J. c. cm w. He. weder GESLOTEN. RAMING Gemengde Berichten HORST-VENRAY VENLO Kringwedstrijden manchesierjas Advertentiën Anselm. Hilvem ZondgT Danltuis uit. te Kaii FR. BjH N I Vooat Zaaiwk Spurns M. Hl) Te 35 W. L. inmaak Hoog bezoek. Donderdag vertoefde Z.Exc. Mi nister Marchant in Venray. Vergezeld van het oud-Kamerlid, den beer J. Poels, bezocht de Minister het gym nasium der Zusters Ursulinen en eveneens het gymnasium der Paters Franciscanen, waar de Minister door den Rector en eenige leeraren werd ontvangen en rondgeleid. Speldjcsdag. Door Venraysch Fanfarecorps is besloten op Kermis-Zondag a.s. een speldjesdag te houden. De opbrengst is bestemd voor aankoop van nieuwe instrumenten, ten behoeve der reor ganisatie van fanfare tot harmonie, Wij twijfelen er niet aan, of allen zullen onze Fanfare hiermede willen steunen. Velen zullen met genoegen vernemen, dat de plannen tot op richting van een zwembad alhier steeds meer vasteren vorm gaan aan nemen. Zooals men weet, zal dit gevestigd worden aan de Merselosche weg in de nabijhpid der brug. De vergunning om het water der beek af te voeren en dienstbaar te maken voor het zwembassin is reeds verkregen. Naar we uit goede bron vernemen zou dit werk in werkverschaffing geschieden, en men a.s. zomer van de zwem- en badinrichting kunnen genieten. Venray vooruit KERMIS VENRAY. Lijst der inrichtingen, welke een standplaats hebben op de kermis te Venray. C. Vermolen en Zn., Den Dolder, Auto-skooter. J. v. d. Vorst, Helmond, Lucht- schommel en draaimolen. M. Giesbers, Maasniel. Schiettent, lijntrektent en magneetsport. P. Vink, Venlo, Schouwburgtent. H. Westheim—Cortjans, Blerik, Suikerkraam, Palingkraam en ijswagen Van DijkMartens, Oss, Patates- frites wagen. P. C. Thielen, Venray, Ijswagen. H. Dechnar, Venray, Palingkraam, M. Hendriks. Venray, Suikerkraam. H. v. Boven, Venray, Palingkraam. W. Schwachofer, Venray, Suiker kraam. Jos. Tacken, Venray. Suikerkraam. J. CampsPoels, Horst, Suiker kraam. J. M. Huijs, Horsf, Suikerkraam. W. Vos—v. d. Ven, s Bosch, Jan Klaassenspel. L. Camps, Horst. Suikerkraam. M. Kuijpers, Tienray. Suikerkraam. H. Janssenvan Kuijck, Venlo. Suikerkraam. J. Lutjens, Roermond, Vliegbom- mensport. B. A. Gerritsen, Nijmegen, Paling en zuurkraam en Oliebollenkraam. Leo Gigengach, kermis Orthen, Globetent. s Maandags-morgens VENLO. Beauraing. Ofschoon eenige professoren van de universiteit te Leuven aan de verschijningen te Beauraing geen bovennatuurlijk karakter toekennen, en meenen de genezingen aldaar te kunnen verklaren door auto-suggestie, zijn vele theologanten en doctoren echter van een tegenovergesteld ge voelen. De geestelijke overheid heeft tot nog toe geen uitspraak gedaan, doch verheugt zich zooals Z. H. Exc. Mgr. Lud. Heylen schrijft over de bekeeringen en de vermeerdering der gebeden en communiën. Eventueele pelgrims uit Venray en omstreken zullen er goed aan doen, van hun tocht naar Beauraing geen plezierreisje te maken, doch een ware bedevaart met. zoo mogelijk, eene algemeene H. Communie, gelijk bij de eerste Venraysche bedevaart beeft plaats gehad. Dan zal O. L. Vrouw of Zij nu werkelijk in Beauraing verschijnt of niet zeer zeker hunne godsvrucht aldaar rijke lijk beloonen. P. fr. Constantius van Eijk, O.F.M. Techniek en tactiek van liet voetballen. Naar alreeds gemeld is. zal de heer Jos. van Laarhoven, leeraar te Helmond, tot vóór korten tijd aan voerder van het Nederlandsch R. K. Elftal, trainer in de Voetbalsport, alhier een gemoedelijke Causerie houden. De bereidvaardige spreker zal als onderwerp kiezen: Techniek en tac tiek van het voetballen. Debat kan moeilijk worden toege staan, maar er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Deze bijeenkomst, die leerzaam en belangwekkend belooft te worden, is toegankelijk voor dc R. K. Clubs van Venray en omstreken, alsook voor supporters, kortom voor ieder, wien bet onderwerp belang inboezemt Geen toegang voor kinderen. De Causerie, die in de Patronaats zaal wordt gehouden, begint om precies 7 uur. Eenige minuten daarna moet de zaal worden gesloten. Moge dus iedereen zijn best doen om tijdig aanwezig te zijn. GEVONDEN: Portemonoaiemet geld. Inlichtingen Gemeente-politie. Vrijstelling Winkelsluiting. De winkels, die behooren tot Venray (Kom) en de Smakt mogen open blijven op a.s. Donderdag. Vrij dag en Zaterdag, resp. 3, 4 en 5 Aug. tot des namiddags 10 uur. Op Zondag, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag, resp. 6, 7, 8, 9 en 10 Aug tot 12 uur middernacht, terwijl weder Vrijdag en Zaterdag d.o.v. tot 's avonds 10 uur en Nakermis Zondag tot 12 uur middernacht mag geopend zijn. R.K. Venr. Middenstand. Jubileum St. Vincentius-vereen. Naast nog veel andere felici taties was ook Dog een persoonlijk schrijven van Z.Exc. Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, Minister van Staat Voorzitter der Tweede Kamer der Staten Generaal. De bloemenmand, in ons verslag van vorige week vermeld, werd niet geschonken door het St. Annage- sticht maar door Dr. Schim van der Loeff. Aanbesteding. Maandagavond werd door Archi tect Kayser uit Venlo namens het R. K. Kerkbestuur van den H. Jozef te Venray-Smakt aanbesteed het verbouwen en vergrooten der R. K. Kerk te Smakt. J. Vissers, Wanssum f8250 G. Verstraelen Venray f 8154 Veldhuizen. Maashees f 8146 H. Oudenhoven Lzn., Venray f7900 Gebrs. Oudenhoven, Venray f7590 P. Koenen, Holthees f7349 Het werk werd aan den laagsten inschrijver gegund, TIENRAY. Het bestuur der voet- balvereeniging T.O.P. besloot om op 3 September e.k. de jaarlijkscbe sportfeesten te houden ten bate der kerk. MEERLO. Als secretaris der R.K. Werkliedenvereeniging Meerlo- Swolgen-Tienray is in plaats van den heer Th. Hendriks uit Tienray die naar Sittard is vertrokken, be noemd de heer H. Pingen uit Meerlo OVERLOON. Het eerste honds concours van den kring van B. V. Landstorm N.-O. Noord-Brabant, zal gehouden worden op de nieuwe schietoaan alhier op Zondag 20 Aug a.s., kermis Zondag. Op het gehouden eindexamen van de Landbouwhuisboudschool te St. Anthonis slaagde onze dorps genoote Mej. JTruus Jans. HOLTHEES. Morgen Zondag prijsschieten op de schiethoornen bij café W. Looneo. Hieraan kan een ieder deelnemen. Aanvang 4 uur nam. MAASHEES. Voor het examen hoofdacte slaagde te Breda onze dorpsgenoot de heer Jos. Verheggen. Deviezensmohkelary Ondanks de meest scherpe bewa kingsmaatregelen van Duitsche zijde, alwaar de Zollbeambten geassisteerd door S. S.-mannen een scherpe deviesencontrole uitoefenen, zijn naar de Venl. Crt. verneemt nog heel wat smokkelaars, die met succes meer of minder belangrijke geldbe dragen uit Duitscbland naar hier smokkelen. Het spreekt vanzelf, dat ook vaak de smokkelaars in den val loopen, Zollbeambten te Kaldenkirchen hebben in de laatste dagen niet minder dan 65.000 Mark In beslag genomen, jvelke voor uitvoer naar ons land waren bestemd, waarbij enkele arrestaties werden verricht. Valscli geld in Limburg. Roermond, 25 Juli. In Limburg zijn de laatste dagen weder op ver schillende plaatsen valsche guldens en valsche rijksdaalders in beslag genomen. Er blijkt veel valsch geld in omloop te zijn. De meeste falsi- ficatiën dragen het jaartal 1930. Er zijn ook valsche guldens met het jaartal 1931 in omloop gebracht. De uitgifte schijnt voornamelijk te geschieden in de dorpen in de om geving van Venlo en Roermond. De valsche geldstukken zijn uiterlijk goed nagemaakt. Klank en gewicht wijken echter af. Door een autobus gegrepen en gedood. Donderdag werd de heer J. Knoops toen hij op zijn rijwiel een hooikar wilde passeeren op den Maastrichter weg onder de gemeente Herten door een autobus gegrepen en op slag gedood. Een oude pachthoeve in brand. Door het in brand raken van een vrachtauto, die met den oogst van het veld kwam, is, naar het „Hbld." meldt, brand ontstaan in de hoeve Meerssenhoven te Itteren, een der prachtige oude pachthoeven in Zuid- Limburg, en gelegen voor het kasteel Meerssenhoven aldaar. De rechter vleugel stond spoedig in lichtelaaie. Het geheele bovengedeelte, met den daarin geborgen oogst is een prooi der vlammen geworden. Het beneden gedeelte, afgescheiden door gewelven van steen, is gespaard, De brandweer uit Maastricht verrichtte het blus- schingswerk. De gebouwen zijn ver zekerd, van den oogst is dit niet bekend. Uitbreiding Staatsmijn Maurits. Bij Staatsmijn Maurits is een vijfde koeltoren in aanbouw, die de andere in grootte zal overtreffen. De cokes fabriek wordt met 2 batterijen uit gebreid. De begrooting 1932 van Kerkrade Bij Kon. Besluit is ongegrond ver klaard het beroep van den raad der gemeente Kerkrade tegen het besluit van Ged. Staten van Limburg, waar bij de goedkeuring werd onthouden aan de gemeentebegrooting 1932, Ged. Staten hadden bun goed keuring aan de begrooting onthouden, wijl de raad de salarissen van het gemeentepersoneel bad verminderd met 5 pet. tot 1500 gulden, en 10 pet. daarboven, beuevens terug werkende kracht tot 1 Januari 1932, Sedert dezen datum werden de kortingen toegepast. Bc/uinigingspolitiek te Maastricht, In de j.l. Woensdag gehouden vergadering van den Raad der ge meente Maastricht werd de begroo ting van den gewonen dienst over 1932 verhoogd tot een bedrag van t 433.370, wegens hoogere uitgaven, De kapitaaldienst werd verhoogd tot f 5.365 535. Burgemeester van Oppen, deelde mede, dat het beleid van B. en W, er op gericht is de uitgaven te druk ken, teneinde de stad van het hellend vlak te houden. Men zal in alles trachten de volgende begrooting vrij te houden van verhooging der be lasting. Ten behoeve van den bouw der nieuwe St. Theresiakerk werd een voorschot verstrekt groot f 40.0000, tien jaar renteloos en daarna af te lossen in 30 annuïteiten, waaronder begrepen wegens rente 4i/ï pet. De raad verwierp een voorstel tot het verleenen van f 2500 subsidie aan de Burgerwacht voor den aanleg van nieuwe schietbanen. Wisselstroom natriumlampen. Naast de gelijkstroomcatriumlamp hebben de Philipslaboratoria thans een wisselstroomnatriumlamp ont" wikkeld. Teneinde een uitgebreide proef in de praktijk te kunnen doen, hebbeD de Philipsgloeilampenfabrieken en de N.V. Lirnburgsche Electriciteitsmij besloten om op de bestaande gelijk stroomnatriumverlichting te Geleen Beek, ook een proefvlak ter lengte van 1 K.M. met wisselstroom natriumlampen in te richten De weg zal dus over een totaallengte van 2.6 K.M. met natriumlicht worden verlicht. Zaterdag 29 Juli zal deze eerste wisselstcoomnatrium verlichting in Nederland in bedrijf worden gesteld. Zijne Excellentie mr. E. O. J. M. Baron van Hövell tot Westerflier, commissaris der Koningin in Limburg zal de nieuwe verlichting officieel in bedrijf stellen. De 20.000ste bezoeker. De recorddag wat het aantal be zoekers in de Sittardsche Zwem inrichting betreft, is gevallen. Een 1300 personen zijn Woensdag de controle gepasseerd. Tevens werd dien middag de 20.000ste geteld, zeer zeker een buitengewoon aantal in een tijdvak van slechts vijf weken, sinds de openiog op 17 Juni j.l. vlammenzee was echter zoo geweldig dat een enkele straal van het schuim- bluschmiddel hiertegen niets kon uitrichten. Grootc brand te Yenlo. Donderdagmiddag omstreeks 4 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een complex houten noodwoningen op de Kleine Heide te Venlo. Deze noodwoningen zijn weliswaar in verschillende complexen gebouwd, doch liggen onderling op zulk een geringen afstand van elkaar dat, toen de brand uitbrak, het ergste te vreezen viel, dat het geheele noodwoningenkampement een prooi der vlammen zou worden. Tengevolge van de groote droogte der laatste dagen en mede aange wakkerd door den Z. W. wind deelde het vuur zich spoedig aan de aangrenzende woningen mee. Onder de bewoners der noodwo ningen ontstond een ware paniek stemming. Men holde met het weini ge huisraad, dat de arme bewoners dezer woningen bezitten, naar veiliger plaatsen, doch al spoedig bleek, dat niet veel meer te redden viel. Een zekere T., wiens woning ook in vlammen opging, meende, dat nog een zijner kinderen zich in de woning bevond hetgeen gelukkig niet het geval was. Hij trachtte de woning binnen te dringen, doch verwondde zich hevig aan het glas der ramen, dat door de hitte gesprongen was. De polsslagader werd hem doorge sneden, terwijl hem de arm geheel werd opengescheurd. De gewonde werd door dr. Paulissen verbonden naar het R.K. Ziekenhuis te Venlo overgebracht. Eenige vrouwen, die door de ge weldige hitte bevangen werden, werden in den hulppolitiepost op de Kleine Heide ondergebracht. De brandweer, die met groot materiaal wai uitgerukt, kon hoege naamd niets doen tegen de vlammen wegens gebrek aan water, dat op het hooge niveau, waarop de Kleine Heide gelegen is, niet te verkrijgen was. Inmiddels was de auto der N.V. Brandbluschapparaten „Simplus", waarmee bij gelegenheid van een demonstratie voor den Prov. Limb, brandweerbond Donderdag te Venlo proeven werden genomen, op het terrein van den brand aangekomeu. Met schuim trachtte men het be- Yan een steiger gevallen. Bij het verrichten van werkzaam heden op een circa 3 meter hoogen steiger, kwam de opperman C. van Geel te Steenbergen door een mis stap te vallen. De man werd bewus teloos naar het ziekenhuis Cbaritas gedragen, waar de geneesheer zware inwendige kneuzingen en een ernstige hersenschudding constateerde. Hij overleed aan de gevolgen. Yat op lift hoofd gekregen. Donderdagmiddag kreeg de 38-jarige arbeider J. F. de J. te Groningen, die; achter op een auto van Van Gend en Loos zat. een vat, dat op den auto lag op het hoofd. J. be kwam een schedelfractuur en is naar het Academisch ziekenkuis te Gro ningen vervoerd, waar hij overleed By het zwemmen verdronken. Woensdag is te Eist (Fr.) de 24- jarige Th. de Haan bij hit zwemmen verdronken. Motor slaat tegen een paal. Woensdagavond te zeven uur heeft op den rijksweg te Amerongen een ernstig ongeluk plaats gehad. De motorrijder G. H. H. K. uit Zeist nam met vrij groote snelheid een bocht, waarbij bij de macht over zijn stuur kwijt raakte. De motor sloeg tegen een paal. De duorijder de 22 jarige C. van V., eveneens uit Zeist, werd van den motor geslingerd en bleef doodelijk gewond op den weg liggen. Het belastinginerk der Ry wielen. Voorschriften van bevestiging. Nog altijd worden vele wielrij ders bekeurd, die hun belastingmerk niet naar behooren aan hun fiets hebben bevestigd, Voor zoover onwetendheid hier van de oorzaak is. moge't volgende licht in de duisternis brengen. Het is niet voldoende, wanneer gij het plaatje in den zak draagt, evenmin wanneer gij het als een soort medalje bezigt door het met een veiligheidspeld op de borst te hangen. Het plaatje moet aan de fiets be vestigd zijn en wel met de teekening op het merk naar buiten en naar alle zijden goed zichtbaar. Als plaats van bevestiging komt uitsluitend in aanmerking het stuur of de balhoofdbuis, dan wel de bovenhuis over een afstand van 15 c.M. vanaf het stuur. Bij de bevestiging dient men erop te letten, dat het middenstuk van het plaatje met het jaartal goed zichtbaar blijft. Bevestiging onder de fietsbel is daarom eveneens een overtreding. Met ingang van 1 Augustus a.s. vangt de controle op het belasting- merk 193334 aan. Zorgt dat gij dit keer niet tot de slachtoffers behoort I Onbewaakte overweg eischt twee slachtoffers. Woensdagmorgen om ruim 6 uur is bij wachtpost 79 nabij Kropswolde met den trein 3205 uit Groningen een zeer ernstig ongeluk gebeurd. De gebroeders Steen uit Borgweg, die, na de koeien te hebben gemol ken met paard en kar den onbewaak- ten overweg wilden oversteken, zagen hoewel het uitzicht vrij is, door den mist den trein niet naderen. De wagen werd door de locomotief gegrepen en vijftig meter meegesleurd. De oudste der broers de 41-jarige Jannes Steen was dadelijk dood, de jongste der twee de 32 jarige Joannes werd zeer ernstig gewond en is, nadat voorloopige medische hulp was verleend, met den volgenden trein naar Groningen vervoerd. Kort na aankomst is hij daar echter overleden. Paard en wagen waren vermorzeld. De trein, die 23 minuten vertraging had, was eenigszins beschadigd. De locomotief werd in Nieuwe- schans buiten dienst gesteld. Zweefvliegtuig neergestort. De bekende sportvlieger A. Stoll, die Donderdagavond te Grijpskerk een demonstratie gaf met een zweef vliegtuig is van geringe hoogte neergestort en op een muur terecht gekomen. Ia zorgwekkenden toe stand werd bij overgebracht naar het Diaconessenhuis te Groningen waar hij is overleden. Spoorwegpersoneel luiert al te vaak. Van welingelichte zijde deelt men n het „Volksbladmede, dat de chef van dienst van Weg en Wer ken van de Nederlandsche Spoor wegen dezer dagen een circulaire heeft rondgestuurd van den volgen den inhoud „Het is in de laatste maanden een drietal malen voorgekomen, dat ik, den spoorweg per rijwiel of te voet bereikende, het personeel niet aan het werk vond. Tweemaal was dat het geval bij aanwezigheid van den ploegbaas. Ik kan niet aannemen, dat dit steeds toeval is geweest en moet uit het geconstateerde wel de gevolg trekking maken, dat het al te vaak voorkomt, dat het personeel luiert. Het behoeft geen betoog, dat ge- lendende complex te behouden. De 1 regeld toezicht op het ploegpersoneel dat veel aan zichzelf moet worden overgelaten en dus een groote mate van vrijheid geniet, noodig is en dat tegen voorvallen als de boven genoemde streng moet worden opge treden. Ik verzoek u (dat zijn de in genieurs van den weg Red.) daarom nog meer dan thans uw aandacht aan deze zaak te wijden en uw opzichters op te dragen door onverwachte controle het geregeld doorwerkeo te bevorderen. Ten einde eenheid in de behande ling van overtredingen te verkrijgen, wordt bepaald, dat wanneer weg werkers bij aanwezigheid van den ploegbaas nietwerkend worden aan getroffen, alleen de ploegbaas zal worden gestraft en wel met inhou ding van één dag loon. Voor durende den werktijd niet aan den arbeid zijnde wegwerkers zonder dat een ploegbaas aanwezig is, wordt de straf voor ieder op een halven dag loon gesteld. Begaat een ploegbaas voor de tweede maal een dergelijke over treding, dan zal hij voor terugstelling tot wegwerker worden voorgedragen", Bij het spoorwegpersoneel bestaat groote ontstemming over de drcu laire. Van dien kant zal men alle pogingen aanwenden, dat eventueele straffen, als in de circulaire in uit zicht worden gesteld, lot de kleinst mogelijke proporties worden terug gebracht. Rccordwarrate to Londen. Te Londen bereikte de thermo meter een recordhoogte voor 1933. Te 4 uur in den middag gaf hij graden aan, één graad hooger dan op Tweeden Pinksterdag, die tot dusverre de warmste dag van het jaar was geweest. De omstandig heden zijn gunstig voor het aanhou den van het goede weer. A.s. Zondag om 4 uur op 't Sportterrein Kring Junioren Contra Kring Junioren Om 5 uur Finale Verloren zoo goed als nieuwe van TAKKEN Land weert tot Stoomzuivelfabriek Oostrum. Terug te bezorgen bij G. DIRKS. Lull, tegen belooning. Burgerlijke Stand Venray van 21 tot 28 Juli 1933. GEBOREN Lambertus P. J. Wismans, Ysselsteyn Franciscus M. Voermans, Leunsche weg Martinus J. H. M. Jacobs, Oostrum Martinus G. A. Arts, Merselo Matheus W. van de Winkel, Smakt. GEHUWD Marinus M. Schwachofer 22 jaar, grondwerker en Antonia A. Flinsenberg, 20 jaar, beiden te Venray. Michiel M. Relouw, 21 jaar, fabrieks arbeider en Antonia M. Flinsenberg, 21 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN: Johanna Maria Peeters, echtgenoote van F Th. Beerkens, 51 jaar, School slraat 1 patient St. Servatiusgesticht. 1 patient St. Annagesticht. Ingekomen en vertrokken personen van 21 tot 28 Juli. INGEKOMEN W. v. Boxtel, z.b„ Groote Markt 2b van Cuyk; W. Franssen, dienstbode, AJ7 v. Venlo; J. du Buf, bakker, Eindstraat 21 van Venlo; P. Hendrix, dienstkn Oirlo F32 van Meerlo; J. Peeters, idem, Oirlo E51 Horst; H. Schreven, dienstbode, School straat 3 van Meerlo; H. Smits, dienstbode, Stationsweg 51 van Meerlo; P. Geurts, bakker, Castenray, Gil van Bergen (L).; VERTROKKEN G. van Sinten, dienstbode, naar Gemert; P. Poels, z.b.. naar Voorst L12; Kerkelijke Diensten Parochiekerk Morgen Zondag 6 uur eerste H. Mis uur kindermis, waaronder alle kin deren ter H. Tafel naderen, om den zegen voor het Kindsheidwerk van God af te smeeken. Ook de Directeur zal tot deze intentie de H Mis opdra gen. Na de Hoogmis bijzonder mooie optocht. Geen kleine Congregatie 3 uur Lof en preek voor de kinderen en moeders, 5 uur feestvergadering der zelatricen. Na het Lof vergadering Apostolaat des Gebeds. In alle H.H. Missen zal een Missionaris preken. Om 4 uur H. Familie, waaronder de eerste serie wordt uitgeloot voor een Rome-reiziger. Het eerste nummer dat uit de loterijbus komt, is het nummer waarop de vrije Rome-reis valt. Maandag half 8 best. Jaarg. voor Joh. Schaeffers en overl. kinderen. 8 uur Jaarg. 2de kl. voor M. Wismans, H. Trynes en H. Wismans. Dinsdag feest van St, Petrusbanden en het urengebed, 6 uur eerste H. Mis en uitstelling van het Allerheiligste, uur leesmis, 10 uur de Hoogmis, van 1 2 aanbidding van de leden der H Familie, van 2-3 aanbidding van de leden der Mariacongregatie, 3 uur de Vespers, half 7 Completen en Lof. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Adr. van den Biggelaer, Catharina Otto en hunne dochter Wil- helmina. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Peter Johannes Bistervels. Vrijdag eerste der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur leesmis, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 6e klas te biechten, 7 uur Lof. A.s. Zondag 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis voor.de mannen der H, Familie, waaronder generale H. Com munie. In alle H. Missen collecte ten bate der kerk. Paterskerk Zondag om 5, 6 en 7 uurH. Missen om 8 uur de Hoogmis, onder de H. Missen collecte voor de H. Kindsheid, Om kwart ever negen vergadering voor de leden der 3de Orde, afdeeling mannen, om half 3 voor de vrouwen- afdeeling. Toespraak door den Zeer- eerw. Pater Visitator. Kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof. Maandag om 7 uur Requimmis voor Johanna Beerkens-Peeters als lid der D.O. De Tertiarissen worden vriende lijk verzocht deze H. Mis bij te wonen Om half 8 gez. Hoogmis, 6 uur Lof. Dinsdag feest van St. Petrus Ban den, Patroon der Parochie. Om half 8 uur en half 8 H.H. Missen voor Jo hanna Beerkens-Peeters als lid van de Aartsbroederschap van het Koordje. Om half acht pl Hoogmis, 6 uur Lof. Vanaf Dinsdagmiddag 12 uur tot Woensdagavond en ook op alle dagen van het Octaaf is op een dag naar verkiezing in deze ker* te verdienen de Portiuncula-aflaat. Vereischten zijn: Biecht en communie en kerkbezoek, Telkens als men de ker* bezoekt moet men bidden 6 maal Onze Vader, maal Wees gegroet en 6 maal Glorie zij den Vader enz. Woensdag feest van Portiuncula, om 9 uur pl. Hoogmis en Processie, om 6 uur pl. Lof. Vrijdag, feestdag van den H Vader Dominicus, le Vrijdag der maand, om half 8 hoogmis met acte van eereboete. Patronaat. Dezen Zondagmorgen tusschen tien en twaalf spaarbank, contributie eD halen (of laten haleo) van gratis toegangskaartjes tot den kringwed strijd. De gewone kaart is dezeD keer niet voldoende. Van twee tot half drie (vooral niet later komen dan twee uur) bij eenkomst van alle Jonge Wachten, Dezen Zondag kunnen Jonge Wachten, die iets nieuws in hun uniform weoschen, dit alsnog aan ons opgeven, met s.v.p. vermelding van den naam van den Venrayschen manufacturier. Na dezen Zondag moet er ge wacht worden tot de volgende in stallatie. Als waarschuwing, tevens voor de ouders, moeten we tot onzen spijt vermelden, dat enkele Jonge Wach ters van Christus niet aan de ver wachtingen beantwoorden en, tenzij »r wat meer pit in komt, niet zul- en gehandhaafd blijven. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie. Kermis Zondag wordt in Venray weer de gewone processie gehouden. Nu we allen in het bezit zijn geko men van mooi versieringsmateriaal js de straten, vertrouwen we, dat dit ook nu zal geplaatst worden. Dan zal het van gemeentewege ook wel geen bezwaar zijn, dat het ge meentepersoneel zich wederom belast met bet aangeven der plaatsen en uitbreken van trottoirtegels. Dan krijgen we weer een uniform geheel, wat anders sterk betwijfelt wordt. Bewoner Groote Straat. Districts-Arbeidsbeurs KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 2 boerendienstmeiden 1 schoenmakersknecht (halfwas) 1 huishoudster (kleine boerderij) 1 bejaarde molenaarsknecht Keukenmeisje voor Venray Keuken-werkmeisje voor Venlo en Tilburg, 1 Aug. Rieden zich aan Smidsknecht 3 j. aan 't vak Metselaars, opperlieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfa brieksarbeiders, boerenknechten, dag meisjes, smid-bankwerker, smid bekend met hoefbeslag, timmerlieden dakdekker. 3 burgerdienstmeisjes 14-16-17 jaar Bakkersknecht, ANSELM VAN DE VOORT ALPH. VAN DE VOORT- VERMEULEN geven kennis van de geboorte van hun zoontje Per ar i a f 2.75 pei Ver uui Schriftelijlnme uiterlijk 13 bij 1 SEN, Statioir 21 20 «tprc Aan allen! m( hebben aan lfcl8g< Vaandelwijdiu, C Inzegening \ns terrein, onziteli; 12 |es Dekkleeve te Vaj op a.s. Woe Mi De Engel biieti doch om ha Jos. vaorl Geïnterre en nota te nem in deze cour ititi niek en tac an ballen" Ann It 0 Magazijpe Dne. de vo vei In verbanc de Bouwbed niseerden, aanbesteding tot Maawjl i Bestek en nog verkrijgl 22 JOS ,rcl DRA Echte Linrgs iels (60 Alle soorlen Mru ren en Drank ling gewensciVo prijsverhoogin org Oi te O i: lig Ie tn Steeds Oud Braiwi Co Likeuren DRAE! Ranja, Roji ro Beleef?! ibe Hoeijtr; primarte oo ui TE Wit Legltn 7-12 en sia< li: H. Fransser :e bij oud 11 partij Jac. v TE 20 ct. Jac. Verheiji TE Tienray, 21 Juli 1933. SI (ki lil 12 li BI wegens 125 W.L. oud 10 weken,jij 14'veren, Boschhutn

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2