ijALFOJKv Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. iÖ®!!' St. i; Dit nummer bestaat uit DRIE bladen. SMAKT. Wij draaien.... Droevige cijfers. Missieleven. Statenkieskring Horst. MARKTEN Provinciaal Nieuws Zaterdag 3 Maart 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 9 BLIJKEN TOCH HET i PEEL EN MAAS rsr PRIJS DER ADVKRTENT1EN: 1-8 regels 60 een., elke regel meer 7'/, et. Uitgave van FIKMA VAN «EN MUNCKHOF VENRAY ABONNEMENTSPRIJS p kwartaal voor Venray 65cl.,perpost75 cent bij abonnement lagere tariïven. Telefoon SI GIRO 150852 voor het buitenland t 1.0a bij vooruitbetaling. Alzoiiderl.ike nummers a cent Op Zondagen9.30 Hoogmis, 3 uur Lof. St. Jozef-dag: 10 uur Hoogmis, 3 uur Lof. Alle Woensdagen en onder Oc taaf van St. Jozef: 8 uur H. Mis, 3 uur Lof. Andere dagen H. Mis om 7.15. We vonden in „Het Vaderland" een beschouwing onder den titel „Wij draaien in een vicieuzea cirkel rond." Het begin dezer beschouwing luidde aldus: De kosten van levensonderhoud stijgen. De cijfers over December van het vorige jaar, zooals die regel matig in Amsterdam en 's Graven- hage worden berekend, geven in beide steden een verhooging te zien en het commentaar op dit bericht teekent hierbij aan, dat wij waar schijnlijk voor de naaste toekomst afscheid hebben genomen van de daling dier kosten, en dat deze is omgesiaqen naar een stijging. De oorzaak van die stijging is niet ver te zoeken, ze ligt in de bekende cri8issteunmaatregelen, welke de regeering heeft genomen en, voegen wij er dadelijk bij, wel heeft móeten nemen. De positie van het land bouwend deel onzer bevolking ware anders volmaakt onhoudbaar gewor den. Hier draaien wij het heeft geen zin de werkelijkheid niet onder de oogen te zien in een vicieuzen cirkel. Waarom werd de landbouw gesteund Omdat deze zwaar leed onder ongekend lage prijzen der landbouwproducten eecerzijds en onder nog altijd booge industrieele prijzen anderzijds. Maar als gevolg daarvan lijden allen, die werkzaam zijn in industrie, scheepvaart, trans portbedrijf, enz. enz. weer dubbel eenmaal onder de hooge prijzen der industrieele artikelen en andermaal door de kunstmatig verhoogde prijzen der landbouwproducten. En dat zuigt ons in den maalstroom van neer gang bedrijf na bedrijf moet in krimpen, omdat het niveau der on kosten te hoog blijft wegens de booge prijzen, die voor die bedrijven en de daaraan medewerkenden immers kosten zijn. Maar de zuigende stroom sleept verder mee: die Inkrimping in de bedrijven brengt weer vermin derde koopkracht der betrokkenen mede, en nog verder gaat het, want niettegenstaande bezuiniging op be zuiniging krijgen de openbare huis houdingen in deze omstandigheden ook steeds minder binnen en de tekorten blijven gapen.... Een somber beeld, lezer Inder daad maar het zal straks nog iets meer verduisteren. Want de bereke ningen voor het nieuwe jaar zullen zooder twijfel een nieuwe stijging in de kosten van het levensonderhoud te zien geven, en wel vanwege de omzetbelasting. Wij lezen in de Tijd De gehuwde ambtenares is niet de bekoorlijkste consequentie der vrij making van de vrouw. Dat zij door cynische levens- en wereldbeschou wingen van de radicale pers wandelt, weten wij. Ook dat het egoïsme gemakkelijk haar huwelijk verdort. Menige Malthusiaan in de gehuwde ambtenarenwereld berekent zijn gemak uit een dubbel salaris, maar komt niet eens aan het tweekinder stelsel toe. Het Katholieke Kamerlid Steinmetz heeft in den Amsterdamschen ge meenteraad bij de gedachtenwissellog over het ontslag der gehuwde ambtenares droevige cijfers geteld. De gehuwde vrouw, die als regel In het gezin behoort, doet niet zelden als ambtenares aan kantoorderij uit genot- of weeldezucht. Kinderen krijgen geen leven, en de gezins constructie valt kapot. In Amsterdam zijn 28 gehuwde ambtenaressen, wier man in gemeente dienst meewerkt. Bij 22 daarvan is geen enkele moeder. Slechts vijf hebben één kind met z'n zessen hebben ze er acht. „}a, maar heeft de overheid daar nu óók al mee te maken onder brak mevrouw Koek, de moderne vertegenwoordigster van „vrijheid," deze ook voor de overheid trooste- looze becijfering. „Och," ja, wat moet je op zulke opmerking antwoorden „ik constateer alleen maar," repliceerde de heer Steinmetz. En hij constateerde: Er zijn in gemeentedienst 111 ambtenaressen, wier man elders werkt. Van deze 111 huwelijken bleven er 91 onvruchtbaar. Geen enkel kind. Twintig brachten in het geheel 34 kinderen voort. Met gemeente-werklieden huwden 87 schoonmaaksters. Ook van deze volksvrouwen 76 geen kinderen. Elf hadden er te zamen 18. Maar de onderwijzeressen, die het voorbeeld van altruïsme moeten geven Van'de 423 onderwijzeressen in gemeentedienst of gehuwd met gemeente beambten kennen 271 alleen de kinderen in haar klas, maar in haar buis.... geen enkel kind Van de 423 beoefenen 152 het een- of tweekinderstel, samen hebben zij 241 kiodereD. Dr. F. Wibaut bepleitte indertijd in de Eerste Kamer voor ambtenares sen buitenechtelijke samenleving onder bepaalde omstandigheden. Later schreef hij dat ideale boek over het wordend huwelijk. De roode ambtenaarswereld in de hoofdstad toont het verworden huwelijk! Blantyre Kath. Missie Nyasaland, Centr. Afrika. Beste Vrienden. 't Is eigenlijk met heel wat schaamte dat ik de pen opneem om nog eens een artikeltje in Peel en Maas te schrijven, 't Is inderdaad een jaar of drie geleden, denk ik, sinds ik dien plicht vervulde. Want een plicht is 't zeker, aangezien dat die goeie Uitgever me Peel en Maas zoo ge trouw en gratis blijft sturen. En trouwens er zijn heel wat vrienden, lezers van Peel en Maas, die me verschillende keeren fcoo echt christe lijk te hulp kwamen. M'n „mea culpa" zeg ik recht uit Maar toch ook weer geloof ik wel dat de Heer van den Wijngaard me een wat grooten tuin te bewerken gaf en.... dat 't er hard „spaaie" was. Maar op vandaag is me de nood zoo hoog naar de lippen gestegen dat ik m'n hart toch nog eens ga uitpraten met mijn vrienden. Dat is wel men- schelijk, maar toch niet verkeerd meen ik. Als U dit schrijven leest, zijn we bijna 7 jaren onder de tropenzon, en... ik zeg 't met dank tot den Heer, ik heb met heel wat vrucht voor de minsten van Gods Kerk mogen werken. Maar, één ding blijft me een doorn in 't oog, en blijft m'n Priesteihart kwellen met heel wat zorg. Dat is, recht uit ge zegd, een degelijke school voor onze katholieke zwarten van Blantyre. Een school en nog wpl in mid den Afrika zult ge wel zeggen. Ja want zonder school, zonder degelijke jeugdopvoeding, valt er niet te den ken aan een stevige Kerk-stichting. Noq 't laatste jaar schreef ons de H. Vader, de Missie Paus „Wilt ge in Afrika uw kerken vol christe nen zien, dan zorgt eerst voor degelijke scholen." „Wilt ge bolsji- visme en revolutie weren, dan doe 't onmogelijke voor degelijke jeugd opvoeding." Ja 1 bolsjivisme en alles wat daar omheen zwermt hebben we zelfs in Afrika. Zuid-Afrika is er boorde vol van, en 't wacht maar op een troebel-water-gelegenheid om over te stroomen naar de tropen van Centraal Afrika. Maar laat me de kwestie speciali- zeereD voor Blantyre. Blantyre is een klein Afrikaansch stadje. Oh 1 niet zoo heel groot hoor I Rooy is er een wereldcity tegen. Maar toch groot voor Centraal Afrika, omdat hier heel wat bureaux zijn van 't Engelsche Goevernement en tevens Blantyre 't centrum van handel is en leiding gevend voor Nyasaland. Maar 't zelfde Blantyre is totaal ge schoeid op de Protestantsche zending der Schotsche Kerk. Deze zending heeft hier sinds jaren een schitteren de negerschool, die compleet is voor wat een neger gevoegelijk leeren kan, De producten van deze school zijn de toonaangevende negers van Nyasaland en bezetten de beste posten of dat 't hun rechtens toe kwam. Zooiets als een vóór Schaep- man-situatle in de lage Nederlanden. Geschoold zijn ze voor wat ik burge- lijke kennis noem. Maar Nyasaland behoeden voor revolutie en onder gang kunnen we van deze luitjes niet verwachten, omdat ze zelf moreel zoo weinig hoog staan. Maar toch hebben ze de leiding in handen vanwege hun opleiding en... onze katholieke negers zijn zoowat als de „pakjesdragers". Brave menschen veel gewetensvoller dan dat klerken- korps, maar toch de minderen wegens hun gemis aan schoolopleiding. Onze katholieke jongens en meisjes hebben niet mee te praten in econo misch: sociale leiding van Nyasaland. En toch moet U bedenken dat de katholieke nergers van Nyasaland over de 100000 lellen, en dat die leiding gevende zending er nauwelijks 25000 telt Kunt U nu begrijpen, dat ik spreek van een doorn in 't oog Kan 't ons als Priesters koud laten dat een land met zooveel katholieken is aangewezen op de leiding van negers die zelf zoo weinig christe lijke degelijkheid hebben Men bouwt geen steenen huis op los zand, en zeker geen Kerk Gods op moreele halven. Van school naar Kerk is even waar voor Afrika dan voor Europa. Dat zijn Vaticaansche woorden die ik slechts eerbiedig napraat Nog een paar jaartjes, en ik hoop jullie allen als trouwe vrienden terug te zien. Maar ik zou m'n vacantie onverdiend beschouwen zoo ik onze katholieke zwartjes moest achterlaten als „pakjesdragers in 't sociale leven Denk eens even na wat 't een zegen en vrede voor U is, uwe kinderen op degelijke katholieke scholen en bij gewetensvolle onder wijzers te weten. Wat een gerust heid voor U te weten dat uwe kinderen meer dan 't noodige leeren om a!s brave en waardige menschen door 't leven te gaan. Maar denkt dan ook dat hun zwarte broerkes hier nog slaven zijn, wel niet in boeien en ketenen, maar wat misschien erger is, in moreele slavernij. Ga eens even aan bij Moeder thuis in Oirlo, die haar Priesterzoon in zorgen weet, ofwel bij de uitgever van dit blad die zoo delikaat voelt voor den missionaris in verre landen. Uwe crisis nood is groot, maar materieel. Afrika's nood is materieel en... moreel 1 De Vriend der kleinsten en minst bedeelden zal 't U loonen 1 Tot spoedig weerzien 1 Pater JAN DE PONTI. Missionaris in Afrika. Goed bezochte kringver gadering Jan Poels herdacht Bevattelijke rede van het Eerste Kamerlid H. Ruyten Wat de R. K. S. P. bereikte Het Nationaal Socialisme voor den Katholiek onaanvaard baar Onze strijd tegen het liberalisme Slotconclusie hecht aaneen gesloten blijven noodzakelijk om onze positie te handhaven Opbouwende ciïtiek met een motie tot besluit In Hotel De Kroon te Gennep had Zondag een duplicaat-kring vergadering plaats. De belangstelling was groot en alle kiesvereenigingen hadden een flinke deputatie afge vaardigd. Mede aanwezig was het Statenlid de Heer J. H. Boonen uit Velden. Ook de Hoogeerw. Heer Deken Kreijelmans gaf blijken van belang stelling. In zijn openingswoord herdacht de Kringvoorzitter, de Heer Rutten uit Wanssum, het ons ontvallen Staten lid Jan Poels en prees hem als een groot Nederlander, door wiens dood wij veel verloren hebben, als een man met eenvoudigen levenswandel en groote kracht als een katholiek van de daad. Zijn verdiensten opsommen zou onmogelijk zijD, zijn werk verplicht ons tot dankbaarheid, die we niet beter kunnen uiten dan door een gebed voor zijne zielerust, waartoe de vergadering spontaan overgaat. Het stem tot voldoening dat de vergadering zoo uitstekend bezocht is, speciaal door de jongereD, die nieuwe stroomingen aanhangen. Een woord van welkom werd gericht tot de Zeereerw. Heeren Geestelijken en de Statenleden. Spr. meent, dat Gennep van belaDg wordt geacht daar nog deze week propaganda vergaderingen zijn ge houden van de N. S. B. en K. D. P. We zijn ervan overtuigd, dat er verandering zal moeten komen, dat zegt ons ook het mandement der Bisschoppen, waarbij de Kerk leiding moet geven en stelling moet nemen tegen strcomingen waarbij onze beginselen gevaar dreigen en verloren dreigt te gaan, wat na jarenlangen moeizamen arbeid verworven werd. Spr. hoopt dat deze vergadering moge bijdragen tot de overtuiging, dat in eenheid oDze kracht ligt. De Hoogedelgestrenge Heei Ruyten uit Arnhem begon daarna zijn lezing, waarvoor hij de uit- noodiging graag had aanvaard om te spreken in een kringvergadering die leiders kon afvaardigen van de grootte van Jan Poels, die het ver trouwen van zijn gebied genoot. De oorzaak van het verlaten der R. K. S. P. is vaak het onvoldoende vertrouwen, wat men stelt in de leiders en men vergeet zoo gauw, dat wij katholieken nog maar steeds 1/3 van de bevolking van ons land uitmaken. Politiek is het streven naar het bereikbare en dit wordt vaak ver geten. Spr. begint met vastleggen van eenige historische evenementen hoe Schaepman begon met zija idee der eenheid, hoe men daarna in alle opzichten rekening is gaan houden met ons, hoe men kwam tot de coalitie-politiek, die een beginsel, geloof aan God, gemeen hadden en hoe hierdoor het staatkundig werk mogelijk werd tegenover alles wat links was. Voor 30 jaren terug werden we geduld als katholieken maar waren niet gezocht om bestuursfuncties te beheerschen. En beschouw daarnaast de positie van thans De spreker gaat daarna diep in op den strijd dien we hebben moeten voeren tegen het liberalisme, welk stelsel sociaal-economisch verderfelijk is geweest en waarbij men meende onbepaalde bandelooze vrijheid te bezitten. Het liberalisme, de oorzaak van de sociaal-democratie, het logische gevolg van de toepassing van het stelsel, waarbij de rechtvaardigheid ontbreekt. Het gevolg van dit stelsel, waarbij de volkeren gelden gaan uitgeven, moest verschrikkelijk zijn en nood wendig leiden tot oorlog. Schaepman voorspelde reeds in 1870, dat binnen 50 jaren alle vorstenhuizen als kaartenhuizen zouden ineenstorten, als deze staat kunde, waarbij elke basis van recht ontbreekt, werd gevoerd. En men bcschouwe de nuchtere feiten. Een Rusland, waar de mensch alle rechten zijn ontzegd; een vredes conferentie, waar de machtige Paus Benedictus werd geweerd, vredes verdragen van Parijs en Versailles, die o m. door onze leider Aalberse als „monumenten van onverstand worden betiteld. Overwegen wij dit wel allemaal Neen, want dan zouden we niet meegaan met politieke tinnelingeo, want al het goeds wat zij voorstaan hebben wij reeds lang verdedigd. De Paus veroordeelde reeds lang het liberalisme als ketterij. Wij wijzen dus af de liberale leer, wijzen ook af het nationaal-sociaiisme bij ons blijft de mensch doel. „Wat hebben wij gedaan is een vraag, die men alom opwerpt. Wij hebben de vrijheid van de Kerk, de vrijheid vau jeugdopvoeding en vorming, wij hebben vrijheid van pers, waarin wij onze beginselen durven uitdragen, waarin anderen on? benijden. In welke landen hebben de Katholieken een dergelijke positie De crisis is gekomen, nieuwe partijen ontstaan, maar ook deze zullen niet in staat zijn de gevolgen van die crisis op te hefFen. Wat heeft de R. K. S. P. in dit opzicht gedaan, zij hebben gestemd voor alle steunmaatregelen, maar juist het liberalisme en links hebben destijds de regeering Ruys tegengewerkt in dit opzicht, zij hebben vastgehouden aan een vrijhandelspolitiek. die hopeloos vast moest loopen. Aalberse heeft dit voor de historie vastgesteld, dat we reeds 2 jaren eerder steunmaatregelen hadden gehad, als er de medewerkiog was geweest van de liberalen. (Applaus) En wat wil het fascisme Al het goeds van het programma is overgenomen en het andere steunt niet op een levensbeschouwing waarbij het recht van den Staat wordt het recht van allen. Wie zal de leider zijn in Neder land wie zal ons waarborgen bieden? Een concordaat Zooals Duitschland, waar men den Paus door middel van een concordaat bedrogen heeft. Gevoeglijk kunnen we dan ook ieder debat met de N.S.B, afwijzen. En wat de democratische partij betreft, waarbij men menschen door beloften uit het eene groote kamp weghaalt, het is het niet willen zien van de kracht der eenheid, waarvoor juist hun leider Prof. Veraart jaar en dag gewerkt heeft. Laten we zorgen, dat we ons sa men sterk maken. Dat dit noodig is teekent de vreugde der liberale en linksche pers, toen Limburg door haar verdeeldheid de 5de zetel ver Bij een geneesmiddel is een ongeschonden verpakking een waar borg voor de echtheid. Let dus op de onge schonden verpakking van Aspirin! Dan is u zeker, de echte Aspirin te ontvangen, pijnstil- (de lend en onschadelijk. loor; laten we krachtig aaneensluiten opdat we macht zullen kunnen blijven uitoefenen in den grooten strijd tusschen geloof en ongeloof. Waar onze godsdienst het heiligste en kost baarste bezit is en anderzijds wordt beschouwd als „opium" voor't volk is het overduidelijk, dat wij krachtig stelling moeten nemen hiertegen en dit alleen mogelijk is, als we machtig zijn door een hechte eenheid. Laten we niet zoo lichtzinnig over verschillende dingen oordeelen en ook eens beseffen, dat staatkunde een vak is en een zeer moeilijk vak en laten we gaarne een offer brengen ook een financieel om het de politieke staatkundige organisatie, de R.K. Staatspartij, in al haar geledingen mogelijk te maken, vruchtbaar werk te doen kunnen verrichten in het belang van ons land in het alge meen en het katholieke volksdeel in het bijzonder. Spr: besloot met een citaat van Schaepman, waarop een daverend applaus volgde. Van de rondvraag wérd over diverse punten gebruik gemaakt. Het Statenlid Boonen sprak zijn dank uit voor het welkomstwoord van den voorzitter en zegde toe zijn beste krachten te zullen wijden aan de belangen van deze streek en den rechter Maasoever iD het bijzonder en steeds zal probeeren de voet sporen van zijn grooten voorganger Jan Poels te drukken. Tot slot nam de vergadering met algemeene stemmen de volgende motie aan Orde, saneering, bescherming. De Statenkieskring Horst van de R. K. Staatspartij, in vergadering bijeen te Gennep op 25 Febr. 1934. spreekt haar teleurstelling uit over het feit, dat de Regeering niet vol doende steunwetten of maatregelen heeft voorgesteld ten behoeve van de kleine zelfstandige middenstand Zij dringt er bij de R. K. Kamer fractie op aan, ten sterkste bij de Regeering te willen bevorderen, dat zoodanige wettelijke maatregelen worden ingediend. Zij verwacht, dat de R.K. Kamerfractie op grond van het urgentieprogram, wat beloofde Steun aan den middenstand in zyn moeilijken stryd om in do vergroeide maatschappelijke ver houdingen eigen plaats en taak te behouden", krachtig zal helpen en dringt er op aan, verwacht en vertrouwt, dac partij en fractie al haar invloed zullen gebruiken, om bij haar ijverig werken voor ge meenschapsbelangen ook zullen trachten te verwezenlijken het ordeningssaneerings- en beschermings- program van den R. K. georgani- seerden middenstand en thans ten spoedigste de belangen der brood- verbruikers zullen beschermen tegen de pogingen tot kartelvorming, in de broodvoorziening, uiteindelijk voerend tot monopolievorming, door ordening en saneering van het bakkersbedrijf onder toezicht en bescherming van den Staat. En besluit deze motie ter kennis te brengen aan partijbestuur, kamer fractie en de Pers." De Voorzitter sloot met een hartelijk dankwoord aan den spreker van den avond voor zijn zeer be vattelijke rede, verder aan de Z.Eerw. Heeren, aan de Statenleden, afge vaardigden en alle belangstellenden en hoopte, dat van deze vergadering de noodige propaganda zou uitgaan en sloot met den Chr. groet. Zij, die zich met ingang van 1 April op PEEL EN MAAS abonnee- ren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis. Venray Maandag 12 Maarl Horst Maandag 5 Maart Cuyk Dinsdag 0 Maart VENRAY. 3 Maart 1934 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat op 26 Februari 1934 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Johannes Jacobus Wilhelmus Janssen, koopman, wonende te Venray. Hoen» derstraat 4, om een verlof A als bedoeld in artikel 38 der drankwet (staatsblad 1931 no. 476) voor de rechterbeneden voorkamer van het perceel Patersstraat 29. Binnen twee weken na de dag- teekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Bur gemeester en Wethouders inbrengen. Venray 27 Februari 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. In de algemeene jaarvergade ring van de afdeeliog Limburg van het Stamboek Nederlandsch Trek paard, te Roermond gehouden, werd in de vacature J. Poels als voorzitter gekozen mr. F. M. A. Haffmans, notaris te Helden. Verder werden tot bestuursleden gekozen de heeren Corten (Beek), Quaedvlieg (Voerendaal) en A. Poels (Venray), respectievelijk met 180. 178 en 153 stemmen. De heer Beckers (Venlo) verkreeg 45 stemmen. De heer Pyls (Venray) bracht uit naam van den heer A. Poels, die zelf niet ter vergadering aanwezig was, in verband met zes weken rouw die hij had aangenomen, dank voor het gestelde vertrouwen. Ook namens de vele afgevaardigden uit Noord- Limburg (met meerdere autobussen waren zij naar Roermond gekomen) Dracht spr. de vergadering dank, dat zij den jongen Poels in het bestuur had gekozen. De stamboekkeuringen zullen dit jaar plaats vinden te Venray, Venlo Roermond, Weert, Sittard, Valken burg en Gulpen. Maandag overleed alhier in den ouderdom van bijna 94 jaren, de oudste inwoner onzer gemeente, de heer Peter van Gerven. Naar wij vernemen is thans de oudste inwoner, de nog buitengewoon krasse heer Willem Marcellis, die dit jaar zijn 90sten verjaardag hoopt te vieren. Op de Maandag alhier gehou den veemarkt waren in totaal aan gevoerd 297 stuks t.w.dragend vee 4-4;vet vee 31; gust vee 24; biggen 198. Handel matig, prijzen dalend. Prijzen: dragend vee f 120 lot f210 vet vee 10 tot 50 cent per Kilo. gust vee f 75 tot f 120. biggen f 9 tot f 11 per stuk. öperatrcin naar Duisburg. Op Zaterdag 7 April a.s. zal wederom een Operatrein naar Duis burg loopen, alwaar in het Stads theater zal worden opgevoerd de groote Opera „Faust" van Gounod. Wij komen hier nog nader op terug. Vergadering Jonge Boeren Oirlo. Maandag 19 Februari werd door onze Jonge Boeren een praatavond gehouden over clubs vorming. Als Sprekers traden op de Weledele Heer Wijnhoven en de Heer G. Poels. De Voorzitter opende met den Jonge Boeren groet, Trouw 't Kruis en Trouw de Ploeg. De eerste Spreker zette duidelijk uiteen, wat het beteekende, R. K. Jonge Boeren te zijn. De tweede Spreker zette uiteen de clubvorming. Na eenige bespre king werd besloten dcie clubs op te richteo. Tot voorzitter en secretaris der verschillende clubs werden gekozen respectievelijk de volgende heeren: G. Custers. A. Maassen, P. Ver stappen. H. Verstegen, J. Stevens en J. Kuiters.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1