ril atten; i ENE J. C. RAMING Gymnasium. ianbesteding sigariH puike ,ai rootten weder GESLOTEN Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën J. Versleiien- i4 Lucassen LOTERIJ per autobus Garage van Haren Garage DERKSEN. Naar \UI Prima Dl Th.Licbvi Jongen4- TE :c tbc Tio circa 0 hau Te lo prima gjV Orgj Inmat) 3? eter t kostelooze rijwielbelastingmcrken, te zijnen kantore. Stationsweg 7, alhier, avondzittingen zal houden van half 7 tot half 9 op de volgende dagen in dit jaar: 18 Juli. 21 Juli. 25 Juli. 28 Juli, 1 Augustus en 4 Augustus. Parochiale Zangles. A.s. Donderdag 20 Juli (dus niet Dinsdag), 's avonds om 8 uur in de Parochiekerk Zangles. We moeten iets nieüws bijleren; dus komt zoveel mogelijk en komt op tijd, want klokslag 8 beginnen we. Oratorium. Maandag 17 Juli 8 uur repetitie in zaal Wilhelmina. P. Eliseus Bruning. Herwonnen Levenskracht. Morgen zullen de bekende bloemp jes verkocht worden ten bate der Tuberculose bestrijding. A.s. Zondag op de gehuchten. Wij vertrouwen, dat het nuttige werk door allen gesteund zal worden. Maandagmiddag is het woon huis van den petroleumventer L. Swinkels aan de Gasstraat alhier totaal afgebrand. De inboedel en het vee werden gered. Assurantie dekt de schade. Vrijdag daalde aan de Heide aibier een zweefvliegtuig, afkomstig uit Duisburg, waarin een tweetal ptrsocen de 76 K.M. lange reis had den gemaakt. De landing geschiedde zonder ongelukken. Het hier nog niet bekende vlieg tuig (zonder motor) had veel bekijks. Per vrachtauto werd het coestel.dat slechts 150 Kg. woog, naar het station alhier vervoerd. Paardenrennen. De paardenrennen op 23 Juli a s. aan den Leunschenweg beloven weer heel wat. Verschillende vreemde paarden-houders hebben ingeschreven, welke nooit op een der Licnburg.'iche banen hebben geloopen. De deri ctie stelt alles in bet werk om het geheei zoo mooi mogelij c te doen slagen. Er wordt zeer veel publiek verwacht De Waldorp-fabrieken hebben hunne medewerking wederom toegezi;i„ door de Radio-installatie op het terrein op te stellen, waardoor alle bekendmakingen overal te hooren zijn. Bij de Donderdag alhier ge houden onderhaodscbe aanbesteding voor het bouwen eener boerderij voor rekening van Martens, Laud- weert, was laagste inschrijver A. Pijpers, Leunen voor f 6565. s Maandags-morgens VENLO. Waarschuwing In het Algemeen Politieblad ont raadt de burgemeester van Weert belanghebbenden in relatie te treden met Bernard Bekema, geboren te Leeuwarden 3 Februari 1903 gedomi cilieerd te Weert. Deze persoon biedt onder den naam Reclame bureau Bevo tegen voorafgaande betaling de levering aan van diverse soorten programma's en het plaatsen van advertenties, zonder evenwel zijn verplichtingen na te 'komen. OVERLOON Zaterdagmiddag reed de motorrijder H. Henckens met zijn motorrijwiel in de rich'ing Venray. Ter hoogte van het gehucht „Hansenberg" ontmoette hij enkele wielrijders die plotseling van uit een zijweg kwamen. H. week hiervoor uit en kwam in bet mulle zand langs den weg terecht, zoodanig, dat hij een oogenblik het bewustzijn verloor. Door enkele toegeschoten personen werd hij in de dichtsbijzijnde woning binnengedragen. Dr. Bloemen ver leende geneeskundige hulp. Morgen Zondag zal alhier de octaaf vaD de H. Donatus, patroon tegen onweer, plechtig worden ge sloten. Na de plechtige Hoogmis zal de processie door het dorp trekken. Andere jaren is de processie Da het Lof. doch wegens bet Openluchtspel is dit veranderd. Bedevaartgangers buiten Overloon dienen hiermede rekening te houden. HOLTHEES. Woensdagmorgen brandde de woniDg van den arbeider C. Wennekens alhier tot den grond toe af. Alles giDg in de vlammen verloren, alleen de varkens en kippen konden worden gered. Verzekering dekt de schade. Wegverbcteriug Ticnrny via Meerlo nuar Maashees. De weg van Tienray via Meerlo, Wanssum naar Maashees zal dan eindelijk worden verbeterd. Door de N. V. Bitumenweg te Utrecht zal een geheel nieuwe deklaag worden aangebracht. Het is een specie die de weg versterkt en geheel stofvrij is. De verschillende grondstoffen worden per schip aangevoerd en in een molen tot een dusdanige brei verwerkt, dat zij als vaste massa vervoerd kan wörden, per auto ter bestemder plaatse, om daar voor wegdek te dienen. Paters van den H. Geest. In het Groot-Scholasticaat te Gemert had Zondag de benoeming van een tiental missionarissen plaats. Voorts werden benoemd voor het Missiehuis te Baarle-Nassau Pater J. Verstappen, uit Oirlo, voor het Missiehuis te WeertPater P. Pelt nit Voerendaal (was tevoren reeds werkzaam aldaar). Pater P. Schins, uit Vijlen en Pater S. Doodeman, uit Nibbixwoud. Autobusdienst Rocrmond-Mcyel Door Ged. Staten is aan de N. V Limburgsche Tramwegmaatscbappij te Roermond vergunning verleend tot bet in werking brengen van een autobusdienst Roermond—Hom— Baexem Heijthuizen Roggel Meijel, vice-versa en de route te wijzigen in dier voege, dat ook mag gereden worden van Horn naar Heijthuizen langs het Sanatorium. De Ijjn Roermond-Sittard. Te Roermond, Echt en Sittard doen hardnekkige geruchten de ronde als zou de tramlijn Sittard—Rooste ren—EchtRoermond overgaan van de L.T.M. Daar de Ned. Spoor wegen, zulks in verband met de kolentip te Maasbracht en de in aanbouw zijnde kolentip te BuchteD Verder zou de L.T.M. willen overgaan tot den aanleg van een electrische lijn van Heerlen naar de Maurits te Lutterade. Zwendel met varkcnsoornierken ontdekt. Woensdag is het de Rijksveld- wacht mogen gelukken een valsch- merkerij van varkens, welke vooral in Noord en Midden Limburg groote afmetingen had aangenomen te achterbalen, terwijl bij de achter volging van een der vermoedelijke daders de Rijksveldwachters uit Linne en Roermond ter nauwernood aan een overrijding ontkwamen. Na veel moeite bleek de chauffeur te zijn de 26-jarige varkenskoopmaD H, H. J. uit Linne. Een inspectie van zijn wagen wees uit dat deze 104 varkens grooten- deels voorzien van valsche oormer ken bevatte. werd direct gearresteerd en ge vankelijk naar Roermond overge bracht. Later op den dag is ter plaats, waar J. verklaarde, net voor zijn arrestatie, een dood hondje in het water te hebben gegooid, opge haald een zakje inhoudende een merktang en valsche oormerken, gelijk aan die bij de varkens aan gebracht. Op last van den Officier van Justitie is J. in het Huis v. Bewaring te Roermond ingesloten, terwijl wagen en varkeDS voorloopig op het ge meentelijke slachthuis zijn onder gebracht. Vryheid in een vry land. Aan het slot van de vergadering van Prov. Staten van Limburg vroeg Burgemeester Damen (Geleen) het woord. „Er zijn in den laatsten tijd in het Zuiden van onze provincie macbteD aan bet werk, zei dhr. Damen, wier actie niet door den beugel kan. Wij willen en kunnen ons niet met de interne aangelegen heden van een vreemd land bemoeien maar als bepaalde elementen in ons eigen vrije Nederland onrust willen hrengen en angst, dan is dat wat anders. Onder de cosmopolitische bevolking van de mijnstreek wordt die onrust en angst gewekt. Daartegen zij hier protest aange- teekend (applaus). Wanneer wij lezeD dat in Kolhscheidt aan twee Neder- 1 inders ontslag is aaDgez'gd als directeur van een muziekgezelschap omdat zij Nederlanders zijn (geroep foei 1) dan is de vraag gewettigd, waar dat naar toe moet, als wij hier hetzelfde tegenover Duitschers zouden toepassen. De dwingelandij, welke reeds hier en daar in onze gemeenten wordt uitgeoefend, werkt ook verontrustend op dat deel der bevolking, dat Diet tot den volksaard behoort, waartoe de ongewenschte elementen zich wenden. Daarom moeten maatregelen genomen worden ter bescherming van een vrij volk in een vrij land applaus). De voorziter zei. dat Ged. Staten zullen overwegen in welk opzicht zij hier iets kunnen doen. Tykfcr over de grens gezet. De heer Tykfer, leider van de Duitsche nationaal socialisten in Limburg is Woensdag op last van de Nederlandsche regeering over de Duitsche grens gezet. Deze man is den laatsten tijd herhaaldelijk in openbare vergaderingen van de Nazi'3 in Zuid-Limburg opgetreden o.a. te Heerlen, Kerkrade en Vaals. Vraehtprysverlaging kolenvervoer Tusschen de directies der Ned. Spoorwegen en de mijnen is naar verluidt, een accoord getroffen voor het vervoer van steenkolen per spoor naar de nieuwe haven van Born. De directie der spoorwegen heeft zich zeer tegemoetkomend betoond met het gevolg, dat een aanzienlijke verlaging der vrachtprijzen voor het kolenvervoer naar Born in de naaste toekomst te verwachten is. De spoorwegen zijn in overleg getreden met het departement van Waterstaat om de werken aan bet Julianakanaal bij Born zooveel mogelijk te bespoedigen, zoodat de nieuwe overeeukomst spoedig prac- tisch effect zal kuanen sorteeren. Een en ander zou tengevolge hebben dat de verbindingslijnen O. N. mijnen met den spoorweg der Staatsmijnen van Nuth naar Stein niet zou gaan. Vrachtauto in de Maas. Woensdagmiddag had aan het Maasveer te Boxmeer een ongeluk plaats, dat wonderlijk goed is af- geloopen. Een met ijzer beladen vrachtauto uit Ven'.o wilde aan den Limburg schen oever de gierpont oprijden. Plotseling brak de ketting, terwijl de auto met bet voorste gedeelte op de pont stood. Deze dreef af. de auto een eind meesleurend. Op ruim 15 meter van den wal verdween de groote zware wagen in de diepte. Gelukkig behield de chauffeur zijn tegenwoordigheid van geest en wist nog juist bijtijds uit den wagen te springen, daardoor aan een wissen dood ontkomend. De auto, die juist in het vaarwater ligt, zal met behulp van een bok worden gelicht. De veerdienst ondervond na het ongeval vertraging, doch gaat thans weer zijn gewooen gang. Wielerbaan Deurne. Op Zondag 16 Juli a.s. zullen er op deze zoo populaire zandbaan wederom groote wielerwedstrijden gehouden worden. De directie heeft gezorgd voor een keutig programma zoodat de wielerenthousiasten ten volle van een taaien en heftigen strijd om de eereplaats kunnen ge nieten. De koningen der zandbanen zullen dan door hun felle en opwindende spurts spaaning houden tot het laatste moment, terwijl bet accordeon gezelschap uit Helmond met haar 28 harmonica's het gehoor zal ver gasten op prachtige muziek. Het accordeongezelschap zal ten 2 ure in de St. Jozefparochie bij Café den Holder arrr'eeren, waarna met pittige marschmuziek wordt op gemarcheerd naar de wielerbaan. De wedstrijden beginnen om uur namiddag. Oplicliter|j. Door den rijwielhersteller J. van de Sande te Deurne werd bij de politie aangifte gedaan, dat de paarden- handelaar J. P. bij hem een rijwiel had gehuurd en niet teruggebracht, zoodat aan verduistering werd ge dacht. Een ingesteld onderzoek had ot resultaat dat het rijwiel te Maas niel. alwaar het door P. voor enkele glazen bier was verpand, werd terug gevonden. P. is inmiddels aangehou den en Dinsdag door de gemeente politie van Deurne ter beschikking van den Officier van Justitie te Roermond gesteld en na te zijn ge hoord in het Huis van Bewaring opgesloten. De ontslagen by de tram. „Het Rechte Spoor'' schrijft „Bij de tramweg-Mij. „De Meijerij is het niet gebleven bij iDtrekking van het wachtgeld, dat begin Juni aan 14 ontslagenen was toegekend Ook daar is nog aan 31 man de dienstbetrekking opgezegd, zoodat binnen enkele dagen 45 trammannen op de straat zullen staan." Komt er plaats voor jonge onderwyzers De minister overweegt een wets wijziging volgens welke aan onder wijzers boven zestig jiar de keus zal worden gelaten tusschen den tegenwoordigen toestand en het on middellijk aanvaarden van een ver laagd wachtgeld met vrijstelling van de verplichting om een herplaatsing te aanvaarden. R.K. Binnengasthuis. Het R.K. Binnengasthuis te Eind hoven, dat in de vorige jaren nog groote uitbreidingen heeft ondergaan, krijgt thans ook aan het voorfront nieuwe gebouwen. Ter plaatse zijn de oude dekenale pastorie en enkele winkelpanden afgebroken men is thans begonnen met den bouw van een rectoraat, regentenkamer, admi nistratielokalen, kamers voor inwo nende geneesheeren enz. De werkloosheid. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 608.000 leden van gesubsidieerde vereenigin- gen in de week van 19 tot en met 24 Juni heeft bedragen 24 pet. Zij is in vergelijking met de week 5 tot en met 10 Juni slechts met een gedeelte van een procent gedaald. Bij 1059 organen der openbare arbeidsbemiddeling stonden op24 Juni 1933 in totaal 301351 werk zoekenden ingeschreven, waaronder 266.499 mannen. Op 10 Juni bedroeg het totale aantal ingeschrevenen bij een ongeveer gelijk aantal organen der openbare arbeidsbemiddeling 308.781, hiervan waren werkloos 282.409 personen, waaronder 267.902 mannen. Het aan tal ingeschreven werkzoekenden is derhalve verminderd met 7.430 het aantal werkloozeu met 6.824. Sinds de laatste maanden is er in de metaalindustrie eenige opleving waar te nemen. Het aantal werkloozen in deze groep verminderde met 6473 of 17 pet. Autobus-reisgidsen. Als uitgave van de drukkerij Nieuwe Apeldoornsche Courant zijn verschenen de officieele Autobus reisgids v. Nederland samengesteld door den Ned. Bond van Autobus dienst-ondernemers, bevattende alle autobus-verbingen en de officieele provinciale Autobusreisgids van elk der elf provinciën afzonderlijk. Vrouw in brand geraakt. Donderdagavond is in bet St. Ignatiusziekenhuis te Breda de 64-jarige weduwe Rens, die aldaar des morgens met brandwonden over dekt was opgenomen, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden aan de bekomen verwondingen overleden. Nader is komen vast te staan, dat bij het koken van ingrediënten voor het bereiden van boenwas, de vlam in de vloeistof is geslagen, waardoor de kleeren der vrouw vlam hebben gevat. Als tragische bijzonderheid kon Dog worden meegedeeld, dat de ongelukkige vorige week haar winkelzaak 'had verkocht, om verder nu een welverdiende rust te gaan genieten. Duitsche luchtballon gedaald. Zaterdagochtend beeft een Duitsche luchtballon een noodlanding gemaakt in een korenveld achter de boerderij van den beer P. Buis te Oude Tonge De inzittenden, de heer en mevrouw Srufs, de heer Caule en mej. Staat- weben, allen afkomstig uit Hattingen aan de Roer bleven ongedeerd De luchtballon werd niet bescha digd. Het gezelschap is per irein huiswaarts gekeerd. Geheime distilleerderijen. In een deel der provincie Gronin gen, het Westerkwartier, moet het aantal geheime distilleerderijen zeer groot zijn. Reeds zijn verschillende huiszoekingen gedaan en in de afge- loopen maanden zijn enkele distil leerderijen gevonden, doch meestal is het onderzoek, door de belasting kommiezen ingesteld, zonder succes. Het gevolg is dat er een uitgebreide handel in frauduleus gefabriceerd gedistilleerd is ontstaan en er zelfs mee langs de deuren wordt gevent Loodgieter valt van een kerkdak. Donderdagmorgen is de loodgieter J. H. H. Schreuder, die werkzaam heden aan het dak van de Domini- canerkerk te Zwolle verrichtte, naar beneden gevallen. S. werd in zorg- wekkeoden toestand naar het R.K. Ziekenhuis vervoerd, waar hij van de H. H. Sacramenten der Sterven den voorzien is. Frauduleus bankroet. Veertien dagen geleden stond voor de Haarlemscbe rechtbank terecht een slager uit Beverwijk, die geld en goederen bad onttrokken aan zijn faillissement. Hij verzuimde den curator op te geven het bezit van een Ford, een vordering van f 800 op een collega te Heemstede en f 1500 als deelgenoot in een ven nootschap onder firma. Overeenkom stig den eisch van den Officier van Justitie veroordeelde de rechtbank hem Donderdag tot een jaar gevan genisstraf. Door den bliksem getroffen en gedood. Tijdens een onweer boven Win schoten en omgeving is Woensdag middag te Winschoterzijl de ruim 20-jarige arbeider H. Venema door den bliksem getroffen en gedood. Begrooting 1934. De Tel. meldt: Op de departementen te 's-Graven- hage is de voorbereiding der Rijks begrooting 1934 in vollen gang. Minister-president Colijn, rekening houdend met den ernst van den tijd. verlangt nadrukkelijk, dat de nieuwe begrooting sluitend zal zijn en hij wenscht dit resultaat te bereiken in de eerste plaats door radicale bezui nigingen. De omzetbelasting, waarin opge nomen is de weeldeverteringsbelas- tiog, zal circa 80 millioen gulden opleveren. Zooals bekend beeft Dr. Colijn het deficit voor 1934 op 260 millioen gulden geraamd, zoodat tot uitvoering van zijn plan, althans wanneer dit tekort inderdaad bestaat, bezuinigingen van circa 180 millioen gulden noodzakelijk zijn. Boerderij afgebrand. Vermoedelijk door hooibroei is brand ODtstaan in de boerderij „'t Heulder" te Vierlingsbeek, bewoond door de familie J, E. Door den vrij sterken wind breidde het vuur zich snel uit. Schuur, stal len en achferbouw stonden weldra in lichte laaie. Dank zij het kracht dadig optreden van de brandweer, kon het woonhuis eu een deel van den inboedel gered worden. Verzekering dekt de schade. Graanpakhuis afgebrand Woensdagavond omstreeks 11 uur ontstond door onbekende oorzaak brand io het graanpakhuis der firma Gebr. Maas aan den Kanaalweg nabij sluis elf onder de gemeente Someren. Het pakhuis met graanmaatderij was in korten tijd een vuurzee. De vlam men sloegen over naar de belendende voorwerkerswoning, waarvan de be woners in nachtgewaad de straat op moesten vluchten. Aan de brandweer, die onder 1 idiag van den burgemeester het blusschingswerk verrichtte, mocht het gelukken een gedeelte van het pak huis te redden. Groote hoeveelheden tarwebloem, mais, tarwe en lijnkoeken, beDevens de machinerieën, als ruwolie-motor, maaimacbines, mengmachines, werden door het vuur vernield. Alles was op beurspolis verzekerd. Overtreding Lotcrywet. Te Groningen werd de vorige week door de politie opgemerkt, dat vanwege het reclamebureau van zekeren H. M. aldaar in het Westen der stad huis aan huis drukwerken in den vorm van een gesloten brief werden bezorgd, welke bij onderzoek een aanbeveling en een bestelbriefje bleken te bevatten van de Hamburger staatsloterij. De bedragen voor deze loten moesten worden opgezonden aan Heckscher en Co.. Dammtor- strasse te Hamburg. Waar het op eeoigerlei wijze bevorderen van een buitenlandsche loterij strafbaar gesteld is bij de loterijwet, is de geheele partij, welke nog Diet was verspreid, tot een aantal van enkele duizenden ten kantore vau genoemd reclame bureau in beslag genomen. BEZUINIGING OP HET ONDERWIJS. Het platteland de dupe. Er moet in sterke mate bezuinigd worden op alle uitgaven uit de open bare kassen. En ook bet onderwijs kan niet aan de bezuinigings-noodzaak ont komen. Minister Marchant heefc voor bet onderwijs noodmaatregelen aange kondigd. Een ervan is, dat hij den bouw van nieuwe scholen practisch stop zet. In de tweede plaats zal bij de aanschaffiog van scboolmeubelen, leer- of hulpmiddelen niets worden toegelaten, wat niet strikt onmisbaar is. Over die maatregelen zullen we het nu niet hebben. Er is echter één bepaling, welke we niet aanvaardbaar achten en wel deze, dat leerlingen van openbare en bijzondere scholen een afstand tot 6 K.M. te voet moeten afleggen. Zij zullen geen aanspraak meer kunnen maken op een vervoermiddel en op den bouw van een nieuwe school bestaat geen uitzicht meer. De minister zegt: „Een afstand van 6 K.M. van school tot huis is aangenomen als de grootste afstand, waarvan de redelijkheid kan worden aangenomen, dat zij door school gaande kinderen dagelijks te voet kan worden afgelegd." Aangenomen wordt, dat kinderen, die op 6 K.M. afstand van de school wonen, 's middags „overblij ven". Zij krijgen practisch nimmer warm eten en verkeeren daardoor al in een ongunstige positie. En die kleuters wil de minister eiken dag 12 K.M. laten Ioopen, wat neerkomt op 3 uur tippelen per dag docr weer en wind en over wegen, die vaak den naam van weg met ver dienen en meer lijken op modder poelen. Het is het platteland, dat door dezen zuren appel zou moeten heen- bijten. Deze nieuwe excellentie zal eens in het hartje van het platteland een kijkje moeten komen nemen of liever nog: hij moet zoo'n weg eens twee keer komen afleggen op een herfst dag in een druÜregen of op een winterdag, als de regen een sneeuw massa heeft gemaakt tot glibberige brei... Dan bespaart hij het plattelands kind dezen maatregel, die waarlijk al te hard is Labrador bereikt. Het eskader van generaal Balbo is te Cartwright aangekomen. De Italiaansche lucht-armada arri- eerde Woensdag om 18 uur 26 Greenwichtijd, zoodat het groote traject van Reykjavik naar Cartwright werd afgelegd in ongeveer 12 uur. Balbo's eskader naar Montreal De Italiaansche vliegtuigen die Donderdag te Shediac (Nieuw Bruns- wijk) aankwamen, zijn reeds begon nen nieuwe brandstof in te nemen voor de zesde étappe van hun vlucht. Terstond na zijn aankomst gaf Balbo te kenDen, dat de vlucht direct zal worden voortgezet naar Montreal. Het eskader heeft het traject van Cartwright Daar Shediac in zes uur afgelegd. Burgerlijke Stand Venray van 7 tot 14 Juli 1933. GEBOREN Lambertus L. M. Poels, Merselo Huberdina M. C. Verstegen, Langstr. Maria P. Boom, Oude Oostr. weg Antonetta v. d. Borst, Overloonschew. GEHUWD Jacobus M. van Dijck, 24 jaar, land bouwer en Johanna M. C. Sikes, 25 jaar, beiden te Venray Hubert Ant. Janssen, 22 jaar, beambte Ned. Spoorwegen te Meerlo en Gerarda D. M. Gerritzen, 21 jaar, te Venry. OVERLEDEN 1 patiente St. Annagesticht. de Vincentius bezochte gezinnen, de leden der vereeniging en de weldoeners. Onder de H. Mis feestpredikatie door den Eerw. Pater Alfons Vermeulen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Everard Messemaekers, Agnes Geenen en kinderen. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Martinus Ewals, Mechtildis Bal- tissen, Willem Baltissen, Maria Fran cisca Peeters en kinderen. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, 7 uur Lof. Paterskerk Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen, 8 uur Hoogmis voor de leden der Aarts broederschap. Na de Hoogmis proces sie, kwart over 9 H. Mis en vergadering voor de Jonge Derde Orde, kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof. Maandag half 8 gez. Requiemmis voor onze overledene Medebroeders en fa milieleden. Dinsdag half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antonius, 6 uur Lof. Vrijdag half 8 Hoogmis, 6 uur Lofen H. Kruisweg. Zaterdag feestdag van den H. Lau- rentius van Brunditio, volle afl. o g.v. A.s. Zondag in alle H. Missen col lecte voor het Jeugdwerk in 't Bisdom voorgeschreven door Z H. Exc den Bisschop. Deze collecte wordt bijzonder in de milddadigheid der geloovigen aanbevolen. Kerkelijke Diensten Parochiekerk Morgen na de Hoogmis wijding van het vaandel der Voetbalclub V.V.V. Morgen Zondag 2 uur groote Con gregatie, geen herhalingscatechismus, 3 uur Lof. Maandag half 7 Maaiersmis, half 8 best. Jaarg. voor Jac. Goumans, 8 uur Jaarg. voor Johannes Janssen en Cath. Verstegen, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 Jaarg. voor Peter Johannes Beerkens en echtgenoote, 8 uur Jaarg. voor Willem Poels, echtge noote, kinderen en behuwdkinderen. Woensdag half 8 stille H. Mis tot intentie voor den Jubilaris Jacobus Roefs, 60 jaren lid der St. Vincentius- vereeniging, waaronder generale H. Communie der leden, 8 uur Jaarg. voor Frans Poels, 9 uur pl. Hoogmis van dankzegging, opgedragen voor de door KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd 2 boerendienstmeiden 1 net dienstmeisje voor Venray 1 scboenmakersknecht (halfwas) 1 aankomende slagersleerling 1 jongen voor boerenknecht 1 huishoudster (kleiDe boerderij) 2 burgerdienstmeiden voor Horst 1 schildersknecht v. Beugen. 2 dagmeisjes en 4 dienstmeiden voor Venray voor dadelijk Keuken-werkmeisje v. Venlo 1 Aug. Keukenmeisje voor Venray Maaiers en binders Bieden zich aan Smidsknecht 3 j. aan 't vak Bakkersknecht, Roggebinsters Metselaars, opperlieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfa brieksarbeiders. boerenknechten, dag meisjes, smid-bankwerker, smid bekend met hoefbeslag, timmerlieden dakdekker. 3 burgerdienstmeisjes 14-16-17 jaar 2 boerendienstmeiden v. paschen Dankbetuiging. Voor de vele blijken van be langstelling, bij ons 50-jarig Huwelijk ondervonden, betuigen wij onzen welgemeenden dank. De rekeningen van de leer lingen moeten vóór Maandag 17 Juli ingeleverd zijn. 10 P. RECTOR Vrijdag 21 Juli a.s. nam. 6 uur zal in café H. Pijpers, Eind- straat, voor rekening van den heer J. Zeegers, onder R. K. georg. Bouwpatroons worden Het bouwen van een Woon- en Winkelhuis. Bestek en teekening vanaf a.s. Maandag verkrijgbaar a I 3.— per stel bij P. Wijnhoven, Hen- seniusplein, Venray. Waterspor! Geiisferen. Prijzen gevallen op loten Roeiboot: 195. 26, 409. 383, 482, 89, 456, 36. 340, 446. 170. 357, 100 en 92. Op loten Fiets 757, 623, 310, 595. 6. 583. 860. 858. 451. 656. 62. 529. 892. 495. 747. 590. 85. 36. 439, 343, 51, 500, 168, 486, 616. Prijzen at te balen, behalve op Zondag, aan 't Schoo'huis te Geijsteren Bij behoorlijke deelname naar Beauraing. Spoedige aan melding gewenschl. 14 Bij genoegzame deelname be staat gelegenheid BEAURAING te bezoeken op 29 Juli. 8 3 f 5.-1 pc A.s. Wog 's uur vertreen van Venriaar heen overJx.Rc de grotten Éan, derdag oveant-h Aangifte etalii lijk Dinsdajur van dit blai Her w./en Morgen ag i jaarlijkscheoer koop ten der 1 bestrijding. A.s. Zontpde Vgre tusschen (e straat-Ein»t ee bankbiljyai Terug te bturea Vootr: M. HendiOos voor i in verkrijgbaarn h „Zeidenrustjsten Gelijk aan urei uitgevoerd èt. f Geen pooste wenscht kaer worden. Heereim 1 klenalt GEVA, voor ooj W. Vollenbejjss' Qma door Sigar&rie voor Venrayoms hooge provis Brieven or N( dezer Couran Ttko preila a 20 ct.r 1' Joh. Baltei Li een dr^it 15 w. dr. 3elrp, bij Ant Artstn Merselo—Be bij J. Robbeim: oud 8 weken Jan ReintjeOv W. Jeukenful 4- TE jC 3 jonghi Groend P. van MarMi TE E 10 ctïr Jac. Verhe hejy. en gjki 1/2 3/4 17 18 i Steriliei en alle b4>d Paterssl

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2