FORD WINT DE COUPE DE MONrE- CARLO, N.V. NEDERLAN DSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK -'AMSTERDAM Districts-Arbeidsöeurs van ford, wan( Advertentiën Winterhanden Wintervoeten In Porcelein, Th. Pouwels Official Ford-DealerL. J. VAN HAREN - VENRAY. (Coop. Roermondsche Eierrayn. Het afgeloopen jaat was voor den eierhandel buitengewoon moeilijk. Op 6 Maart 1933 liep het Handels verdrag tusschen Joego Slavië en Duitschland af. In dat verdrag waren de invoer rechten van eieren bepaald op 5 Mark per 100 Kg. bruto of circa 25 a 30 cent per 100 eieren. Tengevolge van de meestbegunsti- gingsclausule betaalde ook Nederland dezelfde invoerrechten. Op 6 Maart trad een tarief van 30 Mark per 100 Kg. netto in werking of circa f 1.10 par 100 eieren. Op 11 Maart werd dit tarief gebracht op 70 Mark per 100 Kg. of circa f 2 50 per 100 stuks. Het behoeft geen betoog, dat tegen dit tarief de uitvoer van eieren naar Duitschland zoo goed als onmogelijk was. De eieiprijzen daalden dan ook tot f 1.50 a f 2.— per 100 stuks. De Coöperatieve Roermondiche Eiermijn zag zich dan ook genood zaakt haar leden te adviseeren den kippenstal te gaan inkrimpen. In April werd door Nederland een nieuw douanetarief gesloten met Duitschland, zoodat wij begin Mei wederom eieren naar Duitschland konden exporteeren. De export werd evenwel gecon- tingenteerd op 60 pet. van den uit voer van eieren in 1932 en er mocht bovendien alleen bepaalde sorteerin gen en kwaliteiten ingevoerd worden tegen een tarief van 10 Mark per 100 Kg. netto. Het spreekt vanzelf, dat, de eierprijzen over 1933 bierdoor sterk gedrukt zija geworden. De aanvoer van kippeneieren be droeg 209.922.000 stuks, waarvoor aan de leveranciers netto werd uit betaald f 5.693.000.of gemiddeld f 2.71 per 100 stuks. De aanvoer van eendeneieren be droeg 1.973.000 stuks, waarvoor netto werd uitbetaald f 47.548.— of gemiddeld f 2.41 per 100 stuks. In 1932 bedroeg de aanvoer van kippeneieren 254 376 000, waarvoor netto werd uitbetaald f 7.350.507 of per 100 stuks f 2.89, eendeneieren 1.645.450 stuks, waarvoor netto werd uitbetaald f 46.016 of gemiddeld f 2.80 per 100 stuks. Kasteel te Nyswiller wordt rustoord voor Zusters. Het kasteel te Nyswiller, nabij de gemeente Vaals, eigendom van bet Algemeen Mijnwerkersfonds, is aan gekocht door de Zusters van Heyt huizen om ingericht te worden tot rustoord voor bejaarde religieusen. De Limburgsche Middenstandstrein Alle Middenstanders 6 Februari [naar den Haag. Dat het Ordenings-, Saneerings en Beschermingsprogramma van den Ned. R. K. Middenstandsbond urgente maatregelen bevat, blijkt wel hieruit, dat aan de oproep van het Limb, hoofdbestuur en Centraal Bureau zoo massaal gevolg wordt gegeven. De extra-trein, de Limburgsche Middenstandstrein, loopt op 6 Febr. definitief. Men zal dan op 6 Febr. weer eens Limburgers naar Den Haag zien trekken. Ditmaal niet om voor anderer belangen op te komen, maar om aan rechtmatige eischen kracht bij te zei ten, om nadruk te leggen op de noodzakelijkheid ervan. De Middenstand en zeker de Limburgsche Middenstand wenscht niet beschouwd te worden als een asyi voor onbehuisden, wat de minister ervan maken wil De deelnemers blijven zich steeds nog opgeven. Een blijk, dat de R. K. Limb. Middenstandsorgani satie paraat is en onder krachtige leiding iets weet te presteeren. „JONGE KRACHT". A.s. Zondag zal de vrouwelijke jeugd in Limburg een grootsche propaganda houden voor haar orgaan „Jonge Kracht", dat sinds Januari j.l. een groote uitbreiding onderging. Aan het gedeelte voor de arbeidersjeugd werd thans een gedeelte toegevoegd voor de boerin nen- en middenstandsjeugd, daar ook de Limburgsche katholieke jeugd- vereenigingin een verband organiseert de drie standsgroepen voor de jonge boerinnen, de arbeidersmeisjes en de middenstands- en studeerende meisjes. Zoodoende is het mogelijk gewor- deDj dat door één groote propagan da actie op morgen Zondag door geheel Limburg „Jonge Kracht" zal verspreid worden. Deze propaganda werd door Mgr Leramens ten zeerste aanbevolen en welwillend door hem gezegend. Klooster op Lactaria. Gedeputeerde Staten hebbeD hunDe goedkeuring gehecht aan het besluit van den Raad der gemeente tot verkoop van de Modelhoeve be drijfsgebouwen en 25 H.A. grond aan de Eerw. Zusters Dominicanessen van Bethanië te Venlo voor de stichting van een klooster aldaar, alsmede tot verkoop van de diverse perceelen grond voor stichting van boerderijen. KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 2 paardenknechts v. Paschen 2 boerendienstmeiden Boerendienstmeisje 16—18 jaar 1 huishoudster niet ben' 40 jaar 1 flinke keukenmeid voor Geldrop dagmeisjes bekw. melkknecht Bieden zich aan Smidsknecht 3 j. aan 't vak Metselaars, opperlieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfa brieksarbeiders, dagmeisjes, smid bankwerker, smid bekend met hoef beslag, schilders. 6 burgerdienstmeisjes 14—17 jaar 2 meubelmakersknechten 1 leerling-monteur 3 j. a.h. vak 6 jongens van 14 en 25 jaar electricien 3 jaar a.h.v. boerendienstmeid direct of Paschen 1 bakkersknecht huishoudster boerenknechten in het officieele programma genoemd: „Critérium des qualités d'une voiture de tourisme (De toets der rij-kwaliteiten var» automobielen voor toerisme) ind^^ru::tzTs/andeFo^ van de 25 gestarte Ford S'^arl°' waarbij "er en, waarvan 18 Z 3 9eft'asseerd bev^'gt deze *°nder stralpunt e,9enschappen van dPr!Un^endé RD' want :°"°4bpX?t de (Onnaar P~ wetei (minnaar Gebruikt uitsluitend Neeteson's Winterzalf per groote doos 55 ct. Alleen verkrijgbaar bij Jos. C. M. Neeteson ass. apotheker „De Adelaar', Groote Straat Venray Glas, Emaille, Inmaakflesschen, Steriliseerpolten, Vetpotten, Reuzen lage prijzen. Hofstraat 8 12 Erli ut' pijnlijke Voelen Sukkel er niet langer mee I Haal een uitstekend middel in »De Adelaar". Succes verzekerd. Jos. C. M. Neeteson ass. apotheker 25

Peel en Maas | 1934 | | pagina 6