Dankbetuiging. Binnenland. Gemengde Berichten Marktberichten. Adverlentiën Sluit U bij de Radio- Centrale VENRAYSCHE RADIO-CENTRALE versche eieren Houtverkooping. Notaris Pluymaekers Notaris Pluymaekers Notaris Pluymaekers Notaris Pluymaekers Notaris Pluymaekers Notaris Berendsen een zeer vruchtb. BOERDERIJ Zaterdag 13 Januari 1934, No. 2 De executie van Van der Lubbe. Waarom de N.S.B. verboden werd. Krijgen we weer radio misère? Muziek in de fabriek. Nieuwe onder handelingen met Duitschland. Het onverwachte bericht, dat de Nederlander Van der Lubbe op ■Woensdagmorgen was terechtgesteld, heeft natuurlijk ook in regeerings en andere politieke kringen een pijn lijken indruk gemaakt. Er was alge meen op gratie gerekend; zulke gratie was trouwens ook aan den Nederlandschen gezant te Berlijn in het uitzicht gesteld, 't Heeft niet zoo mogen zijn. De Duitschers hebben blijkbaar noch behoefte aan waar deering van hun naburen, noch aan de sympathie van de wereld. Het zal hier een slechte tijd gaan worden voor de verschillende fas cistische bewegingen, want erg aan moedigend zijn de voorbeelden niet, welke ons in Duitschlaud van de fascistische zegeningen worden ge steld. Ir. Mussert heeft deze week bescheid gekregen, waarom zijn organisatie voor de overheidsambte naren werd verboden. Aan mooie programwoorden alléén blijkt de regeering niet genoeg te hebben om de fascistische beweging van Musseit te ontzien. Meer wordt gelet op de daden en nu was het de regeering opgevallen, dat van de leiding der N.S.B. zeer nadrukkelijke instructies waren uitgegaan aan de leaen om niet uit de Burgerwachten te treden, terwijl dat uittreden door de regeering was gevorderd. Hier werd dus tegen de regeerings instructies in gegaan. Op 15 Januari heeft er een ware volksverhuizing plaats in den aether als gevolg van een golflengten- verdeeling, waaraan Nederland haar sanctie niet verleende. Roemenië gaat nu uitzenden op onze golf van 1875 M. Het gevolg daarvan kan zijn, dat er belangrijke storingen optreden, maar misschien valt het ook mee, want het Russische station, hetwelk voorheen zoo hinderlijk optrad, zal met 15 Januari de golflengte van 1875 M. verlaten. De K.R.O. heeft een nieuwtje bedacht. Deze omroep heeft bij de fabrikanten een enquête geopend naar de wenschelijkheid van muziek in de fabriek en het schijnt, dat verschillende fabrikanten inderdaad van meening zijn, dat wat opgewekte marschen tijdens den arbeid, dan wel wat gezellige operettemuziek, de arbeidenden in staat zal stellen om over physieke inzinkingen tijdens het werk heen te komen. Inzake het transfermoratorium zullen we met Duitschland op 22 Januari weer nieuwe besprekingen beginnen. Het zal ons benieuwen, welke „contra-prestaties" onze vrien den uit het Oosten nu zullen stelleD voor het... nakomen van hun aange gane verplichtingen 1' \4jf-en dertig duizend gulden zoek gemaakt. Door de politie te Rheden is eeD onderzoek ingesteld bij de Coop. Landbouwvereeniging „Rheden", alwaar frauduleuze handelingen zouden zijn gepleegd, welke reeds van 1928 en daarvoor dateeren. Het tekort zou f 35 000 bedragen De geheele administratie is in beslag genomen en verzegeld. Een vroegere directeur, de heer H. is gearresteerd en in bewaring gesteld. Haas met 800 Mark er vandoor. Ergens in het Teutoburgerwoud moet een haas zwerven met een be drag van 800 mark „op zak". Een boerenvrouw, die in Bielefeld op de markt was geweest, ging met dit bedrag door het bosch naar huis, toen zij een vette haas in een stiik bemerkte. Zij trok een wollen jasje, dat zij over haar kleeren droeg, uit wierp dat over den haas en maakte den strik los. De haas zag toen echter kans te ontsnappen en ging er van door met het jasje in welks zak het bedrag van 800 mark zat. De vrouw deed mededeeling van haar verlies bij de houtvesterij en thans zoeken alle houtvesters en waarschijnlijk talrijke stroopers naar het hol van den eenigen haas in Duitschland die in het bezit van een spaarduitje is. Ordening van het middenstands- bedryf. Ter behandeling van zijn in December gepubliceerde program in zake ordening, saneering en be scherming van het middenstands- bedrijf, houdt de Ned, R. K. Middenstandsbond een buitengewoon congres op Dinsdag 6 Februari a.s. Het congres wordt gehouden in de groote zaal van den Haagschen dierentuin. Fruit en omzetbelasting. Op de veilingen en met name op de fruitveilingen werd heel wat administratieve last ondervonden van het in werking treden van de voorschriften voor de omzetbelasting Zooals men weet, is het niet mogen gelukken truit uit de wet te lichten in tegenstelling met groenten die onbelast zijn gebleven. Bijzondere moeilijkheden leverde de vraag op, hoe van den oogst 1933, die nu nog voor een deel ter veiligen wordt aangevoerd, belasting geheven moet worden, vooral de vraag, wie de bron moet worden geacht, de kweeker of degene die fruit aanvoert 't welk op het hout gekocht is, derhalve dus de pachter of misschien zelfs reeds de kooper van fruit uit de derde of vierde hand. Sommige veilingen hadden reeds maatregelen getroffen om, in af wachting van nadere voorschriften, toch van eiken aanvoer omzetbe lasting te heffen, anderen daarentegen hadden de aanvoeren vrijgesteld en namen een afwachtende houding aan. Thans is van hoogerhand uitge maakt, dat de geheele fruitoogst 1933 van omzetbelasting vrijgesteld zal worden en dat de heffing pas zal ingaan met de verkoopingen en aanvoeren van den nieuwen oogst. Nieuwjaarskaarten weggeworpen Spelende kinderen te Eindhoven vonden bij het nieuwe kanaal te Strijp half verbrande Nieuwjaars kaarten, welke zij mee naar huis Damen. Hier bleek alras, dat deze kaarten niet door de post bezorgd waren geweest. Een onderzoek heeft plaats gehad, waarbij de hulpbestelier J. S. bij de politie in verhoor ge weest is. De Nieuwjaarskaarten zouden in één pakket in ééns weg geworpen zijn om aan den last der bestelling te ontkomen. Laadbrug naar beneden gestort. Een ernstig ongeluk, dat Woens dagmiddag aan de Vulcaanhaven te Vlaardingen gebeurde, heeft aan twee menschen het leven gekost. Tengevolge van een breuk in den trekband is een 48 M. lange laad brug, die over het s.s. „Baldur" naar het lichterschip „Alstadt" voerde naar beneden komen zetten. De loop- kat die onder den uitlegger van de laadbak hing, verdween onder water en de twee menschen, die zich in deze loopkat bevonden, de 48-jarige machinist D. Schepen en de 35 jarige smeerder M. v. d. Kuil, beide te Vlaardingen, zijn vermoedelijk door verdrinking om het leven gekomen. Geldkistje gestolen. Ten nadeele van een inwooer uit Strijp-Eindhoven is een geldkistje met een inhoud van i 100 gestoleD. IJdelheid en brutaliteit De juffrouw uit een dorpje in de buurt van Venray maakte, zooals zij Woensdagmorgen voor „Edelacht bare" terecht stond, heelemaal geen ijdelen of pronkzieken indruk in tegendeel, haar kleeding was opval lend... on-opvalland 1 Er zou dan cok aan dit voorval een droef verschijnsel te Venray de verleiding niet kunnen weerstaan om een vosbont te nemen en weg te gaan. Dat was gebeurd einde 1932 dus ruim een jaar geleden. De juffrouw, die door haar heb zucht zich tot een winkel-dievegge, had verlaagd, bleek sterk onder den indruk van het gebeurde ze knikte slechts ten antwoord op de vragen, welke de Politierechter haar stelde. Er zou dan cok aan dit voorval, een droef verschijnsel van onbetoom de hebzucht naar mooie, maar on bereikbare dingen, weinig méér aan dacht zijn gewijd, ware het niet, dat de Officier van Justitie had gewezen op een omstandigheid, die den ernst van het feit aanzienlijk verzwaarde. De juffroöw schijnt het mooie vos-bont blijkbaar niet, of maar heel weinig te hebben gedragen, vermoe delijk omdat de pels haar te kost baar-chic voorkwam, of dat zij het bezit ervan niet voor haar man wilde weten. Zij had dus geen voldoening van het onrechtmatig verworven bezit. De juffrouw is toen zoo brutaal geweest om in het vorig najaar naar denzelfden winkel, waar ze den dierstal had gepleegd, terug te gaan en daar het voorstel te doen om „haar bont" plus nog vijf gulden in te ruilen tegen een... nieuwen winter mantel 1 De transactie was bijna tot stand gekomen, toen de winkelier op het laatste oogenblik zijn bont terugken- de. De juffrouw zat er leelijk in en stond thans voor den Politierechter terecht. In eisch en vonnis heeft men ge lukkig voor de juffrouw clementie betracht en haar ditmaal ook een voorwaardelijke veroordeeling met een Hinken proeftijd opgelegd. L. K. Pannen met dunnen bodem. In een pan met dunnen bodem willen de spijzen wel eens spoedig aanbranden. Óm dit te voorkomen legt men op den bodem een om gekeerd schoteltje of bordje. Mynwerker onder steenen bedolven. Ia den nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks half drie heeft in een pijler van Staatsmijn Hendrik te Brunssum een instorting plaats gehad, waarbij de houwer Th. T. onder neervallend gesteente is bedolven geraakt en gedood. Hoewel het opruimingswerk onmid dellijk met kracht werd ter band genomen, gelukte het eerst Dinsdag- avondèhet lijk van den getroffene te bergen. De man, die 37 jaar oud was, woonde te Brunssum en had één kind. 119-10 VENLO. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 1.440.000 eieren. Groote eieren van f 4.40 tot f 5.50 Kleine eieren van f 3.10 tot f 4.— Eendeneieren van f 4.— tot f 4.20 Ganseiereo van f tot f Ondergeteekende Th. L. Coumans te Horst, Melderslo B 103, betuigt hiermede zijn welgemeenden dank aan het My. Ziekenfonds „Noord-Limburg" en aan de hieraan verbonden Ziekenhuisverzekering M. V. Z. voor de buitengewone coulante behandeling, wel ke hij van beide instellingen mocht ondervinden, bij zijn opname in het Ziekenhuis St. Joseph te Venlo, vanaf 16 Dec. t.m. 30 Dec. 1933. Het Z.N.L. en de M.V.Z. verklaarden zich ongeacht den korten tijd van het lidmaatschap, gaarne bereid, om zoowel de specialistische hulp, ziekenhuisopname (verplegingskosten) operatiekosten enz. ge heel, zonder ook maar eenige bijbetaling, voor hun reke ning te nemen. Door deze uiterst coulante en correcte behandeling, kan ik dan ook niet nalaten, om het Ziekenfonds „Noord-Limburg" Z.N.L. en de My. voor Ziekenhuisverpleging M.V.Z. ten zeerste aan te bevelen. TH. L. COUMANS, Horst, Melderslo B 103. Agent voor HORST en omstreken A. VERHEIJEN, Horst, Stationsstraat G 138* Agenten voor VENRAY en Omstrfeken: A. POELS, Langstraat 27 P. VAN OPBERGEN Jzn., Markt 11, Venray. Bureau voor Noord-Limburg te Venlo, Jan de Verwerstraat 5. de goedkoopste 28 de gemakkelijkste de beste manier van Radiogenot. Schoolstraat 9. Ie koop gevraagd groote en kleine kwantums aan de hoogste prijzen. G. Berkens, Patersstraat. te VENRAY zal op Dinsdag 16 Januari 1934 publiek verkoopen a. nam. 2 uur ter plaatse, voor den Heer Mich. Camps, te Venray- Lull, 75 slagen zwaar dennenhout, dienstig voor kepers, latten, palen, boonstaken, brandhout en schan sen, liggende in het bosch nabij den grindwegOoslrum—Wanssum. b. nam. 4 uur in het café van W. Martens te Oirlo, voer den Heer W. Janssen, aldaar, 70 slagen zwaar dennen hout, dienstig voor kepers, boonenpalen, rekken en staken, gelegen in het bosch te Oirlo. Houtverkooping. tc Venray zal op Woensdag 17 Januari 1934, nam. 3 uur voor den Heer G. Friesen te Oirlo in het café aldaar, publiek verkoopen Circa 60 slagen zware staken, dienstig voor gelintstaken, wei- palen, boonenpalen enz. 8 slagen brandhout. In het bosch a.d. Gunhoek-Oirlo Inboedelverkooping. te VENRAY zal op Woensdag 17 Januari 1934 voorin. 10 uur ten slerfhuize van W. Franssen te Venray, aan den Oude Oostrumsche weg, publiek a contant verkoopen Een netten inboedel als 2 groote hang- en legkasten, klein kastje, 2 ladetafels, 4 tafels, 2 leunstoelen, een bekleed met leder, 4 stoelen met kussens, 15 stoelen met riet en andere be kleedingen, fornuis, 2 kachels, mantelpot, 2 ledikanten metmatras, beddegoed, lakens, kussens, pellen, linnen en dekens, mans en vrouwenkleeren, grooteen 2 kleine spiegels, schilderijen, heelden met en zonder stolpen, standaard, 2 serviezen, porcelein, glas en aarde werk, klok met kast, potten en pannen, souden dameskelting, bellen, broche, speld, gouden horlogeketting, damesfiets, bascule met gewichten, koperen weeg schaaltje, electrische lampen, kappen en peren, ingemaakte eetwaren, kruiwagen, brandhout, partij palen, steenkolen, briketten, roggeslroo, partij kippen, jonge, aan den leg en ouderen, circa 40 stuks en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Houtverkooping. te VENRAY zal op Donderdag 18Januari 1934, publiek verkoopen i. nam. 2 uur ter plaatse voor den Heer Jan Bardoel te Merselo, 40 slagen zwaar dennenhout dienstig voor kepers, schelfhout, palen en brandhout, liggende in het Haagscheveld te Metselo, tusschen De Kamp er. de Bakel- schendijk. b. nam. 4 uur in het café van L. Willems te Venray-Nachtegaal, voor de Erven M. Janssen—van Rens te Venray, 60 slagen zwaar dennenhout, dienstig voor ribben, slaken, palen, rekken en brand hout. gelegen in het bosch te Weverslo TOPHOUT. te VENRAY zal op Dinsdag 23 Januari 1934, in het café van de Kinderen Bal- tussen te Geijsteren, voorde firma Geurts-Janssen te Venray, publiek verkoopen 100 slagen tophout, liggende nabij de St. Willibrordskapel, aan den weg naar Maashees en Oos trum. te Vierlingsbeek. zal Donderdag 18 Januari 1934. bij inzet in café Mej. Wed. Crooymans te Overloon en Donderdag 25 Jan. 1934 bij toeslag in café C. Tiesen te Overloon, telkens Dam. 2 uur voor den heer Theod. Peeters a.d. Peelkant te Overloon publiek verkoopen met Holl. stal, gierkelder, (inhoud pl.m. 20.000 Lschuur,"tuin,^boom gaard, steenen kippeokooi', best bouw- en weiland aangelegen aan den Peelkant te Overloon met 46 a 90 c.a. afzonderlijk gelegen weiland ..het Vlak." Te veilen in 3 koopen, combina ties en generale massa, groot 4.26.5C- H.A. Te aanvaarden op gewonen tijd in 1934. Breeder bij aan te vragen publi caties omschreven. Betaaltijd 25 April 1934. De helft van den koopprijs kan on der eerst-hypothecair verband tegen 4i/* pCt. rente 'sjaars in het vast goed gevestigd blijven.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 9