G. BAKEN, Schoolstraat beste adres voor H. W. VAN AARSSEN De Puntjes op de i Binnenland. Gemengde Berichten Advertentiën prima kwaliteit Cocos, Tapijt, Loopers, Matten, Gang- en Traploopers. ■H BOEKBINDERIJ Hl Vakkundig adres voor inbinden van alle Boekwerken. de „verstandige" in twee minuten z'n fortuin. En, ik herbaal 't; waarom niet als er geen God bestaat. Ze was stil voor epn oogenblik. Dus volgens u... hernam ze. O. neen. niet volgens mij... Dat is volgens de logica van alle .eeuwen. Er is keusMen moet God terug brengen in de samen leving, Hem terug brengen, niet door een achterdeurtje, maar door de groote poort. Men moet Hem toonen aan alle klassen van de maatschappij en hun toeroepen „Hij heeft de woorden van het Eeuwige Leven of... Men moet de wet der apachen aanvaarden. Dat wil zeggen brutaal geweld is wet. Geweld, ter zijde gestaan door de nieuwste vindingen van de tegen woordige „beschaving". Op dat oogenblik bracht 'n dienst meisje de avondpost binnen, eenige brieven en kranten. Mijn parochiane liet een kruisbandje springen, las, en aanstonds reikte ze me de krant over. 't Was die van Woensdag 16 Januari. En ziehier de titels die ik op mijn beurt las „Gemaskerde individuen berooven 'n postwagen, met de revolver in de hand. Diefstallen (vijf onder elkander) en en om te eindigen 'n kind van tien jaar doodt z'n vriendje met 'n revol verschot te Saint Amand. 'n Kind van tien jaar mur melde zij meewarig. Ik stond opmaar bij de deur kon ik me niet weerhouden te zeg gen Ik wil met u wedden, om wat ge wilt Waarover Ik wil wedden, dat geen enkele van die boosdoeners Zondag naar de Mis zijn geweest... Daar is kans op 1 Welnu... Trek uw conclusie. Dingen, die (kunnen) gebeuren. Een onsinukelyk hutspotje. Onze tijd is een leelijke en een schoone tijd. We hebben in deze rubriek al dikwijls genoeg gelegenheid gehad om op beide eigenschappen van onzen tijd te wijzea. Voor vandaag zullen we eens een hutspotje moeten gaan stoven, een allegaartje van allerlei dingen, die gebeuren of die zoo gemakkelijk en zoo graag kunnen gebeuren dingen, die voorkomen in het moderne leven, op grootere en kleine plaatsen heel practische dingen, welke haast ieder een kent. Maar juist omdat ze zoo vaak en zoo gemakkelijk voorkomen, juist omdat haast iedereen ze kent, daarom zou er gevaar bestaan, dat men ze niet meer als zoo erg zou gaan beschouwen; dat rren het zondige ervan niet meer zou inzien-, en toch: de zonde is en blijft het groote kwaad in de wereld. Men leze en... men trekke den schoen aan, als bij zou passen Iemand, die schulden heeft ge maakt, moet die betalen en ook uitstel zonder voldoende reden, en onderhand maar vele andere (on- noodige) uitgaven doen, kan zonde zijn 1 Iemand, die op onrechtvaardige wijze, betzij door rechistreekschen diefstal, hetzij door oneerlijkheid (bedriegerij, te veel laten betalen enz.) in den handel, in het vak. in het beroep of bedrijf, zich ander mans geld of goed heeft toegeëigend, moet dat weer goed maken, zoodra en zoo goed hij kan. Biechten alléén is niet genoeg (als ze dat dan nog doen)! Kinderen zijn verplicht voor hunne ouders op te komen, wanneer deze oud en behoeftig zijn geworden en het is méér dan een schande, wan neer zij door de wet moeten ge dwongen worden om b.v. iedere week zooveel of zooveel bij te dragen. Jongens of meisjes zijn niet klaar met alleen maar thuis kostgeld te betalen zijn kunnen daarmee alleen niet goed maken, wat vader en moeder aan hunne lichamelijke en geestelijke opvoeding hebben be steed. Men doet de zonde van ergernis geven, wanneer men voor het publiek in zijn zaak slechte, onzedelijke (geïllustreerde lectuur ter lezing neer legt. Een politieagent, die een dief bezig zou zien en hem zou laten begaan belet niet wat hij uit zedelijken beroepsplicht verplicht is te beletten eenzelfde geval is het, wanneer er leeftijdsbepalingen bestaan voor het dansen, bioscoopbezoek enz. Niet beletten Een van de zoo genaamde „vreemde" zonden, welke zeer veel voorkomen. Niet beletten, wanneer men het verplicht is te be letten en (dat spreekt vanzelf) wan neer men het redelijkerwijze kan be letten. Ouders, die niet waken over de vrijheid hunner kinderen en ze maar laten begaan, vooral in den verkee- ringsiijd (gesteld, dat ze om hun leeftijd verkeering mogen hebben, komen aan dien plicht te kort. Ook daarvan mogen zij zich wel eens beschuldigen Caféhouders, die het er op aan leggen, van bun café een echte „kroeg" te maken, door vrouwelijk dienstpersoneel, dat niet deugt, I die maar drank blijven schenken aau personen, die reeds in staat van dronkenschap verkeeren, die alle vuile dieren-praat en geschimp op het geloof toelaten en misschien nog aanwakkeren verdienen zondig den kost door de... zonden van anderen. Patroons, die in hunne fabrieken en werkplaatsen niet voldoende maatregelen nemen voor de hand having der zedelijkheid vooral waar mannelijk en vrouwelijk per soneel samen werkt en die er alléén maar naar kijken, of er genoeg geld wordt verdiend schieten in hunne zedelijke plichten te kort. Patroons en bazen, die, misbruik makend van de tijdsomstandigheden en den grooten overvloed aan arbeidskrachten personeel in dienst houden en nemen en dit zelfs geen I of zeer weinig, in alle ge val te weinig loon uitbetalen en zelf zich op de rekening er het volle loon voor laten uitbetalen en mis schien zelfs meer dan dat doen een gewaagd spelletje met de recht vaardigheid. Een onsmakelijk hutspotje, niet waar 7 Komt het voor of komt het niet voor Zou de wereld niet zooveel beter zijn, als dat allemaal niet gebeurde Zou de wereld zelfs onder econo misch opzicht niet zooveel beter zijn wanneer men de christelijke zede- wetten beter in acht nam. Natuurlijk, 't is juist daarom, dat we zulke „slechte" tijden hebben. Betere menschen 'n betere wereld 1 We zien uit naar meer werk, op dat de werkeloosheid ophoude, bid den we ook om meer geweten, opdat gewetenloosheid in de wereld ver mindere... ZAAIER. Veulenmonstering te Horst. Nog nimmer heb ik gezien, dat eene vereeniging of instituut steeds crescendo gaat, ja zelfs iedere cultuur- natie kan tijdsgewrichten aanwijzen van ongekenden welstand, maar daar tegenover ook van verval en pauperisme. En als de nog altijd machtige hengstenassociatie voor den 26sten keer een veulenmonstering houdt van de drie laatste jaargangen, dan kan zij zich niet anders als ver heugen, als 't voorgebrachte mate riaal, al is 't niet kwantitatief, kwalitatief toch zeker zich kan hand haven op 't zelfde niveau van weleer. Wat 't kwantum betreft, dit wordt in de eerstvolgende jaren beter, om dat 't aantal dekkingen veel grooter is geweest, 't welk heel goed gezien is, want vast kan men er oprekenen, dat reeds in '35 hier en elders een tekort zal komen aan 't zware paard. Van Comte de Flandre waren nog slechts drie producten aanwezig deze uit België geïmporteerde en later weer naar dat land geëxpor teerde reus werd maar steeds be- critiseerd in eigen boezem, en toch zal eenmaal biijken, dat deze im posante Farceur d'Abbé zoon de stamvader is van een prachtcollectie massale zwaargebeende moeders de fundamenten eener fokkerij. Van de drie voorgebrachte waren twee van beste kwaliteit, terwijl no. 3 al wat afweek Cavalier de Grubben, de nationale kampioen, als stam vader en individueel heeft zijn naam en reputatie weer bestendigd steeds zien wij van hem typische elegante en vlotte veulens. 't Was in Juli j.l. als we in een verslag over den fokdag in Horst schreven, dat wij on3 oordeel over Audacieux moesten opschorten, dit wat betreft diens waarde als stam vader, maar voegden er spoedig bij, dat wij veel van hem verwachten om diens eminente origine. Gelukkig is onzen verwachtingen niet de bodem ingeslagen. Ter opluistering en dit was een te waardeeren daad had Zuid Limburg vier anderbalf- jarige paarden van Audacieux du Chateau ingezonden, die niet weinig bijdroegen tot verhooging van 't algemeen aspect. Stal Diederen toonde twee beste jonge hengsten, waarvan een exem plaar bijzonder uitmuntte; die jonge hengst ''an de groote maat was zóó grof van beenwerk, zóó solied en correct, zóó massaal van geraamte, als we slechts zelden vermogen te aanschouwen. Ook Denis Kallen liet twee beste merries zien, waarvan één slechts moeilijk te slaan is. De beide hengsten der vereeniging werden welverzorgd en in perfecte conditie voorgebrachtRambacbs is dat wél toevertrouwd. Wij hebben ons lang bezig ge houden met de hengstveulens, reden waarom wij niet alle categorieën der merrieveulens konden noteeren. Van de anderhalfjarige hengsten stonden zonder concurrentie Auda cieux de Broek van P. J. Hoeij- makers te Sevenumbij perfecte verzorging is de hengst absoluut niet zonder toekomst. Veertien exemplaren dongen mee in de klasse. Hengsten geb. in 1933. Aan de spits kwam Landheer van Oijen, eigenaar E. Kallen, Broek- huyzenvorst, een nog jong veulen, maakt door zijn aangename elegante lijnen en goed beenwerk een aardigen indruk, deze werd gevolgd door den Cavalierszoon Gerard van H. Strij- bos te Castenrayeen en al netheid, ja reeds te net, te welverzorgd, te rijp was dit overigens niet onaardig dier. Flip door Audacieux, eig. A. Poels, Venray, heeft als toekomstige stam vader geen bekoring. Een aardig veulen van J. G. Soberjé te Horst stond als vierde. Eindelijk kwam dan Frits door Audacieux en eigenaar van 't St. Servatiusgesticht te Venray. Wij kunnen 't niet helpen niets momenteels als handelsveulen, doch om opgekweekt te worden voor dek hengst had dit veulen voor ons de meeste aantrekkelijkheid, de hoogste waarde. Frits is van beenwerk nog niet correct, maar 't geraamte is van forsche afmetingen en machtig type, is mede door zijn elegante lijnen een superieure verschijning. Waar zag men bij een veulen zoo'n gewrichten Ware Baron van Oijen in betere conditie geweest, dan zoude ook deze beter lot verdiend hebben. Wij zagen bij de schimmelmerrie van W. Hendrix, Wanssum, een merrieveuien door Audacieux, 't is een aardig ding, maar zal vermoede lijk nimmer die macht van geraamte en beenwerk krijgen, die hare moeder sieren. De anderhalfjarige Betty van Broek die zich met een eervolle ver melding tevreden moest stellen is formidabel maar ook helaas te groot. Van de anderhalfjarige merries van Cavalier wasOda de Eikelbosch van P. J. Michels veruit de beste, Calina en Rosa waren ongeveer even waardig. Van 2-jarige door Cavalier won Bles de Helpeneij 't door gespierd- neid en macht van de elegante en perfecte Germania die is en blij ft een sieraad van Oijen. Kampioenschap 2-jarige merries. Waarom Bles de Helpeney de superieure Cavalierdochter met haar gespierd beenwerk en geraamte en extra type 't moet afleggen tegeo haar concurrente, de goede doch niet evenwaardige Comte de Flandre- dochter. Rika van Gumhof, zal altijd wel een raadsel blijven. Zeker in stap en draf „deed Bles 't niet best" doch een vluchtigen blik stelde haar „kunnen" hierin onomstootelijk vast. Niet zoozeer uit eigen omgeving, maar de bloem van de Geldersche en Zuid Limburgsche fokkers waren er. Verschillende veulens verwissel den van eigenaar tegen behoorlijke prijzen. Met dezen dag werd de tweede kwarteeuw ingeluid van de veulenkeuringen aan „de Oude Lind." Vrij kan de associatie terugblikken op 't afgelegd tijdsgewricht. Een drachtig en getrouw aan haar emi nente leiding gaat zij thans onver saagd de toekomst in. Neer, October 1933. M. J. BOONEN. en alle spijsverterings- stoornisten verdwij nen onmiddellijk bij 't gebruik van Foster's Maagpiüen, het aan- gename laxeermiddel. krijgbaar 0.65 per flacon. Suiker en vleesch worden duurder. De Crisis Rundvee centrale gaat aankoopen. Over een nationaal speldje. De Vrijheidsbond onder nieuwe leiding. Verschuur of Korten- horst De Journalistenkring jubileert. Nederlanders in Duitschland ontevreden over steunregeling. Allerlei. We moeten naar een lager en eenvoudiger levensstandaard, de in komsten gaan omlaag en de loonen moeten omlaag, maar naast dat alles moeten de prijzen omhoog. We kunnen het ons voorstellen. Het ongelukkigste van alles lijkt ons. dat men voor zware crisis- Bngen juist de artikelen van algemeen gebruik en van algemeene behoefte neemt, waardoor de lasten het zwaarst drukken op degenen, die het ergst onder de crisis gebukt gaan, b.v. de groote gezinnen. Met ingang van Maandag j.l. is er een crisisheffing afgekondigd op suiker en wel ten bedrage van 9 cent per kilo. En ook liet rundvleesch zal duurder worden, want met ingang van gepasseerden Zondag is de geslachtaccijns met 200 pet. verhoogd. Die accijns was eerst 10 pet. en wordt nu 30 pet. Het schijnt te beteekenen, dat het vleesch per pond gemiddeld 8 cent duurder zal moeten worden. Daarbij is nog niet de 4 pet. omzetbelasting gerekend, welke straks ook nog in werking treedt. Voornemens heeten boven dien te bestaan om eveneens een totaal van 30 pet. aan accijns te gaan heffen op paarden- of schapen- vleesch. Dezer dagen begint de Crisis- Rundveecentrale met den aankoop van vee, teneinde onze rundveestapel tot crisispeil te doen inkrimpen. Wekelijks zal worden bekend gemaakt, op welke markten gekocht gaat worden. Volwaardige runderen zullen worden betaald met 34 cent per K.G. levend gewicht voor de superkwaliteit en 30 cent voor andere volwaardige dieren; 25 cent voor niet geheel volwaardige en 20 cent voor die, welke in gebruikswaarde afwijken. Voor koeien, welke niet drachtig blijken, wordt 20 pet. afge trokken. Regelingen zijn ook ge troffen, dat de fiscus zijn deel krijgt toegewezen aan accijns. o— Er moeten, zooals men ziet, heel wat en zware offers gebracht worden om onzen landbouw en in het algemeen de Nederlandsche nijverheid op de pooten te houden. Hoe droef doet het in zulke omstandigheid aan dat leidende persoonlijkheden, althans persoonlijkbeden, die zouden willen leiden, van zoo weinig inzicht toonen te bezitten in nationalen plicht. Het' comité, dat onder leiding van Ds Hoogenhuyze zulk een grootsche nationale huldiging der vorstin in het Amsterdamsche stadion organi seerde, heeft het noodig gemeend om aan de deelnemers aan het nationale huldigiogsdefilé een nationaal speldje ter herinnering aan de nationale gebeurtenis uit te reiken, althans voor hen verkrijgbaar te stellen. Dit nationale speldje blijkt nu besteld te zijn in het buitenland en is daar ook inderdaad gefabriceerd geworden. Een nationaal herinnerings speldje ter herinnering aan een nationaal feest 1 En dat, terwijl Nederlandsche firma's om de levering hadden verzocht. Zoo'n daad wordt straks misschien nog beloond met een Nederlandsche ridderorde. Trouwens. de Nederlandsche onderscheidingsteekenen worden ook in Brussel vervaardigd 1 o— De Nederlandsche Vrijheidsbond vergaderde Zondag in Utrecht en koos zich een nieuwen voorzitter in den persoon van Mr. Wendelaar burgemeester van Alkmaar en pas opgetreden ah kamerlid. Mr. Fock rekende in zijn afscheidsrede nog even af met het Nederlandsche oationaal-socialisme met zijn bombast, dwaas gegroet en theatraal vertoon. Mr. Wendelaar aanvaardde zijn ambt met de noodzakelijkheid te bepleiten, dat de liberale staatsge- dachte moet worden herzien, omdit de politieke vrijheid tot ongebonden heid heeft geleid. o Gaat minister Verschuur zijn departement van economische zaken verlaten Enkele bladen beweren het en noemen Mr Kortenhorst, den katholieken werkgeversvertegen woordiger als zijn opvolger. Het schijnt echter, dat hier van sommigen de wensch weer eens de vader is geweest van de gedachte. Speciaal de zuidelijke industrieelen zouden Verschuur gaarne voor Kortenhorst ruilen, welke laatste enkel heil ver wacht van autarkie, een streven om de vaderlandsche industrie hardnekkig tegen vreemden invoer te beschermen. o— De Nederlandsche Journalistenkring jubileert in dezen somberen tijd. Hij viert het 50-jarig bestaan en dat was voor vele aanzienlijken in den lande aanleiding om den kring en diens emiDenten leider, den heer Hans, hartelijk te feliciteeren. Voor de verheffing van de Nederlandsche journalistiek, voor het aanzien van het vak en voor de materieele positie der journalisten heeft de kring veel weten te bereiken. o— Een narrige kreet kwam los van de Nederlanders in Duitschland, die gecongresseerd hebben in Duisburg. De subsidie aan hun Bond van Nederlanders is ingetrokken en daar mee wordt het cultureele werk ge schaad; de paspoorten zijn te duur de steunregeling van werkloozen, geregeld door een specialen dienst in Arnhem, is slecht. Over dat laatste vooral kwamen zware klachten los. Er wordt honger geleden, zoo werd uitgeroepen. Kan een demonstratieve optocht naar het vaderland uitkomst brengen werd gevraagd. De steundienst in Arnhem heette in alle opzichten een paskwil. De Nederlandsche gezant te Berlijn, Graaf van Limburg Stirum, bleek getroffen door de klachten. Hij zeide voornemens te zijn om te trachten den ten deele ellendigen indruk, die het gehoorde op hem had gemaakt, over te dragen aan hen, die de bevoegdheid be zitten om maatregelen te nemen of voor te stellen. —o— Het radio congres te Amsterdam heeft geen blij einde gehad. De Nederlandsche lange omroepgolf blijft bedreigd. Wel kan niemand ons dwingen om haar prijs te geven maar op het congres te Luzern kreeg Roemenië dezelfde golflengte toebedeeld en die gaat nu in het komende jaar gebruikt worden, met een zend-energie, tien maal grooter dan de onze dan zal zijo. Waardoor een behoorlijke ontvangst van den eigen zender in het eigen land on mogelijk zal zijn gemaakt. Er is weer eens een stuk ijzer over de spoorrails gelegd, nu bij Utrecht. Ongelukken kwamen niet voor. Is dat dezelfde maniak die in het vorige najaar de spoorwegreizigers zoozeer heeft verontrust? De bladeren vallen van de boomen.... Nacktveiligheidsdienst. De N. V. Nachtveiligheidsdienst gevestigd te Rotterdam, zal in de gemeente Horst, bij voldoende deel name, een particuliere nachtveilig heidsdienst inrichten. Vrywillige Brandweer neemt ontslag. Van de Vrijwillige Brandweer te Horst, bestaande uit 12 ledeD, heb beo 10 leden met ingang van 1 Nov. a.s. ontslag genomen. Alleen de opperbrandmeester en één lid hebben géén ontslag ingediend. Nog deze maand uitkeering van f5.— per koe. In de hoofdbestuursvergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw werd o.m. medege deeld. dat de uitkeering van f 5.— per koe uit het fonds van f 8.000.000 nog deze maand haar beslag zal krijgen. Crisis-maatregelen. De Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat door de Crisis Rundvee Centrale gelegenheid zal worden geboden, aan haar te leverendrachtig rundvee in alle soorten en kwaliteiten (uitgezonderd kunnen worden bij de afname zeer hoogdrachtige dieren) op een daartoe bijzonder aangewezen plaats of op bij de veemarkten o.a. 1n 's Herto genbosch Woensdag 18 Oct. 8—11 uur. Het ligt in de bedoeling van de C.R.C. wekelijks mede te deelen op welke plaatsen vee zal worden afge nomen. Uit den aard der zaak is het niet mogelijk reeds thans op alle plaatsen, welke daarvoor in aanmer king komen, vee af te nemen. De algemeene werkwijze bij de overname zei in het kort zijn als volgt De algemeene dieren zullen vol gens de gebruikswaarde worden inge deeld in de navolgende klassen Klasse A Dieren met volle ge bruikswaarde Klasse B Dieren welke niet geheel volwaardig zijn Klasse Cdieren welke meer af wijken in gebruikswaarde. Overigens zal zoo noodig gebruik worden gemaakt van klasse A plus voor dieren met hooge gebruiks waarde doch gering gewicht klasse C min voor minderwaardige dieren. In het bijzonder wordt nog gemeld dat ongeveer li/: jarige, in den winter afkalvende pinken ook kun nen worden geleverd en het niet de bedoeling is dieren, welke voor af- mesten geschikt zijn en door uier gebreken daarvoor in aanmerking komen, over te nemen. De som van overname zal worden bepaald naar het levend gewicht in dien zin, dat wordt betaald Voor dieren in klasse A plus 34 cent per Kg.voor dieren in klasse A 30 cent per Kg. voor dieren in klasse B 25 cent per Kg.voor dieren in klasse C: 20 cent per Kg. Bovenstaande prijzen zulien vóór 1 Januari 1934 niet lager worden gesteld dan hoogstens 4 cent onder de bovengenoemde. Wanneer Da slachting blijkt, dat dieren niet drachtig zijD, zullen de prijzen met 20 pet worden vermin derd. Van dieren in klasse C min wor den de prijzen per stuk bepaald. Betaling zal zoo spoedig mogelijk plaats hebben door de C R.C., terwijl elke leverancier dadelijk na de levering een bon voor zijn levering ontvangt. Auto rydt op motor. Zondagavond reed de heer van Dungen, wonende in de van Wel- derenstraat te Nijmegen, met zijn 13 jarig neefje op de duozitting, vandaar in de richting Grave. Bij de Graafsche brug nabij Grave stak hij den weg naar links over om naar Nijmegen terug te keeren. De heer F. ten B., industrieel te Almelo, die met zijn auto uit de richting 's Her- togenbosch naderde, bemerkte dit te laat en reed recht op den motor in, waardoor zoowel de heer van D. als de jongen tegen den weg werden geslingerd. De ijlings ontboden dok ter Kanters uit Grave constateerde bij den jongen een zware hersen schudding. Een passeerend automo bilist de heer W. uit Oss, die het ongeluk had zien gebeuren bracht beiden in zijn auto naar het St. Ca- nisiusziekenhuis te Nijmegen. Bij aankomst aldaar was de jongen reeds overleden. De heer v. D., die vrij ernstig gewond was, is in het ziekenhuis opgenomen. Bewusteloos by zyn motor gevonden. Zondagavond omstreeks 7 uur werd op den weg tusschen Helmond en Aarle-Rixtel een motorrijder door voorbijgangers bewusteloos bij zijn motor gevonden. De man, de 28-jarige landbouwer P. S. uit Helmond, bleek met zijn motor tegen een boom te zijn gereden, tengevolge waarvan bij een zware hersenschudding had op- geloopen. De man werd naar het ziekenhuis te Helmond overgebracht, waar hem onmiddellijk het H. Olie sel werd toegediend. Ernstig auto-ongeval. In de omgeving van de Duitsche grensplaats Krefeld is een Neder landsche auto tegen een boom ge reden. Van de inzittenden de 30-jarige J. Faessen uit Tegelen, de 27 jarige H. Schreurs en de 26 jarige Gruters. beiden uit Leuth liep de heer Schreurs zoo ernstige verwon dingen op. dat hij aan de gevolgen hiervan spoedig is overleden. De beide andere heeren bekwamen ernstige hoofdwonden en zware in wendige kneuzingen en zijn in het ziekenhuis te Leuth opgenomen. De schat onder de bedstee. Zondagnacht heeft te Oss een inbraak plaats gehad bij zekere Tim mermans aan de Mikkeldonksche- straat. De 79-jarige T. woont alleen in het huis. terwijl de maa daaren boven stokdoof en gebrekkig is. Door een ruit aan den voorkant van het huis te vernielen zijn de dieven binnengedrongen. Onder de bedstee, waarin de oude man sliep, hebben zij een geldkistje wegge nomen. waarin zich een bedrag van f 400 a f 500 bevond. IngiMBiUn UiitfcillagiB. PIJN IN DE LENDENEN. Als gij niet slapen kunt van de pijn in uw rug, als gij bij uw werk ook voortdurend gekweld wordt door doffe of stekende spierpijn, en gij last hebt van een afgemat gevoel, hoofdpijn, duizeligheid en dergelijke verschijnselen, is dit een teeken, dat de organen, welke het urinezuur uit het bloed dienen af te voeren, traag werken of verzwakt zijn. Dit urine zuur kan zich dan naargelang van het gestel van den lijder afzetten in verschillende deelen van bet lichaam en verschijnselen als de bovenstaande veroorzaken. Grijpt gij niet spoedig in om het kwaad in zija aanvang te stuiten, dan kan het zich steeds verder uit breiden en wordt gij een slachtoffer van chronische rheumatiek of andere ongewenschte verwikkelingen. Neemt bijtijds uw maatregelen en gebruikt het middel, dat reeds zoo talloos velen geholpen heeft en dat, wetenschappelijk samengesteld, reeds jarenlang bewezen heeft aan zijn doel te beantwoorden Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Personen uit uw eigen omgeving zullen u bevestigen, dat zij iuderdaad hun gezondheid volkomen herkregen door het gebruik van dit alom bekende middel. Stelt het niet langer uit, doch baalt van daag nog een doos gij zult ons dankbaar zijn voor dien raad. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 1.— f 1.75 en f 3.-— per doos. Let vooral op den juisten 47 Marktbericht [en. VENLO. Op de Coöp. Veiling vereniging van Maandag was de aanvoer 995.000 eieren. Groote eieren van f 5.tot f 5 80 Kleine eieren van f 2.30 tot f 4.50 Eendeneieren van f 3.20 tot f 3.70 Ganseieren van f tot f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag waj de aan voer 2.000.000 eieren. Groote eieren van f 4.50 tot f 5.80 Kleine eieren van f2.20 tot f 2.70 Eendeneieren van f 3.30 tot f 3.80 LINOLEUM en BALATUM Vloerbedekking. Alle soorten Reiskoffers, Reismanden, Boodschaptasschen, Touwwerk Tevens voordeeligst adres voor OP- en VERMAKEN van Bedden, Matrassen, Markiezen, Zonneschermen en Gestoffeerde Meubelen. Stoffeerder!) Zadelmakerij Bedden Matrassen Willernstraat 2 VENRAY

Peel en Maas | 1933 | | pagina 8