Wees wijs, I/raag prijs Onze Rijwielen Jan E. Poels. Gemengde Berichten Uit het Buitenland Rijwielhandel Adveïei zaak jei J. Tiei GOEDE ntn Ontldp iswarte \a De Bond in zijn prilste jaren vraagt uw steuD. welaan tracht door onderlinge samenwerking dat te be reiken, wat voor U is weggelegd, als enkeling vermag gij dat niet, als broeders wel. Staande de vergadering gaven zich elf leden op en werd het voorloo pig bestuur benoemd, n.l. de heeren P. Bom, W. Boom en J. van Dijck. Na een dankwoord van den voor zitter en een dansporing tot het bezoeken van het Congres van Transportondernemers te Breda van den beer Ottenheim, sloot eerstge noemde de vergadering met gebed. GEVONDEN een zilv. rozen krans en een rijwielplaatje. Inlichtingen Gemeente-politie. GEVONDEN: een rijwielplaatje Inlichtingen Marechaussee kazerne. Snneeringsplan bloembollenbedryf In verband met het voornemen der Regeering om op grond van de Landbouw-Crisiswet 1933 aan Hare Majesteit de Koningin maatregelen voor te dragen ter saneering van het bloembollenbedrijf, worden kwee kers van hyacintben, tulpen en nar cissen in hun eigen belang uitge- noodigd om mondeling ter secretarie of schriftelijk aan den Burgemeester voor Woensdag a s. 24 Mei mede- ueeling te doen, dat zij kweekers zijn van hyacinthen, tulpen en narcissen. Ook degenen, die niet inde gemeente woonachtig zijn, doch wel in deze gemeente bovengenoemde bloemen telen. Venray, 16 Mei 1933. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO Verordening Veemarkt. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door den Gemeenteraad bij besluit van 9 Mei 1933, Nr. 92/110 art. 4a der Verordening op de Veemarkt, houdende verbod om ter markt aan te voeren vee met zoogenaamde wormbuiten bezet IS INGETROKKEN. Venray, 16 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders voornmd, (get.) O. VAN DE LOO. De Secretaris, (get.) VAN HAAREN. Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergade ring van 9 Mei 1933 is vastgesteld de volgende verordening VERORDENING OP DE GELD- SCHIETBANKENinde Gemeente Venray Zijnde deze verordening door de Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 6 Mei 1933 4e Afdeeling, La. 5093/2 W goedgekeurd En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den 18 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders voornmd, O. v, d. LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. WAARSCHUWING. Wij meeoen goed te doen, de aandacht van de houders van stieren te vestigen op de in dit blad voor komende bekendmaking betreffende de aangifte van die stieren ter ge meente secretarie. Dergenen, die tot nog toe mochten verzuimd hebben deze aangifte voorgeschreven bij het op 7 Februari j.l. in werking getreden nieuw Reglement op het houden van springstieren in Limburg te doen, wordt dringend aange raden, daarvoor alsnog vóór Don derdag te zorgen, wijl vanaf 25 Mei a.s. ieder stierhouder voor eiken stier van 6 maanden of ouder in het bezit moet zijn van een bewijs van aan gifte. Bouwvergunningen. Vergunning werd verleend aan de dames Goumans en Verbeek tot het bouwen van een woonhuis aan de Henseniusstraat, en aan J. J. Kemps, tot het verbouwen van zijn woon huis en café. De in onze gemeente gehou den verkoop van Emmabloempjes bracht op Venray (Dorp) f 90.25 Oostrum f 15.50 Oirlo f 13 50 Castenray f 15.40; Leunen f 20.15; Merselo f 18.20 Ysselsteyn f 5.— Smakt f 5.20. Totaal f 183,20. Dinsdagmorgen entstoed brand in het waschhok van het woonhuis van den heer Tb. Ariaens, Groote Straat, alhier Een tweetal rijwielen en een motorrijwiel, welke men niet meer uit het vuur kon halen, werden grootendeels vernield. Met behulp van omwonenden en brandweerlieden werd men het vuur nog tijdig mees ter. Verzekering dekt de schade. Hoofdbestuur P.T.T. Bij Kon. besluit is met 16 Mei benoemd tot referendaris bij het hoofdbestuur der P.T.T. de hoofd commies bij dat hoofdbestuur, onze vroegere dorpsgenoot de heer E. P. Asselberghs. Voetbalsport. Morgen Zondag speelt Albatros baar laatsten Competitie-wedstrijd en wel tegen de gedoodverfde kampioe nen Grande-Vitesse uit Venlo. In dien Albatros wint bezet deze flinke club de tweede plaats in Afd. E. Overgang. Wint echter de Venlo- sche club dan hebben zij het kam pioenschap zoo goed als zeker bin nen. Dat het er dus spanoen zal, betwijfelt niemand. Diploma behaald. De drie leerlingen van de hoogste klas van onzen Driejarigen Handels cursus, die onlangs opgingen voor bet examen Rekening-Courant, heb ben bericht ontvangen, dat het Diploma hun is toegekend. Het zijn JosiDa van Uden (Markt). Gerard Claessens (Leunen) en Jan Verstegen (Oostrum). Van harte proficiat Te Roermond wordt deze week een Middenstandsweek gehouden, waaraan tevens is verbonden een slagersvakwedstrijd. Een tweetal Venraysche slagers hebben daar een flink aantal bekroningen behaald, die wij bier laten volgen. De heer H. Poels behaalde met zijne inzendingen Leverkaas le prijs A, (met gouden medaille van bet jurylid M. Quicken) Gebakken leverpastel: Eervolle vermelding. Servelaat worst2e prijs. De heer J. Goumans Chrz. be haalde met zijne inzendingen Mozaikpasteien Eervolle vermel ding. Berliner leverworst2e prijs. Boterham worst le prijs. Lunchworst2e prijs. Gebraden kalfsworst le prijs. Gekookte kalfsworst 2e prijs. RosbcafEervolle vermelding, Servelaatworst3e prijs. Lachschinke 2e prijs. Tevens behaalde de heer J. Gou mans Chrz., als extra prijs voor ge middeld hoogste cijfer voor alle ingezonden vleeschwaren, een tableau met vleeschwaren achter glas. aange boden door de Eerste Ned. Slagers vakschool te Utrecht, als oud-leerling dezer vakschool. Dit tableau is naderhand in de étalage te bezich tigen. Korenbond Horst—Venray. Op Woensdag 31 Mei a.s zullen de gezamenlijke directeuren der Ker kelijke Zangkoren de organisten en het Geestelijk Bestuur van boven- genoemden bond een excursie maken naar de Abdij KoDingboeve te Tilburg om daar te gaan luisteren naar de uitvoering van een plechtige Hoog mis gezongen door de Eerw. Paters Trappisten. De reis geschiedt per autobus. Onderweg zal een bezoek gebracht worden aan de kerk te Oirschot, St. Jan Den Bosch en de kerk te Veghel. AANGIFTE VAN STIEREN. De Burgemeester van Venray herin nert belanghebbenden aan hunne ver plichting om van het houden van een stier van 6 maanden of ouder tusschen 15 en 25 Mei aangifte te doen bij den Burgemeester der gemeente, waar de stier gehouden wordt. Deze aangifte moet schriftelijk ge schieden op een voorgeschreven for mulier. hetwelk ter gemeentesecretarie kosteloos verkrijgbaar is en moet onder meer inhouden leeftijd, kleur en bijzon dere kenteekennen van den stier, be nevens mededeeling of de stier al dan niet reeds goed of afgekeurd of van rechtswege tot dekking toegelaten is. Van de aangifte ontvangt de stier- houder een bewijs. Dit bewijs moet in zijn bezit zijn, aangezien het steeds op eerste vordering moet worden vertoond aan de politie. Van het houden van een afgekeurden stier moet steeds onmiddellijk aangifte worden gedaan bij den Burgemeester Niet naleving van de verplichting tot aangifte als bovenbedoeld en het niet op eerste vordering vertoonen van het bewijs van aangifte wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste f 25.— Venray, 15 Mei 1933 De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO Gouden jubileum. OOSTRUM. Op Tweeden Pink sterdag a.s. hoopt de Heer Gerard van den Heuvel, den dag te her denken. waarop hij voor 50 jaren bij de Familie W. Loonen alhier in dienst trad. Dit zeldzaam jubilé zal voor Gerard niet onopgemerkt voor bijgaan. GEI3TEREN. Maandagmorgen werd door den heer H. B.. in dienst bij den Baron Weichs de Wenne, een jonge vos gevangen. Zondag j.l. werd te Geisteren het Bondsconcours gehouden van den Schuttersbond Venray en Om streken. De prijzen werden behaald als volgt Korps, vaste paal. le Schutterij AfferdeD2e St. Petrus Bergen 3e O. L Vr.-Gilde Holthees; 4e St. Sebastianus Sevenum. Korps, vrije hand le St. Petrus Bergen 2e Schutterij Afferden 3e St. Willebrordus Geis teren. Het Keizerskruis werd gewonnen door den bijna 80 jarige J. H. van Leuven, wonende te Lottum, doch ruim 60 jaar lid van St. Willebror dus-gilde te Geisteren. Het Konmgskruis werd gewonnen door den jongsten schutter die aan dit concours heeft deelgenomen en wel J. Janssen Wz. Holthees. Eerekruis W. van Rhee, Bergen. Personeel^ prijzen werden behaald als volgt le J. Welbers. Bergen2e P. Thissen, Bergen 3e G. Cornelissen Afferden 4e L. Hendriks. Bergen 5e W. van Rhee, Bergen 6e J. A. Martens. Holthees. Kampioen vaste paal. le G. Cornelissen, Afferden 2e P. Thissen, Bergen 3e L. Hendriks, Bergen. Te ongeveer 7 uur werd door den voorzitter van den Schuttersbond aan de winnaars de prijzen uitgereikt Een woord van dank komt toe aaD de Schutterij St. Willibrordus te Geisteren, de organisator van dit concours. TIENRAY. Naar wij vernemen, zullen op het 75 jarig jubilé van de verschijningen van O. L. Vrouw van Lourdes aan tiernadetta, die alhier op 9 Juli gevierd worden, o.m. ter bedevaart komen de R.K. Werk liedenvereeniging uit Venlo, de H. Familie uit Venray en de processie van Castenray. „CHRISTUS VERWORPEN' te OVERLOON. Eerste opvoering op Sacramentsdag Nog slechts een drietal weken en Overloon heeft weer voor de derde maal zijn openluchtspelen, voor 't eerst op Sacramentsdag. Ondanks de moeilijke tijdsomstan digheden, heeft het „Openluchttheater Overloon" haar kranig werk voort gezet. Destemeer dwingt het daarom respect af om iedereen in de gelegen heid te stellen enkele uren te genieten van fijne en hoogstaande kunst. Aller waardeering verdient dit werk dat het doel heeft, naast het kermis» gedoe der komende zomermaanden het publiek te vergasten op een veel edeler vermaak. En hetgeen de Overloonsche openluchtspelers dilettanten zijnde uit eigen kring aan tooneelkunst weten voor', te brengeD, moeten wij op prijs stellen en huo arbeid met onze belangstel ling en waardeering aanwakkeren. Een Bybelseh drama. Velen zulleD wellicht opmerken alweer een Passiespel Inderdaad, de geschiedenis is oud en overbekend. En tallooze malen leverde ze een welkome stof voor tooneel en open luchtspel. Doch men late zich hierom niet weerhouden van een gang naar het openluchttheater. Wij hebben het stuk gelezen en herlezen en laat ons aanstonds be kennen, dat het ons getroffen heeft door zija machtige tragiek en een voud tevens. De bekende figuren uit het beroemd ste proces ooit ter wereld gevoerd, welke wij in gedachten zoo vaak volgden op de beduimelde bladzijden van kerkboek of bijbel, zien we als 't ware weer levend voor ons. Wij zien de gerechtszitting van den Joodschen Hoogen Raad, waarbij de fijn geteekende karakters der schriftgeleerden, deze scène maken tot een der mooiste en spannendste momenten uit het drama. Schitterend ook heeft de schrijver het beeld gezien van de sluwe hooge- priesters, die hun macht en invloed bedreigd zien, en den duldzamen Verworpene. Schitterend contrast! Wij hooren Pilatus, het beeld van deo fleren, trotschea Romein, met de zelfingenomenheid, welke den wereld- overheerscher kenmerkt, maar die moet zwichten voor de duivelsche geslepen heid der hoogepriesters. En tenslotte de climax, het joelend, opgezweepte Jcodsche volk, dat Christus' dood eischt. Een geweldige massa-scène, welke echter een kundige regie vereischt. Het tooneel. Het Openluchttheater is ongetwij feld een der mooiste en schilder achtigste uit verren omtrek. Kunst en natuur reiken hier elkaar de band. Het ligt omsloten dnor met weel derig opschietend hout begroeide heuvels. Hoog rijen de breede rijen der zitplaatsen in een wijden kring, amphittheatergewijs, met boomen en kreupelhout als kroonlijst. En tegenover deze zitplaatsen be vindt zich het tooneel, omgroeid met frisch jong groen, waar tusschen links en rechts paadjes slingeren en die in hun geheel een grootscben indruk maken en een imposant natuur- décor vormen. Ongetwijfeld zal ook dit laatste het genot van een gang Daar het openluchttheater verhoogen. OVERLOON. Maandag 15 Mei behaalden de dames W. v. Veghel, Overloon H. Jenneskens, Leunen D. v.d. Meulen en Toos v.d. Cruij6 beiden uit Oploo, met veel succes het diploma schoolexamen voor Lingerie van de R. K. VereeDiging tot bevordeniDg van Industrie- Onderwijs voor meisjes „St. Anna". Op dezelfden dag slaagde Mej. W. Jenneskens uil Leunen voor het diploma Costumière van dezelfde Vereeniging. Met eere mag vermeld worden dat bovengenoemde dames haar opleiding genoten bij de Eerw Zusters Dochters van O. L. Vrouw van het H. Hart te Overloon. Roermond huldigt Mgr. Dr. Leinmens. De openbare huldiging van Z. H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, door de Roermond- sche burgerij zal plaats hebben op Hemelvaartsdag 25 Mei a.s. des namiddags om 4 uur op de Markt. Passagiersvluchten met de KLM Door den Minister van Defensie is aan de N.V. Koninklijke Lucht vaart Maatschappij vergunning ver leend tot het houden van passagiers- rondvluchten op het militaire lucht vaartterrein de Groote Heide te Venlo op Zaterdag 17 Juni a.s. Doodelyk Mijnongeluk. Dinsdag is de houwer A. J. M. in een kolenpijler van Staatsmijn Emma onder plotseling neervallend gesteente bedolven, met het gevolg, dat de man op slag werd gedood. De getroffene was een Duitscher. woonachtig te Heerlerheide, 27 jaar oud. gehuwd en vader van drie kinderen. De „Oranjetrcin". Wij maakten reeds terloops mei- diog van den Eersten Nederlandschen Tentoonstellingstrein. Thans kan reeds worden medegedeeld, dat deze rijdende tentoonstelling ais zoodanig door de inschrijvingen van tal van vooraanstaande bedrijven en middel- industriën, alsmede speciale exposities van de K.L.M., het Kon. Instituut, de Spoorwegen e.a. een volkomen succes belooft te worden. In verband met de voorbereiding, noodzakelijk voor enkele zeer bij zondere inzendingen, is de vertrek datum thans officieel vastgesteld op 12 Juni. De eerste trein zal in Oranjekleur geschilderd worden door een der meest bekeüde Nederlandsche Verf- fabrieken en gedoopt worden den „Oranjetrein". Binnenkort zullen nleer uitvoerige bijzonderheden kunnen worden be kend gemaakt. Paard op hol geslagen. Maandag is in het dorp Aarle- Rixtei bij Helmood een doodi lijk ongeluk gebzucd. Bij het op bol slaan van een paard, raakte de 42- jarige ongehuwde landbouwer C, M. zoo ongelukkig onder paard en kar, dat hij een half uur later aan de be komen verwondingen overleed. Den ongelukkige kon nog het H. Oliesel worden toegediend. Beschadiging van bladeren van appclboomcn. Op vele plaatsen vertoonen de bladeren van verschillende appel- varieteiten opvallende verschijnselen. De bovenzijde der bladeren is rim pelig, aan de onderzijde laat de onderhuid los van het aangrenzende weefsel; door scheurtjes, welke vaak in de losgelaten opperhuid ontstaan, is het bladmoes als een lichtgroene korrelige massa zichtbaar. Ter voorlichting van belangheb benden deelt de Plantenziektenkun- digen Dienst mede, dat deze ver schijnselen niet het gevolg zijn van een parasitaire aantasting, ook niet zooals wel vermoed wordt, van een beschadiging door een sproeimiddel maar dat zij veroorzaakt zijn door dé strenge nachtvorsten van enkele weken geleden resp de lage tempe ratuur der laatste weken. Ook bij andere gewassen kunnen dergelijke verschijnselen als gevolg van lage temperaturen worden waar genomen. Het loslaten en scheuren van de opperhuid kan men bij enkele tulpenvarieteiten zeer sterk zien. Heil Hitier. Nederlandsch gezin over de grens gezet. In Hesseper Twist (Dl.) nabij de Nederlandsche grens woonde het Hollandscbe gezin Kappen. Eenige weken geleden passeerden daar eenige Duiischers, die het in Duitsch- laod thans zooveel gebezigdeheil Hitier als groet riepen. De Hollan der schijnt omtreDt Hitier woorden te hebben gebezigd, die niet door den beugel konden, althans eenige dagen later werd bij gearresteerd, wegens beleediging van Adolf Hitier. Thans, een paar weken later, is het geheele gezin met hebben en houden uitgewezen eD te Zwarte meer over de grens gezet. Zestig jaar gehuwd. Het echtpaar W. Gorissen en J Kwakkel te Kampen hoopt Dinsdag 23 Mei a.s. zijn 60-jarig huwelijks feest te vieren. De bruid, 84 jaar oud. heeft als „Janna'i gedurende een halve eeuw te Kampen haar karretje rondgereden om visch aan den man te brengen. Met vaders geweer. Te Kiel windeweer was Dinsdag avond zekere Oeseburg bezig met schietoefeningen met zijn jachtgeweer. Toen hij het wapen even bad neer gezet heeft zijn vierjarig zoontje kans gezien, h"t te bemachtigen. De kleine haalde den haan van het ge laden geweer over en de volle lading trof zijn negenjarig broertje zoo ongelukkig, dat hij vrijwel op slag werd gedood. De crisis in de Ontwape ningsconferentie. Roosevelt betoogt; Hitier praat. De Volmachtenwet in België aan genomen. De strijd ia China. De wereld heeft van de week met groote belangstelling geluisterd naar het woord van twee staatslieden Roosevelt en Hitier. En de meeste interesse ging uit naar het woord van den eerste. Het gewicht van woorden wordt bepaald naar het karakter van den mensch, die ze spreekt. Hitier heeft als staatsman nog geen gezag en de daden van zijn regeering en volgelingen zijn tot heden weinig in staat geweest om het gezag, dat hij als volksleider be noodigd heeft, te vestigen. Hitier zelf voelt zijn gemis aan gezag en wat zijn persoonlijkheid nog te kort komt, heeft hij trachten te winnen door entourage. Hij riep den anders zoo gesmaden Rijksdag om zich been en zelfs de verguisde en vervolgde Marxisten heeft hij in zijn praal- gevolg pogen te betrekken. Hij sprak voor het plenum van een Rijksdag voor welken hij zelf geen ontzag heeft. Dat mocht het Duitsche volk even begoochelen, in het buitenland heeft die entourage geen indruk ge - maakt. En danHitier sprak meer speciaal ten behoeve van zijn land. De Ontwapeningsconferentie moest minder gericht wezen tegen een her bewapening van Duitschlaod, dan wel tegen de handhaving der bewa pening der andere landen. Het was zijn eenige chapitre. Hij had gelijk, zeker. Maar wat Hitier bedoelde, had ook Roosevelt op het oog. Die richtte zich in een eenvoudige boodschap tot de wereld. En de wereld heeft geluisterd. Zijn woord ten behoeve der ontwapening der niet Duitsche volkeren heeft meer indruk gemaakt dan dat van Hitier, omdat het niet egocentrisch was, het belang van heel de wereld tot leidmotief had. Hitier ziet alleen het Duitsche belang, Roosevelt beoordeelt het algemeen belang. Roosevelt wil even ernstig de ontwapening der staten als Hitier dat wil, maar Roosevelt aanvaardt niet als alterna tief de herbewapening van Duitsch- land. Dat beteekent een stap terug 1 meent bij terecht. De Ontwapeningsconferentie ver keert in een ernstige crisis, maar als iets in staat is deze te doen over winnen, dan is het wel het woord van Roosevelt geweest. Dat woord heeft kracht gekregen ook door het uitspreken van den daadwerkelijken wil der Ver. Staten om practisch mee te werken aan bet beletten van berbzwapeoing, aan het tegengaan van nieuwe oorlogen en aan gelei delijke, maar ook inderdaad voort gezette ontwapening. -— Vandaag breekt een historische dageraad aan, verklaarde Mac Dooald, toen hij van Roosevelt boodschap vernam. Amerika heeft openlijk, stoutmoedig zijn trossen losgesneden en bevaart met volle zeilen en met een mooie vastbeslotenheid. een nieuwen waterweg. Voortaan zal Amerika door zijn eigen veiklaring, nooit meer onverschillig staan tegen over alles, wat den wereldvrede aan gaat. Op koning George van Enge land heeft Roosevelt's boodschap zoon indruk gemaakt, dat hij deze persoonlijk zal beantwoorden. De regeering Hymans in België heeft haar volmachtenwet ook door den Senaat aanvaard gezien en kan derhalve voorloopig zonder inmen ging van het parlement de crisisgolven bevaren. Leon Blum is weer tot leider vaD de Fransche socialistische Kamer fractie gekozen, doch slechts met 6436 stemmen. De groep Renaudel stemde hem niet, zoodat nog steeds de scheuring dreigt. Zooals men weet, is de groep Renaudel meer rechts georiënteerd. De Duitsche regeering heeft scherp laten protesteeren tegen wat ze als een onheusche bejegening betitelt van de Duitsche ministers, die Zon dag een bezoek aan Weenen brach ten en daarmee Nat. Soc. manifesta ties uitlokten. Ook voor h t binnenland had de Duitsche regeering van de week nog een verrassing. Ze heeft een wet afgekondigd, waarbij stakingen en uitsluitingen voorloopig verboden zijn. Speciale commissarissen zullen eventueele arbeidsconflicten regelen. De Chineezen hebben Maandag aan de oprukkende Japanners een wapenstilstand aangeboden, maar die werd door de Japanners afgewezen. OndaDks een toen hardnekkig in gezet tegenoffensief der Chineezen blijven de Japanners in de richting van Tientsin en Peking oprukken. Een eventueele bezetting dier strdzn zou wel eens tot internationale moeilijkheden kunnen leiden. De Japanoers zijn in alles vriendelijke menschen. Tegen Roosevelt's plan nen verklaren ze zich in principe Diet gekant, maar de uitvoerbaar heid betwijfelen zeZe kunnen het weten 1 zijn goedkooper dan Gij denkt en dan Gij weet De prijzen zijn zeer laag ge steld en toch krijgt U waar voor uw geld. Kerkelijke Diensten Parochiekerk Morgen Zondag om 2 uur Congre gatie, half 3 Herhalingscatechismus voor de meisjes, 3 uur Lof. Maandag half 8 leesmis, 8uurjaarg. 2e klas voor Jacobus Verbeek en Mathilda Baltissen, 9 uur gezongen H. Mis voor de 25-jarige echtvereeniging van Jacob Tillemans en Maria Ver- beeten, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis en 8 uur leesmis, 9 uur gezongen Huwelijksmis voor Jacobus Johannes Gommans en Petronella Johanna Arts, 10 uur plech tige Huwelijksmis voor Henricus Maria Joseph Poels en Anna Henrica Janssen. Woensdag half 8 leesmis, 8 uurjaarg. voor den Zeereerw. Heer Pastoor Grey- mans. Donderdag O. H. Hemelvaart, ge boden feestdag, de diensten als op Zondag. Vrijdag half 7 besteld Jaarg. voor de vrouw van Martinus Verschuren, half 8 besteld Jaarg. voor Jan Bekkers, zijne ech'genoote en hun zoon Nico, 8 uur jaarg. voor Gerard Gerrats, Johanna Buggems en ouders. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, 7 uur Lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruisdagen, 6 uur eerste H. Mis waarna processie Bedevaart van de H. Familie naar Oostrum. Morgen Zondag, 21 Mei, gaat de H. Familie ter bedevaart naar Oostrum. Om 6 uur en kwartier na 6 wordt de H. Communie uitgereikt. Vertrek uit de kerk te 8 uur. De mannen worden beleefd verzocht in rijen van 4 te Ioopen. We vragen aan degenen, die onder weg zich nog bij de processie aan sluiten, niet tusschen de rijen in te schuiven, maar een plaats in te nemen achter in den stoet. Dit om 'een goed geordende bedevaart te verkrijgen, waartoe wel iedereen gaarne zal willen meehelpen. Onder de processie collecte voor de H. Mis en de Offerkaars. De H. Mis wordt opgedragen tot intentie der mannen en hun huisgezinnen. Volgorde der liederen. 1. Processiemarsch. 2. W.j groeten U, o Koningin, (no. 20 oud Handboekje, no. 112 nieuw Handboekje). 3. Maria Boodschap (no. 20 Vervolg bundel, no. 113 nieuw Handb.) 4. Processiemarsch. 5. O, Koningin vol Majesteit (no. 18 oud Handboekje, no. 110 nieuw Handboekje). Vóór de H. Mis in de Genadekapel Laten wij ons om den troon Onzer Lieve Moeder scharen (no. 17 oud Handboekje,no. 109 nieuw Handboekje). Onder de H. Mis zingen de mannen de „Misgezangen." Na de H. Mis Tantum Ergo Zegen met het Allerheiligste. Na den ZegenGekomen is uw lieve Mei (no. 23 Vervolgbundel, no. 116 nieuw Handboekje) OP DEN TERUGWEG. 1. Lieve Moeder van den Heer (no. 22 Vervolgbundel, no. 15 nieuw Handboekje). 2. Processiemarsch. 3. Maria, onze hoop (no. 24 Ver volgbundel, no. 41 nieuw Handb). 4. U, Rozenkrans bemin ik (no. 25 oud Handboekje, no. 61 nieuw Handboekje). 5. Processiemarsch. In de KerkTantum Ergo - Zegen met het Allerheiligste Laudate Domïnum. Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uurpl. Hoogmis voor de leden der Aarts broederschap van het Koordje. Na de Hoogmis processie. Vergadering van het Bestuur der Derde Orde. Kwart na 9 H. Mis en vergadering der Jonge Derde Orde. Volle aflaat wegens het feest van den H Crispinus a Vitenbio. Kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof en Meimaand-oefeningen. Maandag eerste der Kruisdagen. Half 8 processie en Hoogmis voor de vruchten der aarde. Dinsdag 2e Kruisdag. Half 8 processie en Hoogmis, half 8 Lof en Rozenhoedje. Woensdag 3e Kruisdag, Half 8 pro cessie en Hoogmis. Donderdag feestdag van 's Heeren Hemelvaart, te vieren als Zondag. Gen. absolutie voor de Derde Orde. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur, 8 uur pl. Hoogmis, kwart voor -5 pl. Vespers, half 6 Lof on Rozenhoedje. Vrijdag begint de Pinksternoveen. Na iedere H Mis 7 maal het Wees Gegroet met het gebed tot den H. Geest. Half 8 Hoogmis. - Half 8 Lof en Rozen hoedje. Vrijdagavond om half 9 repetitie Mannenzangkoor Derde Orde. Patronaat Zomertijd. Hef Patronaat begint om half vijf, en niet vroeger. De lijst van nieuwelingen is geslotenpas met October kunnen er weer worden aan genomen. A s. Woensdagavond om 7 uur ge zamenlijke vergadering van alle Groepen Afspraak over de bedevaart (met Maria-spel) naar Ommel. Daar er nogal iets te bespreken valt, ook over andere zaken, moeten degenen die wenschen te biechten met het oog op de Algem. Communie, zulks doen voor de Ver gadering. Genadekapel Oostrum. Morgen Zondag om 7 uur H. Mis, om kwart na 8 afhalen van de H. Familie van Venrayonmiddellijk bij aankomst plechtige Hoogmis met preek. Om k wart voor 10 H. Mis voor de in woners van het Rectoraat. Om 3 uur plechtig Lof met Mariapreek en omme gang over den Vlasakkerdaarna ver eering der relikwie van O.L.Vrouw. Maandag, Dinsdag en Woensdag de Kruisdagen, de H. Mis om 6 uur. Donderdag Heer-Hemelvaart, de H„ Missen om 7 uur en half 10. Om 3 uur plechtig Lof met feestpredikatie en ommegang over den Vlasakker, waarna vereering der relikwie van O.L. Vrouw. De overige dagen de H. Mis om half 8. Burgerlijke Stand Venray van 12 tot 19 Mei 1933. GEBOREN Leonard Huisman, Kempweg Theodorus Arts, Heide Peter Rutten, Oude Oostr. weg Baye Loerts, Maasheesche weg Johanna Loonen, Stationsweg Johannes Claessens, Oostrum Antonius Coopmans, Hiept George van Goch, GasstraaL GEHUWD: Hendrikus M. Peeters, 46 jaar, land bouwer te Heeze en WiJhelmina J. Droesen, 37 jaar te Venray. Franciscus W Pluym, 32 jaar, ver pleger en Mathilda P. Ousters, 26 jaar, beiden te Venray. Gerard Th. Verheyen, 37 jaar, land bouwer te Lottum en Maria P. Jacobs, 33 jaar, te Venray. H. W. Jos. Mariens, 29 jaai, timroer- man en Johanna H. Clephas, 23 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Gerardus M. Hellegers, 10 manden, Oirlo. Getrouwd J. va F h Dina in die, mede nanus i familie, hartek voor de blijkeivai ling, bij hun hu vonden. VierlingsbtfQ w{JPL Ondertrouw J. C. WJ n A. M.W Huwelijksvolek dag 8 Juni n Cenakelkerk in stichting. Eist (Gldbrp Oss, Molensaal Op 30 Meiho] liefde Ouders Jacobs f Maria v^l den dag te rk* zij vóór 40 jan i traden. Dat hun nc v geven mogen in, van hunne darba Wegens failie den is a s. MANI onze Voor de bijen stelling, ondejon 25-jarige Echert tuigen wij hienj lijken dank. S.Muijïes- Heide, 20 kj 1 Voor de tVel van belangstidjf, bij gelegenheid ren Huwelijksfist, onzen oprechll d Th. w Gerit' C Boerimei MEBE Dinsdag 23 Mi vergaderini in H. Arts. LEZING docM over „De ziekaka tige woningen! Morgen Zonda| o terrein GROlTE Voeibalm Albitr Grande 12 Aanvat IF Nel lo ge\fc Brieven metir re.au dezer. TE /x nette v tegen 1 Juni. Te bevr. Malts Van J Graanhandl Speciaaldr Ons Odiltic Oplc Mesit Mes Bigge volgens de oqe blijft in kwallei Vraagt het dlta kers. Tegen beloon) rzorgen Leeuwsa

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2