, zegt Weth. Crooymans, dat de Raad mei alge meene stemmen besloten heeft in Overloon een wandelpark aan te leggen en te noemen „Rieter-wandel- park". Spreker hoopt, dat de burge meester nog lange jaren in het wan delpark vaG de mooie omgeving zal mogen genieten. De Voorzitter dankt den Raad en zegt dat hij 't zeer mooi vindt. Hierna neemt Wethouder Crooy mans het woord en spreekt tot den scheidenden .Voorzitter als volgt: Mijnheer de Voorzitter. Ik acht het mij een aangenamen plicht U bij deze laatste raadsverga dering, die U als voorzitter leidt, U een woord van hartelijken dank te brengen voor het vele, wat gij in Uw langdurig en zegenrijk bestuur voor uwe gemeente en gemeentena ren met groote ijver en toewijding hebt tot stand gebracht. Mijnheer de Voorzitter, ik wil u bij deze gelegenheid eenige uwer daden in herinnering brengen. Toen u het bestuur dezer gemeente in 1901 aanvaardde, was de toestand dezer gemeente verre van rooskleurig te noemen. En toch heeft u het aange durid om het groote complex woeste peelgronden op werkelijk grootsche wijze en met groote spoed te ont gincen. In 1903 was nog alles dorre heide en moeras. Reeds na enkele jaren stichtte u daar 9 prachtige boerderijen en bovendien nog een paar honderd hectaren bouw- en wei land, wat aan particulieren verpacht werd. Ongeveer terzelfder tijd is u begonnen met het bebosschcn der hooge zandgronden, wat tot op het oogenblik is gestegen tot ongeveer 600 hectaren en voor de gemeente thans een waardevol bezit mag ge noemd worden. Ja. mijnheer de Voorzitter, dat dit alles eenige jaren zeer veel van uw jeugdige krachten gevergd heeft, weten wij allen. Want bijna iederen dag was de burgemeester in het Loonsche Vlak om alles in oogen- schouw te nemen, wat ook noodig was. Hierop volgde de kunstweg Venray— Overloon—Oploo Ook die heeft u met buitengewoon veel zorg in 1913-1914 tot stand gebracht. Dit zette de kroon op uw ontginnings werk en was voor de ontginning en voor Overloon van onschatbare waarde. Direct hierna is gemaakt de kunstweg MaasheesHolthees en 2 jaar later is totstand gekomen de halte Holthees—Smakt, wat voor die plaatsen een groot voordeel betee- kende voor den afzet hunner land- bouwartikelen. Hierop volgden verschillende jaren van schoolbouw, die zware finanti - eele offers zich brachten maar tevens groote verbeterinqen: vooral de laat ste, die van Holthees, is voor de bewoners van zeer groot belang, En tenslotte is in 1931 bijna de geheele gemeente in het genot gesteld van electriciteit. Dit was hier reeds jaren een hangende kwestie. Door uw goed overleg zijn hier veel duizenden guldens gespaard. Mijnheer de Voorzitter, dit zijn eenige grepen door mij uit uw 33- jarig bestuur dezer gemeente gedaan, waarvoor ik ook namens de leden van den gemeenteraad u nogmaals mijn innigsten dank breng, voor alles wat gij met ijver en liefde voor uwe gemeente en gemeentenaren gedaan hebt. Wij allen hopen dat God u moge geven, dat u nog vele jaren in de beste gezondheid van uwe welverdiende rust zult mogen ge nieten. Vervolgens voert de Secretaris het woord Mijnh. de Voorzitter. Het zij mij vergund bij deze gelegenheid ook een kort woord tot u te richten. Op de eerste plaats wil Ik een woord spre ken in mijn kwaliteit van gemeente secretaris. Op dezen dag zijn 't juist 33 jaren dat gij als voorzitter van den Raad in deze vergadering en als burgemeester uw beste krachten ge geven hebt in het belang dezer ge meente. En uw krachten hebt gij bij dien arbeid niet gespaard. Met opoffering en volharding hebt gij u gesteld tegenover de vele moeilijkheden, waarmee gij te kampen hebt gehad. Door uw werkkracht en doorzet tingsvermogen hebt gij zeer veel tot stand gebracht, wat uw nagedachte nis tot eere strekt Gedurende dit lange tijdsbestek heb ik u al3 secre taris mogen terzijde staan in uw dikwijls moeilijke taak. Ik hoop burgemeester, dat mijn arbeid voor u ook werkelijk een verlichting van die taak geweest is. Mede namens 't overige ambtena- renpersoneel der gemeente moet ik u danken voor de goede samanwer- king, de vriendschappelijke verhou ding, welke er altijd heeft mogen heerschen tusschen u en ons. Dit heeft uwen en onzen arbeid verlicht en veraangenaamd. Hierdoor is het gemeentebelang ook zeker bevorderd geworden. Weest ervan overtuigd, dat wij allen, die onder uw burge meesterschap korteren of langeren tijd hebben mogen werken, voor ge heel ons leven een aangename her innering aan uw blijven mededragen. Gij hebt gemeend, dat de tijd geko men is om uw taak aan jongere krachten over te laten. Met vreugde en voldoening moogt gij op uw arbeid terugzien. Laten we hopen, dat uw werk worde voortgezet in de goede richting en dat God n nog vele jaren in goede gezondheid moge sparen om daarvan getuige te zijn. Het is niet onze bedoeling thans voor goed afscheid van u te nemen. Moge het officieele afscheid in deze vergadering een hechte schakel vormen tusschen uw actief en uw rustend burgemeesterscBap, waardoor de vriendschapsbanden slechts nauwer worden aangehaald. Burgemeester, wij menschen u toe, onder Gods zegen een lange en welverdiende rust. Hierna verschijnen ter vergadering de heer van Alphen, Houtvester bij het Staatsboschbeheer en de heer Min, Boschwachter. De heer van Alphen vraagt het woord en spreekt ongeveer als volgt Zeer geachte Burgemeester. Bij deze gelegenheid nu het tijd stip van uw aftreden nadert, voel ik mij gedrongen een enkel woord te spreken. Ik zelf ben slechts 2i ;j. in dit gebied werkzaam geweest en heb dus uw werk slechts korten tijd kunnen gade slaan. Het is mij echter bekend, dat onder uw bestuur de bebossching der woeste gemeente gronden met staatshulp begonnen is en dat uw de groote stuwkracht daartoe bent geweest. Thans zijn vrijwel alle woeste gronden met bosch bezet, en zijn deze anders vrijwel nuttelooze gronden produc tief gemaakt. Voorts herinner ik aan hetgeen u hebt gedaan als bestuurslid der Onderlinge Gemeentelijke Bosch brandverzekering. Gaarne spreek ik hierbij namens het Staatsboschbeheer de waardeering en dank uit voor hetgeen gij gedurende vele jaren in het belang van den boschbouw hebt gedaan. Hetgeen u voor de ontgin ning van het Overloonsche vlak hebt gedaan, is zoojuist reeds door uw Wethouder gereleveerd. Ik hoop burgemeester, dat het u gegeven moge zijn, dat u nog vele jaren van uw welverdiende rust zult mogen genieten en dat u getuige zult moge zijn van de vooruitgang en de bloei van de bebossching der gemeente Maashees en Overloon. Ten slotte zeg ik nog hartelijk dank voor de prettige samenwerking en de steun, die ik persoonlijk steeds mocht ondervinden. Boschwachter Min aan het woord, zegt, dat hij niet kan nalaten om U. mijnheer de Voorzitter, die ik al vele jaren heb gekend en van wien ik steeds de grootste welwillendheid mocht ondervinden, een welverdien de rust toe te wenschen. Ik weet, burgemeester, wat u in het belang der gemeente gedaan hebt. Ik dank u van harte voor de goede en prettige samenwerking, die ik steeds van u mocht ondezvinden. Verder sluit ik mij geheel aan bij de woor den van den Houtvester. Hierna neemt de Voorzitter het j woord en spreekt, zichtbaar aange daan, ongeveer als volgt Het is voor mij een zware taak om afscheid te nemen van een ge meente, waarvan ik 33 lange jaren heb aan het hoofd gestaan. Hier is in die tijd, de Wethouder heeft zoo juist al het een en ander gereleveerd veel tot stand gekomen. Ik kan niet nalaten de Wethouders en de leden van den gemeenteraad hartelijk te bedanken, die mij in die jaren hebben terzijde gestaan en het mij mogelijk maakten deze zaken ten uitvoer te brengen. Mijn eerste werk was voor het dorp Overloon. Daar werd de eerste landbouwavondschool gegeven, om dat de bewoners het daar het hardste noodig hadden. Het tweede werk was de verbetering van de toestand aan de Maas, wat de losgelegenheid betreft Deze was ons door het Rijk ontnomen en het heeft zeer veel moeite gekost hier wederom een los plaats te krijgen. Dit is ten slotte gelukt, nadat ik Ingenieur König en een goeden vriend z.g. Mgr. Nolens van een en ander had kunnen over- worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog tuigen De kunstweg VenrayOverloon —Oploo kostte ook veel moeite. Dikwijls ben ik daarvoor in den Haag geweest. In deze was het ook de Commissaris der Koningin van Voorst tot Voorst, die mij daarin heeft gesteund. Ik breng dank voor de woorden door Weihouder Crooy mans gesproken. Volgens de Weth. zou de bebossching iater gekomen zijn dan de ontginning. Dit is niet geheel juist. In het jaar 1901 werden reeds 6 h.a. geplant, in 1902 werden 600000 planten uitgepoot. Daarna werd de ontginning ter hand geno men. In 1909 drong er de Commis saris op aan de ontginning voor goed ter hand te nemen. Ik heb dat gedaan gekregen. Ik heb dat niet gedaan, maar uitgevoerd. De leden van den raad hebben hierin hun verdiensten. Ik dank u dal u hebt medegewerkt om de woeste gronden te herscheppen in vruchtbare landou wen. De Secretaris moet ik hartelijk dank zeggen, die 33 jaren mij heeft terzijde gestaan. Mijnheer van Alpben ook u hartelijk dank voor de hartelijke samenwerking en voor de gesproken woorden. Mijnheer Min, ik weet niet hoe lang U hier bent geweest. (Min antwoordt 22 jaar). Dus 22 jaar heb ik met u mogen samenwerken in de bosschen. Ik dank U voor alles wat U in het welzijn der gemeente gedaan heeft. Ook dank voor de werkzaamheden door U gedaan in de ontginning. Veldwachter, ambtenaar, ontvanger en allen met wien ik heb samen gewerkt, allen mijn hartelijken dank. Wij zijn na verloop van die 33 jaren op het oogenblik gekomen tot dezen crisistijd, die ook voor deze gemeente zoodanige gevolgen heeft, dat ze noodlijdend is. Voor mij is dit als scheidende burgemeester zeer hard, maar ik kan daar ook niets aan doen. Spreker beschouwt hierna de wereldcrisis met nog geen enkel lichtpunt in het vooruitzicht. Niemand weet, hoe die crisis opgelost kan worden. We hopen en vertrouweD dat de goede God redding Drengen zal en dat het aan den horizon weer licht moge worden. Ik eindig met de hoop, dat weldra dit licht moge opdagen en alles beschijnen, ook deze gemeente. Ten slotte hoop ik, dat er vrede moge blijven in de gemeente. Ik ben baog, dat die vrede verbroken wordt. Het spijt mij, dat ik het moet zeg gen. Er is n.l. gistermorgen een request ingekomen aan den gemeente raad, van de inwoners van Overloon, om het Raadhuis over te brengen naar Overloon. Het valt mij zeer hard, dat dit schrijven onder mijn voorzitterschap zelfs nog gepresen teerd werd. Het heeft mij diep ge schokt. Ik heb gebruik gemaakt van mijn goed recht, om dit stuk in deze laatste vergadering niet ter behande ling te brengen. Als scheidende Voorzitter moet ik echter de onder- teekenaa s en vooral degenen die te beslissen hebben in deze zaak, ernstig waarschuwen. Ik heb wel eens geboord, dat voor vele jaren terug tusschen Overloon en Maashees ook groote OGeenigheid geweest is. Goddank was dit thans niet meer het geval. De verstand houding was zoo goed als het maar kou. Mijne heeren denk aan de gevolgen welke deze zaak hebben kan. Daaraan is vermoedelijk niet gedacht. Gevolgen voor de inwoners zelf, daar er verbittering door zal ontstaan en we weten niet welke treurige gebeurtenissen daarvan het einde kunnen zijn. Zeer ernstige ge volgen voor deze gemeente verder. Eenige tijd geleden is er veel ge sproken over annexatie van deze gemeente, doch deze plannen waren weer geheel van de baan. Tenge volge van de oneenigheid, die zou ontstaan, zou de annexatie weer naar voren kunnen worden gebracht. Het gevaar is dan heel groot dat de annexatie door gaat, omdat menschen, die eerst tegen annexatie wareD, dan er voor zouden kunnen zijn. Het zou toch jammer zijn, dat tengevolge van een kleinigheid als waarom het hier gaat. alles opgeofferd moet worden en wie zou er dan gebaat zijn. Geen van beide dorpen. Ik heb gemeend dit nog te moeten zeggen in de hoop. dat over de gevolgen ernstig wordt nagedacht en om in overweging te geven hel adres nog in te trekken, om hiermede den vrede te bewaren, waarvan alles af hangt. Onze gemeente zal dao wel betere dagen krijgen in de toekomst Ik weet dat het de gemeentenaren in den tegenwoordigen tijd hard valt, omdat de belastingen zoo hoog zijn geste gen. Laat ons tevreden zijn met hoop op de toekomst. Spreker eindigt met de hoop. dat de Raad met den nieu wen burgemeester zal samenwerken in het belang der gemeente. Na nog maals allen te hebben bedankt, ook degenen, die hij soms mocht verge ten hebben, sluit de voorzitter deze vergadering met den Christelijken Groet. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. Het Juliann-kanaal. Naar wij vernemen is de algemeene verwachting bij den Rijkswaterstaat in Limburg, dat het nieuwe gedeelte van het Julianakanaal Maasbracbt- Roosteren voor de scheepvaart met ingang van Zondag 15 April zal worden opengesteld. Groote sportfeesten te Horst. Door het bestuur van de voetbal- vereeniging V.T.V. is besloten om Zondag 29 en Maandag 30 April a.s. groote oranjefeesten te organi- seeren. Er zullen voetbalwedstrijden en kinderfeesten worden gehouden, waarvoor waardevolle prijzen worden beschikbaar gesteld. Een commissie ter voorbereiding van deze feesten is benoemd. Het is de bedoeling dat een groot aantal vereenigingen aan deze feestelijkheden en getooid met oranje cocatde's de optocht zullen vergezellen. Onbez. rijksveldwachter. In dienst van den heer F. van Lamsweerde is te Griendtsveen ge plaatst als opzichter onbez. rijksveld wachter de heer A. Franssen, voor heen in gelijke functie te Overloon. Slippende auto botst tegen kar. Maandagmiddag had te Venlo op den Tegelscheweg een ernstig onge luk plaats. Een met paard bespannen wagen, bestuurd door den voerman Beckx uit Venlo, reed in de richting Tegelen, toen van de tegenover gestelde zijde, een luxe-auto, be stuurd door den heer E. uit Ketk- rade, naderde. Aangezien de bestuurder van de auto voor een bakkerswagen moest uitwijken en hij daarvoor van de remmen gebruik maakte, slipte de auto en botste tegen de burry der kar. De boom der kar drong in de auto en versplinterde de voorruit. Het paard dat schichtig werd, sloeg op hol, terwijl de voerman van de kar werd afgeslingerd en onder het hollende paard terecht kwam. Met een gecompliceerde beenfrac tuur, bloedende hoofdwonden en in wendige kneuzingen, tengevolge van een trap van het paard op zijn borst, werd B. opgenomen en op medisch advies naar het R.K. ziekenhuis te Venlo overgebracht. Zijn toestand is ernstig. Geknoei met aardappelconsentcn De Rijksveldwacht is te Venlo een knoeierij met aardappelvervoer- bewijzen op het spoor gekomen, door welke knoeierijen het aardap- pelcrisisfonds voor flinke bedragen werd benadeeld. Op last der Justitie is de vanwege de crisisaardappelcentrale erkende handelaar ,F. J. uit Venlo gearresteerd en in het Huis van Bewaring te Roermond opgesloten. Het overweg-ongeluk te Heiloo. Het ongeluk op den onbewaakten overweg te Heiloo, waar Vrijdag avond de auto van den heer S. uit Alkmaar door een trein werd ge grepen en waarbij de heer S. om het leven kwam, heeft nog een tweede slachtoffer geëischt. In het ziekenhuis is n.l. thans ook de 14 jarige zoon van den heer S. aan de zware kwetsuren, welke hij had opgeloopen, bezweken. Lyk van boschwachter gevonden. Toen de boschwachter v. R. te Ulvenhout Zaterdagavond langer dan gewoonlijk van huis bleef, werd de politie gewaarschuwd, die, toen het veel Iater werd, met dorpsbewoners een onderzoek in het Ulvenhoutsche bosch instelden, Na lang zoeken, aldus de „N.Tilb.Crt.", werd het lijk van boschwachter v. R., die lid is van den gemeenteraai te Ginneken (Vrijr.-Dem. Partij) onder een heg gevonden. Het lijk vertoonde een schotwonde, terwijl de dienstrevolver van v. R. op eenigen afstand lag. Sportvliegtuig maakt een noodlanding. Maandagmiddag heeft een sport vliegtuig, bemand met twee personen wegens motorpech een noodlanding uitgevoerd op een bollenveld gelegen tusschen de Leidsche Vaart en den Vogelenzangschenweg. Hierbij heeft het toestel de toppen van de in de omgeving van het veld staande boomen geraakt, waardoor het landingsgestel is beschadigd. De beide inzittenden bleven even wel ongedeerd. Een arbeider, die op het veld aan het werk was kon zich nog juist bijtijds uit de voeten maken. Het vliegtuig kwam slechts op een meter afstand naast hem neer, Van het toestel zijn het landings gestel en de propellor geheel ver nield. De bovenste vleugel waar mede de machine den grond raakte is gekraakt, terwijl de onderste vleugel zwaar beschadigd is. De beide vliegers hebben zich uit hun netelige positie weten te bevrijden. De politie en een geneesheer waren spoedig ter plaatse. Lage prezen. Dezer dagen is in 't Meer bij Hee- reDveen een boerderijtje met 1.25 H.A. best land publiek verkocht. Het pand is gunstig gelegen aan spoor- en tramweg, aan kanaal en wijken en werd ruim 13 jaar geleden ge kocht voor f12.000. De nieuwe eige naar vergroote den stal nog voor 14 stuks rutwaai nog een uitgieen zend gulden wa De totale <t wj Op het paten potheek van de h vroegere koo; Weet ge.. dat ge vettenen maken met viami op 10 deelenvate Weet ge- dat witte g>pge een uitstekend is te lijmen. Dcvlak eerst verwarmen. Weet ge- dat ge vlekeikï verwijderen nn bi behandeling bgoe met boenwas. Weet ge.. dat ge gem hé kunt wasscheize in water met k weeken er uii et in een vet zetan Weet ge.. Weet ge.. dat erg vuiten eveneeDs kunrder door een halen f doopen, daarten napoetsen. RHEUMAE1 De lijder kar a ellende, welbor door rheumatijner maten, lendenpen ten, doch 0jk werkelijke ovan niet bekend.is j verblijf in dbtig gevatte kouèt, rheumatische tev maar de we oo in het urinezu zie van trage v organen in uam Het bloed, mi zuiverd wor<rt i op zijn ombor mede en dit h ai gewrichten e g het lichaam, scl dezer urinezittin zaken de e! p voelt, als jewr inspant Foster's Ruiere den sinds dg j Holland ze lenm deeren, door ;n i omgeving aan! te( verschijnselen/ers gezuiverd, leend zorgen, dat zur zooveel nariiver leiden kunneiierh wenschte veing uit het Iichardei Verkrijgbas ap drogisten a f 1 per doos, omitinj Let vooral o|ris1 Ingekomeve iet van IQ F INGEKOME H. Nagelhcecfi seniusstraat 6 acl L. Ensink.lem J. Fleuren, :r, van Beugen G. Baakmade weg 1 van ft J. van Roo g« N. S. Oostruv. H. Speyckens seniusstraat 1 B P. Schoen 1 Overloonscheva VERTROK* M. Lormaribc Ede M. Christ b Tegelen Steyj Th. Schreloc Tokio C. Arts, dile, Marlic VENLO. C vereeniging iffa; aanvoer 1.86ier< Groote eieif Kleine eier f Eendeneiet f Ganseieren ROERMÖ O Eiermijn vaniaj voer 4.l00.0Gn. Groote eiel'f Kleine eier f Eendeneier f verst medng briïr's pit i lide

Peel en Maas | 1934 | | pagina 6