fjACfONqffi Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. 'toEaiëa/ te VENRAY ''VOOJD^LI^ïf Dit nummer bestaat uit DRIE bladen. 21-25 Aug 1933. Moeten er steun- bons komen Uit het Buitenland BOOSTER'S MMGPIIUN Algem. weekoverzicht Provinciaal Nieuws Zaterdag 1 Juli 1933 Vier en vijftigste Jaargang No. 26 j MANUFACTUREN j BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS ^MANUFACTUREN BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER A^VERTENTIEN: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7 i cl bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MHNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150653 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent O. L. Vrouw Behoudenis der Krauken, Oostrum. XVIIde Nederlandse Nadat van de 16 jaarlikse Litur- giese Kongressen er 15 in België gehouden zijn, zal de 17de Liturgie- week wederom in Noord-Nederland plaats hebben en wel in Venray. Naar we vernemen, ligt het in de bedoeling deze Liturgiese Weken voortaan afwisselend in Noord en Zuid Nederland te doen plaats vin den. Het algemeen onderwerp van het Venray'se Kongres zal zijn Levens wijding door Liturgie. Prof. Dondeyne van Brugge zal de algemeene inleiding op dit tbema houden. Vervolgens zal Prof. Teu- lings (Groot Seminarie, Haaren) spreken over het Doopsel Dom Anselm Raleyns O.S B. van den Keizersberg zal het Vormsel behaa delen; Prof. Z. de Korte (Groot Seminarie Warmond) de H. Eucha ristie Mevr. Brom zal 'n inleiding houden over het thema Levenswijding 4oor het Nederlandsche geestelik yolfcslied. met 'n praktiese demon stratie van het bekende koor van Remi Schelstraete te Winssen pater Eliseus Bruning O.P.M. zal in het zelfde licht spreken over het Neder landse Kerstlied Dom Kreps O.S.B. over de Liturgiese Volkszang over de liturgiese opvoeding der jeugd zal bandelen Rektor M. Jenniskens over het liturgiese Mishoren van kinderen de Heer O vermeer van Nijmegen over het Huwelik zal spreken pater Roos O.ES.A.; Dom Beekman O.S.B. van Oosterhout zal een lezing houden over Bediening en Begraving, terwijl de Slotrede over Maria in de Liturgie zal gehouden worden door Prof. Féron van Roer mond. De verschillende vergaderingen zullen gehouden worden in de grote aula van het Gymnasium 1mm. Conc., onder Voorzitterschap van pater Paulinus Hase OF.M; de Liturg, plechtigheden (Hoogmis, plechtige Vespers en Kompleten) zullen plaats vinden in de Kerk van het Minder broedersklooster te Venray. Op Donderdag 24 Augustus zal $e h-iturg. Verepiging van het Bis- doffl Roermond te Venray haar Jaoriik.se litprgiedag houden. Bij die gelegenheid komt Z. H. Exc. Mgr. Leojnjens te Venray in de Parochie kerk een Pontificale Hoogmis cele breren, waarbij bet bele volk de gewone Misgezangen zal zingen. In den namiddag van dien dag gaan de deelnemers van het kongres gen excursie houden naar Xanten en Cslcar; 's avonds te voren zal Drs. jaa de Jong uit Tilburg een causerie houden over de kunst- bistoriese betekenis van deze beide plaatsen. Reeds nu kan men zieb opgeven als deelnemer aan het Sekretariaat van Voorbereiding Minderbroeders klooster Venray. Een volledige kongreskaart, recht gevende op bijwoning van alle ver gaderingen met inbegrip van maal tijden en logies (voor heren in het klooster der Minderbroeders, voor dames bij de Zusters Ursulinen) ont vangt men na storting van t 10.' (giro 138290). Aan de Liturgiese Week zal ook verbonden worden een tentoonstelling van kerkelike kunst, liturg, muziek, orgelbouw enz. Eventuele exposanten kunnen aan bovengenoemd adres inlichtingen bekomen. Binnen enkele dagen zal het defi nitieve program verschijnen. Eenigen tijd geleden verscheen het rapport der Commissie-Lambooy over het verleenen van steun in natu-a Onder steun in natura ver staat men het verleenen van steun niet in geld, maar in waren of pro ducten, b v. door htt verstrekken van brood, steenkolen, kleeren enz. De commissie heeft een systeem uitgedacht, dat ons nog al bezwaar lijk lijkt. Zij stelt voor aan de werk loozen bons te laten uitkeeren in plaats van geld. Hen dwingen deze aan te nemen wil zij niet. Maar door aan het aannemen van de bons boven geld een voordeel te verbin den, zullen ongetwijfeld veleo dezen vorm van steunverleeniDg verkiezen. Voor die bons toch kan voor een waarde van 25 cent worden gekocht. Maar de werklooze wordt geacht een bedrag van 24 cent te hebben ontvangen. Een werklooze, wien per week tien gulden aan steun wordt toegekend, kan, wanneer hij den steun in bons aanvaardt, bij den winkelier of bandelaar voor ongeveer f 10.40 aan waren koopen. De bandelaar is evenwel minder goed af. Wanneer hij met zoo'n bon bij de gemeente komt, krijgt bij er Diet het kwartje voor terug, voor welke waarde bij aan goederen heeft gegeven, maar slechts 22 cent. De werklooze heeft dus een voor deel van 1 cent per bon, het rijk eD de gemeente van ongeveer 2 cent, maar de handelaar moet 3 cent bij passen. De werklooze krijgt dus van hem een korting van 12 pet. Staan daar voor den winkelier voordeden tegenover De koopkracht van den werk looze wordt ongeveer 4 pet. grooter Hij kan dus iets meer koopen, waar door iets van de gegeven 12 pet, korting goed wordt gemaakt. Maar op den handel, den klein handel vooral, wordt hier opnieuw een zware last gelegd in een tijd, waarin ook de haDdei in het alge meen met de malaise te kampen heeft. De concurrentie zal hem dwin gen de bons aan te nemen, wanneer ze worden ingevoerd. De commissie meent, dat de win kelier zich bij levering aan werkloo- zen met een kleinere winstmarge tevreden kan stellen. Dit zou te aan aarden zijn, wanneer de midden stand zich in een voorspo digen tijd verheugde. Dan kan ook van hem terecht iets worden verwacht ten opzichte van zoovele anderen, die het slecht ging- Maar thans zou een gedwongen korting tqllooze klein handelaren bet zooveel moejlijkpr maken om het hoofd boven water te houden. Dat de fabrikant of grossier een aanzienlijk deel der schade voor zijn rekening zal nemen, met dit te ver wachten lijkt ons de commissie al te optimistisch. Ook hij is slachtoffer van de crisis en kan zich in zoovele gevallen slechts met de grootste moeite op de been houden. In elk geval komt het systeem der commissie Lambooy er op neer, dat de overheid oDtlast wordt van een deel van hare crisisuitgaven. De be lastingbetalers zullen minder hebben op te brengen aan steun voor werk- loozen. Tenminste een deel van dezen. Een ander deel en niet de meest draagkrachtigen wordt extra be last. We vragen ods verder af. of de?e wijze van steunen nu ook werkelijk steun in natura mag heeten. Dit zou inderdaad het geval zijn, wgnneer voor de bons slechts eenige bepaalde soorten goederen verkrijgbaar zouden wordeD gesteld, wacrmede b.v. in de nooddruft kon worden voorzien brood en steenkolen b.v. Maar volgens het systeem der commissie is dat niet het geval. Zoo lazen wij ergens, dat een werklooze zelfs zijn glas bier met een bonnetje zou kunnen betalen. Het komt daarom neer op de in voering van een ander ruilmiddel In plaats van geld wordt een stukje papier gebruikt van een varieerende waarde, welke afhangt van den pet- sood, die het in handen heeft. Is het in bet bezit van den werklooze, dan is het een kwartje waard. Heeft de winkelier het, dan bezit hij slechts 22 cent. Dat het rijk de vermindering van weikloozenuitkeering volgens dit vernuftig systeem zou afwentelen op den handel is de meest bedenkelijke zijde er van. Dat het den winkelier verleiden kan om zijn schade in te halen door op een of andeie wijze niet voor een waarde van 25 cent aan goederen te leveren, stemt ook al nie't tot aanprijzing van het voor stel der comm!ssie. Goud conferenties te Londen Engelsche medewerking. Est land verlaat deD gouden standaard De Ver. Staten en de Eco nomische Conferentie. Ver daging van de Ontwapenings conferentie. Duitschland zal betalen. Hugenberg uit de Duitscbe rijksregeeriDg. Von Papen naar Rome. In Londen trokken van de week vooral de conferenties aandacht, welke werden gehouden tusschen de z.g. goudlanden. Ook België blijkt zich te hebben aangesloten bij de landen, welke den gouden standaard onvoorwaardelijk besloten te hand haven (Nederland, Zwitserland, Frankrijk en Duitschland). Deze landeD vonden een ongedachte medewerking van Engeland, welks regeering de toezegging liet doen, dat er niet naar zou worden gestreefd om het pond den dollar te laten volgen, maar dat integendeel samenwerking met de goudlanden zou worden gezocht. Men kan dan ook wel verwachten, dat de daling in het ppnd gestuit zal worden. latusschen besloot het parlement van eengoder Europeesch land om den gouden standaard te verlateD. Het betreft Estland, dat een te sterke concurrentie ondervpnd van de Zweedscbe Kroon en daarom tot inflatie met een derde van eigen muntwaarde besloot. De Ver. Staten hehben nu hun standpunt ten opzichte van de Eco nomische Conferentie bepaald. De regeering te Washington zal zich niet tegen stabilisatie verzetten wat nu juist niet enthousiast klinkt maar indien ze er in bewilligt, zullen alle landen tot stabilisatie moeten overgaan. Het is een heel beleefd na U. De Ver. Staten willen ook een verlaging, een algemeeoe ver laging van tariefmuren wel bevorderen, maar hoogste doel ter conferentie moet blijven om het prijspeil ter wereldmarkt te verhoogen. Het wei nig toeschietelijke van Amerika's houding zal de toenadering der Europeesche staten in LoDdeD tot elkaar, wel zéér in de hand hebben gewerkt. Zelfs Duitschland heeft zich handel baar getoond op de conferentie, welke met de finaDtieele experts werd gehouden Duitschland is ge zwicht voor de ernstige protesten, welke tegen het transfer-moratorium werden geuit en, beducht voor de economische gevolgen voor het land, heeft Pr. Scfyadjt thaqs toegezegd, dat (Je renten der Dqitsche leeningen gedeeltelijk sullen worden betaald. De reDten van Young- en Dawes- leeningen zullen zelfs in haar geheel worden voldaan de overige renten gedeeltelijk, „voor zoover deviezen beschikbaar zijn." Het zijn de ban kiers, welke met deze toezegging het meest zijn gebaatzij zijn houders van Young- en Dawesobligaties. Maar de burgerij, en daaronder vooral duizenden Nederlanders, die in het bezit is (zijn) van gemeente stukken, vaa pandbrieven of kerkelijke obligaties, die blijft (blijven) ge dupeerd. Dr. Schacht heeft toegezegd, dat nog voor 1 Juli bekend za! worden gemaakt, hoe groot het deel is, dat op de vervallende coupons dier stukken zal worden betaald. De regeling geldt voorloopig tot 1 Jan. a.s. Daarna zal de volledige rente betaling worden hervat, óf een nieuwe conferentie za! tegen dien tijd wor den gehouden. Met de Ontwapeningsconferentie het iDtusschen heelemaal misge loopen. Vroeger heette het. dat een resultaat m Qenève noodig was om de Economische Conferentie te doen slagen. Nu zulk resultaat niet is bereikt, heet het, dat de tegenstel lingen ter Ontwapeningsconferentie slccQts schade kunnen berokkenen aan de Loodensche onderhandelingen. En daarom is het vredeswerk maar tot October verdaagd geworden. Zooals al lang te voorzien was, heeft ook Hugenberg het niet mét, noch tegen Hitier kunnen bolwerken. Hij heeft van de week zijn ontslag moeten nemen uit het rijkskabinet en zijn Duitsch Nationale Partij heeft zich ln het Nazi kamp gevoegd. Ook de Staatspartij is van de week ver boden en de Duitsche Volkspartij. Alleen het Centrum bestaat nog.... in naam Geestelijken worden ge arresteerd en de Centrumpers wordt meerendeels verboden. Von Papen is naar Rome gegaan om een rijks concordaat met den Paus voor te bereiden en de volledige vernietiging van het Centrum te bewerken. Hindenburg zou dezer dagen door een beroet te getroffen zijn, maar het wordt óók tegengesproken. Indien gij voortdurend last hebt van hoofdpijn als gevolg eener slechte spijsvertering, gebruik dan een poosje Foster's Maagpillen, het betrouwbare laxeermiddel. 0,65 per flacon. De goud gulden hlijft. Een economische opleving Loonkwesties. Zaandam contra de regeeriDg. Twintig jaar militaire luchtvaart; rondvlucht met 60 machines. Allerlei. Op een te Londen gehouden con ferentie tusschen de delegaties van Nederland. Zwitserland, Frankrijk en Duitschland besloten, dat de gouden standaard 3al worden ge handhaafd. Deze kwestie is voor ons land derhalve voorloopig weer beslist. We zullen hier niet tot een vrijwillige inflatie overgaan; tot wat we binnen afzienbaren tijd nog eens gedwongen kunoen worden, is voors hands natuurlijk niet vast te stel'en. o— Het aantal werkloozen blijft nog iets terugloopen; van 27 Mei tot 10 Juni verminderde het nog met 18524. Er zijn optimisten, die wederom gelooven, dat er van een lichte economische opleving kan worden gesproken. Inderdaad zijn er wel teekenen, welke er op wijzeo. Hier en daar wordt weer wat personeel aange nomen en ook in onze havens wordt het drukker; verschillende schepen, welke reeds langen tijd waren opge legd. zijn weer in de vaart gebracht Meer dan een hoopvolle aanwij zing van een betere toekomst is het alles echter nog niet. Wel opmer kelijk is het evenwel, dat ook uit bet buitenland vele berichten over een arbeidsverruiming binnenkomen o.a. uit Duitschland en vooral uit Amerika, tenminste voor wat de Ver. Staten betreft. Ter beurze zijn verschillende koersen min of meer oploopend. o— Omdat sommige groepen vaD bouwvakarbeiders nog niet hadden yoldaan aan d^n ^isch der regeering dat de tariefloonen r.jet meer dan 20 a 25 PQt- hoven de contractloonen mochten uitgaan, heeft minister Slotemaker de Bruine de gemeente besturen doen aanschrijven, dat de steunverlcening aan werklooze ar beiders uit die groepen, voor zoover met rijkssubsidie verstrekt, op 1 Juli beëindigd moet worden, liet betreft bier stucadoors en stratenmakers, de steenzetters in Den Haag en A'dam, de metselaars en opperlieden in Den Haag. de schilders en heiers in Amsterdam. Te Amsterdam is in het G. O. geen overeenstemming bereikt kun nen worden over de voorstellen tot loonsverlaging van de meerderheid van B. en W.. zoodat deze aange legenheid weer in dea raad zal moeten komen. De voo.rstellea van B. en W. komen na de gedane concessies op het volgende neer; verhooging bijdrage pensioenpremie van 5 en een half op 8 en een half pet.; salariskorting van pet., uit gezonderd vooj 4e eers e duz:nd gqlden, waarop 2 en een half pet WQrdt gekort, resp 3 en eea half voor jeugdige personen. Geen toe- zeflfliug kan worden verleend voor handhaving van vacantietoeslag; de regeling moet voorloopig gelden tot Maart 1934. o— In Zaandam heeft de' gemeente raad met 12—11 stemmen besloten om niet te voldoen aan den eisch der regeering om op de begrooting nog eens ruim een ton te bezuinigen. De raad verzocht de regeering te voorzien in bet gebrek aan geld middelen, waardoor de uilbetaling van renten en salarissen in gevaar is gekomen. Het besluit is genomen met alle stemmen van Sociaal De mocraten. den Osp er en den com munist voor. We bebben hier dagen 1 ng tevergeefs moeten wachten op de komst van het eskader Italiaansche watervliegtuigen, maar Zaterdag a.s gaan de Nederlandsche militaire vliegers een luchtvoorstelling geven welke in elk geval doorgaat Twee eskaders, tesamen niet minder dan 60 vliegtuigen omvattende, zullen dan een rondvlucht over het centrum van ons land maken, alles ter eere van het feit, dat onze militaire lucht vaart twintig jaar bestaat. Door de regeering is een staats commissie ingesteld onder leiding van het Kamerlid, den heer J. Schou ten (A.R welke zal moeten onder zoeken, welke normen er, speciaal in dezen bijzonderen tijd. dienen te worden aangelegd bij de bezoldiging van personeel, in dienst van provin cie, gemeente, waterschappen, veen- schappen en polders. De A.V.R.O gaat per 1 Juli over Kootwijk zen den op golflengte 1875 M. Naar aanleiding van andersluidende be richten ontkent het bestuur der P.T.T., dat de proeven der Vara, het vorig jaar over Kootwijk op de korte golf genomen, zoudea zijn mislukt. Het moet bekend zijn geweest, dat Kootwijk zich voor korte golf-uitzendingen van dien aard niet leende; de lange antenne van Kootwijk absorbeerde de korte golf te veel. Uit een mededeeling van de Crisis-Zuivelcentrale is gebleken, dat de margarine-industrie zich tegen over de regeering verplicht heeft om haar productie te beperken, teneinde de consumptie van natuurboter op peil te houden. Vandaar dat op het oogenblik niet aan alle aanvragen van den handel om levering van margarine, kan worden voldaan. De hoogere salarissen ontzien 1 We hebben al meermalen betoogd, dat er geweldig zal moeten worden bezuinigd op de openbare uitgaven. Maar, zoo schreven we de vorige week noglaat men nu de lagere sc larissen, die nauwelijks een bestaans minimum mogelijk maken, ontzien, want deze zijn al genoeg geplukt. De hoogere salarissen moeten dan maar een grootere aderlating ondergaan. Dat principe schijnt men intusschen nog maar niet te kunnen huldigen Zoo stellen Ged. Staten van Zee land voor, om een tijdelijke korting toe te passen op alle salarissen, maar zoo, dat de hoogere salarissen min der getroffen worden dan de lagere. Hier dus alvast de omgekeerde wereld Wij begrijpen van een dergelijke mentaliteit eerlijk gezegd niets, maar wel weten we, dat zij. die in dezen tijd nog met een derge lijk voorstel durven komen, niets, maar dan ook niets begrijpen van de mentaliteit van het volk. Het gaat t* mee gelijk met de salaris verlaging vam burgemeesters, secre tarissen en ontvangers. Daar kon maar een paar procent af en de lagere ambtenaren moesten van bun salaris fooi een veel grooter percentage missen. Gelukkig toonen de Prov. Staten van Zeeland meer begrip van hun tijd en meer gevoel voor rechtvaar digheid te hebben en is tegen dit voorstel heftige oppositie gerezen. Als dat een voorstel is van de bezuiniging, die we straks van rijks wege op de salarissen krijgen, dan houden we ons hart vast! £&Z«i9a&3& MifodesUagia. Waarom verder sukkelen Voelt gij u terneergeslagen, ver moeid en afgemat hebt gij last van pijn in de lendenen, ledematen of spieren Ljjdt gij aan urinestoor- nissen, aanvallen van duizeligheid, hoofdpijn of ïheumatische pijnen Zoo ja, hebt gij er dan over nage dacht wat de oorzaak van uw noode- loos lijden is Als uw bloed niet op de juiste wijïe gefiltreerd wordt, doordat uw orgaaen verzwakt zijn. blijven urine zuur en andere schadelijke onzuiver heden in het gestel achter. Zij zetten zich af en veroorzaken verschijnselen als de bovenstaande. Iedere dag uit stel maakt de zaak erger en dient gij onmiddellijk aan te vangen met het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen. Reeds jaren bleek de afdoende werking van dit speciale middel tegen spit. rugpijn, ischias, rbeumatische pijnen waterzucht, urinestoornissen en blaaszwakte. Foster's Pillen werken niet op de ingewanden en passen mannen en vrouwen van eiken leeftijd. Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr. bij alle drogisten enz. a f 1 f 1.75 en f 3.— per doos. 31 tic Noord Liinburgsche Fokdag. Onder leiding van den heer H. Drabbels, vergaderde het Bestuur van den Noord Limburgschen Fok dag in „De Zwaan" te Horst. De verschillende fokvereenigingen en verkooovereenigingen uit deze streek, badden wederom hunne af gevaardigden gezonden om aan de besprekingen deel te nemen. Door den Voorzitter werd het groote succes der vorige fokdagen gememoreerd, waarna bij de fokkers aanspoorde om ondanks de slechte tijden, toch hun best te blijven doen om zooveel mogelijk, en op doel treffende wijze reclame te maken voor den afzet onzer fokproducten. Het daarvoor aangewezen middel is de jaarlijksche Noord-LImburgsche Fokdag, welke vclgens gewoonte gehouden zal worden op den eersten Donderdag van de maand September, dus op 7 September a.s. Het reglement en het programma zullen eerstdaags worden opgenomen in „Land en Vee." Voor de afdeeling „Rundvee" zijn de aangifte formulieren veikrijgbaar bij de secretarissen der fokvereeni gingen, terwijl aangitten voor de afdeeling „Varkens" dienen te ge schieden bij de secretarissen der ver- koopvereenigingen, alwaar ook de inleggelden moeten worden gestort. De termijn van aangifte is open gesteld tot 5 Augustus a.s Op voorstel van den heer Ir. Jacq. Timmermans. Rijksveeteeltconsulent, zal dit jaar voor het eerst aan het bestaande programma een rubriek „Vetvee" worden toegevoegd. Evenals vorige jaren zal wederom een omvangrijke catalogus verschijnen met een oplage van 2500 exemplaren, waarin voor belanghebbenden ge legenheid bestaat om te adverteeren. Wij wenschende Noord-Limburg- sche veefokkers goed succes. VENRAY, 1 Juli 1933. Eindexamen St. Angela-Gymnasium. Geslaagd voor examen A. H. Bruinsma. BolswardE. Goyartz, Eindhoven H. de Kort. Geldrop E. Lasance, Vessem S. Stulemeyet, Nijmegen M. Stulemeyer, Breda. Voor examen B.H. Beynes, Groesbeek G. Bongaerts, Roer mond E. Derks, Utrecht L. ten Doeschate. ZwolleM. L. v.d. Ven. Enschede. (Allen geslaagd). Naar Tienray. De deelname aan de bedevaart naar Tienray. op Zondag 9 Juli, is buitengewoon groot. Ruim 800 kaar ten werden reeds verkocht. Het uur van vertrek is 2.22 en niet 2.44, zooals voiige week werd geannonceerd. Rijwielen van deelnemers kunnen gratis geplaatst worden bij den heer Th. Camps, Oostrum. Verleden week zijn vijf onzer Venraysche zieken naar Lourdes per ziekentrein vertrokken Z. H. Exc. Mgr. Lemmens groette en zegende onze zieken en is mee met hen in denzelfden trein vertrokken. Gisteren zijn ze teruggekomen. Op de Maandag alhier ge houden veemarkt waren aangevoerd in totaal 306 stuks. Dragend vee 32. vet vee 23. gust vee 14, biggen 237. Handel levendiger, prijzen iets stijgend. Prijzen dragend vee van f 110 tot f 200 vet vee van f 0.50 tot f 0 60 per Kg. gust vee van f 70 tot f 140; biggen f 7 tot f 11. Motorbrandspuit. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de motorbrandspuit vanaf Maan dag a.s. voor een tiental dagen wegens reparatie niet beschikbaar is. De Gemeente heeft een over eenkomst gesloten met een nabu rige gemeente en zal de motor brandspuit dier gemeente, in ge vallen waarin deze door den Burgemeester wordt noodzakelijk geacht en door dezen wo»-dt aan gevraagd, beschikbaar worden gesteld. Gevallen van brand moeten als steeds onmiddellijk worden ge rapporteerd ten Haadhuize, bij de politie of een der brandmees ters. Venray, 28 Juni 1933. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. dienstplicht. Wenscheii met betrekking tot de inlyviug. De Burgemeester van Venray brengt het volgende ter kennis van de ingeschrevenen der lichting 1934 1. De ingeschrevenen, die hua.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 1