Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Uirorcift '(YOQimiföÏÏ MANUFACTURE (YOORDÊELIGSTi Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. (Jit het Buitenland Provinciaal Nieuws Zaterdag 6 Mei 1933 Vier en vijftigste Jaargang No. 18 MANUFACTURE (I BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS I BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER Ai-'VF.RTENTIEN i—8 regels 60 cent, elke regel meer 7'.» cl. bij abonnement lagere tarieven. Hitguvo van FIRMA VAN DEN MUNUKHOF VENRAV Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent O. L. Vrouw Behoudenis der Kranken, Oostrum. Het fascisme en de verkiezingen. Het is ontegenzeggelijk een feit, dat de fascistische gedachte groeien de is in de wereld. Het fascisme veroverde de staatsmacht in verschil' lende landen en in andere landen doet men zijn best om den schijn der oude volksvrijheid te redden door het staatsbestuur van fascistische tendenzen te doortrekken. Zoo in de Ver. Staten b.v., waar president Roosevelt steeds meer persoonlijk gaat regeeren, maar zich tenminste nog vooraf door het parlement de noodige volmachten daartoe laat verleenen. Die tactiek lijkt ons nog niet zoo slecht; misschien is er nog iets meer dan de schijn alleen mee te behouden. Die volmachten kun nen worden verminderd en tenslotte geheel vervallen, als de economische vooruitzichten beter worden en ten slotte normale maatschappelijke ver houdingen zouden weerkeeren. In ons land, zoo wordt vaak ge meend, is de vrijheidszin en het principe der democratie zoozeer in geweven in het volksbewustzijn, dat het fascisme hier nimmer zou kunnen aarden. Men lacht wat om het handjevol harlekijnen, die in zwarte pakjes paradeeren en van tijd tot tijd op een communistisch pak slaag worden onthaald. Of eigenlijkom het eerste lachen we, maar over het laatste ergeren we ons. We houden niet van terreur en zeker niet van een communistischen terreur. En met elk communistisch pak slaag, aan zwarte fascisten toebedeeld en met elke verstoring van dezer bijeen komsten door de mannen van Smidt en door de Moscouieten, groeit onze verontwaardiging en groeit ook de gedachte, dat de overheid, als in Duitschland, de Marxistische staat- schenderij en dwingelandij maar eens met geweld den kop moest indrukken. Waarmee dan... onze eerste sym pathie met het fascisme is geboren. Als we hier ooit fascistische ge regeerd zouden gaan worden, dan mogen onze zwarthemden dit vooral danken aan hun roo4e vervolgers, die de meest onbewuste, maar daar om niet minder succesvolle propagan disten van het fascisme zijn. Heeft nu, zoo vragen we ons na afloop der verkiezingen nog eens af, het fascisme hier, afgezien dan van die onbewuste Roode Hulp, kans Gelet alleen op de eindresultaten der verkiezingen, zou men voorshands geneigd zijn om aan te nemen, dat ons volk nog volstrekt afwijzend tegenover de nieuwe idee van ge zagsuitoefening in en door den staat is gestemd. Geen enkele fascist doet nog onder dekking van de haken- kruisvlag zijn intrede op het Binnen hof, maar bij meer aandachtige ont leding der cijfer groepen Komen we toch tot het resultaat, dat heel wat meer kiezers van hun fascistischen „inslag" hebben laten blijken, dan we met ons sterk bewustzijn omtrent den vrijheidszin van ons volk konden verwachten. Het mankeert de fascistische be weging in ons land nog aan eenheid en aan een werkelijken leider van groot formaat. Een en ander was aanleiding, dat verscheidene fascis tische groepjes afzonderlijk aan de verkiezingen deelnamen. Tellen we de stemmen van deze alle tesamen, waarbij we dan ook de stemmen rekenen, die middels het semi-fascis- tisch Verbond voor Nationaal Her stel ten goede kwamen aan den volbloed fascist Westerman, dan blijkt dat ruim 70.000J kiezers van huD voorkeur voor de fascistische staats- gedachte op directe wijze hebben doen blijken. De twee zetels winst der A.R.- partij beteekenen bovendien niet een bijzondere groei der A.R.-beginselen, maar ze zijn het bewijs van de fascistischen sympatbiën, welke onder de christelijke en liberale bevolkings groepen leven. Die twee zetels winst duiden den geest aan van ten naaste bij 80.000 kiezers, die fascistische methoden in ons staatsbestuur be- geeren, maar deze het liefst zouden zien toegepast door een bekwaam politicus van de oude politieke garde, Aldus kan men aannemen, dat tenminste 150.000 kiezers min of meer fascistisch hebben gestemd. En duizenden hebben zich dezen keer misschien nog om meer belangrijke principieele redenen laten weerhouden, We constateeren dat geenszins om te juichen, maar om te waarschuwen. Een wassen van den fascistischen stroom zal alleen zijn tegen te hou den door een krachtige bewinds voering en door een hartelijke samenwerking tusschen de orde- en vrijlievende partijen en de komende regeering. In dezen bewogen tijd heeft een regeering voor een krachtig bestuur allereerst een ruim vertrouwen noodig, tot uiting komende in ver strekkende volmachten. Als door politieke peuter- werk, door een politiek van dit-wil- ik niet en dat-wil hij-niet, vruchtbaar en vlot regeeringsweik onmogelijk wordt, dan zullen we dra weer voor nieuwe verkiezingen komen te staan. En dan maakt het fascisme een andere rekening. Het feest van den arbeid in Dnitschland. Hitler's program voor den opbouw van den natio- nalen arbeid. De Duitsche vak- vereeniging aan banden gelegd. Russisch-Japansch conflict. 1 Mei Wij, Katholieken, hebben ons eigen l Mei feest. Voor ons wordt dan de maand ingeluid, welke speci aal gewijd is aan de vereeniging van de H. Maagd Maria, ons aller Moeder op wier voorbede wij alles kunnen verkrijgen van hare Goddelijken Zoon Vooral in deze barre tijden moge ons bidden tot Maria zich verheffen boven het egoïsme, dat alieen aan zich zelf denktnu vooral moeten we uit naastenliefde bidden voor onze naasten, vooral voor hen, die gebrek lijden door werkloosheid of andere uitingen van den geesel Gods die wij crisis noemen. Ons Mei-feest kon nimmer verdrongen worden door de leege en opstandige roode Mei feesten, het zal ook weestand bieden aan het geweldig feestvertoon, dat Duitschland gesteld heeft in de plaats van de Marxcistische feesten. Het feest Yan <len arbeid in Duitschland. Maandag heeft het vernieuwde Duitschland voor het eerst de Mar xistische grondgedachte van den klassenstrijd officieel uitgeschakeld en heeft er de nationale eenheid van de standen voor in de plaats gesteld, Wie de beteekenis van den 1 Mei dag voor het sociale leven der laat ste halve eeuw kent, die beseft, wat een geweldige ommekeer thans in Duitschland gebeurd is niet langer is de sociale tweedracht gesymboli seerd. maar de eenheid van werk gevers en arbeiders als Duitschers, als samenwerkende leden van één volk. Rood op den terugtocht. Als zoodanig opgevat, heeft Hit- Iers 1 Mei viering internationale be teekenis ze bewijst, dat de Marxis tische waan van den Klassenstrijd evenzeer een ideologie is als zijn andere grond-ideeën. Niet de haat van arbeider tot patroon behoeft het sociale leven te vergiftigen het kan ook anders en het is meestal anders dan de sociaal democraten in den treure herhaald hebben 1 Daarom moeten alle niet-Marxisten met vreugde begroeten, hetgeen thans door Hitier geschiedtde vernieti gende slag aan de volks verleugeude sociaal-democratie is raak geweest en volkomen verdiendMarx heeft in Duitschland afgedaan I En niet alleen in Duitschland is dit het geval overal elders bevindt de roode internationale zich op den terugtocht. Het is niet de opkomst van een reactionnairen storm de grondslagen van de debacle liggen dieper de sociaal democratie heeft gefaald in het opbouwen eener nieuwe wereldorde na de verwoes tingen van den oorlog. De versplintering van het interna tionale Marxisme is een bewijs voor een fundamenteele omvorming van de sociale structuur, die zich van den klassenstrijd afwendt en zich richt op de volksgemeenschaphet is 't bankroet eener goddelooze wereldbeschouwing Het feest van den arbeid in Duitsch land is vooral een feest voor de jongeren, die dog niet vergiftigd zijn door Marxistische leuzentot hen richtte de Duitsche minister Göbbels zich vooral, toen hij in zijn toespraak o.m. zeide over de beteekenis van dezen dag „De machines zwijgen vandaag, niet op bevel van degenen, die den klassenstrijd prediken, niét omdat de internationale tegen een nationale regeering wil strijden, maar omdat de regeering het volk heeft opgeroepen om tegenover de geheele wereld te betuigen, dat het Duitsche volk is ontwaakt, het geheele volk thans één is en de Zwart Wit Roode en de hakenkruisvlag de symbolen van het geheele Duitsche volk zijn geworden. De regeering, die den klassenstrijd een „tot hier toe en Diet verder" heeft toegeroepen, heeft echter een zware verantwoordelijk heid op zich genomen. Zij heeft het Marxisme niet bedwongen om de arbeiders hun politieke en economi sche vertegenwoordiging te ontne men, doch slechts om de arbeiders te bevrijden van de ketenen, waarin het internationale kapitalisme hen had geslagen." Uit deze laatste woorden blijkt de socialistische geestesgesteldheid der leidende Nazi*3, doch dit socialisme is geheel verschillend van het Mar xisme het is het socialisme, zooals wij Katholieken dit evenzeer voor staan met ons streven naar beteuge ling van het Mammonisme door sociale beroepsstanden, gebaseerd op rechtvaardigheid en naastenliefde f Maar wat ons scheidt van Hitler is zijn opzet om allen nationaal- socialist te maken. Het is nog te vroeg voor principieelen strijd tus schen Katholicisme en nationaal- socialisme, omdat de ware bedoelin gen van dit laatste nog te vaag zijn Maar dat de opgaande zon van het nationaal-socialisme de ondergang van het Marxisme in Duitschland beteekent, is van wereldhistorische beteekenis. Als de vernietiging van sociaal democratie en communisme slechts het gevolg heeft, dat de tientallen millioenen arbeiders in Duitschland anders gaan denken over hun rol in bet productieproces dan zal Hitier een reuzetaak volbracht hebben en kan de basis gelegd worden voor een vreedzame beslechting der sociale geschillen in den geest van eens gezinde offervaardigheid. Wat Hitlrr wil Bij de geweldige viering van het feest van den arbeid de nieuwe regeering, het moet erkend, is een schitterend ceremonie-meester en weet orde en dicipline te handhaven bij dergelijke millioeoen-betoogingen 1 heeft Hitier zijn program ontvouwd, het program voor het eerste jaar van den opbouw van den nationalen arbeid en laten we er direct bijvoe gen, dat we in dat program veel goeds zien en dat het getuigt van fermen pak-aan en durf. Het heeft ééne groote fout men redeneert in Duitschland op 't oogen- blik, alsof het nationalisme redding uit allen nood kan brengen en meD ziet over het hoofd, dat de welvaart van Duitschland, gelijk van alle lan den, afhangt van de ontwikkeling der geheele wereld economie. En de ontwikkeling heeft niet de eenling in de hand. zelfs niet als hij Mussolini of Hitier heet 1 Hitler's program kunnen we als volgt samenvatten Werkloosheidsbestrijding door par ticuliere werkverschaffing in den vorm van herstelwerkzaamheden aan wo ningen en door een groote reeks openbare werken met name van nieuwe wegen. Arbeidsdienstplicht voor iedereen, hoog en laag, rijk en arm, geleerd en ongeletterd, opdat ieder eenmaal in zijn leven met handenarbeid kennis maakt. Actie tegen de huidige rentelasten en verzekering eener gestadige pro ductie, zonder den Duitschen land bouw te vernietigen. Reorganisatie van het economisch leven, te beginnen bij den boeren stand. Laten we voor de Duitsche regee ring hopen, dat zij werkelijk dit program kan uitvoeren. Met den besten wil van de wereld zal zij dat echter onmogelijk kunnen, wan neer geleidelijk herstel der wereld welvaart haar niet een handje komt helpen. Anders zal het volk vergeefs om brood blijven roepen, brood, dat niet blijvend vervangen kan worden door parades en feesten. Yan hier en daar. Russisch-Japanseh conflict. Japan en Rusland hebben het ge meenschappelijk beheer over den Oost-Chineeschen spoorweg, Voor Rusland is deze verbinding van Moskou naar Wladiwostok aan den Grooten Oceaan van zeer groot be lang en nu schijnt MaDdsjoerije met Japan achter zich voornemens om Wladiwostok in te palmen, om daardoor aan de Russen hun ver binding met het Verre Oosten te ontnemen. Daarbij zou Japan dat deel van dezen spoorweg, dat door Mandsjoerije loopt, geheel aan zich willen trekken. Dat zou een pijnlijke geschiedenis worden voor de bolsjewistische repu bliek en een toegeven zou een ge- voeligen klap toebrengen aan bet prestige der roode machthebbers, maar toch zal Rusland gezien zijn binnenlandschen toestand voor deze zaak wel niet naar de wapenen grijpen, gelijk uit een volgend bericht is af te leiden. Het roode leger onbetrouwbaar. Er is n.l. uitgelekt, dat het moreel van het Russische leger, zoowel bij officieren als minderen, zeer veel te wenschen overlaat. De officieren en vooral de hoogere rangen zijn abso luut niet communistisch gezind. Zeer vele hoogere officieren zijn met af schuw vervuld over de ellendige sociale en economische toestanden, die er thans in hun land heerschen. Bovendien zijn zij zeer ontstemd over de slappe houding van de sovjets tegenover de andere mogend heden. Vooral het optreden van Moskou tegenover den opmarsch der Japanee zen in het Verre Oosten heeft hen met wrevel vervuld. Men schijnt zelfs bevreesd, dat in geval van oorlog het leger zich tegen Moskou zou keeren 1 Alles om de duiten Tusschen Italië en Sovjet Rusland worden onderhandelingen gevoerd over den opbouw van 4 kruisers, elk van ongeveer 7000 ton en van èen reuzenduikboot van 3800 ton, die met 20 kanonnen van 15 c.M, zal worden bewapend. De onderhandelingen duren nog voort, daar Italië 44 kruisers bouwen wil. doch Rusland er slechts twee te betalen wenscht. En onderwijl praten we maar over ontwapening Als de rooden regeeren Alom hooren we, vooal in dagen van verkiezingen, van de zijde der sociaal-democraten verkordigeD, dat hun leer niets met godsdienst of geloof te maken heeft. Dat klinkt heel aardig, maar waar de rooden de baas worden, leert de practijk heel anders. Dat hebben we overal gezien, we zien het ook weer in Spanje. Brandstichting van kerken en kloosters wordt niet belet, priesters worden het land uitgejaagd als mis dadigers en het katholiek onderwijs wordt belemmerd of verboden. Thans is in Spanje verboden, dat in bijzondere scholen confessioneel (godsdienstig) onderwijs wordt ge- ge ven\! Zoowel het openbaar als het bij zonder onderwijs moeten in neutralen geest worden gegeven. Dat is du socialisme in practijk De vakvereenigingen aan banden. Het nationaal socialisme in Duitsch land heeft onmiddellijk na den feest dag van den arbeid, een scherpen aanval gedaan op het marxistisch vakvereenigingswezeo. Alle gebouwen zijn door de S. A. bezet en de vak- vereenigingshiders zijn in hechtenis genomen. Het blijkt alleen te gaan tegen de moderne vakbonden en Diet tegen de christelijke en neutrale vakbeweging. Kort nieuws. De strijd tusschen Japan en China dreigt opnieuw te ontbranden. De Japansche minister van oorlog verwacht dat er een ernstige situatie op komst is. Zou het nog erger kunnen dan 't nu is: een bloedige oorlog zonder oorlogsverklaring? President Roosevelt van Amerika is voornemens, voorloopig 64 millioen dollar te voteeren voor den bouw van 30 oorlogsschepen. De voor zitter van 't Amerikaansch Vakver bond acht 300 millioen doflar noodig voor de vlootuitbreiding. Het is alleen voor bestrijding van de werkloosheid, ziet U I President Roosevelt zou voor nemens zijn als belangstellend toe schouwer de economische wereldcon ferentie te Londen bij te wonen. Leunen een Parochie Vanaf den kaDsel werd verleden Zondag het volgende Bisschoppelijk schrijven voorgelezen Aan de Eerwaarde Geesteiijkheid en de Geloovigen der Parochie van Sint Petrus Banden te Venray. Wij achten het wenschelijk, het rectoraat Leunen, dat thans tot Uwe parochie behoort tot een zelfstandige parochie te verheffen. De grebs van deze nieuwe parochie wordt ab volgt omschreven Beginnend bij den weg Venray- Leunen loopt zij in Oostelijke richting tusschen de perceelen Sectie C4770 en 5758, buigt aan het einde vaD perceel Sectie C 5954 in Zuidelijke richtiDg, loopt zuidwaarts tot aaD den Molenhofweg, volgt dezen weg in Oostelijke richtiDg tot het einde van perceel Sectie D 3473 om ver volgens in nagenoeg Zuidelijke rich ting de grens te volgen tusschen de parochie Venray (rectoraat Leunen) en de parochie Oirlo (met rectoraat Castenray) tot aan de grens der ge meente Horst bij perceel Sectie H 2937. Daarna volgt zij de grens in Westelijke richting tot het einde van perceel Sectie H 2036 gaat dan in Noordelijke richting langs de grens Erica en vervolgens weer in Weste lijke richtiDg tot aan den weg naar Steegsbroek. Dezen weg volgt zij in Noordelijke richting tot aan bet einde van perceel Sectie H 1678, om dan in Noord Oostelijke richting den Steegbroekscben griodweg te volgen tot het einde van perceel Sectie D 2321 Zij volgt dan den weg in Noordelijke richting tot het einde van perceel Sectie D 3300, verder in Oostelijke richting tot de wegkrui- siDg voor perceel Sectie D 3634 en buigt in Noord-Westelijke richting tot de splitsing der wegen. Vandaar wordt zij gevormd door eene rechte lijn in Noord-Oostelijke richting tot het einde van perceel Sectie D 1398 en kruispunt wegen, om tenslotte in meer Oostelijke richting te eindigen bij den weg Veoray-Leunen bij het einde van de Zuidelijke grens van perczel Sectie C 5010. De rectoraatskerk van Leunen zal zijn de parochiekerk der üieuwe parochie. Wanneer iemand der geloovigen tegen de oprichting dezer parochie of hare voorgestelde grensregeling bezwaar heeft, kan hij zich binnen acht dagen na afkondiging van dit schrijven wenden tot den zeereer- waarden Heer Deken van Venray. En zal dit Ons schrijven, op Zondag 30 April in de Kerk van St. Petrus Banden te Venray en in de rectoraatskerk van Leunen onder alle vastgestelde H. Missen, op de gebruikelijke wijze van den kansel worden voorgelezen. Roermond, 27 April 1933. Bisschop van Roermond, VENRAY. 6 Mei 1933. Radio-ontvanginrielitingen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat ingevolge art. 66 van het Radio-Reglement 1930 het bezitten of gebruiken van een radio-ontvanginriebting verboden is. indien die inrichting niet is aan gegeven bij den Directeur van het Rijkstelegraaf- en telefoonkantoor ter plaatse. De aangifte kan kosteloos geschieden door middel van een formulier, dat aan alle Rijks- en hulptelegraaf- en telefoonkantoren verkrijgbaar is. Bij de inlevering van het formulier wordt een ontvangbewijs uitgereikt. Dit ontvangbewijs moet te allen tijde ter plaatse, waar de inrichting zich bevindt, kunnen werden ver toond. De houder is voorts verplicht, onverwijld aangifte te doen van elke verandering van woonplaats, adres of plaats, waar de inrichting zich bevindt of wanneer de inrichting wordt opgeruimd. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op Maandag 8 Mei a.s. de col lecte ten behoeven van het Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden zal gehouden worden. Venray, 1 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Volksconcerten. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de in 1933 te houden volksconcerten zijn vastgesteld als volgt 1. Zondag 21 Mei, 6 uur nam. Fanfare-corps „Ons Genoegen" Oirlo Groote Markt. 2. Zondag 28 Mei, half 8 nam Fanfare „St. Catharina" Leunen, Groote Markt. 3. Zaterdag 10 Juni, 8 uur nam., Venray's Fanfarecorps, Groote Markt 4. Zondag 25 Juni, 6 uur nam., Fanfare „St. Oda" Merselo, Merselo. 5. Zondag 2 Juli, 8 uur nam., Harmonie „Sub Matris Tutela" Oos trum, Groote Markt. 6. Zondag 16 Juli, 8 uur nam., Venray's Fanfarecorps, Groote Markt 7. Zondag 23 Juli, 8 uur nam Fanfare „St. OdaMerselo. Groote Markt. 8. Zondag 30 Juli, 8 uur nam., Venray's Fanfarecorps, Groote Markt 9. Donderdag 24 Aug., 8 uur nam. Venray's Fanfarecorps, Henseniuspl. 10. Donderdag 31 Aug., 8 uur nam Venray's Fanfarecorps, Henseniuspl. 11. Zondag 3 Sept., half 8 nam. Fanfare „St. Catharina" Leunen, Henseniusplein. 12. Zondag 10 Sept., 6 uur nam. Fanfare „Ons Genoegen" Oirlo, Oostrum. 13. Zondag 17 Sept., half 8 nam. Venray's Fanfarecorps, Henseniuspl. 14. Zondag 24 Sept., 7 uur nam. Harmonie „Sub Matris Tutela" Oostrum, HeDseniuspleio. Venray, 28 April 1933. De Burgemeester van Veniay, O. VAN DE LOO. Bloem pjesdag. Morgen Zondag zal hier de jaer- lijksche bloempjesverkoop plaats hebben voor het Groene Kruis. Daar de opbrengst bestemd is voor de bestrijding der tuberculose, hopen wij, dat eenieder door het koopen van een bloempje het zijae bijdraagt aan dit mooie werk. Dinsdag 9 Mei a.s. des nam. 4 uur zal de gemeenteraad van Ven ray een openbare vergadering houden Aan de orde is 1. Notulen. 2. Kasopname ten kantore van den Gemeente-Ontvanger, le kwartaal 1933. 3. Vaststelling der vergoedingen ten behoeve der verschillende bij zondere lagere scholen over 1931, overeenkomstig het bepaalde bij de artikelen 101 103 der Lager-Onder- wijswet 1920. 4. Vaststelling van het Cohier der hand- en spandiensten. 5. Voorstel van B. en W. tot verkoop van circa 10 H.A. ontgin- niDgsgrond te Venray- Ysselsteyn ann H. Lacers te Ysselsteyn. 6. Voorstel van B. en W. tot aankoop van circa 65 M2 grond, gelegen aan den provincialen weg VenrayCastenray van de Wed. H. Leijssen—Cox. 7. Voorstel van B. en W. tot het kosteloos beschikbaar stellen van 65 M2 grond, gelegen langs den provincialen weg VenrayCastenray aan de Stroomverkoopmij, gedurende den duur der concessie overeenkom stig artikel 5 der concessievoorwaar den. 8. Voorstel van B. en W. tot ruiling van een strookje grond, ge legen te VenrayOostrum met den Staat der Nederlanden in verband met de Bekennormalisatie. 9. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener rekening-courant- overeenkomst met de Nederlandsche Landbouwbank, bijkantoor Venray, voor de periode van 1 Juli 1933—30 Juni 1934. 10. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der afschrijvingen over eenkomstig de verordening, regelende den tak van dienst bet bedrijf der Gasfabriek. 11. Voorstel van B. en W. tot het opnieuw verhuren der oude school te Merselo aan de Afd. Mer selo van den Limburgschen Land en Tuinbouwbond voor een jaar. 12 Voorstel van B. en W. tot verpachting van circa 4i/i H A. grond gedeelte van Sectie H. 1914 aan bet Zwart Water aan Louis Arts, Mer selo voor een tijdvak tot 31 October 1936. 13. Aanvrage van het schoolbe stuur der Eerw. Zusters Ursuhnen om beschikbaarstelling der noodige gelden voor de aanschaffing van 16 schoolbanken, benoodigd wegens uitbreiding van het aantal leerlingen. 14. Aanvrage om subsidie van den Directeur der R. K Militaire Vereeniging te Nijmegen. 15. Aanvrage om subsidie van de stichting „Het Limburgsche Land schap". 16. Aanvrage van A. Riozzi, bioscoophouder te Breda om resti tutie van door hem betaald standgeld voor de kermis 1932.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 1