Loei Gemengde Berichten Districts-li Advert Tandarts afui van 21 6 F< Tuinhout He Helmond» geen pi besla HUB. LUI B oonen PALTHE nu 20 pcf oorlogsonverschilligheid, het in aan raking komen met alle lagen der bevolking, dank zij 't snelverkeer, gunnen den menschen geen tijd tot innerlijk levèn. En toch, zonder innerlijk geloofs leven, moet het uiterlijk geloofsleven verflauwen en eindelijk vervallen. In België toont dit zich al te duidelijk. Moge het in Limburg nooit zoo ver komen. Maar waak en bid zoo zegt Spreker, tot heil uwer ziel en welvaart van uw gewest. Innig dankte kapelaan Geurts den Spreker voor zijn schoone rede, die indruk maakte op de aanwezigen, wijl men daarin beluisteren kon den ernst van dezen zeer bewogen grooten tijd. Wij vermelden gaarne, dat op uitdrukkelijk verlangen van den jubilaris, de heer H. v. d. Bosch, het diamanten feest alleen in huise lijken kring zal herdacht worden. Dienstplicht. Voor de dienstplichtlichting 1935 werden 106 personen ingeschreven, waarvan 48 vrijstelling wegens broe derdienst hebben aangevraagd. Verbod van tappen of verkoop van dranken in tenten. De Burgemeester van Venray vestigt reeds thans de aandacht er op van belanghebbenden, dat blijkens ontvangen mededeeling van Z. E. den Heer Minister van Sociale ZakeD, de verkoop van dranken in dansten ten, die geplaatst zijn op een open aanhoorigheid van een vergunnings- of verlofslokaliteit, in die tenten krachtens de vergunning of het ver lof niet mag plaats hebben- Venray, 17 Januari 1934 De Burgemeester van Veniay, O. VAN DE LOO. Op de Maandag gehouden veemarkt waren aangevoerd in totaal 209 stuks. Dragend vee 40, Vet vee 11, Gust vee 7, Kalveren 3, Biggen 148. Handel in dragend vee levendig, prijzen van f 150 tot f 220, in gust en vet vee prijzen stijgend, handel levendiger. Prijzen vet vee van f 0.48 tot f 0.55 per K.G., gust vee van f 80 tot f 130. Biggen van f 7 tot f 10 per stuk. PROPAGANDADAG NEDERL. FABRIKATEN HUIS te VENRAY. Het Ned. Fabrikatenhuis houdt op Woensdag 31 Januari a.s. alhier een propagandadag in het Patronaats- gebouw. Een groot aantal firma's heeft zijn medewerking aan deze actie verleend. De Directeur van het Ned. Fa brikatenhuis, de Heer J. Bom, zal om 2.30 uur n.m. de openingsrede houden over het onderwerp: „Hoe kunnen de verbruikers de Neder- landsche welvaart bevorderen." Gewezen zal worden op de vree- selijke gevolgen van de crisis en de noodzakelijkheid eener gemeenschap pelijke bestrijding. Bij wijze van attractie worden gedurende de Propagandadag eau serie een groot aantal, door de in dustrie beschikbaar gestelde, waarde volle artikelen onder het publiek verloot. Men beware dus goed de gezon den of thuisbezorgde uitnoodiging De deelnemende fabrikanten zijn Kon. Ver. Tapijtfabrieken, Rotter dam-, Robinson Schoenfabrieken, Nij megen; Schoenfabriek J. Verschuur en Co Nijmegen; De Erven Wed. J. van Nelle, Rotterdam: Fantasiefabriek Dedemsvaart; Kon. Metaalwarenfabriek J. N. Daalderop 6 Zn., Tiel; Tricotfabriek Te Strake Ver kouteren, Asten; Reinders Oliefabrieken, Zwolle; Firma Jan Dekker, Zeepfabriek „De Adelaar", Wormerveer; Handelsonderneming „Arsol", te Apeldoorn; Emailleerfabriek „De IJsel" Dieren; Artsilk, Breda; Ver. Chem. Fabrieken Ceta-Bever te Beverwijk. Firma A. Broches Amsterdam; Haas Azijnfabrieken Haarlem; Fabriek de Bijenkorf, v.h. M. K. Honig, Koog a.d. Zaan. Puddingfabriek A. J. Polak, Gro ningen. Waarschuwing. In hun belang worden de werk gevers, die een verzekeringsplichtig bedrijf uitoefenen, er aan herinnerd, dat zij verplicht zijn deze maand hunne loonlijsten, ingevuld tot 1 Jan. 1934, ten Postkantore of ten kaDtore van den Raad van Arbeid in te leveren. Ook de werkgevers, die voor de Ziektewet bij een Bedrijfsvereeniging zijn aangesloten, moeten de loon lijsten der Ongevallenwet rechtstreeks bij den Raad van Arbeid inzenden. HORST. Burgemeester Esser van Horst heeft met ingang van 1 Febr. a.s. eervol ontslag als zoodanig aan gevraagd Ruim 20 jaar was hij als burger vader van deze gemeente werkzaam. GEIJSTEREN. Maandag had de autoverhuurder Cuipers alhier het ongeluk door het springen van een der banden van zijn auto, tegen een boom terecht te komen, waardoor de voor-as brak. De auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Mej. H. Caraps onderwijzeres aan de bijzondere lagere school alhier, welke met ingang van 1 Jan. '34 eervol ontslag was verleend, is thans in gelijke betrekking benoemd te Kessel. OOSTRUM. Donderdag had al hier een feestvergadering plaats van den Boerinnenbond in de keurig verzorgde* zaal van Licders. Wegens ziekte van de Voorzitster nam de Zeereerw. Heer Rector de leiding der vergadering op zich, opende deze met den Chr. groet, heette allen welkom, maar vooral Mej. Hendriks uit Roermond eo Bestuur en Raad van Toezicht van den Boerenbond. Dina Loonen gaf een duidelijk jaarverslag, waaruit bleek, dat de bond in het eerste jaar van zijn be staan al veel mooi werk leverde. We memoreeren o. a de cursussen in koken en de slacht en de lezing over tuinbouw. Het ledental is sinds de oprichting bijna verdubbeld en bedraagt thans 60. Mej. Hendriks hield 'daarna een lezing over „Feesten in het Boeren gezin", welke zeer intressant was. De agenda gaf verder aan too- neelstukjes, voordrachten en zang, alles uitgevoerd door de leden zelf en vielen bijzonder in den smaak. De tafels waren voorzien van fijn gebak en de firma van Nelle zorgde voor lekkere koffie. De geestelijk adviseur dankte allen die meegewerkt hadden aan het slagen van dezen mooien avond. OVERLüON. Maandag had de arbeider R. v. Geenen, werkzaam aan de werkverschaffing in deze gemeente, het ongeluk zich met een bijl ernstig in den voet te hakken. Door Dr. Reyers werd hij ver bonden. Heden Zaterdagavond zal op initiatief van de R K. Werklieden- vereeniging in 't Patronaat een spreekbeurt worden gehouden door den heer Kalwey uit Nijmegen, met als onderwerp Nationaal Socialisme. De bijeenkomst is voor eenieder toegankelijk. Aanvang 7 uur. Woensdag werd alhier in 't Patronaat de jaarvergadering gehou den van de R.K. Jonge Boeren. Uit het jaarverslag ootleeuen we het volgende Inkomsten f 362.78 en uitgaven f 326.93, voordeelig saldo f 35.85. Aftredende bestuursleden waren P. v. Mil en M. v, Osch. Gekozen werden P. Gerrits Mz. als secretaris en J. Keunen, bestuurs lid. Er werd in beginsel besloten komende zomer wederom een excursie te houden, vermoedelijk naar Zuid- Limburg. Tevens werd medegedeeld, dat morgen Zondag de prijzen kunnen worden afgehaald, van de vorige zomer gehouden gewassen-wedstrijd. Tevens jaarboekjes (kalenders) be stellen in 't Patronaat. HORST. Door de politie werd Woensdag alhier controle gehouden op de naleving van de Vuur- wapenwet. Hierbij werden 4 jachtgeweren en een buks in beslag genomen en tegen de houders daarvan, die niet in bezit waren van de vereischte machtiging, een procesverbaal aan gezegd. Mast op het hoofd. Dinsdagavond heeft de 21-jarige v. H, uit Lith, stuurman op de boot „Herman", liggende in de Roer te Roermond, bij het strijken van den mast, dezen op zijn hoofd gekregen. Van H. zakte bewusteloos in elkaar en werd in ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Een iudustriebank in Limburg. De Raad van Bestuur van het Economisch Technologisch Instituut in Limburg vergaderde onder voor zitterschap van den commissaris der Koningin in Limburg, mr. E. O. J. M. baron van Hövell tot Westerflieren besloot zoo spoedig mogelijk de oprichting van een industriebank voor Limburg te verwezenlijken. Dit besluit werd met algemeene stemmen genomen. Roermond bezuinigt. De raad der gemeente Roermond heeft B. en VV. een crediet verstrekt van f 1285.20 als extra hulp aan de werkloozen. De subsidie aan de bewaarscholen werd voor 1934 met 25 pet. ver minderd. Voorts werd besloten tot verhooging der marktgeldtarieven. De bijdrage in het studiefonds werd gehalveerd. De subsidie aan de R. K. Leer gangen werd van f 400 op f 350 gebracht. Besloten werd gedurende den tijd van drie maanden de salarissen van het gemeentepersoneel met 10 pet. te verlagen. Tot herziening der salarissen werd een commissie be noemd welke B. en W. ter zijde zal staan. Goedgekeurd werd het voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening groot f 350.000. De begrootiog 1934 werd tenslotte goedgekeurd. Vreesolyk drama te Weert. Woensdagmiddag omstreeks half zes heeft zich in de Kanaalstraat te Weert een vreeselijk drama afge speeld. De zestienjarige Lambert Kampeis heeft in de ouderlijke woning, zijn oom, den 35 jarigen Lambert Kampers, die als ongehuwd kostganger aldaar bij de familie Inwoonde, met twee revolverschoten gedood. De verslagene moei een lastig heerschap zijn geweest. Des morgens bad hij hevige ruzie met de moeder van zijn neefje gehad, welke zoo hoog liep, dat de vrouw uit de woning was gevlucht en bij buren het grootste deel van den dag had doorgebracht. Of er tusschen dit voorval en de daad van den knaap eenig verband bestaat, is nog niet uitgemaakt. De jongen is gearresteerd. De ouders van den jeugdigen Kampers waren geheel verslagen. Zij konden niet begrijpen, dat hun zoon tot zoo iets in staat was. Ook in het stadje heerschie alom groote verslagenheid over deze tragische gebeurtenis. Onze koleninyuen. De productie der gezamenlijke Lim burgsche Steenkolenmijnen is in December weer met 27 millioen ton geJaald. Paal op het hoofd gekregen Bij het afbreken van palen van het electrisch net te St. Oedenrode, kreeg de 54-jarige arbeider W. van Gerwen een paal op hoofd en schou der, tengevolge waarvan hij zeer zwaar gewond werd aan beide lichaamsdeelen. De getroffene werd voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden. Dr. Alkemade con stateecde ernstige schedelbreuk. Later is hij aan de gevolgen bezweken. Doodelyke val. Bij het schoonmaken van een elec- trische straatlamp had de arbeider H. Damen van het gemeentelijk lichtbedrijfie Kaatsheuvel het ongeluk te vallen. Hij werd bewusteloos en bloedend uit neus en mond opge nomen. De dokter constateerde in wendige borstkneuzing met bloed uitstorting in de longen met gecom bineerde schedelfractuur. De man is aan de gevolgen overleden. Niet meer biljarten. Naar aanleiding van de verhooging der biljartbelasting in de gemeente Oldenzaal, waarbij deze belasting is verhoogd van f 40 op f 70 per biljart, heeft de vereeniging van Café houders besloten de biljarten uit hun lokaliteiten te verwijderen. Aan dit besluit is, naar het ,',Centr." meldt, met ingang van Maandag 15 Januari door de leden uitvoering gegeven. Door een molenwiek, getroffen. Woensdagmiddag omstreeks 5 uur wilde de 25-jarige landbouwer W. Beukelman te Rockanje zijn water molen stilzetten. Hij werd daarbij door een van de wieken zoodanig getroffen, dat zijn schedel werd ge spleten. De ongelukkige was op slag dood. Onregelmatigheden by een Boerenleenbank Op vermoeden van ernstige on regelmatigheden is door de Justitie te Arnhem een uitgebreid onderzoek ingesteld in de administratie van de Boerenleenbank te Beek, gemeente Bergh. De malversaties moeten zich over een groot aantal jaren uitstrekken. Het Engelsche stoomschip „Oakford" by Texel gestrand. Het schip, dat Woensdagavond om kwart over zeven op de Eier- landsche gronden ten Noord Westen van den vuurtoren is gestrand, is het Engelsche stoomschip „Oakford", op weg van Gent naar Delfzijl, metende 800 ton. De reddingsboot „Eierland" is tweemaal bij het Engelsche schip geweest, doch de bemanning durfde het niet aan, het schip te verlaten. Volgens later ontvangen berichten schijnt het wel vast te staan, dat de bemanning van de „Oakford", be staande uit 15 of 16 man, is ver dronken. De motorreddingsboot „Eierland", die was uitgezonden om een onder zoek in te stellen naar de sloep van het gestrande Engelsche stoomschip „Oakford", heeft op den Vliehorst tien lijken gevonden van de elf koppen tellende bemanning. De lijken zijn opgebaard in het lijkenhuis van het kerkhof te de Cocksdorp. Twee op de slachtoffers gevonden horloges zijn blijven stilstaan op resp. 5 uur en op 6 minuten voor 5. Op den vuurtoren zou men om 5 uur nog lichtsignalen hebben waarge nomen, doch dit wordt onmogelijk geacht. De deelneming van de eiland bevolking met de ramp is algemeen. Voortvluchtige bankbediende aangehouden. Te Weenen is in een hotel, waar hij onder valschen naam verbleef, aangehouden de 23-jarige v.d. P., die als bediende van de Ned. Mid- denstandsbank te 's Hertogenbosch met f 3000 naar het buitenland was uitgeweken. Hij heeft voor de Ween- sche politie een volledige bekentenis afgelegd. 119.000 gulden verduisterd. De rijkspolitie te Lemelerveld en te Raalte heeft ontdekt, dat de eerst in' 1932 geschorste en daarna ont slagen kassier van de boerenleenbank te Dalmsterholte, gem. Dalfsen, de landbouwer H. R., sedert jaren ver duistering heeft gepleegd. Dit was mede mogelijk door het opmaken en ter contróle overleggen van valsche schuldbekentenissen en door valsche boekingen. In totaal moet de man op die wijze ongeveer f 119,000 hebben verduisterd. Een deel der verval- schingen is verjaard... R., die te Raalte woont, is naar het huis van bewaring te Zutfen overgebracht. Vermoedelijk zullen de spaarde s slechts geringe schade lijden. De fiscus geeft geen pardon. Naar de Msb. van bevoegde zijde verneemt, heeft de Minister van Financiën aan de inspecteurs der belastingen medegedeeld, dat alle aan schrijvingen worden ingetrokken, waarbij hun werd opgedragen een tegemoetkomende houding aan te nemen tegenover personen, die de belasting-administratie met de door hen begane ontduikingen van inkom stenbelasting en van vermogens belasting geheel uit eigen beweging in kennis stellen. Dit vindt zijn grond hierin, dat bij de uitvoering van de reeds tot stand gekomen of in uitzicht gestelde nieuwe belastingen (b.v. omzetbelasting, be lasting naar het vermogen van in stellingen vandedoodehand) gegevens ter kenüis van de belasting admiDi stratie zullen komen, die dienstbaar zullen morden gemaaktasn de controle van de aangiften voor de belastingen naar het inkomen en vermogen. Deze controle kan door hen, die in het verleden onjuiste aangiften van hun inkomen of vermogen hebben gedaan en die de tot nu toe geboden ge legenheid om hun aangifte „vrijwillig" te verbeteren, ongebruikt lieten voor bij gaan, ernstige gevolgen hebben. Niet alleen zal bij ontdekking van de fraude de te weinig geheven belasting met viervoudige verhooging worden nagevorderd, maar bovendien loopen zij de kans, dat een straf vervolging tegen hen zal worden ingesteld. Nog eenmaal genade. De Minister van Financiën heeft echter gemeend, nog voor éénmaal de gelegenheid te moeten geven oir, onder zoo weinig mogelijk bezwaren de omstandigheden, onjuiste aangiften te verbeteren. Van allen, die in bet verleden onjuiste aangiften mochten hebben gedaan en hun fout vóór 1 Maart 1934 herstellen door van de ontduiking mededeeling te doen aan den inspecteur, zal niet meer worden gevorderd, dan de enkelvoudige belasting over het belastingjaar of de belastingjaren, waarvoor de aangifte onjuist is geweest. Daarbij zal niet verder worden teruggegaan dan tot het belastingjaar 1931'32. Heffing van verhooging blijft dus achterwege, terwijl strafvervolging niet zal wor den ingesteld. Dit zal ook het geval zijn, indien op het tijdstip waarop de mede deeling van de ontduiking wordt gedaan, de inspecteur de onjuistheid van de aangifte reeds vermoedde of op het spoor mocht zijn gekomen en den belastingplichtige tot het ver strekken van inlichtingen of tot het geven van inzage van boeken en bescheiden mocht hebben uitgenoodigd en zelfs ook dan, indien de verbete ring een aangifte van een overledene zou betreffen, en de onjuistheid uit een in te dienen successie-memorie aan het licht zou komen. Onherroepelijk veroordeelden. Men vestigt er echter nadrukkelijk onze aandacht op, dat op deze gunstige regeling geen aanspraak zal kunnen maken a. hij, tegen wieD, blijkens door den inspecteur gedane schriftelijke mededeeling, een navordering van belasting loopende is; b. hij, te wiens aanzien het openbaar ministerie is verwittigd, dat de aangifte opzettelijk onjuist of' onvolledig is gedaan; c. hij, die zich op of na 1 Maart 1934 aanmeldt; d. hij, die zich voor dien datum heeft aangemeld, doch zijn verhouding tot den fiscus toch nog niet geheel in het reine heeft gebracht. Kan de belastingplichtige het bedrag van de te weinig geheven belasting bezwaarlijk dadelijk en ineens voldoen, dan kan hij in overleg treden met den ontvanger om het verschuldigde op eenigszins langen termijn aan te zuiveren. Sinokkelary op groote schaal Een Brusselsche correspondent meldt de Msb. Te Gent is Woensdag een ge regeld gevecht gevoerd tusschen smokkelaars en politie-agenten. Douaniers hadden enkele dagen geleden vernomen, dat een ge pantserde auto, 3peciaal ingericht voor het smokkelen van vee, in de omgeving van Gent zou komen om er een hoeveelheid vee in te laden. De politie ontdekte, dat de auto en 30 stuks vee zich in de stallingen van een gebouw op den Dender- mondscben Steenweg te Gent be vonden en zij trok er heen. Daar ontspon zich een gevecht, waarbij weerszijden een zestigtal revolverschoten werden gelost. De auto kon ontsnappen, in de richting der Nederlandsche grens, doch het vee, ter waarde van f75.000 werd in beslag genomen. Zesdaagsche te Dortinund. De Dortmundsche zesdaagsche gewonnen door het Fransche koppel Broccardo—Guimbretiêre. Een der grootste rampen, die Br.-Indië ooit teisterde. De aardbeving, welke deze week Britsch-Indië heeft geteisterd, is een van de grootste rampen van de Britsch-Indische geschiedenis. Hoewel op het oogenblik nog geen nauwkeurige opgaven bekend zijn, schat men officieel het aantal dooden op omstreeks 10.000. Volgens be richten van ooggetuigen is dit aantal niet te hoog geschat. Volgens de berichten uit het rand gebied van den Himalaya, waar de aardbeving de grootste schade aan richtte en geheele dorpen verwoestte, bedraagt het aantal dooden te Bettiah meer dan 1000 en in Datbhanga meer dan 300. Tot op het oogenlijk heeft men nog geen berichten ontvangen, dat ook Europeanen onder de slacht offers zijn. In regeeringskriogen is men van oordeel, dat het nog weken kan duren, eer alle bijzonderheden, vooral uit de verafgelegen streken, bekend worden. Een officieel telegram uit Patna schat het aantal dooden in het district Bihar op 2000 en het aantal gewon den op 4000. In het telegram worden de over dreveD berichten over het aantal slachtoffers ernstig veroordeeld. Men vreest evenwel, dat de mate rieele schade zeer aanzienlijk is. De verwoestingen in Britsch-Indië Volgens ontvangen bericht, zouden te Adarbhangha twee ziekenhuizen zijn ingestort. Vier honderd zieken zouden zijn omgekomen, slechts één is aan den dood ontsnapt. Het paleis van den Maharadja en dat van zijn broer zouden eveneens zijn ingestort, dat van de moeder van den Maharadja werd beschadigd. Een aantal gebouwen, waar hon derden personen verzameld waren in verband met de toebereidselen van de Mohammedaansche feesteo, moeten eveneens zijn ingestort; de aanwezi gen werden onder -de puinen bedol' ven. Uit Calcutta wordt gemeld, dat de regeering van Bengalen vliegtuigen heeft uitgezonden, om verkenningen boven het door de aardbeving ge teisterde gebied uit te voeren. In talrijke centra waar de bronnen ver woest 'zijn, doet zich gebrek aan water gevoelen. Het telegrafische verkeer met de meeste plaatsen is hersteld. In de provincie Bihar vertoeft de bevolking onder den blooten hemel, daar zij voor nieuwe aardschokken is bevreesd. Volgens een officieele opgaaf zijn in de provincie Bihar 2500menschen om het leven geko' men en 4.000 gewond. Waarschuwing. In het Algemeen Politieblad vestigt de Officier van Justitie te Breda de aandacht er op, dat voorzichtigheid geboden is bij het treden in onder handelingen met agenten of ver tegenwoordigers van de N.V. „de Ster", gevestigd te Apeldoorn, be- oogende verkoop van wettelijk geoorloofde premie-aandeelen. RUWE HUID Schrale Lippen Gesprongen Handen Bur-gerlijke Stand Venray van 12 tot 19 Januari 1934. GEBOREN Hendrina J. M. Maes, Heide Aloysius P. H. v. Meijel, Merselo Gerarda J. H. Janssen. Veulen Willem J G. Smits, Hoenderstraat Johanna Th. M. Ewals, Oirlo Petrus G. J. Wismans, Merselo Petronella A. O. Wismans, Merselo GEHUWD Johannes M. W. Dericks, oud 34 jaar, fabrieksarbeider te Venray en Gerardina P. M. Volleberg, oud 18 jaar, z.b., te Venray. OVERLEDEN Wilbelmina Hendrix, echtgenoote van J. G. Martens, oud 34 jaar, Henseniusstraat Theodorus H. van Leuven, oud 72 jaar, z.bte Oostrum. Iagekomea en vertrokken personen van 12 tot 19 Januari INGEKOMEN: E. Hannen, z. b. Overloonsche weg 5b. van M -Gladbach; J. V. Goumans, bakker, Stations weg 1 van Helmond; G. Peeters, z.b. Kruisstraat 16 van St. Oedenrode; M. Derks, z.b. Groote straat 30, van Bergen L. A. Slits, boomkweeker, Kruis straat 17, van Monster. J. Verbeek, 1.1. boschwachter, Groote Straat 1, van Oud en N.- Gastel. A. Moons, winkeljuffrouw, Gr. Straat 9, van Weert. A. Linders, dienstbode, Hofstr. 9, van Mierlo. J. Meesters, vroedvrouw Eind- straat 11a, van Vlijmen. P. Verstappen, slager Paterstr. 10, van Blerick. VERTROKKEN H. J. Reichel, leerlooier, naar Tilburg. J. van Soest, zonder beroep, naar Horst G 199. A. Verhoeven, dienstbode naar Afferden B 273. A. Stein, smid, naar Essen. J. Kafoe, verpleegster naar Gent G. Tonnissen, dienstbode, naar Venlo, Moerdijkstraat 25. J. Strooper, broeder, n. Weert, Biest 15. M. Willems, dienstbode, naar Nijmegen, Groesb. weg 294 J. Hofhuizen, broeder, naar Kerkrade M. Fleurkens, dienstbode, naar Horst, Herslraat M. Hermsen, dienstbode, naar Lottum M. Rongen, dienstbode, naar Overloon A 70 C. Spreeuwenberg, dienstbode, naar Maashees E. Camps, onderwijzeres, naar Kessel S. Schmalz, zonder beroep, naar Sevenum Dorp 81a C. vd Zanden, verpleegster, naar Gheel. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alie H. Missen collecte voor de behoeftige kerken, 6 uur eerste H. Mis. 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de mannen der H. Familie, waarna ge zamenlijk ontbijt. Mgr. Goumans zal de H. Mis van 7 uur opdragen om Gods zegen af te sroeeken over de mannen der H. Familie en hunne huisgezinnen 's Namiddags 4 uur zal Mgr. de gouden medaille aan den jubilaris J. Krommenacker en de andere medailles aan de pl.mt 90 nieuwe leden op de borst spelden. Om half 4 zal op de Groote Markt een photo gemaakt worden van de H. Familie, om 4 uur de opdracht der nieuwe leden en hernieuwing van de opdracht der leden. De nieuwe boekjes kan men bij de prefecten van de H. Familie verkrijgen. 2 uur groot en kleine Congregatie, heel bijzondere collecte van het St. Petrus- Liefde we -k. Pauselijken zegen en volle aflaat, half 3 herhalingscate chismus voor de meisjes, Maandag half 8 besteld jaarg voor Theodorus Creemers, Hend. Creemers en echtgen., Michel Vermeulen en echtgen., Ant. Dijkmans en echtgen. uur jaarg. voor Joh. Munsters, 8 uur leesmissen voor de Handboog- schutterijen Diana en St. Anna, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Theodorus de Bruini, 8 uur jaarg. 2de klas voor Jan Poels en beide echtgenooten. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg voor Th. v.d. Boogaart. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Godfried Smulders. Vrijdag half 8 jaarg. voor Willem Hennen en Hendrina Bekkers, 8 uur laarg. voor Gerard Martens en Helena Henckens. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Paterskerk Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur pl. Hoogmis voor de leden der Aartsbroederschap. Na de Hoogmis processie Repetitie voor het Mannenzangkoor. Kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof. Maandag 7 uur Requimmis voor Wilhelmina Martens—Hen drix, als lid der Derde Orde, welke de tertiarissen gelieven bij te wonen. Dinsdag van half 6 tot 7 uur uilstelling van het Allerheiligste, 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius, half 6 Lof. Woensdag om half 7, 7 uur en half 8 H. Missen voor Aldegonda Verueijen Janssen als lid der Aartsbroederschap. Vrijdag 7 uur Requiemdienst voor Pater Polycarpus v. Schaik, half 6 H. Kruisweg en zegen met het Allerheiligste. A.s. Zondag in alle H. Missen preek en collecte voor een nieuwe kerk te Maastricht. Patronaat. Wegens omstandigheden wordt er dezen Zondag geen Jonge Derde Orde gehouden en worden de Jonge Wachten niet officieel in de H. Sacramentsprocessie verwacht. Om kwart over elf repetitie van de Tooneelclub. Maandag 8 uur Cursus Heeren Jeugdleiders. Den leden van Goudpluvier wordt aangeraden om a.s. Dinsdag niet later te komen dan om 9 uur. Geen toegang voor wie geen lid is. Woensdag geen Apologetische Praatavond en ook geen Vergade ringen van de Groepen. Voor Jonge Wachten die op het werk zijn, gaat het vaak moeilijk of onmogelijk om op een Vergadering die om zes uur begint, in uniform te zijn. Laat echter elke Jonge Wacht vcor wien het geen of maar kleine moeite oplevert, et een eer in stellen om op de aangewezen tijden zijn uniform te dragen. Men vergele niet hetgeen is be sproken over de Internationale Bid week. KantoorSet Worden 2 boerendienstn Keukenmeisjes Boerendiens 1 huishoudsv boerenknechts 1 flinke keukein 1 bekw. keuktn bekw. melkknd 1 elect! icien-mu Bieden z Smidsknecht 3 j. Metselaars, of arbeiders, werkn brieksarbeiders, i bankwerker, smid beslag, schilders. 5 burgerdienstoe 2 meubelmakers! 1 leerling-tnontet 6 jongens van 1 Burgerdienstmeid electricien 3 jaai boerendienstmeic 1 bakkersknecht 1 meubelmaker Den 28 Jam; geliefde Ouders Hendrik e: Gertruda v hunne 25-jarig ging te herdenti Dat God hen sparen is de we dankb; Venray, Heure VERL i zilveren kr-i in de Paterskei£ huis. Tegen beb bezorgen Leeuws Jaarver* Dinsdag 3 's avonds bij L. Willems, N Bij deelname v sonen bestaat er legenheid te bezoeken. Rel persoon. Vertrek weg 8.15. Vertre uur. A. s. Maanda; worden in mijns Paterss Hoef- en Wagi Uit de hand te t boonenstaket lang 4 tot 6 M., losplaats van staf opslagplaats Mijn Te bevragen Venray, Depot WiLk Schoolste Kees He Vischhandelaar op 16 Jan, hej richt uit IJmuidt „Deze week nc Daarom geen aaj Heden de zee it nu verder wacto week ook meer 14 Rijksvisd

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2