(iemengde Berichten Disti Ir dr* v> BEKENDMAKING. Het kantoor van den Gemeente ontvanger, is vanaf 11 tot en met 14 November a.s. voor het publiek ge sloten. Voor het doen van betalingen vervoege men zich ter Secretarie. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO, Crisis-Rundvee-Centralc. Te Venray zal vanwege de Ctisis- Rundvee-Centraie wederom gelegen heid gegeven worden tot levering van Rundvee op 15 November van 911 uur v.m., deze keer vermoede lijk aan het Station, wijl dit niet met de Marktdag samenvalt. De veehouders worden er wel op attent gemaakt, dat de aangifte voor levering moet geschieden minstens een week voor de levering aan de plaatselijke zaakvoerders der Varkens- Centrale. Onze dorpsgenoot, de Heer Johan Zwitserlood, is tijdelijk aange steld als hulponderwijzer in de Kath. Bijz. School te Helden-Grashoek. Bouw vergunning;. Ingevolge de bouwverordening werd vergunning verleend aan Th. A. Gielens tot het bouwen van een woonhuis aan de Heide. Voor het Kantongerecht te Venlo werd deze week tegen P. S. te Venray f 3 of 3 dagen geëischt en verbeurd de in beslag genomen varkens, wegens overtreding der Crisis-varkenswet. Fruitveiling te Oostrum. Marktbericht van 8 Nov. 1933 APPELEN: Bellefleur I 11.40 tot 11.80; II 9.40 tot 10.70; III 8 50 tot 6.90; licht gekl. I 10.—; II 8.10 tot 9.-; III 6.70; Ster 8.30 tot 11.30; Boscoop 12.— tot 12.30; Courtpendu 9.10; II 8.20 tot 8.30, PERENPondsperen 6.20 tot 6.80; Brederode 7.90; Herfstperen 5.60 tot 6.60; Jodenperen I 7.90 tot 11.50; II 5.80 tot 6.40; IJsbouten 5 tot 6.70; Noten 0.50. GEVONDEN een dames glacé handschoen, 1 gummi laars (arbeiders model). Inlichtingen gemeente-politie. TOEGELOOPEN een hondje. Inlichtingen Marechausseekazerne Door de gemeentepolitie wer den enkele personen bekeurd wegens het niet tijdig aanmelden bij verhui zing. dagnamiddag van drie tot vijf uur. „Aser Ben Aser" is een arme zwerversjongen, door iedereen gemin acht en verstooten. Zoon van een der arme Herders van Betlehem, weet hij dat de Messias alreeds geboren is. Als hij dit vertelt, wordt hij bespot, ja mishandeld. Op zijn zwerftochten komt hij terecht in Nazareth en ontmoet den kleinen Jezus. Her stuk is min ge schikt voor kinderen onder de negen jaar, die er niet genoeg van begrijpen en dan lastig worden voor de anderen. Toegangsbewijs voor de kinderen en geleidsters 25 ceDts eerste rang. Deze rang is klein. Tweede rang 15 cents (voor twee kinderen uit één gezin 25 cents). Derde rang 10 cents (voor drie kinderen uit één gezin 25 cents.) Plan is om des morgens een honderdtal kaartjes te doen uitdeelen aan kinderen van werkloozen en dgl. Er worden in geen geval méér kinderen toegelaten dan er zitplaatsen zijn. ZANGREPETITIE. Donderdagavond om half 8 zal in de Parochiekerk wederom een zang repetitie gehouden worden onder leiding van Pater Eliseus Bruning O.F.M. Zie Kerkelijke Diensten. Zilveren kloosterjubile. Donderdag herdachten de eerw. zusters, Ursule, Anastace, Constance n Alphonse in het pensionaat Jeruzalem" te Venray den dag, waarop zij voor vijf en twintig jaar werden geprofest. HORST. Op 19 November a.s. hopen de heeren G. v. d. Beuken, Markt, J. Peeters, Herstraat en A. H. van Well, Steenstraat, den dag te herdenken, waarop zij 25 jaar geleden werden gekozen als lid van het kerkelijk zangkoor alhier. Dezer dagen werd in de Land- bouwhuishoudschool een cursus ge opend ter verkrijging van het diploma Voedings-controleur." Er wordt deelgenomen door 23 jongelieden uit verschillende gemeen ten uit Noord-Limburg, vanaf Otter sum tot Helden. Deze cursus omvat 8 lessen van 3 uur telkens en wordt gegeven door de heeren Ir. J. Timmermans, Rijks- veeteeltconsulent en Zuidema.Z N.Z. tot wijziging der Politieverordening Het bouwen van een heeren huis te Venlo aan den Hamburger singel onder architect Jac. Grubben. Blerick, werd opgedragen aan H. Oudenhoven Lzn. alhier voor de som van f 12612. Aanbesteding. Donderdag werd op de Smakt aanbesteed het bouwen eener moderne boerderij voor rekening van de Wed. Asselberghs, aldaar. Ingeschreven werd als volgt Reijnders, Wanssum f 8810 Gebr. Oudenhoven, Venray f 8800 H. Oudenhoven, f 8740 Vissers, Wanssum f 8720 Houwen. Oirlo f 8600 Gerrits-Claassen, Overloon f 8490 G. Verstralen, Venray f 8488 Th. Maassen, f 8482 Piet Vollenöerg f 8428 Geurts, Vierlingsbeek f 8360 L. Volleberg, Venray f 8350 Schrijen, Boxmeer f 8172 Piet Koenen, Holthees f 8170 Van Dijk, Beugen f 7239 Fransen, Beugen f 7108 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 17 October 1933 is vastgesteld de navolgende verorde ning Verordcnin „Algemoene Venray." Eenig artikel Het eerste lid van artikel 44 wordt vervangen doot een nieuw eerste lid, luidende als volgt Artikel 44. 1. Het is verboden op of aan den openbaren weg oi' aan huizen gelden in te zamelen hieronder mede begrepen het inzamelen door middel van het aanbieden van onge adresseerde circulaires, inteekenlijsten, voedsel- of steunbons of soortgelijke stukken en het verkoopen van bloempjes, speldjes, vlaggetjes, knoop jes en dergelijke zonder vergun ning van Burgemeester en Wethouders Uitgezonderd hiervan zijn alle inzamelingen krachtens vergunning, bij de wet of door een hooger gezag verleend. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Limburg volgens hun bericht van den 31 October 1933, 4e afdeeling La. 11480/ 4 U in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den 8 November 1933. Burgemeester en Wethouders vnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. „Aser Ben Aser." Zooals men in een advertentie in deze courant kan lezen, wordt een stuk van dezen naam gespeeld voor de kinderen. Dit zal door een gezel- HORST. Door den controleur der varkenscentrale, den heer B. uit Lottum, werd alhier bij den land bouwer H. een varken in beslag genomen, daar het niet van hst ver- eischte oormerk voorzien was. Op verzoek van dien controleur ver klaarde zich een ander landbouwer bereid, het in beslag genomen varken eenige dagen in zijn stal te houden en te voeren, tot het kon afgeleverd worden aan de varkenscentrale. Tot verwondering echter van den bereid vaardigen landbouwer, vond deze echter den volgenden morgen het varkenshok wijd open staan en het in beslag genomen varken verdwenen. Alle nasporingen om het terug te vinden zijn tot heden vergeefsch geweest, zoodat de betoonde activiteit van den controleur nog geen succes heeft opgeleverd. Tot oppeibrandmeester der vrij willige brandweer alhier is gekozen de heer G. Boekesteyn. OVERLOON. Bij het alhier ge houden examen der militaire voor oefeningen, slaagde van de 7 candi- daten er slechts 3 n.l de heeren F. Beckers en A. Arts alhier en P. Niessen te Vierlingsbeek. HOLTHEES-SMAKT. Thans kunnen we melden, dat de vernieu wing der St. Josephskapel zoo ver is gevorderd, dat zij morgen Zondag officieel in gebruik zal worden ge nomen. BLITTERSWIJCK. Donderdag middag brak er door het gloeien van een kachelpijp brand uit in de stal van het Missiehuis alhier. De studenten, die juist aan het eten waren, sprongen direct op. om met vereende krachten den brand in zijn begin te stuiten. Dapper klom men zij langs de ladder naar den zolder, van waaruit de vlammen reeds door het dak sloegen en bluschten den brand met een paar dozijn emmers water. Verzekering dekt de schade. SEVENUM. Op verschillende stallen heerscht het mond- en klauwzeer. Gelukkig is het in de meeste gevallen niet van ernstigen aard. Aangifte moet zoo spoedig mogelijk geschieden, ter voorkoming van uitbreiding. Kamer vun Koophandel voor Noord-Liinburg. Dinsdagnamiddag vergaderde de Kamer van Koophandel, onder voor zitterschap van den heer Haffmans. Subsidies aan den Handelscursus van den R.K. Middenstand te Ven ray; aan bet Economisch Instituut voor den Middenstand te 's Graven- hage; het St. Thomas College te Venlo, de R.K. Handelshoogeschool te Tilburg en aan de vereeniging Nederlandsch Fabrikaat werden goed gekeurd. Door de afd. Kleinbedrijf van de Kamer werd voorgesteld maatregelen te nemen inzake het marktwezen te Venlo, in zooverre het betreft den marktverkoop van koopmansgoederen niet behoorende tot producten van land- en tuinbouw en veeteelt. De voorgestelde maatregelen zijn o.a. verhooging van het marktstaan- ten plaatsruimte vast te stellen op 3 vierkante meter. De Kamer besloot naar aanleiding van dit voorstel een adres te richten aan den gemeenteraad van Venlo, Douane slaat haar slag. In een café op de heide tusschen Venlo en Kaldenkirchen is door de douanebeambten een groote partij smokkelwaar gevonden en in beslag genomen. Ook op een vrachtauto en twee karren, welke aldaar aan wezig waren, heeft men beslag kunnen leggen. Het nieuwe Venlosche ziekenhuis Het nieuwe Venlosche Ziekenhuis dat nagenoeg geheel voltooid is, zal op Vrijdag 24 November officieel in gebruik worden genomen. Geen bioscopen open. De exploitanten der Venlosche en Tegehche Bioscooptheaters deelen mede, dat er geen sprake van is, dat een der gesloten theaters geopend zal worden alvorens een bevredigende oplossing is tot stand gekomen. De smokkelhandel naar Nederland Teneinde het den ontvanger van het grenskantoor bij Arcen, onmoge lijk te maken zich met de mare- chaussee's van andere gemeenten in verbinding te stellen, bij het even tueel passeeren van een smokkelauto hebben smokkelaars door middel van een draad de telefoondraden „geaard". Geen poging wordt door de smok kelaars ongebruikt gelaten om den douanebeambten te ontgaan. Kerknieuws. Z H. Exc. Mgr. dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, heeft benoemd tot pastoor te Echter- bosch den Weleerw. Zeergel. Heer P. J. J. H. M. Cramer, die leeraar was te Rolduc. Politic-Commissaris te Maastricht De Commissaris van Politie te Maastricht, de heer F. J. P. L. Soeten bereikt heden den leeftijd van 65 jaren. In verband hiermede heeft hij besloten zijn functie neer te leggen. Hij heeft zijn ontslag aanvrage met ingang van 1 Januari a.s. ingediend. Goedkoop vleesch voor inga- werkersgezinnen De Ned. R. K. Mijnwerkersbond heeft aan de ministers van Econo mische Zaken en Sociale Zaken een adres gericht waarin inwilliging wordt verzocht van onderstaand verzoek „Er is vleesch (in een of anderen vorm verwerkt) aan den prijs van 35 cent per K.G. beschikbaar gesteld voor arbeiders die geheel werkloos zijn. Gezien den ellendigen toestand van duizenden mijnwerkersgezinneD en den zwaren arbeid die mijnwer kers hebben te verrichten, vragen wij U beleefd om dit vleesch tegen denzelfden prijs, ook beschikbaar te willen stellen voor onze mijnwerkers gezinnen. Hierdoor zouden zij beter in staat zijn, zich het benoodigde vleesch te koopen, dat zij thans veelal moeten ontberen." het gasthuis te Uden overgebracht. Omtrent de oorzaak van het on geval tast men nog in bet duister. Vermoed wordt dat de beide jonge lieden oneenigheid met elkaar heb ben gekregen ofschoon bekend was, dat beiden goed met elkaar konden opschieten. Het onderzoek wordt dienaangaande met kracht voortgezet. Nader meldt men In het drama, dat zich Woensdag avond te Uden heeft afgespeeld, is licht gekomen. Het blijkt dat de 14-jarige L., wiens lijk men bij het huis van zijn vriend vond, het slacht offer is geworden van een wat al te hardhandig stoeipartijtje, waardoor de vriend in zijn radeloosheid wel haast krankzinnig is geworden van schrik. Voor de politie heeft hij een volledige bekentenis afgelegd. Omzetbelasting. Dinsdag is afgekondigd het Staats blad no. 546. bevattende de wet van den 25sten October 1933, tot heffing van een omzetbelasting Zooals men weet, ligt het in de bedoeling van de regeering dat de wet uiterlijk op 1 Januari 1934 in werking zal treden. Het is intusschen nog niet bekend of inderdaad aan dezen datum zal worden vastgehouden, of dat men doordat de voorbereidende werk zaamheden eerder gereed komen alsnog een vroegeren datum zal kunnen vaststellen. Middenstandsactie tegen warenhuizen. Uitgaande van de Bossche Mid denstanders heeft het Genootschap Nederlandsch-Berlijnsch Midden- standsverweer in „Casino" te 's-Her- togenbosch een groot-protest-verga dering belegd, ten doel hebbend den middenstand in het geweer te roepen tegen de warenhuisbedrijven. De vergadering was zeer druk bezocht. Inleiders waren de heeren Alpb Donders, oud-lid van den Gemeente raad van Tiiburg en W. Sassen, wethouder van Geertruidenberg. schap van elders geschieden, in het geld van 40 ets. tot t 2 per vierkan- r St. Antonius-patronaat a.s. Woens- te meter en de minimum te verpach -lijk werd in beslag genomen en naar van de fiets, Geheimzinnige moord te Heesch by Oss. Donderdagavond omstreeks 6 uur is te Heesch bij Oss, de 35-jarige J. van Boxfel uit Uden, een zwerver, vermoord. De man had in den loop van den dag verschillende café's bezocht met een troep woonwagenbewoners. Om zes uur kwam hij alleen binnen in het café „de Zwaan" te Heesch, onder den uitroep „Ik sterf." Hevig bloedend viel hij daarop neer. Ds vrouw des huizes waarschuw de in allerijl dr. v. Binsbergen uit Nistelrode, die spoedig ter plaatse was. Deze constateerde, dat de man een levensgevaarlijke steek had in de borst. De burgemeester van Heesch werd eet het geval in kennis gesteld en deze waarschuwde het parket in den Bosch. Op weg naar het ziekenhuis is de man overleden. Omtrent het misdrijf tast men vol komen in het duister. Waar de daad is gepleegd, is niet bekend, evenmin als men iets weet. wat er de aan leiding toe kan zijn geweest. LIJK VAN EEN SCHOOLJONGEN GEVONDEN. Toen Woensdagmiddag de 14- jarige J. Lammers, zoon van den directeur van de boterfabriek te Uden na schooltijd niet op den ge wonen tijd thuiskwam werd hiernaar een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat de jongen op het gewone uur van school was gegaan, doch men wist niet waarheen. Toen men des avonds nog niets van den jongeling had vernomen, stelde men de mare chaussee te Uden van het geval in kennis, die het onderzoek met kracht voortzette. De geheele omgeving werd afgezocht. Des avonds om tien uur vond men op het erf van L. onder een grintmolcn het lijk van den 14 jarige Lammers. De onmiddellijk gewaar schuwde geneesheer dr Peeters uit Uden kon slechts den dood consta- teeren. De 17-jarige zoon van L. werd in verboor genomen met het gevolg, dat deze jongeman in voor- loopige hechtenis werd geplaatst op het gemeentehuis te Uden. Het parket van 's Hertogenbosch arri veerde nog denzelfden avond. Het WAARSCHUWING. In verschillende dagbladen komen advertenties voor van den volgenden inhoud„Te koop, nieuwe bonte katoenen lappen, 80 ct, per K.G. of 5 cent pei el. Zending rembours Noordhoek-Hegtstraat 73 'Lonneker. Deze advertentie wordt geplaatst door een zekeren Gritter, wonende te Lonneker. Wanneer een bestelling wordt gedaan ontvangen de bestellers eenige dagen een pak inhoudende plm. 1 K.G. waardelooze lappen. De Burgemeester van Lonneker waarschuwt tegen bedoelden Gritter. Wanneer wijziging van Winkel sluitingswet De middenstand ziet met belang stelling uit naar het ontwerp tot wijziging der Winkelsluitingswet, dat minister Verschuur heeft toegezegd „binnenkort" te zullen indienen. Bij informatie verneemt de Tel. dat het ontwerp in vergevorderden staat van voorbereiding is. Er moeten echter nog enkele adviezen worden afgewacht van buitendepartementale instanties. Daardoor is niet nauwkeurig te zeggen, hoeveel weken het nog zal duren voor het ontwerp de Kamer zal worden aangeboden. In ieder geval zal het echter spoedig ge schieden. Vrachtauto tegen een boom gereden. Woensdagnacht omstreeks 12 uur is te Terheijden bij Breda een vracht auto van de „Transhollandia-expres" tegen een boom gereden op den weg Breda-Roosendaal-Antwerpen. De 27-jarige bestuurder E. C. Vos af komstig uit Bareudrecht werd bij dit ongeval zoo ernstig gewond, dat hij kort daarna aan de gevol gen is overleden. Uit de bietencampagne. Aan de Coop. Beetwortelsuiker fabriek „Dinteloord" werden in de afgeloopen campagnewerkweek niet minder dan 29.268,000 K.G. bieten verwerkt, een aantal K.G. bieten als nog nooit in een week hier werd bereikt en waarmede dus alle vorige records zijn geslagen. Vroeger jaren verwerkten de middelmatige fabrieken ongeveer zulk een kwantum in de geheele campagne. Voor een schreeuwend kind op den loop. Een dief verschafte zich toegang tot de woning van den heer Frans den O. te Schijndel. Door de stal deur vond hij den weg naar de slaapkamer der bewoners. Hier had hij de brutaliteit een „kabinet" te openen, het goed der huisvrouw in te pakken en een hoeveelheid geld van anderen in zijn zak te doeu verdwijnen. Plots echter werd de kleine in de wieg wakker, zag den vreemden man en zette een keel op. De indringer zette het toen, met medeneming van zijn buit, op een loopen, maar liep zoo hard het huis uit, dat hij zijn fiets, waarmee hij blijkbaar was gekomen aan de voor deur liet staan Op het geschrei van het kind, schrokken de ouders wakker en zagen, dat de oude kast open stond, overhoop gebaald en geplunderd was. Bij nader onderzoek vonden ze de flets aan de deur. De politie zoekt nu den eigenaar Kind liep op zyn moeder toe. Woensdagmiddag omstreeks twee uur reed zekere mevr. H. op de fiets over den Kasteelweg te Eind hoven in de richting van haar aan dezen weg gelegen woning. Haar driejarig zoontje zag haar aankomen en plotseling stak het kind, dat op zija moeder wilde toeloopen den rijweg over. Op hetzelfde moment naderde een drietons vrachtauto, be stuurd door den chauffeur W. v. G, uit Wintelre. Deze trachtte nog een aanrijding te voorkomen door uit te wijken en sterk te remmen, doch dit lukte niet. Het kind werd voor moeders oogen aangereden en op slag gedood. De bedrieger bedrogen. Een boertje uit de omgeving van Apeldoorn toog per fiets op weg met een zak aardappelen, waarin een bovenlaag van apppels. Bij de kom van Apel doorn vroeg een controleur va a de Aardappel-centrale hem naar den in houd van den zak. „Appels", zei het boertje. De controleur keek in den zak. bevond den inhoud in orde en het boertje kon verder gaan. Dat het zoo gesmeerd zou loopen had hij niet gedacht. Bij 't opstappen speelde zijn emotie hem leelijke par ten en met flets en al rolde hij om ver. Voor de oogen van den verbaas den controleur verspreidden zich daarbij weinig appels, maar veel aardappelen over den weg. Het boertje was er toen gloeiend bij Een ton cadeau. De Staatscourant van Woensdag avond bevat een heuglijk bericht. Een landgenoot, begaan met het lot van minister Oud, heeft diens zorgen eens willen verlichten. Hij offerde een ton, zeggen en schrijven hon derdduizend gulden voor de schat kist des rijks. En als toppunt van bescheidenheid bij zooveel vader landsliefde en gemeenschapszin maakte hij zijn naam niet eens be kend. In den Haag zijn ze echter gewoon met miliioenen te rekenen en zeker in dezen tijd van ontzagwekkende tekorten is honderdduizend gulden niet veel meer dan een druppel op een gloeienden steen. Om mr. Oud blij te maken is er een heele emmer van die druppels noodig. Vermoedelijk daarom beperkte de minister zich dan ook tot de vol- gande laconieke mededeeling in de Staatscourant GIFT. De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist van een onbekende is ont vangen een bedrag van f 100.512.50, Vlot gekanteld. Donderdag is in den vroegen morgen een noodlottig ongeval ge beurd in den Wieringermeer. De arbeiders uit Barsingerhorn en Mid- denmeer moesten per vlot één der kanalen oversteken en in den regel gaan op zoon vlot, zooveel moge lijk arbeiders. Toen het nog duister was. is dit vlot door onbekende oorzaak gekanteld en geraakten vier arbeiders in het water, waarvan er twee verdronken. Onveilbaar. We lazen in „St. Antonius", maandschrift der Nederlandsche Minderbroeders, de volgende aardige anecdote: Op een publieke verkooping werd ook een oude buste van Paus Leo XIII geveild. De deurwaarder zette in met tien gulden. Maar er bleken geen liefhebbers te zijn. Eindelijk mijnde hij af tot één gulden Nog geen kooper. De deurwaarder boos „Is er dan niet één katholiek, die een gulden over heeft voor den Paus Weet jij dan nog niet", riep iemand uit het publiek, „dat de Paus onveilbaar is Versch brood. Versch brood snijdt men gemakkc lijk met een broodzaag of met een verwarmd mes. Duitscke autodieven voor den rechter. Woensdagmorgen is voor het Landesgericht te Düsseldorf het groote proces begonnen tegen de autodievenbende van Willy Schon en consorten. Reeds een uur voor den aanvang der zitting was de zaal propvol met toehoorders, waar onder talrijke Nederlanders, meestal autohandelaren. Te ongeveer 9 uur werden de elf verdachten binnengeleid. Kort daarna kwamen de leden van het gerechtshof binnen, die met den Duitschen groet worden verwelkomd. Afghanistan rouwt. Uit Calcutta wordt gemeld, dat de moordenaar van den Afghaan schen koning Nadir Khan een ver trouwde vriend en hoveling van den koning zou zijn geweest. Omtrent de motieven en den persoon van den moordenaar is nog niets bekend. Op het Afghaanscbe consulaat te Bombay werd het bericht van den moord op den koning ontvangen in een code-telegram met den volgenden tekst „Z. M. Nadir Shah Gbazi is tot martelaar geworden vanwege den moord door de hand van een verrader op Woensdag te 15 uur De geheele natie is in rouw om baar geliefden koning en heeft een stemmig trouw gezworen aan Zijne Majesteit Mohammed Sahir Sbab, den zoon van den gestorven koning' Het land is rustig. De moord kan belangrijke gevolgen en invloeden op de geheele Mohammedaansche wereld hebben. De Engelsche troepen in de Noord-Westelijke provincies staan gereed, om eventueele opstandige bewegingen onmiddellijk te onder drukken. HET EINDE DER PROHIBITIE IN AMERIKA. Carolina Noord en Carolina-Zuid hebben droog ge3temd, Pennsylvanië en Ohio nat. Thans heeft ook Utad nat gestemd hetgeen dus het einde van de prohibitie beteekent. Het resultaat in Kentucky is nog niet bekend, doch dit zal niet meer kunnen beletten dat 5 December a.s. de prohibitiewet formeel wordt op geheven. Bij de Dinsdag te Louisville in den staat Kentucky gehouden ver kiezingen is het tot ernstige vecht partijen gekomen, waarbij in totaal 4 personen gedood en 6 gejond werden. Burgerlijke Stand Venray van 3 tot 10 November 1933. GEBOREN Catharina M. G. Rambags, Castenray Johannes L. Lucassen, Patersstraat Margaretha W. L. Smits, Castenray Jacqueline W. Janssen, Jan Hensenstr. Hendrina W. M. Janssen, Patersstraat Louis M. M. Voermans, Hoogriebroek Johannes J. M. Gielen, Merselo Huberta L. P. Gommans, Oirlo GEHUWD Hendrikus F. G. Peeters, oud 23 jaren landbouwer, en Maria J. H. Martens, oud 33 jaren, z.b., beiden te Venray OVERLEDEN Hendrikus Versteegen, weduwn. van Johanna H. Hubers oud 81 j. Merselo Petrus H. M. Camps, echtg. v. Anna M. van de Pas, oud 6a jaren, Heijde. Anna C. G. van Opbergen, echtgen. van Antonius H. Martens, oud 36 jaren Leunen. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in de H. Missen van 8 en 10 uur Liefdadigheidspreek en collecte, 2 uur kleine Congregatie, 3 uur Lof. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Gerard Wismans en Johanna Poels, 8 uur jaarg. 2e klas voor den H. E. Heer J. Oomen, half 9 begrafenis van de Wed. Siebers kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor de overleden familie Schreurs en Peeters 8 uur uitvaart voor de Wed. Siebers. Woensdag half 8 leesmis voor Hubert Camps als lid der H. Familie, 8 uur Sol. jaarg. voor L. v. Valkenburg, J. v. Tricht, H. Verhofstad, huisvrouw en kiuderen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis voor Hubert Camps, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Cornelis Raedts en Petronella Smits. Vrijdag half 8 Zieledienst voor de vrouw van Frans van Geenqn, 8 uur jaarg. voor Lambert Poels en echtge- noote. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Voortaan wordt biecht gehoord van 3 tot 5 uur. Op Zondag 26 November zal hier in Venray de R.K. Werkliedenvereeniging een .Socialen" Zondag houden. In de H. Missen pree-t Aalmoezenier Roncken 's Namiddags in 't Lof heeft plaats de Vaandelwijding voor de Propaganda- club Credo Pugno, door den H.E. Heer Deken. Aalmoezenier Roncken houdt de vaandelrede. Na het Lof een groote vergadering, waar verschillende sprekers o.a de bekende leider van de Jonge Werkman uit het Bossche diocees, de Z.E. Heer Rector Mommesteeg uit Nij megen, het woord zullen voeren. A.s. Donderdagavond om half 8 zal hier in de Parochiekerk een algemeene Zangrepetitie gehouden worden door Pater Eliseus, voorafgegaan door een korte verklaring van de H. Mis en ge volgd door een kort Lof. Wij verwachten een trouwe opkomst niet alleen van de vrouwen en meisjes maar ook van de mannen en jongelin gen. Hoe beter gij allen de H. Mis begrijpt, des te inniger zult gij er aan deelnemen en des te meer vruchten eruit trekken. Wie een groot of klein missaal heeft gelieve dat mee te brengen. Paterskerk Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting 8 uur Hoogmis en preek. In alle H. Missen collecte der St. Vin- centiusvereeniging. Bijzonder aanbevo len. Kwart over 9 H. Mis en verga dering der Jongelingencongregatie, kwart voor 5 gezongen Vespers, half 6 Lof. Maandag feestd H. Didacus, volle afl. o.g.v., 7 uur H. Mis voor de overl. leden v.d. Francisc. Missiebond. Dinsdag feestd H. Josephat, volle I. o.g.v., 7 uur Hoogmis voor Z.E P. Donatus, half 6 Lof. Woensdag 7 uur gel. H. Mis voor H. Camps als lid der D.O., welke de ter tiarissen gelieven bij te wonen Donderdag feestd. H. Agnes v. As- sisie, volle afl. o.g.v., 7 uur gez Re quiemmis voor P. Theunissen Vrijdag 7 uur pl. Lijkdienst v.d. overl. leden der Aartsbroedersch., half 6 H. Kruisweg en zegen met 't Allerheiligste Deze week zal de botermijn gehou den worden in Venray en omstreken Heden na de Hoogmis geen bestuurs vergadering der Derde Orde. Patronaat. De ouders der Jonge Wachten die ge-installeerd worden en ouders der Jonge Wachten, die reeds ge-installeerd zijn, worden vriendelijk uitgenoodigd de H. Mi °P De kei kerkb zelfde noodig Jonge 7 aam plaatst Van butie Palron Zondei die tij het Pa b.v. toegan GEI Bloemt dina berg d P. Maash Kempe mus van D; GEI 27 jaa beiden W. M. Zej hees. G. en R OVE kens, 31 Beckers G. Johani huwd, Kaï 2 boei 1 huis! 2 1 bedr 1 jong 1 boert Keuken 2e mei] dagmei Keukei Melkks Tuinde Smidski Metsela arbeiders, brieksarbt bankwerki beslag, da 5 burga 1 meub 1 leerlii 6 jonger Boekhot Boeremi Ad Onzen voor verl Venray, H» De dekgei 1 We Venre bij Tl gerhol P< 25 cent

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2