800 guMen Voorlo B Gemengde Berichten Advertentiën versche eieren T ar we-organisaiie. Het bouwen van een Zustershuis. DdE Hetih denatureeren van steunrogge. JAN VAN AARSSEN Viethw boerenknecht Een big vermist Engelsch Zouf, Z.W.D. D TH. POUWELS C S.y p. even attentie! Attentie voor „Onderwijs in het Patronaat." Een zaak die niet adverteert om advertenthkosten uit te winnen, spaart in schijn, maar verliest in werkelijk heid. Ouders die hun schoolvrije kinderen niet naar Handelsavondschool of Vakteekenschool of z.g. Herhalings- onderwijs sturen, omdat het iets kost, mogen zich ernstig afvragen, of zij verantwoordelijk handelen. Niet weinige volwassenen kunnen maar moeilijk een zekere verbittering oudcrdrukken tegen hun bloedeigen ouders, omdat die vroeger te goed zijn geweest door hen niet verder te laten leeren. Er zijn heel wat vakarbeiders die bun vak niet goed genoeg kennen en middenstanders die noodzakelijk achteruitgaanen losse arbeiders met wie het steeds sukkelen blijft en landbouwers die te weinig uit hun bedrijf halen altemaal doordat ze de gelegenheid óf niet hebben gehad óf niet hebben gebruikt om zich verder te bekwamen. Hoe slechter de tijden er uitzien, met hoe taaier vlijt men alle goede middelen moet aangrijpen om er boven op te blijven. Goed voortgezet onderwijs heeft de waarde van een erfenis. De kosten van het Vakteeken- onderwijs, dito van het z.g. Her- balingsonderwijs. zijn wettelijk ge regeld en wel zóó dat wie het minst bezit, ook het minst hoeft te betalen vaak bijna niets. De kosten van de Handelsavond school zijn door de Regeering minder aangenaam geregeld. De Handelsavondschool van den Ven- rayschen R.K. Middenstand doet echter alle3 wat zij maar kan om ouders, die wis en waarachtig min goed gesitueerd zijn, tegemoet te komen, op discrete manier. In een naburige gemeente is de goede toestand zóó, dat alle jongens die de Lagere School verlaten, als vanzelf op het Voortgezet Onderwijs komen, slechts een paar uitgezonderd In Venray is dit niet het geval! Is dit een eer voor Venray Neen, natuurlijk 1 Mogen dan alle jongens van de Vakteekenschool en van het z.g Herhalingsonderwijs, die nog niet klaar zijn, terugkomen Mogen dan alle meisjes en jon gens van de Handelsavondschool, die den cursus nog niet voleindigd hebben, den cursus komen voortzetten! Laten er veel nieuwe leerlingen zich aangeven De Directeuren zijn vanzelf wel bereid om door huisbezoek leerlingen aan te werven doch dit moest niet eens noodig zijn. Laat men eigen :r beweging zich aanmelden Soms gebeurt het, dat leerlingen die te laai zich aangeven, geen plaat» meer krijgen. Die het eerst komt, het eerst maalt. Pr. A. NIELEN, o.f.m. GEVONDEN: Een rijwielplaatje. Inlichtingen Marechausseekazerne. Door controleurs der Crisis varkenswet werd in samenwerking met de Kon. Marechaussée's alhier op de W..ensdag gehouden markt van een handelaar een 20-tal biggen in beslag genomen die van een valsch oormerk voorzien waren. Een en ander zal nader worden uitgezocht Variété-avond. Venraysch Salon Orkest „Euterpe" heeft besloten om op 22 October een tweede Variëté-avond te geven ten bate van 't Patronaat, met mede werking van het Humoristen Duo Ermens-van Zandvoort en Venraysch Dubbel Manoeokwartet. Daar de vorige Variëté-avond zoo schitterend geslaagd is twijfelen wij er niet aan of ook deze avond zal men weer genieten van muziek, zang en tooceel. „Euterpe" veel succes! Uitslag van het prijsschieten, gehouden door de Schutterij „St. Anna," alhier. Ie prijs M. Barends 2e prijs Jos. Jansbeke3e prijs Fr. Bonants, Holthees 4e prijs A. jansbeke 5e G. Jansbeke 6e A. Martens, Holt hees. OOSTRUM. Morgen Zondag zal de Fanfare „Ons Genoegen". Oirlo bij gelegenheid der kermis alhier een concert geven. Aanvang 6 uur nam. MERSELO. Door de Fanfare en Handboogschutterij alhier is de datum voor het gewone concert met tooneeluitvoering vastgesteld op Zondag 18 November a s. CASTENRAY PAROCHIE. BIJ I)E INSTALLATIE VAN PASTOOR VER1IEGGEN. Op de laatste Zondag in April werd in de kerken van Oirlo en Castenray een Bisschoppelijk schrijven voorgelezen omtrent plannen tot op richting eener parochie Castenray. Met vreugde werd dit door de inwoners van Castenray vernomen. Nog grooter werd die vreugde, toen op 15 Aug. j.l. bet Bisschoppelijk besluit afkwam, dat de parochie Castenray definitief was opgericht en dat bovendien Rector Verheggen be noemd was tot Pastoor der nieuwe Parochie. Morgen Zondag zal de Installatie plechtigheid plaats hebben. Om half vier wordt de nieuwe Herder aan het Patronaatsgebouw afgehaald en naar de kerk gebracht. Het Kerk bestuurslid, de beer Geurts. zal de sleutels overhandigen. Na afloop der kerkelijke plechtigheden wordt de nieuwe Pastoor wederom door dezelfde stoet terug gebracht, waarna onmiddellijk de receptie zal plaats hebben. Een feest comité is er opge richt en alle inwoners werken aan de versieringen enz. mede. Indien het weer medewerkt, zal het voor Castenray een mooien dag worden. Castenray moet volgens de ge schiedenis een zeer oude plaats zijn, De Rectoraatskerk is toegewijd aan de H. Mathias. Ook wordt de H. Brigitta er vereerd. Op verlangen van Pastoor Leens uit Oirlo werd door Mgr. Boermansvan Roermond in 1893 een Aartsbroederschap op gericht. De H. Brigitta is de Patrones tegen de ziekte onder het hoornvee. Direct gaven zich het meerendeel der landbouwers uit de gemeenten Venray en Horst op als lid. Door Pastoor Verheggen werden bet laatste jaar over de 200 nieuwe leden inge schreven. Tot 1800 behoorde Castenray onder de Parochie Venray en werd zij vanuit Venray bediend. In 1804 werd Castenray ingedeeld onder de Parochie Oirlo. Vanaf dien datum was de Kapelaan van Oirlo belast met de bediening der Kapel te Castenray. Ia 1911 bleek de oude Kapel te klein en werd deze door Kap. Poels van Oirlo vergroot. De geschiedenis zegt, dat waar thans de Kapel van Castenray staat, vroeger een heidenscbe tempel is geweest. Oudheden bezit de Kapel van Casten ray veel o.a. koperen wijwatersbakje, koperen kaarsenkandelaar, zeer ouden predikstoel enz. Alles wijst erop dat er reeds zeer vroeg te Castenray een Kapel was. Ook had de Kapel te Castenray reeds vroeg goede inkomsten. Door Johannes v. d. Eyndt werden alle bezittingen aan de Kapel vermaakt. Hierdoor verkreeg de Kapel een flinke bron van inkomsten. Het tol huis (de tegenwoordige kosterswoning) met café en vele landerijen, is alle maal van v. d. Eyndt afkomstig en leverde goede inkomsten. Johannes d. Eyndt mag hierdoor wel ge noemd worden de stichter van Castenray. Castenray werd steeds grooter en in 1911 had de hierboven genoemde noodzakelijke uitbreiding pla3ts. Than3 blijkt het Kerkgebouw wederom te klein en zal Pastoor Verheggen binnen afzienbaren tijd met vergrooten ofwel nieuwbouw beginnen. Plannen hieromtrent zijn er reeds, altijd in beginstadium. In 1921 werd de Rectoraatswoning en School gebouwd. Ook in 1921 werd bet eerste Kerkbestuur benoemd n.l. W. Friezen, J. Geuits, C. Kem melings en P. J Steeghs, welke deze fuDctie nog bekleeden. In 1929 werd de openbare school omgezet in een Bijz. school. De eerste Rector welke zich te Castenray vestigde wasRector Geerards, de tegenwoordige Pastoor van Oirlo. Deze werd opgevolgd door Rector Mulder (thans Pastoor te Broeksittard)Rector Kuijpers (thans Rector te Reymersstok) en daarna de tegenwoordige Rector R. Verheggen, de thans benoemde Pastoor. De nieuwbenoemde Pastoor werd geboren te Buggenum 18 Dec. 1890 Priester gewijd te Roermond in Maart 1916 en was vervolgens Kapelaan te Ospel gedurende 3 jaar en daarna Kapelaan te Helden-dorp gedurende ruim 13 jaar. Vanaf 1932 Rector te Castenray. De nieuwe benoemde Pastoor is door zijn parochianen bemind. Het is een harde werker, hetgeen getuigd uit de verschillende nieuwe vereeni gingen die hij in een jaar tijds op richtte. Een Derde Orde heeft Cas tenray thans met ruim 110 leden De Meisjes-Congregatie is eveneens opgericht en zoo denkt Pastoor Verheggen nog aan meerdere ver- eenigingen. In April werd door Rector Ver heggen begonnen met den bouw van een nieuw Patronaat. Dit gebouw voorziet in een hoognoodige behoefte. De rente wordt getrokken uit zaal- huur voor de verschillende vergade ringen, terwijl de aflossing geschiedt met kapitaal door de leden der eier vereeniging van Castenray bijeen gebracht. ï/t ct. per Kg. geleverde eieren is voor de aflossing. Pastoor Verheggen heeft alle inwoners voor zija werken gewonnen. Allen willen hun Herder helpen. Het gebouw is keurig en prachtig ingericht. Geen overdreven luxe. Het trekt de bezoekers reeds aan. Een beugelbaan, tooneelzaal, klein vergaderzaaltje, alles wat men maar denkt is er aangebracht. Een Fanfare heeft Castenray nog niet, maar ook daarover denkt de nieuwe Pastoor reeds tot oprichting. Alles gaat niet te gelijk, zegt Pastoor Verheggen. De installatie zal a.s. Zondag plaats hebben, door de Hoogeerw. Heer Deken Thielen, daarbij geas sisteerd door den Paitoor van Blit- terswijk (een Heerbroer van de nieuw benoemde) en Pastoor Geerards van Oirlo. Bij mooi weer zal het a.s. Zondag druk zijn te Castenray. O v ERLOON. Morgen Zondag zal de B. V. L. haar jaarlijksche schietwedstrijden houden. Aanvang uur namiddag. Onder algemeene deelneming September j.l. de stoffelijke over blijfselen van de door het noodlottig vleeschvergiftigings-ongeval alhier overleden Pietje Otten en Martin Tiesen in verzegelde kisten ter aarde besteld. De toestand van het echtpaar Tiesen, dat nog verpleegd wordt in het Canisius-ziekenhuis te Nijmegen, is goed vooruitgaande. Men hoopt, dat zij spoedig weer geheel hersteld uit de observatie zullen worden ont slagen. HORST. Maandagmiddag 4 uur brak plotseling brand uit in de boerderij van den landbouwer Voes- ten aan den Eikelenbosch. De brand ontstond In de voorraadschuur, welke totaal afbrandde. Door de hulp van de arbeiders, werkzaam op het station te Tienray, kon het vuur nog tijdig bedwongen worden, zoodat he: fconohuis gelukkig gespaard bleef, 't Was echter ten hoogste tijd dat deze hulp kwam opdagen, want het vuur had het woonhuis reeds op verschillende plaatsen aangetast. HOLTHEES. Morgen Zondag zal de Schutterij Koningschieten op de schiethoornen bij café W. Loonen. Onze Fanfare zal bij deze gelegen heid aldaar eeD concert geven. Aanvang half 4 nam. Morgen Zondag zal in café M. Bonants eene belangrijke ver gadering gehouden worden van de Tuinbouwvereeniging. Aangezien er belangrijke punten op de agenda voorkomen, wordt eenieder in zijn eigen belang aangeraden deze vet gadering bij te wonen. De R.K. Werkliedenvereeni ging alhier is in het bezit gekomen van een prachtig nieuw vaandel. MAASHEES. Voor het examen hoofdakte is geslaagd onze dorps genoot de beer M. Maassen. WANSSUM. In verschillende Noord Limburgsche dorpen heerscht onder 't rundvee het mond- ec klauwzeer. Alhier zijn eveneens ver schillende veestallen door de ge vreesde ziekte aangetast. In overleg met den dierenarts worden echter de uiterste voorzorgen in acht genomen om uitbreiding der gevreesde ziekte te voorkomen. Brand. Door Oübekende oorzaak brandde Maandag de boerderij van den land bouwer Th. Gooren op het Hersel te Vierlingsbeek af. De brandspuit was. niettegenstaande den verren afstand, vrij spoedig ter plaatse, doch kon alleen de nabij gelegen schuur behouden. Het huis met stalling brandde geheel uit. Vee en inboedel werden grootendeels gered. Alles was ver zekerd. POSTERHOLT. Woensdag had alhier een ernstig ongeluk plaats. Het vierjarig zoontje van den heer P. Wolters liep spelender wijze met een oog ia een spitsen stok. Naar men mededeelt zal het kind het oog moeten missen. Boerdery afgebrand. Te Posterbolt zijn huis, schuur en stalling van den landbouwer J. op 't Veld afgebrand. Ook de inboedel ging verloren. Verzekering dekt de schade. Pastoor P. P. J. Broiins f Na een langdurige ziekte is Don derdag overleden de Zeereerw. heer P. P. J. Brouns pastoor te Schin veld De overledene werd geboren te Geulle 21 April 1884 en werd priester gewijd 4 April 1908. Achtereenvolgens was hij Rector te Bunde. (25 Sept. 1908). Kapelaan te Sevenum (19 Sept. 1921) en sinds 1 Oct. 1929 Pastoor te Schis- veld. Opsporing verzocht. In het Algem. Politieblad verzoekt de burgemeester van Schaesberg, namens de ouders te worden bekend lemaakt, met de verblijfplaats van dubert Heussner, geboren te Aken 9 Maart 1912. Het signalement is lengte 1.60 M, voorhoofd breed, haar donker blond, Deus klein, mond klein, aaogezicht vol. kleur gezond. Molen afgebrand. Woensdagmorgen ontstond brand in de graanmolen van den molenaar Hermans te Ottersum. Aangewakkerd door den hevigen wind stond weldra de molen in lichte laaie, waartegen de inmiddels verschenen brandweer niets kon uitrichten. Onder een donderend geraas stortten weldra de wieken naar beneden, waarbij een nabijgelegen perceel bewoond door de weduwe van de Loo vrij ernstig beschadigd werd. Door spoedig ingrijpen van de brandweer kon hier erger voor komen worden, zoodat deze woDing behouden kon blijven. De geheele molen, alsmede den inboedel en een groote voorraad meel gingen in de vlammen verloren. Waterafvoer van de Vierlingsbeek Het Tweede Kamerlid, de heer Schaepman, heeft tot de ministers van Sociale Zaken en van Water staat de volgende vragen gericht Is het den ministers bekend, dat tengevolge van de beëindiging der beeknormalisatie in Noord-West- Limburg, welk werk in werkver- niet voldoende snel zal kunnen af voeren. zoodat groote deelen van Oostelijk Noord-Brabant in de komende wintermaanden met over strooming bedreigd worden Zijn de ministers bereid maatregelen te nemen, zoodat het werk ter ver betering van de afwatering van de Vierllngsbeek ten spoedigste kan worden voortgezet, opdat dit deel van Noord-Brabant voor een mogelijke ramp bespaard blijve Verkeersstremming kanaulweg by Helmond. De K.N.A.C. meldt, dat in ver band met de verbetering van den kanaalweg langs de Zuid-Willems vaart onder Helmond het verkeer over dien weg tusschen de spoorbrug te Helmond en sluis no. 8 te Mierlo voor alle voertuigen tot 4 November 1933 6f zooveel langer of korter als noodig zal zijn, is gestremd. Voertuigen met minder dan 1800 K.G. asbelasting kunnen het deel tusschen de trambrug te Helmond en sluis no. 8 over den oostelijken kanaaldijk omrijden, doch voertuigen met meer dan 1800 K.G. asbelasting moeten het weggedeelte tusschen Helmond en sluis no. 11 der Zuid- Willemsvaart te Someren omrijden hetzij over Mierlo. Geldrop en Heeze. De Bossche tram yerdwynt! 28 Man personeel op straat. Het Hgz. verneemt, dat de direc tie der tramweg-maatschappij Den BoschHelmond—Veghel—Oss be sloten heeft met ingang van de nieu we dienstregeling, op 7 October a.s. het trambedrijf nagenoeg geheel stil te leggen. Alle personentrams, behoudens de schooltram, zullen uit den dienst wor den genomen. Echter zullen op marktdagen eeni- ge trams loopen en blijft de gelegen heid open gesteld tot het houden van processies met deze tram als vervoer middel. De lijn blijft in hoofdzaak nu in tact voor goederenvervoer In de plaats daarvan zal de maat schappij den dienst der autobussen welke thans reeds exploiteert uitbrei den. Voor dit doel is een tweetal nieuwe bussen aangeschaft. Voor het personeel heeft deze wij ziging zeer ernstige gevolgen. Niet minder toch dan 28 personen, ma chinlsten, conducteurs etc. zullen op 7 October worden ontslagen. Door een koe aangevallen. De heer W. Tissen uit Zijtaart (N.Bwerd op een wandeling door een weiland plotseling door een koe aangevallen. Het beest wierp hem drie keer op den grond en bewerkte hem met de horens. Geen draad bleef aan zijn kleeren heel. Op ziju hulpgeroep kwam een man toesnellen die hem onder de koe uit wist te halen. Met wonden overdekt is T. naar het R. K. Gasthuis overgebracht. Verzet tegen Duitsche douane. Een winkelier uit Gendringen, die Zondag bij een bezoek aan Duitsch- land aan de grens geen genoegen nam met de visitatie en daarbij een S. A.-man een klap in het gezicht gaf. is daarvoor onmiddellijk ge arresteerd. Hij heeft terzake thans reeds terecht gestaan en zag zich tot een gevangenisstraf van 15 maanden veroordeeld. Burgerlijke Stand Venray van 1 tot 8 September 1933. GEBOREN Johannes L. Janssen, Beekweg Johanna E. Aerts, Veldstraat Anna J. van Bergen, Langstraat Peter J. Philipsen, Oirlo Petrus J. v. d. Beuken, Schoolstraat Antoon M. Janssen, Oirlo Johanna J. Willems, Langstraat Johannes G. v. d. Hulst, Venr. Broek Wilhelmina Claessens, Gr. Straat Marinus L. Swinkels, Oirlo Peter W. Wilmsen. Veulen Simon M. Noyen, Merselo Maria A. van Haren, Oostsingel OVERLEDEN: Maria E. Pubben, echtgenoote van P. J. Goemans, 58 jaar. Leunen. van de geheele bevolking werden, schaffing is uitgevoerd, de Vietlings- respectievelijk op den len en 2en beek bij sterken regenval het water Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Mis sen collecte voor de kaars van Oostrum, 6 uur le H. Mis, half 8 leesmis waarna de processie naar Oostrum vertrekt, 8 en 9 uur geen H. Mis, 10 uur leesmis. Geen congregatie en geen herhalings catechismus, 3 uur Lof, 4 uur II. Familie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e kl. voor J. Grutters, H. v.d. Wildenbergen kinderen.6 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis voor de zielerust van Josepha Brouwers, lid van 't Agnespatronaat, 8 uur Jaarg. 2e kl voorPetron. Theuws ouders, broeders en familie, 10 uur Sol. Jaarg. voor de overleden Priesters van Venray. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e kl. voor Mart. Litjens en Petron. van Vosselen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Peter Willems van Dijck. Vrijdag half 8 leesmis. 8 uur sol. Jaarg. voor Ida Hennen en ouders. Zaterdag komen de jongens der 3de en 4de klas en de meisjes der 4de klasse te biechten, 9 uur be steld Jaarg. voor Henri Esser, 6 uur Lof. Vanaf Zaterdag 16 Sept. wordt biecht gfhoord van 5 tot 7 uur. Paterskerk Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Na de Hoog mis bestuursvergadering der Derde Orde. Kwart voor 5 gez. Vespe half 6 Lof. Maandag om 7 uur Requiem mis voor Zr. Elisabeth Goumans— Pubben, als lid der D O. De ter tiarissen worden verzocht deze H Mis bij te wonen. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius, half 6 Lof. Woensdag om half 7 en half 8 H. Mis voor Elisabeth Goumans Pubben, als lid der Aartsbroeder schap van het Koordje. Vrijdag 7 uur Hoogmis, half 6 Lof en H. Kruisweg. Patronaat. De jongens, die dezen winter voor hel eerst de Vakteekenschool of den Handelscursus of het z g. Her halingsonderwijs willen volgen gelieven dit dezen Zondag op te geven. Hoe eerder hoe beter 1 Om le voldoen aan den wensch der Hoogwaardige Bisschoppen zullen we toch binnenkort verscheidene jongens, die in het Patronaat niets anders komen doen dan des Zon dags wat spelen en nergens bij zijn", moeten uitschakelen, ten minste wal de jongeren betreft. Wij willen nu al vast aankondi gen, dal er ingrijpende verander ingen zullen worden aangebracht in ons Patronaatswezen. Jonge Wachten, gewen je aan je wachluur! Present voor O.H Koning Christus 1 Genadekapel Oostrum. De H.H. Missen Zondag om i 8 uur, kwart voor negen af halen van de Processie v. Venray, waarna plechtige Hoogmis voor deze processie; daarna vereering der relikwie van O.L. Vrouw. Om half drie afhalen van de Processie van Leunen Bij aank. plechtig Lof met predicatie en om megang over den vlasakker; tol slot vereering der relikwie van O.L. Vrouw. De pelgrims gelieven er aan te denken, dat de kerkdeur op verzoek één uur voor aankom der processie gesloten wordt ge houden. Door de week de H. Mis om half acht. lagessaien UididctUagcB. RHEUMATISCHE PIJNEN. De lijder kent maar al te goed de ellende, welke veroorzaakt wordt door rheumatische pijnen in de lede maten, lendeneD, heupen of gewrich ten, doch gewoonlijk is hem de werkelijk oorzaak van deze pijnen niet bekend. Het is juist, dat een verblijf in een vochtige omgeving, gevatte koude, tocht, enz. dikwijls rheumatische pijnen teweegbrengen, maar de werkelijke oorzaak schuilt in het urinezuur, dat zich tengevolge van trage werking van bepaalde organen in uw lichaam kon afzetten, Het bloed, dat niet meer goed ge zuiverd wordt, voert dit urinezuur op zijn omloop door het lichaam mede en dit kan zich afzetten in de gewrichten of holle gedeelten van het lichaam. En de scherpe kanten dezer urinezuur-afzettiDgen veroor zaken de ellendige pijnen, die gij voelt, als gij u beweegt, bukt of inspant. Foster's RugpijnNierenPillen worden sinds de dertig jaren, waarin Holland ze leerde kennen en waar- deeren. door personen uit uw eigen omgeving aanbevolen tegen dergelijke verschijnselen. Zij verschaffen goed gezuiverd, levengevend bloed. Zij zorgen, dat alle onzuiverheden, die zooveel narigheid veroorzaken en leiden kunnen tot allerlei zeer ODge- wenschte verwikkelingen, dagelijks uit het lichaam worden verwijderd. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 1.f 1.75 en f 3. per door. Let voora! op den juisten naam. 48 Districts-Arbeidsbeurs KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 2 boerendienstmeiden 1 schoenmakersleerling 1 huishoudster (kleine boerderij) Keukenmeisje voor Horst 1 keukenmeid voor VeDray 1 boerenknecht (tevens bedrijfsl.) 1 flinke burgerdienstmeid v. Venray 2 bakkersleerlingen Bieden zich aan Smidsknecht 3 j. aan 't vak Metselaars. opperlieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfa brieksarbeiders, dagmeisjes, smid- bankwerker. smid bekend met hoef beslag, dakdekker. 7 burgerdienstmeisjes 14—17 jaar Bakkersknech t. 1 meubelmakersknecht 1 leerling-monteur. le Jtoop gevraagd groote en kleine kwantums aan de hoogste prijzen. G. Berkens, Patersstraat. Hiermede geven wij kennis van de voorspoedige geboorte onzer dochter Mai-ia Antoinette Josephina Gerarda L. J. VAN HAREN A. VAN HAREN-ROUS Venray, 7 Sept. 1933. 12 Flink zakenman vraagt ter leen tegen 7 petmaandel. aflossing. Aanb. onder no. 48 Bureau Peel en Maas. Afhalen toeslag oogst 1932 Maandag 11 Sept. van2-8uur voor Heijde bij P. Simons, 's avonds half 9 voor Dorp, Veltum en Landweert in café J. Kemps, Henseniusplein 15 Éanbesteding Het R. K Kerkbestuur der H. Gertrudis te Oirlo is voor nemens op nader te bepalen dag en uur aan te besteden Bestek en teekeningen zijn verkrijgbaar aan de Pastorie te Oirlo tegen betaling van f 7.50. Rest. f5.-. 23 Landb(.rkti Notariyma {AY zal op W 27 S 1933 nam. ten verzoeke Kin Janssen—\s te Patersslra» Pulkoopt Kasten 2 ai fels, sloel^gnler rij"", spisorCel aardewerkjgerie Landboujgen en korte lagkai machine, £aChi molen, 1 voederbaklju'ry c bierwagenijonen tuig, dubben po verder te ifword boden. DEblSS. Pluymat te en Esseirint zullen op libepï ten verzoewlevi H. Esser—jn te pubfkoo] Ofenra; Ruim gei en onderhoud» met tuin I Gr dïversejirte aan de Schalen boomg^ bo en denbi Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het Erkend Graanhandelaar Stationsweg Venray Droo ikvl< Dro ckw Vet Spek ,er i Droge Mei Fijne Sche st Alli nva Biedt zich aan voor dadelijk. Adres Bureau dezer Courant. TE KOOP dragend varken 15 w. dr. bij Jac Reijnders, Leunen. 8 TB KOOP Wilhelinina zaaitarwe le nabouw, a f 13.— per 100 kilogram, bij Math. Goumans, Akkerweg 2. 2 TE KOOP fijne stoof- en inmaak- peren en slachthanen H. Franssen, Beekweg. Woensdag op de markt, ver moedelijk in een anders korf gedaan. Terug te bezorgen bij den Hoofdagent van Politie. Beendermeel, Provendine, Rodent, Muizen tarwe. Vliegenvangers 10 voor 15 ct Vliegenplaaljes, öslags Kippenringen per 100 stuks 95 ct. 3slags per 100 stuks 75 ct. Th. Pouwels Hofstraat 8 20 REM Knip» bo Goed volvet I aan extra aal Z<fé-1 wil zeggen (VE DEKEN geisi va litpil sch8pei> w< inlevering vaove leveren in pi kw kleuren en eurs moderne prafitrc Specialeic! 160 x 210 f 8.25 doch uiterlijkB.m VOOR WolleiDe voor U hedr WINTERS AVler zuiver wol|Wt blank enort bruik stee voller 1 i WINTERSbl Middel legen Nv en Kfauwzee van het Laboratorium „De Denneboom'R Vraagt inlichtingen, Alleenverkoop Bi

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2