JACFONÖÊ: TOHmiöSTf Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. VOORDEEUQSr/ï Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. VREDE... Uit het Buitenland Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 18 November 1933 Vier en vijftigste Jaargang No 46. MANUFACTURE (t .1 BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS MANUFACTURE BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVERTEN'i lEN 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7\cl. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DKN MUNCKHOK VKNBAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent DEN MENSCHEN, DIE VAN GOEDEN WILLE ZIJN. Sinds verscheidene jaren was het voor schrijver dezer regelen gewoonte om op of ter gelegenheid van Wapen- stilstands- dan wel Vredesdag voor de lezers van dit blad een artikel te schrijven ten behoeve van de Nooit- meer-oorlog-gedachte. Dat was altijd een moeilijk geval voor ons. Niet omdat we den vrede niet zouden minnen met hart en ziel en geen volledigen afschuw zouden hebben van geweld tusschen de menschen onderling, maar omdat we er ons zoo moeilijk toe kunnen brengen om ons te haDgen aan een leuze, door een mode, een zekere tijdsgeest in gegeven, eeD leuze zonder inirensieke waarde, een leuze van onbewuste onwaarachtigheid. We wilden willen den vrede wel, maar we ge loofden en gelooven er niet aan. Nu niet meer, maar tot voor kort was er een zekere moed toe noodig om dat te openbaren. Als we schreven over den Vrede3 dag, dan hebben we er op aange drongen, dat de menschen zouden beginnen met den vrede te brengen in zich zeiven, dat ze zouden leeren verdragen om des vredeswille, smart, verbittering, vervolging en onder drukking. De Nooit-meer-oorlog- gedachte van de laatste jaren grond de zich op afkeer van den oorlog, niet op liefde tot den vrede. Het is niet moeilijk om voor den vrede te ijveren, als er niemand is, die aan strijd denkt, maar wel is het moeilijk om den vrede te zoeken, tot elkeD prijs, als men belaagd wordt, belas terd, mishandeld, vervolgd of ver drukt. Tegen dergelijke dingen is een leuze geen pantser. Tegenweer ligt als een natuurlijke impuls in het wezen der menschheid omsloten en daarom is het onnatuurlijk om met elkaar een afspraak tè maken, dat men nooit en onder geen omstandig heden tot maatregelen van afweer zal overgaan. Zelfs fanatieke anti- militairisten giijpen naar middelen van geweld (denk aan hun optreden tegen Ds Hugenholz), wanneer ze meenen, dat hun beginselen niet langer op andere wijze te verdedigen zijn. We hebben dan ook altijd gezegd: de menschheid heeft tot heiligen plicht om te blijven ijveren voor den vrede, maar het is onpractisch en dom om te beginnen met een een zijdige ontwapening, zoowel op nationaal als persoonlijk gebied. Als we worden aangevallen of bedreigd, j zullen onze gevoelens inzake het nut of de noodzaak van tegenweer zich radicaal wijzigen, maar... dan is het te laat. Wie den vrede wenscht I moet de vredesgedachte propageeren, arbitrage op alle terrein des levens bevorderen en die moet eigen tem» perament leeren beheerschen. Eerst als de menschen individueel beter zijn geworden, als de vredeswil is gevaren in de massa's in de volke ren, dan pas zal er vrede kunnen zijn. De algemeene vredeswil zal aan de algemeene vrede moeten vooraf gaan, een wil, geboren uit hart en verstand, gestaald door beproeving, gelouterd door bezoeking. Maar nog eens zoo wilde men tot voor kort niet over den vrede en over de ontwapeningsgedachte gesproken zien. Nooit-meer-oorlog was de leuze van den dag en wie die leuze niet mee aanhief, was een barbaar. Al verklaarde hij dan ook den vrede hartstochtelijk langs een anderen en beteren weg te zoeken. Van het jaar voor het eerst hebben we niet meer over den Vredesdag geschreven. We wilden wel eens zien, hoe anderen er dezen keer over zouden praten. Welnu, we hebben geen serieus artikel over de Nooit- meer oorlog-gedachte gevonden. Het was ook zoo moeilijk. Daar hebben we den ontwapeningsenthou siast Prof. Einstein, de man, die de dienstweigering altijd zoo vurig heeft voorgestaan. Prof. Einstein heeft verklaard, dat hij dienstweigering niet langer goedkeurt en dat het noodig acht, dat een volk zich des noods met militair geweld zoukeeren tegen een aanslag op haar geestelijke vrijheid. Ja, ja. En de socialistische burgemeester vap Antwerpen, Camille Huysmans, denkt er juist zoo over. Hij verklaart, dat de Belgische socialisten in de voorste Belgische gelederen zullen strijden, als de Duitschers zouden pogen om de Belgische volksvrijheden te belagen. De Deensche sociaal-democratie en derzelver parlementaire leider staan een uitbreiding van bet leger voor, ook al om het fascisme buiten de grenzen te houden. En de Neder- landsche S.D A P. zei haar program gaan herzien in dat opzicht, dat niet langer de nationale ontwapening op den voorgrond zal worden ge steld, maar de internationale. En niet elke mobilisatie zal mogen worden gesaboteerd, meent de partij leiding. O.a. niet een mobilisatie, welke tegen een Duitschen inval gericht zou wezen Wat een verandering des geesten Men versta ons wel. Wanneer onze grond en onze geestelijke vrij heid bedreigd zouden worden, dan zullen we de sociaal-democraten heusch niet ailéén naar de grenzen laten optrekken. Neen, we gaan méé. Maar we vragen ons af wat hebben nu al die leuzen beteeken d, wat hebben ze voor waarde gehad, nu de dragers dier leuzen totaal van front veranderden op de eerste dreiging van een aanslag op wat ze hun geestelijk goed weten Als we den weg naar den vrede wenschen te vinden, dan moeten we van goeden wiile zijn of worden en het anderen maken, Het is de eenige weg Mussolini vindt den Volkenbond een absurditeit, het kapitalisme heet hij gevallen, het socialisme vernietigd, het parlementisme moet hara-kiri plegen, leve de corpora tieve staatsgedachte Frankrijk wijst gelijkberechtigdheid af, maar de Duitschers mogen in de Fransche Afrikaansche koloniën komen werken. Henderson wil het zinkende Ontwapeningsschip verlaten. De opgeslotenen in de Duitscbe concentratiekampen worden meereodeels vrijgelaten; ze hebben braaf gestemd. Beeldenstorm in Frankiijk. Mussolini heeft weer eens eeD groote rede gehouden. Allereerst vond hij bet lijd worden om den Volkenbond al vast te gaan be graven, nu deze... op sterven ligt. Bij de geboorte was de Volken bond goed, vond de Duce, maar nu de geestelijke vader. Uncle Sam, het wicht in Genève onverzorgd te vondeling lag en Japan, alsmede Duitschland, plus andere naties zich niets meer van het wicht aantrekken is het geval hopeloos geworden. Het ergste lijkt ons nog bet feit, dat een staatsman als de Duce zoo oordeelt. Dat doet meer kwaad, dan Japan en Duitschland tesamen door hun vlucht uit Genève konden aanrichten. Mussolini voelt zich blijkbaar geweldig groeien in aanzien, nu* het fascisme zegevierend over de wereid waart. En daarom heeft hij het aangedurfd om in zijn jongste „groote rede" ook met nadruk het feit vaa den ondergang van het kapitalisme vast te stellen, de ver brokkeling van het socialisme en de komende zege aan te geven van de corporatieve staatsgedachte- Het Italiaansche parlement, zoo zei hij, moet in het komende jaar nog voor een keer worden vernieuwd, omdat we met de scbeppiDg van de cor poratieve instellingen dan nog niet klaar zijn, maar daarna zal de Kamer aaDstonJs hara-kiri hebben te plegen, d w.z. zich zelve uit het leven moeten helpen. Het is niet alleen Rome, hetwelk alle vertrouwen in den Volkenbond heeft verloren. Ook de regeering Sarraut in Frankrijk heeft voor de Kamer verklaard dat in Genève geen resultaten meer mogelijk lijken, al wil Frankrijk er tot het laatste haar plicht blijven doen. Sarraut heeft aan Duitschland categorische gelijk gerechtigdheid geweigerd. tenzij vooraf een ontwapeningsovereen komst zou zijn aanvaard, waarbij Frankrijk's veiligheid voldoende was gewaarborgd. Om aan Duitschland Frankrijk's goeden wil te tooneD, verklaarde Sarraut, dat Frankrijk bereid is om aan Duitschers gelegen heid te geven aan de exploitatie der Fransche Afrikaansche koloniën mee te werken... Het is niet veel Paul Boncour heeft bovendien danig ge blaft naar de Oostzijde. Indien Duitschlaod herbewapent, zoo zei hij, zullen ook wij voortgaan met ons te bewapenen en het zal een wedstrijd worden naar den afgrond. De Fransche Kamer vond al die verklaringen schitterend en nam een motie van vertrouwen aan in het kabinet-Sarraut met 395—194 stem men. Het staat op het moment wan hopiger dan ooit met de ontwape ning. Ook de Engelscbe regeering heeft nu tot een aanzienlijke uitbrei ding van de vloot besloten. Ze acht zich bedreigd door andere vlootuit- breiJingen (Japan en de Ver. Staten) In GeDève heerscht groote opwin ding over het door Henderson geuite voornemen om af te treden als voor zitter van de Ontwapeningsconfe rentie. Sommigen nemen het hem erg kwalijk, dat hij als kapitein het zinkende schip ontijdig wenscht te verlaten, maar Henderson is ont moedigd en overtuigd, dat geen J resultaten meer mogelijk zijn te Genève. Dat moet hem trouwens onomwonden te kennen zijn gegeven door de delegaties van Italië. Hon- garijë en van Japan. De MarxisteD, die Zondag in de concentratiekampen zoo trouw voor Hitier hebben gestemd, krijgen hun belooniog. Een aantal opgeslotenen deze week in vrijheid gesteld. Slechts wat onverzoenlijken zullen nog achterblijven. In Frankrijk waart een moderne, politieke beeldenstorm. Politieke driften hebben zich geuit op een pas onthuld standbeeld van Briand. De daders waren politiek rechts-georiën teerd. Linkschen hebben toen Briand gewroken en een standbeeld van Déroulède vernield. Rechtschen braken als antwoord daarop het beeld van Briand verder af... Wal is er toch een waaDzin op ons on gelukkige, kleine wereldje 1 De wereld rond in 3,5 dag De bekende Amerikaansche vlieger kapitein Bennet Griffia is voornemens om, wellicht met den eveneens zeer bekenden Jimmy Mattern, het volgende jaar een vlucht om de wereld te maken in 3,5 dag. Het record voor deze vlucht is thans in handen van Willey Post met 5,5 dag. De leger en marine autoriteiten verleenen kapitein Griffin alle mede werking, om een speciaal vliegtuig voor dezen tocht te bouwen, dat waarschijnlijk in Mei of Juni zal starten. De machine zal in de lucht van benzine kuDnen worden voorzien, Griffin denkt te vliegen met een gemiddelde snelheid van 400 K.M, Hij neemt een kleine buitenboord motorboot mee, ingeval hij een noodlanding moet verrichten op het water. door de verschillende nieuwe regee- ringsvoorschriften. Voor bet onder wijs beteekenen die bezuinigingen het opheffen van 30 openbare scholen de betrokken leerlingen zullen over omliggende scholen worden verdeeld. De gemeente betaalt op het oogen- blik 264 boventalige onderwijzers uit (cijfers van *32)ook op deze post zal geminderd gaan worden. Het toegelaten maximum aantal leerlingen per klas zal worden verhoogd, voor de gewone scholen van 37 op 42. „Om practische redenen kan iets daarboven worden uitgegaan." Ook zullen zeer spoedig de voor stellen van B. en W. tot loons verlaging voor het gemeentepersoneel bij den raad worden ingediend, nu die voorstellen in het Georganiseerd Overleg met algemeene stemmen zijn afgewezen. Niet alleen tegenover Amsterdam heeft de regeering, voor wat de werkloozenzorg betreft, een meer tegemoetkomende houding aange nomen, maar aan alle gemeente besturen heeft ze een circulaire ge richt met de boodschap, dat op grooter uitkeering van het rijk aan spraak gemaakt zal kuDnen worden, als de financieele nood der gemeenten dat zou vereischen. Grooter uitkeering wil hier zeggen, méér dan het 45/76 deel der uit keering over '33, welke in de voor laatste regeeringscirculaire in uitzicht was gesteld. Het Zaansche raadsbesluit om den 1 Mei officieel als een feestdag te erkennen en deswege dien dag aan het gemeentepersoneel vrij-af met behoud van loon te geven, is door de Kroon nu definitief vernietigd. De 1 Mei mag niet worden gelijk gesteld met de algemeen erkende christelijke feestdagen en een officieele viering van den Meidag wordt beschouwd als een daad, welke tegen een juiste gezagshandhaving in gaat. De minister van binnenlandsche zaken heeft ia de begrootingsstukken bovendien nog gelegenheid gevonden tot het afleggen der verklaring, dat hij het uitsteken van roode vlaggen van openbare gebouwen, op welken dag dan ook, zal weten tegen te gian. leerden, wat lag die tijd van Heems kerk en Barentz voor ons toen niet in een nevelige verte. En heel prozaïsch vinden ze nu nog een riem en andere dingen in het eeuwige Poolijs, dingen, waar mee die groote vaderlanders uit de middeleeuwen zich hebben omhan gen of getooid Naar een aanmerkelijke tariefs- verhooging. Amsterdam zal de steuncormen behouden, maar overigens sterk bezuinigenop heffing van 30 openb. scholen De nieuwe loonsverlaging in het G. O. te Amsterdam afge wezen. Nieuwe regeerings circulaire over werkloozenzorg Geen officieele 1 Mei-viering Fusie tusschen revolutionnaire socialisten. Nieuwe omroep- regelingen. Wettelijke bepal n gen inzake cadeaustelsel, i Vonnissen tegen de muiters der Z. P. De overwintering op NovaZembla van Heemskerk c.s. De vernieuwde handelspolitiek der regeering zal, naar uit officieele be richten blijkt, ook spoedigst leiden tot een aanmerkelijke verhooging van de geldende invoerrechten. Bij de vaststelling der nieuwe rechten is ernstig rekening gehouden met de belangen van dè binnenlandsche industrie, welker leidende persoonlijk heden ter zake zijn gehoord. Het wordt niet ondenkbaar geacht, dat buitenlandsche exporteurs ons land nog met goederen zullen pogen te overstroomen, vóór de nieuwe tarieven geldende zullen worden, maar de minister van financiën zal terdege opletten en heeft met Economische Zaken reeds afgesproken, dat contin genteeringsbepalingen zullen worden afgekondigd, zoodra het gevaar werkelijkheid dreigt te zullen worden. In Amsterdam schijnen -de steun- normen tenslotte toch niet te zullen worden verlaagd. Dat resultaat is bereikt kunDen worden in de confe renties van B. en W. met de regee ring. Maar wel zullen streDge controle-maatregelen worden genomen van welke men verwacht, dat ze vele excessen zullen afsnijden, d.w.z. tot steunbeperkingen zullen leiden in de vele gevallen, waarin de steun door onjuiste voorstellingen te hoog werd opgevoerd. En ook anderszins gaat Amsterdam aanmerkelijk bezuinigen, gedwongen In deze tijdén, welke voor het Marxisme niet bijzonder gunstig schijnen, hebben O.S.P. en Rev. Soc. Partij het aangedurfd om een fusie met elkaar aan te gaaD. De heeren zijn het eens geworden over een beginselprogram en met Kerstmis zal het verbroederingsfes tijn officieel worden gevierd. De gefusioneerde partijen zullen streven naar de stichting van een nieuwe internationale, daar ze noch van de socialisten, noch van de communisten iets willen weten. Van het binnenlandsche revolution naire front op het momentoverigens geen nieuws, uitgezonderd dan de mededeeliDg, dat onze Indonesische en communistische afgevaardigde Roestam Ëffendi zich van de week aan de gevangenis gemeld heeft voor het ondergaan van de maand ge vangenisstraf, tot welke hij werd veroordeeld. Denzelfden dag is hij bovendien failliet verklaard. Hetgeen in onze dagen trouwens den braaf sten burger kau overkomen. o— Het schijnt, dat minister de Wilde toch nog op iets nieuws broeit, wat onze omroepregelingen betreft, al wil hij zijn plannen nog niet open baren. Binnenkort echter moet de afkondiging te verwachten wezen van een gewijzigde zendtijdregeling van nieuwe controle-maatregelen en van een beroepsinstantie. o— Ook moet een ontwerp van wet in vergevorderden staat van voor bereiding wezen, welke een wette lijke regeling van het cadeaustelsel iDhoudt. „Hoe" is nog niet bekend. o— De vonnissen tegen de eerste groep muiters van de Z. P. zijn voor de betrokkenen niet meege- vallen. Ze gaan in verschillende ge vallen boven de gestelde eischen uit De straffen varieeren van 6 tot 18 jaar. Alle veroordeelden zijn in hoo ger beroep gegaan. —o Verrassend zijn de berichten, wel ke uit Rusland tot ons komen over het vinden, door een wetenschappe lijke expeditie, van overblijfselen der hutten van Heemskerk en Barentz, gebruikt bij hun historische over wintering op Nova Zembla. In het volgend voorjaar gaat een expeditie verdere onderzoekingen doen. Toen we er op sehool van Van een sehoone plechtigheid. Zondag 12 November is voor vele Venraysche ouders en joDgens eeD heerlijke dag geweest. Ongeveer twintig jongens van ons St. Antonius Patronaat waren aan de beurt om geïastalleerd te worden als Jonge Wachten van Jezus Christus en omstreeks zestig Jonge Wachten zouden de fiere geloften van hun Wet hernieuwen. Begeleid door hun hopmans begaf zich de fleurige stoet naar het priesterkoor van de Paters kerk, waar de Hoogeerw. Heer Deken de H. Mis opdroeg. De koorbanken waren bezet door ouders, afgevaar digden van Jeugdvereenigingen, led^n der Patronaatscommissie, autoriteiten. Na het Evangelie hield de Direc teur ontroerd een korte toespraak. Spreker bedoelde de moderne, duide lijk door God den H. Geest gewilde bewegingen in het juiste licht te plaatsen Zwartkijkers en kortzich- tigen onder de braven en geniepigerds onder de slechten mogen de jonge Wacht tegenwerken, maar de Jonge Wacht vlakbij romdom Koning Christus geschaard zal niet wijken Vooral wees spreker op het dagelijk- sche wacht uur van de Venraysche Jonge Wachten met zijn apostolische t>?teekenis, en op groote liefde jegens de ouders, die zoo van harte mee werken. Onder de H. Mis, door de jongens gezongen, naderden zij mei hun niet genoeg te prijzen en aan te moedigen Leiders ter H. Tafel. Bij deze alge meene H. Communie sloten zich aan de Leidsters van de K J.V. Na een gezamenlijk gebed voor ouders, overheden, leiders, onder wijzers begon de plechtige Installatie. De Directeur las de Wet der Jonge Wachten voor, die kort is maar rijk van inhoud, en op zijn herhaalde vraag of zij de achtereenvolgende artikelen zouden onderhouden, ant woordden allen met luide stem: Wij beioven, wij willen. Vervolgens kwamen de nieuwelingen tot voor het hoogaltaar eD, de hand op de vlag leggende, zeiden zij de gelofte: „Ik beloof God lief te hebben, zijn geboden te onderhouden en volgens onze wet le leven." De reeds vroeger geïnstalleerde jonge Wachten strek ken de rechterhand uit naar de vlag en hernieuwden de geloften. De Directeur, herinnerend aan de lijfspreuk der R. K. Verkenners: „eiken dag een goede daad", vroeg nu aan de joDge Wachten of zij, steunend op hun Wet, tot lijfspreuk wilden kiezen: „eiken dag een bij zonder genoegen aan Vader en Moeder." Wat allen van harte be loofden. De Hoogeerw. Heer Deken wijdde nu de nieuwe uniformen met Christus monogram en sprak vervolgens de jonge Wachten met hun Leiders toe. zoo diep gevoeld en zoo recht uit het priesterhart komende, dat alle aanwezigen, toch alreeds diep ont roerd, er levendig door werden bewogen. Nadat Z H.E.W. aan allen zijn zegen had gegeven, werd dooi alle aanwezigen gezongen: „Aan U, o Koning der eeuwen 1" Door de goede zorgen van enkele jongedames was in de groote Patro naatszaal een flink en, omdat het al ver in den morgen was geworden, zeer welkom ontbijt gearrangeerd. Dit ontbijt was, omdat bet Patronaat het niet meer doen kan, aangeboden door de heeren leden der Patrooaats commissie. Er heerschte een aller gezelligste stemming. Op bet slot sprak de Edelachtbare Heer Burge meester de jonge Wachten toe. niet in een z.g. gelegenheidsspeech, neen. maar in woorden die men niet spoedig vergeet. Z.E.A. bad deze jongens in staat van genade om moedig en apostolisch zich te weren tegen de verleiding. Om zes uur in den Damiddag kwamen alle genoodigden weer bijeen in het Patronaat, na eerst het Lof te hebben bijgewoond. Ook de andere jongens van bet Patronaat waren aanwezig. De heer Jean Wijnhoven, directeur der Landbouwschool, opende den avond, als senior der jeugd leiders, en verzocht alle ouders der jonge Wachten dringend, doch ook vertrouwend, om hun medewerking. Zij moeslen o.a. hun jongens herinneren aan het Wachtuur, aan het morgen- en avondgebed der Jonge Wachten, aan de versterving om in uniform niet te rookeD. Begeleid door muziek van Mej van Rijswijck en enkele leden van het Salon-orkest werden nu enkele tientallen „Levende Beelden" ver toond, genomen uit de levens der Jonge Heiligen die patronen zijn van de Groepen der Jonge Wachten. Bijra alle beelden waren mooi en treffend. Vóór de vertooning der beelden van St. Aloysius, verzocht de kleine heraut, die telkens in kinderlijke taal de beelden inleidde, aan den Directeur vaa de K.J.V. Kapelaan Teunissen, om de drie Weesgegroeten voor te bidden ter eere van de Zuiverste Maagd Maria. Allen stonden oogenbiikkelijk open, nadat Kapelaan Teunissen een aan genaam woordje had gezegd over samenwerking, baden allen met hem mede. Toen de „Levende Beelden," hier daar afgewisseld door bizonder in den smaak vallende voordrachtjes van Jonge Wachten, waren afge- loopen, werd een kluchtspel vertoond. Een zekere zenuwachtigheid van sommige jonge acteurtjes werd door het toegenegen publiek gaarne ver geven. Vervolgens werden door de jongere gymnastiekclubs „Sint Polycarpus" „Sint Frans van Assisi." onder leiding van den heer H. W. van Aarssen, enkele fraaie standen uit gevoerd, waar de menschen altijd plezier in hebben. Dan de Apotheose. Met hun Jeugdleiders stonden alle Jonge Wachten op het tooneel. Hoog op den achtergrond St. Antonius met het Christus Kindje, omgeven door engelen. Met palmen en lelies in de hand zongen alle Jonge Wachten het lied der Jonge Wachten. Een tref fend schouwspel. De E.A. Heer Burgemeester, die s morgens de jonge Wachten had toegesproken, richtte zich thans tot hun ouders, en bezwoer hen in bezielde taal om toch den tijd te begrijpen en van heeler harte mede te werken. Het is een dag geweest een Te Deum waard. De Jonge Wachten gaan nu onder Gods zegen voort op den ingeslagen weg en nieuwe Groepen worden gevormd. VENRAY. 18 November 1933. Burgen eester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne verga dering van 6 Juli 1933 is vastgesteld de volgende verordening VERORDENING tot bestemming en aanduiding van een strook grond als toekomstigen weg en tot bepa ling van een voorgevelrooilijn voor dien weg, waarbij is besloten A. de strook grond, op de bij dit besluit behoorende teekening door stippellijnen in bruin inge sloten, te bestemmen en aan te duiden voorzoover niet reeds thans als openbare weg beslemd en in gebruik als toekomstige weg als voorgevelrooilijn voor wo ningen en andere gebouwen aan den sub A bedoelden toekom stigen weg te bepalen de even wijdig aan gemelde stippellijnen getrokken lijn, zooals op de bij dit besluit behoorende teekeniog eveneens in bruin aangegeven. Zijnde deze verordening overeen komstig het bepaalde in de Woning wet door de Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 31 October 1933, 4e ^fdeeling La, 11162/5 N goedgekeurd. En is hiervan afkondiging ge schiedt, waar het behoort, den 13 November 1933. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN. Voorgevelrooilyn Venray. Ter openbare kennis wordt ge bracht, dat door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd het Raadsbesluit van 6 Juli 1933 tot aanduiding van een strook grond, gedeeltelijk reeds thans als weg (landweg) is gebruik en loopende van den Stationsweg, langs den rand van het vastgesteld uit breidingsplan (Oostsingel), kruisende den Ouden Oostrumscheweg naar den Leunscheweg en verder dezen kruisenden tot den weg Venray— Deurne en tot bepaling van een voorgevelrooilijn voor woningen en andere gebouwen aan bedoelden toe komstigen weg. Venray, 15 November 1933. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Broeder Paulus Smets f Zondag j.l. overleed in „Huize St. Servatius" alhier de Eerwaarde Broeder Paulus Smets van de Con- 1 gregatie der Broeders van Liefde in

Peel en Maas | 1933 | | pagina 1