I 2.00 A. Thiol Extra Aanbieding Redame-Pakkef VENEAY Stempels lokten Aanbesteding 1 pd fijne Koffie Vliegenvangers Peter Hendrix Advertentiën Te Pachten BOERDERIJ V ruchtenverk oop Vruchtenverkoop Huismoeders lees jh eens Goedkoop zijn lieden onze prijzen. Het bouwen van een drieklassige bijzondere school Jaca. Coercen-Houfaclters ZEKERHEID IN ONZEKERE TIJDEN Sfandaardpolis II. Heeren-Cosfuums Extra Heet koopjes resten ren-Cosfuums Gabardine Regenjassen Kom! U eens kijken voor Wilt ge eens aan vader zeggen, dat ik met Baafmis niet gaarne meer naar 't internaat terugga ik zou liever alle dagen met den velo naar Lier rijden 1 TaDte ging aanstonds vader roe pen, die oogenblikkelijk zijne toe stemming gaf, en broerken weende van vreugde... Arme Rafaël In den namiddag begon bij te ijlen: Zeg eens. dat onze Jozef komt, ik moet bem iets vragen Jozef stond aan den Ijzer 1 Met den boogdag 's morgens was bij heel zwak doch wel bij zinnen. Toen zusterken op de lippen de kamer binnen trad, was hij al bang en trok het beddelaken over zijn hoofd. Ik ben het, Rafaël 1 Dan spalkte hij zijne oogen wijd open en vroeg Speel nog eens „De jeugd is als een tuil van rozen." Zusterkens gemoed schoot vol. Zij moest spelen „De jeugd is als een tuil van rozen" voor broerken. die in den bloei der jaren te sterven lag!... Hare vingers trilden, de tranen vloei den haar in den hals, doch moedig speelde zij door... Waarom zingt ge er de woor den niet bij vroeg hij met uitge leefde stem. Even was zusterken uitgegaan om eene boodschap te doen en als zij terugkwam vond zij broerken liggen met een schoon rustig gezicht, de oogjes half open, dood... Hij was zachtjes ontslapen, uitgegaan als een lampken. waarvan de laatste druppel olie is uitgeteerd. 't Jongste broerken, moeders lieve ling, de eerste van de familie ver trokken, bij moeder in den hemel. Jozef trok zijn zaklampje aan, haalde uit zusters brief de foto van broerkens grafeen zerkje met een biddend engeltje nevens de puinen van de afgebrande kerk... Voorzichtig met uw lichtje Jozef 't Was Juul die hem kwam af lossen. Hebt ge verdriet Ja, Juul, mijn broerken is ge storven. En weerkeerend naar de dekking hoorde Jozef in de verte als en- gelenmuziek: „De jeugd is als een tuil van rozen." Jaarringen in het haar. E. C. Hoed van het Scientific Crime Detection Labaratory der universiteit van Chicago heeft jaar ringen ontdekt in het menscheliike haar, zoodat men microscopisch uit iemands haar diens leeftijd kan bepalen 1 Jaar-ringen in den eigenlijken zin des woords zijn het niet, want bij iemand van 20 jaar vindt men 6 ringen op eiken 0.1 m.m. (bij een veertiger het dubbele aantal). Een misdadiger kan er dus voortaan „bij de haren bijgesleept" worden en de politie zal zich met haar kloverijen moeten gaan bezig houden, terwijl de inbreker zal kunnen ge tuigen, dat het „een haar had ge scheeld" of men had zijn schuld be wezen. Kaalhoofdige misdadigers zullen verder in een bevoorrechte positie komen te verkeeren doch de dames van zekeren leeftijd, die zich het haar verven, zullen daardoor niet langer hun leeftijd kunnen „verbloe men" 1 bij inschrijving een vruchtbare gelegen te Venray Merselo, Klein Dcrp, groot circa 9 H.A. thans in pacht bij P. J. Cleven. Inschrijvingsbiljellen voor Don derdag 13 Juli a s. in te leveren ten kantore van Notaris Holtus te Horst, alwaar tevens nadere inlichtingen te bekomen zijn. Notaris Holtus te HORST zal op Donderdag 6 Juli 1932 nm 4 uur in café H. Odenhoven te Venray a d. Overloonsche weg, publiek verkoopen A. ten verzoeke van Mej. wed. P. J. Swinkels en kinderen, 5 perceelen ROGGE in hel Venraysch Broek, elk groot circa 33 aren. B ten verzoeke van G. Rongen te Venray, 3 slagen rogge, elk circa 27 a. te wassen staande achter het Sl. Annagesticht. Tegen hagelslag verzekerd. Notaris Holtus te HORST zal op Maandag 10 Juli 1933, nm 3 uur in Café H. Verheijen te OostrumVenray, ten verzoeke van den heer P. J. Moorrees publiek verkoopen 2 perceelen rogge aan het Broek- huizerpad, 2 perc. aan de spoor lijn en 2 perc. nabij het huis. 3 perc. haver aan het Broek- huizerpad en 1 perc. nabij het huis. Heeren Katoen Hemden vanaf 38 Heeren Onderbroeken 60 Heeren Sportriemen 25 Heeren Hoeden 1.50 Heeren Pelten 35 Heeren Sokken 16 Heeren Bretels 25 Overalls in diverse maten 1.75 Heeren Hemden m. zelfbinder 1.10 Dames Kousen vanaf ^0 Kinder Kousen 10 Dames Katoen Hemden 40 Dathes- en Kinderschorten in alle maten en prijzen. Zware Zijde voor damesjaponnen vanaf 62 DBmes en Meisjes Tricot Blouses in diverse kleuren en modellen vanaf 70 Zwempakjes vanaf 50 Badhanddoeken vanaf 12 Marktstraat 5. alle kleuren FIRMA VAN DEN MUNCKHOF Groote Straat 28 Burgemeester en Wethouders van Venray zullen op Vrijdag 7 Juli a.s. des voormiddags half 12 ten Raadhuize publiek aanbesteden: op een terrein, gelegen te Ven ray—Leunen. Aanwijzing ter plaatse om 10 uur voorm. Bestek en teekening ad f 10.- waarvoor bij ongeschonden in levering binnen twee dagen na de besteding f 5.- zal worden terugbetaald, zijn te bekomen ten kantore van Gemeentewer ken „Onder den Boog", alwaar tevens nadere inlichtingen wor den verstrekt. Venray, 21 Juni 1933. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. en een boodschapmat voor SO ct. Fijne Rozijntjes zonder pit per pond 12 ct Fijne Abrikozen per pond 22 ct Bussen Appelsiroop van 1 K G. 32 ct. Fijne Kaasjes van 3 pond per pond 20 ct. Groote bus Zalm 25 ct. Jam per pondspot 25 ct. Fijn droog Rockvleesch per pond 50 ct. Th.. Pouwels Hofstraat 8 25 Aeroxon Vliegenglazen Raamhorren Patersstraat 9. 14 China Deurmaljes vanaf 8 ct. China Kamermatjes c 46 ct. China Kamermatten 180 x 140 vanaf 50 Cocosmatten vanaf 24 ct. Waschknijpers 30 stuks voor Kleerhangers 3 stuks voor Closetpapier 5 rollen voor Diepe Borden vanaf Tassen vanaf 12 stuks voor Zinken emmers vanaf Raamhorren (groote maat) vanaf 35 ct. Prima Vulpen met potlood iets moois vanaf 45 ct. Prima Vulpotlood vanaf 10 ct. Steriliseerketels met 5 stuks 1 L. glazen extra prijs f 2 80 Inmaakglazeu 1 L. l'|2 L, 2 L 21 ct. 23 ct. 25 ct. Proiiteer van deze aanbieding! Aanbevelend, 10 ct. 10 ct. 25 ct. 9 ct. 25 ct. 32 ct. enz. enz. 108 geeft onze Kapitaaluitkeerins mef weezenpensioen. Bijkantoor voor Limburg. Directeur G. TUR1EN Roermondschestr. 17 VENLO ZOMER-OPRUIMING Ens. Hemden moderne strepen groote maten 1.95, 1.50, 1.15 90 Zelfhinders prachtige dessins 75, 55, 35 Fantasie Sokken met 3 paar goedkooper 35, 25, J5 Peffen leeren band rubberklep 65, 45 Hoeden betere kwaliteiten 1.75, 1.50, 00 Bretels zeer rekbaar 55, 40 Fantasie Broeken 3.00, 2.50, 1.90, 7Q Manchester Broeken zeer sterk 2.75 Jongenspakkan prima stoffen 6-8 jaar 4.00, 3 5Q 9-12 jaar 7.00, 4 QQ alle maten vanaf f <4.50 voor degelijke kwaliteit 10.50. 13.50 Heden Zaterdag begint onze groote Zomer-opruiming, welke een schitte rende gelegenheid is voor U om Eng. Hemden, Dassen, Boorden, Sok ken, Hoed enz. te vernieuwen. Wij zien zoo vaak Hoeden of Petten dra gen die beslist afgelegd moesten worden. „Het zit er niet aan" zegt men zoo gauw en toch zult U ons gelijk geven, wanneer wij U zeggen, dat U het niet zoo nauw neemt. Be denk wel dat anderen het veel gauwer gezien hebben, maar ze zeggen 't U niet. Kijk uw modeartikelen eens na en als wij U zeggen wat U reeds voor f 2.bij ons koopt, zult U zien dat U beslist iets noodig hebt, en dat de prijs geen bezwaar meer is. Eng. Hemd met boord f 1.50 Das f 0.55 Bretels f 0.60 Sokken f 0.35 f 3.00 GEBR. JEUKEN

Peel en Maas | 1933 | | pagina 10