f Cea-H< Peter ie BEELD Uemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Markten Advertentiën Theod. ;ai Gertrudi Landbduv Hagelverzc Groote irij vt Th. 3?cu 17. Aanvrage van he» R.K Kerk bestuur te Oostrum om eene bijdrage van 20 pet. tot een maximum van f 10 000 in de kosten van stichting eener nieuwe kerk te Oostxum. 18 Aanbieding van het verslag van den Vleescbkeuringsdienst over 1932. 19. Aanbieding van het verslag betreffende de Volkshuisvesting over eenkomstig artikel 77 der Woning wet. 20. Aanvulling en wijziging der begrooting. dienst 1932. 21. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening op de geldschietersbank in de Gemeente. 22. Schrijven van den heer G. Vermeulen, hoofd der bijz. school te Ysselsteyn, om huur vermindering der door hem van de gemeente gehuurde woning. 23. Aanvrage van W. Swagho- ven om voor zes jaren in huur te mogen ontvangen een perceel grond ter grootte van circa 1i/j H.A. ge legen aan den Maasheezer weg, kad. bekend sectie C 2443 en 2440. 24. Voorstel van B. en W. om den Burgemeester te machtigen tot het aangaan eener overeenkomst met de stichting „Charitas" der Eerw. Zusters Franciscanessen te Roosen daal tot afzondering en verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten in een inrichting voor besmettelijke ziekten. Weggcldkaarten voor Koord-Brabant. Woensdag 10 Mei laatste uitrei king der kaarten van half 5 tot 7 uur in „De Zwaan". In het Retraitenhuis voor vrouwen en meisjes te Roermond zal van 2023 Mei een retraite ge houden worden voor Tertiarissen uit Venray. Dinsdagmorgen brak door on bekende oorzaak brand uit in de woning van den landbouwer Th van Kessel in het Broek alhier. In een oogwenk stond het geheele gebouw met stal en schuur iu lichte laaie, zoodal aan blusschen niet te denken viel. Het gebouw brandde tot op den grond toe af. Een koe en drie var kens kwamen in de vlammen om, terwijl de huishoudelijke inboedel en meerdere landbouwgereedschappen in het vuur verloren gingen. De schade wordt door verzekering gedekt. De brandweer kon wegens gebrek aan water weinig uitrichten. Electrisch koken Donderdag j.l. heeft onze oud- dorpsgenoote, Mejuffrouw A. Poels, in de Wilhelminazaal te Venray namens het Provinciale Electriciteits bedrijf een kook-demonstratie op electrische fornuizen gehouden. De opkomst was zeer groot, ruim 150 personen, hoofdzakelijk huis vrouwen en toekomstige huisvrouwen waren aanwezig. Op een podium wareu twee elec trische fornuizen opgesteld een fornuis met den oven onder de kookplaten en een fornuis met den oven naast de kookplaten, Op het eerstgenoemde fornuis werd door Mej. Poels een complete maaitijd voor 5 personen bereid, be staande uit Kerrysoep, aardappelen (2 Kg spinazie (2 Kg.), gelardeerde ossen- baas (1 Kg), kabeljouwstaart (ruim 1 Kg.), karamelvla. Het was vermakelijk te zien, hoe verbaasd alle aanwezigen waren, dat de kabeljouwstaart, op een steenen platten schotel, zonder bijvoeging van water, mèt de ossenhaas, die, met slechts weinig boter, in de braadslee was gelegd, tegelijk in den kouden oven werden geschoven Ook was men verwonderd, dat de aardappelen met bijvoeging van slechts een klein kopje water werden opgezet, en de spinazie alleen met het aanhangwater. Maar toen een der heeren van het Limburgsche Electriciteitsbedrijf een voor iedereen beprijpelijke verklaring hiervan gaf, sloeg de verbazing om in bewondering voor dezepractische toepassing der electriciteit. Men be greep nu het „waarom" en ook, dat op deze wijze het beste van het voed sel niet tegelijk met het water, zooals dit bij het koken op kolen enz. ge beurt, in den gootsteen wordt weg- gegoten. Binneen een uur was de geheele maaltijd gereed. En wat had Mej. Poels daarvoor behoeven te doen? Al bijzonder weinig Bij den aanvang een schakelaartje omdraaien, geduren de het koken Dog even het schake laartje omdraaien, en daar was het dan mee afgeloopen. Geen roeren, geen in-de-pot-kijkerij, geen vuile pannen, noch van binnen, noch van buiten, groote tijdsbesparing, zinde lijkheid, gemak en... lage kosten. Voorde bereiding van den geheelen maaltijd was namelijK slechts 2 kilo wattuur verbruikt, of, in geld uitge drukt, voor 6 cent aan electriciteit. In de meeste gemeenten in Limburg ook in Venray kan de elec triciteit. volgens het z g. speciale vastrechttarief. worden betrokken tegen 3 cent per kilowattuur in de maanden Maart t.m. September en tegen 4 cent per kilowattuur in de maanden October t.m. Februari. Alle gerechten zagen er niet alleen heerlijk uit, doch zij smaakten ook voortreffelijk. Daar hebben de aan wezigen zich van overtuigd, want alles werd keurig door Mej Poels en enkele assistenten rondgediend. In den oven van het tweede for nuis was intusschen een flinke cake gebakken. Deze kwam mooi gelijk matig bruin en goed doorbakken uit den oven. Voor zegge li/t cent aan electriciteit was verbruikt. Een der heeren der S.V.M. heeft nog uitvoerige uiteenzettingen ge geven over den bouw der fornuizen en de gebruikte materialen, die alle van eerste kwaliteit zijn. Het was een zeer geslaagde, pret tige en leerrijke middag. o— De aangekondigde loterij kon, in verband met de bepalingen der lo terijwet, niet doorgaan. In de plaats daarvan mochten de aanwezigen de hoeveelheid electriciteit, die voor het bereiden van den bovengenoemden maaltijd zou worden verbruikt, raden. De schattingen lagen tusschen 2 en 25 cent en tenslotte werden P. Baken, Schoolstraat 30 en Metselaars Mersel. weg 1 beide te Venray, elk met een electrisch strijkijzer verblijd. Het werkelijke verbruik was, zoo als hierboven reeds gezegd. 6 cent, een werkelijk buitengewoon laag bedrag voor het bereiden van zulk een uitgebreiden maaltijd en zeer zeker concurreerend met welke an dere verwarmingsenergie ook. Wij voorspellen, dat 't electrisch koken een groote toekomst tegemoet gaat. Met ingang van Maandag 15 Mei wordt een gewijzigde dienst regeling ingevoerd op de autobus diensten Venray—Venlo en Venray Helmond. Onze lezers vinden deze dienst regeling in het nummer van dit blad. Veehouders, die belang stellen in de runderhorzelbestrijding, leze het artikel „Rond de Boerderij" voor- komende in dit nummer. Examen Krankzinnigenverpleging Door de examencommissie van de R.K Gestichtsartsen-vereeniging wer den de overgangsexamens afgenomen in het St. Anna Geneeskundiggesticht te Venray. De uitslag der examens luidt Eerste overgangsexamen 19 candi- daten. GeslaagdDeckers A. P. M., Fonville P., Grol L. R., Hendrikx A. A. M. H., Hermans V. W. I.. Leyssen J. E. J., Lustermans A. M. H„ Naus F. M. J., Naus I. F., Nuyens W. G. M. J„ de Reus G, CRosier I. C. M., Scheepers G. M., Scheepers S. M., Splinter A., Stevens C. E. H., de Vaan H. M„ Wynen M. C. A. Tweede overgangsexamen 10 can didates Geslaagd Clabbers M. J. H. F., Janssen M. L. H., Kemme A. M. A. W., Kerkhoff Th. A., Linthorst M. A Luypen P. J. M Nuyens W. G M. J., Roterman J. A. T. M., Sweelsen M. J. V., Thelen K. iïurgerlyko Stand Maasliees-Overloon. GEBOREN Hendrikus Herma- nus z.v. F. J. Pingen-Mulders, Maas hees Petronella Carolina Johanna Henrica d.v. A. H. Kersten-van Os. Holthees Peter Antoon z.v. G. H Boekhold van Kempen, Holthees Gerardus Hubertus z.v. H. R. van Geenen Rongen, Overloon Wilhel- mina Jacoba Martina d.v. J. H. Beckers-Loonen, Overloon Francis- cus Wilhelmus Gerardu? z.v. G. Derkx-Festen, Overloon. GEHUWD Jos. Duijkers oud 28 jaar en Th. M. Klaassen oud 22 jaar. M. H. v.d. Zanden oud 33 jaar en P. M. Meijer oud 27 jaar. OVERLEDEN: Wilh. Beckers oud 2 dagen OverloonMartinus van Opbergen 69 jaar Overloon Antonius H. Cruijssen oud 19 jaar Overloon. WELLERLOOI. Woensdagvoor middag brak door onLekende oorzaak brand uit in het woonhuis van den landbouwer P. Thijssen. Aangewak kerd door den feilen wind stond het huis met de in de nabijheid gelegen schuur in een ommezien in lichtelaaie Het huis met de schuur brandde tot den grond toe af. Met veel moeite wist men het vee te redden. Ook een klein gedeelte van den inboedel kon worden gered. Het huis met inboedel was tegen brand verzekerd. VENLO. A.s. Zondag zal de heer Th. Jordans zijn 25-jarig jubi leum als musicus te Venlo vieren. Hij heeft zich daar in den loop der jaren als organist, muziekleeraar, dirigent en componist verdienstelijk gemaakt, zoowel bij het koor der St. Antonius- kerk te Blerick, bij de Venlosche Orkestvereeniging O.K.N.V., bij het Philharmonisch Gezelschap etc. Smokkelen Tan koffie. Aan de Duitsche grens passzerde tusschen Venlo en Geldern, Woens dagmorgen een personen auto, die volgens den dienstdoenden grens beambte er nog al verdacht uitzag. Er werd daarom bevel gegeven te stoppen, waaraan terstond voldaan werd. Bij onderzoek bleek de auto een groote hoeveelheid koffie te bevatten, welke onder de kussens en de be kleeding van den wagen verborgen was. De wagen en de koffie werdeD in beslag genomen. De smokkelaars, □aar alle waarschijnlijkheid twee Nederlanders, zijn naar de gevangenis te Geldern overgebracht. Kippendieven per auto. Nabij de „Veldensche kippenfok kerij" gelegen te Arcen trof de marechaussees Woensdagnacht een onbeheerd langs den weg staande auto aan. Bij onderzoek constateer den zij, dat in de hokken van de fokkerij" twee dieven aan het werk waren. Voor de marechaussees erop bedacht waren stapten de dieven in de auto. om in allerijl te verdwijnen. Een der marechaussees zag echter nog kans op de treeplank van den wagen te springen en kon zoodoende bewerkstelligen, dat de auto in een langs den weg gelegen greppel reed en omkantelde. De beide inzittenden sprongen tijdig uit den wagen en ontkwamen in het struikgewas. Een van hen de marechaussee had in hem den beruchten en reeds lang gezochten kippendief uit de grens streek W. J. uit Blerick herkend slaagde erin te ontkomen. Alle pogin gen om hem op te sporen en te arresteeren hebben tot nu toe geen succes gehad. De 2de zekeren H. uit Venlo kon men in hechtenis nemen. De auto bleek bij onderzoek een tiental zakken te bevatten, die elk 10 a 12 kippen inhielden. De auto en de buit werden in beslag genomen. De volbloedrennen te Swalinen. Het aantal inschrijvingen voor de volbloedrennen, welke op 7 Mei te Swalmen plaats hebben, overtreft alle verwachtingen. Bij geen der rennen heeft dan ook zoo'n groot aantal paarden op het programma gestaan. Verdronken. Donderdagmiddag geraakte het 6-jarig zoontje van den schipper de Meij te Maasbracht bij het spelen water. Een uur later werd het lijkje opgevischt. Te Dreumel is het li/2-jarig zoontje an den heer T. N. spelenderwijze in een sloot geraakt en verdronken. Kokende koffie gedronken. Te Posterholt is het 5 jarig kind van C. S na het drinken van heete koffie overleden aan de gevolgen van de inwendige brandwonden. CO jaar kerkzanger. Te Roermond vierde de heer H, Torna zijn diamanten jubilé als kerk zanger van de O. L. Vrouwe Mun sterkerk. Door Z. H. den Paus werd hem de gouden medaille Pro Ecclesia et Pontifice verleend. liet Woonwagen-Liefdewerk. Verschenen is het jaarverslag over 1932 van de R.K. Diocesane Ver eeniging „Het Woonwagen-liefde werk" in het bisdom Roermond. De secretaresse der vereeniging constateert, dat de Diocesane ver eeniging in het afgeloopen jaar wederom dankbaar kan constateeren de belangstelling en medewerking van geestelijke en wereldlijke autoriteiten zoodoende haar werk onder de diverse afdeelingen uitbreiden en ontplooien. Behalve de reeds be staande afdeelingen Maastricht (met de onderafdeelingen Borgharen en Maasland), Heerlen, Sittard, Roer mond, Tegelen, Venlo, Horst, Roos teren, Kaalheide en Vaals werden nog stappen gedaan tot het bevorderen van woonwagenbezoeken te Meerssen, Rothem, Venray, Pey-Echt, Bruns sum en Schaesberg. Te Weert zal een woonwagenliefdewerk tot stand komen, als afdeeling der diocesane vereeniging. Te Maasbree bevonden zich slechts enkele maanden van het jaar doortrekkende wagens. Door bemiddeling van bevoegde autoriteiten werden aan de hand van de volkstelling 1930—1931 de vol ledige gegevens der toen in Limburg vertoevende woonwagengezinnen ver strekt. Het aantal in Limburg bedroeg pl.m. 350. Door Provinciale Staten werd een subsidie van f 500 toegekend. Aan het jaarverslag is toegevoegd een overzicht van de verslagen der diverse afdeelingen, waardoor een volledig beeld word» verkregen van het mooi werk dezer vereeniging. Wolkbreuk boven Sittard. Woensdagmiddag heeft boven Sittard en omgeving een hevig onweer gewoed, gepaard gaande met een wolkbreuk. De bui ontlastte zich te omstreeks half vier en hield aan tot zes uur. Een uur lang heeft het voortdurend gehageld. De hagelsteenen hadden de grootte van knikkers. Het zuidelijk deel van Sittard kwam geheel blank te staan. Zeer hoog water stond in de Putstraat, de Plakstraat en de Paardestraattientallen kelders zijn volgeloopen. Vele wegen waren ge heel onbegaanbaar doordat het zand de steenslag wegspoelden. Het verkeer werd totaal gestremd. De irambaan SittardHeerlen is op vele plaatsen verzakt. Hierdoor kon de tram in twee dagen niet rijden. Gedurende dien tijd is de verbinding met bussen worden onder houden. De Rijksstraatweg Sittard—Am- stenrade is over een afstand van 13 K.M. overstroomd. De trams en de auto's konden tijdens het noodweer niet verder rijden. Op sommige plaat sen stond het water tot aan de treeplanken van de electrische trams. Een aan den weg staande benzine pomp werd weggespoeld, tengevolge waarvan de benziDe over den weg vloeide. Een oogenblik heeft gevaar bestaan voor het wegslaan van de brug over de Kotelbeek. Deze werd door de politie afgezet, totdat het gevaar geweken was. Vele hofsteden de omgeving hebben door den hevigen regenval veel schade geleden. Bij de hofstede „Lahot" te Broek zolder worden gebracht om verdrin king te voorkomen, terwijl de koelen naar een hooger gedeelte moesten worden gedreven. Op verschillende plaatsen is de bliksem ingeslagen echter zonder brand te veroorzaken. Et is groote schade toegebracht aan het te velde staande fruitgewas. Op een enkele plaats is een akker met tarwe vernield. In den loop van den avond is men met man en macht bezig geweest de straten schoon te maken en de kelders leeg te pompen. Paspoorten. In het Staatsblad no. 228 is afge kondigd een Kor?. Besluit waarbij de kosten voor de afgifte van een pas poort, zijn vastgesteld op f 5 en de kosten voor afgifte of verlenging van een paspoort voor een persoon of een echtpaar met kinderen be neden 15 jaren op f 7.50. Dit besluit treedt op een nader vast te stellen tijdstip in werking. De moordaanslag te Eindhoven. De Eindhovensche correspondent van de Maasb. meldt Wij hebben in het kort bericht over den moordaanslag te Eindhoven Thans vernemen wij hierover ter waarschuwing van andere jonge meisjes het volgende Vrijdag ontving de administratie der „E.M.C." een brief van zekeren W. W., uit de stad Luxemburg, ge schreven van uit een hotel, waarin deze op verdachte wijze kennisma king met jonge meisjes vroeg. De administratie van het blad dacht aan een geval van blanke slavinnen handel en meende de Eind hovensche politie ervan in kennis te moeten stellen. De advertentie werd natuurlijk niet opgenomen. Zaterdagavond werd de politie gewaarschuwd voor den moordaan slag in de Guido Gezellestraat op het 22 jarige meisje R. Toen de politie haar vroeg, of zij den dader kende, noemde zij den naam van W,W., die in de „E.M.C." de bewuste advertentie had willen plaatsen; W. W. was toen al per auto de grens overgevlucht. De politie wist evenwel uit het schrijven aan de „E.M.C." het adres van den man en seinde naar Luxem burg, waar hij direct gearresteerd is. De moeder van het meisje deelde ons nu het volgende mee met over legging van brieven en bescheiden van W. W., waaruit de juistheid van haar mededeelingen bleek. Mej. R. musiceerde graag maakte deel uit van een orkestje eener roei- en zeilvereeniging te Amsterdam. Haar moeder en zuster wonen te Eindhoven en hier kwam bet meisje in kennis met een musicus van een Duitsch strijkje, dat in lunchroom speelde. Dit was W. W. Hij stelde het meisje voor mee naar Duitschland te gaan, waar hij haar een conservatorium opleiding zou laten geven en waar zij 15 Mark per avond kon verdienen. Zeer tegen den zin barer moeder liet zij zich verleiden en trok mee naar Duitsch land. De moeder liet het er echter niet bij en ging met een inspecteur van politie in burger, haar dochter achter Het paar woonde samen in Bochem. Toen de moeder bij W. W. bin nenkwam werd zij door hem bijzon dec onheusch verwelkomd. Het meisje was evenwel zielsblij met baar moeder mee te kunnen terugkeeren, In Eindhoven kwam zij nu op een kantoor, maar W. W. liet haar niet met rust. Eenige weken geleden kwam hij haar opzoeken, rende de moeder, die de deur opende, voorbij vloog naar bo\ea en pakte het meisje, zoodra hij haar zag bij de keel om haar te wurgen. Zoover is 't toen gelukkig niet gekomen. Voortdurend heeft de man sinds dien nog gepoogd het meisje onder zijn invloed te brengen (zelf was hij getrouwd), waarbij uit zijn ons over gelegde brieven, bleek, dat hij ook andere meisjes, danseresjes etc. naar het buitenland trachtte mee te lokken om hieruit voordeel te trekken. Jonge meisjes en ouders mogen door dit geval weer gewaarschuwd zijn. Verzoek om een Departement van Landbouw. De Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond in Nederland te Goes en de Katholieke Nederlandsche Boeren Tuindersbond te Den Haag. hebben zich met een adres tot H.M. de Koningin gewend, waarin zij de meening uitspreken, dat het oogenblik in verband met de vorming van een nieuw Kabinet, gunstig is om onder de oogen te zien de vraag, of de verschillende takken van staatsdienst wel dusdanig over de departementen van algemeen bestuur zijn verdeeld, dat de verzorging der desbetreffende belangen het meest krachtig is ge waarborgd. Adressanten zijn van meening, dat, nu de land-en tuinbouw door een zoo hevige crisis geteisterd worden, en de uiterste inspanning noodig is om dezen tak van voiks bestaan van algeheelen ondergang te redden, de belangen van land- en tuinbouw eischen, dat een der depar tementen zoodanig worde her\ormd of ingericht, dat het zich onverdeeld kan wijden aan de belangen van den land- en tuinbouw en aanverwante takken van volksbestaan. Men acht het thans noodig dat een met de Sittard moesten de varkens naar den land-economie en de sociale en land bouwkundige verhoudingen in den land- en tuinbouw volkomen ver trouwde minister, met de zaken van den land- en tuinbouw wordt belast, meer in het bijzonder, omdat aan dezen Minister bij een wet bevoegd heden zijn toegekend, die zich ook tot de regeling en beperking van de productie en van den afzet der producten uitstrekken. Redenen, waarom adressanten Hare Majesteit eerbiedig verzoeken de hier tot uitdrukking gebrachte wenschen, levende in geheel de land- en tuin- bouwbevolking van Nederland, wel willend in overweging te nemen. Zuivering by de vrye vakbonden. De persafdeeling der N. S. B. O. te Berlijn publiceert een mededeeling. waarin o.a. wordt gezegd De uitvoerders van het comité van actie verklaren, dat overal, waar zij in de boekhouding of in de finan- cieele aangelegenheden der vrije vakvereenigingen inzage namen, on zuivere en duistere affaires voor kwamen. Het is natuurlijk geen wonder, dat de vakvereenigingen voortdurend over haar slechten financieelen toe stand geklaagd hebben, wanneer men thans in de boeken posten vindt, die niet te verdedigen zijn in 't belang der vakbonden. Aan het I. V. V. werd sinds 1 Januari 1933 95000 mark betaald. Schandaliger is het, dat nog sinds 1 Januari 1933 aan de S. P. D, 229.000 mark van de penningen der arbeiders en bedienden is betaald. Door een niets ontziend en ver rassend plotseling optreden is het gelukt, het vermogen der arbeiders tegen verdere schade te vrijwaren. Patronaat Maandelijksche Algemeene H. Com munie voor de Jonge Wachten in de stille H. Mis van acht uur (Paterskerk) Dezen Zoodag is er Patronaat van zes uur tot kwart voor negen, voor alle leden. Contributie, spaarbank, kaartjes halen bij Peter Onderdirecteur van half elf tot twaalf uur. In dien tijd geen biljarten. Burgerlijke S and Venray van 28 April tot 6 Mei 1933. GEBOREN Leonardus J. Franssen, Beekweg Mathieu L. Th. van Soest, Ysselsteyn Johan J. P. M. Vermeulen, Oostrum Wilhelmus H. van Osch, Wieeinveg Antonius J. M. Janssen, Zwarte Klef Johanna A. M. Dechnar, Langstraat GEHUWD: Peter J. H. van Meyel oud 30 jaar depóthouder en HendrLa C. Philipsen oud 24 jaar beiden te Venray. Henri M. Vogelzangs oud 28 jaar landbouwer en Hendrika L. Houwen oud 26 jaar beiden te Venray. Gerardus Jans-Beken oud 29 jaar fabrieksarbeider en Maria F. Deribx oud 20 jaar beiden te Venray? Wilhelmus H. Stiphout, 28 jaar, land. bouwer te Venray en Cornelia H. Claassens, 24 jaar, te Grubbenvorst. Hendrikus J. Poels, 29 jaar, metselaar, en Anna Maria Litjens, 33 jaar, beiden te Venray. Johannes H. Fr. Wijnhoven, 26 jaar. timmerman te Maasbree en Helena H. Manders, 23 jaar, te Venray. Wilh. Lamb. Lemmens, 30 jaar, land bouwer en Lamberdina H. Poels, 29 jaar, beiden te Venray. Antoon Mart. Jeuken, 27 jaar, land bouwer en Gerarda M. Stiphout, 26 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Gertruda J. Jacobs, 1 jaar, Smakter- weg Anna Maria Slungers 75 jaar, weduwe van Wilh. Kessels, Kruisstraat. 2 patiënten St. Annagesticht 1 patient St Servatiusgesticht. Kerkelijke Diensten Parochiekerk Morgen Zondag 6 uur H. Mis, half 7 H. Mis, om 7 uur worden de kinderen in de school der Eerw. Zusters afge haald, half 8 Hoogmis waaronder H, Communie, kwart na 9 kindermis toe gankelijk voor allen, 10 uur de Hoog mis in de Paterskerk, 2 uur gr. Con gregatie en collecte voor de kaars van Oostrum, 3 uur Lof waaronder opdracht aan O. L. Vrouw en hernieuwing der doopbeloften, na het Lof processie langs de Pastorie, onder de Hoogmis van half 8 en het Lof collecte voor de behoeftige Communiekinderen. Men gelieve de banken in het middenschip open te laten. Maandag half 8 gezongen H. Mis voor de 25-jarige echtvereeniging van Theod. van Dijk en Gertrudis Cleophas, 8 uur uitvaart van de Wed. Kessels, 9 uur" plechtige huwelijksmis voor Wilhelmus Albertus Markus en Gertruda Agnes Haanen. Dinsdag alleen om half 8 en 8 uur huwelijksmis. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor Joseph Aerts, 8 uur jaarg. 2e t- las voor Antoinette Jetlen. Donderdag 7 uur te Veltum H Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Mart. Cornelissen en Antoinette Wijnhoven. Vrijdag half 8 jaarg. voor Christiaan Ariaans en Ida van Meijel, 8 uur jaarg 2de klas voor Henriette Heris Wed. Verbunt. Zaterdag 8 uur gez. H. Mis voor de 25-jarige echtvereening van Siebertus Muyzers en Mechelina Martens. A.s. Zondag 14 Mei 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis en generale H. Com munie van de leden der H. Familie. A.s. Zondag 14 Mei gaat de Congre gatie ter bedevaart naar Oostrum, ver trek hier uit de kerk om half 8. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6, 7 en 8 uur H. Missen, om ïO uur Hoogmis, onder alle H. Missen preek en collecte voor de Missie van Pater Jansen, missiona ris in Oeganda, kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof en Rozenhoedje. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere v d. H. Antonius, om 7 uur Lof en Rozen hoedje. Donderdag 7 uur Hoogmis, om 7 uur gelezen Requiemmis voor Anna Maria Vessels als lid der Derde Orde. De tertiarissen worden verzocht deze H. Mis bij te wonen. Vrijdag 7 uur Hoogmis, 's avonds 7 uur Lof en Rozenhoedje. Zaterdag feest van den H. Petrus Regalatus, volle aflaat. N. B A.s. Zondag de collecte voor de behoeftige Communiekinderen. Ingekomen en vertrokken personen van 28 April tot 5 Mei. VERTROKKEN P. Verdijsseldonk, verpleger, naar Asten Markt 2; H. Vogelzangs, landbouwer, naar Meerlo A90; H. Houwen, z.b., n. Meerlo A90; H. Valks, dienstbode, naar Ber- gen D54; J. Licbteveld. idem, n. Eindhoven Broekscheweg 12; M. Smets, idem, naar Meerlo; R. Smits, idem, naar Horst; M. Creemers, verpleegster, naar Maashees B8; W. Teunissen, landbouwer, naar Oeffeit; G. Poels, z.b., naar Vierlingsbeek Grootestraat 53; J. Rongen, dienstkn., n. Beugen; A. Hebben, dienstbode, n. Tegelen; A. Poels. z.b., naar Weert; M. Grosz, dienstbode, naar 's Her togenbosch Ortbenstraat 43; P. Koenen, dienstknecht, n. Grub benvorst; W. Keysers, dienstbode, naar Sevenum; P. Versteegen. dienstknecht, naar Wanssum Geysteren; KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd 2 nette burgerdienstmeiden voor dadelijk voor Venray 1 net dagmeisje 1 melkknecht voor Overloon 4 boerendienstmeiden 25 bekwame scbildersknechten 1 keukenmeid voor Venray Jongen v. boerenwerk voor Bergen 1 keukenmeid v. Helmond, Sittard 2 dagmeisjes van 15 jaar. Bieden zich aan 9 burgerdienstmeiden Metselaars, timmerlieden, opper lieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfabrieksarbeiders boerenknechten dagmeisies, smid-bankwerker, smid bekend met hoefbeslag. Venray Woensdag 17 Mei. HorstDinsdag 9 Mei. Cuyk Dinsdag 16 Mei. Wychen Dinsdag 9 Mei. Deurne Maandag 8 Mei. Heden overleed tot onze droefheid, voorzien van de II. Sacramenten der Sterven den, onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Anna Maria Slungers Weduwe van Wilhelmus Kessels in den ouderdom van ruim 75 jaren. Wij bevelen hare ziel in uw godvruchtig gebed aan. H. KESSELS P.KESSELS BALTISSEN en kinderen, Eigelshoven ANNA KESSELS, Venrav WIM KESSELS, M. VOORDOUW-Kessels J. VOORDOUW en Kinderen, Eigelshoven H. TOUWSMA-Kessels J. TOUWSMA, Amsterdam TH. BERBERS-Kessels A BERBERS en Kinderen Tegelen JOH. KESSELS M. KESSELS-PELZER en kinderen Nieuwenhagen H. KESSELS A. KESSELS-JANSSEN rn Kinderen, Venlo L. KESSELS (Sr. Hillrude) Maaseyk W. VOERMANS-Kessels L. VOER MANS en kinderen, Venray TH. KESSELS TH. KESSELS-Vermeulen en kinderen, Venray Venray, 3 Mei 1933. Ondertrouwd Nelly Poels en Thijs Linthorst Venray, Hofstraat Twello, Engelenburg. Huwelijksvoltrekking zal plaats hebben op 30 Mei te 11 uur in de Parochiekerk St. Petrus- Banden te Venray. Receptie half 1 tot half 2. Eenige en algemeene kennis geving voor Venray en Omstreken Op Dinsdag* M onze gelietde ludt n den dag te hrder zij vóór 25 jarji ii traden. Dat hun nog vet ven mogen zfc, i van hunne dan. Jacob jjf Maria Tilla Op 10 Meia.s. geliefde pleegiider Peter Johan h Maria Huier hunne 25-jarig»Ecl te herdenken, j Dat God hernoi sparen, is de lens dankbare pleegjocl Leunen, Mej 193: Aan allen, tie h den bij den jij rr had hebbende bra har(e|& 1 J. IkC Stat VENRAV-D Afd. Hagelver Aangiften der ge de Hagelverzelerini spoedig mogeljk ir HET f Afd. 1EUI Maandag 8 m D opgeven dtr voor de Hagelverz huize van den lecre betaling der A*ie U C 15 China matten anaf China looper »naf Cocos looper maf Trap- en Gangoopi u na Stoelen looper pet Tafelzeil vanafper Schoorsteenzei van Balatum Kastrand vanafper Kachelzeiltjes anaf Gangmatten vaat Tafelkleeden inalle Karpetten vanal8 g Koperen 'rapt Cocos boirbar Wij hebben en g ontvangen aa er Alles wordfhuis Hofstiat Voor zeil et vloeei gebruikemei Handig Vl(i| Paterssaat Extra aaibi Slapend Kindje Jzus groote maat van 2i per jar. Mariabeelden me'Ki; 30 cU^in 40 cflTöoi 50 cMjooi 60 cM./oo II. Hart, H. Theisia, en andere beeldeidez als de Manbe Eiken Tafeltjes e H aan extra Ife PrachtsorteQftg 1 staande .rui aan extra la? p Hofstrit 8

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2