PTFIPT PTVT MA AQ Jt JCjJuJLi JulN lYlAAo tamiGsrf Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Rg' taDKLiGsr/ 'manufacturen Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Vijf en dertig jaren regeering. Uit het Buitenland Algem. weekoverzicht Provinciaal Nieuws Zaterdag 9 September 1933 Vier en vi|ftigste Jaargang No. 36 MANUFACTUREN i BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVERTENT1EN 18 regels cent, elke regel meer et bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van KÏRMA VAN DEN Ml'NUK HOF VEN RA Y Telefoon 51 GIRO 150652 BLIJKEN TOCH HET ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland I 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent 0. L. Vrouw Behoudenis der Kranken, Oostrum. Vijf en dertig jaren Koningin. zóó spreekt men wel over het huidige vorstelijke jubileum, maar dat is onjuist. Toen in 1890 koning Willem III ontslapen was, werd het jonge prinsesje, waarop Nederland zoo trots was, daarmee Koninginne der Nederlanden, maar de regeeringstaak werd voorloopig in handen gesteld van haar koninklijke moeder, die als regentes optrad. Wat we thans vieren, is het regeeringsjubileum der Koningin. De regeeringstaak viel aan de Koningin op haar 18en verjaardag tea deel. Ze werd haat bij proclamatie door het toenmalige kabinet op de schou ders gelegd, „op God vertrouwende zooals het in het staatsstuk heette en met de bede, dat Hij Haar zou mogen sterken." Op 5 September 1898 volgde toen de blijde intocht binnen de hoofdstad van het rijk en op 6 September de plechtige inhuldiging en beëediging als Koningin. „Ik zweer aan het Nederlandsche volk. dat ik de grondwet steeds zal onderhouden en handhaven. Ik zweer, dat ik de onafhankelijkheid des Rijks met al mijn vermogen zal verdedigen ea bewaren, dat ik de algemeene en bijzondere vrijheid en de rechten van al mijn onder danen zal beschermen, tot instand houding en bevoidering van de algemeeoe welvaart alle middelen zal aanwenden, welke de wetten te mijner beschikking stellen, zoo als een goed koning verschuldigd is te doen. Zoo waarlijk helpe mij God Almachtig 1" In diep besef van cousciëntieuse wijze, waarop Koningin Wilhelmina haar plechtige eed aan het volk heeft gehouden, herdenkt datzelfde volk nu in dankbaarheid en met ontroering het vijf-en dertig jarig regeerings jubileum, waarvan de openbare viering culmineert in het groote hul digingsdefilé, dat heden Zaterdag binDen de poorten van bet Amster- damsche stadion zal worden gehou den en waaraan tienduizenden uit alle streken van het land spontaan hun medewerking hebben toegezegd. Wij zijn, naar onzen volksaard altijd eenigszins traag met het uit dragen van wat ons binnenste be roert, maar bij bijzondere gelegen heden hebben we toch altijd behoefte om te toonen, dat we geen ondank baren zijn en dat we durven te laten blijken van de liefde, welke we iü ons hart omdragen. Echte liefde voor Oranje en in het bijzonder voor oDze regeerende vorstin, ligt in het bart des volks diep omsloten. Liefde, trouw en aanhankelijkheid. Dat alles is niet zoo „van-zelf" gegroeid, maar Koningin Wilhelmina heeft het zich waardig gemaakt door de streng rechtvaardige opvatting van haar taak en door haar zeer bijzon dere zorgen voor de welvaart van het volk. Een staatshoofd, en zéker onzekoninqin, beteekent ook in onze dagen alfijd nog heel wat meer dan een sieraad alleen. Het zou tegen de constitutioneele opvattingen onzer vorstin zijn. als we zouden willen aannemen, dat ze ooit persoonlijke zienswijzen tegen den wil van het volk en dezer vertegenwoordigers in, beeft doorgedreven. Slechts door haar edele persoonlijke karakter trekken heeft ze soms een machtigen indirecten invloed op het verloop der staatszaken laten gelden. Haar grootste verdienste b.v. zal het voor heel de geschiedenis blijven, dat ze in een tijd van heftige internationale vertroebeling des geesten en bij ver wan ende complicaties, het hoofd heeft koel gehouden en door den kalmeerenden invloed van haar persoonlijkheid de stormen deed luwen, welke door prikkelingen van buitenaf waren gewekt id het gemoed van degenen, die naast onze nationale veiligheid ook voor onze nationale eer hadden te waken. Daarmee heeft onze Koningin bet Nederlandsche volk inderdaad buiten den verschrik- kelijkerj wereldoorlog gehouden. Niemand minder dan wijlen Prof. Treub. die overigens ook steeds de volle waardeering voor eigen pres taties bezat, heeft dat erkend, toen bij zijn werk „Oorlogstijd"' opdroeg „Aan onze begaafde LandsvorslinDe.' Het volk heeft de groote verdien sten der Koningin uit de oorlogs jaren bij intuïtie aangevoeld en ze gewaardeerd. En de liefde tot OraDje werd daardoor versterkt tot een echt Hollandsche trouw aan de Koningin, waarvan bleek, toen na den oorlog troonen wankelden en vorsten van machtige rijken over vluchtpaden moesten gaan. Eén groote politieke leider bleek wel oog te hebben voor wat de geesten internationaal be roerde, maar hij had verkeerd geblikt in het hart der Nederlanders. En hij werd tenslotte gebracht tot de ruiter lijke erkenning, dat hij zich vergist had in de mentaliteit der Neder landers. Dat was in de November dagen van 1918. We herinneren aan het woord van den Prediker: „Beata terra cujusrex nobilis est 1" Gelukkig het land, welks koning een edele is. Deze woorden zijn ten volle van toepassing op ons eigen vaderland en op de regeerende vorstin. Als een edele in den hoogsten zin des woords heeft Koningin Wilhel mina haar volk gedurende 35 jaren geregeerd. Moge dat zegenrijke bestuur met God s genade nog vele jaren voortduren tot ons aller wel zijn. We bidden het op heden Domine, salvam fac regeninam dos- tram Hier, bewaar onze Koningin De keerzijde van de weeldebelasting. De op stapel staande omzetbelas ting, noodig om een flink gat in het begrootingstekort te dekken, zal een belasting worden op bijna alles en voor iedereen. Maar ernstiger dan het tientje, dat gemiddeld ieder Nederlander per jaar aan de omzet belasting zal hebben te voldoen, is het gevaar van het bedrijfsleven, zegt het „Huisgezin". Wordt dit gedeerd, dan bepaalt het verlies zich niet tot een tientje, doch raken arbeiders buiten betrek king en wordt de werkloosheid al weer vergroot. Daarom hebben wij er op aange drongen, dat de minister van Finan ciën, die niet gemakkelijk tegenover amendementen zal zijn, welke zijn raming omverwerpen, het eerst be reid zou zijn tot concessies ten be hoeve van het bedrijfsleven. Voor het bedrijfsleven zijn, begrij pelijkerwijs, de drie werkgeversver- eenigingen en de Maatschappij voor Nijverheid en Handel in de bres ge sprongen in een nota, die aan den minister is gericht. Eén stuk van de omzetbelasting willen ze geheel uit het ontwerp geschrapt ziende weeldebelasting van tien procent. Oppervlakkig bezien is geen be lasting redelijker dan een weeldebe lasting wie honderd gulden kan uit geven voor een luxe artikel, kan er evengoed honderd en tien voor be steden. Maar neem nu kennis van hetgeen in de nota der werkgeversvereeni- gingen wordt gezegd. Het spreekt vanzelf, dat bedrijven, die artikelen van meer of minder luxe produceeren, in een tijd als deze reeds een uiterst moeilijk bestaan hebben, aangezien de verbruikers daar het eerst op bezuinigen. De uitvoer van weelde-artikelen wordt overal onmogelijk gemaakt door hooge invoerrechten, zoodat men voor die artikelen op de bin- nenlandsche markt is aangewezen. Telkens probeert men met prijs verlaging den afzet staande te houden; ook wordt met verlies gewerkt. Hoe is het nu onder zulke om standigheden mogelijk, een prijsver- hooging van tien percent van het publiek te vragen Het einde zal zijn nog meer ver minderd debiet en ontslag van arbeiders. Tegen deze logica valt weinig in te brengen. Honderd verbruiksartikelen zullen een kleinigheid duurder worden, ongewenscht zeker in dezen tijd, maar men kan ze niet missen en zal ze blijven koope", desnoods zich iets langer behelpen, doch tenslotte toch tot aanschaffing overgaan. Op weelde-artikelen is reeds veel bezuinigd, eu een verbooging van den prijs zal wanneer men aarzelt vanzelf den doorslag geven tot niet- koopen. Nu kan men gemakkelijk en met een soort Schadenfreude, die niets anders dan afgunst is. zeggen dan moeten ze het uaaar lateD doch voor de arbeiders in zulke bedrijven is hun betrekking en hun bestaan er mee gemoeid. Een regeering nu. die de leus werkverruiming in den mond heeft, daarom haar handelspolitiek wijzigt en een stelsel van niet altijd onbe denkelijke werkveischaffing handhaaft, mag geen maatregel nemen, die bijna zeker een tak van industrie in ernstige verdrukking brengt. Nieuw geweld op Cuba. In Oostenrijk zal de doodstraf weer worden ingevoerd. Frankrijk zoekt toenadering tot Rusland. De Valera's isolement. Typhonen teis terden het verre Oosten en Westen. Het is een temperamentvol, warm bloedig volk, hetwelk Cuba be woont. Machado heette een tiran, maar het Cubaansche volk kan slechts met geweld in toom worden gehou den. Machado is eindelijk wegge vaagd door een revolutie en nu kwam Cespedes aan het bewind, een bezadigd man. Maar de Cuba nen zijn slechts vatbaar voor uiter sten. Soldaten en matrozen hebben van de week een nieuwe revolutie verwekt en die is aanvankelijk door de algemeene deelname geslaagd. Eén motief verbond de massa de haat tegen het Machado bewind had zich nog niet voldoende gelucht Een commissariaat van vijf minderen uit leger en vloot nam de leiding der staatszaken in handen en het gepeupel haalde de aanhangers van den vroegeren president Machado uit de gevangenissen om ze te fusil- leeren. Hetgeen prompt geschiedde. De Ver. Staten hebben intusschen oorlogsschepen Daar Cuba gezonden; het zal wel op een gewapende in terventie uitdraaieu en het einde van de geschiedenis zal vermoedelijK. wezen, dat Cuba vanuit Washington wel een meer drukkend protectoraat krijgt opgelegd en onder meer directe militaire controle der Ver. Staten zal worden gesteld. Op het oogenblik staan de zaken zoo, dat een overheid, welke zich niet met en door geweld weet te handhaven, onder het geweld van revotionaire désperado's ten onder gaat. Dat ziet ook de regeering in Oostenrijk in. Ze heeft laten weten, dat elke hernieuwde nationaal- socialistlsche agitatie met geweld zal worden onderdrukt. De chr. soc. leider van Neder Oostenrijk heeft van Dollfuss geëischt, dat profes soren, die de jeugd met nat. soc. theoriën trachten op te voeden, moeten worden ontslagen of in den kerker geworpen. Op het gebied der justitie zal mede orde zooals dat dan wordt verstaan worden ge schapen en de doodstraf zal binnen kort weer worden ingevoerd. Oud minister president Herriot be zoekt momenteel Rusland, waar hij op buitengewone wijze wordt ge fêteerd. Frankrijk schijnt met dit be zoek nauwer relaties met Rusland te willen bevorderen. Ook de Fransche minister van Luchtvaart, de heer Cot, kwam met een vliegtuigeskader in Rusland aan en ter eere der gasten werden groote vliegtuigdemonstaties door de Russische legervliegeniers ten beste gegeven. De ondergrond van alles is: een zoeken van elkaar tegen het gemeenschappelijk gevaar, dat Duitschland voor beide staten vormt. De Russische militaire lucht vaart leed deze week overigens een ernstig verlies. Bij een vliegtuigramp kwamen acht inzittenden om het leven en dat waren juist de leidende persoonlijkheden van de burgerlijke en militaire luchtvaart in Rusland. De Valera, Ierland's minister president, heeft door zijn maatrege len tegen de blauwhemden alleen maar verkregen, dat hij alle oppo- sitieneele groepen tot de eenheid heeft gedreven en daarmee zijn eigen isolement heeft bewerkt. Van de nieuwe nationale partij zal generaal O'Duffy, de leider der blauwhemden de buiten-parlementaire leider wezen en Cosgrave zal het hoofd zijn der parlementaire oppositie. De Valera handhaaft zich nog slechts met één stem meerderheid in de Kamer, maar hij heeft te kennen gegeven, dat hij er toch niet aan denkt om nieuwe verkiezingen uit te schrijven, nu niet en ook niet in de naaste toekomst. Maar het Vulk mort onder den economischen druk, welke het gevolg is van de EDgelscbe tariefsmaat regelen tegen Ierland, welke De Valera door zijn halsstarrigheid af dwong. De nieuwe nationale oppo sitie wenscht toenadering met Enge land te zoeken, herstelen uitbreiding der handelsbetrekkingen. Het regeeren is óók moeilijk in Griekenland. De oude staatsman Venizelos verkropt het niet, dat hij in de minderheid is gekomen. Nadat hij met zijn groep eerst parlementaire obstructie heeft gevoerd, heeft hij zich thans met al de zijnen uit den parlementairen arbeid teruggetrokken. Er is eenige opwinding onder de Grieksche bevolking te constateeren. Zware typhonen hebben de Ver. Staten geteisterdin het grensgebied van Texas zija honderden meoschen gedood. Ook Japan had terzelfder tijd van tornado's te lijden. Vooral de steden Osaka en Tokio werden ernstig getroffen. Het grootste gevaar voor oogelukkeu. BESTAATTHUIS 1 Volgens een statistiek van een Amerikaansche Verzekeringsmaat schappij, gebeuren 7 van de 8 on gelukken bij de verzekerden thuis. Een onderzoek van de 117.477 gevallen, waarin een verzoek om schadevergoeding was ingediend, bracht aan het licht, dat slechts eeD van elke acht verzekerden een ongeval had gekregen iD treinen, booteD, vliegtuigen, of andere open bare middelen van vervoer. De meeste verzekerden bleken verwondingen te hebben opgeloopen bij het vallen over haardkleedjes, het struikelen over drempels en gladgewreven vloeren, terwijl er ook een aantal personen was, die bij het uit bed vallen ongelukkig waren neergekomen. Schending van oude graven. Aan de benzine-pompen in de Zuid-Westelijke staten worden aaD de toeristen menscheiijke schedels voor enkele dollars te koop aange boden om als aschbakken te dienen. De bewoners van deze streken hebben oude Indiaansche graven ge vonden en bierdoor is deze „depres sie-industrie" ontstaan. Dit optreden van de bewoners wordt krachtig veroordeeld door het „Smitbsoniaa Institute". Niet alleen de schedels, doch ook poppetjes en potjes, die indertijd met de Indiaan sche kinderen werden begraven, worden als souveniers te koop aan geboden. De curator van het archeologische instituut verklaart, dat tegen dezen handel niets kan worden gedaan, daar de wet niet hierin voorziet. Het merkwaardige van het geval is, aldus deze geleerde, dat de graf- schenders zich zelf niet als vandalen beschouwen doch dat zij wettigen handel drijven en eenigen verklaren zelfs, dat zij de wetenschap dieDen. Zij geven er zich geen rekenschap van, dat zij onbetaalbare archeolo gische voorwerpen verwoesten en aldus de wetenschappelijke onder zoekingen onmogelijk maken. Het koninklijk regeerings jubileum. De 29ste jaarbeurs; hoopgevende perspectieven Nederland zegt het tariefverbond op. De Ver. van Ned. Gemeenten protesteert tegen de voorgenomen korting van de uitkeeringen. Ter wering van een teveel aan buitenlandsche studenten. Wethouderscrisis in Amsterdam. Majesteits- schenners. Opzienbarende moordpartijen. Het is opmerkelijk voor dezen tijd van verwarring der geesten, dat de koninklijke familie bij haar jaarlijksch bezoek aan de hoofdstad dezen keei met zoo'n geweldige geestdrift is ontvangen. Directe aanleiding daartoe was natuurlijk het feit, dat met dit bezoek de herdenking samenviel van het 35 jarig regeeriDgsjubileum van onze vorstin. De oudere Amster dammers herinneren zich nog met ontroering, hoe ze vroeger het kleine prinsesje Wilhelmina hebben ge koesterd en met welken eerbied ze de jonge koningin omgaven, toen deze in 1898 plechtig werd inge huldigd in de hoofdstad. Die oude sympathiën zijn nooit vergaan, maar integendeel op de jongere generatie overgebracht, welke bovendien ook in staal is geweest om de groteske opvattingen der koningin van haar taak te leeren waardeeren. We leven bovendien in een tijd. waarin de nationale gedachte allerwege wordt herwekt, voor zoover ze sluimerende was, ook ten onzent. Vandaar dat de huldebetuigingen der hoofd stedelingen dezen keer nog spoutaner waren dan anders; ook de uiterlijke viering, o.a. door vlaggenlooi. was levendiger dan anders, een ver schijnsel, hetwelk zich in vele plaat sen des lands valt waar te nemen. Met dat al werd het van het jaar een mooi koninginnefeest in Amster dam, hetwelk op Zaterdag besloten 2al worden met een schitterend nationaal huldigingsdefilé in het Stadion. o— Ook in Utrecht was het druk deze week. De 29ste Jaarbeurs was er in gang en vele gezichten van zakenmenschen hebben weer eens een beetje geglunderd. Gelet op de tijdsomstandigheden moet het verloop niet ongunstig zijn. In de openings rede was het trouwens al geconsta teerd, dat er verschijnselen zijn waar te nemen, welke op eene economische opleving wijzen. Zou het dan toch waar zijn o— Nederland begint terdege op zijn saeck te letten 1 De regeering heeft het tariefverband, gesloten ter ge legenheid van de Economische Wereldconferentie, met een maand opgezegd. Ze ziet er geen heil meer in in het buitenland wordt al te zeer tegen den geest van het gesloten bestand gehandeld en daarom wil ook de Nederlandsche regeering de handen weer vrij hebben. o— Het spreekt wel vanzelf, dat de besturen der gemeenten minder goed te spreken zijn over het voornemen der regeering om de uitkeeringen uit het gemeentefonds aan de gemeenten te besnoeien. De Ver. van Ned. GemeenteD heeft tegen dat voornemen in Den Haag geprotesteerd. Ze vreest noodlottige gevolgen voor de ge meente fiaaociën, welke door allerlei noodige crisis-uitgaven toch al zoo n benauwenden stand vertoonennóg meer gemeenten zuilen daardoor noodlijdend worden. E' zijn ook ernstige bedenkingen geuit tegen de late aankondiging der regeerings- voornemens, welke een tijdige aan passing aan de verminderde inkom sten bemoeilijken. -o— Een ontwerp-wet tot aanvulling van de Hooger Onderwijs-wet geeft aan den rector-magnificus van elke Hoogeschool de bevoegdheid om de toelating van vreemde studenten tot de universiteit te weigeren, als de toevloed te groot zou worden en en daardoor de uitgaven aanzienlijk zouden moeten worden verhoogd, óf de gelegenheid voor Nederland sche studenten om de colleges be hoorlijk te volgen en het benoodigde werk in de laboratoria te doen, onvoldoende zou worden. o In Amsterdam is de wethouJers- crisis thans acuut geworden, doordal de drie socialistische wethouders nu hun ontslagaanvrage officieel hebben ingediend. Vóór de begrootingszorgen beginnen derhalve, zal daar eerst weer een nieuw politiek accoord moeten worden bereikt. o— Een opmerkelijk symptoom van de verwildering der geesten mag het geheeten worden dat deze week twee medewerkers van een katholiek blad terecht stonden wegens majes teitsschennis en deswege drie maan den gevangenisstraf tegen zich hoor den eischen. Het waren een schrijver en een redacteur van het blad „De Stormei", orgaan van de R.K. storm troepen. Het bedoelde blad is dezer dagen door minister Deckers voor de militairen verboden, bij gelegenheid waarvan in sommige biaden een bericht verscheen, waarin was ver meld, dat „De Stormer" een fascis tisch orgaan zou zijn. Het tegendeel is waar. De Stormers vormen een geheime organisatie, wel ie beoogt om in de R.K. Staatspartij hyper- democratische tendenzen te brengen', de Stormers zijn ook anti-militaris tisch. Hun beweging en orgaan zijn er, tegen den wil van het Episcopaat in. Pater Dr. Vrijmoed was korten tijd een van hun leiders, maar na de veroordeeling der bisschoppen heeft hij zich geheel teruggetrokken. In het artikel, waarover bet in het strafproces ging, werd o.a. gesproken over eene tentoonstelling van konink lijke olieverf, waarmee dan werd gedoeld op de expositie der schilde rijen van H. M. de Koningin. o— De geestelijke verwildering open baart zich niet alleen in grofheid van woorden en manieren, maar ook in bestiale bruutheid. Ergerlijke moord partijen vonden deze week plaats VENRAY, 9 September 1933. Tot geneesheer aan het St. Ser- vatiusgesticht alhier, is in verband met het vertrek van den heer Scheres, be noemd de heer Havermans te Den Haag. St (Ma Ziekenhuis. De werkzaamheden aan het St. Oda Ziekenhuis aan den Merseloschen weg, ouder leiding van den bouw ondernemer A. H. Martens, alhier, zijn thans gevorderd tot aan de eerste verdieping. Het aspect van dit ge deelte maakt nu reeds een prettigen indruk. Een wandeltochtje langs het in aanbouw zijnde St. Oda Ziekenhuis is werkelijk de moeite waard. Op de Woensdag alhier ge houden veemarkt was in totaal aan gevoerd 275 stuks vee. Stieren geenDragend vee 40 Gust vee 8; Vet vee 12; Kalveren geenBiggen 215. Handel matig. PrijzenDiagend vee f115 tot f 200. Gust vee f 60 tot f 110- Vet vee van 24 tot 27 ct. p. p. Biggen van f 7 tot f 10. Bij de Zaterdag j.l. gehouden onderhandsche aanbesteding van het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Oostsingel, voor rekening van den heer Th. Pouwels-Maassen, Hofstaat alhier, door den bouwkun dige P. van Bergen, werd ingeschre ven door Th. Siebers, Venray f7060 als hoogste en door van Bergen-Ja cobs, Venray f 6050 als laagste in schrijver. Het werk werd aan de laagste in schrijvers opgedragen. Bij het door meer dan 2000 personen bezochte eerste groot Nationaal Concours Hippique te Voitum-Mullem op Zondag j.l. be haalden onze plaatsgenooten G. Geurts de le prijs voor harddraven alle rassen en de 4e prijs voor luxe eenspannen open klasse, Fr. Poels. Oostrum, de 4e prijs voor harddraven alle rasseu. terwijl Mej. Truce Geurts uit Maashees met „Princessa" de le prijs kreeg bij het nummer aange spannen paarden alle klassen, gereden door dames. Handboogsport. Op de doelen der Handboogschut terij „St. Oda" werd Zondag het 3e en laatste concours van dit seizoen gehouden, georganiseerd door den schuttersbond „De Vriendschap". Uitslagen als volgt Eerste zestallen le pr. St. Oda, Venray 183 p 2e pr. Diana, Venray 165 p 3e pr. St. Hubertus, Merselo 162 p 4e pr. St. Antonius, Halfweg 161 p 5e pr. St. Joris, Leunen 159 p 6e pr. St. Anna, Venray 146 p 7e pr. Batavieren, Castenray 146 p 8e pr. Ons Genoegen, Ysselsteyn 142 p 9e pr. Eendracht. Veulen 139 p 10e pr. H. Maria, Oostrum 106 p Tweede zestallen le pr. St. Antonius, Halfweg 161 p 2e pr. St. Anna, Venray 127 p 3e pr. St. Hubertus, Merselo 121 p 4e pr. St. Joris, Leunen 111 p 5e pr. Diana, Venray 107 p 6e pr. Batavieren, Castenray 99 p 7e pr. St. Oda, Venray 93 p 8e pr. Eendracht, Veulen 84 p 9e pr. Ons Genoegen, Ysselsteyn64 p De wisselbekers werden gewon nen door Klasse A. St. Joris Leunen 499 punten klasse B. De Eendracht Veulen 456 puntenklasse C. St. Antonius II Halfweg 431 punten. Personeele baan le pr. P. van Aarssen, Halfweg 23 p. 2e pr. S. Willems Leunen, 3 rozen 3e pr. G. Linders, Ysselsteyn, 4 vieren 4e pr. P. Swinkels Leunen, 4 drieën 5e pr. H. Dings, Castenray, 4 tweeën 6e pr. H. Dings, Castenray, 3 eenen. Personeele kampioen W. Claes- sens, Venray, 39 p. Hoog3te schutter over afgeloopen seizoen de heer J. Beckers van Halfweg Zondag j.l. hield de schutterij »>Het Zandakker voor de leden een schietwedstrijd, welke een prettig verloop had. De prijzen werden als volgt behaald e J. v. d. Munninghof2e J. v. Hoof3e G. v. Sinten 4e W. Kessels5e P. Lenssen 6e H. Poels; 7e P. J. Willems 8e W. Hulsman; 9e H. Janssen.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 1