Provinciaal Nieuws 3lJ Doorzittep pUROt Hoofdpij*., léiespifti' tttijtthtodi's Voeder Gemengde Berichten Daar hebben we het Zwitsersche volk. Dat heeft dezer dagen beslist over de voorgestelde salariskorting met 7l/i pCt. van het landspersoneel en het heeft die korting met een meer derheid van ruim honderdduizend stemmen afgewezen. In Zwitserland kan dat, omdat daar het volksreferen dum wettelijk is ingesteld en geregeld. De Zwitsprsche Bondsraad (Tweede Kamer) had die korting met alle stemmen der burgelijke partijen voor, aangenomen. Omdat zulks natuurlijk noodig was in den huidigen toestand en de begrooting sluitend moet wor den gemaakt, daar anders het alge meen belang zou worden geschaad. Door inflatie en een floancieele ont wrichting van het maatschappelijk leven. De meerderheid van den Bonds raad was gekozen door een meerder heid van het volk, maar toen dat zelfde volk. over het kortingsvoor- stel werd gehoord, verklaarde het zich tegen. Uit goedigheid, op zich een schoone deugd. De meerderheid des volks heeft haar inkomsten met veel méér dan 7i/t pCt. zien dalen, maar het wilde niet, dat ook haar eigen ambtenaren iets zou worden gekort. Dan betaald het liever uit haar ver minderde inkomsten wat méér belas ting I 't Komt ons meer sentimenteel voor dan verstandig, maar zoo is het volk nu eenmaal. Nu zou men kunnen beweren, dat een staat niet kan worden bestuurd met sentimentaliteit en dat het der halve in het algemeenbelang, dus ook in het belang van „het volk", kbeter zou wezen om de mogelijkheid tot het houden van een volksreferendum maar weer af te schaffen, maar dat gaat niet. Het is „reactionair" om democratische volksrechten af te schaf fen en reactionair beteekent zooveel als „politiek misdadig". Het volk als massa is een aardig iets, en vooral een eigenaardig iets. Het volk b.v. heeft het algemeen kiesrecht begeerd, maar een aantal politieke leiders ons altijd hebben ver zekerd, maar het volk blijkt niet te kunnen stemmen. We hebben er on langs heel zwaarwichtige artikelen over gelezen in enkele groote bla den. Bij elke verkiezing en ook weer bij de jongste worden vele tien duizenden stemmen anders uitgebracht, zoo £wordt algemeen aangenomen, dan de bedoeliing was. Tienduizen den kiezers kunnen de eenvoudige techniek van het stemmen maar niet snappen. Ze maken b.v. met zorg het vakje achter, in plaats van voor. den naam van hun uitverkorene rood en stoppen zich zelf daarmee een zwarten kater,in de handen, terwijl ze zich een witte poes bedoelden aan te schaffeD, Of omgekeerd, Vele poliek-geleerden verzuchten over dat alles in wanhoop en be denken de vreemdste stelsels om het den kiezers maar gemakkelijker te maken. Een knap ambtenaar meende een oplossing gevonden te hebben. Laat de kiezers geen vakje rood maken, adviseerde hij, maar eenvoudig het cijfer doen neerschrijven van lijst eD persoon zijner keuze. B.v. lijst II, nummer 13. Tegen dat denkbeeld werd een berg van bezwaren gesteld. Wist deze ambtenaar dan niet, zoo was de algemeene vraag, dat tienduizen den kiezers niet in staat zijn onbe twistbaar duidelijke cijfers te schrijven Wat een geredekavel zou dat worden in de,'stembureaux, als, de een uit een cijfer 13 las, een ander 18, een derde 15, terwijl een vierde het stembiljet onderste boven houdend niet anders dan 51 meende te kunnen lezen. Meen niet, waarde lezer en kiezer, dat we spotten. Over zulke kwesties wordt op het oogenblik heel ernstig in de pers gepolemiseerd. De kiezers, die niet in staat zijn om het vakje voor den naam van den candidaat hunner keuze uit te vinden en dan rood te maken, noch een leesbaar cijfer op een papiertje te krabbelen, die hebben toch in vloed bij de bepaling, door wie en hoe we moeten worden geregeerd. Aan wordt het „oordeel'' gelaten over een regeeringsprogram, over moeilijke budget-kwesties, over heel bet wezen der staatkunde. Dan maar het fascisme, de autori taire staatsidée Onzin; we voelen ondanks alles veel voor de demo cratische volksrechten. De volkswil behnort echter niet de eenige basis voor het staatsbestuur te zijn. Er moet in den staat een kundig ge- zagsapperaat wezen, dat onder een voortdurend betasten van den volks wil een regeering voert, welke het volk dient en zoo noodig tegen zich zelf beschermt. VENRAY. 3 Juni 1933. De zeventien verbalen op de Venraysehe veemarkt. Op de veemarkt te Venray werd tegen een zeventiental veehouders procesverbaal opgemaakt, omdat zij vee hadden aangevoerd, dat met runderhorsel besmet was. Nu waren deze zeventien boeren zoo slim ge weest om hun dieren buiten de om- heioing op het marktterrein te houden, zoodat zij huns inziens althans geen besmet vee op de merkt hadden de gezien, antwoordde het jonge meisje nauwelijks hoorbaar. Toen verliet zij met wankelende schre den hel vertrek. Wordt vervolgd gebracht en zich dus ook niet aan eenige overtreding hadden schuldig gemaakt. Maar hun juridische kennis be droog hen in zooverre, dat zij alle zeventien voor den Venloschen kan tonrechter moesten verschijnen om zich over hun zieke diertjes te ver antwoorden. Op de zitting was verder aanwe zig de deskundige dr. Sala, veearts te Venray, die een uiteenzetting gaf van den aard der ziekte en tevens de veronderstelling uitsprak, dat de veehandelaren te goeder trouw ge handeld hadden. Maar de heele kwestie had een dieperen ondergrond. Om de be strijding van de bedoelde veeziekte actief ter hand te nemen werd eenlgen tijd geleden een vereeniglng opgericht die o.m. aan de besturen van de verschillende gemeenten, waarin ge regeld veemarkten worden gehouden een verzoek richtte om een verbod in het leven te roepen voor het aanvoeren van met runderhorsel be smet vee. De raad van Venray ging hierop in, met het gevolg, dat alle besmet vee nadien angstvallig ge weerd werd. Het resultaat hiervan was echter geheel anders, dan het gemeente bestuur van die plaats zich had voorgesteld. Het bleek namelijk, dat men in alle andere betrokken plaat sen een dergelijk besluit in het be lang van 'n goeden veestapel niet had willen nemen. Zoodat aldus verklaarde burgemeester van de Loo op de rechtszitting op de Ven raysche markt hoe langer hoe minder vee werd aangevoerd met andere woorden, dat we onze markt „kapot' maakten. De raad heeft zijn besluit toen herroepen en in de toekomst mag weer besmet vee op het markt terrein aanwezig zijn. Maai de zeventien veehandelaren waren vóór het tot stand komen van de opheffing van bet verbod reeds met hun zieke runderen op de Venraysehe markt verschenen derhalve door de politie geverbali seerd. Nu de bepaling intusschen echter door den raad reeds ingetrokken was, kon de ambtenaar van het O. M. gsen straf meer eischen, wes halve vrijspraak volgde. CIRCUS YAN BEVER TE VENRAY. De voorspelling van „Peel en Maas' dat de bezoekers van het gunstig bekende en sympathieke Circus van Bever geen spijt zouden hebben van hun bezoek, is geheel uitgekomen. Er was in Venray maar één roep over de schitterende prestaties van dit nette, propere en fatsoenlijke Nederlandsche Circus. Het rijke programma, dat wij in onze vorige editie aankondigden als goed-ouderwetsch, doch nu ook tevens heel-modern mogen noemen, werd telkens zonder hinderlijke en vervelend lange pauzen afgewerkt, terwijl bij de diverse gastvoorstel- lingen en het matinee gezorgd was voor eene opvoedkundige beperking en prettige variatie, welke door allen werden geapprecieerd. Het zou ons te ver voeren, als wij over elk der 24 punten van het programma in bijzonderheden wilden treden, of onze voorkeur te kennen gaven voor de eene categorie boven de andere. Over smaak valt niet te redetwisten, maar indien wij zeggen, dat na de dressuur van den heer en mevrouw van Bever, en die van Jocky met Roedy, Merry and Jef, de vallende man, wiens behendig- en lenigheid buitengewoon waren, alsook The Misley-Acrobaten en The Alde- mira Mondain Cyclistes, afgewisseld door uitstekende clowns, de lieve- lmgnummers waren van het Venray sehe publiek, gelooven wij niet te zeer mis te tasten. Waar groote Circusdirecteuren het nummer van de leeuwengroep reeds hemd-hoog prezen, kunnen wij niet beter doen dan hartgrondig met die verdiende lof in te stemmen, en den moed te bewonderen van den onverschrokken temmei. Ook over de honden- en apen dressuur was de Venraysehe jeugd zeer tevreden, hetwelk bleek uit het luid-opklaterend applaus bij het Matinee. Wanneer we nu ook nog het uitstekend trapezewerk van Mej. Fanny en The Buntinx Travail sur Piëdestal hoogelijk prijzen, be merken wij zelf, hoe we feitelijk over alle programma-nummers gelijkelijk de loftrompet gestoken hebben. Béter en méér-verdiend compliment kan o.i. aan dit kleine, maar fijne Nederlandsche Circus niet gemaakt worden 1 Dat naast humor ook ge dacht was aan hooge en edele kunst, bewees nummer 20, Les Four Blansch, pose plastiek van aangrijpende schoonheid. Circus van Bever moge nog een extra pluimpje in ontvangst nemen voor de prompte bereidwilligheid, waarmede zijn Directeur aanstonds tegemoet kwam aan den wenscb van eenige bezoekers, om bij een enkel nummertje slechts te willen zorgen voor ietwat kiescher bekleeding van drie acrobaten. Ook diens christelijke geste van naastenliefde, om de arme wees- en voogdijkinderen van het St. Joseph- gesticht gratis het Matinee te laten bijwonen, alsmede ze zonder eenige vergoeding de Stallen en Menagerie te laten bezichtigen, liet duidelijk uitkomen, dat dit vaderlandsch circus zich niet als hoofddoel stelt: het maken van geld, doch alléén het demonstreeren der verhevenheid van den mensch boven het dier, en de kracht en schoonheid, waarmede én het menschelijke, èn het dierlijke lichaam door den Schepper begiftigd zijn. Van harte, tot weerziens 1 Bouwvergunningen. Ingevolge de bouwverordening dezer gemeente, werd vergunning ver leend aan P. J. Th. A. Theuws tot het bou wen van een woonhuis aan den Lange weg aan G. Trommar tot het op bouwen van zijn afgebrand woonhuis aan den Stationsweg aan Th. J. van Kessel, tot het opbouwen van zijn afgebrand woonhuis aan het Venraysch Broek. Inderdaad 1 Er bestaat geen beter middel tegen slechte spijsvertering en verstopping, Zacht werkend. 0.65 per flacon. OPENLUCHTTHEATER 0VERL00N. „Christus verworpen." „Zij hebben Mij als hunnen Koning verworpen." Na de algemeene beschouwing welke reeds van het openluchtspel „Christus Verworpen" gegeven willen we thans hier den korten in houd der bedrijven onderling weer geven. Behandelt dit openluchtspel de telken jare in onze H. Kerk terugkeerende Lijdenshistorie en is het daarom in zijn algemeene strek king een ieder bekend, de diverse onderdeelen nochthans maken een Dadere toelichting gewenscht. En ongetwijfeld zullen degenen die dit stuk wenschen te gaan zien, een toelichting, welke het volgen van het openluchtspel gemakkelijker maakt, op prijs stellen. Het openluchtspel is verdeeld in 3 bedrijven, welke elkaar chronologisch opvolgen. Bijgevolg geen afzonder lijke episodes uit het Lijden Onzes Heeren. Het geheel is zoo ingedeeld dat ieder bedrijf, het een al rijker aan handelingen dan het andere, zonder al te lange monologen, ons duidelijk en aanschouwelijk voor oogen stelt, hetgeen de Profeten aangaande het Lijden van den Mes sias hebben voorzegd. Eerste bedrijf. „Zij spraken tegen Mij met valsche tong, Zij omringden Mij met woorden van haat",.. Nog vóór zonsopgang is de Hooge Raad, het Sanhedrin, bijeengeroepen om te beslissen over het lot van Christus, die 's nachts is gevangen genomen. Volgt de gerechtszitting, waarin de sluwe Kaiphas met wel gekozen woorden de vergaderden, nog onkundig van hetgeen is voor gevallen, op de hoogte brengt van den toestand. Met fijn berekende sluwheid weten de Hoogepriesters de Sanhedrieten te overtuigen van de noodzakelijkheid van Christus' dood. Christus wordt voorgebracht, terwijl niet minder dan 7 getuigen hun valsche getuigenis komen afleg gen. Met de schokkende wanhoops scène van Judas eindigt dit bedrijf. Met akelig verdwaasd gelaat, zijn wanhoop niet meer meester, voor de laatste maal zijn woede koelend op de Schriftgeleerden, vlucht hij naar het Cedrondal. Deze door den schrijver uitstekend uitgebeelde figuur is wel een der glansrollen. Tweede bedrijf. „Mijn Koninkrijk is niet van deze wereld." Het tooneel stelt voor de Antonia- burcht te Jeruzalem, met verblijf van Pilatus en diens Officieren. Nadat zijn Officieren verslag hebben uitge bracht over den onrustbarenden toe stand in de stad, verschijnt Kaiphas met de zijnen om het door hen uit gesproken vonnis door Pilatus te laten bekrachtigen. Pilatus, de heiden, weigert, doch moet ten deele zwich ten voor de geslepen diplomatie eens Hoogepriesters; ook de smeekbeden van zijne vrouw Claudia Procula hebben geen resultaat. Dit bedrijf eindigt met de vrijlating van Bat Abbas, terwijl Christus wordt weg gevoerd ter geeseling. Derde bedrijf. „Pilatus echter ziende, dat hij niets vorderde, doch dat er veeleer oproer ontstond, gaf Jezus over om gekrui sigd te worden." Pilatus, nog steeds weifelend, en die om zijn slappe houding thans de verwijten moet^aanhooren van zijne vrouw, raadpleegt ten einde raad zijn officieren. Wanneer een bode komt melden, dat de toestand in de stad onhoudbaar is geworden, hoort men reeds het gepeupel met den gegeesel- den Christus in hun midden naderen. Pilatus zal echter nog een laatste verzoening beproeven, doch deze poging stuit af op de onverbiddelijke hoogepriesters die met het opgezweep te volk zijn dood eischen. De wan hoop nabij, thans geheel een willoos werktuig in de hand der Hooge priesters, en ziende dat het oproer steeds heviger werd. spreekt Pilatus het doodvonnis uit. Een kwestie over het kruisopschrift met den Hooge- priester stelt hem echter in staat zijn opgekropte haat te koelen in de grofste verwenschingen en zoo zijn laatsten triomf uit te spelen. Terwijl men de bazuin het teeken hoort geven voor het vertrek van den stoet naar Calvarië en het gejoel van het gepeupel eindigt het laatste bedrijf. Het Noord-Limburgscli en Noord- Brabantscli Scliuttersconcours Met een optocht door het dorp onder de tonen van de muziek van „De Vriendenkring" te Well werd Zondag het schuttersfeest ingezet. Bij aankomst op het schietterrein sprak de voorzitter het welkomst woord, waarbij hij hoopte, dat de schuttersvriendschapband tusschen Noord Limburg en Noord-Brabant nog hechter zou worden door trouwe samenwerking, waarna de secretaris de regeling voorlas en de kamp be gon. De uitslag is als volgt Wisslbeker Voor den wisselbeker werden door N. L. en N. B. 100 schoten gelost, waarvan N. B. 85 en N. L. 84 geldige punten. Met 1 punt meerderheid ging de beker weer naar N. B. Extra aanbieding le prijs St. Petrus, Bergen, 2e en 3e Oranje Agatha, 4e Juliana, Oeffeit, 5e St. Hubertus, St. Hubert, 6e Prins Hen drik, Afferden, 7e Wilhelmina, Siebengewald, 8e De Heibloem, Ottersum. Kampioen le prijs H. Kersten, Siebengewald, 2e Chr. Ooms, St. Agatha, 3e G Cornelissen, Affer den, 4e J. Janssen, St. Agatha, 5e P. Linders, St. Hubert. Tromslaan. Marschle prijs H. Lenssen, Sevenum, 2e J. v. d. Kerk hof, Deurne. Roffelen le prijs W. Heuren, Well, 2e H. Lenssen, Sevenum. Kampioen le prijs Wilhelmina, Siebengewald, 2e Prins Hendrik, Haps, 3e St. Hubertus, St. Hubert. 4e O. L. Vr. Gilde, Holthees, 5e St. Barbara, St. Hubert, 6e Wilhelmina, Afferden, 7e Prins Hendrik. Afferden, 8e Oranje Agatha, St. Agatha, 9e St. Petrus. Bergen, 10e De Heibloem, Ottersum. Wegens het slechte weer kon het koningskruis niet door punten worden toegekend, zoodat bij loting het kruis ten deel viel aan N. B. Even eens werden de personeele prijzen niet verschoten in verband met den aanhoudenden regen, zoodat het betaalde bedrag voor deelname weer werd terugbetaald. Drama uit den grcnsoorlog. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich te Ottersum nabij Gennep een drama afgespeeld, dat aan een douane-beambte het leven kostte. Nabij het klooster Maria-Roepaan te Ottersum stond Zaterdagnacht de commies H. de Man op dienst- surveillance, toen uit de richting der grens een personen-auto naderde, die aan het stopsein van den commies gevolg gaf. Onmiddellijk achter dezen personen wagen naderde uit dezelfde richting een vrachtauto. Ook aan den bestuurder van den vrachtauto werd bevel tot stoppen gegeven, waartoe de commissies zich op het middengedeelte van den weg had geplaatst. Aanvankelijk ver minderde de vrachtauto vaart, doch juist toen hij enkele meters van den beambte verwijderd was, gaf de chauffeur vol gas. De commies die niet meer kon uitwijken, poogde zich nog te redden door een sprong tegen den radiateur van den wagen. Met de voeten sprong hij op het num merbord en trachtte zich met de handen aan den radiateur-dop vast te houden. De nummerplaat brak echter onder zijn voeten af, de beambte kwam te vallen en de vrachtauto reeds over hem heen. Zwaar gewond werd het slachtoffer, dat een bekkenfrac tuur had opgeloopen en wiens borst kas was ingedrukt, op last der ont boden geneesheeren naar het zieken huis te Gennep overgebracht, waar hij kort nadien aan de bekomen verwondingen is overhïdeD. De Amsterdamsche politie arres teerde Dinsdag den chauffeur van de Kr., uit Nijmegen, wiens opsporing door de marechaussee uit Ottersum werd verzocht in verband met het feit, dat hij Zaterdagavond aldaar den kommies de Man zou hebben doodgereden in plaats van aan diens stopseinen gehoor te geven. De Bossche politie had verschil lende aanwijzingen gekregen, welke erop duiden, dat de vermoedelijke dader de wijk naar Amsterdam had genomen. Daar is hij dan ook door de recherche gearresteerd. Zijn voorgeleiding te 's-Hertogenbosch is Dinsdag geschied. Laffe overval te Yenlo. In den nacht van 21 op 22 Mei jl. was een drietal personen uit Tegelen, die reeds jaren lang een veete hadden met den 82-jarigen A. Sch. uit Venlo naar diens woning gekomen met de bedoeling met Sch. af te rekenen. Sch. woont in bijzijn schoonzoon aan de Bartelsplaats te Venlo. Daar de schoonzoon en diens vrouw in het late avonduur met Stukloopen^>-, Zonnebrand Doos 30 en 60. Tube 80 ct Bij Apofh. en Drogisteo. jol 372-10 bedaart spoedig met een Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist 140-8 paling venten, was de oude man alleen met zijn kleinkinderen thuis. Het drietal vond de woning gesloten en begon toen dusdanig kabaal te maken, dat Sch. uit het venster kwam zien, wat er eigenlijk gaande was. Toen de oude man bemerkte, dat men hem zocht, waarschuwde hij zijn buurman, die poogde de zaak met het vechtlustige drietal te sussen Dit scheen te lukken, want spoedig werd het in de buurt rustig. Sch. denkende dat zijn belagers vertrokken waren, ging naar beneden om te zien of er niets aan de woning vernield was. Op het oogenblik, dat hij de voor deur opende, drongen de drie perso nen, die zich schuil gehouden had den, het huis binnen en mishandelden den ouden man op gruwzame wijze. Een der aanvallers sloeg Sch. met een zwaren keisteen op het hoofd, tengevolge waarvan de oude man bewusteloos neerviel Badend in zijn bloed lieten zij den gewonde liggen en vluchtten weg. De schoonzoon vond bij zijn thuiskomst den mis handelde in het trapportaal der woning hij waarschuwde onmiddel lijk de politie, welke de zaak in onderzoek nam. Bij het verhoor van Sch. gaf deze op mishandeld te zijn door Th. M., H. V. en M. D.. allen uit Tegelen afkomstig. De man, die den slag met den steen moet hebben toegebracht, zou volgens het slachtoffer Th. M. moeten zijn. De toestand van den gewonde is in den loop der week dusdanig ver ergerd, dat op verzoek der politie de dokter gewaarschuwd werd. Vol gens den geneesheer heeft Sch. ver moedelijk tengevolge van den slag met den keisteen een ernstige her senschudding opgeloopen. Dinsdag is de mishandelde Sch. overleden. Het lijk is door de politie in beslag genomen. Sinokkeldrama langs de grens. Men meldt uit Venlo: In den nacht van Maandag op Dinsdag is het den Duitschen douane beambten uit Keulen gelukt den be kenden 26-jarigen groot-smckkelaai O. uit München-Gladbach te arres teeren. O. staat in de geheele grensstreek bekend als een woest en onvervaard smokkelaar. Ondanks het feit, dat hij reeds verscheidene malen door de douanebeambten werd gearresteerd gelukte het hem steeds weer uit te breken of te ontvluchten. Zijn ge pantserde smokkelauto „der Blaue Vogel", die door de douane-beambten zoozeer gezocht is, is nog nimmer in hun handen gevallen en geniet in het grensgebied een sprookjesachtige reputatie. Ook Maandagnacht bij zijn arrestatie bleef de beruchte wagen buiten gevaar. Maandagnacht reed O. vanuit een Noord-Limburgsch grenspiaatsje met een Nederlandschen wagen in de richting van de grens. De Duitsche beambten, die schijnbaar van zijn komst op de hoogte waren gebracht hielden aan de grens met eenige motorrijwielen en auto's de wacht. Meerdere spijkerplanken had men op den weg neergelegd en toen men tegen de morgenuren den zwaren motor hoorde komen aansnorren stond alles klaar om den beruchten smokkelaar aan te houden, of te achtervolgen. O. stoof met een ontzettende vaart vco.bij. De spijkerplanken werden door een soort van grijparmen voor de banden weggeslingerd. De schoten op de auto gelost ketsten op het pantser af. Ondanks het feit. dat de motor rijders herhaaldelijk tot zeer dicht achter den wagen konden naderen, had de achtervolging geen resultaat tot plotseling op een bocht van den weg'de auto slipte en langs .eenige boomen scheerde en beschadigd op den weg kwam te staan. Onmiddellijk sprong de smokkelaar uit den wagen en zocht dekking in de struiken langs dan weg. Hier werd hij door de beambten spoedig in bewusteloozen toestand gevonden. O. was ernstig aan het hoofd ge wond en werd naar het ziekenhuis te Keulen overgebracht. In de auto werd een groote hoe veelheid tabak gevonden. Een der weggeslingerde spijkerplanken had een der douane beambten in het ge zicht getroffen. Ook deze moest naar het Ziekenhuis worden getranspor teerd. Wanneer O. van zijn ernstige wonden zal herstellen zal hij zich voor 'n tiental smokkelaffaires te verantwoorden hebben, wanneer het hem tenminste niet gelukt voor dien tijd weer te ontvluchten. Dood in den trein aangetroffen. Dinsdagavond is op het Stations- emplacement te Maastricht de heer C. L. G. Oudkerk uit Amsterdam dood in den trein aangetroffen. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis Calvariënberg te Maas tricht overgebracht. Doodelyk ongeluk op een onbewaakten overweg. Dinsdagavond is nabij Teteringen een motorongeluk gebeurd met doo- delijken afloop. De militaire politieman Velthuizen uit Amsterdam is bij den onbewaak ten overweg nabij Teteringen tegen den in volle vaart voorbijgaanden trein gereden en op slag gedood. Duitsche meisjes die inbreken. De politie le Heeilen heeft Zater dag aangehouden twee ongeveer 20 jarige dienstboden, die bij den winkelier S aan de Akerstraat te Kerkrade diefstal met braak hadden gepleegd door middel van inklimming Een harer was tot voor korten tijd bij S. in betrekking. Beide meisjes waren ter beschikking gesteld van den voogdijraad. Ook werd in arrest gesteld een chauffeur wegens heling. Een gedeelte der ontvreemde som geld, 40 gulden, benevens dames- taschjes en colliers werden in beslag genomen. Het drietal wordt ter be schikking gesteld van de justitie. Cooperutieve Centrale Boeren leenbank. Maandag bad in den R..K. Volks bond te Eindhoven de algemeene vergadering plaats van de Coop. Centr. Boerenleenbank. De voorzitter, mr. Aquarius, heette allen welkom. De voorzitter van het bestuur, de heer Fleskens, hield een rede over hetgeen de Regeering reeds voor de boeren heeft gedaan en wat er nog gedaan moet worden. Den Duitschen import moeten wij bestrijden, als Duitschland zijn invoerpolitiek niet wijzigt. De fioancieele politiek der bank blijkt juist geweest te zijn; een ge zonde liquiditeit moet men'blijven nastreven, terwijl de plaatselijke banken voor de soliditeit harer uit- keeringen moeten waken. Tenslotte besprak spreker de balans van winst- en verliesrekening, waar over hij zijn tevredenheid uittz. Met een herinnering aan den heer Smeets sloot spreker zijn uitvoerige rede. De balans, verlies- en winstreke ning over 1932 met voorstel tot winstverdeeliog werden goedgekeurd. Het beschikbaar gedeelte der winst is bestemd voor den Kath. Nederlandschen Boeren-en Tuinders- bond. De rekening en verantwoording van het Onderling Waarborgfonds werd goedgekeurd. Tot bestuurslid werd herkozen de heer A N. Fleskens, te Geldrop. Tot leden 'van den Raad van Toezicht werden herkozen de heeren mr. Tb. J. H. Aquarias te Haelen, A. Smits te Reek en J. W. Smit te Wicbmond. Tot lid van de commissie van advies werd gekozen de heer P. J. van Haasteren te Tilburg. Door het overlijden van den heer Jacq. Smeets te Heijtbuisen is een tweede vacature ontstaan in de com missie van advies. Gekozen werd de heer F. A. L. M. Damen, Geleen. Daarna werd door mr. Dubois, directeur der bank een inleiding ge houden over het onderwerp: „Door welke beginselen moeten onze plaat selijke beheerders zich in deze tijden laten leiden bij de beoordeeling van voorschotten en credieten?" Luchtlyn Groningen- Amsterdam v v. Met ingang van 1 Juni a.s. wordt de luchtdienst tusschen Groningen en Amsterdam door de K. L. M. in exploitatie genomen. De dienstregeling voorziet in een ochtend- en in een middagdienst iu elke richting. Botsing tussclien twee auto's. Te Veghel heeft een auto-botsing plaats gehad tusschen een vracht auto en de luxe-auto van den heer v. O., uit Valkenswaard. In deze auto was ook de verloofde van den heer v. O. gezeten. Deze dame liep ernstige hoofdwonden op en werd ter plaatse van het H. Oliesel voor zien. Na verbonden te zijn, is zij naar het R. K. Gasthuis overgebracht. Ook de heer v. O., die een knie- kwetsuur bekwam is in het Gasthuis opgenomen. Laat je scheren, etc. Charles Edison, zoon en opvolger van Thomas Edison, liet onlangs aan de muren van het Edison labo ratorium de volgende proclamatie tot zijn personeel aanplakken „President Roosevelt heeft het zijne gedaan, doet gij nu het uwe. Koop iets, onverschillig wat en onverschil lig waar, laat je keuken verven, ver stuur een telegram, laat je scheren, geef een feestje, koop een auto, betaal een rekening, huur een zomer huisje, bouw een huis, maak een reis, zing een liedje of trouw. Het doet er Diet toe, wat ge doet, maar doe wat. Breng de zaak en het geld aan het rollen en maak een eind aan de malaise I" Een Anierikaansche jongen. Een schooljongen te Fond du Lac in den staat Wisconsin werd door zijn onderwijzer herhaaldelijk onder handen genomen wegens de verfoei lijke gewoonte van kauwgummi kauwen. De onderwijzer wees er telkens op, dat genieters van kauw gummi zwakkelingen waren en het nooit ver zouden brengen. Toevallig las de jongen in de krant, dat de nieuwe algemeene post directeur der Vereenigd-» Staten, James Farley, ook een liefhebber was van kauwgummi. En hij schreef dezen een brief met de vraag, wat hij van kauwgummi dacht. Mr. Farley antwoordde niet te weten, dat kaïm loopbaan gehoh; had hem naa kwaad gedaan. En toen de oij over kauwguoej jongen tot groari de klas den va voor. De onderwijal geconcludeerd, m groot gummiksjs een goed dirtgj posterijen, maaule van de jeugd. Ingekomen^ peo van 196 INGEKOMEN M. H. J. Bai d van Eindhoven M. J. A. Co, van Olrschot A. v.d. Lest.Yf van Gennep A. P. Creemtn: trum C 51 vanhe A. Ch. A. Jk.fc Beugen H. L. Hermkid! van Sevenum R. G. H. iz.l Horst J. A. Janssenstl H 15a van Brrer G. J. W. Mee Hoenderstraat I A. J. Scherejl van Walsum A. G. Micheen Grubbenvorst M. H. v. (de landbMerselc/ A. K. W./o Patersstraat 181e W. Tacken tfn Castenray G 2H J. P. Smulden P. W. H. vk. idem van idem J. H. M. Bc ic M 76 van Bet W. Brands, Sn Meerlo M M. J. en Langstr. 33 vasb M. C. Deniiidt 24 van Heerlei C. W. Deniidi M 22a van Vfce L. G. Dirkstkr K 83 van Pos G. Driessenstl heescheweg 4ïe< H. H. Elbems M 82 van Ma. M. Th. Franct seDiusstraat 2(Ma L. M. Franiiei van Maashees P. Franssenbo Maashees R. W. Fradiei van Maashees W. J. v. (ve! Merselo M 7>eu J. W. A. ftbc L 3 van Maa< J. W. B. :n, Groote Straati I P. J. Joostur, I 22 van Horst W. C. d(W, Smakt B 16 uns G. M. Muld L 10 van Broekl P. A. Peien K 84 van Ma A. v. Roosliei van Bakel P. Verhoeven: H 40 van Bal H. J. Verddei Horst J. H. de Wm< van Gennep M. E. A. vrt, loonscheweg VERTROKK E. M. H)oI naar Grubbem 2 M. Clemen^ai G. J. H. iec Tegelen, Gelttear L. P. J. te, naar Bergen G. J. G. Rfcei Vierlingsbeek O. Ch. Miden! Blerick P. A. H. fo d Sevenum D 1 H. Th. Aïst Horst A. M. Jansjflei meer, Spoorsti J. W. Thoflst Meerlo M- v. d. Hlier Weeze F. G. Keldn, i P. H. De»dfc beek A 155 M. W. ten, Vierllngsbeek J. H. M. 2.1 megen Joh. Vat H. H. Man»., bree Baarlo 1; A. C. Roph Gem J. v. d. Aktns Bakel Rips D J. Voesten t naar Maasheeooi P. H. Kuypstl idem W. M. J. u, naar idem B 1 C. Vennue, itei len Th. M. J. Idi Maashees* Ov

Peel en Maas | 1933 | | pagina 8