WOL Binnenland. Gemengde Berichten Houteóou^ Fojra Foilike Zeiss F. van jerg Fa. Si-S alle soieii meiiofi S. W.lü! Gebr.^n aanbieden van de Kerk van parochie Leunen. Deze toespraak werd door den Zeereerw. Heer Pastoor beantwoord met Geliefde Parochianen Deze dag is ook voor mi) een dag van gewicht nu ik hier als Pas toor der Parochie Sint Catharina wordt geïnstalleerd. Zoo juist heeft de Kerkmeester mij de sleutels der Kerk overhandigd, waardoor verzin nebeeld wordt, dat aan mij de macht maar ook tegelijk de zorg over de Kerk is overgedragen. De macht om een kerk te openen komt aan eiken priester, die niets liever doet dan de Geloovigen in staat stellen om in Godshuis te komen bidden, doch de zorg en de verantwoordelijkheid voor een kerk drukt op den Pastoor als een zware taak. Gelukkig kan ik zeggen dat speciaal hier deze last aanmerkelijk verlicht woidt nu ge bleken is, dat de zoo noodige ver grooting der Kerk door U allen wordt ingezien en de gehouden col lecte met een hartelijk welkom der collectanten zulk een ruime bijdrage mocht boeken. Bezield met den goeden wil om Uw aller zielenheil te helpen bewerken, ga ik thans de Kerk openen Voor de Kerk was een prachtige bioemversiering aangebracht. Temid den vaa een kcurigen bloemenrand was een veld van witte gladiolen gelegd, waarin door vuurroode gla diolen de tekst gelgd was Weid mijne lammeren. Het Kerkgebouw was dra tot in alle hoeken met geloovigen gevuld en na een kleine pauze deed de H. E. Heer Deken Thielen voor lezing van het Bisschoppelijk schrij ven, waarbij de Parochie Sint Catha rina te Leunen werd opgericht. Hierna volgde de voorlezing van de benoeming van den Z. E. Heer Strijkers tot Pastoor. In een toespraak gaf de H. E. lieer Deken nadere uitleg der be- teekenis dier voorgelezen Bisschop pelijke besluiten, waarna Z. H. E. den nieuwen Pastoor naar kerkelijke voorschriften installeerde en geleidde naar Biechtstoel, Doopvont en Preek stoel Nadat de nieuwe Herder het Evangelie van den Goeden Herder had voorgelezen en uitgelegd, nam de H. E. Heer Deken het woord en gaf in een keurige rede aan. welke de verhouding was van den Pastoor tot de parochianen, welke laatsten verzocht werden veel voor den Pastoor te bidden, opdat bij in staat moge zijn met Gods genade zijne zware taak te volbrengen. Na een plechtig Te Deur» en den zegen was de kerkelijke plechtigheid ten einde en gaf de Fanfare nog een concert en een serenade aan den nieuwen Herder, welke door zeer velen werden bijgewoond. Voor de kerk stond in de ver siering nog het vers Huis Gods en Hemelspoort Hier zullen wij den Herder eeten Luisteren naar zijn Priesterwoord Hem volgen in den dienst des Heeren Leunen mag met trots terugzien op dit schoone feest, voor welks welslagen zij zich allen hebben in gespannen en waarlijk ten schoon geheel hebben weten te behalen. Ook voegen wij gaarne onze beste ■wenschen hieraan toe voor Herder en Parochie. Voor het patronaatsgebouw, waar geconcerteerd werd, was een waar kunstwerk van bloemen aangelegd. Op het met mos bedekt terreiritje waren in bloemen afgebeeldde Pauselijke sleutels, de Bisschoppelijke Ster ea de emblemen der deugden van geloof, hoop en liefde. Werke lijk een waar kunstwerk, dat de bewondering van allen, die het zagen, ruimschoots verwierf. Ook de aardappelen zijn nu belast. Rond het Lutine- goud. Urker visschers ge dupeerd. Fietsplaatjes-wee. Allerlei. Gelijk in het vorige jaar zou ook in het aanstaande seizoen de aard appelen zoo goed als nietswaardig zijn geweest. Daarom is nu tijdig de Aardappelencentrale ingesteld, welke met de steunregeling voor de aardappelenproducenten is belast. Gelijk we dat eerder reeds hebben bericht, zal op de consumptieaard appelen in het algemeen een recht van 1 gulden per 100 Kg. worden geheven. Het vervoer van aardap pelen is van Maandag af niet meer vrij, tenzij van hoeveelheden beneden 10 Kg., kennelijk voor eigen gezins consumptie bestemd Er zullen voor het vervoer vervoerbewijzen moeten worden aangevraagd en daarvoor moet dan een gulden per 100 Kg. worden betaald. Er zijn natuurlijk nog vele andere bepalingen aan de regeling verbonden. Voeraardappelen zijn van belasting vrijgesteld con sumptieaardappelen kunnen worden gedenatureerd en blijven dan ook onbelast. Bij directen aankoop door den consument van den producent wordt wéér een gulden per 100 Kg. in rekening gebracht als grossiers toeslag. Enz. Er zijn richtprijzen vastgesteld, welke voorloopig be paald zijn op resp. 3.2.1.50 en 1,25 alles per 100 Kg. naar de kwaliteit. Van deze richtprijzen zal voorloopig 2/3 gedeelte aan de pro ducenten wotden uitbetaald. Over treding van de bepalingen kunnen zwaar worden gestraftzelfs kan een boete van f 10.000 worden op gelegd. Er blijft een geheimzinnig waas hangen over het abrupte einde der bergingspogingen van het Lutine- goud. Tegen het gevoelen der ber- gingsmaatscbappij in blijft de heer Beckers volhouden, dat zijn toren slechts door ontploffingsgeweld ver nietigd is kunnen worden. De ber gingsmaatschappij schijnt intusschen haar vertrouwen in Beckers' uitvin ding te hebben verloren. Zij is van plan om haar pogingen het volgend jaar te hervatten, maar zonder verdere medewerking van den heer uit Gen nep. Deze laatste beklaagt zich er intusschen ernstig over, dat hij alle kosten van den bouw van zijn toren e. d. zelf beeft moeten dragen. Maar waar is dan eigenlijk die Lutine- leening voor uitgeschreven. Hoe wordt de twee ton gouds beheerd en geadministrateerd, welke door het publiek in de Lutine zaak is gesto ken Ook een aantal Urker visschers heeft op de wateren der voormalige Zuiderzee tegenslag te boeken gehad. Zij zochten er wel geen goud, maar visch, welke hoogstens wat klein zilvergeld zou kunnen opleveren. Maar 2e hadden verzuimd om tijdig hun vergunningen ad f 7.50 aan te vragen om het nieuwe bin nenwater te mogen bevisschen, met het gevolg, dat rijkspolitie bun netten in beslag heeft genomen. De men- scben voelen zich zeer gedupeerd en inderdaad mag de vraag worden gesteld, of tegen deze slachtoffers van de drooglegging der Zuiderzee niet wat tactischer opgetreden had kunnen worden. Toen het noodlot der inbeslagneming over ze kwam. was de vaogst juist sinds enkele dagen zeer bevredigend geweest. V De nieuwe rijks-belastingplaatjes- houder voldoet geenszins en deswege gaat de liefhebberij van bet plaatjes- gappen onverstoord voort. Honder den menschen hebben al weer voor den tweeden keer in het nieuwe belastingjaar hun riks aan den fiscus moeten offeren. Ze doen dat natuur lijk niet graag en dat maakt ze dan toegankelijk voor de goedkoope aanbiedingen der lieden, die de ge stolen plaatjes verbandelen of val- scbe merken aanbieden. Nu is in Zaandam weer een fabriekje van valsche rijwielmerken ontdekt. Zou het werkelijk zoo moeilijk zijn om een beter systeem te bedenken voor inning der rijwielbelasting Tegenover de Straperlo-ondeugd is de justitie eindelijk met fluweelen handschoenen opgetreden. Ze was toch blijkbaar ook van oordeel, dat het hier om een hazardspel ging, maar met haar maatregelen heeft ze gewacht, tot in Scheveningen de laatste avond daar was, waaiop het Straperlo kon worden beoefend althans voor dit seizoen en tot het laatste uur. Tegen middernacht op Zondagavond heeft een groote politiemacht een inval gedaan in de zalen van het Kurhaus, waar zich op dat moment ongeveer 1200 per sonen rond de 9 speeltafels hadden geschaard En toen is de heele boel in beslag genomen, nadat eerst nog gelegenheid was gegeven om de fiches in te wisselen en de winsten of verliezen te regelen. Nu gaat het natuurlijk een proces worden van langen duur. Vier lijken van baders werden Zondag weer uit bet water opge haald. Een bij Zandvoort. een bij Tiel, een bij Berselen en een op Tholen. In Oss is Zondag weer dapper gevochten één doode, één zwaar gewonde bleven op het slagveld. Steun aun den Middenstand. In de zoo juist verschenen Ana- lecta voor het Bisdom Roermond publiceert Z. H. Exc. Dr. J. H. G. Lemmens een schrijven van den vol genden inhoud Wij achten het wenschelijk om aan de Eerw. Geestelijkheid, aan de Eerw. Oversten van Kloosters, aan de R. K. Schoolbesturen en andere R. K. in stellingen, bet verzoek te richten, om den R. K. Middenstand te steunen, door zelf geen handel te drijven, in dien dit niet tot hun noodzakelijk bestaan noodig is, en hun inkoopen te doen, voor zoover mogelijk, bij den plaatselijken of gewestelijken R. K. qeorganiseerden Middenstand. Wij achten dit van bijzonder be lang in verband met de noodlijdend- beid van vele middenstandsbedrijven en zaken, die het in dezen crisis zwaar te verantwoorden hebben en, die wegens hun katholieke beginsel vaak een groot winstgebied voor zich afgesloten zien, dat voor anderen openstaat. Zij verdienen hierom te meer, zeker op de eerste plaats de steun der Eerw. Geestelijkheid en van R. K. instellingen. Men behoort ook geen grootere korting te bedingen dan door offici- eele organisatie wordt toegestaan. Wij vertrouwen, dat met Onzen wensch in deze rekening zal gehou den worden Dr. J. H. G. LEMMENS. Bisschop van Roermond. ROERMOND, Aug. 1933. NOTA. Bij eventueele klachten over slechte levering of te hoogpi ij zen en dergelijke, is het zeer aan te bevelen, zich direct ia verbinding te stellen met het bestuur van den R. K. Limb. Middenstand. Vechtpartij ie Oss met doodclyken afloop. De kermis te Oss. welke tot Zon dag een zeer rustig verloop heeft gehad, is helaas tenslotte met een ernstig drama geëindigd, dat opnieuw een menschenleveu heeft gekost. Zondagavond 7 uur ontmoette v. L. en W. v. W. elkaar op bet kermisterrein waar ze een woorden wisseling kregen. Tot daden kwam bet niet. omdat beiden door omstan ders werden gescheiden. Na verschillende café's te hebben bezocht, ontmoetten zij elkaar weer laat op den avond in het café Netten aan de Willebrordusput. In dit café kregen beiden weer hoogloopende ruzie. De caféhouder Netten pakte beide vechtersbazen beet en zette ze buiten de deur. Korten tijd daarna, het was toen 's nachts balf een geworden, hoorde hij een vreeselijk gegil en vond v. L. badeod in zijn bloed voor de cafédeur liggen. Hij nam het slacht offer op en legde het onder de waranda van zijn woning. De marecbaussée en dr. Stolz waren spoedig ter plaatse. De laatste constateerde bij het slacht iffer een steek in de hartstreek. Binnen een half uur was v. L. overleden Pater Coenders heeft uog het H. Oliesel toegediend. De verslagene laat een vrouw en 4 kinderen achter. Het lijk is naar het ziekenhuis te Oss overgebracht, De vermoedelijke dader v. W. is door de marechaussée gearresteerd en heeft bekend. Angst voor onweer Het zijn meest kinderen, die bang zijn voor onweer. Ah een kind merkt, dat de volwassenen bang worden als de donder rolt en bliksemschichten den hemel verlichten, wordt het ook bevreesd en kruipt angstig in een hoekje. Daarentegen kan men opmer ken, dat kinderen zich verheugen over de lichtende bliksemzigzaggen als de volwassenen bij dit spel der natuur geen angst toonen. Daarom moet men zich beheerscbeo, wanoeer er als het ouweert kinderen in het ge zelschap zijn. De meeste menschen hebben meer angst voor den donder dan voor den bliksem. Zoo lang men den bliksem nog ziet is het gevaar getroffen te zijn voorbij. Als men werkelijk ge troffen is, ziet men het lichten niet meer. Veel menschen denken ook, dat ze met onweer angstvallig deuren en ramen moeten sluiten en ieder tochtje vermijden. Dat is fout gedacht. Tocht heeft niets te maken me» ootladingen der electriciteit in de atmospbeer. Hij kan ons hoogstens een verkoudheid bezorgen. Er bestaat ook gevaar om door den bliksem getroffen te worden als men onder een lamp staat, of tegen een spiegel of een machine leunt; kortom, als een mensch zich iD ver binding stelt met andere goede ge leiders, Want de mensch met zijn groote soortelijke hoeveelheid water is een goede geleider voor electrici teit. Daarom moet men vermijden met veel menschen bij elkaar te zijn. zoo wel in gesloten ruimten als op bet vrije veld. Want zoo'n groote hoe veelheid goede electriciteitsgeleiders bij elkaar zou de bliksem kunnen aantrekken eu zoodoende een gevaar vormen. Moord te Woerden. Omtrent den moord op den direc teur van de Woerdensche pannen- fabriek Jhr C. vao logen kan worden gemeld, dat het slachtoffer door drie kogels is getroffen, waarvan twee door het hoofd ei^een door het hart is gegaan. Slechts twee hulzen zijn tot nu toe gevonden. De verslagene wa3 gehuwd en vader van een kind. De vermoedelijke dader, de be drijfsleider de B., heeft Dinsdag middag, na aanvankelijk in zijn ontkenning te hebben volhard, ten slotte bekend den moord gepleegd te hebben. De reden van zijn daad is evenwel nog met bekend. De nood der boeren. In de overtuiging dat het platte land allereerst en allermeest noodig heeft een algemeen verbod van executie wegens rente en huurschuld* en wegens achterstallige belastingen heeft de Bond van landpachters en hypotheekboeren in Nederland alle landbouworganisaties in den lande uitgenoodigd tot een vergadering, op 18 September in Utrecht, ter bespre king van de volgende punten Oprichting van een CeDtraal Comité uit alle meewerkende orga nisaties, dat de actie van een alge meen verbod van executies voor bereidt en leidt: a. door het verzamelen van mate riaal. betreffende reeds plaats gehad hebbende verkoopen (publiek en onderhandsch) wegens rente- en huurschuld b. door het verzamelen van ge gevens omtrent den omvang van het gevaar, dat hypotheek- en pachtboeren bedreigt c. door bet beleggen van provin- ciale meetings, waar een spreker van elk der meewerkende en in die pro vincie behoorlijk georganiseerde organisaties het woord voert (waarbij overwogen kan worden aan die meeting een betooging te verbinden); d. door het aanvragen van een audiëntie bij den Minister van Eco nomische Zaken en Landbouw en het cod f er eer en met de Kamerfracties: e. door, indien onverhoopt de regeering niet bereid zou blijken met een voorstel tot een algemeen ver bod van executies wegens rente», huur- of belastingschuld te komeD, contact te zoeken met Kamerleden en te trachten een initiatief-voorstel ter zake ingediend te krijgen f. door de publieke opinie te be werken en gunstig te stemmen voor een executieverbod, door publicatie van daartoe geschikt materiaal. g. door een petitionnement. Verscherpte grenscontrole. Door de Duitsche grensauioriteiten is bepaald, dat in bet vervolg de grensvoorschriften betreffende het passeeren van Nederland naar Duitsch- land strenger moeten worden toege past. Vroeger konden grensbewoners en vreemdelingen ook des namiddags na 6 uut gewoon de grens passeeren zonder legitimatiebewijs. Tbaos wordt gevorderd een bewijs van Nederlan derschap of een geldige pas. Schietpariy in den Raad van Muiden. Dinsdagavond na afloop van de raadszitting fe Muiden heeft de foto graaf I. uit Muidetberg vier schoten gelost op burgemeester de Raadt, wethouder Hotteutot en twee be zoekers Vet en Beus, die zich op de publieke tribune bevonden. Na de raadszitting verliet I. de zaal schoot Vet, die voor hem de trap afliep in den rug. Daarna keerde bij in de zaal terug en loste drie schoten op den burgemeester, den wethouder en Beus. Alle drie werden getroffen Burgemeester L. de Raadt is ernstig gewond naar het Burgerziekenbui-< te Amsterdam vervoerd, evenals Vet. Wethouder Hottentot werd naar het Binnengasthuis te Amsterdam over gebracht, terwijl Beus Daar de Ma- jellastichting te Bussum is vervoerd. De fotograaf, die Daar verluidt uit veete heeft gehandeld werd onmid dellijk na den aanslag door bet pu bliek en toegeschoten veldwachters overmeesterd. Toenemende smokkelary van margarine. Het smokkelen in Duitsche mar garine Deemt steeds grooter afmetin gen aan, blijkens de gedane aan houdingen in de laatste dagen. In de woniDg van P. in de mijnwerkers- kolonie Hopel te Kerkrade, werd 104 pond Duitsche margarine in bes'ag genomenin Waubach werd een persoon gearresteerd, die 160 pond gesmokkelde margarine verwerkte. De gemeente-politie te Bruossum Dam 500 pond margarine in beslag Door rijksambtenaren te Meerssen werd op een vrachtauto met 520 K.G. margarine beslag gelegd. De smokkelbende ont twam. Alleen de chauffeur kon worden gearresteerd. Liefdesdrama by Luik. Wandelaars hebben in de bosschen van Sart Tilman bij Luik de lijken gevonden van een man en een jonge vrouw. Een revolver lag inde nabij heid. Uit het onderzoek is gebleken, dat beiden den 26sten Augustus met <*en taxi daarheen gereden zijn en den chauffeur last gaven op hen te wachten. Toen zij niet terugkeerden, is de chauffeur tenslotte heengegaan en heeft bij de politie aangifte ge daan. Uit een visitekaartje in een der zakken van den man bleek, dat bet een 30 jarige kommies der belastin gen was, afkomstig uit HouteD (Utr.), terwijl naar is komen vast te staan, de jonge vrouw een 17 jarig meisje was uit Maasbracht, dat kort geleden met den man op reis was gegaan. Men neemt aan, dat de mar. het meisje, dat een schotwond had in het hf.ofd, eerst beeft gedood eD daarna de hand aan z>ch zeiven beeft Het drama in den molen te Nutli. Gelijk men zich zal herrinneren heeft op 26 Juni j.l. te Nuth zich een vreeselijk drama afgespeeld De molenaarsknecht J.J. uit Houthem heeft toen den molenaar en diens vrouw op gruwelijke wijze vermoord en vervolgens den molen in brand gestoken. Maandag had de dader zich voor de rechtbank te Maastricht te ver antwoorden. Na het getuigenverhoor eischte bet O. VI. 15 jaar gevangeDissraf terzake van moord, doodslag en opzettelijke brandstichting. Een dievenbende onschadelijk gemaakt. De politie van de grensgemeente Alsdorf heeft een goeden slag gesla gen met de arrestatie van een die venbende, die sedert een jaar in de Duitsche grensgemeenten opereerde en schrik en ontsteltenis onder de grensbevolking veroorzaakte. Gearresteerd werden 5 mijnwer kers, die reeds bekenden 42 diefstal len met braak te bebben gepleegd. Ze ontzagen zich zelfs niet, bun dood- arme-mijowerkerskamaraden te beste- leo. De dieven stalen in winkels bij landbouwers en slagers. Dikwijls ver schaften ze zich toegang tot de wo ningen door gaten in de daken te breken. EeD enorme hoeveelheid levens middelen hebben de dieven gestolen eo in bun huishoudens verbruikt. Verder stalen zij schapen, kalvereD, 49 konijnen, 44 eenden, 224 kippen. Bij de huiszoekingen kwam een ar senaal van iubrekerswerktuigen voor deo dag. De dievenbende is naar de gevangenis te Aken overgebracht. Straperlo in Scheveningen en in Limburg. Het is onzen lezers bekend, dat tijdens het zomerseizoen in eokele plaatsen van ons land de speeltafel als een nieuwe „aantrekkelijkheid" was verschenen. Te Scbeveningen in het Kurhaus. te Zandvoort in hel Casino en elders werden Straperlo en Romatjospel ingevoerd. Te Am sterdam, waar men de speeltafel io een besloten vereeniging wilde intro- duceeren, beeft burgemeester De Vlugt dit weten te verhinderen door bedreiging met intrekking van de drankvergunning van den lokaal houder waar de bedoelde vereeni- giDg zich vestigde. Ook in Limburg hebben gemeente besturen aanvragen ontvangen om vergunning voor speeltafels in open bare amusementsinriebtingen. Tot nu toe w :rden deze vergunningen niet verleend. In één onzer zuidelijke steden beeft het bestuur van een sociëteit een speeltafel ter beschik king gesteld niet alleeo van hare ledeu, doch ook voor introducés, die ten minste 11 kilometer buiten de stad wonen. Mochten deze gokkerijtjes worden getolereerd En zoo neen, wie moest hier ingrijpen 1 De officier van justitie, op grond van de wet, die kansspelen verbiedt Maar is Straper lo wel een kansspel Wat kon de plaatselijke overheid in dezen doen Diende de wet niet te worden ge wijzigd, dus verscherpt Terwijl deze vragen binnenskamers, ook in ons gewest, nog een onder werp van bespreking uitmaakten, heeft de Minister van Justitie een daad gesteld. In opdracht van den Minister beeft de politie in den nacht van Zondag op Maandag een bezoek gebracht aan de speelzaal van het Kurhaus te Scheveningen om den stand van zaken op te nemen en procesverbaal te maken. De rechter zal nu hebben uit te maken, of Straperlo eD de andere spelen van ongeveer gelijken aard behendigheidsspelen of hazardspelen zijn. Met spanning zal men ook iD Limburg de uitspraak van den be voegden rechter te gemoet zien. Oorlogsstad onder den grond. Naar aanleiding van de inspectie reis van den premier Daladier naar de vestingwerken aan de Fransche Oostgrens, publiceert de „Petit Pa- risien" een geestdriftig artikel over deze versterkte grenszone. Men moet zicb, aldus bet blad. een front voorstellen van ruim 100 K. M, dat op 12 K.M. van de grens ver wijderd loopt en bestaat uit een on onderbroken rij van afzonderlijke ves tingen, welke slechts door golving van het terrein opvallen. Men kan van een fantastische on- deraardsche stad spreken, van eeD vesting onder den grond, welke te gen de krachtige strijdmiddelen weer stand .kan bieden. Een enorm stalen pantser is in de aarde gezet, met een gewicht van minsten 30 000 K.G. Deze moderne „oorlogsstad" ligt 100 meter onder de zeevlak te. Zij beschikt over een spoorweg, welke met groete snelheid door de onder- aardsche stad kruist. Alle maatrege len ?ijn ODder de aarde getroffen, opdat geheele legers daar maanden lang kunnen blijven Heiligschenneiide diefstal te Blaricum. Maandagmorgen te ongeveer zeven uur kwam een der huishoudsters van de pastorie te Blaricum, voordat de H. Mis aanving, nog even in de kerk. Zij bemerkte plotseling, dat het tabernakel openstond en dat op het altaar alles dooreen was gewor pen. Terstond waarschuwd zij kapelaan B. Knippers en deze constateerde den brutale en heiligschenjenden diefstal. De cibories waren leeggeschud en de Heilige Hosties lagen op het altaar. De cibories waren echter niet meegenomen doch omgekeerd op het altaar neergezet. Zij zijn van verguld zilver en werden waarscbijulijk niet van voldoende waarde geacht om te worden meegeoomen. De monstrans was verdwenen. Dit was 'n kostbaar, oud voorwerp en van binnen met diamanten bezet. De H. Hostie was eruit gebroken en eveneens op het altaar neergelegd. Dit alles, aldus deelde kapelaan aan de Msb. mede. wijst er op, dat het bier geen bedoeling betreft een heiligschennis te plegen. Dit is uit gesloten, daar men niets heeft ver trapt of beschadigd. Het betreft hier zuiver een diefstal van de voorwer pen van waarde. Behalve de monstrans werd uit het geheel geforceerde tabernakel niets vermist. Wel is nog een offerblok geledigd, doch hierin zal niet veel geld zijn geweest. Men vond de beide kerkdeuren open. Hierdoor hebben de dieven zich dus uit de voeten gemaakt. Uitt het onderzoek, dat door bur gemeester J.J. Klaarenbeek en den recheur De Jong uit Hilversum wordt geleid, is oog niet komen vast te staaD, hoe de dieven zich toegaDg tot de kerk hebben verschaft. Zeker is het, dat zij zich op het koor heb ben bevonden en zich door een lad der aan de gordijnen te binden naar beneden hebben laten zakken. Eveneens staat het vast, dat er meer dan één persoon is geweest. On derzocht wordt, of zij zich hebben laten insluiten op het koor, of dat zij via het dak en door een der lichte kapelramen te forceereo, toegang hebben verschaft. Voor Burgerlyke Stand Maashees en Ovcrloon. GEBOREN Gerardus Johannes Maria z.v. T. H. J. Cup Creemers. Maashees. Henricus Martinus z.v. P. J. H. VersleijenVersleijen. Maashees. Maria Josephina Fransisca d.v. H. J. Hendriks—Hermans. Overloon Johannes Antonius z.v. A. L. van DuucenWillems, Ovcrloon Petrus Martinus Maria z.v. S. H. Rutten—Vloet, Overloon. Alberdina Johanna Maria d.v. G. LicdersMichels, Overloon. OVERLEDEN Sibilla Maria Reijnders oud 1 jaar Maashees. Peter Gerardua Otten oud 12 jaar wonende te Nijmegen, overleden te Overloon. Martinus Tiesen oud 18 j. Over loon, overleden te Nijmegen. is vaak oorzaak van verstopping. Neem meer beweging en ge- brulk Foster's Maag- Ni-, Af), pillen, het afdoende laxeermiddel. f 0-65 per flacon. FOSTER'S! Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 1.500.000 eieren. Groote eieren van f 3.80 tot f 4.40 Kleine eieren van f 2.50 tot f 3.50 Eendeneieren van f 2.90 tot f 3.20 Ganseieren van f tot f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag wa3 de aan voer 3.300.000 eieren. Groote eieren van f 3 70 tot f 4 40 Kleine eieren van f 2.20 tot f 3.60 Eendeneieren van f 3.tot f3.60 Publieke verpachting van gemeentegronden. De Burgemeester der gemeente Venray, zal, namens die gemeeDte, op Maandag 18 September as. des namiddags zeven uur in Hotel de Zwaan voor een termijn \an zes jaren, ingaande 1 November a.s. publiek verpachten I. Venraysch Broek, gedeelten van perceel Sectie A 1218, ter ge zameüijke grootte van 5.42 H.A., thans verpacht in vier perceelen, groot 1.44 H.A.. 1.68 H.A.. 1.20 H.A. en 1.10 H A. eD in pacht bij Erven P. J. Swinkels, P. H. Muijsers, Tb. H. de Riet en P. H. Muijsers. II. Venraysch Broek, gedeelte van perceel Sectie A 1218, ter grootte van 0.92 H.A. thans verpacht in twee perceelen, groot 0 31 H.A., en 0.62 H A. en in pacht bij Wilhelmus van der Cruijsen. III. Venraysch Broek, gedeelten van perceel Sectie A 1218, ter ge z*menlijke grootte van 3.35 H.A. thans verpacht in twee perceelen, groot 0.90 H.A. en 2.45 HA. en in pacht bij Th. van Kessel. Venray 26 Augustus 1933 Advepïenüën Laine Mont-Blanc Laine Doublee Laine Grnbree Berliner Wol Jumper Wol Rokken Wol Rigi Wol Botany Wol Kameel Wol Perlé Wol Sport Wol Silki Wol Schoolstraat 5-7 MAGAZIJN SINT ODA. Alle kleuren voor Slipovers Pullovers Vesten Truien Mutsen Kleedjes Rokken Dassen Shawls, enz. alle sooiRlEFt is en (beste w. eiNi ME. Vergp gei Olievjjrtn Inlijstei Por sn derij LANGS' VI Bezoek at Overal |js te tonder prijfeing GOEDKOOPER DAN ERGENS. Prima Kwaliteiten. Agfa 0 Uw Cat en benidhet vindt U bijl Loop eel, wij gaarne vanfc zon« verplichting Uw ontwjen a verzorgen ipen 2 Ftandk Hoe|aek '&SL\HE - - b leer! wan J ki)kl T7 (71 Dl GeOptic Markt Tón 71 Tón HEL If alle sop in kleinpevee op pakhufc bek Jae Asrst Overljsche DesverJanpok zorgen. I A»suln1 BelHSigzs Kadastle Koopin I eontrten, ONfANC de bekencty on INMAföl C08EI voor groente fr-iit Alle ooderdeelt Ke en gejvani: FOBUI; moderne kl^en e MEESER Wasch- en Vtoede peren binneoka 50 besparing, onwijlb Lage prijzen, [leef Smederij beslist «ven vanjLke Mooie geacht, overledene. Firma vaoden Groote Straat B

Peel en Maas | 1933 | | pagina 8