9 LUISTER Klos tl. PU SMAKT-Veoray. f 1200 Hypotheek Voor het snoeien Voor maand Maart TiicJelL Het A Paarden voor d Voor de scl Advertentiën Antoon. Dankbetuiging. Familie Pubben Maria Rongen versche Zuider- zeebokking extra koopjes Wederom prijsverlaging J. Coenen-Houtackers Isd. Cranen Maa VOO Winkelv:r St. Petés Borstfv Witkrfi vana Honden en karren, welke nog niet gekeurd zln, kunnen eveneens op bo vengenoemde datums ter keuring wor den aangeboden. Venray, 6 Maart 1933 B rrgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO De Secretaris. VAN HAAREN. Ontvangen 't nieuwste in Dameshoeden, -Mantels en alle soorten Modeartikelen. V. PYLS. Zondag 19 Maart a.s. her denkt de St. Vincentiusvereeniging haar 75 jarig bestaan. Tevens zullen drie leden baar 60, 36 en 35 jarig idmaatschap herdenken, nl.de heeren >eff-<, Fonck Sr. en Messemaekers Wegens de Vastentijd zal het feest ir Juli plaats hebben bij gele genheid der algemeene vergadering van Vincentiancn in Noord-Limburg. STILLEN OMGANG. De extra trein vertrekt om 9 uur precies. Deelnemers die per autobus ïaar bet station willen rijden, moeten m half 9 op de Groote Markt aan wezig zijn. Niet minder dan 60 deelnemers .ut de gemeente Venray nemen aan den Omgang deel. ST ANTONIUS-PATItONAAT. Geachte Ouders van de leden der Groepen. Blijkbaar door een misverstand zijn er Woensdagavond minder ouders op de vergadering geweest dan wij gehoopt hadden. Dit zal misschien nog oorzaak zijn, dat de installatie Jer leden en het aaotrekken van het fficieele Patronaats-kostuum een weinig moet worden vertraagd. Wij bben uiteengezet' wat de hooge Kerkelijke Overheid bedoelt met het groepensysreem, met de installatie, met de uniform. Enkele jongens wa- en in bedoeld mooi en degelijk eD goedkoop kostuum aanwezig. De sympathie der ouders is algemeen. Maar wij hadden voor die ouders, welke het niet zoo best kunnen doen, enkele mededeelingen, die men beter gemoedelijk kan zeggen dan in de krant laten drukken. Men vrage ten spoedigste inlichtingen bij de heeren Leiders of bij ons. Wij vertrouwen dat bij de a,s. Installatie alle ouders, die er een zoon bij hebben, zullen aanwezig zijn. Pr. DIRECTEUR. Dc gebeurtenissen te Beauraing. We wisten dat pater Rothof een goed spreker was, maar de avond van 6 Maart heeft hem ons doen kennen als een eerste rangskracht. Onder ademlooze stilte besprak hij de „gebeurtenissen". Heel de zaal luisterde en voelde de warme liefde tot O. L. Vrouw van Lourdes die uit heel de rede sprak. Het was een mooie, zeer mooie avond. Het lag geheel in de lijn dat wij samen zongen Te Lourdes op de bergen verscheen in een grot, vol glans en vol luister de Moeder van God. Ave, ave, ave Maria. De financieele zijde van den avond dat wij één halve reis in kas bben We kunnen dus één zieke aar Lourdes sturen, maar nu hopen -'ij nog van goede zielen voor en iets te verkrijgen, dat wij onze Venray.- he zieke ook de terugreis og kunnen betalen. O. L. Vrouw van Lourdes heeft n Venray haar adres bij het Lourdes- Ziekencomifé. LEUNEN. Woensdagmiddag a.s zal de Boerinnenbond alhier eene vergadering houden in het Bonds- gebouw. Zie advertentie. HOLTHEES. Zondag 26 Maart I in de zaal van Fr. Bonants de film „Kentering" vertoond worden. Aanvang 7 uur. Toegankelijk voor dames en heeren. Tot bestuurslid van Verkoop- ereeniging is in plaats van wijlen Jos. Bonants gekozenA. Bonants (Mz) De heer R. Zeegers is be- iemd tot bestuurslid van de Coöp Stoomzuivelfabriek te Vierlingsbeek. OVERLOON. Donderdagavond werd alhi. r in het Patronaat de jaar vergadering gehouden van de Eier- vereeniging „St. Donatus". Er werden vnlgebs het jaarverslag van den ctetaris in het afgeloopen jaar ge- leverd aan de C. R. E.23851,60 kippeneieren, met een gewicht van -50062 Kq er waren noodig gem. 17 stuks per Kg.; prijs per Kg. gem. 51 cent, per stuk 3 cent. Hiervoor werd ontvangen van de C. R. E. f dl 534.30. Er werden geleverd 147,596 een deneieren gewicht 9,686 Kg.noodig r Kg. gem. 15,23 stuks prijs per Kg. gem. 45 cent, per stuk 2.95 cent ontvangen bedrag f 4.258.53. Als bestuursleden werden herkozen M. Eibers en W. Crooymans. Zaterdagavond reed een fuxe auto. bestuurd door Mr. Tonnaer uit V#»nfo, in volle vaart op den Ven- ayschen weg nabij de kom van het dorp tegen een telefoonpaal, welke afbrak. De auto kwam in een sloot terecht ea werd licht beschadigd. De heer M. Deriet is benoemd tot bestuurslid van de Coöp. Stoom zuivelfabriek te Vierlingsbeek. GEYSTEREN. Zaterdag 1 April a.s. hoopt onze dorpsgenoot, de Eerw. Heer Geurts zijn H. Priester wijding te ontvangen. Z. Eerw. zal op Eersten Paaschdag in de Parochie kerk alhier zijne plechtige Eerste H. Mis opdragen. WELLERLOOI. Op 1 April hoopt onze dorpsgenoot de WelEerw. Heer A. van Rijswijck zijn H. Pries terwijding te ontvangen. Liniburgscli—Brabantscli Schuttersfeest. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, heeft op 28 Mei in het schilderachtig gelegen Noord-Lim- burgsche dorp Well een groot con cours plaats tusschen de afdeelingen. aangesloten bij den Schuttersbond „Het Land van Cuijk" en den Noord- Limburgschen Schuttersbond „Venray en Omstreken." Aan dit concours zal grootschen luister worden bijgezet. In optocht wordt vanaf het Gildehuis naar het terrein getrokken. Een groot aantal prijzen zijn beschikbaar gesteld voor: de mooiste houding, mooiste uniform, vaandel, roffelen, tromslaan, vendel- zwaaien, enz. Diverse vermakelijkheden zijn op bet terrein aanwezig, terwijl dellar monie „De Vriendenkring" uit Well het feest zal opluisteren. SEVENUM. Onbekenden hebben zich. waarschijnlijk door gebruikma king van een valschen sleutel, toe gang weten te verschaffen tot het gebouw der Eiervereeniging aan den Vinkenpas. Zes kisten met een inhoud te samen van 3000 eieren werden ont vreemd. Vermoed wordt dat de dief of dieven het gestolene eet een auto in de richting Veolo hebben wegge voerd. Een verder onderzoek worde ingesteld. Woningbouw te Venlo. In de Woensdagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Venlo werd op voorstel van B. en W. besloten tot het aangaan van een tijdelijke kasgeldleeDing tot een maximum van f 100.000 Voorts besloot de raad tot ver koop van een bouwterrein gelegen aan den Stalbergweg aan de Venlo- sche Coöperatieve Wooingbouw- vereeniging „Samenwerking" tegen een prijs van f 4.34 pïr vierk. meter en tevens tot het verleenen van een bouwvoorschot tot een maximum van f 77.500 voor het bouwen van een 25 tal woningen aldaar. De doodelyke aanryding van raadslid Bosman tc Venlo. Dinsdagnamiddag werd ter zitting der Roermondsche Rechtbank be handeld de in den avond van 16 November j.l. in de Moerdijkstraat te Venlo plaats gehad hebbende aan rijding met doodelijk gevolg van den heer J. J. Bosman, toen deze in ge zelschap van eenige 2ijner S.D.A.r. collega's van een vergadering van den gemeenteraad te Venlo over de Martinusstraat huiswaarts keerde en de Moerdijkstraat overstak. Als zijnde schuldig aan den dood van B. stond terecht de bestuurder van den aan rijdenden auto de 40 jarige wiakelier P. H. uit Venlo. Eisch wegens veroorzaken van den dood door schuld tegen H. drie maanden gevangenisstraf Een vliegongeval te Venlo. Donderdag omstreeks 2 uur maak te een groep van tien militaire vlieg tuigen oefeningen op het vliegveld de Groote Heide alhier. Het eska der was juist voornemens naar Gil- ze-Rijen te vliegen, toen het derde vliegtuig dat opsteeg, de Fokker no. 119, vermoedelijk door een verkeer de manoeuvre direct na 't opstijgen in een bocht naar beneden kwam. De machine sloeg over den kop en werd geheel vernield. Ijlings toege schoten hulp wist de beide inzitten den, een sergeant- en een leerling vlieger uit hun benarde positie te bevrijden. Direct nadat de machine was op gestegen en ze zich nog slechts en kele tientallen meters boven den grond bewoog, sloeg plotseling de motor af. De bestuurder moet nog getracht hebben in glijvlucht te dalen. Het vliegtuig scheerde over de vele toe schouwers, die als altijd bij de mili taire proefvluchten op de Groote Heide aanwezig waren en kwam juist achler de menig'e met denrech tervleugel tegen den grond. Hier kan telde de machine om, terwijl door de wegvliegende splinters een zich in de nabijheid bevindende jongeman, B. Ketelings genaamd, aan een der beenen vrij einstig gewond. Omstaanders zijn onmiddelijk toe geschoten en hebben de twee inzit tenden uit het geheel vernielde vlieg tuig bevrijd. Beiden hadden bloe dende verwondingen aan het hoofd de bestuurder Blèuskens was bewus teloos. De gewone vliegers, alsook de de jongeman K.. zijn per auto naar het R.K. Ziekenhuis St. Jozef te Ven lo overgebracht en ter verpleging opgenomen. Sergeant-vlieger Bleuskens heeft een lichte hoofdwonde en vrij ern stige inwendige kneuzingen. De as pirant-vlieger Mouthaan is met zijn hoofd tegen het stuur geslagen, waardoor ook hij een hoofdwonde opliep en 't neusbeen gebroken werd. De toestand van de gewonden is redelijk wel. Het eskader vliegtuigen is tot na der order op het vliegveid te Venlo gebleveD. Groote rubberfabriek te Roermond De gemeenteraad van Roermond besloot Dinsdag tot uitbreiding van het industrie-terrein aan den Molen berg met 6i/t H.A. Voorts werd besloten aan de N. V. Vredestein te Den Haag 2i[t H.A. grond te verkoopen voor den bouw van een groote rubberfabriek, welke aan de Hambeek zal komen. De gemeente heeft het terrein ver kocht voor 20.000 gld. en zal aan de N.V. een voorschot verleenen van 225,000 gld. Dit bedrag moet in 25 jaar worden afgelost (telken jaar 2 termijnen van 5000 gld.) Op de fabriek zullen 112 vrouwelijke en 113 mannelijke arbeidskrachten wer ken. Voor den bouw van de fabrieken moeten 30000 M3 grond verplaatst worden, hetgeen de gemeente in werkverschaffing zal verrichten. Doodelyk ongeluk. Woensdag is de 15-jaiige K. P, uit Geleen op de bovengrondsche werken van Staatsmijn Maurits door een kolenwagen aangereden en kort daarop aan de gevolgen overleden. De ramen dicht! Met ingang van 15 Maart treedt te Groningen een pohtie-verordening in werking, waaarbij het verboden is zijn buren radio-hinder te veroorza ken, door b.v. met open ramen lus tig de radio te laten schallen. Ook is bij dezelfde verordening verboden het maken van muziek in de achter huizenblokken gelegen brandgangen. Vooral om eerstgenoemden maat regel zullen vermoedelijk velen de Groningers benijden, want 't hart vol vrees gaan we de komende maanden weer tegemoet. D'r zijn immers van die buren, die 't nooit leeren Het dreigend melkoverschot. In het bericht omtrent het plan tot een verplichte verwerking van melk in het brood teneinde het teveel aan melk weg te werken, stond, „men «preekt zelfs van een teveel van vier milliard liter". Dit berust op een misverstand. De totale melkproductie van onzen vee stapel van ongeveer 1.300.000 koeien bedraagt 4 a 4s milliard liter per jaar Het cijfer 4 milliard liter moet dus niet worden beschouwd als het teveel doch als de totale melkproductie. Raadsvergadering te Venray op Donderdag 9 Maart nam. half 4. Afwezig den heer Nelissen. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed en stelt aan de orde: 1. Notulen. Weth. Odenhoven merkt op. dat hetgeen hij gezegd heeft, niet al te duidelijk naar voren komt. Hij wilde speciaal doen uitkomen de kleine boer te helpen door buizen beschik baar te stellen. Weth. Pubben verduidelijkte nog eens de beteekenis van hetgeen hij in de vorige vergadering bedoeld heeft over de verdiensten der boeren. De Voorzitter merkt op, dat hij van 't gezegde van den heer Pubben niets gehoord heeft, doch waar ver schillende raadsleden verklaren, dat Weth. Pubben in dien geest gespro ken heeft, wil hij de opmerkingen aan de notulen toevoegen, die verder werden goedgekeurd. Oudergewoonte getrouw wenscht de Voorzitter ook dit jaar een terug blik te werpen op 1932 en consta teert dat de vrees, die hij bij 't op maken der begrooting 1932 heeft ge uit, bewaarheid is geworden. 1932 is inderdaad een ongunstig jaar ge weest, doch we zullen op Gods hulp vertrouwen, 't spreekwoord indach tig: hoe hooger de nood, hoe dich ter de redding. De werkeloosheid hebben we tot nu toe met goed ge volg kunnen bestrijden. In de bouw vakken is tamelijk weik geweest. Binnenkort hopen we echter over te gaan tot het bouwen van een nieuw ziekenhuis. Als voornaamste beslui ten in 1932 door den Raad genomen treden op den voorgrond, 't stichten eener landbouwhuishoudschool, welke een zegen voor de gemeente is ge bleken, de verbetering der hoofd beken, de uitbreiding van de telefoon met nacht- en Zondagsdienst, de winkelsluiting, waardoor de winkels op Zondag een viertal uren open zijn, het stichten van een gemeente- arbeidsbeurs. Aangenaam heeft het den Voorzitter gevonden, dat de samenwerking in het college van B. en W. en den Raad zeer hartelijk is geweest. Moge dit in de toekomst zoo blijven. 2. Vaststelling der voorloopige vergoedingen der bijzondere lagere scholen, overeenkomstig art. 10L der Lager Onderwijswet 1920. Conform voorstel van B. en W. vastgesteld. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot benoeming van Voorzitters, pl. voorzitters, leden, pl. leden in de verschillende stemdistricten voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer, Prov, Staten en Gemeente raad. Z.h.s. ging de Raad met dit voor stel accoord. De heer Stoot wenschte, wegens ouderdom, van deze functie ontheven te worden. In diens plaats werd tot voorzitter van stembureau 2 benoemd Wethouder Odenhoven. 4. Voorstel van B. en W. tot uitbreiding van het aantal markten. De Voorzitter zegt dat het aan wijzen van nieuwe marktdagen moei lijk is, daar men niet dezelfde dagen moet kiezen, waarop een omliggende gemeente markt houdt. Hij meent echter met de volgende dagen: de laatste Maandag in Januari, de vierde Maandag in Maart, eerste Woensdag in Juni en derden Woensdag in Aug. (de laatste 3 thans varkensmarkten) en eersten Maandag in December een gelukkige keuze gedaan te heb ben, \swaarmee3Kook de landbouw bonden in deze gemeente hebben ingestemd en zal dit voorstel derhal ve bij Ged. Staten geen groote be zwaren ondervinden. De heer Houben wijst er op, dat de eerste Maandag in December in Hot3t de allemansmarkt wordt ge houden, een zeer oude en drukbe zochte markt. Daar heb je al een bezwaar, zegt de Voorzitter, waarop tot nu toe door niemand de aandacht gevestigd is. Hij wijzigt deze datum in den eersten Woensdag in Dec., waarmee de Raad accoord gaat. De heer Vermeulen wijsterop.dat 't toch niet prettig is, als men een winkel heeft in schoenen of manu facturen en er. komt op zoo'n markt dag een kramer met hetzelfde artikel vlak voor je winkelraam staan, waarbij de kramer als achtergrond heeft de van prijzen voorziene eta lage van den winkelier. De Voorzitter zegt, dat in deze zooveel mogelijk reeds gewerkt wordt om dergelijke toestanden te voor komen, doch dit is niet altijd moge lijk, door 't te laat komen van een of andere kramer. 5. Aanvrage van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur tot het ver leenen van een aanvullingsjubsidie over 1932. Z.h.s. besluit de Raad, gehoord de uiteenzetting van den Voorzitter, aan het Algemeen Burgerlijk Armbestuur een aanvulliogssubsidie over 1932 te verleenen van f 800. 6. Aanbieding van het verslag Jer Commissie tot wering van schoolverzuim. Wordt ter inzage voor de Raads leden neergelegd. 7. Ingekomen verzoek van L. Wijnhoven e.a. tot het aanleggen van trottoirs in de Henseniusstraat. B. en W. geven grif toe, dat de toestand in die straat niet goed is te noemen, doch men kan er zoo maar geen trottoirs leggen, dan moet de heele straat opgebroken en opnieuw gelegd worden, waarvan de kosten zijn begroot op f 1662.55. Deze uitgave is hoog. En in dezen tijd moet men goed op de uitgaven let ten. B. en W. stellen dan ook voor deze aangelegenheid aan te houden tot het najaar en dan eens te zien of er nog geld genoeg in het potje is om een dergelijk werk te onder nemen, 8. Voorstel van B. en W. tot het geven van straatnamen aan de geprojecteerde straten in het Uit breidingsplan. De Voorzitter ontrolt een mooie kaart, waarop de uitbreiding der ge meente met de aan te leggen straten zijn aangegeven. Achtereenvolgens noemt de Voorzitter de navolgende straatnamen Dr. Poelsstraat. Mgr. Nolensstraat, Kardinaal van Rossum- straat, Mgr. Nolensplein, Mgr. Ver- rietstraat, Oostsingel, Oranjestraat, Wilhelminastraat, Prins Hendrikstraat Emmastraat, Julianastraat, Charles Ruijsstraat en Nieuwstraat. De heer Vermeulen had gaarne gehad dat een zoo belangrijk voor stel eerst eens op papier bij de heeren Raadsleden zou gecirculeerd hebben. Het verwondert hem dan ook ten zeerste, dat waar wij hier 3 burgemeesters Esser hebben gehad, wier portretten op het Raadhuis aan wezig zijo, niet herdacht zija in een of andere straatnaam. De Voorzitter wijst er op, er komen nog meer straten, er is veel voor te zeggen, hetgeen de heer Vermeulen gezegd heeft, doch be hoeft niet als bezwaar te gelden. De heer Vermeulen zou den Oost singel veranderen in Essersingel. De Voorzitter merkt hier tegen op. dat de Oostsingel een geëigenden naam is, dat dit de oostelijke be grenzing vormt der uitbreiding. De heer Millen vondt het ook aardiger om te spreken van Esser- straat in de plaats van Charles Ruijs straat. Ter vrijere gedachlenwisseling schorst de Voorzitter de vergadering enkele oogeoblikken. Na de schor sing wijst de heer Odenhoven er op, dat ook op de Kemp straten moeten worden aangelegd. De beer Vermeulen zou al vast trottoirbanden willen aanbrengen, dan kwam er teekening en schot in de bebouwing, waartegen de Voorzitter waarschuwt en spreekt van kalm aan heeren. Aan het slot dor bespreking wordt de naam Nieuwstraat veran derd in Burgemeester Esserstraat. 9. Aanvulling en wijziging der begrooting, dienst 1932. 10. Aanvulling en wijziging der begrooting, dienst 1933. Z.h.s. stemming gaat de Raad hiermede accoord. Wethouder Odenhoven wees er op, dat het toch wel wenschelijk is op het woonwagenkamp een zekere inrichting te doen bouwen. De Voorzitter verzoekt de Weth. deze aangelegenheid eerst ter sprake te brengen in de Vergadering van B. en W. 11. Ingekomen stukken. De Voorzitter deelde mede, dat er zijn ingekomen de volgende dank betuigingen van den A.N.W.B. voor de subsidie van f 15.-—, van den R. K. Venr. Middenstand voor de subsidie v.d. Handelscursus, en van de politie en ambtenaren ter Secretarie voor de verleende grati ficaties. 12. Voorstel van B. en W. tot het onderhands verpachten van circa 5i/ï H.A. grond aan het Zwartwater aan P. Muijsers-Steeghs te Merselo voor een tijdvak tot 31 Oct. 1936. De Voorzitter zet uiteen, dat het hier betreft 5i/j H.A. grond, vroeger in pacht geweest bij Thoonen. Ten gevolge der tijdsomstandigheden is de pacht gesteld op f 15 per H.A. en per jaar. Ook weth. Pubben licht dit voorstel nader toe en wijst er op, dat deze grond moeilijk te be reiken is. Z.h.s. besloot de Raad hiertoe over te gaan. 13. Voorstel van B. en W. tot het mede garandeeren eener rekening courant-overeenkomst aan te gaan door het voorloopig Bestuur van het Waterschap der Noord Limburgsche Beken ten westen der Maas. Uitvoerig gaf de Voorzitter om trent dit voorstel een uitgebreide toelichting. Men wil thans overgaan tot verbetering der zijbeken, teneinde de werkloosheid met succes te kun nen bestrijden is eenige spoed ge- wenscht. Slot volgt. Burgerlijke Stand Venray vao 3 tot 10 Maart 1933. GEBOREN Petronella de Riet, Heuvelstraat Gertruda Gielens, Heide Pieter Dinghs, Castenray Gertruda Martens, Leunen Johanna van Weli, Ysselsteyn Antonius Janssen, Kruisstraat Mathijs van Kan, Veulen Wilhelmina Aerts, Stationsweg OVERLEDEN Willem Keijzers, echtg. van Joanna W. Jenniskens, 60 jaar, Overbroek. 2 patiënten St. Servatiusgesticht. 1 patient St. Annagesticht. Kerkelijke Diensten Parochiekerk Morgen Zondag halt 3 herhalings catechismus voor de meisjes, 5 uur Lof en 2e Lijdensmeditatie Maandag half 8 leesmis, 8 uur uit vaart voor vrouw Bexkens, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 7 leesmis voor de ziele- rust van vrouw v. Kessel als lid der Retraitepenning, half 8 leesmis, 8 uur Sol.Jaarg. voor Johannes Michels. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Leonard erbeek en echtgenoote, 8 uur Jaarg. voor Johanna Goumans en haar zoon Piet. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Helena Poels, huisvrouw van Johannes Michels. Vrijdag half 8 besteld Jaarg. voor Piet Schaeffers, 8 uur Sol Jaarg. voor Johanna Verhofstad, huisvrouw van Laurentius van Valkenburg, kwart na 4 Kruisweg. Zaterdag komen de jongens der 2e en 3e klas en de meisjes der 5e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Zondag 19 Maart gaan de mannen der H. Familie ter bedevaart naar St. Jozef op de Smakt. Vertrek uit de kerk te half 8. Voor de bedevaartgangers wordt de H. Communie uitgereikt om 6 uur en kwartier na 6. In de Vasten geen Congregatie. Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uiir Hoog mis met preek, kwart over 9 H. Mis en vergadering voor de Jongelingen- congregatie, kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof. Dinsdag 5e Dinsdag der Novene ter eere van St. Antonius, om 7 uur Hoog mis met toespraak en gebeden der Novene. Half 6 Lof Woensdag half 6 Lof ter eere van St. Jozef. Vrijdag om 7 uur Hoogmis, 's avonds om 6 uur Lof en 3e Lijdensmeditatie. De laatste Zondag van deze maand is het inkleeding voor de Derde Orde. Zij die lid wenschen te worden kunnen zich nog tot 19 Maart opgeven bij een der bestuursleden of bij den Directeur der Derde Orde. St. Antonius-Patronaat. Om kwart over 9 H. Mis en ver gadering voor de Jongelingen-Congre gatie. Laten degenen die ter eere Gods kunnen meezingen, zich dichter bijeen- sluiten. Na de toespraak gelegenheid tot communiceeren. Tusschen 11 en 12 voor de leden der Groepen gelegenheid om het Spaar- zegelboekje in orde te brengen. „De Valk" verzoekt dat de jongens boven de 14 minstens vijf cents bij dragen om den wedstrijd te zien (waar voor de Scheidsrechters van Monseig neur dispensatie hebben verkregen). Wij hebben gaarne, dat onze jongens de Vastenmeditatie bijwonen Dinsdagavond om 9 uur voor Goud pluvier lezing van mijnheer Driessens over de Russische gruwelen (met licht beelden). Laten, volgens het statuut, alle leden deze leerzame lezing mee maken, en niemand toonen dat hij alleen maar om bijkomstige dingen lid De Heer en Mevrouw H. JANSSEN-VAN DE VENNE geven met genoegen kennis van de geboorte van hun zoon Eersel, ,,'t Hoekje" 8 Maart '33. Het Bestuur van den Bond van Melkverkoopers maakt den leden bekend, dat ingaande a.s. Maandag 13 Maart de melkprijs wordt terug gebracht op 8 ct. p. L. Hartelijk dank voor de be toonde deelneming bij het over lijden en de begrafenis onzer lieve Moeder. Merselo. Op Zondagen 9.30 uur Hoogmis, 3 uur Lof Zondag 19 Maart 10 uur Hoogmis. Op Woensdagen 8 uur H. Mis, 3 uur Lof. Maandagavond 13 Maart om 8 uur Gregoriaansdie Cursus voor de leden van het Congre gatiekoor in 't Patronaat. 9 Directeur. Groote prijsverlaging Stoomen Verven Onzichtb. Stoppage enz. De Stralende Zon, Tilburg 15jarige reputatie. Depot te Venray bij fa. Jean Lemmens, Stationstr. 8. 10 GEVRAAGD Raaijmakers-Rutten. 8 GEVRAAGD op vruchtbare boerderij van 6 hectaren. Adres Bureau van dit blad. Verhuisd van Oirlo naar St. Odastraat 11 Gediplomeerd Costuumnaaister. Beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomend werk. Nette bediening. Lage prijzen. Volgende week verkrijgbaar a 10—12 voor 25 ct. Op de markt Spekbokking a 4 ct. Kees Henskens-Arfs van boomen, hagen en struiken steeds voorradig snoeimessen,scharen, rupsenscharen enz. 14 Aanbevelend, J. Coenen-Houtackers in Kaarsenluchters, gekleurde Kaarsen, Bloemen, St. Josephbeelden enz. Th. Pouwels Hofstraat 8 15 van zinken wasctikakken. keiels. emmers enz. 14 Aanbevelend, Het is geen bezwaar a.s. Maandag 1 paar Schoenen te koopen. 500 paar staan er klaar aan prijzen die LI nooit hebt hooren noemen. 20 Een greep uit den voorraad heerenschoenen f 2.75, dames schoenen f 2 50, jongens- en meisjesschoenen idem. Standplaats bij café 't Hert. op Stoffeerder jj Houdt zich j bt n Alle soorte^-èi lit van den PREMI1 Zondag 12 11 12 uur zaal van H. A Zaterdag uur bij H. Cr ae De premie TB tC 2 drage 1< (stamboek) bij A J. Go4n M 'rt Er Bij elk pond of bij eik poi I of bij elke boi fa cf bij 5 bonne stu leken zee j! een mc i< gekle rt Roodhoul Luc rs Fijn Zout Soda I Doos pudding!» f >,:le Sacharine de late Suiker Extra strong Epei Goudsche Hoeibal Vermicelli Sterke Moster1 Wij zorgeet lasj-.p Th P) Hofsa Ze zijn weer de ijzet uit de fabriek|r "i in alle ma n i. ontvangen |p j aan ongekend Ige Groi p Geheel nieuwe irtt selpapieren mt b Ter opruimit n Resten varta 10 ct.jei Wij leeren U l|bi Praclfofc Glaspapie*^ Verven, Lakln, Stopmessen, Joi Parafinelak, ïud Blauwsel, Gitts enten

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2