Fesfc b P, partij te Gemengde Berichten Districts^ Thijs Nelip< Danliui H. V, H. lis opn 25c BEZOEI ie Hor Enfrée if Saneering Bloeinbollenbeclryf. De Burgemeester van Venray vestigt de aandacht van kweekers van hyacinten, tulpen en narcissen op de verplichtingen voor hen ver bonden aan de registratie van bloem bollen, welke op de formulieren ver meld staan, die aan degenen, die zich als kweekers hebben opgegeven, zullen, worden toegezonden. Degenen, die geen opgave hebben gedaan, dat zij kweeker van bloem bollen zijn, kunnen alsnog deze for mulieren ontvangen bij den Heer Jan Wijnhoven, hoofd der Landbouw school te Venray, Stationsweg 35 vanaf Maandag tot en met Vrijdag, Men zij gewaarschuwd, dat het achterwege laten van opgave als kweeker of het verstrekken van onjuiste of van misleidende gegevens tot gevolg kunnen hebben inhouding van teeltbewijzen of weigering van uitvoerconcenten, ongeacht nader te bepalen straffen als op te leggen boete enz. Venray, 1 Juni 1933. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. GEVONDEN Een damesrijwiel en een rijwielplaatje. Inlichtingen Marechausseekazerne. Hij of zij die bij vergissing op 25 Mei j.l. bij Verheijen te Oostrum een anders damesrijwiel heeft medegenomen, wordt verzocht dit spoedig te melden bij de ge meentepolitie. Kom er mee bii ons, met Uw OUD GOUD! Wij betalen U DE HOOGSTE WAARDE H. CAMPS, Horlogerie Groote Straat Venray Donderdagmorgen omstreeks half zeven is brand uitgebroken in de boerderij van Martens aan de Landweerd alhier. Het oude gebouw met stalling dagteekenend uit de zeventiende eeuw, werd geheel door het vuur vernield. De schuur bleef gespaard. Het vee en de inboedel werd nog tijdig gered. Verzekering dekt de schade. A.s. Dinsdag zal het Bureau van de T. B. C gevestigd in de Patersstraat, geen zitdag houden. Handboogsport. Donderdag 25 Mei had te Yssel- steyn het Bondsconcours plaats, uitgeschreven door den Handboog- schuttersbond De Vriendschap. Daar het ongeveer den gehetkn middag regende, werd er minder goed geschoten. Eerste zestallen 1 St. Joris. Leunen, 176; 2 Ons Genoegen, Ysselsteyn, 171; 3 De Eendracht, Veulen, 156; 4 St. Hu bertus, Merselo, 155; 5 De Bata vieren, Castenray, 144; 6 Diana. Ven ray. 140; 7 St. Anna, Venray, 136; 8 St. Oda, Venray, 133: 9 St. An- tonius, Halfweg, 123; 10 H. Maria, Oostrum, 102. Tweede zestallen: 1 Diana. Venray, 138; 2 St. An- tonius, Halfweg, 119; 3 Ons Genoe gen, Ysselsteyn. 114; 4 De Batavie'en Castenray; 5 St. Hubertus, Merselo. 107; 6 St. Joris, Leunen, 104; 7 De Eendracht, Veulen. 98; 8 St. Oda, Venray 89; 9 St. Anna. Venray 86. Personeele baan 1 H. Martens, Veulen 23 punten; 2 K. Hendriks, Venray, 4 rozen; 3 P. Wijnhoven. Venray. 5 vieren 4 H. Swinkels. Leunen, 4 drieën; 5 J. Derks, Venray, 4 tweeën; 6 M. Nabuurs, Veulen, 3 eenen* Kampioen le H. Arts; 2e J. Arts, Merselo. MERSELO. De Handboogsihut- terij „St. Hubertus" alhier, wist op het Nationaal Concours te Vianen bij Cuyk de volgende prijzen te be halen 2e prijs, prachtige lauwerkrans in klasse A; le prijs, prachtige beker en de Rozenprljs in klasse B, benevens de prijs voor het verstkomend gezel schap. Een mooi begin in dit seizoen 1 HORST Op 31 Mei was het 75 jaar geleden, dat hier de H. Familie werd opgericht. HOLTHEES. Op het Zondag gehouden schuttersconcours te Well behaalde onze schutterij den -le korpsprijs met 11 punten, (max. 12 punten). Wegens het Festival te Over- 'oon zal nu niet Maandag (Tweede Pinksterdag), doch Dinsdag het jaar lijks koningschieten plaats hebben van O. L. Vr.-Gilde. OVERLOON. De alhier gehou den bloempjesverkoop ten bate der T.B.C., bracht ruim f 20 op. Op de beide Pinksterdagen zal alhier wederom een Missieten toonstelling plaats hebben, uitgaande van de Missienaaikring. Alhier werd dezer dagen een reebok gezien in de buurt van café Loonen aan den Holtheesche weg Hij schijnt zich op te houden in de bosschen aan genoemde grintweg, de z.g. „Kleffen" Do 100.000 De hecren Ponjé en Koppel uit Bergen, die elk 1/10 lot in onze staatsloterij hadden, is een bedrag van f 100000 gevallen. 1 OOSTRUM. In de zaal van Linders alhier werd eene vergadering gehouden, welke bijeengeroepen was door den Zeer Eerw. Heer Rector. Deze heette allen welkom en zeide, dat hij blij was, dat er zoovelen waren opgekomen, ofschoon het zoo'n slecht weer was. De eerw. spreker zette met korte woorden uiteen, wat er omtrent de nieuwe kerk tot nu toe gebéurd was Al hadden de menschen tot nu toe niet veel gehoord, dat wilde niet zeggen, dat men stil gezeten had. Uit de vorige vergadering zouden de menschen zich wel herinneren en beter bewust zijn geworden, dat de kerk te klein is en dat men dus vroeg of laat toch iets zal moeten doen. Bovendien is het tegenwoor dig zeer goedkoop bouwen, zoodat men er ook daarom toe zou moeten besluiten. Maar... zonder geld kan dat niet, zegt spreker. Hij is de menschen afgeweest en hij heeft toezeggingen gekregen voor een zeer aanziet lijk bedrag; het ge meentesubsidie is uit de krant be kend. De eerwaarde spreker dankt de menschen van harte voor hun toezeggingen, eveneens het gemeente bestuur. Met dit bedrag tesamen kan de nieuwe kerk echter nog niet gebouwd worden, wil het tenminste fica-.cieel veilig gebeuren. En nu zoodoende niet aanstonds kan gebouwd worden ontslaat spr. de menschen van hun belofte en stelt hun voor een bouwfonds te stichten, een spaarpot, waaruit dan over eenigeu tijd de kerk gebouwd kan worden. Over dit bouwfonds werd na de pauze nog geruimen tijd beraadslaagd hetgeen er voornamelijk over liep, hoe men dit fonds het beste vormen zou. Daarna dankt spreker de aan wezigen en sluit deze geanimeerde vergadering met den christelijken groet GRIENDTSVEEN. Wegens over treding van artikel 247 wetboek van strafrecht is naar de strafgevangenis te Roermond overgebracht, de 63- jarige tuinier v. G. alhier. TIENRAY. Op het Solisten-* concours In het Zandt te Roermond mochten onderstaande dorpsgenooten de Davolgende prijzen verwerven Driessen in de afd. Uitmuntend heid 2e prijs met 101 pnt. M. Dries sen in le afd. 2e prijs met 96 pnt.; M. Rutten in de le afd. 2e prijs met 98 pnt.; Jos. Driessen in de 3e afd. le prijs met 130 punten. Internationale Paardenrennen te VENLO. Het programma van het openings- rennen op de keurige Venlosche Baan aan den Herungerberg ziet er als volgt uit 1 Internationale Openingsrennen 2 Intern. Sulky draven 2000 M. 3 Intern. Vlakrennen 2000 M. 4 Halfbloed-rennen Limb, paarden 1200 M. 5 Intern. Sulky-draven, 2800 M. 6 Intern. Vlakrennen, 2400 M. 7 Intern. Halfbloed Hindernis rennen, 1600 M. 8 Troostdraven voor Sulky's die in de vorige Sulky-draven geen prijs hebben gewounen, 1600 M. 9 Troost-Vlakrennen voor hen, die in de vorige Vlakrennen geen prijs hebben gewonnen, 1400 M. 10 Intern. Hindernisnemen, 3200 M f 20C0 aan geldprijzen werden voor de winnaars beschikbaar gesteld. De burgemeester van Venlo, Mr. B. Berger, zal de wedstrijden officieel openen. Het bestuur deelde ons mede, dat er thans reeds ongeveer 94 paarden van naam van de meest bekende renstalhouders hebben ingeschreven. Zie achterstaande advettentie. VENLO. Het architectenbureau Snellebrand en Eibink uit Amster- dan heeft in opdracht van de woning bouwvereniging „Samenwerking" te Venlo aanbesteed het bouwen van 25 woningen aan den Stalbergweg te Venlo. Laagste inschrijvers waren G. Baeten en Zonen te Venlo voor f 84.000. Naar verluidt zou de laagste in schrijving nog f 30.000 boven de begrooting gaan. Do noodlottige steenworp. Door de Justitie te Roermond is aan Dr. J. P. L. Hulst uit Leiden de gerechtelijke sectie opgedragen op het lijk van den Dinsdag tengevolge van een acht dagen geleden opge- loopen worp met een steen tegen het hoofd overleden 82-jarige A. Sch. te Venlo. De verdachte, Th. M. uit Tegelen, werd op last van den Officier van Justitie in zijn woning gearresteerd. Polsslagader doorgesneden. Terwijl de slagersleering Cl., te Venlo, Woensdagmiddag bezig was met het uitbeenen van vleesch, gleed hij over de vettig-gladde vloer uit en kwam te vallen. Het scherpe slagersmes, dal hij in de hand hield, drong hem in den arm en sneed den polsslagader door terwijl bij een diepe snede van c a. 20 c.M. lengte over den arm kreeg. Uitgeput door bet hevige bloed verlies werd Cl. naar het R. K Ziekenhuis te Venlo overgebracht, waar bloedtransfusie op hem werd toegepast. Ernstige val. Dinsdagnamiddag is de 58 jarige bouwvakarbeider Erkens uit Venlo in een in aanbouw zijnde woning aan de Kaldeokerkerweg aldaar van een ladder gevallen. E. werd ernstig aan het hoofd gewond en bekwam inwendige kneuzingen. Het slacht offer werd naar zijn woning overge bracht. Zijn toestand is, hoewel niet levensgevaarlijk, toch ernstig. Ernstige val. Woensdagmiddag is de 20-jarige electricien A. Appel uit Utrecht, terwijl hij werkzaam was aan een nieuwbouw te Venlo, vanaf een ver- bindingsbalk gevallen en in een be tonnen kelder gestort. Behalve een enkelfractuur heeft A. vermoedelijk nog een beschadiging van de rugwervelkolom opgeloopen. Hij werd naar het R.K. Zieken huis te Venlo overgebracht. Limb. Industrie-en Handelsbeurs. 12—20 Augustus. De R.K. Middenstandsvereeniging Venlo organiseert van 1220 Aug, een Limburgsche Industrie- en Han delsbeurs onder den naam van „Lin- hab." De tentoonstelling zal worden ge houden in tot dat doel speciaal ingerichte groote hallen, in bet centrum der stad. Teneinde zooveel mogelijk publiek te trekken, zullen meerdere attracties aan deze beurs verbonden worden. Niet alleen deze attracties, doch ook het voeren van een intense reclamecampagne stellen een buiten gewoon druk bezoek in het vooruit zicht. Op de eerste plaats moet de tentoonstelling zelve een aantrekkings kracht vormen voor Handel en Industrie uit geheel Limburg en niet het minst voor den consument. Duitsclie bycn naar Nedcrlandsche heidevelden. De bond van bijenhouders „Rech ter Maasoever" schrijft in de Msb. De bijenhouders en imkers langs den Peel- en Maaskant zien met groote bezorgdheid het dreigende gevaar tegemoet, dat de Duitsche imkers, zooals vorige jaren ook thans weer met volle karren en vracht auto's, gevuld met bijenkorven naar onze Noord-Limbargsche heidevelden komen, cm daar hunre bijen te laten neerstrijken. Op zich zelf zou deze gastvrijheid tegenover de Duitsche bijen geen enkel bezwaar opleveren, daar de inlandsche bijen toch niet alle honing uit de aanwezige heide bloemen kunnen puren, maar 't groote gevaar, dat dreigt zit in de zoo gevreesde bijenziekte, de „No sema apis" waarmede het meeren deel der Duitsche bijenvolken is aangetast. Het feit dat Duitsche bijenkorven in het geheel niet meer aan de markt komen en dat de Duitsche imkers bij voorkeur Hol- landsche korfzwermen vragen, is reeds een bewijs dat er iets niet in den haak is in hun bc uwhuis. Daar deze bijenziekte, zich zoo gemakkelijk op andere bijenvolken overplant is het voor de Nederland- sche imkers van het hoogste belang dat de door ziekte besmette korven van onze heidevelden geweerd worden. Het zal dan ook zaak zijn zoowel voor de gemeentebesturen als voor de regeering om de Nederlandsche bijenteelt tegen een dreigend gevaar te beschermen. WEERT. Dinsdagmorgen had op de R.K. Begraafplaats aan de Molen poort de plechtig» ter aarde bestel ling plaats, van onzen zoo plotseling ontslapen stadgenoot, den heer Ant. Teunissen. De plechtige lijkstoet werd vooraf gegaan door de Kerkelijke Harmonie „St. Jozef" met omfloerst vaandel. Verder merkten we op verschillende autoriteiten, Eerw. Geestelijkheid, Collega's van den overledene, verder familieleden en vele deelnemenden. Een prachtige krans dekte de lijk kist, terwijl nog verschillende bloe menkransen in den stoet werden meegedragen. Voor de geopende groeve sprak allereerst de heer Versteegden, In specteur der Directe belastingen en accijnzen uit Roermond, vervolgens de E.A. heer Fr. Scheijmans, burge meester van EU-Hunsel, namens het waterschap „Het land van Weert," waarvan de overledene penning meester was, hierna werd nog ge sproken door de heer M. Hanraets, namens de Boerenleenbank, waarvan de heer Teunissen mede-oprichter was en verder werd nog een toespraak jehouden namens de organisatie van Rijksambtenaren. Namens de familie dankte Kap Maan L. Teunissen, zoon van den over ledene. De heer Teunissen was een accuraat en humaan ambtenaar en een voor treffelijk organisator, voorbeeldig en plichtgetrouwen genoot ieders achting in het land van Weert en ver daar buiten. N. K. Limburgsclic Sociale Studieweek De Commissie voor de Limburg sche Sociale Studieweek, die 6, 7 en 8 Augustus te Rolduc wordt ge houden, deelt mede, dat de inschrij ving voor deelname is gesloten. Meer dan 500 personen hebben reeds om toelating verzocht, zoodat met het oog op de plaatsruimte alle aanvragen niet kunnen worden inge willigd. Valsch geld. Te Sittard is op het politiebureau van verschillende zijden valsch geld gedeponeerd, bestaande uit rijksdaal ders en kwartjes. Men vermoedt, dat nog meer valsch geld Ier plaatse in roulatie is. Het jaartal geelt 1930 aan, terwijl het randschrift ontbreekt. Examens. Geleerdheid of opvoeding. Van een boutade over het huidige examenwezen in ons land, welke het Tijdschrift voor Ouders en Opvoe ders publiceerde, halen we hier het slot aan De bladen hebben weer vol gestaan met de namen der gedele geerden voor de verschillende eindexamens. Klinkende namen met klinkende titels zijn er bij. We vragen ons af, wie van deze dames en heeren op zoo'n school iets meer kpmt doen, dan beluisteren, of de kinderen voor die enkele examendagen wel voldoende in hun hoofd gestampt hebben, of ze over voldoende parate kennis be schikken om met hun leeraar den vastgestelden tijd vol te praten... En als die leeraar nu 'ns in de voorbije schooljaren de voorge schreven leerstof minder belangrijk heeft gevonden dan de wezenlijke „opvoeding", dat is de vorming tot wezenlijke menschen, wat dan Zullen die „dwarskijkers" dan ontevreden protesteeren, na te hebben geconstateerd, dat een of ander „belangrijk" onderdeel totaal verwaarloosd werd? Of zullen ze met 'n fijne neus kunnen ruiken, dat die kinderen van zoo'n leeraar iets hebben meegekregen, voor 't leven van oneindig meer waarde dan wat nageprate en tweede- handsche geleerdheid? We praten tegenwoordig gtaag over 'n „sterke man". Welnu: we snakken naar den sterken man, die in onze onderwijswereld 'ns ferm huishoudt en eischt, dat men er eindelijk 'ns aan ga beginnen, om menschen te vormen in plaats van bleekzuchtige, afgejakkerde voor werpen om uit te vragen a raison van zooveel gulden presentiegeld Smokkelen per trein. Te Valkenswaard is bij inspectie van een goederentrein uit België 10.000 kg., poederkalk en 5000 kg. suiker in beslag genomen, welke men op deze wijze had getracht ons land binnen te smokkelen. Door een auto aangereden. Donderdagmorgen is op den Sloter weg te Hoofddorp de postbode W. Jansen door een auto, bestuurd door een ingenieur uit Amsterdam, aan gereden en gedood. De postbode kwam per fiets van een boerderij en stak den weg over naar een andere boerderij. Blijkbaar heeft hij de naderende auto niet ge zien. Hij werd gegrepen en tegen het asphalt geslingerd. Het slacht offer bekwam een zwaren schedel breuk en was vrijwel onmiddellijk dood. De bestuurder had nog ge- tiacht uit te wijken, doch reed tegen een telefoonpaal op en daarna in een sloot. Een inzittende dame werd door glasscherven gewond, de be stuurder kreeg geen letsel. De auto werd zwaar beschadigd. Hjj vond branden zoo aardig. Het was aan de Haarlemsche politie opgevallen, dat bij de laatste branden in Haarlem steeds eenzelfde jongen zich dicht bij den vuurhaard bevond. Zij stelde een nauwkeurig onderzoek in en bij een verhoor bekende de jongen siDds 21 April M. vijf branden te hebben gesticht. Hij had dit gedaan omdat hij dit wel aardig vond en omdat hij graag de brandweer zag uitrukken. De jongen, die leerling van een school voor achterlijke kinderen is, is nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt, aan zijn ouders teruggegeven. Ghandi eet weer. Mahatma Ghandi heeft Maandag zijn dtieweeksche voedselstaking ten gunste van de paria's onder groote plechtigheid beëindigd. Het huis van lady Thachemy bij PooDa, waar Ghandi den tijd van zijn voedsel staking heeft doorgebracht, was door een groote menigte Indiërs, Mohamme danen en Europeanen omringd. On geveer 150 menschen mochten de hall binnen. Ghandi's bed werd op gerold en de menigte zong heilige liederen. Na een kort gebed dicteerde Ghandi een secretarisIn Gods naam heb ik mijn voedselstaking aange vangen, in Gods naam beëindig ik baar. Mevrouw Ghandi gaf den mahatma een glas sinaasappelsap. Ghandi is geheel verzwakt. Hij weegt thans nog maar 72 pond. Van loopjongen tot inillionnair. In een der deftigste buurten van Londen woont een Joodsch koopman, Myer Levy genaamd, die op 10- jarigen leeftijd loopjongen was in Patijs, met z'n 16 jaar melkknecht op een boerderij in Australië, doch sedert 1927 in Londen reusachtige zaken onderneemt. Hij begon met 500.000 schoenen op te koopen. die oorspronkelijk voor het Engelsche leger bestemd waren, doch, tengevolge van een bureaucratisch misverstand veel te groot waren en zonder uitzondering uitsluitend voor den linkschen voet bestemd waren. De prijs voor heel dezen voorraad bedroeg 6000 pond, waarvan Myer Levy op eersten ter mijn 600 pond betaalde. Vervolgens liet hij van de helft der schoenen de zolen afhalen en omgekeerd weer er aan naaien. Op die manier kreeg hij 250.000 paar wel groote maar toch altijd nog bruikbare schoenen. Deze schoenen werden verkocht in Afghanistan en den Kaukasusde winst bedroeg 800 procent. Het volgend jaar kocht Levy hee- den voorraad van een militair schoe nenmagazijn, dat door de overstroo ming van de Theems zeer veel waterschade had geleden, zoodat de legerleiding alle schoenen afkeurde in werkelijkheid waren alleen de onderste lagen onbruikbaar, terwijl de bovenste rijen alleen wat vochtig waren. Myer kocht heel den voor raad voor een belachelijk lagen prijs en vond ook voor deze schoenen, die zeer goedkoop verkocht werden, een goed afzetgebied. Zelfs liet bij 8000 paar schoenen, die erg veel waterschade hadden bekomen, volgens een bepaald systeem drogen en be handelen, zoodat ze weer gretige koopers vonden. Hij kocht steeds uitsluitend afge keurd materiaal, van mislukte olie- jassen, die oorspronkelijk voor de Engelsche munitiefabrieken bestemd waren, liet hij costuums voor avia- teurs en piloten vervaardigen. Zoodoende wist Myer soms winsten te maken van 1000 procent en hooger, zoodat hij thans multi- millionnalr is. Kostelijk. Na een vermoeiende marsch van een paar uur wordt er rust gehouden en de rraaschappen maken 't zich aanstonds gemakkelijk. Als na drie kwartier „verzamelen" wordt gecommandeerd, stelt zich de troep weer op. De kapitein bemerkt evenwel, dat er langs den weg nog een geweer, een ransel en een veld- flesch liggen. De eigenaar heeft op een boerderij, niet ver af, een blozend lief ontdekt. De kapitein wordt ongeduldig en buldert met een ontzagwekkende stem „Van wie zijn die spullen I „Een toffe Amsterdammer waagt 't er uit te flappen„Fan d'onbe kende seldoat, kap'tein I" Uit een verslag. Diepbewogen stond de feesteling op om voor de hem gebrachte hulde te danken. Toen werd de slagroom binnengebracht. Hartelijk toegejuicht ging de spreker daarop zitten. Wel zoo verstandig. „Morgen, jongens", zoo sprak een officier zijn soldaten toe, „zal het er hard toegaan, dan is het man tegen man." „Asjeblieft, kapitein", zei er een, „wees zoo goed mi) mijn man aan te wijzen, dan ga ik het met hem afdrinken". Drukfouten. Gisterenavond is per stoomschip. de Engelsche muil aangekomen. Aanstaanden Zondag groote mee ting van alle Rotterdamsche Pad vinders. Uit een vroegeren kalender Heden eerste der negen zondaren ter eere van den H. Gerardus. Juist op de minuut komt de trein het station binnengesnerd. In een Friesch Kerkbericht kon men lezen Na den bidstond vergadering der Kurkvoogden in de Consistoriekamer. Hij was gekleed volgens de laatste snaak. Advertentie. Wie bewijzen kan, dat mijn cacao voor de gezondheid schadelijk is, krijgt tien bussen cadeau Uit een proces-verbaal. Een veldwachter had een proces verbaal opgemaakt wegens dieren kwelling, waarin hij o.a. zeide De beklaagde heeft zoo onbarmhartig op de ezels geslagen, dat ondergetee- kende 't niet kon uithouden Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Aan Hartjes. Met groote verbazing heb ik verleden Zaterdag het ingezonden stuk van Bartjes (of Bartjes Go. gelezen. Gaarne wil ik nog met een enkel woord hierop ant woorden. Volgens Bartjes kwam mijn in gezonden stuk van 20 Mei wat laat, maar weet B. dan niet dat we in Venray geen dagblad heb ben Neen Bartjes, het kwam precies op tijd. Jammer is 't maar, dat U op mijn voornaamste vra gen geen redelijk antwoord durft of wilt geven. Met sleenen gooien kan zelfs het kleinste kind, maar een goede vraag beantwoorden, schijnt moeilijker te zijn Op uw minderwaardige opmer king omtrent herkauwen, dit: herkauwende koeien zijn niet de slechtste, zij geven de meeste melk, niet-herkauwers worden spoedig opgeruimd. De vragen Wie zou hem dat opgestookt hebben Wie zou dat voor hem opgemaakt hebben grenzen zeer zeker aan het be lachelijke. Weet B. niet dat on- dergeteekende reeds 14 jaren als Raadslid zitting heeft, en vóór dien tijd reeds stukken plaalste in meerdere bladen Neen, daar voor beb ik (U misschien wel geen deskundige noodig. Hoe B. nu reeds met leuterend geklets spreekt over verkiezingen die nog enkele jaren voor ons iggen, noem ik pure onzin. Neer, Bartjes, de zaak ligt veel dieper, maar die praat U jammer genoeg voorbij - M. d. R ik wensch op verder anoniem schrijven niet meer in te gaan. Ook omdat op geen enkele mijner vragen antwoord werd ge geven. Met dank voor plaatsing, H. B. ODENHOVEN, Wethouder. Burgerlijke Stand Venray van 26 Mei tot 2 Juni 1933. GEBOREN Maria H. Janssen, Heide Lena B. M. Muysers, Merselo JobaDna A. Verheyen, Oostrum Anna H. H. Jeurissen, Ysselsteyn Jacobus P. MaesseD, Stationsweg Johanna P. Jansen, Merseloscheweg GEHUWD: Gerardus A. H. Verstappen 31 j. landbouwer te Venray en Johanna P. Verhaag 28 j. te Sevenum. Hendrikus H. Kuypers 30 j. zaak voeder Boerenbond en Huberta G. M. Pouwels 23 j. beiden te Venray Henricus J Giebels 31 j. smid te Overloon en Wilhelmina J. Stevens 22 j te Venray. Martinus I. J. Linthorst 30 j. fa brikant te Voorst en Petronella A. M. Poels 26 j. te Venray. OVERLEDEN: Petronella A. Nissen echtgenoote van M. Linders, 32 j. Oostrum Helena H. Fimbriicks 75 j. kloos terzuster Jeruzalem Petrus H. F. Cremers 1 jaar en 11 mnd. Bindstraat. 3 patiënten St. Annagesticht. 1 patiënt St. Servatiusgesticht. Kerkelijke Diensten Parochiekerk Morgen Zondag, Hoogfeest van Pinksteren, in alle H. Missen col lecte ten bate der kerk, 6 uur le H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie, 9 uur pl. Vespers en Lof. Maandag. 2e Pinksterdag, de diensten als op Zondag. Dinsdag half 8 Jaarg. voor Her man Gellings, 8 uur leesmis. Woensdag half 8 zieledlenst voor de overl. familie Vink en Willemse, 8 uur leesmis. Donderdag half 8 best. Jaarg. voor de vrouw van Victor Fonck, 8 uur Jaarg. voor Willem van Dijck, Al- degonda Janssen en kinderen. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg 2de kl. voor Hend. v.d. Heuvel. Dinsdag half 7 leesmis voor vrouw Marcellis, lid der Mariavereeoiging Woensdag half 7 leesmis voor Tb. van Opbergen, lid van den Retrai- tepenning. Zaterdag komen de jongens der 3de en 4de klas en de meisjes der 6de klas te biechten, Deze week Woensdag, Vrijdag en Zaterdag 'zijo de Quatertemper dagen geboden Vasten en onthouding van vleeschspijzen. In de maanden Juni, Juli, Augus tus en September, zal op nader te bepalen dagen een Hoogmis worden opgedragen, voor de vruchten der aarde en alle noodzakelijkheid. Zaterdag 8 uur jaargetij voor Willem van Dijk Allegonda Katelaan en kinderen. Paterskerk. Zondag, hoogfeest van Pinksteren. 5, 6 en 7 uur H.H. Missen, 8 uur pl. Hoogmis, Gen. Abs. voor de 3de Orde. Kwart voor 5 pl. Vespers, half 6 pl. Lof. Maandag, 2de Pinksterdag, de H. Missen als op Zondag, 8 uur Hoog mis. kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof, Dinsdag half 8 Hoogmis. 6 uur Lof ter eere van St. Antonius. Vrijdag om half 8 Hoogmis, 6 uur H, Kruisweg Deze week Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemperdagen, gebo den vasten- en onthoudingsdagen. Patronaat. We vertrouwen dat dezen eersten Zondag der maand, die op Pinksteren valt, alle jongens wel uit eigen be weging ter H. Tafel zullen gaan; de Jonge Wachten om 8 uur ia de Paterskerk. Wegens het hoogfeest van Pinksteren geen Patronaat. Van het sportterrein kan men eersten Pinksterdag pas 's avonds na zes uur gebruik maken. Velen blijven des avonds al te lang op het sport terrein, onder wie er zich bevinden die daar te jong voor zijn of die er niets te maken hebben. Te goeder naam en faam bekend staande lieden die daar graag gaan kijken, kunnen licht bij ons een toegangskaart aan vragen. Genadekapel Oostrum Heden, Hoogfeest van Pinksteren, de H.H. Missen om 6 uur en half tien; om 3 uur plechtig Lof met preek en ommegang over den vlas akkef; daarna vereering der relikwie van O. L. Vrouw. Maandag, tweede Pinksterdag, de vroegmis om 7 uur; om half tien plechtige Hoogmis, tevens kerkelijke herdenking der vijftigjarige dienstver vulling van Gerard van den Heuvel bij de familie Loonen; om 3 uur Lof. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemperdagen. Door de week de H. Mis om half acht. VERTROKKE) G Janssen, mei J. Boom, dien Tb. Venhuyjile Boxmeer Export? A. Maasseo,a« Bioemendaal Aqc weg 2; M. Janssen, in Overloon A 137. M. Janssen, z.n H. Rademakern Boxmeer Steenst Kantoor §ols Worde vn 2 boerendiieidt Keukenmeid's F Reiziger vqanu particulier bez Reiziger vojare Meisje 15 j/ooi Biedch i Smidsknecht aan Jongens voeren 6 burgerdieflden Metselaars, aerli lieden, losse airs,1 steenfabrieksarrs b< dagmeisies, si*nk\ bekend met htfag, Bakkersknec Adver Getrouwe De Heer H LINTHORST)EI ken, mede n$ w familie, vooi bt bij hun huw o Venray, 3Q 1 Toekomstig io. (Benige en aljne voor Ven, 01 Voor de i er blijken van mg ons Huwelijkler tuigen wij, imai zijdsche famibn ten dank. Op 17 Jun. geliefde Oud HubertCI Theoö I den hunne 25jarïphl te herdenken Hunmkt TE D bij G. Derks,. Ontvangen eeitij Zondaüs en voor le aan onze bet 1 Th. li H <t i ter via ir De e

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2