Weekblad voor VENRAY, HOKST en Omstreken. fjACFoV^ ontwikkeling. ASPI t MANUFACTUREN DOQRDEELIGSTr i MANUFACTUREN '(Y0QBDE1M Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Politieke Inkrimping van den rundveestapel. Binnenland. RIM© Provinciaal Nieuws Zaterdag 7 October 1933 Vier en vijftigste Jaargang No. 40 5 BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVF.RTEN'l 1EN 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7 t ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent De kernen der Katholieke Staats party. Beginselen en dragers van beginselen. Onze party vorm. Aan de katholieke beginselen de overwinning. De le October is voorbij. De Katholieke Staatspartij heeft hare kernen. De kernen zijn aan het werk Van de kernen wordt verwacht dat zij bij de katholieken belangstel ling en geestdrift wekken voor ka tholieke politiek en voor de katho lieke Staatspartij. Wat is de katholieke Staatspartij De bestanddeelen daarvan zijn de katholieke beginselen en wij. de dragets van die beginselen, vereenigd in een politieke partij. Die partij is de vorm van onze organisatie, aan verandering onder hevig, die voortdurend een verdere evolutie blijft doormaken en zoo moet worden dat hij op zijn best is om ons te helpen bij het propagee- ren der katholieke beginselen en de verwezenlijking van de belangen van het geheele Nederlandsche volk. Wat in onzen organisatievorm onzen arbeid blijkt te hinderen, snij den wij af, wat ona noodig lijkt in het belang onzer beginselen, nemen wij op. Het is niet het partij-appa raat, dat de Kath. Staatspartij maakt tot levend vleesch en bloed, maar dat zijn wij, de katholieken zelve met onze beginselen. Er moet geestdrift leven in de kernen, want zij moeten geestdrift brengen. Het ideaaal moet weer krachtig leven onder onze menschen En welke beginselen kunnen meer enthousiasme, meer idealisme wekken dan de katholieke, die de eeuwen door alle werkers ^or bet Christen dom hebben bezield, of ze den gods dienst verkondigden, of ze liefdadig beid beoefenden dan wel werkten voor katholieke staatkunde of voor katholieke kunst. Wij mogen gelooven in de stand vastigheid onzer beginselen, want zij zijn eeuwig, in de heiligheid onzer beginselen, want zij zijn van godde- lijken oorsprong, in de overwinnende kracht onzer beginselen, want zij zijn de afstralihg der Waarheid. Allerlei beschavingen "olgden elkaar. Men spreekt van een Baby Ionische, een Egyptische, een Griek- sche, een Romeinsche beschaving. Ze zijn gekomen, hebben gebloeid en zijn ten onder gegaan. Haar grondslag was zwak, al liet zij de menschelijke natuur haar ver langens invoegen. Toen de Romeinsche beschaving ineenstortte, was een nieuwe cultuur bezig de wereld te veroveren, a) breidelde zij de menschelijke natuur en ging ze er recht tegen in. Haar Stichter stierf op het kruis als een misdadiger. Zijn leer*ging volkomen in tegen alle menschelijke neiging. Waar de mensch geneigd is tot hoogmoed, leerde zij nederig heid, tegenover de hebzucht plaatste zij onthechting, de verdrukking van anderen veroordeelde zij door de verplichting tot naastenliefde. En deze cultuur, die inging tegen de natuurlijke zucht der menschheid, won de wereld door de kracht, de geestdrift en het idealisme harer vetbreiders. Wanneer het verlaten der begin selen van h^t C hcistendom de be schaving tot een ruïne maakte, waren het steeds weer op deze keerpunten der historie de christelijke beginselen, wier herleving de aarde en de maat schappij hernieuwde. En zouden wij, dragers van die beginselen in de 20e eeuw, die hunne verkondigers over heel de aarde zenden, die van die beginselen op elk terrein van het maatschappelijk leven voor alle vraag een antwoord krijgen, geen fut, geen enthousiasme meer kunnen putten uit diezelfde princiepen, nu daarvan de regeling van het staatkundig leven wordt gevraagd in een tijd, die het failliet van het politieke leven dreigt te worden De Nederlandsche katholieke Staatspartij is gegroeid uit het on vermoeide, nooit onderbroken, maar steeds moeitevol voortgezette werk van vorige geslachten, wier leven harder was dan het onze, die wisten dat eerst volgende geslachten de vruchten zouden kunnen plukken van hetgeen zij moeizaam zaaiden en toch voortwerkten in de kracht van het voedsel hunner beginselen, die het idealisme wakker hielden bij alle tegenslag. En wij. die in de weelde leven van onze vele katho lieke vetoveringen de prachtige resultaten van onze politiek, die nu yoorbij worden gezien, zouden wij niet meer gelaafd worden door de kracht onzer princiepen, waarvoor we niet meer te lijden hebben zoo- als zij Onze kernen moeten in ons katho lieke volk de herinnering aan dat werk van vorige geslachten levendig houden. Het kennen is het waardee- ren liefhebben, is een opwekking tot geestdriftig voortarbeiden op den weg door hen voor ons afgebakend en gebaand. Groot waren de veroveringen godsdienstvrijheid, onderwijsvrijheid, wetten in het belang van de sociaal zwakkeren, bewegingsvrijheid voor den katholiek, vrijmaking van zijn weg in de ons zoo laog onthouden plaatsen in bet bestuur des lands en in de uitvoering zijner wetten. Niet alleen konden wij dat als minderheid verovereD. Maar naast ons vonden wij partijen, die ons recht erkenden en met ons die hooge goederen verwonnen, omdat zij eens met hun waren in de grondbeginse len van het christendom, een it nationalen zin. De katholieke partij is altijd een nationale partij geweest. De katholieke streken van ons land worden ner gens in vaderlandsliefde overtroffen. Die nationale zin was er in tijd van armoede, in tijd van achteruitzetting, in tijden, waarin het ons goed ging. Die eerekroon laten wij ons door niemand ontnemen. Wij zijn gehecht aan vaderland en vorstenhuis, erken nen het gezag niet alleen, maar eerbiedigen en vereeren het uit de volheid van ons beginsel, dat ons die eerbiedige onderdanigheid oplegt als een gewetensplicht, dien wij steeds in geestdrift hebben vervuld. Als echte Nederlanders zijn wij altijd bereid geweest tot samen werking met alle andere Nederlan ders voor alle nationale werk in het belang van geheel het volk en tot die samenwerking blijven we altijd bereid. Uit die liefde voor ons volk ver langen wij handhaving van een ge zonden volksinvloed op de wet geving van het land, een dierbare traditie van dat volk. Die nationale zin zullen onze kernen levendig houden in ons katholieke volk. opdat er een zoo groot mogelijke eenheid zij. Maar wij eischen ook ons recht, om onze katholieke beginselen te propageeren, om daarnaar onze politieke strev.ngen te richten. Die vrijheid willen zij handhaven. Wij willen niemand overheerschen, maar willen ook niet overheerscht worden. De kernen moeten in het katho lieke volk de geestdrift wekken voor de katholieke zaak. Ons volk moet weten, wat de Kath. Staatspartij wil. Wat in haar program besloten ligt, moet het in korte, krachtige termen onder het oog worden ge bracht. Vrije baan voor het gezonde gezinsleven." M „Naar een geordende maatschappij. „Handhaving der goede zeden." „Bescherming van economische zwakken." „Een krachtig gezag tot steun voor volk en staat." Zulke leuzen moeten verbreid on der het katholieke volk. Zij omvat ten breed gemotiveerde program punten en spreken tot ons volk. Alle katholieken moeten wij heen trekken naar onze Kath. Staatspartij, dat dus niet het partij apparaat be- teekent, maar het levende katholieke volk zelve als dragers van het beginsel. Wij moeten alle katholieken om vatten I Het is te betreuren, dat een aantal ferme katholieke Limburgers, die hier met hart en ziel het duivels werk van de „Dageraad" bestreden, door misverstand om ons vervreemd staan. Wij Kunnen hen niet missen en willen hen niet missen. Als katho lieken moeten \vij allen een zijn en allen samenwerken. Laten zij hun ideeën propageeren in ons midden. Wij zullen ons sterken aan hun idealisme en wij zullen een zijn. Maar laten wij, katholieken, voor alles ons zelf blijven. Onze begin selen zijn het vruchtbaarste, staan het hoogste. Laten we samenwerken met alle welgezinden, maar laten we geen enkel beginsel verdoezelen. On zelf zijn en blijven 1 Daardoor wer ken wij in het belang van het Nederlandsche volk. Onze eigen he ginselen zijn onze kracht. Zijn wij niet langer ons zelf, dan verliezen wij die kracht. Kernen van de Kath. Staatspartij, bezielt het volk 1 Overtuigt het van ons grootste bezit, van de grootheid van onzen onvetgankelijken beginselschat. Laten wij in eiken mensch onzen broeder zien. Dat kweekt saamhoorigheids- gevoel. En een broeder verlangen we het beste te geven van ons bezit: onze levensbeschouwing, waardoor wij op een hooger plan leven, die ons leidt door dit leven, onze actie bezielt, onze werken bevrucht, onzen ijver aanspoort, ons idealisme bezielt tot de hoogste geestdrift en alle katholieken samenbrengt. In de politieke actie voor die levensbeschouwing mogen de Neder landsche katholieken één zijn. ROELAND. Bezwaren van het slagersbedryf, Tegen (le wyze van distributie van bet overtollige rumlvleesch De Commissie van Overleg, samen gesteld uit den Ned. Slagershond den Ned. R.K. Hauzebond van slagerspasroons en den Ned. Gros- siersbond voor den vleeschhandel, heeft de Msb. Dinsdag, tijdens een te Amsterdam gehouden persconfe rentie, een uiteenzetting gegeven van haar bezwaren tegen de plannen, door de Crisis Rundveecentrale voor gelegd aan de Regeering, ten aan zien van 3e wijze van opruiming van het overtollige melkvee, door middel van welke opruiming men het evenwicht in de zuivelproductie wil herstellen. Zooals men weet, wordt het aantal melkkoeien, dat men uit de markt wil nemen, geschat op ongeveer 200.000 stuks. De commissie vreest evenwel dat dit aantal veel grooter zou moeten zijn, wil de maatregel het beoogde doel bereikenneemt men voorloopig een aantal van 200 000 aan, dan zal dit het rijk te staan komen op een bedrag van 20 millioen, berekend naar een prijs van f 100 per koe, door de regeering in Juli j.l. gefixeerd. Inmiddels i9 even wel de marktprijs gestegen, zoodat de boeren voor dezen prijs wellicht hun koeien niet meer zullen afstaan Als meest doelmatige wijze van opruiming had de Crisis-Rundvee centrale zich gedacht de verwerking van de geslachte melkkoeien tot corned beef. Deze maatregel zou een extra-heffing op het vleesch van slachtrunderen in uitzicht stellen van tenminste 300 pCt. boven den be staanden accijns, waaruit ondercon sumptie en dus bedrijfsontwrichting moet volgen. Vooral ten plattelande zouden de gevolgen voor het slagers- bedrijf funest zijn. De opbrengst van de extra-heffiag zal noodig zijn, om de kosten van bet opkoopen van 200.000 stuks melkvee, dat niets op zal brengen en van het verwerken tot cornedbeef te drukken. Daarbij komt, dat volgens d; meening der commissie het publiek geen corned beef zal gebruiken, zoodat zelfs de geringste bate zal uitblijven. Ook de distributie van dit product zal het slagersbedrijf in het minst niet schade loos stellen voor het te verliezen debiet aan versch vleesch. De Commissie van Overleg uit het vleeschbedrijf had nu aan de Crisis Rundvee centrale een voorstel doen toekomen, dat naar haar meening de bezwaren zoo goed mogelijk zou ondervangen, zonder dat afbreuk gedaan zou worden aan het effect van het uit de markt nemen van melkvee voor de zuivelindustrie. Zij wil het vleeschverbruik door de ondersteunden verhoogen door het vleesch der op te ruimen melkkoeien aan ben in verschen toestand tegen een matigen, nader vast te stellen prijs te verstrekken. Dit zou de extra-heffing op slacbtvleesch belang rijk kunnen terugbrengen, omdat in dit geval een koe toch altijd nog iets opbrengt. Het minderwaardig vee (dunne koeien) zou dan naar den destructor moeten worden verwezen. De samenwerkende slagershonden zouden de overtollige runderen moeten afnemen van de Crisis Rund vee Centrale en voor de distributie moeten zorg dragen. Ter voorkoming van knoeierij zou dit vleesch ver kocht moeten worden onder controle van de Centrale in daarvoor aange wezen winkels, waarin geen ander vleesch verkocht mag worden. De Crisis Rundvee Centrale heeft tegen dit plan aanvankelijk ais voor naamste bedenking aangevoerd dat het controle-stelsel niet afdoende waarborg zou zijn voor het verstrek ken van het vleesch aan de recht hebbenden, maar de commissie kan zich niet aan den indruk onttrekken, dat dit maar een voorwendsel is om de verwerking van het vleesch uit sluitend te doen geschieden door de grootvleeschwarenfabrieken. De commissie deelde ons mede, dat er reeds ingrijpende maatregelen voor de verwerking van het vleesch door deze fabrieken genomen zijn. Inmiddels is een ander plan inge diend door den heer Ruyter, die in de Centrale zitting heeft, doch het plan als particulier heeft voorgesteld. Dit plan behelst den aanmaak van eenheidsworst, gehakt in blik en z.g. kort vleesch (haché-vleesch) eveneens in blik. Bij dit plan zou de geheele ver- wetking van het overtollige melk vee naar de fabrieken gaan en zou er. in 't geheel niets voor de slage rijen ter verwerving overblijven, wat bij het corned beef-plan voor een gedeelte het geval zou zijn. De Crisis Rundvee Centrale heeft zoo deelde men verder mede, het plan Ruyter overgenomen en het voorgesteld aan, den Minister. In beginsel komt het met het plan der Commissie van Overleg (ter beschik king stellen aan werkloozen) overeen, alleen zou het ettelijke millioenen guldens duurder zijn. De slagers zijn bereid bij een winstmarge van 20 pCt. het product te distribueeren maar gelooven niet dat op dergelijke wijze geconserveerd vleesch er btj het publiek van werkloozen en ondersteunden in zal gaan. Men kan er ook van op aan, zoo zeide men ods, dat het hamsteren met de blik jes groote omvang zal aannemen. De commissie wees ons tenslotte op de schade, welke het plan Ruyter zal berokkenen aan het slagersbedrijf, zoowel als aan het publiek dat zich met een dergelijke prijsstijging van versch vleesch, als hiervan het ge volg zal zijn, voor een deel van het vleeschgebruik zal afkeeren, waar mee dan tevens de verhooging van het accijns ten deele haar uitwerking zal missen. Tenslotte, meer als bijkomstig, maar toch zwaarwegend bezwaar het gevaar, dat de smokkelhandel in buitenlandsch vee zal opleven is groot. De herfstcampagne van het Crisiscomité. De steunverla gingen een maand uitgesteld De stucadoorsstaking in Amster dam De Rijksdagbrandstich tingsaffaire. Op grootsche wijze is Dinsdag avond de herfstcampagne van het Crisiscomité ingezet en velen zullen door de verschillende radio-voor drachten doordrongen zijn geraakt van de noodzaak en van ieders per soonlijken plicht om naar vermogen bij te dragen in het ontzettende crisisleed van de talrijke slachtoffers der huidige maatschappelijke ont wrichting. Het is moeilijk te zeggen, of de nood in het algemeen nog groeiende, maar de ellende zal in den a.s. winter we! weer zwaarder te dragen zijn, omdat de crisis al weer zooveel langer duurt en vele materieele en moreele reserves der getroffenen zijn verbruikt. Het is te hopen, dat de verwach ting, welke prinses Juliana uitsprak, n.l. dat de telkens blijker de verster king van den gemeenschapszin het inzameliogswerk van het Crisiscomité krachtig zal kunnen stimuleeren. o De wethouders, die in een con ferentie met den minister van sociale zaken de vier groote gemeenten van ons land vertegenwoordigden, hebben van den minister voorloopig alleen nog maar gedaan kunnen krijgen, dat de verschillende verlagingen in de steunregeling worden uitgesteld tot 1 November, dus niet op 1 Oct in werking zija getreden. Het uitstel schijnt uitsluitend te zijn verleend om administratieve bezwaren te ont gaan. o De stucadoorsstaking in Amsterdam duurt voort en door het uitoefenen van terreur schijnen de stakers er in geslaagd te zijn om elke poging tot hervattiog van de werkzaamheden door werkwilligen, te verijdelen. Het eigenaardige van het geval is dat de vakorganisaties, ook van de Amsterdamsche Federatie, officieel niet aan de staking meedoen, maar van alle orgauisaties' in de bouw vakken staken verschillende leden en vooral die van de syndicalisten. Omdat de minister overtuigd schijnt, dat de besturen niet krachtig genoeg tegen de leden-stakers op treden, is hij voornemens om de steunregeling voor alle bij de Amsterdamsche bouwwerken be trokken arbeiders stop te zetten. o We komeö hier in Nederland maar niet los van de Rijksdagbrand- stichtingsaffaire. Nu is er in Oss weer iemand, de werklooze metselaar Johan Haan, opgedoken, die behoefte had om een lang verhaal op te disschen over pogingen, welke on- Er is in 'I geheel geen reden voor, kiespijn kalm fe verdragen! In weinige minuten kan men van deze pijn bevrijd zijn, wanneer men Aspirin neemt, het voor het organisme onschadelijke middel. Uifsluiiend verkrijgbaar in de orfir)jc-bandfc)uiï,ei j in 20 tabl. 70 ets. en oranjozakjes van 2 tet>l. a 10 cis. bekenden in Duitschland zouden hebben ondernomen om hem tot het stichten van brand in den Rijksdag te verleiden. De Duitsche autoriteiten vonden het verhaal erg interessant en hebben den man naar Berlijn genood, waar hij nu te gast is. Op welke manier men al niet aan een ontspanningsreisje kan komen 1 —o Op Noord-Beveland is ernstige onrust verwekt door een dijkval, welke al overstrooming van een polder tengevolge heeft gehad en nog meer onplezierige effecten mogelijk houdt. De herstelkosten zul en nog al hoog zijn. VENRAY, 7 October 1933. EINDIGING ZOMERTyD. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat dit jaar de vervroeging van den wettelijken tijd met één uur zal eindigen op 8 October a.s. te drie uur voormiddag. In den nacht van Zaterdag op Zondag worden te 3 uur 'de open bare klokken op 2 uur gezet. Venray, 2 October 1933. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, van haaren. Vertrekuren autobussen en treinen. In het tweede blad vinden onze lezers de vertrekuren van de auto busdiensten en de treinen, ingaande morgen 8 October. Koip deze uit en bewaar ze, 't is gemakkelijk 1 Fruitveiling tc Oostruin. Appelen Sterappelen A 15 70 tot 18; B 13.70 tot 15.-; C 8 40 tot 11.60; val 4.60 tot 9.40; Bellefleur! 8.10 tot 9.90; II 6 80 tot 7.30; val 3.10 tot 7.50. Bismarck I 7.20 tot 9.10; II 5 70 tot 6 80. Corpendu I 6.10 tot 8 40; II 5.10 tot 5.50. Lands berger 5.40 tot 8.Goudpermain I 5.50 tot 8.—; II 3.— tot 5.—. Zure appelen 6.70 tot 7.60; Zoete appelen 5.10. Fiansche Zure 5.60 tot 8.30, Wijnappelen I 7.50; II 5.30. Rabouw appelen I 6.90 tot 9.—; Il 4.40. Appelperen I 6.— tot 7.60; II 3 tot 5 80. Ossekoppen I 7.30. Belle de Boscoop I val 4 80 tot 5 80; II val 3 20. Koekappelen 8 50. Peren. Noveau Poiteau I 5.tot 6.20; II 3.80. Stoofperen 1.80 tot 5 20. Handperen I 5.— tot 8.60; II 3 50. Maagdeperen I 6.tot 10. II 4 80 tot 7-. Noten 0.69. Toenemende werkloosheid. Een 15-tal werklieden, werkzaam aan het in aanoouw zijnde ziekenhuis werden heden ontslagen. Ook is een 8 tal ongehuwde sigarenmakers bij de Firma Baars, ontslag aangezegd tegen de volgende week. MiK.sie-fancy-fair in „Jerusalem*' Bij schitterend mooi nazomerweer werd Zaterdag en Zondag j.l. door de Eerw. Zusters Ursulinen en hare pensionnairen, een uitmuntend- geslaagde fancy-fair gehouden ten bate der Missiën. De lommerrijke tuinen van dit aloude, gerenommeerde onderwijs instituut boden gastvrij een vriende lijk plekje aan de verschillende ver makelijkheden. door de Eerw. leeraressen en hare geestige en vin dingrijke leerlingen uitgedacht, terwijl de vele tafeltjes onder een eerbied- waardigen, breeduitgegroeiden, wilden kastanje een heerlijk en behagelijk zitje boden aan het zeer talrijk opge komen publiek, dat ondanks de moeilijke tijden edelmoedig kwam offeren op het fancy-fair-altaar der Missiën. Gebrek aan plaatsruimte belet ons eene gedetailfcerde beschrijving te geven van de meet dan twintig attracties, welke „Jerusalem op „echt-Joodsche" wijze bood, om de centjes los te krijgen voor de arme zwarte, roode en gele heidenkinderen van Siam. Alaska. China. Japan en Java. „Komt. ziet en koopt 1 dat was het algemeene uithangbord der diverse kramen, waar allerlei nuttige voorwerpen te koop werden aange boden. Natuurlijk ontbrak de „heiligen- kraam" van religieuze artikelen even min op dit Missiefeest. terwijl er ook ruimschoots gezorgd was voor de noodige restauratie en verfrissching van maag en keel. door een rijk. buffet, door vruchtententen en t Soet versaemen". Piano en vioolrectical hield allen in de vereischte. prettige koopstem ming. Wie z'n gooi- of goklust wilde voldoen, vond daartoe een orachtgelegenheid bij de vele loterij draai- en gooiteotjes. Het populaire rad van avontuur trok natuurlijk zeer veel publiek. Hoe vindingrijk Missieliefde zijn kan, bewees wel de „kerkelijk goed gekeurde" waarzegster: Zorka Michaelovisz. die blaakte van „waar heidsliefde" I... Nadat om 7 uur de uitslagen der verschillende loterijen waren bekend gemaakt, waarbij nprachtiqe Indische peignoir zoo maar aanstonds door eene der gelukkige winnaressen werd omgeslagen, en tegen 8 uur voor de pensionnairen de taptoe geblazen was, bleven de vele fancy fair bezoekers nog allergezelligst in den knussen kloostertuin bijeen tot 9 uur. Voor rekening van den heer P. J. Ewalds. Volen werd aanbesteed i<et bouwen van een boerderij, en werd als volgt ingeschreven Gebr. v. Bergen f 43o0 P. Vollenberg L. Vollenberg 3660 J. Houwen, Oirlo f 3522 M. Theunissen, Ysselsteyn f 34 JU A. Smits, Horst f 3348 A. Pijpers. Leunen (begr f 4025 Op de 15e groote internatio nale vakwedstrijd te Den Bosch behaalde de heer P. CusterS' Ouden hoven met zijn inzending Hollandscbe beschuit een eervolle vermelding* Er waren ruim 350 inzendingen. Concerten en uitvoeringen. Door de R. K. V. V. Victoria te Ysselsteyn. werd besloten haar jaar- lijksch concert te houden op Vrijdag 8 en Zondag 10 December. Het jaarlijksch concert met tooneel- uitvoering. zal door de Oostiumsche Harmonie gegeven worden op Zondag 31 December en Dinsdag 2 Januari a.s. Behalve een geheel nieuw muziek programma zal worden op gevoerd „Onder de Sovjetvlag" drama in drie bedrijven, door Piet Mossinkhof. Aarduppelverbouwers. Door de Aardappel-Centrale zijn in onze gemeente als Districtskautoor- houders aangesteld de heeren Jos. Claassens, LeunenAnt. Willems. Nachtegaal M. Arts. Merselo J. H. H. Nelissen, Oirlo en H. Cuijpers, Caitenray, alwaar formulieren voor vervoer en alle ge-xenschte inlicntin- gen te bekomen 2ijn. Muziek- en Voordrachtenavond. Ofschoon er voor de Missie van Pater Ariaens O F.M., die verleden Donderdag naar Java is afgereisd, reeds eerder een bloempjesdag ge houden was. meende de Venraysche Fanfare toch ook nog een feestelijke afscheidsavond te moeten organisee- ren voor dezen missionaris, wiens vader méér dan een halve eeuw werkend- en bestuurslid geweest is van deze muzikale corporatie. Zondag j.l. om 8 uur werd dan in de Wilhelminazaal deze avond van muziek en voordrachten voor een vrij goed bezette zaal geopend door den voorzitter Dr. Sala. die alle aanwezigen, en vooral den scheidenden missionaris en diens familieleden, hartelijk welkom heette

Peel en Maas | 1933 | | pagina 1