Huishoud, artikelen Inscharen Goedkoops Winkel Provinciaal Nieuws Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën J.Coenen-Houtackers Waschsteilen, Eet- en Koffie- serviezen Peter Hendrix Kinder- en Sportwagens Weivee en Paarden Th. Jaeger Voor hen, die gaan (rouwen Huishoudelijke Artikelen, Elecfrische Waschmachines vanaf f 55 Notaris Berendsen Jeugdige wereldreizigers. In het Belgische dorp Eysden worden sedert Zondag 4 school kinderen van om de 12 jaren voor zien van eenig geld en enkele brooden vermist. Zij zijn allen van diverse nationaliteit en schijnen plan te heb ben opgevat een wereldreis temaken. Ze zijn opgemerkt in de richting van de Nederlandsche grens. Geen Vredestein-fabriek te Roermond Gcd. Staten keuren gemeentelijk voorschot niet goed. Ged. Staten van Limburg hebben hun goedkeuring onthouden aan het besluit van den gemeenteraad van Roermond om een voorschot van f 225.000 te verleenen aan de N.V. Rubber-fabriek Vredestein te 's-Hage. voor het bouwen van een fabriek op het industrieterrein aan den Molenberg te Roermond tegen een rente van ten hoogste 4i/2 pet. met jaarlijksche aflossing van f 10.000. Daar op deze fabriek 112 vrou welijke en 113 mannelijke arbeiders te werk konden gesteld worden en de N.V. al haar personeel zooveel mogelijk uit Roermond zou betrek ken, wordt dit besluit van Ged. Staten in Roermond als een groote teleurstelling aangevoeld. Omtrent de motieven die Ged. Staten tot het onthouden van hun goedkeuring aan het raadsbesluit ge leid hebben, is nog niets bekend. Zooiets is alleen in Duitschlaud mogelyk Het bekend Brusselsche Muziek- coprs van het 1ste Linie-Regiment der „Guides" heeft te Berlijn een reeks Beethoven-Concerten gegeven. Op een dezer werd uitgevoerd de derde Ouverture van „Léonore", het beroemde lyrisch drama van den groo- ten meester. In dit nummer weer klinkt van achter de schermen twee maal een langgerekt trompetsignaal. Doch op het oogenblik dat de trom pet haar solo zou doen hooren viel er een angstige stilte in. Er kwam niets. De dirigent, M. Prevost, wei felde even, doch hopend dat het sig naal althans in de reprise zou komen dirigeerde hij moedig verder. Nieuwe teleurstelling, de solist bleef zwijgen en de stilte die weer intrad was hinderlijk. Bijna waren de musici de kluts kwijt, en even ha perde de maal. Doch gelukkig kon M. Prevost zijn woede beheerschen tot het bittere einde der ouverture. Toen echter, zonder zich aan de ova tie van bet publiek te storen, liep hij haastig achter de schermen en zag daar zijn solotrompetter opeen stoel., in bedwang gehouden door twee strenge schupo's. Wat was er gebeurd De twee agenten, die dien avond dienst had den in bet Concertgebouw, en niets wisten van een solo achter de scher men die het succes van „Léonore" moest verhoogen, hadden eenvoudig het consigne opgevolgd. En dit luid de, duidelijk geschreven op een bord, daar ter waarschuwing opgehangen: „Het is streng verboden tijdens de uitvoeringen luid te spreken of door andere geluiden te storen. De ijveri ge schupo's hadden de verdachte be wegingen van den man achter de schermen gezien en juist toen bij op zijn trompet zou gaan blazen hadden ze hem, trouw aan het consigne, het instrument weten re ontrukken en hem onzacht, doch zonder geluid te maken, op een stoel neergedrukt. De ongelukkige zij zagen hem voor een krankzinnige aan had geendcik kunnen geven, en nog minder zijn solo kunnen blazen. Tot het einde der ouverture werd hij stevig in be dwang gehouden Voortaan zal M. Prévost de politie moeten waarschu wen dat zijn trompetters ook achter de schermen mogen blazen. VENRAY, 15 April 1933. Vergunningsrechten. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van de vergunninghouders dezer gemeente, dat de vergunningsrechten ingevolge de Drankwet voor 1 Mei a.s. moeten zijn voldaan ten kantore van den Gemeente-Ontvanger en dat de ver gunningen, waarvoor de verschuldig de rechten voor dien datum niet zijn betaald van rechtswege zijn vervallen. Venray 8 April 1933. Verlofsrechten. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van de verlofhouders dezer gemeente, dat de verlofsrechten ingevolge de Drankwet voor 1 Mei a.s. moeten zijn voldaan ten kantore van den Gemeente Ont vanger en dat de verloven, waarvoor de verschuldigde rechten voor dien datum niet zijn betaald ophouden van kracht te zijn. Venray 8 April 1933. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN. Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door hen in hunne vergadering van 7 April 1933 is besloten voor de gemeente Venray noodig te verklaren en mits dien uit te vaardigen de volgende voorschriften ter uitvoering van het Melkbesluit (Staatsblad 1929 nr. 43), zooals dit laatstelijk is gewijzigd bij Koninklijk Besluit van 9 Februari 1933, Staatsblad nr. 37: Artikel 1. 1. Vervoer, het in voorraad heb ben of behandelen van melk en/of melkproducten en van als zoodanig aangeduide waar door of vanwege hem, die het bedrijf van melkver- kooper uitoefent, mag in de gemeente Venray niet plaats vinden, zonder een door of vanwege den Bur gemeester van de gemeente Venray te verleenen vergunning. Met een zoodanige vergunning wordt gelijkgesteld een vergunning, die afgegeven is ingevolge de voor schriften ter uitvoering van het Melkbesluit Stbl. 1929 Nr. 43 in de gemeente Venray, die vastgesteld zijn bij besluit van 7 Augustus 1931, Nr. 226/85. 2. Deze vergunning moet worden afgegeven, indien het bedrijf van den melkverkooper voldoet aan de eischen, in artikel 31 van het Melkbesluit, Staatsblad 1929 Nr. 43. gesteld en hij schriftelijk juiste opgave heeft ge daan van de ligging van het perceel en de perceelsgedeelten, waarin het bedrijf zal worden uitgeoefend, met vermelding of de melk en de melk producten geheel of ten deele zullen worden rondgebracht of gevent, dan wel alleen in het aangegeven perceel zullen worden verkocht, alsmede welke behandeling of bewerking zij zullen ondergaan voor de aflevering aan de koopers. 3. De vergunning vervalt, zoodra verandering is ingetreden in den toestand, overeenkomstig de opgaven van lid 2 van dit artikel, of zoodra het bedrijf niet voldoet aan de eischen, waaraan het volgens art. 31 van het Melkbesluit, Staatsblad 1929 Nr. 43 moet voldoen. 3a. De Burgemeester of degene, die vanwege den Burgemeester de vergunning, bedoeld in het eerste lid van dit artikel, uitreikt, is bevoegd deze vergunning in te trekken, indien niet te zijnen genoege door den ver gunninghouder op eerste uitnoodiging wordt aangetoond 1. dat het bedrijf, waarvoor ver gunning is verleend, voor rekening van dien vergunninghouder wordt uitgeoefend: 2 dat personen, die met zijn voor kennis melk en /of melkproducten op zijn naam en /of voor zijn rekening verkoopen of rondventen en die niet in het bezit zijn van een geldige te hunnen name luidende vergunning, als in het eerste lid bedoeld, bij hem in loondienst zijn. 4. De bepaling van het eerste lid van dit artikel is niet van toepassing op winkeliers, die geen andere melk en of melkproducten verkoopen dan die, voorzien van de aanduiding: „Gepasteuriseerd" of „gesteriliseerd" en of „karnemelkspap". Artikel 2. De bepalingen van artikel 1 zijn daar niet van toepassing, waar de melk en of melkproducten uitsluitend ter plaatse van verkoop worden ge bruikt. Artikel 3. De bepalingen van artikel 1 zijn niet van toepassing op den melk veehouder, die niet meer dan 20 L. per dag, uitsluitend aan verbruikers woonachtig in de onmiddellijke om geving zijner hofstede verkoopt, tenzij de hofstede gelegen is in de be bouwde kom. Artikel 4. Bovenstaande voorschriften treden in werking met 1 Mei 1933; alsdan vervallen die, welke zijn vastgesteld bij besluit van burgemeester en wet houders van Venray van 7 AugusLus 1931, Nr. 226(85. En is hiervan afkondiging geschiedt, waar het behoort, den 12n April 1933 Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 1 huishoudster v. St. Antonis 4 boerendienstmeiden v. Paschen 1 boerendienstmeid voor Horst 1 boerenknecht 40—50 j. v. Venray Jongen v. boerenwerk voor Bergen, 1 keukenmeid v. Helmond, Sittard en Venray 1 dagmeisje van 15 jaar. Bieden zich aan 9 burgerdienstmeiden Metselaars, timmerlieden, opper lieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfabrieksarbeiders, verstelnaaister dagmeisjes, boerenknechten, schilders smid-bankwerker. Uw adres voor alle van prima kwaliteit en lage prijzen, is 10 Ontvangen mooie sorteering Keukenstellen (kastjes) Tassen, Borden, Eierdopjes enz. Patersstraat 9 16 Ontvangen een prachtsorleering aan zeer lage prijzen. Aanbevelend J. Coenen[lou'ackert Op Jaegerhof Venray— Veulen kan men vanaf heden opgave hiervoor doen. Aangifte kan ook geschieden in Hotel De Gouden Leeuw te Venray. 25 Voor best toezicht, goed wa ter, gras en stier wordt gezorgd TE KOOP voederaardappelen, Kirche's Zaaihaver en President. is b'j ons ruime keuze in Glas-, Porcelein-, 0 Emaille- en Zinkwaren. Vlekvrije Tafelmessen, Spiegels en Schilderijen. Verhuren Glas en Porselein voor bruiloften en andere feesten Steeds voorradig onder volle garantie. Aanbevelend J. Coenen-Houtackers te Vierliogsbeek, zal Woensdag 19 April 1933 vra. 10 uur, bij en voor den Heer Joh. Rademaker te Overloon, wegens vertrek, publiek contant verkoopen Huishoudelijken inboedel als canapé en 6 stoelen met pluchen zitting, divan, 6 keukenstoelen, ledi kanten met toebehooren, kasten, nafels, waschtafels, kachels, nacht kastjes, schilderijen, klok, wasch- machine, emmers enz. Landbouwwerktuigen en gereed schappen als lange kar, 2 korte kar ren, Geldersch dresseerkarretje, melk- kar, wentelploeg. Brabantsche ploeg, ijzeren koppelegge, houten egge met ijreren tanden, mantelpot, kunstmest strooier, aardappelrooier, aardappel- sorteerder, dorschmachine met dubb. reiniger en Lister motor, 2deelige landrol, hakselmachine, bietensnijder, paardentuigen, gierton, gierpomp. Vee, als 4 beste fokzeugen (dra gend of met biggen), dragende maal, koe (geeft pl.m. 20 L. melk), guste koeien. 6 beste hokkelingen enz.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 6