I. C. RAMING Zooa/s Uziei i lt weder GESLOTEN. (iemengde Berichten Uit het Buitenland keeren, speelt bi) paardenrennen een overwegende roldaarbij komt nog. dat Zondag deelgenomen wordt door verschillende buitenlandsche paarden, die nog nooit op een der Limburg- sche banen geloopen hebbendat deze paarden tot de besten bebooren staat vast, want zonder een behoor lijke kans op een der prijzen denken de buitenlanders er niet aan om de verre reis naar Venray te onder nemen. De Venraysche Ruitervereeniging heeft bijzondere aanlacht besteed aan een vlotte afwerking van het programma en aan goede voorlich ting van het publiek. De Waldorp Radio-Installatie zal wederom op het terrein worden opgesteld. De wedstrijden nemen een aanvang om half viereen bezoek aan het sportterrein is ongetwijfeld aan te bevelen. Voor de Kennis verkoopen wij ons bekend solied Schoenwerk, Hollandsch fabrikaat, dus prima waar, aan ongekend lage prijzen. Zie Etalage. Eerste Venraysche Schoenhandel TH JANSSEN Zonen, Hensenius- straat 8. (Adv.) Oudste inwoner. Woensdag vierde onze oudste inwoner, de heer Peter van Gerven, zijn 93e verjaardag. Donderdag had zich voor de vacantlekamer der Ro.rmondsche Rechtbank wegens misdrijf van art. 247 van het Wetboek van Strafrecht te verantwoorden de 20 jarige arbeider P. J. W. J. van hier thans in pre ventieve hechtenis te Roermond. De eisch van den Officier van Justitie luidde veroordeeling tot een jaar gevangenisstraf. Uitspraak con form. Op de veemarkt waren aan gevoerd in totaal 277 stuks. Dragend vee 29, vet vee 24, gust vee 13. kalveren 10. biggen 201. Handel matig. Prijzen dragend vee van f 125 tot f 165. Gust vee van f 70.-— tot f 130.— Vet vee van 23 tot 27 ct. per Kg. levend gewicht. Volksconcerten. Heden Zaterdagavond 22 Juli om 8 uur wordt op de Groote Markt een concert gegeven door Venray's Fanfarecorps. Morgen Zondagavond 23 Juli om 8 uur wordt op de Groote Markt een concert gegeven door de Fanfare St. Oda te Merselo. s Maandags-morgens VENLO. Eorsto Venraysche Bedevaart naar Beauraing. Onder begunstiging van schitterend mooi zomerweer vertrok Woensdag morgen om 6 uur in de comfortabele Touringcar van de firma G. Kupers te Venray. de eerste bedevaart van Venray naar Beauraing. Over Maastricht door de prachtige Ardennen arriveerden de pelgrims te Beauraing. Onmiddellijk begaven zij zich al biddende naar de grot, waar reeds duizenden pelgrims uit alle oorden aanwezig waren. Den volgenden dag na het bijwonen der H. Mis, waaronder algemeene H. Communie der Venraysche pel grims, keerden zij langs de schitte rende Maasvalleien gezond en wel naar Venray terug. Naar Kome. Met den verkoop der loten voor een gratis-reis naar Rome, voor de mannen der H. Familie alhier, gaat het voorspoedig. Binnenkort zal dan ook de trekking plaats hebben. De heer L. H. Janssen, hoofd agent van Politie, herdacht Zaterdag den dag waarop hij voor 25 jaren als politie-agent alhier in dienst trad. Namens het gemeentebestuur werd de jubilaris door den Burgemeester gehuldigd en den ijverigen. nauw- gezetten politieman een gouden horloge met inscriptie aangeboden. Talrijke gelukwenschen, zoowel van de bevolkiDg als van collega's mocht onze hoofdagent in ontvangst Do techniek van het Voetballen. Naar wij vernemen, zal de vorige aanvoerder van het Nederlandsch R. K. Elftal, de heer Jos. van Laar hoven, leeraar te Helmond, Zondag avond 30 Juli a.s., in het Patronaat alhier, een causerie houden over „De techniek van het Voetballen". Ook van buiten Venray zullen vele voetballers, supporters en kenners deze causerie komen bijwoneD, die in gezelligen toon zal worden ge houden. CASTENRAY. Zondag 30 Juli a.s. belooft voor Ca9tenray een drukke dag te worden. In de prachtig gelegen lommerrijke feestweide van den heer M. Dinghs zal een groot concert gegeven worden door ver schillende muziekgezelschappen uit de buurt, terwijl tevens de zeer gunstig bekend staande fanfare van Helden—Dorp hare medewerking zal verleenen. Voor muziekliefhebbers weer een dag om te genieten. De opbrengst is ten bate der kerk en van het patronaat. Op het Zondag te Velden gehouden Ruiter-tournooi werden door onze Ruitervereeniging de na volgende prijzen behaald Draven zware paarden 3e prijs Frlesen, idem lichte paarden le prijs Rambaghs, rennen lichte paarden 2e prijs Strijbosch. TIENRAY. Op het Zondag te Thorn gehouden muziekconcours behaalde onze Fanfare de eerste prijs in de 2de afdeeling met 232 punten (verplicht aantal 220). Sinds 8 jaren was deze vroeger meermalen in de hoogste afdeelingen bekroonde Fan fare niet meer op concoursen uitge komen. OVERLOON. Alhier zullen a.s, Dinsdag 11 pelgrims vertrekken, voor een bedevaart naar Lourdes. Dit is voor Overloon het grootste aantal welke tot heden deelnam. HOLTHEES. Onze schutterij zal a.s. Zondag deelnemen aan het bonds concours, dat te Bergen zal worden gehouden. HORST. Ter bespreking der aan te brengen versieringen in het dorp, bij gelegenheid van het a.s. bezoek van onzen Bisschop, hielden de be woners de: stiaten, welke Mgr. bij die gelegenheid passeert, Maandag avond een bijeenkomst in de harmonie zaal. Besloten werd om de georgani seerde timmerlieden en schilders te verzoeken, de versiering op zich te nemen, teneinde meerdere éénheid in de aan te brengen versieringen te verkrijgen. Ter bekostiging van deze versieringen zal een collecte langs alle huizen der parochie worden gehouden. SEVEN UM. 8 Augustus komt Mgr. Lemmens naar Sevenum. Alle plaatselijke vereenigingeu nemen aan de huldiging deel. 37 diverse vereenigingen zul len op 13, 14 of 15 Augustus in Sevenum deelnemen aan de muziek feesten. BLITTERSWIJK. In plaats van den heer Fr. Nab uit Meerlo, is tot consul van den A.N.W.B. benoemd de heer Rongen, Hoofd der School te Blltterswijk. De inbraken in Noord-Limburg. De in verband met de vele de laatste maanden in de gemeenten Bletick, Baarlo, Venlo, Tegelen. Arcen en Sevenum gepleegde inbraken door de politie te Blerick aangehou den Duitscher F. S-, uit Sterkenrade, is Dinsdagmiddag op last van de justitie in het Huis van Bewaring te Roermond opgesloten. S. is dezelfde Duitscher, die ook een 4-tal jaren geleden Midden Limburg onveilig maakte. Hij kreeg toen 3 jaar gevangenisstraf, doch zag kans uit de gevangenis te Breda uit te breken. Later werd hij wederom te Maasbracht gepakt en was sinds November van verleden jaar weer op vrije voeten. Aanrgding met ernstige gevolgen Zondagavond toen de 42-jarige A. Fallze uit Venlo, in de omgeving van het Zwarte Water aan het wandelen was, werd hij aangereden door een onbekend wielrijder, die ondankshetfeit.dat het reeds donker was, geen licht op zijn rijwiel had. F. kwam tengevolge van de aan rijding te vallen, waarbij hij met zijn hoofd op een steen of ander hard voorwerp terecht kwam en waardoor bij een kleine wonde nabij de slaap opliep. 's Maandagsmorgens is F. ondanks het feit dat hij hevige hoofdpijn had, toch naar zijn werk gegaan. Zijn patroon zond hem naar den dokter Maandagavond verergde de toe stand van den gewonde echter zoo danig, dat wederom geneeskundige hulp ,werd opgeroepen. Nog in den loop van Maandagavond werd de gewonde van de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden voorzien Zijn toestand is hopeloos. Het slachtoffer is gehuwd en vader van een zeer groot gezin. De politie stelt een onderzoek in om den onbekend gebleven wielrijder op te sporen. Aan (le gevolgen overleden. De 42-jarige F. die Zondagavond om half 12 on den Veldensche weg te Venlo door een. wielrijder zonder licht werd aangereden, is Woensdag avond aan de gevolgen overleden. F. is vader van 9 kinderen. De wielrijder die het ongeval ver oorzaakte is onbekend LOMM. Te Lomm brak brand uit in de kapitale boerderij „Hoeken- hof" bewoond door den heer Gielen en eigendom van professor Deuser van Kasteel Arcen. De geheele boerderij, alsmede stalling, hooi, landbouwwerktuigen en een aantal varkens gingen in de vlammen verloren. Het woonhuis kon door de brandweer gered worden De oorzaak van den brand is waarschijnlijk hooibroei, welke ont staan moet zijn doordat het hooi bij het blusschen van de nabijgelegen boerderij, welke de vorige week is afgebrand, te veel water heeft ge kregen. De schade wordt door ver zekering gedekt. 50-Jarig bestaan. In de maand Mei van het volgend jaar zal het Trappistenklooster te Tegelen het vijftigjarig bestaanfeest vieren. Een koopje. Woensdagavond had in het café „Metropole" te Weert de finale ver koop plaats van het café, genaamd „Zaal Wijckmans." De vorige week bij den provisio- neelen verkoop was het hoogste bod f 15.500 gedaan door den heer Hub. Rutten, Beekpoort. Thans was hoogst bieder en ging het in eigendom over aan den heer Math. Meewis, Maaspoort voor de som van f 18.600 Genoemde zaal met café kostte bij aanmaak f 40.000. Dus wel een koopje 1 Schipper over boord. De schipper F. N. van het schip Gerard, welk schip gelegen was aan de Kolentip in het Bosscherveld te Maastricht, is Donderdag omstreeks 12 uur over boord geslagen en ver dronken. Het lijk werd later gedregd en is overgebracht naar het zieken huis. Uit een boom gevallen. Te Ro'.hem-Meerssen bij Maas tricht viel de plnkker M. K. Don derdag uit een boom. K. bekwam zeer ernstige verwondingen aan hoofd armen en beenen en is overgebracht naar het ziekenhuis Calvariënberg. Zijn toestand baart zorg. Wielrenner verongelukt. Woensdagavond kwam de 19- jarige wielrenner J. uit Maastricht op de wielerbaan te Heer te vallen en kreeg een ernstige schedelbreuk. De jongeman is opgenomen in het ziekenhuis. Als Tykfer nog in Nederland is In het Algemeen Politieblad te Heerlen de aaadacht der Nederland- sche politie autoriteiten op de mo gelijke aanwezigheid hier te lande van den Duitscher Konrad Tykfer, geb. te Nikolskowo' (D.), 2 Novem ber 1903, Gauleiter in Limburg der N. S. D. A. P., welke op zijn last Nederland .als ongewenscht vreem deling (wegens het voeren van po litieke propaganda) uiterlijk op den 15den Juli 1933 moest hebben verla ten. Tykfer is waarschijnlijk naar Duitschland vertrokken, doch mocht hij hier te lande nog worden aange troffen, zoo verzoekt de Comm. v. Politie voornoemd, hem onmiddelijk daarvan telefonisch of telegraafisch kennis te geven, den vreemdeling i. q- te doen aanhouden en aan hem voor te geleiden. Ernstig mijnongeluk. De gehuwde mijnwerker W. uit Echt, vader van 5 kinderen, viel in de Staatsmijn Hendrik van een hoogte van 36 M. De man werd zwaar aan het hoofd gewond en met inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis ge bracht. Vechtpartij te Heerlen. Dinsdagoacht heeft in een café aan de Schaesbergweg te Heerlen een mijnwerker, die in staat vau dronkenschap verkeerde, een café houder met een mes in den iinker- slaap gestoken. De caféhouder loste daarop drie schoten uit een revolver op den mijnwerker, welke gelukkig geen doel troffen. Beide personen zijn gearresteerd, en tegen beiden is proces-verbaal opgemaakt wegens poging tot doodslag. De caféhouder werd in het ziekenhuis verbonden. Diefstal van f 800. In den nacht van Zondag op Maandag is ten nadeele van den kastelein van het café „De Phoenix" te Maastricht, de heer S. een bedrag van f 800 gestolen. Sporen van in braak waren niet te vinden. Men vermoedt, dat de dader zich heeft laten insluiten. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Terug naar Duitschland. Een der twee Duitschers, te Kerk- rade wonende, die van het Burgerlijk Armbestuur geen steun meer ont vangen wegens hun te actief lid maatschap van de nat.-socialistische Duitsche arbe'derspartij is met zijn huishouden naar een Duitsche grens gemeente vertrokken. Paard met kar op hol geslagen. Dinsdagmiddag geraakte te Maas tricht plotseling het paard bespannen voor een kar en bestuurd door W, S. wonende van Akenweg, op den Brusselscheweg, op hol. W. S. werd van de kar geslingerd en geraakte er onder, waardoor hij een ernstige bekken- en beenbreuk opliep. Een uur daarna is W. S. aan de bekomen wonden overleden. Hoteldieven maken 1 inillioen francs buit. Aan het grensstation Eysden is Dinsdagavond in den laatsten trein, die naar Nederland ging, een drietal Duitschers aangehouden, die een belangrijk bedrag aan Belgisch geld en bovendien juweelen en gouden voorwerpen bij zich hadden. De waarde wordt op meer dan 1 millioen francs geschat. Het drietal onder wie een vrouw wordt ervan verdacht schuldig te zijn aan een grooten hoteldiefstal, welke de vorige week ia de bad plaats Spa plaats had. De douane heeft de gearresteerden aan de rijkspolitie te Eysden over gegeven. Zij zijn in arrest gesteld Het onderzoek duurt voort. Op vrye voeten gesteld. De bureelambtenaar der posterijen J. C. P., die werd aangehouden in verband met het aannemen van steekpenningen, te Maastricht, door de rechtbank aldaar op vrije voeten gesteld. Drie huizen te Swalmen. afgebrand Woensdagmiddag ontstond brand in een der woningen, bewoond door de gezinnen J. Schwachten, Chr. Bruinen en G. Willems, aan den Singel te Swalmen. In een minimum van tijd stonden de 3 aaneenge- bouwde huizen in lichter laaie. Een gedeelte der meubelen kon nog worden gered. Vliegveld in Zuid-Limburg. Donderdag heeft een gezelschap deskundigen een bezoek gebracht aan Zuid Limburg in verband met de plannen tot aanleg van een vlieg veld. Naar men verneent hebben deze bezoeken tot een voorloopige be slissing geleid. In gezelschap van den Belgischen consul te Maastricht, den heer Robert heelt men tenslotte een bezoek ge bracht saa hzt vlirgv.li te Luik, waarna de heeren naar Waalhaven zijn teruggekeerd. De onbewaakte overwegen. Op den onbewaakten overweg bij Barrahuis, tusschen GoutumenWir- dum, is een ongeveer veertig-jarig man gegrepen door een trein uit Leeuwarden. De ongelukkige was op slag dood. Zijn lijk is naar Leeuwarden over gebracht. Door een stier aangevallen. Donderdagmorgen werd de 50 jarige gehuwde arb?ider K. te Ko ck^ngen zoodanig door een in de weide rondloopenden stier aangeval len, dat hij met een gebroken wer velkolom bleef liggen. In zorgwek- kenden toestand werd hij naar de rijksklinieken te Utrecht overge bracht. Men vreest voor zijn leven. Het naderend einde van de Economische Conferentie. -—Het Duitsche Rijksconcordaat met Rome. De Meckelenburgen vereenigd. Duitsche methoden. De Belgische socialisten con tra de regeering. De crisis- stiijd inde Ver. Staten. Gandhi doet concessies. Balbo op den terugtocht. Andere vlieg avonturen. Het program van de plechtige be grafenis der Economische Wereld conferentie is thans opgemaakt. Het bestaat uit een serie slotzittingen. De economische commissie houdt een plenaire zitting op 21 dezer, de monetaire commissie op den 24 Juli, het bureau der conferentie een dag er na en dan komt eindelijk de con ferentie zelve op 27 Juli nog eens een heelen dag tesamen om wat vormelijke conclusies af te doen en een schijn te wekkeu, dat al het ge redeneer en gedineer niet voor niets is geweest. Henderson reist intusschen de Europeesche hoofdsteden af om de regeeringen te interesseeren voor de hervatting der Ontwapeningsconfe rentie, welke in anderhalf jaar ook nog geen sikkepit tot stand bracht, maar zich zelf blijkbaar niet tot een dragelijk einde wist te brengen. Gelijk menschen, die zich boven matig zitten te vervelen bij een of andere officieele plechtigheid en in stilte verzuchten: ik zou wel willen éclipseeren, maar ik weet niet hoe Donderdag van deze week werd het concordaat publiceerd, tusscheu de Duitsche rijksregeering en het Vaticaan gesloten. De voornaamste bijzonderheden waren intusschen reeds bekend. Als uitvloeisel van de over eenkomst zullen tal van katholieke vereenigingen opgeheven moeten worden. Zuiver religieuse organisaties mogen blijven bestaan; katholieke cultureele, charitatieve en sociale organisaties kunnen in staatscorpora- ties worden „ingelijfdmits geen partijpolitiek wordt gevoerd, noch aan vakvereenigingspolitiek wordt gedaan. Binnenkort zullen de beide Meck- lenburgen bestuurlijk worden ver eenigd- Scha erin en Strelitz worden dus samengevoegd. Naar men weet, stamt onze prins Hendrik uit het vroeger regeerende vorstenhuis van Mecklenburg Schwerin Een eigenaardig ^oorbeeld van de nieuwe Duitsche manieren leverde dezer dagen een strafmaatregel tegen de „Deutsche Zeitung", waarin een berichtje had gestaan, overgenomen uit een Weensch blad, volgens het welk de leider van het Italiaansche vliegtuigeskader, generaal Balbo, een gedoopte jood zou zijn. Dat werd zoo'n zware beleediging geacht van een minister uit het bevriende Italië, dat het blad voor drie maanden werd verboden en de verantwoorde lijke hoofdredacteur naar een concen tratiekamp werd verbannen De uitgevers hebben onderdanigst excuses aangeboden en toegezegd, dat een andere hoofdredacteur zou worden benoemd. Toen werd de straf opgeheven, behalve voor den gewezen hoofdredacteur, die nog in het concentratiekamp zit. Met de bijzondere Duitsche ma nieren dienen ook vreemdelingen ernstig rekening te houden. De Duit sche regeering heeft tot de vreem delingen zelfs een speciale waar schuwing gericht en wel, dat dezen de hakenkruisvlag te eerbiedigen hebben, welke vlag als rijksv'ag moet worden beschouwd. De gevolmachtigde Belgische regeering is van de week voor het parlement getreden, waar ze zich over het gebruik der verleende vol machten had te verantwoorden. De socialisten toonden zich zeer ont sticht over de doorgevoerde verla ging van pensioenen, loonen en uit- keeringen en eijebten bet aftreden der regeering en het uitschrijven van nieuwe verkiezingen. Dat werd mede geëischt in een aangeboden socialis tisch volkspetitionement, hetwelk bijna anderhalf millioen handteeke- ningen bevatte. Van der Velde voorspelde, dat het volk wel eens in opstand zou kunnen komen, als aan den gestelden eisch geen gevolg zou worden gegeven. Het is intus schen wel zeker, dat de regeering een motie van vertrouwen krijgt. Een paar katholieke democraten in de Kamer hebben hun ontslag ge nomen. Zij gingen in den laatsteD tijd veel met de socialisten mee in dezer parlementaire strevingen en ze zouden vermoedelijk ook tegen een motie van wantrouwen hebben ge stemd. maar een vergadering van hun kiezers, leden van den katho lieken democratischen bond, droeg hun op om vóór de regeering te stemmen, waarop de betrokkenen, die voor Charleroi en Namen zitting hadden, hun ontslag indienden Het super-kabinet in de Ver. Staten de z.g. Economische Baad, tracht met geweld de economische ontwik keling te forceeren, zooals ze die wenscht. De heeren hebben nu verordend, dat de industriën vrijwillig de looncn moeten verhoogen gevolg van den val van den dollar en den werktijd bekorten, anders worden maatregelen genomen, bestaande o.a. uit een boycot der geproduceerde goederen. De minister van Arbeid, miss Perkins, blijft optimistisch en heeft medegedeeld, dat in de maand Juni meer dan een half millioen werkloozen in de Ver. Staten arbeid hebben gevonden. Gandhi, die tweemaal tevergeefs een onderhoud verzocht aan den Indiscben onder-koning, die hem Diet wil ontv; n zoolang hij de on wettige r-'-gc lioor.'aaruheidscampagne niet intrek; h vft nu concessies ge daan. Hij dreiae mede, dat op 1 Aug. de ongehoorzaamheidscampagne zal eindigen en vervangen worden door een individueele onafhankelijk heidscampagne. Dus toch de terug tocht Generaal Balbo is met zijn eskader via New York weer op huis aan gegaan. Wiley Post vervolgt zijn wereldvlucht. Het sneven van de beide Lithausche vliegers heeft twee Franschen niet weerhouden om ook dea Oceaan over te steken. Er ge beurden trouwens meer ongelukken deze week. Bij Rhodus verdronken de zes inzittenden van een Grieksch vliegtuig. Yan een wagen gevallen. Te Valkenburg is de hofstede houder S. bij het hooiladen door het losschieten van een touw van den wagen geslagen en daarbij zoodan.g gekwetst, dat hij in hoogst ernstigeD toestand naar he St. Elizabeth Gasthuis moest worden vervoerd. Een merkwaardig eiland. Op een boot bevonden zich onder een vrij talrijk gezelschap twee geestelijken. Een commis-voyageur, die er het booge woord voerde en al menigen ODgepasten en onkieschen schimpscheut op de priesters ten beste gegeven had, waagde het deze aan te spreken en te zeggen „Mijne Heeren, het eiland Ocaheite is wel het merkwaardigste land der wereld. Weet ge waarom Daar zijn geen priesters en geen varkens." „Zoo, antwoordde een der twee priesters, dan moest u er met mij eens heen gaan, wat zouden wij een bekijk hebbendie arme menschen konden dan de twee hun onbekende wezens eens zien." Doorzitten Zonnebrand stukgeloopen, branderige of transpireerende voeten. Verzachting en genezing met I ,,n0\ff ROLenPUROL-POEDER Doos 30 en 60 ct. Tube SO ct. §tro®",ussen 60 ct. en 1 gld. ■IIt* Bij /pothekers en Drogisten Burgerlijke Stand Venray van 14 tot 21 Juli 1933. GEBOREN Mathieu J. II. Arls, Merselo Josephina A. A. Janssen, Oirlo Jacobus P. G. Ilenckens, Veulen Johannes G. G. Verheijen Johannes A. G. Peelers, Hiept Helena A. Verstegen, Overl. weg Leonardus J. M. Tacken, Oostrum OVERLEDEN: Willemina Wijnhoven, weduwe van Th. Verbeek, 76 jaar, Hoen- derstraat. 2 patiënten St. Servaliusgesticht 1 patiente St. Annagestichl. KUyAicxdi's Pocdecs i/evddpien edit Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist Ingekomea en vertrokken personen van 14 tot 21 Juli. INGEKOMEN G. Gerritsen, zonder beroep naar Horst, Wachtpost 37 H. de Bruyn, opz. Ned. Heide- Mij. naar YVassenaar, Wetering plein 9 A. Broekmans, dienstbode, naar Bergen —Well L. Koelen, zonder beroep naar Meerlo Th. Franssen. dienstknecht naar Maashees—Overloon A 34 J. A. Kafoe, verpleegster, naar Tilburg G. van Mill, dienstknecht, naar Maashees—Overloon A 210 H. Peeters, idem naar idem A 136 Gh. Marres, zonder beroep, naar Maastricht, Kloosterpl. 31. Kerkelijke Diensten Purochiekerfe Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor het Jeugdwer.., om 2 uur groote Congregatie, half 3 herhalings catechismus voor de jongens, 3 uur Lof, de H. Familie wordt een week uitgesteld. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Anna Spee en overleden familie, 8 uur jaarg. voor Hendrik Willem Schraven en Esther Bernardina Lijffers, om 7 uur Lof. Dinsdag half 7 leesmis voor Maria Arts overleden lid der Maria-congre- gatie, half 8 besteld jaarg. voor Math. Goumans en zijne dochter Christina, 8 uur gezongen H. Mis voor een bij zondere intentie. Woensdag half 8 leesmis voor de leden der St. Annavereeniging, 8 uur jaarg. 2de klas voor Godfried Janssen Donderdag 7 uur te Ve turn H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg voor Constance en Antoinette Hellen, Vrijdag half 8 jaarg. voor Hendrik Willem Schraven en Esther Bernardina Lijffers, 8 uur jaarg. voor Jan van den Munckhof en Gertruda Evers. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 5e klas te biechten, om 7 uur Lof Zaterdag om half 8 leesmis voer Wed. Verbeek als lid van de Retraite- penning. A.s Zondag 30 Juli, eerste H. Mis om 6 uur, 7 uur kindermis, waaronder alle kinderen ter H. Tafel naderen om de zegen over het Kindsheidswerk van God af te smeeken, ook de Directeur zal tot deze intentie de H. Mis opdra gen. Na de Hoogmis een bijzonder mooie optocht. 's-Namiddags om 3 uur Lof en preek voor de kinderen en moeders, om 5 uur feestvergadering der zelatricen. in alle H. Missen zal een missionaris preken (de broer van pater Rothof uit Blitterswijck) Paterskerk Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoog mis met pree>, onder alle H. Missen collecte voor het Jeugdwerk. Na de Hoogmis bestuursvergadering der Derde Orde onder voorzitterschap van Pater Visitator, kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof. Dinsdag half 8 Hoogmis ter eere v.d. H. Antonius, 6 uur Lof. Woensdag feestdag van de H. Moe der Anna, half 8 Hoogmis, 6 uur Lof. Donderdag feestdag van den apostel Jacobus, half 8 Hoogmis, volle aflaat o.g.v., 6 uur Lof. Vrijdag half 8 pl. Requiemmis voor Pater Modestus Looijaard, te Leiden overleden, 6 uur Lof en H. Kruisweg. Zaterdag half 8 Hoogmis, 6 uur Lof. Patronaat. Dezen Zondagmorgen van 10 tot 12 spaarbank en contributie en halen van kaartjes voor de Ruiterfeesten. Achter stallige contributie voldoen. De kaartjes kosten voor de grooteren 20 cents voor de kleineren 10 cents, plus de contributie. Voor sommigen minder zoo behoeven b.v. weririooze jongens desgewenscht voor het kaartje niet te betalen. Om kwart over elf precies fotografeeren van de Jonge Wachten waarna terstond repetitie van het Spreekkoor. zijn mijn handen, ondanks alie huiselijk werk, niet ruw, rood of stuk, maar mooi, gaaf en zacht door i Zoorst 's avonds inwrijven !n dcorca van 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. k Bij Apcth. 6 Drogisten TEO 100 8-ie hentj ook te-ruileitn bij G. vanlk( weg. 1 Liter 1 li/« Liter 2 Liter Flesschen, is: den vergoed.! Losse ringeèr Thermometi

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2