Drufcwsrfc noodig Firma vd. 31 uncJehof m ™LLt5 EEUWIGE LE1TE F. Ma essen Hsfép'M. Mol M. VENNEKENS f. H. vin laekifeit Rijwielen BfeiHENRT CAMPS voor compleets machines DorschmacMoe's Gazelle en Burgers E.N.R. PETER HENDRIX, Patersstraat 9 Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten Vraagt prijs bij TJiterst concurreerend. BLOEMKWEEKERIJ en MAGAZIJN Vakkundig adres voor alle soorten BLOEMWERKEN, BLOEMEN EN PLANTEN. Tot ongeveer Mei Bloeiende Azaleas, Tulpen, Hyacinten, Narcissen enz. J. Keijzers Vraagt onze prijzen lUlg^Breeddorsch- Stationsweg Telef. 61 Venray OOSTRUM BETONWERKEN BOUWMATERIALEN Banden en alle Onderdeelen, Zaterdag 17 Februari 1934, No. 7 VENRAY. 17 Februari 1934. WAARSCHUWING. De brigade-commandant der Kon Marechaussee te Venray waarschuwt nogmaals de wielrijders dat het Provinciaal Wegenreglement van Limburg bepaald, dat niet meer dan twee wielrijders naast elkander mogen rijden. Vooral bij het aan en uitgaan der kerk ziet men deze verbodsbepaling aanhoudend overtreden en rijden somwijlen vier tot vijf personen naast elkander, niet wetende welke gevaren zij voor anderen op den rijweg brengen. Er zal van nu af aan streng de hand worden gehouden en niet meer worden gewaarschuwd. Men heeft het dus aan eigen schuld te wijten indien men een bekeuring krijgt. De Opperwachtmeester Brigade- Commandant J. DE GROOT, Zyne Hoogheid. Zoo heeft dan ons Patronaat de première mogen hebben van het vroolijk spel in drie bedrijven „Zijne Hoogheid". Dat de Tooneelclub „St. Servatius" hoog staat aangeschreven, blijkt allerduidelijkst uit het feit, dat in den middag ongeveer alle plaatsen waren gereserveerd, en dat vlak vóór de opvoering minstens honderd personen wegens plaatsgebrek moes ten worden teleurgesteld. Als „Sint Servatius" speelt, is de groote Patrcv naatszaal veel te klein. Het spel was over het algemeen niet alleen goed, maar zelfs schitte rend. Boris Grand, bijgenaamd de Kolo nel, kreeg bij open doek een spon taan allerhartelijkst applaus. Op welk moment Op het moment van één zuiver volmaakt gebaar Dat was kunst 1 Deze acteur, de kunstzinnige heer J. Botng, speelt alle rollen, in de grootste ve-scheidenheid Wat was deze afgetakelde vagebond van het eerste bedrijf eene vokomen majesteit de koning in het derde 1 De heer H. Rutten als Mr. de Robberding, gouverneur van den Prins, was uniek. Moeilijke rol voor een jongmensch 1 Maac wie van het voor hem geestdriftig gestemde publiek kon daar iets van opmerken Stem en gebaar waren precies zóó oud als ze zijn moesten. Proficiat In een waarlijk goede Tooneelclub is eendracht, en dringt men zich niet naar voren, begrijpt men dat in een concert niet iedereen de solo kan zingen. De heer Fr. Pluym, de ver maarde man van het hevige spel, kon in de rol van Kroonprins niet geven wat hij feitelijk geven kan Zooals van hem te verwachten was, viel de vertolking van zijn te tamme rol te prijzen. Volgens ons inzien had de tooneelschrijver eeu andere type moeten maken van den Kroon prins al is het dan een klucht, een zoo dolle streek van een kroonprins moet meer aannemelijk worden voor gesteld. De Baron van Rijn en Vliet, ge zant, de heer H. van Gooi, heeft voornaam spel gegeven, machtig veel bijgedragen tot het succes van den avond. Deze rol voert licht tot de bekoring om nu eens lekker als komiekeling op den voorgrond te geraken, maar de speler wist zijn plaats en verdient daarom bijzondere hulde. Het spel van „Zijne Hoogheid", vagebond Max Zondernaam, viel ten zeerste in den smaak, en dit met alle recht Hier en daar belemmerde hem de tekst doch dit mag men hem niet verwijten. Wij voor ons hadden liever den heer W. Selder geeD Limburgsch „dialect" hooren spreken. Het begint zoo'n soort ge woonte te worden om onze Limburg- sche talen als iets minderwaardigs te beschouwen, terwijl zij veel schooner zijn dan het „Hollandsch", zoo staat ook bij een frisch blozend gezicht de witte muts met fleurige toer veel mooier dan een „deftige" confectiehoed van enkele kwartjes. De heer J. van Lieshout vervulde zijn beide rollen van sprokkelaar en stationschef op de hem eigene manier, d.i. op de waarlijk goede, en door Venray als zooianig gewaar deerde, manier. Wij mogen dit verslag niet te lang maken. Een woord van hartelijk ge meende hulde aan de andere spelers, bijvoorbeeld aan den ijskoud biutalen journalist en dito persfotograafaan den uitgekniptea plus zenuwachtigen hotelhouder en zijn echte, niet nage maakte, ober en kellner, enz. enz.; alle spelers zonder uitzondering heb' ben zich -den ge vierden naam van hun bekroonde Club waardig getoond Lode wijk moge op zijn hertogelijk slot in het roemruchte Lent een spraakleeraar ontbieden om hem zoDder grootere inspanning toch luider te doen sprekende gave van het spel mist hij volstrekt niet. Nu we het toch hebben over spreken wat men aan een gelegenheidsclub met telkens andere spelers niet mag zeggen, dat mag wel worden gezegd aan de vaste Tooneelclub „Sint Servatius". Adel verplicht 1 Wij wenschen deze club toe, dat de reden een bekwaam, niet al te theo- letisch, spraakleeraar mogen treffen om bij hem een cursus te volgen. Het peil van het spel, onder de leiding van Br. Berachus toch al reeds zoo hoog opgevoerd, kan er maar hooger door worden. Jammer dat dit stuk van den be gaafden schrijver J. Grosveld in het derde bedrijf daalt in plaats van te stijgen. Het had een soort „apotheose' kunnen worden van de „gein". Het orkest van „Euterpe" ver hoogde grootelijks de gezelligheid, door bij deze gelegenheid geen zware muziek te geven, doch zich vroolijk aan te passen aan de stemming van dit kluchtige Vastenavondspel. Ge feliciteerd 1 En voorzeker de dank van het publiek Carnavalsfeest te Oirlo. Begunstigd door prachtig weer hield de Oirlosche Carnavalsclub op Vastenavond-Dinsdag onder enorme belangstelling haar jaarlijkschen Car navalsoptocht en Volks vermakelijk heden. Reeds vroeg in de namiddag heerschte een ongewone drukte in Oirlo. Spoedig zag men al uit alle buurten de versierde wagens opdagen, die zich bij café Drabbels moesten verzamelen om in den optocht met elkander te wedijveren om eeu prijs welke door enkele juryleden, des kundigen op dat gebied, werden toe gekend. De optocht was dit jaar vooral door alle buurten met veel ijver verzorgd, zoodat het publiek er zeer over tevreden was. Het was voor de juryleden dan ook geen gemakkelijke taak om uit te maken wie met de mooiste wagen te voor schijn kwam. Na veel wikken en wegen werd de eerste prijs toegekend aan „De Plaarzakken" van den Molenhoek, terwijl den 2en prijs werd toegekend aan „De Gunhoeksche Zweelooren." Een woord van dank aan de heeren juryleden is hier zeer zeker wel op zijn plaats. Toen om 3 uur de optocht met Prins Carnaval en bet bestuur der Cainavalclub voorop bij Café Drab bels vertrok, was er reeds een buitengewone drukte in de straten. Het prachtige lenteweer had ook vele toeschouwers uit andere dorpen naar Oirlo gelokt om met de Oirlosche jongens dit feest mee te vieren. Allen waren dan ook zeer tevreden over den prachtigen optocht, die reeds aanstonds een echte Carnavalsstem ming opwekte bij de honderden bezoekers. Toen, na een rondgang door het dorp, de stoet optrok naar het terrein waar de volksvermakelijkheden ge houden werden, verdrongen zich reeds honderden aan de cassa. Direct na aankomst op het terrein werd begonnen met de vo'ksvermakelijk- heden, die, dank zij de goede regeling een vlot en gunstig verloop hadden, zeer goed bij het publiek in de smaak vielen. Zoo werd b.v. een druk gebruik gemaakt van het peperkoek slaan, schijnbaar een zeer geliefde sport voor de dames. Ook op het terrein heerschte spoedig een gezellige drukte en naar schatting waren ongeveer 700 be zoekers aanwezig. Met genoegen kan de Oirlosche Carnavalsclub op dit feest terug zien dat in alle opzichten schitterend ge slaagd mag genoemd worden. Ook financieel hadden de jongens van Oirlo een goede middag, dank zij de milddadigheid van talrijke bezoekers, die met hun steun de jongens in staat stelde om nog een mooie som geld aan een liefdadig doel te besteden, n.l. de armen van de parochie Oirlo Scliuttersbond Venray en Omstreken. Zondag vergaderde het Bestuur en afgevaardigden van bovengenoemde Bond in Café Driessen te Well. Besproken werd het dezen Zomer te houden groot nationaal Schutters- en Gildefeest, ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van dezen Bond. Deze vergadering stond onder leiding van den Voorzitter, L. Hendriks, Bergen. Na de leden een hartelijk welkom en een Zalig Nieuwjaar toegesproken te hebben, begon hij met de mededeeling, dat er plannen bestonden om bij gelegenheid van het eerste Lustrum van Dedoelden Schuttersbond een groot feest te organiseeren. Spreker deelde mede, dat op de 1.1. gehouden vergadering te Bergen besloten was, dit feest te houden op den 2en Zondag in Mei, d.i. 13 Mei a.s. Met algemeene stemmen werd besloten dit feestte houden te Bergen. Door den Secretaris van den Bond, J. Weys te Well, zullen aan alle Schutterijen en Gilden in Nederland uitnoodigingen worden gezonden. Inschrijvingen kunnen reeds vanaf heden geschieden bij bovengenoem- den Secretaris. Na een woord van dank, gesproken door M. Arts, afgevaardigde van de Schutterij „St. Anna" Venray, aan het adres van den Voorzitter, voor het gezellig vergaderen en de zake lijke uiteenzetting, werd de vergade- ring gesloten. Revolver-aanslag te Oss. Zondagavond om tien uur is te Oss een revolverschot gelost op den heer en mevrouw Megens, die van een familiebezoek huiswaarts keerden. De aanslag had plaats nabij hun woning aan het Schayksveld. Mevrouw M. werd door een schampschot aan het dijbeen licht gewond. De politie heeft onder leiding van burgemeester Ploegmakers een uit gebreid onderzoek ingesteld, dat tot resultaat had, dat de vermoedelijke dader kon worden gearresteerd. Omtrent de aanleiding tot het ge beurde tast men volkomen in het duister. Yjjf en twintig revolvers in een smokkelvest. Op het stationsplein te Assen is door den hoofdinspecteur van politie den heer H. B. van der Meulen en den hoofdagent IJtsma. een persoon uit Eindhoven aangehouden, die 25 automatische pistolen verborgen had in een smokkelvest, dat hij onder zijn kleeren droeg. Deze pistolen moesten door hem aan een onbekend persoon op het stationsplein worden afgedragen. De man is aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. De pistolen en het smokkelvest zijn in beslag genomen. Edinburgh. Alhier reed een taxi in volle vaart tegen een boom. Alle 18 inzitten den kwamen om het leven. Een gevaarlijk middel. Pietje, je zult uit den trein vallen als je zoo ver uit het portier hangt. Pietje stoort zich niet aan vaders vermaning, tot- deze vlug den hoed van zijn zoontje afneemt en achter zich verbergt. Zie je, nu is je hoed al weg gevlogen. Pietje begint gevig te schreien, tot zijn vader eindelijk zegt: Nou, hou je maar bedaard; als ik fluit komt bij terug. Hij fluit en zet Pietje den hoed weer op. Na een poosje, vader dacht ner gens meer aan. gooit Piet zijn hoed door het raampje en zegt: Pa, flluit nog eens 1 vo or Bejaarden zijn inderdaad het middel ter bevorde ring van een normale stoelgang. Zij werken zacht en aangenaam. 0.65 pet flacon. Ingekomen en vertrokken personen van 2 tot 9 Februari INGEKOMEN J. R. Enderlé en gezin, verwar mingsmonteur, Schoolstraat 22, van Zuilen. A. Hartman8, zonder beroep, Mersel. weg 31, van Voorhout. F. Laurensse, bakker, Maash. weg 11, van Lieshout. E. Lamée, zonder beroep, Oirlo E 28, van Boxmeer. M. Vergeldt, dienstbode, Eind- straat 21, van Broekhuizen. K. Laure, zonder beroep, Lang straat 23a, van Schaesberg. J. vd Zande en gezin, graniet- werker, Paterslaan 2, van Breda. E. Dielz, huisschilder, Leunen K 60a, van Meerlo. A. Berkers, kapper, Heniusstr. 9, van Venlo. Ch Lenders, broeder, Leunsche weg 1, van Sittard. J. Walstra, broeder, Leunsche weg 1, van Sittard. A. Calon, verpleegster, St. Anna- laan 5. van 's -Bosch. M. Wolsing, verpleegster, St. Annalaan 5, van Rotterdam. C. Derks, dienstbode, St. Anna laan 5, van Sambeek. VERTROKKEN A. Kessels, zonder beroep, naar Eygelshoven, Hoofdstraat 58. P. Fenville, verpleegster, naar Gendt. Burgerlijke Stand van Maashees en Overloon GEBOREN Martha Antonia dochter van J. H. Hendriks-Gerrits, Overloon. Gerard, zoon van Th. Renkens- Teluy, Overloon. Gerarda Henriette Wilhelmina dochter van W. v MilBloemen, Overloon. Theresia Angelina Maria, doch ter van P. v Keijsteren-Bernards. Overloon. Gertruda Petronella Johanna, dochter van W. van Opbergen— Loonen, Overloon. Johanna Gerarda Theodora, d. van J. Thoenen-Kwanten, Maas hees. Wilhelmus Petrus Hendrikus, zoon van E. Vloet-v Mil, Overloon Carolus Hubertus Joseph, zoon van M. van Abel—Eibers, Over loon. OVERLEDEN Gerardus Zegers, 78 j., Overloon Petronella Hendriks, 45 jaar, weduwe van G. v Mil, Overloon. Peter Ewals, 82 jaar, weduwn. van Th. Ewals, Overloon. Theodora H. Bernards, 32 jaar, echtgen. van P. van Keijsteren, Overloon. Antoon Cornelissen, 70 jaar, te Vught overleden. Anna Maria Willems, echtg. v. Mart. Willems, 60 jaar, Overloon Teïlus Ik tik den tijd En tel den tik En wijs het uur Sekuur EERSTE VENRAYSCHE Schoolstraat 2 Telefoon 110 Meest uitgebreid sortiment. Beleefd aanbevelend, zoowel in 't gewone als in t betere werk BEDDENMATRASSEN, enz. Speciaal adres voor eigengemaakte Meubelen. Oroote straat 13 VENRAY. met reiniging Gladstroodorschmachines met opgebouwde benzine- of electro-motor. Reform Wanmolens, Brab. en Melotte Ploegen Cultivators, Eggen, Zaai- machine's, Bietensnijders en alle Landbouwwerktuigen. Lage prijzen le klas fab'ikaat Telefoon 75 x Electrische Rijwiellampen, Zaklantaarns, Pertrix Batterijen, Stuurtasschen, Handwarmers, Oorwarmers, Jasbeschermers, Spatlappen.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 9