MANUFACTUREN VEH8AY GROOTE OPRUIMING ENORME KOOPJES in alle afdeelingen. begint Maandagmorgen 8 «Januari,. Verder op alles contant 10 °/0 Gemengde Berichten vanaf Maandag 8 f.e.m. Zaterdag 27 Januari 20 M 30 pd. KORTING op Mantels, Hoeden, Pelterijen Pullovers, Vesten en Jurken. Notaris Berendsen een zeer vruchtb. BOERDERIJ Verpachting Boerderij Houtverkoop Notaris Berendsen Th.. Pouwels Zaterdag 6 Januari 1934, No. 1 Voorjaflrskeuring van hengsten. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen in herinnering, dat de gewone Rijksvoorjaarskeuringen van tot dekking bestemde hengsten, ALLEEN VOOR TYPE TREK PAARD, dit jaar zullen plaats heb ben te Maastricht op 2 Februari 1934 te 14 uur te Roermond op 3 Februari 1934 te 9 uur. De eigenaar of houder, die een hengst ter keuring wenscht aan te bieden, is verplicht daarvan ten minste drie weken vóór den dag der keuring vrachtvrij een schriftelijke en door hem ODderteekende aangifte te zenden aan den Secretaris der be trokken regelingscommissie. Voor verdere inlichtingen omtrent aangifte vervoege men zich ter Secretarie. Venray, 4 Januari 1934. Burgemeester en Wethouders vnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Aangifte hengsten. De Burgemeester van Venray brengt in herinnering van belangheb benden artikel 23 der Paardenwet 1918, volgens hetwelk ieder eigenaar of houder van een tweejarigen of ouderen hengst verplicht is hiervan bij den buigemeester der gemeente zijner inwoning aangifte te doen binnen een maand nadat de hengst twee jaren is geworden of in zijn bezit is gekomen, alsmede vóór den eersten Februari van elk jaar. leder eigenaar of houder van een hengst van twee jaren of ouder moet dus m den loop dezer maand aangifte doen ter Secretarie, onver schillig of hij het vorig jaar den hengst al dan niet reeds heeft aan gegeven. Venray, 4 Januari 1934. De Burgemeester van Veniay, O. VAN DE LOO. Toezicht op krankzinnigen. De Burgemeester van Venray herinnert de ingezetenen bij ver nieuwing aan den inhoud van art. 3 der wet van 27 April 1884 (s. Nr. 96), tot regeling van het Staats toezicht op krankzinnigen, waarbij is bepaald, dat hij, die een krankzinnige verpleegt, over wien het Staats toezicht zich uitstrekt, gehouden is hiervan aangifte te doen aan den Buigemeester der gemeente van zijn werkelijk verblijf, binnen twee maal vier en twintig uur na den aanvang der verpleging. De aandacht wordt in het bijzonder er op gevestigd, dat de aangitte niet slechts alleen moet geschieden voor de krankzinnigen buiten gestichten verpleegd, maar ook voor idioten, onnoozelen en dergelijke stille krank zinnigen, in ééa woord, al wie met in het volle bezit zijner verstandelijke vermogens is en hetzij bij bloed verwanten of betrekkingen verzorgd wordt. Hij die nalaat bovenbedoelde aangifte te doen, wordt gestraft met geldboete van ten hóógste drie honderd gulden. Venray 4 Januari 1934. Doodelyke ongelukken. Het aantal doodelijke mijnonge vallen heeft in het jaar 1933, 29 be dragen. Van de slachtoffers waren 22 arbeiders bij de ondergrondsche en 7 arbeiders bij de bovengrondsche werken. Door vallend gesteente getroffen. De houwer J. A. Cortlever, die op 19 Dec. j.l. in de ondergrondsche werken van staatsmijn Emma door vallend gesteente werd getroffen en ernstige verwondingen bekwam, is aan de gevolgen hiervan in het St. Jozefsziekenhuis te Heerlen overleden De ongelukkige was 30 jaar oud. gehuwd en vader van vier kinderen. Vrachtauto to water. Woensdagmorgen heeft te Culem- borg een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen een vrachtauto van den besteldienst Helmond-Amsterdam Zaandam op de pont van het veer aan den Lek wilde rijden, brak de ketting van de pont, waardoor deze afdreet eu de auto in de rivier terechtkwam. De 25-jarige chauffeur A. v. E. geraakte mede te water. Onmiddellijk stelde men alles in het werk om den wagen op het droge te brengen en den chauffeur uit zijn benarden positie te bevrijden hetgeen eerst na geruimen tijd gelukte. De levensgeesten bij den cüautfeur wareu echter reeds geweken Auto rijdt in het Merwede-fcanaal. Woensdagavond is, vermoedelijk tengevolge van den mist, een luxe- auto, bestuurd door den ongeveer 60-jarigen grossier in suikerwerken de Jong uit Utrecht, op den Kanaal- weg onder de gemeente Jutphaas in het Merwedekanaal gereden. Een dokter moest constateeren, dat de levensgeesten bij den bestuurder waren geweken. De auto is, terwijl hij onder water lag, vermoedelijk door een schip overvaren. Toen zij boven water kwam, bleek zij althans geheel ineen- gedrukt te zijn. De tocht van de „Pelikaan". De Pelikaan maakte haar tweede étappe op de heenreis. Het was nacnt en de navigatie als gevolg daarvan extra moeilijk. Soer stuurde, terwijl Smirnoff een dutje deed. Opeens meent de mecanicien onder zich een schurend geluid te hooren. Hij vliegt naar de cockpit en doet eeu ruk aan het hoogte roer, zoodat de machine een scherpe opwaartsche manoeuvre maakt. Groote conster natie in de machine. Met zoeklichten werd de buik van het vliegtuig ge ïnspecteerd en daarbij kwam men tot de ontstellende ontdekking, dat er boomtakjes aan het landingsgestel zaten. Men vreesde aanvankelijk dat dit beschadigd kon zijn, waardoor de landing uiterst gevaarlijk zou worden. Een nader onderzoek stelde de bemanning wat gerust, hoewel men zonder eenige zekerheid bleef. Men begrijpt onder welk een span ning aan het einde van deze étappe werd geland. Er deed zich gelukkig niets voor, maar het was toch een dubbeltje op z'n kant. Toen men op het vliegveld een onderzoek kon instellen, bleken er denne-takjes aan het landingsgestel te zitten. Men was dus over een bosch gevlogen en wel zoo laag, dat het een bloot toeval is dat men er heelhuids is afgekomen. De waarde der goede huisvrouw. Als de vrouw in toewijding, in godsdienstzin, in vroomgeid, in blij held en opoffering haar huis bestuurt, zal de wereld duizendmaal meer aan haar arbeid hebben. behoudens enkele uitzonderingen dan aan den arbeid van kunstenaressen en geleerde vrouwen, die buiten het gezin leven en de wereld vervullen met gedruisch. Gewetensvol. Je hebt me gisteren een valsch kwartje in de hand gestopt. Iemand met een geweten doet zoo iets niet 1 Goed, geef het maar weer terug. Ik heb het allang weer aan een ander gegeven Bederf uw kroost niet. In de prilste jeugd zijn nagenoeg alle kinderen zelfzuchtig, omdat het instinct tot zelfbehoud in die eerste jaren veel sterker is dan welke andere instincten ook en deze bijna geheel op den achtergrond plaatst. Zoolang zij niet eeu tijdje langer op dit ondermaansche hebben ver toefd, dus ouder geworden zijn, hebben zij in het geheel geen notie van de gevoelens bij andere men- schen en daarom zullen zij hun eigen gevoelens boven alles stellen. Waar dus in het leven der kleuters het eigen ik zoo'n belangrijke, zoo niet de belangrijkste plaats inneemt, maken de ouders zich dikwijls ernstig ongerust over deze eerste symptomen van zelfzucht. Toch ten onrechte, want bijna alijd verdwijnt deze kwade karaktertrek uit zich zelf wanneer het kind ouder wordt. Het werkelijk zelfzuchtige kind echter vormt een geheel ander probleem. In den kring van broers en zusters valt het aanstonds op door zijn gedragingen. Wordt het van den beginne daarover niet streng berispt en geregeld onder handen genomen dan zullen de slechte eigenschappen, tegelijk met het opgroeien, dieper inwortelen. Niet verantwoordelijk voor de gevolgen. Och, wees zoo goed, me even aan je nicht voor te stellen. Met genoegen, maar als je er ooit mee trouwt, moet je er mij geen verwijt van maken. De oorzaak. Zij: Wat kijken de menschen ojs toch met verbaasde blikken aan. Zouden ze aan jou of aan mij zoo veel te zien vinden Hij: Aan mij. Zij: Aan jou Hij: Natuurlijk; ze denken alle maal wat een kwieke kerel ik toch moet geweest zijn om zoo'n aardig vrouwtje te hebben kunnen aanhaken. Dat vergoed veel. Jantje: Doet het u werkelijk evenveel pijn als mij, wanneer u me slaat, meester Meester: Nog veel meer, jongen Jantje (ter zijde): Lekker korting, behalve op hetgeen wat extra aan opruimingsprijs is genoteerd. ■i De groote knal-prijs van 48.000 Hoilandsehe guldens Hg wordt aan den gelukkigen winnaar in zijn geheel uitbetaald indien U deelneemt reeds MAANDAG 15 JANUARI a.s. aan de groote Notarieele serie-trekking ten overslaan van Notaris W. F. van Campen te A'dam van de bij Koninklijk Besluit goedgekeurde loten Holl. Grondcrediet-Bank 1904. Prijzen van f 48,000, f 4800.f 1200.—, f 480.—, f 240.— enz. Tolaal 2000 prijzen. Tegen storting van slechts f 1.50 heeft men recht op den geheelen prijs, 2 stuks f 2.50, 3 stuks f 3.50, 5 stuks f5.- en 10 stuks f 9.— Trekkingslijst wordt gratis toegezonden. Zendt nog heden postwissel of giro storting No. 135173 aan de Firma J. SANDERS, Comm. in Effecten, Hoogstraat 4, Den Haag, Tel. 116587. Bestelt nog heden een gelukskans en profiteert van het geluk van ons kantoor 1 te Vierlingsbeek. zal Donderdag 18 Januari 1934, bij inzet in café Mej. Wed. Crooymans te Overloon en Donderdag 25 Jan. 1934 bij toeslag in café C. Tiesen te Overloon, telkens nam. 2 uur voor den heer Theod. Peeters a.d. Peelkant te Overloon publiek verkoopen met Holl. stal, gierkelder, (inhoud pl.m. 20.000 L.), schuur, tuin, boom gaard, steenen kippenkooi, best bouw- en weiland aangelegen aan den Peelkant te Overloon met 46 a 90 c.a. afzonderlijk gelegen weiland „het Vlak." Te veilen in 3 koopen, combina ties en generale massa, groot 4.26.5C- H.A. Te aanvaarden op gewonen tijd in 1934. Breeder bij aan te vragen publi caties omschreven. Betaaltijd 25 April 1934. De helft van den koopprijs kan onder eerst-hypothecair verband tegen 4i/4 pCt. rente 'sjaars in het vast goed gevestigd blijven. te Merselo. Notaris Holtus te HORST zal op Woensdag 10 Januari 1934 nam. 5 uur in de zaal van den heer H. Arts te Venray-Merselo, ten verzoeke van Mej. van der ZantLitjens, voor den tijd van 3 of 6 jaren publiek verpachten Een vruchtbare goed onder houden boerderij gelegen te Mer selo Kleindorp, groot circa 10 H. thans in pacht bij P. Cleven. Aanvaarding Paschen en slop- pelbloot 1934. te Castenray. De gemeente Venray zal publiek bij opbod verkoopen onder de ge wone betalingsvoorwaarden op Woensdag 10 Januari a.s. des na middags half twee ter plaatse in het Castenraysche bosch circa 250 slagen prachtig zwaar hout, palen, slieten en mooi brandhout. Degenen, die hun vroegere koopen nog niet hebben betaald, zijn uitge sloten. te Vierlingsbeek zal publiek op het stuk verkoopen; A, op\ Donderdag 11 Januari 1934, nam. 2 uur voor den heer J. H. Janssen—Janssen te Overloon: circa 200 slagen voor den voet gekapt zwaai; mooi dennenhout in zijn bosch a h. fietspad' van den Peelkant te Overloon naar Merselo, bij de boerden; „het Roozendaal". Bijeenkomst büj no. 1, B. op Vrijdag 12 Januari 1834, nam. 2 uur voor Mej. Wed, P. J. Crooymans te O vertoont circa 200 slagen I gekapt mooi dennenhout in haak bosch bij H. Goumans in het Helater te Overloon Bijeenkomst bij no. 3^. Keulsche en Bruine Vetpotten 8 ct. p. liter Gedroogde en Papierdarmen extra lage prijzen. Worden thuis bezorgd. Hofstraat 8 .10 Groote Batans-iwuerkoop Lappenparade MAGAZIJn DE ZOG ar.ws

Peel en Maas | 1934 | | pagina 10