sidie is ingekomen. Inmiddels is echter vernomen, dat de bouw nog wat wordt uitgesteld 25. Aanbieding van het verslag der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Een verslag der Commissie van Toezicht op het L. O. wordt ter inzage gelegd, waarbij de heer Millen opmerkt, dat dit verslag alle jaren hetzelfde is. Hij noo- digt echter den Raad uit, zelf eens te gaan kijken bij de Dorps school en twijfelt er niet aan of men komt tot de gedachte, dat hier moedwil in het spel is, de toestand is lang niet comme il faut. Mogelijk ter bevordering van het verkrijgen eener nieuwe school. 26. Het verslag over de Beken- normalisatie wordt ter inz. gelegd. 28. Ingekomen schrijven van M. van Asten e.a. landbouwers te Ysselsteyn, die een boerderij hebben gesticht op woestcn grond met Rijks voorschot, inzake betaling van rente en annuiteit. Vele Ysselsteyners zijn op de tribune als hun request wordt behandeld. De Voorzitter zegt, dat de Minister aandringt op betaling der rente en aflossing. Alhoewel overtuigd van de moeilijke om standigheden, kan de Raad niet anders dan met beklemd hart deze orders opvolgen. Wel heeft het Gemeentebestuur een tweede brief verzonden, doch antwoord is er nog niet. Meerdere leden spreken hun sympathie in deze uit en hopen dat er verlichting komen zal. 29. In verband met de ziekte onder de bijen in Duitschland, besluit de Raad geen Duitsche korven toe te laten. Bij de rondvraag werd nog ge wezen op verbetering van den weg Hoenderslraat—Merselosche weg, Kantoor Arbeidsbeurs en school in den Brabander, waarover praat jes liepen, waarna sluiting.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 6