Vroedvrouw J.A. Meesters Geloofsleven Gemengde Berichten Aardapiel fl Districts-Arbaidsbeurs Advertentiën FEEST H. Antonius abt Brandassurantie Aid. Leunen. Eet meer Visch. Sclioofstroo HULSMAN Vergaje J. B. Le K. K. Le Landbouwbc Landbóu Venrajr- Federal Jonge nette Die Volksontwikkeling Venray. MAANDAG 15 JANUARI 8 uur Spreker Pater Callewaert O.P. Gent Onderwerp Pater Callewaert zal U weten te roeren tot diep in uw ziel. Naar de Missie. De Eerw. Broeder Martinianus (A. J. TermeuleD). uit het Minder broedersklooster alhier, zal tegen het einde der volgende maand naar de Franciskaansche Missie te Noor wegen vertrekken. GOUDEN BRUILOFT. Op Maandag 29 Januari a s. hoopt het echtpaar Jacob Lucassen en Theodora Baltussen aan de Hen- seniusstraat alhier hun 50-jarige echtvereeniging te herdenken. Wegens omstandigheden is de viering van dit zeldzame feest uit gesteld. Aan belanghebbenden zij be kend dat 't bestuur van de studenten- dub „St. Bernardus" gewijzigd is en nu als volgt samengesteld M. Martens, Voorzitter C. Janssen, vice-Voorzitter Frans Peters, le Secretaris Harry Poels, 2e Secretaris H. Hoogeveen, Penningmeester. Kadastrale plans. De Burgemeester van .Venray, brengt ter kenDis van belanghebben den, dat de kadastrale plans ter bijwerking aan het kadaster zijn ingezonden en derhalve voorloopig niet kunnen worden geraadpleegd. Venray 11 Januari 19.34. De Burgemeester van Veniay, O. VAN DE LOO. Ontwikkelingsavond. Maandag j.l. hebben we kennis gemaakt met den bekenden dn Dré van Ulvenhout. Ingeleid door den Weleerw. Heer Kapelaan Geurts, werd de overvolle Patronaatszaal een en al aandacht voorde interessante en humoristische voordracht, waarin d'n Dié achtereenvolgens op on navolgbare wijze vertelde waarom dat zijn Trui niet meegekomen was, hoe hij zijn soldatentijd had door gebracht, een mooie natuurschildering met een levensschetsje en van een koddig kaartpartijtje met een bezoek aan de kermis. Herhaaldelijk klonk een hartelijk lachen op om de levensvolle luimige stukjes en het mooist was de manier, waarop de Weleerw. Heer Geurts den Spreker dankte. Dit dankwoord werd herhaaldelijk door een hartelijk lachen onderbroken, waarop de aan wezigen als instemming meelachten. In een woord er heerschte een vroolijkheid, zoo mooi en zuiver, als slechts een d'n Dré kan verwekken. Gaarne sluiten we s aan met een: au revoir. A.s. Maandag komt Piof. Calle waert uit Brussel ons iets ernstigers voorhouden. Operatrein naar Duisburg, Op Zaterdag 3 Februari a.s. loopt een operatrein naar Duisburg, alwaar wordt opgevoerd „Aida" van Verdi. Een opvoeriog eener opera van groot formaat, welke alleen in een uitstekend geoutllleerden schouwburg als die te Duisburg tot haar recht kan komen, bij te wonen is een evenement, dat men zich ongaarne zal laten ontgaan. Er bestaat tot uiterlijk Vrijdag 26 Januari gelegenheid zich bij de be kende verkoopsadressen voor deel name op te geven. Prospectus gratis. Nadere bijzonderheden worden ook bekend gegeven per afzonder lijke advertentie in dit blad en wel in de uitgave van Zaterdag 20 dezer. Voor viscliliefhebbers De Vischhandel Henskens alhier ontving 10 Januari uit IJmuiden het volgende bericht Heden bijna geen visch aan de markt. Ontzettend duur, daarom niet afgezonden. Het is voor de visscherij zeer slecht weer op zee. Bouwvergunningen. Ingevolge de bouwverordening werd vergunning verleend aan T. H. Verstappen tot het bouwen van een woonhuis te Oirlo H. J. Jacobs tot het bouwen van een woonhuis aan den Leunensche weg. OOSTRUM. De heer J. v. d. Ven behaalde met zijn bombardon Mi b op het solistenconcours te Helden in de afdeeling Uitmuntendheid den len prijs met 109 punten. In kokende melk verbrand Te IJssdstein had Zaterdag het drie jarig dochtertje van den heer Lemmeos bet ongeluk in een ketel kokende melk te vallen. De kleine is aan de bekomen brandwonden overleden. VEULEN. Thans zal ook het net der Radio-Centrale gebouwd worden aan het Veulen. Meer dan 40 abonnés zijn daar reeds opge geven. VEULEN. De uitvoering van Zaterdag en Zondag door onze Handboogschutterij gegeven, is in alle opzichten geslaagd. Hiertoe werd veel bijgedragen door de bekende Komieken Ermens en van Zandvoort uit Helmond. Beide avonden was de zaal meer dan gevuld. WANSSUM, Zaterdag behaalde de heer G. Verkoijen. lid der fanfare alhier, met zijn saxofoon-alto op het solistenconcours te Helden den len prijs met lof der jury (136 punten) in de superieure afdeeling. Daar Verkoijen reeds in vorige afdeelingen een eerste prijs behaalde is het een waar succes te noemen in drie jaar tijds. Hij stond steeds onder de kundige leiding van den heer M. Arts te Venray, die hem accompagneerde. HORST. De wandelclub „Vol harding" zal op 14 en 15 Jan. a.s. een groote bonte avond organiseeren in de zaal van den heer Jac. Kun- selerDat deze avonden zullen slagen waarborgt de medewerking van den meermalen bekroonden humorist W. Tiggelers uit Venlo» TIENRAY. Vanaf 20 Jan. t.m. 28 Jan. zal in deze parochie voor het eerst een missie worden gehouden. Acht jaar geleden hoorde deze parochie nog onder de parochie Swolgen, waar toen voor 'deze parochie de laatste missie geweest is. De missie zal gegeven worden door de Eerw. Paters Franciscanen n.l. pater Bertinus v. Rooyen en pater Ramundus Verstappen. WELL. De kommiezenpost is met twee uitgebreid namelijk de heeren Hoogma en Geerdink. OVERLOON. Maandag werd alhier op initiatief van het Wit-Gele Kruis een Moedercursus geopend. Een 30 tal moeders en toekomstige moeders waren aanwezig, doch deze deelname is te klein. Voor de volgen de les welke 15 Januari a.s. om 2 uur in 't Patronaat gehouden wordt, verwacht men een veel grooter aantal. Voor jonge moeders is het een on misbare cursus. Op de Dinsdag gehouden Jaarvergadering van het Onderling Paarden- en Veefonds bleek uit het jaarverslag het volgende Inkomsten Paardenverz. f 958.85 en uitgaven f 910.45. Batig saldo f 48.40. Op 1 Nov. '33 waren er 113 leden met 148 paarden verzekerd voor een bedrag van f 36880. Inkomsten Veefonds f 3551.68 en uitgaven f 3510.99. Verzekerd 130 leden met 547 tot 586 koeien. Er moesten worden geslacht 28 koeien, hiervan werdeD er 27 afgekeurd en 1 uitgepond tegen een gemiddelde vleeschprijs van f 0.26 per pond. Tot leden van de Schattings commissie werden herbenoemd M. Willems en M. Giezen. Tot bestuurs lid P. J. Wieneo en tot Secretaris F. Klaassen. Voor Overloon werd tot vroedvrouw benoemd Mej.J. Meesters thans wonende te Vlijmen. Zij heeft als standplaats gekozen Venray. Goederen, onttrokken aan een faillissement. De 27-jarige timmerman M. C. V., uit Blitterswijk thans gedetineerd, was op 5 Oct. j 1. in staat van faillissement verklaard. Toen dien dag de Curator verscheen om met behulp van een deurwaarder de zaak te inventariseeren, was verdachte er met een motorfiets van door gegaan. Deswege zat hij reeds twee maanden in voorarrest en moest Dinsdagmorgen voor de groene tafel verantwoording afleggen. Het feit bekende verdachte wel, al deed hij het voorkomen, dat de motor van zijn moeder was en hij de heeren, die waren verschenen niet kende. De president Mr. Coenegracht geloofde van het verhaal echter niet veel, terwijl verder ook bleek, dat verdachte ook met tal van andere goederen erg vreemd was omge sprongen. De verdediger Mr. Tripels maakte de Rechtbank echter duidelijk, dat dit alles reeds in orde wa3 gemaakt en ten behoeve van den boedel te gelde gemaakt, zoodat verdachte, ook wanneer hij thans vrij kwam, de zaak waarom het eigenlijk ging, geen nadeel meer kon doen. Dit betoog van den verdediger viel bij de Rechtbank nogal in goede aarde, want V. werd op vrije voeten gesteld, terwijl de verdere behandeling werd uitgesteld om den Curator en eenige aadere getuigen te hooren. llulpkommiezen in het grensgebied In de provincie Limburg en Noord Brabant zullen dezer dagen 200 hulp kommiezen worden aangesteld be stemd voor den dienst langs de grens. Deze personeelsuitbreiding voor de scherpere bewaking der grens houdt zoowel verband met de crisis wetgeving als met de per 1 Jan. ingevoerde omzetbelasting, die nieuwe mogelijkheden voor ontduikingen in de grensgebieden schept, Nederlandse!» caféhouder in Duitschlaml gearresteerd. Te midden van bosschen en heide, ligt geheel verlaten de „Wellsche Hut", pabij Well (L.); zooals de plaats heet, waar -het Nederlandsch douanekantoor en het café van den Nederlander R. staan. Het auto- en personenverkeer over dezen weg naar Duitschland is niet zoo bijster groot, de weinige menschen die dagelijksch de grens passeerden en wel eens bij R. in kwamen loopen, konden de zaak niet reDdabel maken, en dat zag R. dan ook zeer goed in. Door toevallige omstandigheden kwam hij in aanraking met de beruchte Duit sche autodieven Willy Schön, Paul Bresser en Friedrich, die den grens- weg GeldernWell voor hen de geschikte plaats achten om de ge stolen wagens over de grens te loodsen, zonder dat zij veel risico liepen ontdekt te worden. De Nederlandsche autohandelaren aan wie de wagens verkocht zouden worden, kwamen naar het café van R. waar de wagens in een garage waren ondergebracht. Ook de z.g. eigenaars, die den auto van de hand deden, Bresser of Schön, of eenige van hun bendeleden, waren dan aanwezig en samen trachtte men het over den prijs eens te worden. Toen nu ongeveer anderhalf jaar geleden de leiders van deze autodievenbende welke uit twaalf personen bestond, gearresteerd werden en alles aan het licht kwam was de drukte in de zaak van R. plotseling afgeloopen. De daders werden alien tot meerdere jaren gevangenisstraf veroordeeld, en zitten nu in een of andere gevangenis hun straf uit, behalve Friedrich, de man die de auto's in Berlijn wist te stelen en op het oogenblik wel ergens veilig in het buitenland zal zitten. De Nederlanders die met deze autodieven in verbinding gestaan hadden, werden in het groote auto diefstalproces door de Duitsche J ustitie als getuigen opgeroepen. Geen enkele van hen heeft echter gehoor gegeven aan dezen oproep, ook R. niet. Toen R. nu Woensdag de Duitsche grens passeerde om naar Weeze te gaan, werd hij direct na zijn herkenning aldaar gearresteerd. Naar wij vernemen, zou men R. onmiddellijk naar de strafgevangenis te Wezel overgebracht hebben. Wat de Duitsche politie met bem van plan is te doen, is niet bekend. Het is echter niet geheel onmogelijk dat hij bij de herziening 'an het auto diefstalproces te Düsseldorf of wel als getuige of als medeverdachte zal voorgeleid worden. De Wellsche Hut heeft men, na de ontdekking van de autosmokkelarij over de Nederlandsche grens, voor zien van een stevige barrière. Het zal de Duitsche autodieven in de toekomst niet meer gelukken daar gestolen automobielen voor een prikje over de grens te brengen. Geitenfokkerijj. De heer J. Hendriks te Vierlings beek is bij besluit van Ged. Staten van Noord Brabant van 3 Jan. 1934 herbenoemd als lid van de Provin ciale Commissie ter bevordering van de Geitenfokkerij in Noord Brabant. Minister Oud in Limburg. De Minister van Financiën, mr Oud, heeft Woensdag een bezoek gebracht aan Sittard en het nabije grensgebied, in verband met te trefEen maatregelen tegen fraude. ONDER EEN TREIN GERAAKT. Op het emplacement te Heerlen is de 36 jarige rangeerder C. H. uit Heerlen bij het rangeeren tengevolge van de .gladheid uitgegleden en onder een rangeerenden trein terecht gekomen. De linkerarm en bet linkerbeen werden hem afgereden In zorgwekkenden toestand werd hij naar het St. Jozefzickenhuis te Heerlen vervoerd waar hij Donderdag nacht aan de bekomen verwondingeu is overleden. uw vrouw en uw kinderen zal tref fen. Nederlanders, deze kerels kennen geen genade 1 Nederlanders, de'overheid in dezen Staat is bang voor dit bandieten gespuis. Daarom hoort gij er zoo weinig van. Daarom leest gij er niet over in uw krant Nederlanders, spiegelt u aan Rusland, aan Spanje aan CubaOok hier 13 men bezig zich te wapenen en bommen te ver vaardigen. Beschermt uw vaderland, uzelf en uw nageslacht. Sluit u aan bij de N.S.B. Leider Ir. A. A. Mussert. Nederlanders, vandaag branden uw schepen, vandaag branden uw telefooncentrales, morgen branden uw kerken, morgen branden uw huizen. Spiegelt u aan Rusland 1 Spanje Cuba Weet gij dat de Communistische Partij Holland met alle krach, revolutie en massamoord voorbereidt, samen met de uit Duitschland ge vluchte Communisten en de andere revolutionnaire partijen in ons land Weet gij dat de overheid bang is voor dit bandietengespuis Weet gij dat de Communistische Partij de best georganiseerde partij in Nederland is Weet gij dat het eenige middel om uw vaderland, uw vrouwen en uw kinderen uit de klauwen dezer misdadigers te houden, het fascisme is? Sluit u aan bij de Nationale Nederlandsche Fascistische Beweging de N.S.B. Leider Ir. A. A. Mussest. Als het waar is wat de hee-en beweren dan moeten zij daarvan het wettig gezag op de hoogte brengen Hebben ze dat gedaao Als het niet waar is laat' ze dan hun mond houden over de methodes van Communisten of welke partij dan ook. Hun politiek is geen haar beter. Ook in ons dorp trachten ze dergelijke lectuur aan den man te brengen. Hang maar een bordje op de deur „Aan de deur wordt niet gekocht 1" En doe het dan ook niet... ook niet uit nieuwsgierigheid. Hierboven een bewijs dat het geld verknoeid is. DE KERN. DE POSTJAGER TERUG OP SCHIPHOL. De Postjager, die op 5 Januari te 22.30 (G.M.T.) uur uit Batavia vertrok en Donderdagmorgen om 8.23 uur startte te Marseille voor de batste etappe, is te 11.18 (G.M T. of 11,38 Amsterdamsche tijd) op Schiphol aangekomen. Volgens aanteekeoingen van de Msb officieel zijn de cijfers niet heeft de machine de terugreis af gelegd in ongeveer 134 uur waar van 52.23 vlieguren. Rekenen we het totaaltraject op 14000 K.M., dan bedraagt de gemiddelde snelheid ruim 265 K.M per uur. Zooals indertijd gemeid, maakte het toestel de heenreis naar Indië in 46 vlieguren. Model-propaganda. Hoe de partij weikt die zooveel aan te merken heeft op de andere partijen. Voor enkele dagen verspreidde de N. S. B. het volgende manifest Nederlanders. In uw hoofdstad Amsterdam zijn de Communistische misdadigers die uit Duitschland verdreven zijn, neer gestreken. Geen enkel behoorlijk land ter wereld wil deze schurken her bergen, maar bij ons vinden ze goede verzorging. Samen met de Communistische Partij Holland en andere revolution naire partijen zijn zij thans bezig den grond onder uw voeten te onder mijnen. Voor Zaterdag 23 December 1933 waren zij van plan in Amsterdam oproer en plunderingen te verwekken, Ter voorbereiding hebben zij Vrijdag middag de telefooncentrale in brand gestoken. Politie en brandweer moesten op deze wijze lamgeslagen worden 1 Er zijn toen echter uitgebreide maatregelen genomen en daarom zijn toen de relletjes afgelast, voor Zater dag 23 December. Thans bereidt de bende den vol gende slag voor De slag die u, DUIVENSPORT. Door de Postduivenvereeniging De Zwaluw werd Zondag een prachtig geslaagde Kringtentoonstelling gehou den in de zaal van de Wed. Schellen alhier. De keurmeesters, C. de Zeeuw en M. van Heeswijk, hadden dien dag een moeilijke taak, welke zij naar be- hooren vervulden. Hieronder de vol ledige uitslag: Klasse I oude doffers: G. van Dijck 1-2-7 18. J. Bertrams, Deurne 3. P Kersten 414—17. Creemers, Vier lingsbeek 5. E. Vermeulen 6. Gebr. Rutten 8-15. J. Vermeulen 9—11. M. Keijzers, Horst 10. M. Huismans, Deur ne 12. P. Janssen, Deurne 13. Goertz Deurne 17. J. Kusters 19. Mathijssen, Horst 20. Declercq Deurne 21. P. Manders 22 Klasse II oude duiven: Gebr. Hen driks 1. G. van Dijck 24. Gebr. Rut ten 3 8—11. Mathijssen, Horst 5. P. Manders 6. P. Kersten 7. Nelissen, Horst 9. Verleijsdonk Deurne 10. J. Janssen 12. J. Boom 13. H. Derks 14. Klasse III jarige doffers: P. Kersten 1. Janssen Deurne 2. E. Vermeulen 3. Gebr. Hendriks 4, L. Maassen 5-20. J. Soberjé Horst 6. J. Vermeulen 7- G. van Dijck 8. v.d. Kerkhof Deurne 9. Goertz Deurne 10. J.Janssen 11. Geb. Rutten 12. v.Heijster Horst 13. J. Boom 14. J. Verstegen 15. J. Joosten Horst 16 G. Vissers 18 P. Manders 19. Klasse IV jarige duivlnnen: Kuyten Deurne 1-13 Linskens Horst 2 Gebr. Hendriks 3. J. Soberjé Horst 4. G. v. Dijk 5-6-9. Declercq Deurne 7—8. Goertz Deurne 10—14. Mattheyssen Horst 11. G. Vissers 12-16. P. Man ders 15. P. Jansen Deurne 17. W. Goosens Deurne 18. Versieyen Horst 19. Klasse V Jonge Doffers G. v. Dijk 1 -24—32. Huize Servatius 2—28—33. P. Janssen Deurne 3-11. Gebr. Hen driks 4. J. v. Dijck 5. W. Goossens Deurne 6—20. J. Dinjens 7—35. A. Loonen 8. Declercq Deurne 9-23—29 Goertz Deurne 10—15—27. P 'anssen 12. Baltissen Horst 23. L. Maassen '4 Mattheij Deurne 16. Gebr Strijbosch 17-40. H. Peeters 18. P. Manders 18 —39. L. Cox Horst 21—34. P. Kersten 22. Matheijssen Horst 25-26. J. Vol- lebergh 30. Gebr. Rutten 31. Debats Vierlingsbeek 36. Gebr. Spee 37. L. Coopmans 38. Klasse VI jonge duivinnen: P. Kers ten 1 10. Versleijen Horst 2 J. Kus ters 3. Declerq Deurne 4-29. Gebr. Hendriks 52(). Gebr. Strijbosch 6. Kuyten Deurne 7-16—26. L. Cox Horst 8. Gebr. Rutten 9-15-30-31. v. Heijster Horst 11. G. v.d. Putten 12. Boekesteijn Horst 13. Gebr. Spee 14. Bertrams Deurne 17. Joosten Horst 18 -19. Matheijssen Horst 21 - 24. Ver leijsdonk Deurne 22. J. Vermeulen 23. G. Vissers 25 L. Coopmans 27. Sober jé Horst 28. Muller Vierlingsbeek 32, M. Franken 33. De bekroonden zonder plaatsnaam zijn allen uit Venrey. Schoonste koppel P. Kersten Venray met 93 punten. Eereprijs geschonken door G v.d. Putten voor schoonste koppel jonge duiven: Gebr. Hendriks, Venray. Verder werd voor elke vijfde prijs een eereprijs geschonken door Gebr. Rutten. De belangstel ing voor deze tentoonstelling was zeer groot. gestrenge Heer j. Poels, Lid der Ged. StateD, de Eerw. Mèce Prieure en Mère Assistente van 't klooster Jeruzalem, de Dames en Heeren Commissieleden van Toezicht, de Ouders der leerlingen, de leeraressen leeraren en drie en dertig cursisten Nadat door den Edelachtb. Heer Burgemeester als Voorzitter der Commissie van Toezicht het openingswoord was gesproken werd als naar gewoonte voor de les ge beden, door Mej. Sangers, directrice der school werd begonnen met 'i stellen der vragen over de onder werpen, die door baar onderwezen waren en wel voornl. over koken, inmaken, bakken, w&scbbehandeling. Toen allen hierover een beurt gehad hadden, werden vragen gesteld door Mej. Aerts, leerares in de naaldvakken. Er viel op te merken, dat de meisjes heel wat kennis van knippen, naaien, verstellen enz. hadden op gedaan. Vervolgens werden de leer» lingen nog ondervraagd door de heeren Peeters. landbouwleeraar en en Wijnhoven, tuinbouwleeraar. Uit de antwoorden, die gegeven werden, bleek dat ze ook op dat gebied goed onderlegd waren. Na bovengenoemd examen sprak de Z. E. Heer Bemelmans de aan wezigen toe en uitte zijne groote tevredenheid over de verkregen resultaten. Daarna richtte de E. A. Heer Burgemeester zich speciaal tot de ouders en leerlingen, feliciteerde allen met 't behaalde succes en ver zocht den Hoogeerw. Heer Deken de diploma's te willen uitreiken. Alvorens Z. HoogEerw. hiertoe overging sprak hij nog diepgevoelde woorden en prees nog vooral den vlijt der meisjes. Nadat alle cursisten de diploma's hadden ontvangen bedankte Bertha van Rijswijck allen die tot 't wel slagen van dezen cursus hadden bij gedragen. De meisjes hadden gezorgd voor een welvoorziene koffietafel, die blijk gaf van haar bakkunst en die door de aanwezigen alle eer werd aangedaan. Tijdens deze bezigheid werd nog hartelijk gespeecht door den Hoog- edelgestrengen Heer J. Poels Hij liet in zijn rede vooral uitkomen dat de ouders, die hun meisjes het onder wijs aan deze school laten volgen, dezen een groote schat voor het leven meegeven. Na nog gezellig eenigen tijd samen te zijn geweest, keerden allen hoogst- voldaan huiswaarts. De namen der geslaagden zijn Mina Emonds, Grada v. Hoof, Tilla Kessels, Anna Muyzers, Drika Muyzers, Tony Poels en Bertha v. Rijswijck, allen te Merselo Nella Crooymans, Liza Holtackers, Maria Jenniskens. BetjeLitjens, Nella Manders, Anna Thijssen, Sophie Vervuurt, Drika Willems, allen te Leunen. Maria Friezen, Anna Rambaghs en Dina Vissers te Castenray. Marie Claessens, Klein Oirlo. Jo hanna Kusters, Maria Linskens, Tony Nellissen, Anna Stevens en Drika Verstappen te Oirlo Jacoba Pouwels en Gertruda Spreeuwenberg te Ysselsteyn. Tony v. Veghel, Heide en Nella Willems. Nachtegaal. Marie Kruysen, Coba v. d. Munck- hof en Anna Odenhoven te Venray. Anna Ewalts, Meerlo. Rika Rutten, Wanssum. Lamlbouw-Huislioudscliool. Verleden Donderdag bad in de huishoudschool de eindles en sluiting plaats van den lsten twee-jarigen landbouw-huishoudcursus. Aanwezig waren de Hoogeerw. Heer Deken Thielen, de Zeer Eerw. Heer Bemelmans, Voorzitter der Vereenigiog voor landbouwonderwijs de Weleerw. Heeren Kapelaans Geurts en Teunissen, de Edelachtb. Heer Burgemeester, de Hoogedel Burgerlijke Stand Venray van 5 tot 12 Januari 1934. GEBOREN Petrus J. M. Jacobs, Kruisstraat Martina M. Vaske, Merseloscbew. Hendrikus Th. A. Arts, Merselo Jacobus P. A. Coenen, Hofstraat OVERLEDEN Aldegonda Janssen, echtgenoote van M. Verheyen, 71 jaar, Eindstraat. Johanna W. H. Lemmens, 3 jaar, Ysselsteyn. lie kan men bij de prefecten verkrijgen bij wie men zich ook tot a.s. Woensdag kan opgeven voor het gezamenlijk ont bijt Woensdagavond om 7 uur vergade ring der prefecten voor de regeling van het feest en huldiging van den gouden jubilaris, den heer J. Krom- menacker (Langstraat). Mgr. Goumans zal Zondagmorgen de H. Mis van 7 uur opdragen om God te danken voor den bioei der H. Familie en 's namiddags zal hij de gouden medaille aan den jubilaris en de andere medailles aan de nieuwe mannen op de borst spelden. A.s. Dinsdag om 8 uur repetitie van Liturgische zang in de kerk, voorafge gaan door een korte ver» laring van het H. Misoffer en gevolgd door het Lof. Wij verzoeken trouwe opkomst. Paterskerk Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Na de Hoogmis bestuursverga dering der Derde Orde, kwart over 9 H. Mis en vergadering der Jongelingen Congregatie, kwart voor 5 gez. Vespers half 6 Lof. Dinsdag van half 6 tot 7 uur uitstel ling van het Allerheiligste, 7 uur Hoog mis ter eere v.d. H. Antonius, half 6 Lof. Vrijdag om 7 uur pl. Lijkdienst voor Pater Eucharius van Scheijndel, half 6 H. Kruisweg en zegen met het Aller heiligste Patronaat Na de congregatie bibliotheek, spaar bank en contributie en afhalen van toegangskaarten. Van half 4 tot half 6 patronaat voor de jongens onder 16- Zij worden ver zocht om des morgens 5 ct. contribu tie meer te betalen dan gewoon, indien dat thuis schikt. Jongens boven de 16 mogen van half 4 tot half 6 niet komen Zij kunnen des morgens een kaartje voor de uitvoering van de R.K. Werk- liedenvereeniging verkrijgen voor twin tig cents plus contributie. Voor min vermogenden gemakkelijker condities: Agenda: Zondag kwart na 1 repe titie Tooneelclub. Maandag 7 uur cur sus Heeren Jeugdleiders. Dinsdag 7 uur Goud-pluvier Woensdag 8 uur apologetische praatavond. Kerkelijke Diensten Venray Parochie ktrk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor de Missie van Africa, 2 uur kleine Congregatie, half 3 herha lingscatechismus voor de jongens, 4 uur H. Familie Maandag half 8 leesmis, 8 uur ziele- dienst voor de overl. leden van den Boerenbond, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Jan DerkS en Gertrudis Janssen, 8 uur jaarg. voor Johannes Munsters en Margaretha Wijnhoven, om half zeven leesmis voor de zielerust van Martinus Janssen als lid der H. Familie. Woensdag feest van St. Ar.tonius Abt, te Veltum 7 uur leesmis en 9 uur Hoogmis met preek, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Hend. Verblakb Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Ida van Valkenburg, huisvrouw van Johannes Ant. van den Biggelaer. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Willem Eibers, Theodora Arts, Johannes Eibers, Johannes van Rijswijk, Petrus en Maria Eibers. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, kwart na 4 Lof. A.s. Zondag 2i Jan. zal het jaarlijks sche opdrachtsfeest zijn der H Familie. Vrijdagavond 19 Jan opening van het triduum om 7 uur met een predicatie van den ZeerEerw. Pater W. Jonck bloedt. Zaterdagavond om 7 uur preek van Pater Jonckbloedt Zondagmorgen 7 uur H. Mis en generale H. Commu nie waarna gezamelijk ontbijt. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij den Directeur of bij den prefect van zijn buurt De nieuwe boekjes der H. Fami- KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 2 boerendienstmeiden Keukenmeisje voor Venlo en Horst Boerendienstmeisje 16—18 jaar 1 huishoudster niet ben' 40 jaar boerenknechts IJsselsteyn, Lottum 1 meubelmaker 1 flinke keukenmeid voor Geldrop 1 bekw keukenmeisje v. Februari bekw. melkknecht Bieden zich aan Smidsknecht 3 j. aan 't vak Metselaars, opperlieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfa brieksarbeiders, dagmeisjes, smid bankwerker, smid bekend met hoef beslag, schilders. 5 burgerdienstmeisjes 1417 jaar 2 meubelmakersknechten 1 leerling-monteur 3 j. a.h. vak 6 jongens van 14 en 18 jaar Burgerdienstmeid voor Paschen electricien 3 jaar a.h.v. boerendienstmeid direct of Paschen 1 bakkersknecht in de Kapel te Veltum Woensdag 17 Januari om 7 uur H. Mis en om 9 uur Hoog mis met preek. 14 Per 15 Januari vestigt zich als vroed vrouw voor de gemeenten Venray en Maashees. ADRESJ. Lichteveld, Eind- straat 11 A, Venray. Premiebetaling en betaling contributie op Dinsdag 16 en Woensdag 17 Januari ten huize van den Se cretaris. 15 Het Bestuur. A.s Donderdag de eerste nieuwe fijne bak- of braad- bokking. Verder iederen Donderdag van 3 tot 4 uur groote vischverkoop Kees Henskens-Arts gevraagd. voor Idldt op ZONDAG 14 direct na d^ „Wilhelmina'Voo turn en Vlakukte. voor OostrJn mis aldaar in zaa M. J. DIN0S, zal op Woeiisd een spreekbeitt h Uitwerk der Crsis te Leunen in let i Aanv^g Dr. DE RUDT£ dag 14 Jantar beurt houden »vei Stroominge Politiek (F te Leunen in lét Aanv. 6 uur. Entr A s. Woensdag i betaling Brandassurantie 1 bestelling kunstmes bij den Secretaris A.s. ZondagiD betaling brandasju contributïT"ï 14 J 1 Woensdag 17 jja zal voor de afi. in zaal Janssej s WEE, Landboijvt OnderwerpI Groenvoer e Belangstellende 18 i GBVK. Anna Kessel pf Schoolt ti MAGAZIJN al Eiken en geschi Kinderlfd IJzeren Staaldraa Prima gewe Aupings Oirschotsche Keu' n Kinderstoele Looprek* PALTHE than op alle stoom WOLLEN DEKÏE de fabrikanten Januari j.l. in 10 pet. plus 4 p< 4 Wij leveren 1 f week aan recla Maat 160 x 20C- f 7.75 Doorlageb. na.- lagen verp

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2