Huisslachting van varkens. Landbouw in 1933 Gemengde Berichten Adverte schillende wetsontwerpen. Een ont werp is gereed gekomeD, regelende het automatenvraagstuk. Het bijvul len van automaten in z.g. besloten tijd, zal worden verboden. Ingetrokken is het ontwerp tot deelname in het kapitaal van de N.V. Versnelde Wegenbouw, aan welke Vennootschap ook het recht tot heffen van tol op de nieuwe bruggen werd geconcessioneerd, naar het ontwerp bedoelde. Minister Kalff heeft te kennen gegeven, dat hij andere plannen heeft, welke niet met die van zijn voorganger in overeen stemming zijn te brengen. De regeering heeft geantwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer inzake het ontwerp ter ver breeding van het kanaal door Zuid- Beveland. De regeeting ontzegt politieke beteekenis aan het ontwerp. Het plan zou dateeren van 1913, dus van vóór den oorlog. De regee ring verzet zich tegen iedere uitbrei ding van het Rijn regime het ont werp heeft geen verband met het Tractaat van 1889. De regeering ontkent mede, dat de vaart door het kanaal door Z. Beveland uit sluitend een Belgisch belang is. Naar aantal is 71 pet. der passeerende schepen en naar tonnenmaat 47 pet. van Nederlandsche nationaliteit. Aan de Kamers van Koophandel is een ontwerp ter beoordeeling toe gezonden, regelende het uitverkoop- en opruimingswezen. De jaarlijksche en halfjaarlijksche balans-uitverkoopen worden gespaard, maar mogen niet langer dan een maand duren. Voor andere uitverkoopen is toestemming noodig van de Kamer van Koop handel ze mogen ten hoogste drie maanden in beslag nemen. Ged. Staten van de onderscheidene provincies hebben van de regeering opdracht gekregen, dat de provin ciale en gem. ambtenarenreglementen in overeenstemming moeten worden gebracht met de rijksvoorschriften en reglementen. Ambtenaren, in dienst van welke overheid dus ook. zullen bepaalde onderscheidingsteekenen binnenkort niet meer mogen drageo, geen andere dan nationale vlaggen van hun dienstwoningen mogen uit hangen ze kunnen worden ontslagen wegens het lidmaatschap van eenige revolutionnaire organisatie en de vrouwelijke ambtenares zal bij huwelijk of onwettige samenleving worden ontslagen. Het spoorwegpersoneel wacht een nieuwe loonkorting. Directie en per- soneelraad zijn het eens geworden over een nieuwe loonsverlaging van 4 pet., welke vermoedelijk op 1 Juli zal ingaan. Zonder slaehtbewys een strafbaar feit. Ministerieel scliryvcn aan de gemeentebesturen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft ten gevolge van zijn circulaire van 8 December j.l. be treffende de uitvoering van het Crisis-Varkensbesluit aan de Gemeen tebesturen een schrijven gericht waarin wordt medegedeeld, dat inge volge het bepaalde in de artikelen 11 en 12 van het Crisis-Varkens- beslult 1933 hij, die een varken wil slachten als huisslachting, zonder dat keuring plaats vindt, daartoe niet zal mogen overgaan dan nadat hij daarvan kennis heeft gegeven over eenkomstig het bepaalde in artikel 6a van de Vleeschkeuringswet 1910 en de ontvangst van die kennisgeving hem schriftelijk is bevestigd. In de meeste gemeenten bestaat reeds de gewoonte tot het afgeven van deze schriftelijke bevestiging in den vorm van het z.g. slachtbewijs. Mocht zulks in uwe gemeente aldus luidt het Ministerieel schrijven niet het geval zijD, dan gelieve u daartoe over te gaan. Op het slacht bewijs zullen dag en uur van slech ting moeten worden vermeld. Boven dien zal dit slachtbewijs moeten worden getoond aan dengene die de heffing voor de Ned. Varkenscentrale int. Uwe aandacht wordt er op gevestigd, dat ingevolge de nieuwe wettelijke bepalingen, hij, die een huisslachting verricht, als bedoeld in artikel 6a van de Vleeschkeuringswet, zonder in het bezit te zijn van een slachtbewijs, daarmede een strafbaar feit pleegt. De regeling neergelegd in het rondschrijven van mijn ambtsvoor ganger van 2 Nov. 1932 no. 13113 E, afdeeling Volksgezondheid, als mede in het rondschrijven van de Nederlandsche Varkenscentrale van '10 November 1932 is hiermede der halve vervallen. In slede daarvan verzoek ik u in het vervolg overeen komstig het onderstaande te hande len De slachtbewijzen worden afge geven aan dengene die de huisslach ting wil verrichten. Op deze slacht bewijzen wordt dag en uur van slachting vermeld. Ingeval voor het varken, dat ge slacht zal worden, door u geen akte van vrijstelling wordt afgestempeld, wordt van de aangifte van het slacht bewijs ten spoedigste kennis gegeven aan den kring-zaakvoerder der Neder landsche Varkenscentrale genoemd in het bovenbedoeld rondschrijven van 2 Nov. 1932. Dit kan geschieden hetzij door het zenden van een af schrift van 't slachtbewijs, hetzij door het verstrekken van een afzon derlijke opgave. In elk geval moet hieruit blijken op welken dag en op welk uur de slachting zal plaats vinden. Aan het einde van iedere maand wordt door u aan de Nederlandsche Varkenscentrale medegedeeld welke opgaven door u aan den boven- genoemden kringzaakvoerder zijn verstrekt. Duidelijkheidshalve wordt er nog op gewezen, dat bovenstaande rege ling uitsluitend geldt ten aanzien van huisslachtingen, waarbij geen keuring plaats vindt. Tenslotte breng ik onder uwe aandacht, dat door het inwerking treden van het Crisis-Varkensbesluit 1933 de moeilijkheden ontstaan door de bekende uitspraak van den Koogen Raad inzake de huisslachting van varkens zijn ondervangen. Ik verzoek u dan ook dringend uwe mede werking te verleenen, opdat de be taling van de heffing verschuldigd bij 't slachten van varkens, regelmatig geschiedt, tenzij men in het bezit is van rechtsgeldige en afgestempelde akte van vrijstelling, afgegeven door een der Gewestelijke Varkenscentrales Mocht u te dezer zake nog nadere inlichtingen weDSchen te ontvangen, dan zult u zich voor net verkrijgen daarvan in verbinding kunnen stellen met de Nederlandsche Varkensceutrale, le Van den Boschstraat no. 1 Den Haag. Nu is 't een verschrikkelijkeramp. Als in den oorlog met helschen opzet zooveel menschen worden weggemaaid heet 't een dappere daad aan de eene zijde en een onbeteekenend incident aan de andere zijde Vreeselijke treinbotsing 220 doo- den, 400 gewonden. Heel de wereld schrikt ervan op. Bewijzen van deel neming stroomen toe. Een commissie van onderzoek doet minutieuse na- sporiogen naar de oorzaak. Iedereen beschouwt dit als een afschuwelijke ramp. Maar gesteld nu eens, aldus Quaeritur in „De Morgen", dat er oorlog was geweest en dat een vijandelijke patrouille erin was ge slaagd. een troepentrein te doen ontsporen, waarbij 220 dooden en 400 gewonden vielen. Zou de wereld daarvan opschrikken Och neen, niet eens zoo heel erg. Dat was niet meer dan een incident in het geheel van incidenten, dat men „oorlog" noemt. En zou de berichtgeving ook gewagen van een afschuwelijke ramp? Ook al niet. Aan den eenen kant zou men hooren „Een onverschrokken pa trouille slaagde erin een dynamiet- aanslag te plegen op den spoorweg Parijs—Straatsburg juist op 't moment det daar een trein passeerde. Het dappere werk van onze manschappen werd met gunstigen uitslag bekroond. Naar verluidt, zijn 1000 vijandelijke soldaten om het leven gekomen. Bij hun terugkeer van dezen dapperen tocht zijn de leden der patrouille bekroond met het IJzeren Kruis." En van den anderen kant las men: „In de sectie ten Oosten van Parijs deed de vijand nabij Lagny een uitval, welke dagenlang was voor bereid en waarvan men blijkbaar groote resultaten verwachtte. In die verwachting is men totaal bedrogen. Slechts plaatselijk slaagde men erin tijdelijk even te avanceeren en de spoorlijn Parijs—Straatsburg een weinig te beschadigen, doch door een krachtigen tegenaanval werd ook hier het front weer in den ouden toestand hersteld. Onze verliezen zijn gering..." Eu dan zijn er nog lieden, die er koelbloedig praten over de mogelijk heid. dat de menscbheid weer in dat stadium van betrekkelijke onbewogen heid zal geraken bij die verschrikke lijke vermenigvuldigingen van leed... Betere vooruitzichten dank zy regceringssteun. Omtrent den algemeenen toestand in den landbouw, schrijft men het volgende De akkerbouwbedrijven, vooral die op de zware gronden, werden tegemoet gekomen met een regeling voor de tarweteeltdie aan behoor lijke eischen voldeed en dan ook heel wat verlichting bracht. De steun welke verleend werd aan de teelt van suikerbieten heeft aan redelijke verwachtingen beantwoord, De tegemoetkoming aan den vlas bouw, hoewel onvoldoende, gaf toch wel eenigszins betere uitkomsten. Van de zuivere veehoudersbedrij- ven, maar vooral ook van de ge mengde bedrijven op de zandgronden, waren de uitkomsten nog slechter. Dat vond goeddeels zijn oorzaak in zeer geringe vleeschprijzen. En ook omdat de melkprijzen ten plattelande niet loonend waren. De varkensteelt werd al evenmin door de kosten gedekt. In de tweede periode des jaars begon de doorwerking van de Crisis- zuivelwet van lieverlede effect te sorteeren. Terwijl de Ned. Varkens- Centrale ook de prijzen der varkens op een zoodanig peil wist te bren gen, dat zonder verlies kon worden gewerkt. Noodig en welkom ia de gemengde bedrijven was de steun aan den ver bouw van voedergranen. Ten gevolge van de diverse sub- sidiën aan de akkerbouwbedrijven, is de toestand, naar gelang bet jaar vorderde, iets beter geworden. Aan het einde kon men zelfs tamelijk tevreden zijn. En het wordt niet uitgesloten geacht, dat in 1934 de verliezen van 1932 en 1933 iets zul len kunnen worden gecompenseerd, Vooral geldt dit voor de gemengde bedrijven vaj eenigszins behoorlijke oppervlakte en veestapel. De z.g, rundveemaatregelen brach ten een belangrijken steun in den vorm van het optrekken der rund- veeprijzen en de uitkeering van f 5 per koe. De pluimveeteelt heeft in het af- geloopen jaar tot bevredigende uit komsten geleid. Althans zoo ver de boeren dit bedrijf ietwat nationaal hebben toegepast. De werking van de voorgeschreven teelt-verbetering kan reeds spoedig worden ter hand genomen, maar zal pas in 1935 en volgende jaren de te verwachten gunstige resultaten kunnen opleveren. De tuinbouw is in het algemeen getroffen door geweldige tegenvallers Speciaal de bedrijven, die zich in het bijzonder op den export hadden in gesteld. DE OMZETBELASTING Naar vernomen wordt, maken som mige winkeliers er bezwaar tegen om aan fabrikanten-leveranciers door dezen aan hen in rekening gebrachte omzetbelasting te betalen. In verband hiermede wordt eraan herinnerd, dat de omzetbelastingwet 1 Januari 1934 in werking is getre den en dat de fabrikanten bij leveriDg aan andere fabrikanten en aan groot en kleinhandelaren de door hen be taalde belasting op de factuur af zonderlijk in rekening MOETEN brengen. (Bij leveringen aan anderen dan fabrikanten, groot en kleinhande laren, kunnen de fabrikanten, de omzetbelasting afzonderlijk in reke ning brengen.) Het ligt in de bedoeling binnen kort een aanvang te maken met de controle op de naleving van de om zetbelastingwet. De ambtenaren, die deze controle zullen houden, zullen aan de fabri kanten zoo noodig inlichtingen ver strekken over de wet en haar uit voeringsvoorschriften. Op één misvatting omtrent de wet worde hier reeds gewezen. De meening schijnt n.I. te bestaan, dat een voor 1 Januari 1934 geslo ten koopovereenkomst tot gevolg heeft, dat geen omzetbelasting ver schuldigd is, ook al wordt het ge kochte na dien datum geleverd. Deze opvatting is onjuist, omdat de wet de belastingschuld verbindt aan de LEVERING. Over voot 1 Januari 1934 van fabrikanten gekochte, zelfs aan hen betaalde goederen, welke op of na 1 Januari 1934 worden geleverd moet derhalve omzetbelasting wor den betaald. DE STILLE OMGANG TE AMSTERDAM De beide nachtelijke Stille Om gangen worden dit jaar gehouden op 11 en 18 Maart a.s. De algemeene intentie waarvoor dit jaar het speciaal gebed der deel nemers wordt gevraagd, luidt Het bewaren der eenheid onder de katholieken. Het aantal officieele biggen. De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat voor het tijdvak van 1 Januari 1934 tot en met 31 December 1934 door de hieronder genoemde gewestelijke varkenscentrales 't daarachter ver melde aantal biggen gemerkt mogen worden Groninger Gewestelijke Varkens centrale 91.000, Gewestelijke Varkens centrale voor Friesland 127.000, Gewestelijke Varkenscentrale Drenthe 280.000, Gewestelijke Varkenscentrale Overijssel 329.000, Gewestelijke Varkenscentrale Gelderland 519.000 Gewestelijke Varkenscentrale voor Utrecht 165.000, Gewestelijke Var kenscentrale Noord-Holland 114,000 Gewestelijke Varkenscentra'e Zuid- Holland 263.000, Zeeuwsche Varkens centrale 59.000, Gewestelijke Varkens centrale Noord-Brabant 378.000, Ge westelijke Varkenscentrale Limburg 194.000. Rundvleesch in blik. De Crisis-Rundveecentrale maakt bekend, dat ook na het in werking treden van de omzetbelasting de verkoop van rundvleesch in blik dient te geschieden tegen een prijs van 35 cent per kg. blik. In dezen prijs is de omzetbelasting derhalve inbegrepen. Verdronken. Dinsdagavond is de 47-jarige J. uit Eindhoven door de duisternis en den mist misleid met zijn fiets in den Dommel nabij Nuenen gereden. De politie heeft het lijk opgehaald. De ongelukkige laat een weduwe met zeven kinderen achter. Carnavalsoptocht te Maastricht Maandagavond hielden nagenoeg alle Maastrichtsche Vereenigingen en muziekcorpsen onder leiding der Ver. voor Vreemdelingenverkeer eene bijeenkomst en besloten voor de viering der Carnaval 1934 een op tocht en andere feestelijkheden te organiseeren. Voor de voorbereidingen hiertoe werd een Comité benoemd, waarin vertegenwoordigers van de V. V. V. en de vereenigingen zitting namen. De ryke bedelaar. Door de politie te Heerlen is een Duitsche bedelaar aangehouden, die in het bezit bleek van 400 Mark en een aanzienlijk bedrag aan Neder- landscb geld. Uit zijn papieren bleek, dat hij op een bank 4000 gulden had belegd. Op weg naar het politiebureau trachtte hij den agent om te koopen om hem ie laten gaan. Daar dit nog meer verdenking heeft opgewekt, is de politie zeer nieuwsgierig geworden en doet zij alle moeite om te ontdekken hoe de man aan al dat geld komt. De bioscoop draait weer in Venlo, Terwijl het bioscoopconflict tus- schen den Ned. Bioscoopbond en het gemeentebestuur van Venlo blijft voortbestaan, heeft een bioscoop ondernemer uit 's Hertogenbosch de Venlonazaal afgehuurd, waar van Zondagavond af weder regelmatig films vertoond worden. Deze film werd geleverd door film verhuurkantoren, welke niet bij den Ned. Bioscoopbond zijn aan gesloten. Zondagavond was er aan de Venlonazaal te Venlo een ongekende drukte. Men is van meening dat deze filmvertooningen spoedig een verande ring in het heerschende bioscoop conflict zullen breDgen en dat de Ned. Bioscoopbond weldra zijn houding tegenover her gemeente bestuur van Venlo zal wijzigen. BRUTALE INBRAAK TE BOXMEER. In den vroegen avond van Zondag heeft te Boxmeer een brutale inbraak plaats gehad. Aan den Sambeekschen weg, ten huize van den garagehouder Renkens, heeft men getracht zijn slag te slaan. Terwijl de bewoners afwezig waren, hebben onbekenden zich toe gang weten te verschaffen tot de garage. Na daarin te hebben rond gesnuffeld en een en ander te hebben omvergehaald, is men doorgedrongen tot het aangebouwde woonhuis. Daar zijn zij als bezetenen te werk gegaan. Letterlijk heel het huis is overhoop gezet en niets werd opzijn plaats gelaten. Vooral op de boven verdieping heeft men huis gehouden. Niet alleen werd de inhoud van kasten en laden over de kamers verspreid, maar ook het beddegoed is geheel overhoop gehaald. Zelfs zijn de matrassen tegen de muren gezet. Het geheel geleek wel een uitdragerswinkel. üm dit alles te bewerken moet men over voldoenden tijd de beschikking hebben gehad. Het geheele geval wordt nog brutaler, als men weet dat de woning van den heer R. gelegen is aan den drukken Provincialen weg de onmiddellijke buurman de majoor der rijksveldwacht is Toen de bewoners thuis kwamen en de inbraak constateerden hebben zij onmiddellijk de rijks- en gemeente politie gewaarschuwd. Deze stelde direct een uitgebreid onderzoek in en riep de hulp in van een zeer goed afgerichten politiehond van een collega uit Hees. Deze werd aan 't werk gezet en volgde weldra een spoor. Hierop is een persoon uit dezelfde buurt die niet laDg geleden zich is Boxmeer gevestigd heeft, van bed gelicht. De politiehond wees eerst zijn klompen aan en vervolgens den eigenaar hier van. De man, een zekere S. is daarop in verzekerde bewaring gesteld, doch ontkent alle schuld. Het vermoeden bestaat, dat meer dan een persoon bij deze inbraak is betrokken. Of er iets en zoo ja wat vermist wordt, kon nog niet worden vastgesteld. De politie zet hare nasporingen ijverig voort. Schadelyk buitenlandscli veevoeder. Het hoofdbestuur van den Frieschen bond van handelaren in veevoeder heeft den Minister van Economische Zaken een adres gezonden, waarin hem wordt verzocht, in zeer ernstige overweging te nemen krachtige maat regelen uit te vaardigen, opdat de invoer van die buitenlandsche vee voedersoorten, welke voor het vee schadelijke bestanddeelen blijken te bevatten, ten spoedigste geheel ver boden zal worden, Roof-overval to Oss. Zaterdagavond is te Oss een roof overval gepleegd bij het bejaarde echtpaar van Bergen in de Kape- straat. Kort nadat de dochter het huis van haar ouders verlaten had, drongen drie gemaskerde personen de woning binnen en overvielen de beide oude menschen. Zij haalden de bedstede en kasten overhoop, terwijl de oudjes in bedwang werden gehouden. Oadanks bedreigingen bleven dezen echter om hulp roepen, waarop de onverlaten tenslotte het huis zijn ontvlucht, zonder een buit van eenige beteekenis te zijn machtig geworden. Valsclie rijksdaalders. Als verdacht van het vervaardigen en in omloop brengen van valsche rijksdaalders is door de rijks- en gemeentepolitie te Ter Apel aange houden zekere T., te Barnflair, Verschillende voorwerpen, die vermoedelijk gediend hebben bij de vervaardiging zijn in beslag genomen. T. is naar het huis van bewaring te Groningen overgebracht. Moord in koelen bloede. Zondagmiddag omslreeks 12 uur heeft in het gehucht Varsel, onder de gemeente Someren, een moord plaats gehad. De circa 30 jarige werklooze dak dekker L. Z. loste op korte afstand een revolverschot op den circa 40- jarigen landbouwer Bolle, die iu het hart getroffen werd. Hij was bijna onmiddellijk dood. Het slachtoffer wa.s gehuwd. De dader is gearresteerd. R. K. STAATSPARTIJ. Voorlichting door liet geheele.land, De Partijleiding der R. K. Staats partij is voornemens in den loop der eerste drie maanden van dit jaar een voorlichtingsactie op breede schaal te organiseeren over de taak der Katholieke Partij in dezen tijd en haar plaats te midden der heden- daagsche extremistische stroomingen De afdeelingen zullen in de gelegenheid worden gesteld bijeen komsten te organiseeren, waarvoor sprekers zullen optreden, die zich in grooten getale daartoe ter beschik king hebben gesteld. De Centrale Propagandadienst der Partij, Maurits weg 25, Den Haag, is met de uit voering van deze campagne belast. Paartje door een vrachtauto overreden. Dinsdagmiddag liep de 20-jarige mejuffrouw M. v. 't H. met haar verloofde, den 20-jarigen W. elk met een fiets aan de hand nabij den Woenselschen overweg te Eindhoven. Achter hen aan kwam een 6- wielige tractor aangereden, terwijl een luxe auto hen tegemoet reed. Wijl het paartje in het gedrang niet goed wist, waaarheen, reed de luxe auto een der fietsen aan. Beide verloren daardoor hun evenwicht en kwamen gearmd onder den met steenen geladen tractor terecht. De tractor reed over hen heen. Het meisje was op slag dood. terwijl de jongeman met een dubbele dijbreuk naar het R. K. Binnengast huis te Eindhoven werd vervoerd. Volgens een drietal getuigen treft den chauffeur geen schuld. MOORD TE ALKMAAR. In de Bloemstraat te Alkmaar is Maandagavond de 36-jarige J. Olden- burger uit Egmond door den 33- jarigen D. G., vroeger wonende te Egmond aan Zee, doodgeslagen. Om half 12 Maandaga vond kwam O. in de Bloemstraat te Alkmaar aan bij de woning van G., waar hij, door het gooien van een steen door de ruiten van zijn aanwezigheid blijk G. ging, gewapend met een zwaar stuk hout, waaraan een paar ijzeren scharnieren bevestigd waren, naar buiten, waar hij O. aantrof. Uit vrees naar hij later verklaarde bracht hij dezen met het hout direct een slag op het hoofd toe, waarop O. ineen zeeg. Bij onderzoek bleek dat een ijzeren scharnier met een stuk van den schedel in de hersens was gedrongen. De dader, die een volledige be kentenis heeft afgelegd, is ter beschik king gesteld van de justitie, die een sectie van het lijk heeft gelast. Buit van roofmoord. Vondst in een gracht te Ginneken Bij het schoonmaken van de gracht ten om bet kasteel Bouvigne te Ginneken, is een gesloten ijzeren geldkistje gevonden, dat bij opening verschillende papieren en eenige doosjes bleek te bevatten, welke voorwerpen bij een in het jaar 1929 te Breda gepleegden moord waren ontvreemd. De politie stelt een nader onder zoek in. Londen in den mist. Een buitengewoon dichte mist is Dinsdag wederom de oorzaak geweest van verscheidene ernstige verkeersongelukken, waarbij drie personen werden gedood en meer dan vijftien gewond. In een dezer gevallen botsten twee autobussen tegen elkaar, waarbij zeven personen verwondingen op liepen. Op vele plaatsen in Londen was de mist zoo dik, dat fakkels moesten worden gebruikt voor de regeling van het verkeer. Ook de scheepvaart in het Kanaal werd sterk belemmerd. Dubbelzinnig Adolf Hitler bevond zich gisteren op zijn doorreis van Berlijn naar Amsterdam, te Nijmegen. Op het perron vroeg hij den stationschef, of hij, inplaats van over Utrecht, over Leiden kon sporen. O, zeker, mijnheer, U mag gerust „over Leiden", was het dubbel zinnige antwoord. Verkeerd begrepen. Zeg, dat is me ook een rare ge schiedenis met dat bussen-rundvleesch Ik kocht gisteren zoo'n crisis-bus voor 35 centen, maar las op het etiket dat ik 'm „koel" moest be waren, en ik wou 'm vandaag met m'n vróuw en kinderen juist „warm opeten". Anti-semietisme. Naar bier verteld wordt, mogen in Nazidonië alleen de beelden van de Koningen Caspar en Balthassai, Vert: HENRI CAMPS Horloger Optiek respectievelijk vertegenwoordigers van het Japhetietische en Chamie- tische ras, bij de Kerstgrot worden aangebracht. Koning Melchior moet zijn uit gesloten, omdat hij... het Semietische ras zou vertegenwoordigen... Nooit zooveel bedrog als thans. De Hongaarsche Kardinaal Serédi heeft in een opzienbarende rede over de oorzaken der wereldcrisis openlijk als zijn meening uitgesproken, dat het geloot en 't vertrouwen der menschen ten opzichte van elkander in den loop der geschiedenis nog nooit zoo geschokt zijn geweest als juist in deze dagen. De oorzaak van het wederzijdsche wantrouwen ligt op de eerste plaats aan 't ontbreken van een moreele basis bij de menschen. Door het gebrek aan moraal hebben de men schen elkaar nog nooit zooveel in de politiek, in het maatschappelijke economische financieele, nationale leven bedrogen als juist in het tegen woordige tijdperk. Dat is den spijker op den kop geslagen. En de menschen en de leidende kopstukken gaan maai door elkander te bedriegen.-.. Om neusbloeding te doen ophouden. Hiertoe wordt een eenvoudige doch zeer heilzaam middel aanbe volen zoodra de neusbloeding be gint, moet men de kaken flink be wegen als onder het eten. Als een kind uit den neus bloedt, geve men het een stuk papier, waarop het vlug moet kauwen. Eieren koken. Als de eieren in goed kokend water worden gelegd, de hitte vol doende en de hoeveelheid water zoo groot is, dat het water niet van den kook raakt door het inleggen der eieren, dan duurt de tijd voor het koken als volgt Na 1 minuut is de geheele inhoud nog vloeibaar. Na 2 minuten ip het gedeelte van het eiwit tegen de schaal aan reeds stijf, het andere gedeelte gestolt en de dojer nog geheel vloeibaar. Na ,3 minuten is het eiwit geheel stijf, de dojer aangenaam zacht (pruimzacht). Na 4 minuten is het eiwit hard, de dojer stijf. Na 5 minuten is het ei hard ge kookt. O, die belastingen 1 Op een belastingkantoor in Duitscbland werd onlangs het volgend epistel ontvangeD Nadat ik mijn omzet-, inkom sten-, vermogens-, personeele-, crisis-, grond-, bedrijft-, i honden-, tabak-, aut kapitaalopbrengst, w ring, successie, verzei loozenbelasting, ben teits en ouderdomste bijdrage, Ievens#H diefstal en ongeval: premie, schoolgeld. contributie, Handel: en hypotheekrente b< ik alleen nog het gel postzegel van deze halve verzoek ik u vertaler kan het brengen) de nogopei fluchtbürger, Gescb en Aufbringungsbela: werbs, Gesellschafts, Wechselteuer, Verwe Zündwaren, Zucker weln, Salz, Spielkai Reichshilfe für Aufsic belasting. In ons land hebb al die belastingen, mi het er toch ook al i in een dergelijke ïTól zouden zeker niet on de Omzetbelasting, w weggeld, boombelasti Oude Cogns Li keu Wijru Jenev' Port P. Hoeden Slijterij HENRI CAMI Horloger Of VERLO EEN VULPEN, d f 12 tot f 30.— Misschien wordt den. Waarschijnli, waarom hierover z als het een na 1 koehte Parker Dui zekering is. Want Vulpennen zijn Lloyds en worden vangen in geval diefstal. Vra8gt bij ond< de onbreekbare Pi zien. Ook koopen oude Vulpen in, mi gouden pen, bij aa nieuwe Parker. FIRMA VAN DEIs Tellus Ik tik den En tel dei En wijslet Sekuur. Het meest vakkundige, betronv en volledigst gesorteerde adi voor binnen- en buitenlandsche Geneesmidi Chemicaliën, Verbandstoffan, Baby-en Ziekenverp artikelen, alle Kruiden en aanverwante Drogi artikelen, is Jos. C. M. Neeteson v.h. ass. apotheker van Dr. Struben Groote Straat VENRAY Onze jarenlange werkzaamheid en reul garandeeren U de onovertrefbaarheid onzer s middelen tegen Verwaarloosde verkoudheid, hardnekkige hi kink- en slijmhoest, bronchitis, asthma, kee zenuwen, maagklachten, slechte spijsvertei verstopping, diarrhee, aambeien, verzwakk bedwaleren, hoofdpijn, slechte eetlust, wormen ol hoofdroos, zweeren en puisten, eelt of eks.eri wratten, schrale huid, winterhanden en winter rheumalmk, spit en alle rheumalische fijn Vraagt KRUSCHEN SALT met proeffhc(

Peel en Maas | 1934 | | pagina 6