Missaals en Kerkboeken Landbouw!). Veuray pootaardappelen Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën Fam. J. Poels- Poels O.T. Rozenberg Laaf uw privé- zaak vermogen Exfra kussen actieve personen Vee verzekering Oosfrum. Vergadering Landbouwbond Oosfrum. Kunsf-Sfoppen kleedingstukken. M. van Heiisfer t 2400.- f 500 Ier leen Poolaardappelen een maalkalf Niet met drieën naast elkaar rijden. Herhaaldelijk is er door de Politie gewaarschuwd, dat het ten strengste verboden is om met drieën naast elkaar te fietsen. Met deze waar schuwingen ging het nóg niet zooals het moest en daarom zagen de marechaussees zich genoodzaakt om over te gaan tot verbaliseeren. Meer dan 10 personen werden hiervoor bekeurd. Denkelijk zal dit beter uit werking hebben. Voor anderen een allerlaatste waarschuwing. Te Echt slaagde voor het Godsdien3tdiploma A onze dorps- genoote Mej. I. Verstraalen. Donderdagavond werd in café Loonen alhier aanbesteed het bouwen van twee dubbele woonhuizen te Oostrum, ter plaatse van de afge« brande Lederfabriek. voor rekening van den Heer A. J. J. Poels. Ingeschreven werd als volgt: P. Volleberg, Venray f 10700 Vissers, Wanssum f 9350 Gebr. Oudenhoven, Venray f 9300 Th. Maassen, f 9255 H. Oudenhoven f 8650 Gielen-Arts Maasen, Merselo f 8225 G. Verstraalen, Venray f 8200 L. Volleberg f 8100 Klaasen Lichte veld, Overloonf 7980 Gerrits, f 7800 Kersten, f 7777 Houwen, Oirlo f 7634 Passiespol. Naar we vernemen, zullen de jongens van de St. Jozefschool uit Helmond, onder leiding van den heer Driessens, in het St. Antonius patronaat alhier in de Goede Week het Passiespel komen opvoeren. Naar wij vernemen zal het „Graafsch Tooneel" Zondag 11 Maart in zaal Wilhelmina opvoeren het prachtige tooneelspel „Het hoogste recht". Op 17 April a.s. hoopt het echtpaar Joh. Kusters-Vullings hunne 40-jarige echtvereeniging te herden ken. HORST. Zondag j.l. werd in de parochiekerk van den H. Lambertus alhier voor de eerste maal de Liturgische Volkszang onder de Hoogmis uitgevoerd en laten wij er terstond bijvoegen dat deze eerste uitvoering in alle opzichten schitterend is geslaagd, dank zij de krachtige steun van de Schola Cantorum, het Kerkelijk Zangkoor, de Zangers Sectie der H. Familie en Congregatie en het Horster Mannenkoor. De Zeereerw. Pater Dr. Brüaing O.F.M. uit Venray, die in de voor afgegane week de Zangoefeningen in de Kerk had geleid, was voor deze eerste uitvoering aanwezig om de directie waar te nemen. Inbraak te Griendtsveen. Woensdagnacht werd ingebroken in het kantoor van de N. V. Maatschappij van de Griendt's Landexploitatie te Griendtsveen. Door uitsnijden van een ruit heeft de dader(s) zich toegang verschaft tot het kantoor waar lessenaar enz werden nagezien, maar niets ontvreemd De brandkast was onaangeroerd. Door een opgeschoven raam werd het kantoor weer verlaten. MAASHEES. Zondagmiddag werd alhier in het Verenigings gebouw eene vergadering gehou den van den N. C. B. afdeeling Maashees en Holthees. Aan het jaarverslag van den secretaris penningmeester ontleenen we het volgende Omzet 539.790 Kg. hoofdzakelijk meststoffen, vooreen waarde van f 14267.90. Hierop werd, na afschrijving, een netto winst gemaakt van f 56.17. Het aftredende Bestuurslid Jean Bonants werd wederom herkozen. Door den secretaris werden nog enkele mededeelingen gedaan be treffende invenlariealie van klei- aardappelen en den bouw van een ontsmettingsstal. HOLTHEES. Wegens overlij den van C. Deenen, Vierlingsbeek, werd in diens plaats tot bestuurslid van de Zuivelfabriek aldaar gekozen Fr. Kersten—v.d. Heuvel alhier. OVERLOON. Maandagavond zal alhier in het Patronaat eene bijeenkomst worden gehouden, om te komen tot oprichting van een vereeniging van den „Stillen Om gang", Spieker Pater Schelstraete uit Nijmegen. Aanvang half 8. Bij verschillende landbouwers aan het Hazenbroek wordt den laatsten tijd veel schade veroorzaakt aan het roggegewas door konijnen, welke aldaar al te veelvuldig voor komen. Stappen tot verbetering in deze, gedaan bij Gemeentebestuur en Landbouwconsulent, leidden tot heden niet tot eenig resultaat. VENLO. Woensdagmorgen bracht Z. H. Exc. Mgr. Dr. Lemmens een bezoek aan de R.K. Burgerlijke Godshuizen alhier. Om 8 uur droeg de Bisschop in de kapel van het Weeshuis een H. Mis op, geassisteerd door Deken van Oppen en den Zeereerw. Heer H. v. d. Riet. regent der Bisschop pelijke Kweekschool. In den loop van den morgen be zocht de Bisschop de verschillende afdeelingen van de Godshuizen. Heropening Kofa-mngnzyn Raming Venlo. Daar heden de heropening plaats heeft der zoo welbekende Kofa- magazijnen te Venlo in de Vleesch- straat, gingen wij eens kijken hoe ver de grootsche verbouwing gereed was om er de te verkoopen goede ren te etaleeren. Wij zagen er nog een leger van vaklui met koortsachtige haast bezig om vloeren te leggen, glas in te zetten, etalagekasten in te richten. Et was nog voor vele handen enorm werk, in de groote winkelruimten, en we kunnen slechts de energie bewonderen der ondernemende firma, om uit deze chaos, in zoo korten tijd als nog rest, de zeer schoone etalages te tooveren met pracht- artikelen, die een lust voor de oogen en een sieraad der stad vormen. Wat de verkoop betreft, gaat de firma zich uitsluitend toeleggen op den verkoop van manufacturen, heeft daardoor het warenhuisterrein verlaten, wat mede beschouwd mag worden als een teeken dat de firma haren tijd begrijpt, die specialiseering vraagt. Al konden wij bij het ter perse gaan van ons blad de komende pracht der Kofa-magazijnen nog niet zien, de groote winkelruimte en de bekende energie der firma Raming zij ons borg, dat hier iets verrijzen zal, waarop zoowel de stad als de ondernemende firma trots zal kunnen zijn. Het doet deugd om te midden der klachten over crisis en malaise, zulk een onderneming met zoo veel energie tot stand te zien komen, die daarom dan ook rijkelijk succes be looft. Teruggekeerd naar de R.K. Staatsparty De heeren G. Dekker en H. A, Voncken, leden van den gemeente raad van Heerlen, hebben bedankt als lid van den Kath. Dem. Bond, en zijn teruggekeerd tot de Kath. Staatspartij. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van de fractie der R.K. Staatspartij in den gemeenteraad is besloten hen in de fractie op te nemen. Auto in een kanaal gereden. De gladheid van den weg heeft Woensdagnacht een ernstig ongeval tengevolge gehad. Omstreeks twee uur in den nacht hoorden bewoners van hulzen aan den kanaaldijk tusschen sluis 10 en 11 van de Zuid-Willemsvaart te Someren een hevigen klap in het water. Eenigi personen snelden toe en hoewel men moest aannemen, dat een auto te water was gereden, kon men niets doen daar men niet wist, waar de auto lag. Het voertuig was geheel onder water verdwenen en op den bodem van het hier ongeveer vijf meter diepe kanaal gezakt. Donderdagmorgen te ruim 10 uur is de auto, met behulp van een takel op den dijk langs het kanaal getrokken. Het bleek toen, dat twee personen in den wagen waren, nl. de gehuwde 25-jarige W. v. Helmond uit Asten en de ongehuwde 25 jarige H. Verdijseldonk. eveneens uit Asten. De wagen, een nieuwe Plymouth zag er vreeselijk uit. De beide banden aan den rechter kant waren gesprongen en de kap was totaal ingedeukt. Het vermoeden ligt voor de hand dat de wagen op den gladden weg geslipt is en loen door plotseling remmen over den kop moet zijn geslagen. Toen de auto in het water terecht kwam waren de ruiten nog heel. De beide slachtoffers zijn dus waarschijnlijk gestikt. De lijken zijn per vrachtwagen naar Asten overgebracht. Van H. stond bekend als een goed chauffeur, die nooit misbruik maakte van drank. Hij laat een vrouw en 1 kind achter. Verkorting werktjjd by de Lucifersfabrieken. Naar verluidt, heeft de directie der Lucifersfabrieken zoowel te Eindhoven als te Breda besloten weer een dag minder te gaan werken in verband met de moordende concurrentie van Rusland en Japan, die met abnormale kwantiteiten hun lucifers invoeren. Als gevolg hiervan wordt nu slechts vier dagen perj week gewerkt in genoemde fabrieken. Ernstige val by liet spel. Te Geldrop is de 16-jarige A. v. E. op het Stationsplein bij het voet ballen met het hoofd op de steenen terecht gekomen. De jongen liep een hersenschudding op en is voorzien van de H. Sacramenten der Sterven den. De laatste rit. Woensdagavond maakte de stoom tram Maas—Waal. op de lijn Nijmegen— Druten-Wamel haar laat sten rit. Het ging in alle stilte, het 32-jarige trammetje droeg eenige sapieren slingers en in de tweede daswagens hingen eenige lampion netjes. In Druten wachtte muziek. De rails zullen binnen twee weken worden opgebroken. Met ingang van 1 Maart is de exploitatie van het traject Nijmegen Wamel—Dreumel overgenomen door de N.V. Maasbuurtweg, welke vanaf heden een buslijn exploiteert. Arsenaal in den hooiberg. Nadat reeds eenige malen te Gro- niugen en Assen gesmokkelde wapens in beslag waren genomen, heeft de Groningsche recherche, bijgestaan door de marechaussee van Assen en Westerbock (Drente) te Elp (gem. Westerbock bij den landbouwer S. een huiszoeking gedaan. In het hooi is een geheime bergplaats van wapens gevonden. Een veertigtal revolvers en vele patronen zijn in beslag ge nomen. Tegen S. is proces-verbaal opgemaakt. Clandestiene drankhandel. De politi» te 's-Hertogenbosch is een clandestiene drankverkoop op groote schaal op 't spoor gekomen Het was opgevallen, dat in de wijnhandelzaak van den heer S. een buitengewone drukte heerschte in den verkoop van sterken drank, bij geringe hoeveelheden. De politie had reden aan te nemen dat deze handel clandestien geschiedde omdat de firma niet in het bezit was van een slijtvergunning. Wyziging Winkelsluitingswet, Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp wijziging van de winkelsluitingswet werd bij het afdeelings-onderzoek vrij algemeen in hoofdzaak instemming met het wetsontwerp betuigd. Echter bestaat naar het oordeel van enkele leden behoefte aan een regeling van de winkelsluiting alleen voor de groote bedrijven voor kleine winkels, speciaal in kleine plaatsen, waar de winkelier zijn klanten zelf bedient en slechts werk te verrichten heeft, wanneer van tijd tot tijd een klant opdaagt, bestaat h.i. die be hoefte niet. Een wijziging van dt wet in deze richting scheen hun wenschelijk. Eenige leden verzochten met het oog op het platteland een open stelling van 7—11 uur in plaats van 8—12 uur mogelijk te maken voor die gemeenten, die zulks wenschen. Enkele leden zouden naast visch ook vleeschwaren willen zien opge nomen, ten einde in het bijzonder de plattelandsbevolking in de ge legenheid te stellen na den kerkgang het een en ander in te slaan, waartoe op Zaterdag wegens den grooten afstand van het dorp vaak de moge lijkheid ontbreekt. Verdronken. Van de stoomtrawler „Erica IJmuiden 384" zijn in de Noordzee twee matrozen overboord geslagen en verdronken. Lyk opgehaald. Uit de rivier de Dommel te Den Bosch is Donderdagmiddag opgehaald het lijk eener vrouw, die sinds eenige dagen vermist werd. Versobering van het onderwy In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer deelt de Minister van Onderwijs mede, dat de voor bereiding van zijn reorganisatie- ontwerpen in een ver gevorderd stadium verkeert. Door de reeds getroffen maatregelen, die slechts een incidenteel en voorloopig karakter konden dragen, zal, zoodra zij zullen hebben doorgewerkt, een besparing van rond 11 millioen zijn verkregen. Bovendien is hierdoor een belangrijke besparing op de gemeentelijke bud getten verkregen. Verdere versobe ring blijft echter onafwijsbare eisch en deie versobering hoopt de minister langs den weg van reconstructie en coördinatie te verkrijgen, al kan hij geenszins voorspellen, dat verdere incidenteele maatregelen achterwege zullen kunnen blijven. Gelijk op velerlei ander gebied is op dat van de schrijfwijze van onze taal ordening gebiedend noodzakelijk De belangrijke beschouwingen, hier omtrent gegeven in het Voorloopig Verslag, doen reeds kennen, dat de sing van het vraagstuk moet worden gezocht in een compromis, Het is den minister na voorlichting van deskundigen gebleken, dat hij aan het bereiken daarvan niet behoeft te wanhopen. Hij vleit zich, dat ook hier de van beide zijden geëischte offers blijmoedig zullen worden ge bracht. De minister acht voor hen, die het leeraarsambt begeeren, een bijzondere voorbereiding daarvoor naast of na hun wetenschappelijke studiën vol strekt noodzakelijk. Hij hoopt in staat te zijn in deze richting het een en ander tot stand te brengen, ook zonder dat daaruit een verhooging van lasten voortvloeit. De minister heeft opnieuw in overweging genomen, of pension- neering van onderwijzers op 60 jarigen leeftijd mogelijk is. Het vraagstuk is ingewikkeld en moeilijk. De toestand van jonge onderwijzers zonder em plooi is echter in allerlei opzichten bedenkelijk. Alles wat kan worden gedaan om aan de jongeren meer ruimte te geven, moet worden be proefd. De „Zeven Provinciën." En tot slot over het laatste bedrijf van het drama van „De Zeven Provinciën," hetwelk speelt voor den Krijgsraad, We kunnen er ons best mee vereenigen, dat de oproerlingen ferm de kast zijn ingedraaid, maar we hebben groote oogen opgezet, toen we hoorden, dat tegen den commandant van het muitende schip slechts één jaar is geëischt. Zorgt men op zulk een wijze wel voor het hooghouden van het gezag Gearresteerde priesters in Duitscliland. Van goed ingelichte zijde verneemt de Msb., dat het aantal gevangen priesters in Duitschland grooter is, dan wordt bekend gemaakt. Alleen reeds in het bisdom Spiers zouden er van de 350 dienstdoende geestelijken 94 zijn aangehouden. In het bisdom Regensburg zouden 80 priesters zijn gearresteerd. Granaat ontploft. Tengevolge van de explosie van een granaat bij Warschau zijn vijf personen gedood en negen personen zwaar gewond. Amnestie verleend. Ter gelegenheid van zijn kroning tot keizer van Mandsjoekoeo heeft Po,e Yi aan 8000 veroordeelden amnestie verleend. Heerlyk oord voor belasting betalers Met uitzondering van Bulgarije zijn in Joego Slavië de belastingen het laagst. De rijks- en provinciale belastin gen bedragen per hoofd niet meer dan 20 gulden in Ned. geld. En daarbij is er in de eerste 9 maanden van het loopende belastingjaar al een overschot van ruim f 30 milüoen. Burgerlijke Stand Venray van tot 23 Febr.—2 Maart 1934. GEBOREN Johanna P. M. Thoonen, Ysselsteyn Gerardus P. van Well, Ysselsieyn Josephina J. E. Michels, Oirlo Petrus J. Duykers, Gastenray GEHUWD Peter L. H. Seerden, 29 jaar, Serg. Maj. Instruct. Ned. Indische leger te Padang en Katharine Laure, oud 26 jaar, te Venray. OVERLEDEN Petronella W. van de Laar, 2 maanden, Maasheesche weg. Bernadetta A. Thijssen, 2 mnd, Maasheesche weg. Peter van Gerven, weduwnaar van M. G. H. Peeters, 93 jaar, Vlakwaterweg. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie waaronder generale H. Communie, half 3 her halingscatechismus voor de meisjes, 5 uur Lof en 3e Lijdensmeditatie. Maandag half 8 jaarg. 2de klas voor Johanna Grutters, H van den Wildenberg en kinderen, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 7 zieledienst voor Jan Poels. eerevoorzitter R.K. Kies vereeniging, half 8 besteld jaarg. voor Catharina Bekkers, 8 uur jaarg. voor Frans Janssen en echtgenoote. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor vrouw Bexkens, 8 uur jaarg. voor Frans Aerts en zijn echtgen. Maria Antonia Michels en Francisca Janssen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 besteld jaarg. voor de vrouw van Peter Johannes Loonen, 8 uur jaarg. voor Bernard Verblakt en zijne dochter Francisca. Vrijdag half 8 besteld jaarg. voor de overl. familie Thuijls en Muijzers, 8 uur jaarg. 2de klas voor Gerard Wismans, Anna Maria Thielen, Francisca Wismans en den Zeereerw. Heer Pastoor Wismans, kwart na 4 kruisweg. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, half 8 besteld jaarg. voor Jacobus Schaeffers. H. Familie. Op Zondagmorgen 18 Maart gaat de H. Familie ter bedevaart naar Sint Joseph op de Smakt. De nieuwe Handboekjes zijn te verkrijgen 'bij de prefecten. De volgende mannen vieren a.s. week bun patroonheilige van dit aar F. v.d. Weijst, J Janssen, C. Coolen, A. Wijnhoven, J. Spreeuwenberg, Jos. Spee, Fr. Vermaten, L. Coop- mans, Paterskerk Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart voor 5 gezongen Vespers, half 6 Lof en H. Kruisweg. Maandag feestdag van den H. Joseph van het Kruis, volle aflaat o.g.v. Dinsdag 6e Dinsdag der noveen ter eere v. d. H. Antonius, 7 uur Hoogmis, toespraak en gebeden der noveen, feestdag van de H. Coleta, volle aflaat o.g.v., half 6 Lof. Woensdag om half 7, 7 uur en half 8 H. Missen voor Peter van Gerven. als lid der Aartsbroederschap half 6 Lof ter eere v.d. H, Joseph. Vrijdag feestdag v.d. H. Catharina van Bologna, volle aflaat o.g.v., om uur Hoogmis, om 6 uur Lof en Lijdensmeditatie. N.B. Nieuwe leden voor de Derde Orde gelieven zich voor a.s. Zondag op te geven. Op den laatsten Zondag van Maart is de inkleeding, Patronaat. Maandelijksche Algemeene H. Communie in de H. Mis van acht uur (de leden der Groepen in de Paterskerk). Intentie s.v.p. voorden heer Jean Poels z.g. Dinsdagavond hervatting van de oefeningen van de Tumclub „Sint Christoffel", onder voorlooplge leiding van den heer Ben Min. Aanvang op klokslag acht uur; wat te meer gewenscht is omdat ,er om half tien Ontwikkelingsfilm is voor Goudpluvier. Maandag acht uur cursus voor de Jeugdleiders. Woensdag acht uur apologetische praatavond. Zondag ongeveer 11 uur ver gadering van de Missieclub „Sint Franciscus Solanus". Kantoor: Schoolstraat 18. Worden gevraagd: Huishoudster voor boerderij. 2 paardenknechts v. Paschen 4 boerendienstmeiden Boerendienstmeisje 16—18 jaar bekw. melkknecht 1 kleermakersknecht 2 a 3 j. a. vak 1 smidsknecht 2 a 3 j. a h, vak 1 jongen of meisje v. kantoor 2 burgerdienstmeisjes v. Paschen 1 schildersknecht 2 a 3 j. a.h. vak 2 burgerdienstmeiden dad., Paschen Diep getroffen door de buitengewone deelneming bij gelegenheid van 't overlijden en de begrafenis van onzen onvergetelijken Echtgenoot, Vader, Behuwdvader, Groot vader en Broeder, betuigen wij hierbij onzen hartgrondi- gen dank. Naar wij vertrouwen zal men het ons niet euvel dui den dat wij ons tot dit al gemeen dankwoord beper ken. Venray, 3 Maart 1934. Spectaaf OogenOpticien houdt ieder&n WOENSDAG en ZATERDAG van halt 11 lot half l en van 2 tot 5 uur ZITDAG Groote Straat 15a, Venray (bij F. Verhey) Kostefoos Oogonderzoek Levering van 1 eklas BRILLEN ook op voorschrift van H.H Oogartsen en voor i Mtai a.s. dooi a.s. ons corrigeeren. Accountantskantoor H. Okhuijsen, Venlo Tel. 1132 Straelsche weg 32. naar en van Station Venray op alle extra treinen als Stille Omgang enz. 10 Garage DERKSEN in groote sorteering. Volledige Missaals, Zondagsmissaais, Handboek voor gehuwde mannen en vrouwen, Handboek voor jongens en voor meisjes, voorde jeugd, enz. enz. Aanbevelend, FIRMA VAN DEN MUNCKHOF Groole Straat 28 DORP. Vergadering Veever zekering en LEZING Dr. SALA op Vrijdag 9 Maart des avonds half 8 in het Patro naat. AGENDANotulen. Jaar verslag. Mededeelingen. Rond vraag en sluiting. Onmiddellijk daarna ongeveer 8 urn LEZING door Dr. L. SALA, over T.B.C.-bestrijding bij rundvee, voor alle leden van den Landbouwbond. Trouwe opkomst verzocht HET BESTUUR GEVEAAQD te Venray en omstreken nette welke f 5,— a f 10.p. week willen bijverdienen. Voll. brieven onder no. 45 bureau van dit blad. Belangrijke Zondag 4 Maart direct na de Hoogmis, in café Hendriks. AGENDA Lezing van Dr. L. SALA over T.B.C,bestrijding bij rundvee. Trouwe opkomst verzocht. 22 Het Bestuur. Algemeene Leden vergadering Donderdag 8 Maart 7 uur de zaal van Linders. AgendaOpening, Notulen, Jaarverslag, Mededeelingen, Rondvraag, Sluiting. Trouwe opkomst beleefd ver zocht. Het Bestuur. Geld vanaf f 100.- e. bedrag. 6 pet. Geen kos ten. Brief porto antw. De Onderlinge Schiedam. Stopt voor U absoluut onzicht baar alle voorkomende scheuren, fouten, brand- gaatjes enz. in Vlugge en nette bediening. Beleefd aanbevelend, Schoolstraat Horst gevraagd op le hypotheek. Adres Bureau van dit blad. Flink zakenman vraagt tegen goede borgstelling en ge regelde aflossing. Adres bureau van dit blad Te koop Roode Star klasse 13 28/40 mM. en Eerstelin gen klasse'13 28/40 mM. Prijs op aanvrage. Wordt ge leverd met certificaat en plombe N.A.K. Verder 20.000 Kg. Mangelwortelen (Teutonia) a f 5.- per 1000 Kg. 3 L. CUSTERS, Oirlo E 4 TE IKOOE Industrie klas A maat 35—55 Eerstelingen klas B maat 28—45 incl. zak, eert. en vervoerbewijs. A. Voermans, Leunsche weg 16a. Gevraagd een winkelmeisje voor kruidenierszaak, extern, van 's morgens tot 's avonds 8 uur. Niet boven 18 jaar. Brieven onder no. 12 bureau van dit blad. TE KOOP bij Ant. Rutten, Markt. 8 bouw- en

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2