iJAlFQNQftj Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. fjAtfOMfr I MANUFACTUREN fyOOüDEELlöSF/) (YOOöDEEUöSr/ Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Het recht der vrouw. Buitenland. Binnenland. Rond de Boerderij Provinciaal Nieuws Zaterdag 10 Februari 1934 Viff en vijftigste Jaargang No 6 I BLIJKEN A TOCH HET J PEEL EN MAAS >1 manufacturer I BLIJKEN TOCH HET i RI.JS DER ADVFRTËN uiiN 1—8 regels Oü cent, elke regel meer ?v« ct. bij abonnement lagere tarieven. i itgnve va» F2RMA VAN I)EN MUNCKIIOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 een1 voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Naar aanleiding van ons artikel „De Werkende Vrouw" kregen we eeo aantal opmerkingen te lezen van de hand der feministe Mevr. G. Krom De Vries, welke we graag te dezer plaatse beantwoorden, opdat we daarmee gelegenheid zullen hebben om ook het eventueele misverstaan van anderen te corrigeeren. Mevr. Krom De Vries schrijft o.ro. „Het recht om door de mannen te worden onderhouden I Wat zullen de vrouwen daar blij mee zijn. Of zullen zij, waar ze nog fierheid en gevoel van eigenwaarde bezitten, dit niet als een gioote beleediging beschouwen. Wordt een hard we kende huisvrouw door haarman onderhouden Of is haar onbetaalde arbeid niet de voorwaarde voor het goed functionneeren van het geheel?" Wat dat laatste betreft, zijn we het geheel met onze opponente eeos. Mogelijk hadden we een juister woord kunnen bezigen, toen we spraken van het recht der vrouw om zich door den man te laten onderhouden, maar niet een woord, dat duidelijker bad weergegeven, wat men, wat het volk verstaat onder hetgeen een vrouw, gelet op baar normale positie in de maatschappij, toekomt. We beseffen heel goed en, helaas, zijn er misschien nog maar teveel mannen, die dat niet inzien dat de vrouw Diet leeft bij de gratie van haar man. In baar huis houding vervult ze een taak. welke heel dikwijls een uiterst moeilijke is en altijd een zeer verantwoordelijke. Wat dat betreft, zijn we het volkomen eens met den heer Kleere- kooper. waar die constateerde, dat het voor de vrouw grooter kunst i; (vaak) om rond te komen met dat gene, wat de man haar geeft, dan deze laatste moeite moet doen om het te verdienen. Daarom juist behoeft het voor een vrouw ook niet vernederend te wezen om door haar man te worden onderhouden. Zij werkt voor het gemeenschappelijk- of gezinsbestaan juist zoo goed en dikwijls meer dan de man. Als we constateeren, dat de man tot plicht heeft om voor het onder houd van vrouw en eventueel de kinderen te zorgen en dat de vrouw een onderhoudsrecht kan laten gelden, dan is dat populair en volgens spraakgebruik uitgedrukt, maar dan wil dat slechts zeggen, dat het een goed en verstandig maatschappelijk en econom-sch gebruik is, dat de man door zijn arbeid buiten, zorgt voor de financiën, welke een huis houding behoeft, terwijl de vrouw tot taak heeft om die financiën op de juiste wijze te beheeren, te weten op zoodanige wijze uit te geven, dat de gezinsgemeenschap er de grootite voordeden van geniet, In deze verhouding komen alle partijen tot haar volle waarde. In de positie der vrouw zit aldus niets afhankelijkheids, niet meer althans dan in die van den man, die ook geen raad zou weten( als zijn vrouw op een kwaden dag zou zeggen, dat hij zijn eigen potje maar moest koken en verdere huiselijke beslom meringen voor zijn rekening moest nemen. Hoe men de wederzijdsche rechteD en plichten, lettende op de finan cieels gezinsproblemen, nu noemt, och dat is nu toch werkelijk een zaak vaD secundaire waarde. Vindt de geachte opponente het van eeD cultureel belang, dat naar andere, misschien juistere, benamingen wordt omgezieD, dan zullen we haar gaarne ondersteunen. Mevr. Krom meent voorts, dat het de noodzakelijkheid, de nood is welke zoovele meisjes Dog naar de fabrieken drijft. Hoe vaak vraagt zij hoort men niet, dat de werkloosheid van vader en (of) broers haar daartoe beweegt. Inderdaad. Dat ze in zulke omstandigheden aan zoo n drang toegeven, vinden we volkomen verklaarbaar. Uit meDscbelijk oogpunt. Maar maat schappelijk is het onjuist, want die meisjes en vrouwen maken aldus weer andere mannen en jongens werkloos. In onzen tijd tenminste van een tekort aan arbeidsgelegen heid. Het gaat niet om rechten, het gaat om de meest economische verdeeling van de werkgelegenheid. Mevr. Krom gelooft ook niet, dat de fabrikanten genegen zullen blijken om het vrouwelijke personeel door mannelijk te vervangen, want, zegt zij. de vrouwenarbeid in de fabrieken is alleen zoo toegenomen, om iat de vrouw goedkooper was. Juist, daar zit veel waars in. En wil Mevr. Krom dan toch den toestand ge handhaafd zien, dat in een tijd van gebrek aan werkgelegenheid, de vrouw niet alleen den man uit zijn positie verdringt, maar bovendien nog een loondrukkende factor in het economisch proces is Ethische overwegingen, zoo zegt onze oppoDente, spelen voor den fabrikant geen rol. Slechts het belang van den ondernemer zal bepalen, wat hij doet. We hebben beter geloof in de menschbeid, ook in de ondernemers. We weten, dat velen bereid zijn om uit maatschappelijke overwegingen de plaatsen in fabriek, kantoor of werkplaats, tot heden ingenomen door vrouwelijke krachten, in den vervolge door mannen en jongens te laten bezetten. En ook de anderen voor wie slechts bet eigenbelang waarde heeft, gaan daartoe over. omdat industrieelen en werkgevers in het algemeen inzien, dat hun zaken toch nooit goed kunnen gaan als de maatschappelijke chaos voortduurt. Een volksopstand in Parijs 1 Tientallen dooden, hom derden gewonden. De regeering-Daladier overwon in de Kamer, maar verloor op straat Tot aftreden ge noopt. De rechtsche reactie beheescht de publieke meening, maar wie is haar groote leider Angstwekkende politieke onzekerheid. Ook in Oostenrijk houdt de span ning aan. Nieuwe concor daatsbesprekingen. Nazi dictatuur in Danzig. Italië en het Balkan-pact. Parijs heeft dramatische tooneelen van opstand beleefd, welke slechts te vergelijken zijn bij de Commune van 1871. Een zware golf van volks verzet woedde op tegen de regee- riDg-Daladier, voortgekomen uit- en slechts willende bouwen op dezelfde linkerpartijen, die door tal van finan- cieele schandalen uit den laatsten tijd zoo sterk zijn gecompromitteerd De bedrogen Fransche spaarders dulden dat niet langeral bet ge kDoei heeft ze beu gemaakt van de politiek, en zeker van de kartel- politiek. De massa wenscht een ander regime, wenscht andere mannen. De Dieuwe regeering-Daladier heeft den weerzin tegen haar onderschat. Ze heeft zich aan de Kamer voor gesteld om haar korte regeerings- program o.a. afhandeling van de begrooting, onderzoek der schaodalen, handhaving van een strenge republi keioscbe orde bekend te maken. Het program besloeg maar enkele velletjes papier, maar het duurde drie uren. eer ze waren voorgelezen. Vanwege het daverende tumult en de noodzakelijke onderbrekingen. De linkerpartijen wilden het kabinet met geweld gehandhaafd zien en het was zelfs op aanstoken van de socialisten, dat Daladier weigerde om op eenige aangevraagde interpellatie over de regeeringsverklaring te ant woorden. De karteipartijen keurden die afwijzing goed. met 360—220 stemmeD, daarmee schennende een der grondslagen .van het republi- keinsche recht, geschapen in 1889 Intusschen woedde het volk in de straten van Parijs, waar het „leve Chiappe" juichte om middels een huldiging van den afgezetten Parij schen politieprefect haar weerzin te uiten tegen het regime, Onder het zingen van de Marseillaise drong de massa op naar het Kamergebouw, waar de afgevaardigden, die vóór de regeering waren, zich lang? ach teruitgangen verwijderden. Er werden ook pogingen aangewend om het ministerie van Marine in brand te steken. Heel Parijs was inmiddels, des Dinsdagavonds. in een militair kamp herschapen en op bloedige wijze boden militairen en politie weerstand aan de oproerige scharen. Het ge volg was, dat er rond dertig dooden vielen en honderden gewonden naar de ziekenhuizen moesten worden vervoerd. Al had de regeering Id de Kamer al een meerderheid behaald, op dien Dinsdagavond moet ze toch wel hebben gevoeld, dat ze de publieke opinie Diet meer vertegenwoordigde. Toch wilde ze zich nog met geweld handhaven. Optochten en samen scholingen werden verbodeneen soort staat van beleg werd afgekon digd. Door strenge maatregelen te nemen tegen de rechtsche reaction- uairen trachtte ze den geest van opstand te smoreD, maar Woensdag middag greep president Lebrun in en deze forceerde te 2 uur het af treden van de regeering Daladier. Wat nu 7 Zeker is, dat de rechtsche reactie de publieke meening beheerscht, maar rechts is zoozeer verdeeld. Zoomin Daudet als een Tardieu kunnen alle rechtsche vereenigen. De meest voor de hand liggende oplossing is de formatie van een kabinet van natio nale concentratie, hetwelk mogelijk op nieuwe verkiezingen zou kunnen aansturen, hoewel kamerontbinding in Frankrijk een ongebruikelijke par lementaire procedure is. Intusschen zal bet noodig zijn om de oproerige geesten te bezweren, want de troebelen zullen nog wel even aanhouden. Het Fransche marxisme verzet zich wanhopig. Er schijnt een soort eenheidsfront in de maak tusschen radicalen, socialisten en communisten, die voornemens zijn om tesamen de straat voor zich te verove en. Maar de publieke opioie hebben ze op het oogenblik tegen zich. Intusschen wordt een nieuw finan cieel schandaal vermeid. Aan de „France Mutualiste" zoudeD 200 millioen francs verduisterd zijn Ook in Oostenrijk blijft de poli tieke spanning aanhouden. De Heim- wehren terioriseeren Tirol en eiken dag kan in Oostenrijk de afkondiging worden verwacht van de fascistische dictatuur. Er is veel geheimzinnigs rond Dolfuss, die Woensdag met den Hongaarschen gezant naar Boedapest vertrok. Zou ex-kroonprins Otto een kans krijgen Te Rome zijn de Duitschers weer onderhandelingen begonnen met het Vaticaan over de toepassing van het concordaat. De verhouding der Duitscbe regeering tegenover de katholieke kerk wordt met den dag slechter en Rome beklaagt zich bitter over den willekeur der Nazi's tegen over de Roomsche geestelijkheid, de Roomscbe jeugdorganisaties en de Roomsche beginselen, zooals dat o,a. tot uiting komt in de toepassing der sterilisatiewet. In de vrije Volkenbondsstad Danzig hebben de Nazi's thans mede een staatsgreep voltrokken. De Seoaat besloot om het stadsparlemeni af te zetten en de wetgevende bevoegd heid daarvan over te dragen aan een commissaris, als hoedanig de nationaal socialist Hans Eggert werd aange Het Balkanpact blijkt tenslotte slechts tusschen vier Balkanstaten tot stancj te zijn gekomen: Turkijë, Griekenland, Joego-Slavië en Roeme nië. Bulgarijë en Albanië hebben zich er voorioopig buiten gehouden. De Italiaansche regeering beziet het geval met wantrouwende blikken en zal dar wel blijven doen, óók na de deze week gegeven nadrukkelijke verklaring, dat in het pact niets voorkomt, hetwelk tegen Ifalië is gericht. Wat er wél in staat, verneemt de wereld intusschen niet. Hevige sneeuwval veroorzaakte hier en daar ernstige ongevallen. Lawioes benamen aan 40 meoschen bet leven op Corsika. Actieve handelspolitiek. Eischen van den R K. Midden standsbond. Verhooging van pensioenaftrek. Naar opleving in de diamant-industrie Appèl in radio-recht. Allerlei. Er wordt op het oogenblik door de regeeriDg een actieve handels politiek in de richting van het buiten land gevoerd. Met België is een voorloopige overeenkomst bereikt en met Fraokrijk zijn van de week de onderhandelingen begonnen. Ook met Argentinië is een overeenkomst gesloten, waarbij belangrijke voor- deelen voor onze export moeten zijn vastgelegd. Bijzonderheden over de nieuwe verdragen zijn overigens nog niet bekend, doch zullen spoedig worden meegedeeld. De menschheld wil als met geweld zich uit de crisis verheffen en het eigen bestaansrecht verzekerd zien. In Den Haag werd Dinsdag een buitengewoon congres gehouden van den R.K, Middenstandsbond en de deelname was overweldigend. Naast de groote zaal van den Dierentuin moest ook het Scala theater worden afgehuurd en geen plaatsje bleef ODbezet. Het congres was ten deele ook een demonstratie teqen het Nationaal Socialisme, maar duidelijk kwam ook de gedachte naar voten. dat de regeeriDg nu eindelijk eens wat stevigs voor den middenstand moest doen, daar anders de liefde voor democratie en parlementarisme onherstelbaar zou worden geschokt. Unaniem werd aangedrongen op onverwijlde uitvoering van het orde- nings-, saneeriogs en beschermings program van den katholieken mid denstand. o.a door een tijdelijk vestigingsverbod, vaststelling van vestigingseischen en optreden tegen concurrentie- excessen. Het kleinbedrijf vooral, zoo meende men, moest tegen het grootbedrijf en de coöperaties worden beschermd. Het personeel in overheidsdienst wacht wederom een crisisverrassing ingediend is een ontwerp tot wijzi ging van de Pensioenwet, waarbij wordt voorgesteld om den aftrek voor eigen pensioen te verhoogen vaD 3 op 4ipCt. Mede wordt het verhaal van eigen en gezinspensioen imperatief gesteld, d.w.z. dwiDgend voorgeschreven. De geïnteresseerden in de diamant industrie leven weer in hoopvolle verwachting omtreDt de resultaten van een nieuw opgesteld saneerings plan, hetwelk gegrondvest is op de instelling van een geconcentreerd bedrijf, op gezamenlijken inkoop, verwerking en verkoop De regeering zou de uitvoering financieel steunen. De arbeiders krijgen weliswaar slechts een bescheiden loon, maar daarnevens een soort medezeggenschap, waarbij ze verzekerd zijn, dat de arbeids voorwaarden zullen worden verbeterd zoo gauw het in het bedrijf beter gaat. Gerekend wordt, dat 2500 van de 4000 werkloozen aan den slag kunnen gaan. Mogelijk als gevolg van het jongste Vara straf-iocident. is thans bij Kon. Besluit een appèlrecht in radio-aan gelegenheden geschapen. De minister heeft de bevoegdheid gekregen om maatregelen van de radio controle commissie voor den duur van ten hoogste drie maanden te schorsen en intusschen beslissingswijzigingen uit te lokken of voor te schrijven. De „Hollandsche Opera" is na een kortstondig bestaan van... een week weer zacht ter ziele gegaan. Dat wil bij ons toch maar niet 1 De heer ter Laan, eerste socialis tische burgemeester des lands, heeft zijn 20 jarig bestevaersfeest in Zaan dam gevierd. Kapitein Eikenboom, commandant in ruste van de „Zeven Provinciën", zal zich op 22 dezer voor den Krijgsraad over zijn slappe gezags- voering hebben te verantwoorden De Utrecbtsche studentjes, die onlaogs het bekende „ontgroenings schandaal" omwikkelden, werden van de week vrijgesproken door de Utrechtsche rechtbank. Een Oost Indische overval van Venray's buitenijen en omstreken. Ongevaarlijk, vreedzaam, leerzaam en interessant zal die overval zijn. Wat is er aan de hand De Eerw. Pater A VinkesteijDr van de Tilburgsche Missionarissen van 't H. Hart zal een Missie-avond, verduidelijkt door eene reeks van prachtige lichtbeelden, over onze Oost Indische Missies geven achter een volgens te Merselo 11 Februari Zondag Overloon 12 Februari Maandag Leunen 13 Februari Dinsdag Oostrum 14 Februari Woensdag en Pater Coenders over zijn Missie in de Philipijnen, in zijn geboorte plaats Meerlo 18 Februari Zondag, Tienray 15 Februari Donderdag. De respectieve heeren Pastoors en Rectoren zullen van den preekstoel af, of op andere wijze en plaats, het beginuur en bet lokaal aangeveD. Dat is reeds bewijs genoeg dat de Eerwaarde Heeren volkomen instem men met dezen Missietocht, en voor hunöe geloovigen een veelzeggende uitnoodiging zijn om re gaan kijken en luisteren. Entrée vrij en gratis 1 Ongehoord en toch waar 1 Dat zal welkom zijn en niet vergeten worden. Wie echter voor de Missie iets overheeft, kan het gemakkelijk en tegen hooge hemelrente kwijt worden onder de pauze. Als die Tilburgsche Missionarissen geen zeer bescheiden schooiers zijn, dan weet ik niet wie nog bescheiden is. Helaas 1 ik moet enkel een uitzon dering voor me zelf maken, en nog wel misschien. Misschien toch mag ik wel zeggen, dat de eerste Hol landers die in 't jaar 1873 naar het Klein Seminarie der Congregatie in Frankrijk per scbapentrein vertrok ken, Venraysche jongens waren. Toen telde de Congregatie 10 a 12 Paters, nu bij de 1000, verdeeld over 10 provincies De Hollandsche pro vincie is de talrijkste nut hare ruim 250 priesters. 160 broeders, 120 fraters. Misschien mag ik ia alle beschei denheid nog zeggen, dat onze Hol landsche provincie alleen 5 Missies bediend 3 in ons Oost-Indië, en niet van de gemakkelijkste, men denke maar eens aan de fameuze koppensnellers op Nieuw Guinea, die zich noemen Kaja Kaya's, dan nog een op de Fiiipijaen en een in Brazilië. Dat van onze 250 Paters er 150, dus verreweg de grootste helft, in de Missies werkzaam zijn, mag ik wellicht ook Dog zeggen. Maar of ik zeggen mag, dat geen enkele Orde of Congregatie van Nederland zooveel Missionarissen telt als de onze, daar twijfel ik wel wat aan, maar waar is het. Mijne Congregatie kan het heusch niet helpen dat ik zoo'd flapuit ben 't gebeurt meer dat ouwe menschen wat praatziek worden. Maar Dog eens, liegen deed ik niet, zelfs niet opsnijden, en al zou ik, zeer tegeD mijn beste bedoeling in, iemand ge- ergerd hebben, ik kan er. Goddank, geen woord van terugtrekken. Niemand wreke zich daarom op mijn Congregatie, de bescheidenheid zelf, door thuis te blijven met de handen in de broekzak. Iedereen is welkom op den Missie avond, maar toch speciaal de lieve jeugd, vrouwelijke zoowel als man nelijke, waaruit de Missionarissen moeten groeien. En onder ons, Venraysche jongens en meisjes, zij gezegd, dat de vele Venraysche staaltjes, die naar Tilburg gezonden werden, niet tegengevallen zijn, o neen. Ik tel niet meer mee. maar zou wat blij zijn als er een paar dozijn Venraysche Oostgangers meer kwamen om onze Nederiandsche onderdanen over zee te winnen voor Christus ea Zijn Kerk. Daar is nog werk aan den winkel voor Missio narissen en Missiezusters. Aan klagers over crisis en malaise zal ik maar den troost meegeven, dat het bij onze Oost-Indische tegen voefers nog een beetje, en een groot beetje erger is het bloed komt 't laatst en 't kangst in voeten en teenen. Aan goed verstaander een half woord. Aan allen een recht gemeend en op voorhand uitgesproken: God loone 't U S. M. PEETERS m.s c Stein. T.B.C bestrijding btf Rundvee. Dinsdagavond had in de Wilbel- minazaa! alhier eene vergadering plaats van de Federatie Jonge Boeren, ten doel hebbende om te komen tot een gezamenlijke T.B.C.-bestrijding bij ons rundvee. Na een hartelijk welkom, zette de voorzitter. G. Poels, breedvoerig uiteen, boe dit plan zich geleidelijk ontwikkeld heeft. Ook bij de verdere ontwikkeling hiervan zullen wij onze groote voorvechter. Jan Poels. misseD. Deze werd dan ook een oogenblik staande herdacht. Hierna gaf de voorzitter 't woord aan Dr. Leo Sala, die voor ons zou duidelijk maken de voor- en nadeelen van deze bestrijding. Op duidelijke wijze zette deze uiteen, wat T.B.C. is, n.l. eene besmettelijke ziekte, die vooral wordt verspreid door de z.g. open lijders, welke in verschillende vormen voorkomen. Wij kunnen hebben open long lijders, deze werpen de baccillen met 't hoesten naar buiten; darm T.B.C. waarbij de besmetting geschiedt door den mest: bij baarmoeder T.B.C. heeft besmetting plaats door een af- drijveod slijm; uier-T.B.C., hierbij geschiedt de besmetting door de melk, waardoor het meoschdom weer wordt besmet. De onderzoekingen wezen uit, dat 50 pet. van de besmette kinderen door runder-T.B.C. besmet waren. Het koken der melk helpt bier niet, daar de baccillen de temperatuur goed kunnen verdragen. De bestrijding was met rijkssteun, maar 't rijk heeft moeten bezuinigen, (misschien wel een verkeerde bezui- nigiog Wel neemt de Veecentrale de „geknipte" dieren over aan de gewone prijzen plus f 25.— premie. De onderzoekingen bedragen f 1. per koe en per jaar, waarbij alles is inbegrepen^JjjiL^ïnderzoek zal, om fraude te nauwgezet moeten gescbieden. Bij eiken aan koop moet direct worden onderzocht. Na deze inleiding kwam nog en druk debat, wat de belangstelling bewees voor deze bestrijding. Besloten werd binnenkort een ver gadering op te roepen der besturen van de diverse vereenigingen, om de2e zaak nader te bespreken. Na allen bedankt te hebben voor de belangstelling en den Spreker voor zijne mooie inleiding, sloot de voorzitter met gebed. H. v. M.. secr. VENRAY. 10 Februari 1934. Lnndsturinkeiiringsbeschikking. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat dc Algemeene Keuringsraad, bedoeld in par. 17 der Landstormkeurings- beschikking zitting zal houden te 's Gravenhage in het gebouw Hekke- laan no. 4 op Donderdag 15, Vrijdag 16, Woensdag 21, Donderdag 22. Vrijdag 23 en Woensdag 28 Febr. a.s. telkens aanvangen 9 u. voorm. A't. 21 der Dienstplichtwet. Een nieuw geneeskundig onderzoek van een ingeschrevene, omtrent wien door den keuringsraad uitspraak is gedaan, kan uiterlijk den tienden dag na den dag, waarop de uitspraak in het openbaar is meegedeeld worden aangevraagd door den inge schrevene, wien dc uitspraak geldt, door elk der overige voor de ge meente ingeschreven personen of door den wettigen vertegenwoordiger. 2. De aanvraag moet op aan nemelijke in het verzoeR omschreven gronden berusten. 3. De aanvrager dient het ver zoekschrift in bij den burgemeester der gemeente, waar de persoon, wien de uitspraak geldt, voor den dienst plicht ingeschreven is. De burge meester zendt het verzoekschrift aan den herkeuringsraad, die omtrent de aanvraag beslist. 4. Verschijnt de ingeschrevene niet voor den keuriDgsraad, dan wordt de aanvraag, indien zij is ge daan door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door zijn wettigen vertegenwoordiger als ver vallen beschouwd, behoudens de door Ons vast te stellen uitzonde ringen. 5. Indien het vanwege den her keuringsraad te houden onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschrevene voor geschikt gehouden. Venray, 3 Februari 1934. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Op de Maandag gehouden veematkt waren in totaal aangevoerd 136 stuks. Dragend vee 30, Vet vee 10. Gust vee 13, Kalveren 5, Biggen 78. Handel flauw, prijzen houdend. Prijzendragend vee van f 160 tot f 250. Vet vee van 56 tot 59 cent per Kg. Gust vee van f 75 tor f 140. Biggen van f 10 tot f 12 per stuk. Op 20 Februari a.s. zal de Afd. Venray van den R K. Tabaks- beweikersbond den dag herdenken van haar 25 jarig bestaan en telt tevens 3 leden, die onafgebroken lid der afdeeliog zijn geweest. Op de j.l. gehouden jaarvergadering werd besloten om met het oog op de H. Vasten den feestdag en hui- digiDg der jubilarissen te houden op nader te bepalen datum na Paschen. Door de Marechaussees alhier werden bij een landbouwer tien biggen in beslag genomen, welke niet voorzien waren van 't vereischte oormerk. „Zyne Hoogheid." Sinds de dagen van Pastoor Rutten z.g. is er op Vastenavond Dinsdag een schoone uitvoering in het bc. Antoniuspatronaat. Dankbaar geden ken we de schitterende tooneel uitvoeringen der Maria-vereeniging. In de latere jaren hebben we genoten van de hoogstaande uitvoeringen van de gevierde TooneelcluD „St. Serratius." Ook dezen Vastenavond-Dinsdag zal deze Club weer het, hoogelijk gewaardeerd, offer brengen. „Zijne Hoogheid" is een echt vermakelijk kluchtspel. En dat het uitstekend zal gespeeld worden, dat weten we vooruit. Met het oog op de tijdsomstan digheden is de toegangsprijs laag gesteld. Tot ééa uur voor de plaats bespreking kan men bij Zwitser- lood een kaartje nemen voor veertig cent, daarna wordt de prijs vijftig. Tot onze vreugde kunnen wij nog vermelden, dat het Salonorkest „Euterpe met vroolijke muziek de gezelligheid in ruime mate zal ver meerderen.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1