Algem Vergadering Uemengde Berichten Advertentlën Maria Cornelia. Jolian Jeuken- Pouwels Coöp. Stoomzuivel- fahrïek „Venray Maandag 10 Juli Bijverdienste Roei- en Zwem wedstrijden wenschen met betrekking tot de inlijving niet reeds bij de keuriüg hebben opgegeven of die iets anders zouden wenschen dan zij toen heb ben medegedeeld hebben tot 15 Juli a.s. gelegenheid hun voorkeur op te geven aan den Commandant van het Indeelingsdistrict te Maastricht. Het verdient in bet algemeen aanbeve ling dit schriftelijk te doen. 2. Deze voorkeur kan betreffen zoowel de indeeling bij de zeemacht of bij een bepaald corps als het gar nizoen den tijd van opkomst en de opleiding tot officier of onderofficier. 3. Voor sommige gevallen zijn bij de keuring bijzondere aanwijzin gen verstrekt omtrent de wijze van aanmelding. Voor deze gevallen moeten die bijzondere aanwijzingen stipt worden opgevolgd, ook al wijken zij af van hetgeen hierboven is te kennen gegeven. De hierbedoel- de bijzondere aanwijzigingen hebben voornamelijk betrekking op ver vroegde inlijving, indeeling bij den motordienst en opleiding tot reserve officier-vliegenier of reserve-officier waarnemer bij de luchtvaartafdeeling. 4. Belanghebbenden behooren er rekening mede te houden, dat niet aan ieders wenschen kan voldaan worden. Bovenbedoelde wenschen met be trekking tot de inlijving kunnen ook ten gemeentehuize worden opgegeven, eveneens voor 15 Juli a.s. Venray 26 Juni 19.33 De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. In verband met de gewijzigde wetsbepalingen aangaande het ver voer van suiker in de provincie Noord-Brabant, worden H. H. Win keliers enz. van Venray en omstreken er aan herinnerd, dat het vervoer van suiker boven een hoeveelheid van één kilogram in de gebeele provincie Noord-Brabant verboden is. Voor nadere bijzonderheden wende men zich tot den dienstgeleider alhier. Lourdesreis der Zieken. Donderdag zijn onze Venraysche zieken dankbaar teruggekomen, dank baar jegens God en de H. Maagd Maria, dankbaar jegens het nijverige Venray, dat hun de gelegenheid bood troost en opbeuring te vragen op de door Maria meest bevoorrechte plaats ter wereld. De zieken kunnen niet uitgepraat komen over de voldoening, die hun zieleleven genoten heeft, welke vol doening nog verhoogd werd door de zich wegschenkende persoon van Mgr. Lemmens, die tweemaal per dag de zieken bezocht en bij hen verbleef, zich aftobte om voor allen een vader te zijn. Na de zieken meent het Venray sche Lourdesziekencomité ook allen te moeten danken, die door het koopen van „kilometertjes het comité in staat gesteld hebben deze schoone troostvolle en blijde dagen aan de zieken te verschaffen. Naar de brigade Venray wordt overgeplaatst de marechaussee Kol- leman der brigade Well. Volksconcert. Zondag 2 Juli a.s. zal door de Harmonie Sub Matris Tutela te Oostrum een volksconcert gegeven worden op de Groote Markt. Aan vang 7 uur. Bij het gehouden Koning- schieten der Handboogschutterij St. Oda alhier wist de heer H. van Els beslag te leggen op den Koningstitel voor het jaar 1933. Bij de verloting ten bate van den Ned. R K. Bond voor Groote Gezinnen zijn hier ter plaatse op de volgende nummers prijzen gevallen, en wel6806, 6810. 26728. 26736, 26726. 9928, 29899. 29872. 29888 en 29868. Trekkingslijsten ter inzage bij den heer H- Jacobs, Stationsweg 39 en aan het Bureau van dit Blad. Men verzoekt ons te willen vermelden, dat de gouden echtver- eeniging van het echtpaar Ver:leijen Lucassen, niet op 6 Juli a.s. doch op 11 Juli a.s. zal herdacht worden. Op de Zondag j 1. te Broek- huizenvorst gehouden bekerwedstrij den wist „De Valk" den eereprijs te behalen, zijnde een fraaien beker. De volgende resultaten werden be haald De Valk—Excelsior 1—0 De Valk—B.V.V. 3-0 De Valk—W.V.C. 3-1 Naar wij vernemen zullen Zondag den 2 Juli des namiddags te 3 uur om de bad- en zweminrichting te Geysteren roei- en zwemwedstrij den worden gehouden. Entree om de zweminrichting is zoo laag mogelijk gesteld, n.l. 10 ets per persoon, wil men naar den over kant is dit 10 ets. per persoon extra. Na afloop dezer feesten zal de trekking der loterij plaats hebben, waarbij de hoofdprijs een Dames- of Heerenrijwiel, en verder verschillende andere mooie prijzen. Dus op naar Geysteren. Op Zondag 30 Juli a.s. zal een extra tiein loc pen van Vecray naar Kevelaer. Vertrek Venray 8.15. Aan komst Venray nam. 8 uur. Reis- kaartjes f 1.20 voor volwassenen. Voor kinderen 85 cent. MERSELO. Een zoon van den kermis exploitant v d. V. had bij het opbouwen der schommel alhier het ongeluk te vallen, waarbij hij zijn arm brak. Dr. Bloemen verleende geneeskundige hulp. MERSELO. Dinsdagmiddag werd een 3-jarig kind van J. Verhoeven alhier, overreden dooreen vrachtauto van Hendriks uit Venray. De kleine werd zoodanig gewond, dat het binnen een half uur overleed. OIRLO. Het muziekfeest, dat alhier zou gehouden worden bij ge legenheid van het 25 jarig bestaan der vereeniging „Ons Genoegen" op Zondag 9 Juli, is door omstandig heden uitgesteld tot volgend jaar. CASTENRAY. Ten bate van bet nieuw te bouwen Patronaat alhier is besloten om op Zondag 30 Juli a.s. een groot Muziekfeest te orge- niseeren. Verschillende muziekver- eenigingen hebbeu reeds medewerking toegezegd, o.a. de welbekende fanfare uit Helden. OVERLOON. Zaterdag slaagde onze dorpsgenoot J. v. d. Zanden, voor akte L.O. Toen Mej. M. V. alhier bezig was glazen te wasschen, viel zij van de trap, waarop zij stond, en brak een arm op twee plaatsen. Bij de werkverschaffing alhier kregen een arbeider en de opzichter woorden over uitbetaling. Eerstge noemde ontstak hierover in woede en pakte den opzichter beet. De opzichter beet den arbeider echter in den duim. Door dit voorval werd de arbeider voor onbepaalden tijd ontslagen. Toen Maandag eenige markt bezoekers huiswaarts keerden, reed de landbouwer H. P. van hier, daar hij juist den weg wilde oversteken, pardoes tegen den juist passeerenden auto van W. alhier. Als een wonder is dit ongeluk goed afgeloopen. Daar de autobestuurder goed bij zijn positieven was, gooide hij het stuur eensklaps om. H. P. werden de kleeren nagenoeg van zijn lichaam gescheurd. Wielrijders denk aan de regels van de weg 1 „CHRISTUS VERWORPEN." De Donderdag te Overloon ge geven voorstelling werd door ruim 1200 personen bijgewoond. Zondag 9 Juli a.s. bij de laatste voorstelling verwachten we bij gun stig weer een enorme toeloop. HOLTHEES. Alhier werd aan besteed het bouwen van een woon huis voor rekening van W. Smits Het werk werd gegund aan P. Koenen, alhier. Morgen Zondag zal de fanfare van Overloon, bij gelegenheid der kermis alhier, een concert geven. Aanvang 6 uur. Voor dansliefhebbers is weer te genieten. Een tweetal danstenten zijn geplaatst en wel bij M. Bonants en Fr. Kersten, terwijl in de zaal van Fr. Bonants ook nog gelegenheid tot dansen is. Tweede Vcnlosche Wandel- bedevaart naar Kevelaer. Deze tweede wandelbedevaart voor dames, die op 9 Juli a.s. gehouden zal worden, belooft wederom een succes te worden. Tal van deel neemsters hebben zich reeds aange meld bij den heer Halin, Groote Kerkstraat (iDgang naast café het Centrum) en nog steeds komen zich nieuwe deelneemsters aanmelden. Zoo zullen ook de Venlosche K. J.V. en dedamesafdeeling der R.K.V. S. V. Sparta dit jaar wederom van de partij zijn. Waterschap Midden-Limburg goedgekeurd. Langen tijd heeft H. M. de Ko ningin Hare goedkeuring onthouden aan het besluit der Staten van Lim burg tot de instelling van een Wa terschap Midden-Limburg. Thans heeft H. M. dat besluit goedgekeurd en wel bij besluit van 17 Juni. Auto slaat over den kop. Op den rijksweg Roermond— Swalmen wilde Donderdagmorgen de bestuurder van een met meubels be laden vrachtauto van den Midden- Limburgschen besteldienst te Roer mond een voor hem rijdende vracht auto passeeren. Doordat de wagen plotseling be gon te slingeren verloor de chauffeur de macht over het stuur. De wagen geraakte tegen een boom, schoof nog eenige meters over den weg en sloeg om. Van de zes inzittenden werden er twee, n.l. mej. Piels en de heer Vinken uit Roermond, ernstig ge wond. Zij zijn naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. De chauffeur bekwam geen letsel, terwijl de overige inzittenden slechts lichte kwetsuren opliepen. Een gedeelte der meubels werd geheel vernield, een ander gedeelte werd zwaar beschadigd. De vracht auto kwam er goed af. De moord in den carnavalsnacht to Maastricht. Op last van het O.M. is, de Duitscber H. M. van der S., die door de arrondissements rechtbank te Maastricht werd vrijgesproken van den hem ten laste gelegden moord op deD 82-jarigen Melotte te Maastricht, naar Duitschland uitge wezen. Yalschc guldens en rijksdaalders. Nadat in andere plaatsen in Zuid- Limburg reeds geruimen tijd valsche guldens en rijksdaalders in omloop Zijn, zijn deze tbans ook in Geleen uitgegeven. Men zij daarom gewaar schuwd, temeer daar ze vrij goed zijn nagemaakt. Uit con mallemolen gevallen. Op de kermis te Spekholzerheide is de gehuwde vrouw D., moeder van 4 kinderen, uit een ketting mallemolen gevallen. De ontboden geneesheer constateerde inwendige kneuzingen en een bekkenbreuk. Per ziekenauto werd de vrouw naar het hospitaal te Kerkrade gebracht. Rywielplaatjes De verkoop der rijwielmerken voor het dienstjaar 1 Augustus 1933 31 Juli 1934-, zal op de kantoren der posterijen op 24 Juli beginnen. Kabinet Colyn overweegt huurverlaging. Onder deze koppen geeft de „Telegraaf" het volgende bericht: Zijn wij welingelicht, dan ligt het in de bedoeling van het Kabinet- Colijn, in verband met de campagne, die het voert tot verlaging van het levensniveau in ons land, een ernstige poging te doen, om de huurprijzen voor volkswoningen omlaag te druk ken. Naar aanleiding van dit bericht merkt de Msb. op, dat het vorig Kabinet alles wat zweemde naar huurcommissiewetgeving voortdurend en beslist heeft geweigerd. Voorzoo ver ons bekend, heeft het huidige Kabinet de kwestie nog niet behan deld en moet bovenstaand bericht als uit de lucht gegrepen worden beschouwd. Dit blad heeft nog vernomen, dat nog steeds tusschen de Departemen ten van Sociale Zaken en Financiën onderhandeld wordt over verlaging der huren van de z.g n. woningwet woningen, waar deze huren te hoog zijn. Hiervoor is echter verlaging van het rentetype der voorschotten of verhooging der bijdragen nood zakelijk. Ook zou in één bepaald deel des lands, waar de Regeering eenige zeggenschap heeft over de huren, in verband met de daar heerschende werkloosheid, huurver laging worden overwogen,'maar in verband met het gecompliceerd karakter der bijdragen heeft deze zaak nog niet haar beslag gekregen. De geheimzinnige moord te Oss. In de zaak van den moord, die op 9 November van het vorig jaar op den 30-jarigen herbergier J. v.d. Pas te Oss heeft plaats gehad en waarvan het lijk op 10 November des morgens in een weide aan de Spoonderstraat werd gevonden schijnt eenig licht te komen. Door de politie zijn bloedsporen ontdekt in een woning op de grens der gemeente BerchemOss. Naar aanleiding hier van heeft Donderdagmiddag het parket uit den Bosch met den opper wachtmeester Soethout een onder zoek ingesteld. Door den stroom gedood. Woensdagavond bemerkte men te Utrecht, dat de stroom van het electrische net onder de gemeente Zegveld was uitgeschakeld. Monteurs gingen onmiddellijk op onderzoek uit en in den laten avond vond men het lijk van den 17-jarigen Th. A. de Biuin uit Zegveld bij een paal der electrische leiding liggen. De jongeman was in den paal ge klommen en is daar vermoedelijk in aanraking gekomen met den electri schen stroom Door het uitschakelen van den stroom is het slachtoffer toen naar beneden gevallen. Een en veertig duizend gulden verduisterd. Aan het hoofdbureau van politie te Utrecht heeft zich Woensdag in den namiddag een man aangemeld, die zeide schuldig te zijn aan ver duistering van f 41.000. Het bleek te zijn een 39-jarige kassier uit Schalkwijk. In zijn be trekking heeft hij volgens zijn eigen zeggen het bovenvermeld bedrag in een tijdverloop van ongeveer 3 jaren verduisterd. De brand te Megen. Woensdag is de heer B., eigenaar van de afgebrande groote bakkerij en maalderij te Megen bij Oss. die werd gearresteerd in verband met de geheimzinnige omstandigheden, waaronder de brand was ontstaan, op vrije voeten gesteld. Te voet naar Lourdes. De Msb.-redacteur, die met de Limburgsche bedevaart naar Lourdes is, heeft daar aangetroffen de twee jongens uit Geldrop, die de pelgrims reis Daar Lourdes te voet hadden afgelegd. De 24 jarige H. Maas en de 23 jarige J. Beetz, resp. wever en timmerman van beroep, vertrokken beiden 8 Mei uit hun geboorteplaats en arriveerden te Lourdes 11 Juni 1.1. des morgens om half 10, De beide joDgens, die deze bede vaart ieder voor hun ziek zusje heb ben ondernomen, volgden de route over Luik, Rochefort, Bouillon. Reims, Bourges, Limoges, Bergerac, Tarbes, Lourdes. Zij hebben de 1250 K.M. in 34 dagen afgelegd, geen ander voedsel gebruikend dan water en brood. Tot aan de Fran- :che grens hadden zij met regen te kampeo. maar van hier was 't mooi weer gebleven. Zij sliepen in een zelfgemaakte tent, welke zij met zich droegen. Toen zij in Lourdes arri veerden, waren hun schoenen totaal versleten. Per dag legden zij 35 a 40 K.M. af. Zij hadden geen bijzondere avon turen meegemaakt, alleen bij Nogent sur Seine des morgens in een bosch een ontmoeting gehad met een ever zwijn. In goede conditie arriveerden zij te Lourdes, waar zij op de Limburg sche bedevaart hebben gewacht. Men kon de dappere jongens 's morgens als brancardiers zich verdienstelijk zien maken bij de Grot. Te voet willen zij eveneens den terugtocht aanvaarden. Wel een prestatie, die van moed getuigt Woensdagmorgen zijn vier Hel- monders te voet een pelgrimage naar Lourdes^ begonnen. We wenschen de moedige jongelui alle goeds en sterkte in de knieën. Auto rydt vader en 2 zoons aan. Op het Mercatorplein te Amster dam staken Dinsdag drie personen, een vader met twee zoons, een van 20 en een van 11 jaar achter de tram om, den rijweg over. Op hetzelfde oogenblik naderde een auto, die alle drie aanreed. De vader was het ergst, er aan toe. Hij werd een eindweegs meegesleurd. De jongste zoon kreeg eveneens vrij ernstige verwondingen, terwijl de 20-jarige zoon er met eenige schaaf wonden afkwam. Beide eerstgenoemden moesten door den Geneeskundigen Dienst naar een der ziekenhuizen worden overgebracht. De vader is daar in den loop van den dag overleden De auto is door de politie in beslag ginomen. Eerst boter, dan margarine. Bij de crisiszuivelcentrale te Den Haag komen sedert enkele weken klachten binnen van handelaren dat zij van de fabrikanten en mengers niet de hoeveelheden margarine kun nen betrekken, welke zij besteld hebben. Ia verband hiermede deelt de crisiszuivelcenlrale mede, dat de fa brikanten en mengers niet in staat zijn aan alle aanvragen te voldoen, zulks als gevolg van het feit, dat zij zich tegenover de regeering heb ben moeten verbinden niet meer dan een bepaalde hoeveelheid margarine te vervaardigen, teneinde te voor komen, dat het gebruik van boter zal afnemen door een te groot aan bod van margarine. Massa-vangst van zangvogels. Door den heer Van Zadelhoff is aan den minister van Economische Zaken gevraagd of hij bereid is ten spoedigste de noodige maatregelen te treffen, waardoor aan de massa vangst van zangvogels een einde wordt gemaakt en Diet opnieuw tijdens het aanstaande herfstseizoen in ons land tienduizenden zangvogels onnoodig aan hun natuurlijke be stemming worden onttrokken. Zichzelf in brand gestoken. In een vlaag van waanzin heeft Dinsdagmiddag de 67-jarige weduwe G. K. de M. te Haarlemmerliede zichzelf in brand gestoken. Alhoewel de vlammen spoedig door haar kinderen werden gedoofd, bekwam de vrouw ernstige brandwonden over het geheele lichaam, zoodat haar opneming in een ziekenhuis nood zakelijk was, alwaar zij is overleden Stand van bet fruit en de warmoezery gewassen. Het onderstaand overzicht besef fende den stand van het fruit en de warmoezerijgewassen op 22 Juni 1933 is, onder medewerking der Rijkstuinbouwconsulenten, samenge steld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten der Directie van den Landbouw. De strenge nachtvorsten in den bloeitijd vaD de meesfe vruchtboomen hebben in vele gevallen ernstige schade veroorzaakt. Deze schade loopt evenwel uiteen, in verband met de ligging der fruitaanplantingen en met de soorten. In het algemeen hebben de boom gaarden op hooger gelegen perceelen minder geleden dan de andere. Voorts was daarna de droogte en vervolgens eene koude en natte periode nadeelig voor de ontwikke ling van het fruit. De stand van de appelen, welke zeer ongelijk is, kan gemiddeld matig genoemd worden. De vroegbloeiende variëteiten, zooals de goudreinetten, zullen slechts een geringen oogst leveren; de laat- bloeiende, zooals de Brabantsche- bellefleur, de zoete- appels en de s'erappels, beloven evenwel iets beter. Naar het zich laat aanzien, zal de oogst 1933 slechts eene geringe op brengst aan peren 'everen. De stand van het gewas is matig tot vrij slecht. Hoewel de schade, door nacht vorsten veroorzaakt, in een deel der kersenboomgaarden zeer groot is, zoodat daar zelfs van een mislukten oogst moet worden gesproken, blijkt de opbrengst, nu met het plukken een aanvang is gemeakt, in ver schillende boomgaarden mee te •allea. Vroege zoowel als late kersen vertoonen over het geheel genomen een matigen stand. Moordaanslag te Deurningen. De landbouwer M. ter E. in de buurtschap Deurningen bij Hengelo houdt op eenigen afstand van zijn woning een kippenfokkerij. In de laatste dagen meende hij herhaaldelijk in de omgeving onraad te bespeuren. Om deze reden ging hij Dinsdag avond laat nog eens naar de fokkerij Op eenigen afstand zag hij daar een vrouw staan, die op zijn komst luid begon te schreeuwen. Dit was blijkbaar het sein voor drie mannen die zich daar verdekt hadden op gesteld. Zij sprongen over een af rastering en gingen ter E. te lijf. Aanvankelijk wist bij hen van het lijf te houden, waarbij hij een paar personen tegen dei grond sloeg doch hij werd ten slotte overmeesterd en tegen den grond geworpen, waarna men hem trachtte te wurgen Het gelukte den aangevallene zich even los te rukken, waarop hij luid begon te schreeuwen, met gevolg dat de aanvallers de vlucht namen. Ter E., die zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen, heeft de vrouw en een der aanranders herkend. Autobanden doorgesneden. Dezer dagen vertoefde een groepje Nederlanders met drie luxe auto's te Crefeld waar zij hunne auto's par keerden in de nabijheid van een bekend varieté-gebouw. Toen het gezelschap zich later in den avond met hunne auto's naar huis wilde begeven, kwam men tot de onaangename ontdekking dat de banden van alle drie de wagens waren stuk gesneden. Zelfs de reser vebanden waren niet gespaard. Andere auto's, die op dezelfde plaats waren geparkeerd, doch een Duitsch nummer droegen, waren onaange roerd. Noch de S. A.-man die in de straat surveilleerde, noch de auto wachter hadden iets van de „banden vernieling" gezien. Behalve de aanzienlijke schade aan de wagens toegebracht, kon het gezelschap niet meer naar huis terug keeren en moest te Crefeld blijven logeeren. De Aardbeving op Sumatra. Het aantal dooden, gevallen bij de jongste aardbeving in Zuid Ben- koelen is, naar uit dé thans binnen komende berichten kan worden op gemaakt belangrijk grooter. dan uit de eerste mededeelingen. Te Liwa en Kroë zijn alle steenen huizen ingestort. Het aantal dooden is in deze plaatsen nog niet bekend. Het opruimingswerk op den Ranau- weg vordert snel. In het Ranau-gebied heeft meD 99 dooden en 65 zwaargewonden. Op verschillende plaatsen ont stonden na de beving warmwater bronnen. De bevolking is vrij rustig. Er worden nog steeds kleine schokken waargenomen. Bij een totaalbecijfering kan men nu reeds tot de conclusie komen, dat het aantal dooden over de twee honderd loopt. Ingekomen en vertrokken personen van 23 tot 29 Juni INGEKOMEN A. M. F. Broekmans, dienstbode, Groote Markt 2 van Bergen (L.) G. Peters, dienstbode. Gr. Straat 7 van Venlo J. J. Janssen, dienstkn.. Oostrum D 42 van Sevenum R. Peeters, z.b., Kruisstraat 19 van Tegelen P. J. H. Heidens, dienstkn.. Steegs- broek I 15 van Buggenum M. P. v. Maris, dienstb., Molen hofweg 2 van Eindhoven J. Diebeis, dienstknecht, Merselo M 110 van Bergen Th. P. Wyers, dienstbode, Groote Straat 24b van Boxmeer W. Poels, z.b., Oirlo E 68 van Horst Burgerlijke Stand Venray van 23 (ot 30 Juni 1933. GEBOREN Theodora J. G. van Rijswijck, Oirlo Martha M. Jacobs, Leunen Hendrikus L. Mich'els, Merselo Alphonsius M. J. Sijbers, Hoenderstraat Albertus J. J. Huijbers, Veltum Maria C. Pulles, Patersstraat Martinus G. J. Clephas, Overl. weg* Aldegonda M. H. Reintjés, Veulen Petronella G. A. Beerkens, Groote straiat GEHUWD r Karei H. van Bergen, oud 36 jaarr timmerman en Christina G. Janssen, oud 31 jaar, beiden te Venray OVERLEDEN Anna Gertrudis van den Heuvel, wed. van P. J. Schouten, oud 88 jaar, St. Jozefsgesticht. Gerardus H. H. Verhoeven, 3 jaar, Merselo. Kerkelijke Diensten Parochiekerk Morgen Zondag 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis, waaronder generale H. Communie van de mannen der H. Familie Kwart voor acht vertrekt de Maria- vereeniging en de K.J.V. ter bedevaart naar Oostrum, 2 uur groote Congre gatie, half 3 herhalingscatechismus voor de meisjes, 3 uur Lof en processie, in alle H. Missen collecte ten bate der kerk. Maandag half 8 leesmis, 8 uur be steld jaarg. voor Martinus Vermatenen echtgenoote, 7 uur Lof Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Henricus Maas en Catharina van Rens, 8 uur jaarg. voor Gerard Gossens. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Martinus Linssen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg voot de echtgenoote van Jean Stoot. Vrijdag eerste der maand en vereenng van het H. Hart van Jezus, half 7 be stelde Hoogmis, half 8 gestichte k;es- mis, 8 uur leesmis, 7 uur Lof en eer herstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 6e klas te biechten, 7 uur Lof A.s. Maandagavond (3 Juli) om half 8 vergadering van de prefecten der H. Familie. Wie gedurende de maand Augustus een kind van werklooze stadsmenschen ter liefde Gods wil opnemen, kan zich daarvoor opgeven bij Mej. Betsie Nuyens St. Annalaan en ook bij Kap. Geurts. Paterskerk Morgen Zondag feestdag van O. L. Vrouw Visitatie, Gen. Absolutie voor de Derde Orde. Om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoog mis met preek, kwart voor 5 gez. Ves pers, half 6 Lof en H. Kruisweg. Dinsdag half 8 Hoogmis ter eere van den H. Amonius, 6 uur Lof. Vrijdag eerste der maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. Halt 8 pi- Hoogmis voor Albertus v. d. Boogaard, 6 uur Lof en Acte van toewijding aan het H. Hart. Zaterdag feestdag van de H. Elisabeth van Portugal, volle aflaat o.g.v. Patronaat. Maandelijksche algemeeneH. Com munie; voor de Jonge Wachten in de Paterskerk, om 8 uur. Tot de Serie-wedstrijden laat „De Valk" géén onzer joDgens gratis toe, of bij moet zijn Sportterrein-kaart vertoonen Wie zijn kaart is kwijt geraakt, kan er, zooals bekend is, voor vijf cents eene verkrijgen aan het Patronaatsgebouw. Denk om de Spaarbankboekjes Genadekapcl Oostrum Morgen de vroogmis om 7 uur, af halen van de Mariavereeniging van Venray om kwart over acht. Onmid dellijk na aankomst H. Mis voor deze processie. Om kwart voor tien H. Mis voor de inwoners van het Rectoraat. Om 3 uur Lof met Rozenhoedje. Door de week dè H. Mis om half 8. Districls-Arbeidsbeurs KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 2 boerendienstmeiden Reiziger voor sigarenfabriek 1 stoffeerder voor Sittard 1 net dienstmeisje voor Venray 2e meisje v. Helmond, 1 Juli a.s. 1 schoenmakersknecht (halfwas) 1 aankomende slagersleerling 1 jongen voor boerenknecht 1 huishoudster (kleine boerderij) 2 burgerdienstmeiden voor Horst 1 keukenmeid voor Boxtel 1 schildersknecht v. Beugen. 2 dagmeisjes Bieden zich aan Smidsknecht 3 j. aan 't vak Jongens voor boerenwerk. Bakkersknecht. Metselaars, opperlieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfa brieksarbeiders, boerenknechten, dag meisjes, smid-bankwerker, smid bekend met hoefbeslag, timmerlieden dakdekker. 1 boerendienstmeisje 15 jaar 3 burgerdienstmeisjes 14-16-17 jaar De Heer en Mevrouw W. PULLES - BöCKLING geven met blijdschap kennis van de geboorte hunner dochter Venray, 25 Juni 1933. 8 Door deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij ons Huwelijk ondervonden. en wederzijdsche Familie. van de n.m. 7 uur in het Patronaat. Flinke personen, die een goede bijverdienste zoeken en zich voor de kippenhouderij in teresseeren, gelieven inlichtingen te vragen onder lett. F.B. 81 WOUTERS Alg. Advert. Bureau Leeuwarden. 212 Zondag 2 Juli nam. 3 uur aan de Bad- en Zwem inrichting te GEYSTEREN Entrée om de zweminrichting 10 ct., wil men naar den over kant 10 ct. extra. 25 Na afloop dezer feesten trekking der loterij waarbij als hoofdprijs een Da mes- of Heerenrijwiel en ver schillende andere mooie prijzen. I Op naar Geijsteren

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2