Binnenland. De pluimveeteelt regeling Provinciaal Nieuws niets gedaan heeft, nog steeds f 40.000 bezit. Er zijn niet veel woorden noodig om de grove onrechtvaardigheid van zulke toestanden te wraken eenieder voelt dat onmiddellijk aan. Maar dit voorbeeld ware met tal van andere te vermeerderen. Onder nemingen met veel obligaties moeten het dubbele en veel meer dan dat produceeren van wat noodig was toen zij de obligatieschuld aangingen, om de obligatierente te kunnen blij ven betalen. In het algemeen bevordert de Regeeringspolitiek het oppotten of tegeD vaste rente uitleenen aan Staat of openbare lichamen van geld en werkt ze het steken van geld in ondernemingen tegen. De geldver- strekkers worden zonder veel moeite en al te groot risico, eigenaars van boerderijen, ondernemingen, winkel zaken, enz. enz. nadat zij jaren en jaren reeds vaste rente trokken en de eigenaren evenveel jaren geploe terd hebben om het hoofd boven water te houden. Men kan den toe stand zóó samenvattendat de eigenlijke ondernemers en werkers jaren en jaren lang rente hebben betaald en nog betalen van geld dat geen rente doet. Zij doen het zóó lang tot zij ten ondergaan en de gcldverstrekkers de eigenarea worden; omdat onze rechtsorde eenzijdige bescherming geeft aan de geld ver strekking. Daardoor werkt die rechts orde thans zeer zeker als een ont- eigeningsrecht inplaats van een eigen domsrecht. Dit kan zoo niet voortduren; dit moet eens barsten. Daarom is het noodig een rechts orde te wijzigen, die een andere uit werking heeft dan zij bedoelde te hebben bescherming van den eigen dom een tegenovergestelde uit werking zelfs. Grondwettelijke be zwaren mogen daaraan niet in den weg staan. Hier is Recht met een hoofdletter in het geding tegen recht met een kleine letter Door devaluatie of muntcorrectie kan in deze misstanden verandering worden gebracht, doch dan loopt men groot gevaar in andere onrecht vaardigheden te vervallen. Maar een ander en beier middel dan munt correctie is zoowel de vaste salarissen en loonen alsook de vaste renten zoowel van openbare als van andere lichamen te veranderen in salarissen, loonen en renten met glijdende schaal. Daardoor behoeft ook het crediet niet te worden aangetast. De zekerheid voor den gelduitleener wordt er grooter door. Want parti culiere lichamen gaan toch op groote schaal over tot afschrijving op obligaties of tot rentevermindering. En de openbare lichamen, die dit niet kunnen wegens wettelijke be zwaren, zullen op den duur de be staande hooge rentelasten, bij onver minderde geldswaarde toch niet kunnen opbrengen. En ook met de hypotheekrenten zal dit duurzaam niet mogelijk zijn, terwijl alle rechts gevoel zich kant tegen de onteige ning der hard werkende eigenaren ten bate van de alleen maar geld- verstrekkende hypotheekhouders. P. tv* tywatte- Uoudc is spoedig verdreven met Htifihhatdi's Voedecs Per stuk 8 ct. Doos 4-5 ct. Bij Uw drogist 170—8 Rond Van der Lubbe's dood. Verhuizing in den aether. Opruiming .van tabaksartikelen blijft mogelijk. De veebeper king. Rusland koopt varkens, De Amsterdamsche fakkel is gedoofd. Vliegnieuwtjes. Van hier en daar. Fel mokt de verontwaardiging nog na over de terechtstelling in Leipzig van beklagenswaardigen, oneven- wichtigen, imbecielen en door dat alles gevaarlijk gebleken landgenoot. Marinus van der Lubbe. Op Zondag zijn in verschillende gemeenten protestvergaderingen gehouden tegen wat men ten onzent als een recht- schennis aanvoelt. Het verbod der Duitsche regeering om het lijk Daar Nederland te laten overbrengen, heeft opnieuw voet gegeven aan allerlei booze onderstellingen, als zou de jongen met het een of ander zijn „bewerkt" teneinde hem in zijn in- dolenten toestand te brengen. De begrafenis heeft nu op Maandag morgen in Leipzig plaats gehad. De heer Peute, Van der Lubbe's half broer, heeft daarbij eenige woorden gesproken. Er zullen maar weinig menschen zijn, zei bij. die begrijpeD, wat je met je daad hebt bedoeld, maar ik weet in elk geval zeker, dat het je bedoeling slechts geweest kan zijn, om de menschheid te helpen. Er is geen reden voor ons om Van der Lubbe's bedoelingen te idealiseeren. Hij is een arme ver doolde geweest, een slachtoffer van de opruiers, uit welk kamp dan ook, die zich zelf zoo geslepen buiten de gevaren weten te houden. Op den dag van zijn begrafenis had Van der Lubbe den 25 jarigen leeftijd kunnen bereiken. De aetherverhuizing heeft plaats gehad. Hilversum kwam van 296.1 M. op 301.5 M. Huizen bleef, zij het zonder toestemming, op de oude golf, waar thaos storingen worden gevreesd van Radio-Paris, van den Roemeenschen zender en van enkele Russische stations. Moest het verbod tot verkoop van tabaksartikelen beneden banderolle- prijs ingaande 1 Maart ook leiden tot een verbod tot het houden van uitverkoooen Neenzoo is thans beslist. Op vast te stellen data zal het mogelijk worden gemaakt om restanten tabaksartikelen beneden banderolleprijs uit te verkoopen. Inkrimping van den veestapel is een doel, hetwelk vlot wordt be naderd. Op 1 Januari j.I. waren reeds 62.000 stuks drachtig rundvee door de Crisis Rundveecentrale op gekocht. Thans kunnen ook pas af gekalfde koeien worden aangeboden. Van ons varkens-teveel kocht Rus land dezer dagen 10.000 stuks. Goed zoo We hebben hier nog vele varkens, welke we graag naar Rusland overgebracht zouden zien. Als ze maar betaald worden, alleen sommige kunnen ze present krijgen. De Fakkel, het orgaan van de Amsterdamsche Federatie van Over heidspersoneel (syndicalistisch), is op geheven. B en W. hadden eenige nummers nagezien en waren tot de conclusie gekomen, dat de inhoud van opruienden aard was. Toen hebben ze laten weten, dat onvoor waardelijk uit den overheidsdienst al degenen zouden worden verwijderd, die zich met het schrijven van der gelijke opruiende lectuur onledig hielden. Gevolg daarvan was op heffing van het blad. H.M. de Koningin heeft f 500 geschonken aan het Pelikaancomité, hetwelk voor de toekomst uit een bijeen te zameien fonds koene pioniersvluchten hoopt te financieren, De Bataafsche Petroleummaatschappij schonk voor hetzelfde doel een kapi taal van f 10.000. In verschillende plaatsen organiseert men nog steeds huldigingen van de Pelikaan-bemanning. Dezer dagen werd Grosveld in zijn oude woon plaats Roosendaal befuifd. Ze weten daar, wat feesten is 1 De geschenken welke de kloeke bemanning rijkelijk ontvangt, wekken de hebzucht van sommige menschen blijkbaar op. Bij Beukering althans is reeds een onge- noode visite geweest, welke er met 40 gld. huishoudgeld vandoor ging Het verluidt, dat onze eeDige Oceaanvlieger, Van Dijk, die zich van de K.L.M. had teruggetrokken uit protest tegen het aannemen van een Duitschen piloot bij gelegenheid van het bekende K.L.M.- conflict, thans heeft verzocht om weer in dienst te mogen treden, een verzoek, hetwelk door 10 andere piloten zou zijn ondersteund. Ook de B.A.N.S., Bond van Ambte naren bij de Nederlandsche Spoor wegen. heeft zich thans uitgesproken over het directie voorstel om de loonen per 1 Maart met 4 pCt. te verlagen. In zijn vergadering van Zondag heeft de Bond uitgesproken, dat genoegen zal worden genomen met een verlaging ad twee en een half pCt., aftrek van premie voor eigen pensioen van acht en een half op tien pCt., verhooging kinder toeslag van twee en een half op drie pCt. en alles ingaande per 1 Juli in plaats van 1 Maart. De Spoorwegonlvangsten blijven ernstig terugloopen. Thans werden de cijfers bekend over September '33. Toen werd 2 millioen minder ont vangen dan in dezelfde maand van een jaar tevoren. Over de eerste drie kwartalen van '33 werd tesamen ruim veertien en een half millioen minder onlvangen dan over hetzelfde tijdvak van '32. Zondag gierde een Zuid-Wester over het land en bracht hier en daar benauwde oogenblikken. Het ijs uit het IJsselmeer dreef op sommige plaatsen over den afsluit dijk. Tot nog toe leek het niet ge vaarlijk. RUWE HUID Schrale Lippen Gesprongen Handen 200-10 Ze bedreigt de kippenfokkerij De kippenhouder moet de groote kosten van deze dwaze regeling betalen. Het „Handelsblad" levert een scherpe critiek op de teeltregeling voor de pluimveehouderij. Door deze regeling wordt, aldus het blad, in de eerste plaats de basis der fokkerij ondermijndin de tweede plaats opent zich een zee van oncontroleer bare ontduikingsmogelijkheden. In de derde plaats zullen de talrijke boeren, die pluimvee houden, de kosten van deze nietsnutte regeling moeten be talen. Verschillende details der regeling nader besprekend, hekelt het blad allereerst het stelsel van banderol- leering, ten aanzien waarvan is be paald dat... de kuikendoozen moeten worden gemaakt naar de banderolles in plaats van omgekeerd. Op 't oogenblik zitten talrijke pluimvee- menschen met tienduizenden kuiken doozen, die onbruikbaar zijn, d.w.z, niet gebruikt mogen worden, omdat... de banderolle er niet omheen past. Scherp afgekeurd worden ook de artikelen in het huishoudelijk regle ment der Crisis-pluimveecentrale, volgens welke een pluimveehouder een bepaalde oppervlakte grond per kip beschikbaar moet hebben om als fokker resp. „vermeerderaar" te kunnen worden erkend. Fokkers moeten hebben „een vrijen uitloop of rennen van ten minste 10 M2 per volwassen dier," vermeerderaars zelfs een grasren van ten minste 15 M2 per volwassen dier. „Grazen de kippen gelijk koeien zoo vraagt het blad, en aan de hand van een voorbeeld uit de practijk toont het aan, dat hier minimum eischen gesteld worden, waaraan het normale bedrijf als regel niet beant woord, die dus de fokkers oT ver meerderaars zal dwingen, hetzij hun terrein uit te breiden, hetzij hun veestapel in te krimpen, en dat terwijl de teeltregeling juist wil... dat de fok- en vermeerderingsbedrijven zich zullen uitbreiden opdat zij binnen afzienbaren tijd de geheele kuiken voorziening van Nederland op zich zullen nemen en daardoor de qualiteit van den stapel zullen verbeteren. Ten slotte geeft het blad een berekening, .waaruit blijkt, dat de broedeierenaccijns, die moet dienen „ter bestrijding der administratie kosten," zoo zwaar op de bedrijven zal drukken, dat het voor hen voor- deeliger zal zijn een controleur zelf in den kost te nemen. „Een heel gewone broeder (broed capaciteit van 25.C00 eieren met driemaal inleggen) betaalt f 7.50 per dag, dat is f 45 per werkweek. Een controleur bij de Crisis zuivelcentrale verdient f 25 tot f 30 per week. zoodat er voor zoo'n normale broe- derij best een controleur kan worden beschikbaar gesteld." Als een veel eenvoudiger middel om de voortplanting van het hoender ras te reglementeeren, stelt het blad voor, den boeren te verbieden er een haan op na te houden, tenzij men daartoe machtiging heeft. Een der gelijk verbod zou veel gemakkelijker zijn te handhaven, dank zijhet gekraai, waardoor iedere haan zijn aanwezig- heid pleegt bekend te maken. „Dan zouden er geen banderolles, kuiKenmerken. vleugelmerken, eieren- stempels, vervoerbewijzen in triplo enz. enz. noodig zijn, alles vanwege de simpele, genetische omstandigheid, dat een kuiken slechts kan komen uit een ei, dat gelegd is op een „hanen bedrijf." Als men er dan maar zorg voor draagt dat die hanen alléén worden gehouden op fok- en vermeerderings bedrijven met hoogproductieve kippen is men klaar 1 Deze regeling zou véél minder dwaas en zot zijn dan die ontworpen door den Regeerings- commissaris." VENRAY, 13 Januari 1934. VALSCHE PROFETEN. Tot aller tevredenheid werd het bovenstaand „sociaal" tooneelstuk van H. de Vries, onder regie van den heer Pierre Gooren, Zaterdag- Zondagavond j.I, voor telkens een stampvolle Patronaatszaal opge voerd door de Venraysche R.K. W erkliedenvereeniging. Waar verschillende bezoekers achter den titel wellicht iets anders vermoedden dan de ontmaskering van het revolutionnaire communisme, was het van den voorzitter, Wet houder Odenhoven, goed gezien, na zijn hartelijk welkomstwoord, den inhoud en strekking van dit stuk duidelijk aan te geven. Wat nu het spel zelf betreft, de heer Fierre Gooren had voor boek houder niemand beter kunnen kiezen dan dezen in-valschen Rozema, die in zijn onnoozel schaapskleed inwendig een roofgierige wolf bleek te zijn. Ook de edele directeur-bedrijfsleider Peters gaf goed spel in zijn strijd tegen den liberalen Veldman, terwijl bij den taaien Bondsbestuurder Deckers de belangen der werklieden in de conservenfabriek veilig waren. Van de arbeiders beeldden o.i. de bedrogen Valk en de simpele Bartels het best, d w.z. het natuurlijkst, hun rol uitVan Doorn en Vreeswijk waren wat houterig. Zeer zeker zal het solidaristische merg van dit pittige stuk, dat n.l. kapitaal en arbeid dezelfde belangen hebben, en alléén het solidarisme de oplossing kan brengen van de sociale kwestie, er door alle toeschouwers voldoende zijn uitgehaald, en dit was ook de hoofdbedoeling van „Valsche Profeten." Als intermezzo werd door den geboren komiek Hub. Lucassen aan geboden de uitstekend voorgedragen „Schoenpik." Door zijn onmiddellijk, hartelijk contact wist hij de heele zaal spontaan het refrein te doen meezingen. Tot slot kregen wij wederom een tooneelstuk van H. de Vries, maar een blijspel, getiteld „Radio Mandjo" dat allen van het begin tot het einde deed schaterlachen. De held van dit stuk „koopman Vrij" viel wel het meest in den smaak daarna Bartels en zijn jongste zoon Arie, die typen van boeren waren. Tusschen de verschillende stukken en bedrijven, en gedurende de pauze, werd er lustig gemusiceerd door het populaire salon-orkest Euterpe. Een warm dankwoord van Wethouder Odenhoven besloot deze beide knusse tooneelavonden. Rectificatie. In een 'vorig nummer ontleenden wij aan de Maasbode een stuk over het smokkelen van auto's uit Duitsch- land via het kantoor Wellsche Hut. Daarin werd melding gemaakt van de arrestatie in Duitschland van den café-houder R. aldaarr. Ons blijkt thans dat dit bericht uit de lucht is gegrepen en dat er van een arresta tie van den betrokkene absoluut geen sprake is geweest. Onder aanbieding van ons excuus aan den heer R. herstellen we hierbij de fout. Door auto gegrepen. Dinsdagavond werd op den Berg en Dalschen weg te Nijmegen een 17jarige bediende W. door een auto gegrepen, De jongen bracht per fiets een brief weg, verloor dezen en draaide onverwachts midden op den weg om de enveloppe op te rapen. Meteen kwam een auto in groote vaart aanrijden en greep den jongen. Deze kreeg een diepe snede ia het achterhoofd en eén zware schedelbreuk. Hij werd naar het Canisius-zieken huis gebracht, waar hij terstond werd geopereerd. Men hoopt hem nog in het leven te houden. Den autobestuurder treft geen schuld. R.K. Middenstand te Venlo In de Maandagavond te Venlo gehouden vergadering van den R.K. Middenstand, werd tot voorzitter dezer afdeeling in de vacature J. van Lokven, gekozen de heer Nic. Boitelle. Venlo, welke tot dusverre het pen ningmeesterschap der vereeniging waarnam. De directeur van het Centraal Bureau van den Limburgschen R.K. Middenstand gaf een populaire uit eenzetting der omzetbelasting. Bij de rondvraag kwamen nog de marktkwestie en het bioscoopconflict ter sprake. Over beide onderwerpen kwam men echter tijdens deze ver gadering tot een oplossing. De Pelikaan weer naar Indië. Het K.L.M. vliegtuig, de „Pelikaan' is, na terugkeer uit Indië met de Nieuwjaarspost, grondig door den technische dienst van de K.L.M. nagezien, doch in geen van zijn organen kon men eenige vermoeidheid ontdekken. Donderdag vertrok hij weer voor een gewone K.L.M.-vlucht naar den Oost met ais gezag voeder de piloot K. D. Parmentier, die onlangs uit Amerika is teruggekeerd, waar hij het nachtvliegen heeft bestudeerd. Dit is zijn eerste vlucht op de Amsterdam—Batavia-route na zijn terugkeer. Hij zal evenwel zijn in Amerika vergaarde kennis niet in practijk kunnen brengen, want... de Pelikaan mag nu niet zoo-snel-mogelijk, doch slechts gewoon-snel vliegen. De 2de bestuurder is kap. M. P. Patist, "die destijds van zich deed spreken door zijn recordvlucht van Java naar Australië. EEN TRAGISCH SLEDE ONGELUK. Op den straatweg van Wasach naar LangenwangOberstdorf heeft in den nacht van Dinsdag een ernstig slede-ongeluk plaats gehad. Tegen elf uur 's avonds hadden zich twee brievenbestellers, een melk boer en een schoenmaker per slede naar Langenwang begeven Daar de weg geheel met ijs bedekt was, be reikte de slede al heel spoedig een razende snelheid. In een bocht raak ten de inzittenden het stuur kwijt en de slede sloeg over den kop. Een brievenbesteller kwam op den straatweg terecht en bleef ongedeerd. De andere brievenbesteller echter stortte .van een helling van zeven meter omlaag en werd op slag gedood. De schoenmaker en de melkboer vielen van rots op rots, ongeveer duizend meter in de diepte. Met ernstige verwondingen bleven zij op den Breitach-straatweg liggen. De melkboer sleepte zich met uiterste krachtsinspanning voort tot een op een kilometer afstand gelegen woonhuis, om de bewoners te alarmeeren. Nauwelijks echter was hij daar aangekomen, of hij stortte ineen en moest terstond naar het ziekenhuis van Oberstdorf vervoerd worden. De ongedeerd gebleven brieven besteller had inmiddels een in de nabijheid wonenden boschwachter gewaarschuwd, die terstond een red dingsbrigade in Oberstdorf ontbood. Deze rukte onmiddellijk uit en op de plaats vaa het ongeluk aange komen, vond zij daar het lijk van den anderen brievenbesteller en den ernstig gewonden schoenmaker, die op weg naar huis overleed. Goed afgeloopen. J.I. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur kwam de 19-jarige J. D., uit Reuver, bij den onbewaakten over weg op de spoorlijn te Busssereind, met de door hem bestuurde luxe-auto in botsing met een passeerenden goederentrein. De trein kwam uit de richting Venlo. De auto werd c.a. 130 meter door de locomotief van den trein meegesleept. D. had hierbij de buiteogewone tegenwoordigheid van geest om door het vernielde portier op de motorkap van den auto te kruipen en wilde juist op de locomotief overspringen, toen de trein gelukkig tot stilstand was ge> bracht. De auto was totaal vernield, alsook een zich daarin bevindend radiotoestel, dat D. naar een klant wilde brengen. D. was wonder boven wonder met den schrik en een paar schrammen vrijgekomen. Varkens naar Rusland. De Ned. Varkenscentrale heeft 10.000 varkens aan Rusland ver kocht de mogelijkheid bestaat, dat er nog meer verkocht zullen worden. Familietwist. Zaterdagnacht heeft er in het café C. te Belgisch Smeermaes een droevig voorval plaats gehad. In genoemd café had een stelletje Maastrichtenaren goeden sier gemaakt Toen het sluitingsuur naderde ont stond oneenigheid, waarbij de 28 jarige G. C. zijn 54 jarige vader Chr. L. C. sloeg. Deze geraakte in hevige opwinding trok een mes en gaf z'n zoon twee steken in den rug. De steken drongen diep in het lichaam van G. C., die moest worde opgenomen in het ziekenhuis Calva- riënbeig te Maastricht. De vader werd in zijne woning aan den Ouden Smeermaeserweg te Maastricht- door de politie aange houden. Knoeiery met valsche oormerken. Te Zelhem is door de marechaus see in samenwerking met de inspectie der varkenscentrale een groote knoeierij met valsche oormerken achterhaald. Een auto met een volledige uit rusting van een rijksmerkerij is in beslag genomen. Tegen drie personen is proces-verbaal opgemaakt, terwijl 19 valschelijk of niet gemerkte var kens in beslag werden genomen. Smokkelaarstragedie. Zaterdagavond heeft zich nabij de Belgische grens onder Nispen, weder om een smokkelaarsdrama afgespeeld, waarvan een vader van vijf kinderen het slachtoffer is geworden. Komende uit de richting van de Belgische grens, ontdekten een paar kommiezen in den zgn. Rucphen- schen Achterhoek een zestal smok kelaars, allen beladen met een pak smokkelwaar. Aan de eenige malen herbaalde sommatie om te blijven staan, werd, zooals vaak, niet voldaan, doch integendeel zetten zij het op eeD loopen, waarbij een of twee hun zakken smokkelwaar nog wisten mede te nemeD, terwijl de overigen hun zakken wegwierpen, welke in beslag werden genomen en suiker eD margarine bleken te bevatten. De kommiezen zetten de vluchtelingen over de onbegaanbare paden door de heide, springende over sloten en putten, na, waarbij om sch-ik aan te jagen en tot staan blijven te som- meeren een der kommiezen enkele schoten in de lucht afvuurde. Op hun tocht over de heide hoor den de kommiezen plotseling terzijde van het pad een gekreun, waarop zij tot de ontdekking kwamen, dat een der smokkelaars was aangescho ten en naar het scheen, ernstig was gewond. Zij brachten den man naar een nabijgelegen boerenwoning, om vervolgens telefonisch de politie te Roosendaal om assistentie te vragen voor het vervoer van den man naar het ziekenhuis. Bij een daar onmiddellijk ingesteld Röntgenonderzoek bleek, dat de kogel vermoedelijk onder den schou der den man had getoffen en in het middenrif was blijven zitten, terwijl vermoedelijk daarbij de linkerlong zou rijn geraakt. Het bleek te zijn de 36-jarige F., uit Zevenbergen, gehuwd en vader van 5 kinderen. Bij zijn verhoor door de marechaussee, die de zaak in onderzoek heeft, heeft de man be kend de sommatie te hebben gehoord, doch te zijn doorgeloopen. Versch afgekalfd vee gevraagd. Door de Crisis Rundvee-Centrale zal gelegenheid worden geboden, aan haar te leveren le. drachtig rundvee in alle soor ten en kwaliteiten (uitgezonderd zul len worden dieren, van welke moet worden aangenomen, dat zij langer dan zeven maanden of korter dan vier maanden drachtig zijn) 2e. versch afgekalfde vaarzen en koeien. Zulks kan geschieden op verschil lende veemarkten en abattoirs, welke in een communiqué worden genoemd met name, van Maandag 29 Januari tot Vrij lag 2 Februari. De kaarten voor aangifte tot levering moeten uiterlijk Maandag-, middag, 22 Januari 1934, ten kantore van de Crisis-Rundvee-Centrale te Den Haag zijn ontvangen. De overnemingsprijzen zijn met ingang van Maandag 29 Januari a.s. als volgt vastgesteld: voor drachtige dieren in klasse A plus 32 cent per K.G. levend gewichtklasse A 28 cent per K.G.klasse B 23 cent per K.G.klasse. C 18 cent per K.G. voor versch afgekalfde dieren in klasse A puls 43 cent per K G, klasse A 30 cent per K.G.klasse B 25 cent per K.G klasse C 20 cent per K.G. i Van dieren in klasse C min worden de prijzen per stuk bepaald. De overige voorwaarden zijn onver anderd gebleven. Tot 1 Januari 1934 zijn geleverd circa 62.000 stuks drachtig vee, zoo dat, indien in dezelfde mate blijft geleverd worden als rot dusverre geschiedde, op 1 Febr. a.s. in het plan voor de veestapel-beperkinji gestelde aantal dieren zal geleverd zijn. Dit heeft tengevolge, dat de gelegenheid tot vrijwillige levering kan worden gehandhaafd. Indien de levering in de eerstvolgende weken zoodanig is, dat verwacht mag wor- den, dat op 15 Mei 2/3 van het aantal aan den veestapel te onttrek ken dieren is geleverd, zal de vrij willige levering tot dan kunnen voortduren. Het is dus ieders belang, naar de mogelijkheid, welke zijn bedrijf biedt, dieren in de gevraagde soorten aan de Crisis Rundvee- Centrale te leveren. Ook de versch afgekalfde vaarzen en koeien moeten uitgemolken aan geboden worden. Katholieke politieke landdag te Roermond. In de harmoniezaal te Roermond werd Zondag door de katholieken van de Slaten-kieskringen Roermond en Weert een landdag gehouden, welke behalve door een groot aantal bestuursleden en leden der plaatse lijke kiesvereenigingen ook werd bij gewoond door Z. H. Exc. Mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roer mond, directeur en leeraren van het bisschoppelijk college jhr. mr. G. Michiels van Kessenich, lid van de Eerste Kamer, dr. Droesen, lid der Tweede Kamer, leden van Ged. en Prov. Staten en vele burgemeesters en raadsleden uit de gemeenten dezer twee kieskringen. Sprekers waren rector Bots en mr. Goseling. Varkens naar Rusland. Belangrijke opruiming van het teveel. De Ned. Varkensceutrale heeft 10.000 varkens aan Sovjet-Rusland verkocht. Hieruit blijkt dus, aldus „Het Handelsblad" waaraan we dit bericht ontleenen, dat dit land nog wel degelijk belangstelling heeft voor Nederlandsche veehouderijproducten, Zooals men weet, moet het aantal varkens primo Maart a s. tot de ge stelde grens zijn ingekrompen. De mogelijkheid bestaat dan ook, dat nog méér varkens a2n de Russen zullen worden verkocht, omdat het „overcompleet" nog groot is (naar schatting 100,000 stuks). Voor „een appel en een ei". Ia een der hoofdstraten van Gouda is sedert eenigen tijd een winkel gevestigd, zooals er tegen woordig zoovele zijn. reclame borden die den geheelen voorgevel bedekken eenigszins snorkende opschriften en uitverkoop. Dezer dagen had de eigenaar van deze zaak weer eens een extra-reclame gemaakt, zoo vertelt het „Hbld", zijn mooiste waren had hij uitgestald en de prijzen waren ditmaal meer dan sensationeel. In zijn overdrijving giog hij zoover, dat hij een wollen deken in zijn uitstalkast aanbood „voor een appel en een ei". Ongelukkigerwijze verzuimde hij den eigenlijken prijs er bij te ver melden. Ei dit bracht een een voudig vrouwtje, dat zin voor humor paarde aan het vermogen om zich van den domme te houden, op een idee. Toen zij de etalage bewonderd had, haastte zij zich naar huis, om eenige minuten later den verbluften winkelier een appel en een ei aan te bieden. En of de winkelier al beweerde, dat deze primitieve ruil geenszins zijn bedoeling was geweest het vrouwtje hield voet bij stuk, dreigde zelfs met politie en advocaten en het eind van het lied was. dat de zonderlinge koop gesloten werd. Vliegramp in Frankryk. HetFransche vliegtuig „Eméraude" dat de snelverbinding tusschen Frank rijk en Indo China had tot stand gebracht en op de thuisreis den gouverneur-generaal van Indo China, den heer Pasquier, meevoerde, is, weinige kilometers voor het bereiken van zijn bestemming verongelukt. Terwijl men te Le Bourget vruch teloos de aankomst van het vliegtuig bleef verwachten, kwam plotseling de ontstellende tijding, dat het toestel te Corbikny, dicht bij Nevers, een noodlanding had moeten maken, daarbij ontijdig in aanraking met den grond was gekomen en in brand gevlogen. De acht inzittenden zijn allen op jammerlijke wijze om het leven ge komen. Men vond slechts hun ver koolde lijken. De omgekomenen zijn: De gouverneur-generaal vanlndo- China, Pasquier, de directeur van de handelsluchtvaart Chaumié en echt- genoote, de heeren Noques en Lar- rieux, bpiden van het Ministère van Vlieg wezen en de equipage leden Launau, Campbell en Queyrell. Hoe maakt men zich onaange naam by zijne medemensehen. Wanneer men iedere deur, die men opent, hard toeslaat. Wanneer men slechts belang stelt in zijn eigen aangelegenheden, en in het geheel niet of slechts halve aan dacht schenkt san datgene, wat anderen lief en aangenaam is. Wanneer men anderen atijd tegen spreekt. Wanneer meier vriendelijk ook lan, Wanneer meroit genoegen bereiof van anderen vo«mt, Wanneer metijd anderen in de': i gedrukte stemm uil* en gij het hunalij het anders is. Wanneer meieed maakt op het ol houdt. Wanneer meioit wil afbreken <ndii of ten genoege an< Wanneer mei ei alleen het wo w dikwijls te pasf t zich zeiven spr« Wanneer méeed voorwendt, reec wi een ander meed of Wanneer mem sj heeft en zich veakt zijn medespeler, vei Hoe maakt mach by Brei Wanneer mcracl zijn met de vroon, ei hartelijke, ongesde betuigt wanneederei zijn. Wanneer mends ii stemming is. Wanneer mdch i bevindt en vooier ei woord over hei Wanneer meich looft te spotten rema gebreken, doch j voc welwillendheid den Wanneer me&oit steeds verzoekt mei is men ook in iheid Wan.ieer miijne opdringt, en acg toi anders gevoeler Wanneer mdjne opdringt, en acg to< anders gevoeler Wanneer meeijn u eenvoudig en m is. Wanneer mtooit de fouten en eken of deze tracht vero Wanneer méle ul vermijdt en i zoo< voegt naar hloen anderen. Wanneer giteeds over uwe over! sprei beroemt op doorree heden, die gij hteos positie geniet. WanDeer mdezen steeds in beoefg br« Wat ge niett dat Doe dit ooki and Glaswereini Fijn glasweroet a wasschen vlup worden ondergmpelc slechts langza dan openingen in hjlas, knappen. Ookt uit water halen m<om di vlug gebeuren. imnmmmmi PIJN IN 1LEN Als gij nieapen pijn in uw rujls gij ook voortdurenïkweh doffe of steke spii last hebt vatn afg hoofdpijn, duijbeid i verschijnselen, lit een de organen, w het i het bloed dienef te werken of venkt ziji zuur kan zicbn na< het gestel van lijde verschillende cn van en verschijnsels de b veroorzaken. Grijpt gij nspoedi kwaad in ziianvan dan kan het steed: breiden en wogij ee: van chronischeïumath ongewenschte wikkel! Neemt bijtijöw ma. gebruikt het del, d< talloos velen plpen i wetenschappeliSameng jarenlang bewe heeft i te beantwoorC Fost Nieren Pillen, sonen omgeving zulle beves inderdaad huniondhei herkregen doaet geb alom bekendeddel. S langer uit, dohaalt een doos (Zult oi zijn voor dienid. Verkrijgbaarij apo drogisten a f f 1.7 per doos. Let wal op Markericlil VENLO. Ide Co, vereeniging v Maan aanvoer 1.550.' eieren. Groote eierean f 4.5 Kleine eiereian f 3.5 Eendeneiereian f 4.. Ganseieren f ROERMOb Op Eiermijn van kndag v voer 2.700.00(feren. Groote eiertfan f4.: Kleine eierePw f4.- Eendeneiere^n f 4.-

Peel en Maas | 1934 | | pagina 6