De Wolbaai Drukwerken BEHELS Speciale Aanbieding Dot hit met S-asI Koop bij voorkeur Drogisterij DE ADELAAR, Groote Straat, Venray. Wed. Th Maassen-Jacssen, Markt 6 Jacq. Coenen-Houtackers Uit het Buitenland (Jemengde Berichten Jos C M. Neeteson Adverlentiën Vergelijk onze prijzen inmaakglazen Peter Tiendrix Berteis' Kunstkorrels geven het goedkoopste ei Dweilen (prima kwaliteit) vanaf 12 ct. China Matten 140 x 180 vanaf 48 ct China Kamermatjes vanaf 7 ct. Cocos Gangmatten vanaf 24 ct. Kleerhangers 3 stuks voor 10 ct, Waschknijpers 30 stuks voor 10 ct. Tassen (eerste keus) 5 stuks voor 25 ct. enz enz. 56 Reeds ongeveer 300 gezinnen Firma ran den Munckhof Zaterdag 2 September 1933, Naar den preventieven oorlog Duitschers schenden de grenzen tegenover drie landen. Strijd om het Saargebied. Zal Dollfuss zich weten te handhaven Verscherping van den Engelsch Amerikaanscheu valuta-oorlog. Van overal. In de wereldpers begint men er over te prated als over het nuchterste ding den a.s. preventieven oorlog van Frankrijk tegen Duitschlaod. Niet vandaag of morgen natuurlijk maar spoediger toch dan men zou durven onderstellen. Naar Fransche inzichten wijst alles er op in de mentaliteit van de huidige macht hebbers in Duitschland, dat regel recht wordt aangestuurd op een revanche-oorlog, waaruit een groot en machtig Duitsch rijk geboren moet worden, hetwelk ook alle vroeger verloren gebieden zal om vatten en alle volkeren van Ger- maanschen stam zal hereenigen. Wij hier, we zouden dus ook nog tot de begenadigden mogen be hooren. De Fransche openbare meening zou er weinig voor gevoelen om te wachten tot Duitschland klaar is met de voorbereiding van een en ander en daarom sturen sommige kringen in Frankrijk aan op den preventieven oorlog, d.i. den strijd, waarin Duitschland moet worden vernietigd, voor het goed en wel uit de naweeën van den jongsten volkerenstrijd is opgestaan. Minister president Daladier was Zondag aan de Oostgrens en hij heeft bij die gelegenheid duidelijk laten uitkomen, hoe sterk Frankrijk zich wel tegen de gevaren uit het Oosten in letterlijken zin heeft ge pantserd. Tegenover de kom maar op-stem ming in Frankrijk staat, dat de Duitschers met den dag brutaler tegen het buitenland optreden. Van de week lokten S.A.-mannen langs drie verschillende grenzen incidenten uit. Een trjep trok de Belgische grens over in S.A.- uniform en beschimpte op Belgisch gebied de bevolking en eenige gendarmes; *één gendarme werd door een Duitscher verwond. Drie S.A. lieden trokken in de buurt van Schaffhausen over de Zwitsersche grens om er een Tcech zekeren Weber, aan te houden en naar Duitscb gebied te slepen on danks de protesten van de Zwitser sche grenswacht. Op Oostenrijksch grondgebied werd door S.A. mannen eenige leden van de Oosteurijksche hulppolitie aangevallen, van wie er een werd verwond. De spionnage bloeit weer als in de dagen voor den grooten oorlog. In Loerrah werd een Zwitsersch spion gearresteerd, in Straatsburg een Duitsche. Op den Nat. Soc. Partijdag, deze week in Neurenberg gehouden, heeft het gedaverd van de groote woorden, zooals ook des avonds daar het vuurwerk daverde, hetwelk op een nog nimmer gekende schaal werd ontstoken; er waren zelfs groote betonnen werken voor aangelegd geworden Terwijl voorts aan de Fransche zijde der grens Daladier op Zondag stond te oreeren, dat Frankrijk's bewapening bijzonder solide is, kwamen aan den Duitschen kant, nabij net Saargebied eenige honderd duizenden Duitschers en bewoners van het Saargebied tesamen om Hitier te hooren getuigen, dat er voor de oplossing van de Saar kwestie slechts één mogelijkheid was: terugkeer tot Duitschland. (Ingevolge de bepalingen van het Vredesverdrag zal de bevolking in 1935 bij referen dum moeten beslissen, wat ze wil: voortzetting van het speciale Volken bondsbestuur, aansluiting bij Duitsch land of terugkeer naar Duitschland.) De naderende beslissing in de Saar- kwestie verhoogt de politieke span ning tusschen Duitschland en Frank rijk zéér. In Oostenrijk is een nieuw leger- stelsel, van „voorloopigen" aard, afgekondigd. Als overgangsmaatregel naar den algemeenen dienstplicht worden nu telkens 8000 jongelieden gerecruteerd en militair geoefend. Bij de afkondiging heeft Vaugoin, de minister van oorlog, den vuist gebald naar Berlijn Ze dienen daar eindelijk eens te weten, dat Oostenrijk niet langer zich ongestraft zal laten tarten, zoo verklaarde hij. Zal Dollfuss zich intusschen wel kunnen hand haven In Frankrijk ziet men er niet langer de mogelijkheid van. De groote mogendheden, zoo beweert o.a. de Liberté, hadden Oostenrijk's onaf hankelijkheid tegenover Duitschland kunnen redden, maar Mussolini heeft het spel bedorven, allééD omdat de reddingspoging van Frankrijk uitging. En nu moet Mussolini maar eens zien, wat er van komt, gromt de Liberté. Met schrik hebben de Amerikanen waargenomen, dat het pond weer aan het dalen is en prompt daarop zakte ook de dollar. Men nremt aan. dat de daling van beide muntwaarden voorloopig weer zal doorgaan. Van Moley's aftreden als onder staatssecretaris te Washington wordt naar veler meening een gunstiger vooruitzicht geopend op een her ziening der oorlogsschulden. In Ierland schijnt de partij der Blauwhemden onder gen. O'Duffy zich te zullen vereenigen met de partij van de gematigde Ieren onder Cosgrave en met eenige andere politieke organlsalies, tot een nieuwe nationale partij. De vooruitzichten op overeenstemming met Engeland zou den er gunstiger door worden. Het verluidt, dat Frankrijk voor nemens is om het republiekje Andorra blijvend door Fransche gendarmerie bezet te doen houden. Bondsruiterfeest te Castenray. Begunstigd door prachtig mooi zomerweer, had Zondag j.l. alhier het jaarlijksche Bondsruiterfeest plaats. De heer P. Steegs verwelkomde den Zeereerw. Heer Verheggen, Pastoor van Castenray, den Edel achtb. Heer O. v. d. Loo, burge meester van Venray, den Heer Jan Poels, Lid van Ged. Staten, de ju ryleden uit Venray, Horst. Sevenum, America én Grubbenvorst, alsmede het flink opgekomen publiek. De uitslag der gehouden wed strijden was als volgt 1. Landelijke parade: le Sevenum, 2e America. 2. Draven landbouwpaarden: le Vullings, Melderslo; 2e Wijnen, Se venum; 2e Philipsen. Castenray; 4e Friezen, Castenray. 8. Rennen alle rassen: le Baeten, Sevenum, 2e Strijbos, Castenray; 3e Sonnemans, Sevenum; 4e Thielen, America. 4. Rennen met hindernissenle Baeten, Sevenum; 2e Thielen, Ame rica; 3e Sonnemans, Sevenum; 4e Strijbos, Castenray. 5. Draven alle rassen. Wegens de groote deelname werd dit num mer gesplitst in twee groepen van 10 deelnemers. In de eerste groep kwamen uit le Geurts, Venray-en 2e Rambaghs. Castenray. In de tweede groep le Jac. Goumaus, Venray; 2e Vullings, Melderslo. De uitslag van den prijskamp tus schen de 4 besten van de eerste en de rweede groep was: le Rambaghs, Castenray, 2e Geurts, Venray, 3e Coumans, Venray, -4e Berden Blerik, Nu volgde eene lange discussie onder de juryleden over het al of uiet zich houden van no. 2 e aan de regelen der draafkunst. De vele galopsprongen, bij dezen door allen genoteerd, deden de jury en het bestuur beslissen de heeren Geurts en Goumans dezen keer als „dravers" te disqualificeeren, waar door no. 4, de heer Berden uit Blerik automatisch op de tweede plaats kwam te staan. 6. Rennen landbouwpaarden: le Thielen, America; 2e Kleuskens, America; 3e Wijnen, Sevenum; 4e Vullings, Melderslo. 7. Springconcours le Weijs, Castenray; 2e Thielen, America; 3e Smits, Castenray; 4e Rambachs, Cas tenray; Ter aanmoediging werd door de jury en het bestuur een extra-prijs toegekend aan den „jongsten" ruiter den 12 jarigen Gerardje Friezen uit Castenray, welke hem onder alge meen applaus werd overhandigd. uit Arnhem, die in de richting Grave teed, wilde een paard en wagen voorbijrijden, doch op hetzelfde moment naderde van de tegenover gestelde zijde een Belgische vracht auto. Op het laatste oogenblik zag de bestuurder van dezen wagen, zekere Bodive uit Deventer, den motorrijder. Hij remde zóó hevig, dat zijn auto kantelde, waarbij de motorrijder pardoes door de kap reed. Wonder boven wonder kwam de motorrijder er zonder kleerscheu ren af. De autobestuurder was er erger aan toe. Hij moest uit den gekantelden wagen bevrijd worden Nadat dr. Beek uit Cbs de eerste geneeskundige hulp verleend bad, werd B. naar het ziekenhuis te Oss overgebracht. Hij heeft ernjtige ver wondingen aan hoofd en ledematen opgeloopen. De voertuigen werden beschadigd. Binnenlandsch lucltlverkeer. Gedurende de tweede helft van den zomerdienst heeft het vervoer op de binnenlandsche luchtlijn Am sterdam—-Twente en Amsterdam- Groningen, hetwelk bij dat op Zee land ten achter bleef, een belangrijke stijging vertoond. Zaterdag j.l. boekte de K.L.M. met het vervoer van totaal 171 passagiers een record op haar binnenlandsche luchtnet. Verdronken. Men meldt uit Cuyk Dinsdag tegen den middag sloeg een jongetje van een passeerenden sleepboot over boord. Het onmiddellijk ingesteld dreg- gingswerk was tot zonder resultaat De personeele belasting te Helmond. Toen de Helmondsche gemeente begrooting voor 1933 niet goed gekeurd werd, zooals ze door B. en W. en den Raad was sluitend ge maakt, moest de personeele belasting, om voor rijksonderstand in aanmer king te komen, dusdanig verhoogd worden, dat de opbrengst gelijk werd aan driemaal de opbrengst der wettelijke tarieven. Met 'n zwaai hart besloot de raad daartoe in de verwachting verlichting te verkrijgen van andere belastingen, welke vroe ger ter „compensatie" van een lagere personeele belasting geheven waren. Door deze opvoering der personeele belasting zouden thans 396 opcenten voor den grondslag motorrijtuigen 186 5 voor de overige grondslagen worden geheveD. Bij deze belasting op auto's vrees den B. en W. een afschaffing en- masse, weshalve zij den raad voor stelden door een wijziging de opcenten voor dezen grondslag te reduceeren tot 282 opcenten voor de overige werd dan 't aantal opcenten 194. De raad heeft dit voorstel goed gekeurd en verder nog een wijziging aangebracht, waardoor de café houders eenige verlichting genieten, door n.l. slechts 2/3 van de huur waarde voor de berekening van de personeele belasting in aanmerking te doen komen. Dit laatste is mogelijk door de wetswijziging van 28 Juli. De beschadiging van den „Lutine"-toren. Men meldt uit Terschelling Dinsdagnamiddag is door de firma Dros en Doeksen een nauwkeurig onderzoek ingesteld naar de schade aan den geborgen bergingstoren, die op het wrak der „Lutine" heeft ge staan. Gebleken is, dat aan een der zijden vier platen zijn uitgedrukt en alle moerbouten los gewerkt zijn. Men is er nu van overtuigd, dat deze schade niet is veroorzaakt door explosie, zooals de duiker-rapporten luiden, maar door den golfslag. Veerrecht geschonden? De minister van Waterstaat heeft aan de Tweede Kamer een nota ge zonden van inlichtingen op het adres van de wed. M. J. van Haren, te Nijmegen, met verzoek te bevorderen, dat haar en haar kinderen als recht hebbenden op het recht van het Graafsche Veer ter zake van de openstelling van de rijksbrug over de Maas binnen het voormalige rechtsgebied van Grave een schade vergoeding worde toegekend. In een nota antwoordt de minister, dat het hier gaat over een ingewik kelde rechtsvraag, waarvoor geen reden is ze aan beoordeeling door de rechterlijke macht te onttrekken. De minister betoogt, dat een ver goeding van f 200.000 in ieder geval veel te hoog geacht mag worden, indien er al van een vergoeding sprake kan zijn. Motorrijder door autokap. Dinsdagavond te half zeven vond onder Heesch (N.B nabij de Heesche barrière, een ernstig auto-ongeval plaats. De motorrijder A. Terwind in het meest betrouwbare, vakkundigste en degelijkste adres Het volledigst gesorteerd en goedkoopst adres in Chemicaliën, Binnen- en Buiten landsche Geneesmid delen en geneeskrachtige kruiden, Verbandstoffen, Zieken- en Babyverplegings- artikelen, Parfumerieën, Eau de Cologne's, Sham- pooing's, Huidcrèmes en alle Drogislerijariikelen. v.h. ass.-apotheker van Dr. Struben. aWBBBWi NEETESON'S SPECIALE MIDDELEN tegen hoest, slijm- en kinkhoest, verkoudheid, bronchitis, asthma, hoofdpijn, keelpijn, maagklachten, slechte spijsvertering, moeilijke en ongeregelde stoelgang, aambeien, ver zwakking, bedwateren, slechte eetlust, wormen of maden, likdoorns of eelt, wratten, hoofd roos, zomersproeten, spit, rheumatiek, transpireerende of pijnlijke voeten, zenuw- of andere pijnen, OVERTREFFEN ALLE ANDERE. Artikelen uit DE ADELAAR als Breukbanden, buikbanden, rechthouders en elastieken kousen naar maal, vitaminenrijke levertraan, Aspirine, Sanatogen, medicinale Bloedwijn en Kinawijn, medicinale maag- pepermunt, Purol, zalven en pasta's, Vasenol en andere strooipoedersoorten, overvette Grondzeep voor baby's, Harol, tandpasta's en tandenborstels, scheerapparaten vanaf 25 ct, scheermesjes in vele soorten en alle verdere scheerbenoodigdheden, Limonade-essence's met recept voor 't zelf bereiden van heerlijk verfrisschende limonadesiropen, citroenzuur, wijnsteenzuur, diverse parfums, Eau de Colognes waarin een uitgebreide sorleering (ook in iedere willekeurige hoeveelheid los verkrijgbaar), Vossekop Kleeienverven (steeds versch, in alle soorten en kleuren), Schoenverven, medicinale en andere soorten zeepen, Drogistenboenwas, ratten muizen- vliegen- en insectenverdelgingsmiddelen, vliegen- bordjes enz. WAARBORGEN U KWALITEIT. Wederom verkrijgbaar KRUSCIIEN SALT met proefflacon. 147 Suiker per pond 20 ct. Groote flesch Ranja, Citroen, Grenadine 35 cl. Fijne Koekjes per pond 25 ct. 3 pond Koffie voor 90 ct. Randcandijkoek per pond 10 ct. Kaasjes per pond 20 ct. 1 kg. bus Appelsiroop 30 ct. 10 doosjes Sacharine 40 ct. Zout per por.d 4 ct. Spaar onze bons van Koffie, Boter, Zeeppoeder. Het is uw voordeel! Hofstraat 8. 31 Opnieuw ontvangen alle maten Patersstraat 9 10 Oliefabrieken N.V., Amsterdam. heeft ontvangen een prachüge sorteering Wol. Damesblousen, Pullovers, Truien, jongenspakjes, kleedjes, Shawls met Mutsjes wollen Onderjurken en Directoires, kousen, Sokke'n, alle Ondergoed, Tricotages, enz. Zoekt allen uw voordeel en komt eens zien. Beleefd aanbevelend Profiteert van deze aanbieding! in Venray KOKEN op gas en nog steeds vermeerdert dit aantal. Zegt U dat niets Wordt in uw gezin ook reeds op gas gekookt 1 Zoo niet, vraag dan gratis inlichtingen aan het Gem. Gasbedrijf. voor Koken, voor Bakken, voor Braden, voor Warm water-bereiding Goedkoop Zindelijk Vlug Er bestaat niets beters Gas Openbare Verkoop van verschillende stukken grond ie Venray. De Gemeente Venray zal ten overstaan van NOTARIS PLUYMAEKERS te VENRAY op Maandag il September 1933 des namiddags 5 uur precies in Hotel „De Zwaan" publiek verkoopen Volgn. Soort van Plaatselijke Grootte Kadastr. Aangrenzende of eigendom benaming H.A.A.c.A. omschrijving belangh. eigenaren 1. Openbare weg Spurkt 7 83 ged Sect. A. 1698 Kind. Asselbergh 2 Nieuw Meuten 2 L. van Dijck 3. n n t» 4 29 B W. Swinkels 4. Hansenberg 1 92 Kind. Peeters 5. MerseloschePas 6 B. 3231 L van Vegchel 6. n n Haag 25 P. J. Poels—Poels 7. Groot Dorperveld 1 45 M. van Stiphout 8 1 85 A. Wismans 9 Merselo 1 70 Jac. van Meyel 10. n n m 3 37 Jan M. Michels 11. Weverslo 2 25 P. J. G. Wismans 12. n n n 1 61 L van Vegchel 13. 65 A. Droessen 14. 96 Kind. Janssen 15. Beekerpas 2i 46 A. Rutten •6. Boschgrond Vlakwater 1 15 2245 G. Puts 17. Op Cecilia 5 60 C. 5916 P. Denissen 18. Openbare weg Lullsche kuilen 1 80 Jac. Kersten 19 2 10 P. J. Derckx 20. 6 71 P. J. Derckx 21. 4 10 A. Cremers 22. i> >1 2 30 G. Swinkels 23. >1 2 10 M, Verstraelen 24. ad. Molen 8 75 J. Gerrats 26. De kemp 1 20 L Vollenberg 27. Venraysch broek 23 97 P. H. Derkx 28. Op de Steegh 2 31 D 3632 Wed. M. Loonen 30. 80 A. H. Weijs 31. Lieseven 82 H. Nellen 32 1 40 H. Bomm-Beclet 33. »l 1 50 M de Bruijni 34. 75 M. de Bruijni Wed. de Bruijni 35. M M 8 34 36. 14 51 Chr H. Gooren 37. n U 93 L. Heidens 38. Weiland Lull 3 30 E. 1540 A. Janssen 39. Openbare weg Oostrumsche pa 7 20 P. Jeuken 40. s 4 50 2869 A. P. M. Camps 41. Moeras 9 1881 A. P. M. Camps en Ed. Camps 42. Beek 1 40 1260 Ed. Camps 43. Openbare weg Oostrumsch ven Weiland en plas Brukske 55 2869 Mart. Janssen E. 7h0 en 1191 J. Nooyen 44. 7 70% 45. Openbare weg Lull 52 E. 2869 G. Derks 46. Steek—Kemp 1 35 G. 2006 H. Coenen 47. 48. 55 70 G. Poels G H. Houben 49. >t a 1 Castenray 1 25 Wed. v. Meijel 50 4 40 Petrus Janssen 51. Het Veulen 2 50 ,f G. Poels 52. Het Schoor 66 C. Kemmelings 53. Rozendaal 13 20 H. 2008 P. Cremers 55. Steegsche broek 10 72 G U. Thielen Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van Gemeentewerken (Onder den Boog) te Venray en ten kantore van Notaris Pluymaekers voor noemd. Venray 22 Augustus 1933. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris VAN HAAREN

Peel en Maas | 1933 | | pagina 5