L. Wijnho WILLEM WINTER GROOTE UITVERKI Zuidvrucht 3000.- Groote prijsverlaging van KLOMPEN Too Aan Boerderijtje en-K <lemeng:de Berichten Dankbetuiging. Advertentiën géén KJ.V.-Cursus Mai riavereemging Algem. H Communie Feest- vergadering H. Sanders-v.Meiiel W. L. kuikens G. LINDERS Dorpsgenoofen, Boerenleenbank Venray Boerenb. Merselo beste pathéfoon met 35 platen BILJART café-tafeltjes. te ||f Hel H kast, staande kap stok met spiegel spinnewiel en mandoline een Vanaf heden 20 dCI op alle Sloom- en Vè Depot: Gebr. Jeuken, Gd DEZE WEEK I Onze CONSERVEN-RCI ook deze week nog GROOTHANDEL Manufacturen. Bedden, Matrassen. M(l tot en met Dinsdag 31 Januari ct 10 pcf. extra korting Directie van den schouwburg aldaar verzocht ons te willen bekend maken dat het stuk geheel nieuw is inge studeerd en door de nieuwe enscèn- eering grooten bijval heeft gevonden bij het eigen publiek. Zelfs van de omliggende plaatsen als Dortmpnd, Essen, Krefeld, die toch waarlijk over een uitstekenden schouwburg beschikken, komen be langstellenden naar Duisburg om aldaar de „Hoffmann's Erzahlungen" tc zien vertolken. Nadere bijzonderheden volgen Zaterdag a.s. per afzonderlijke adver tentie in dit blad. Alhier werd aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer Math, Laurensse. Ingeschreven werd als volgt Pijpeis—Siebers 5032 Reijucers, Wanssum 4885 Th. Maassen 4884 Gielen—Arts—Maassen 4838 VerstralenOudenhoven 4792 Th. Keisten, Overloon 4697 J. en H. Oudenhoven 4475 Math. Claessens 4348 Houwen, Oirlo 4130 Gegund aan den laagsten inschrij ver. Door het Venraysch Salon- oikest „Euterpe" zal op Zondag 12 Februari a s. in het Patronaat een vrooiijke avond gegeven worden, met medewerking van een bekend Duo, een Dubbelkwartet en de Acro- batendub. Daar dergelijke avonden voor Venray nog nieuw zijn, verwachten wij veel belangstelling. Ons Fanfarecorps besloot deel te nemen aan het Festival te Over loon, dat aldaar op 2e Pinksterdag a.s. zal gehouden worden. Volksontwikkeling Patronaat. MAANDAG 30 JANUARI 8 uur twee sprekers Mgr. Dp- H. Poels Jos. Maenen Lid der lie Kamer Onderwerp Wat doe je in de crisis? Een buitengewone en actueele, maar ook duidelijke avond. Donderdagavond omstreeks half elf is alhier brand ontstaan in de woning, eigendom van. Mej. Wed Th. Janssen en bewoond door den kippenhandelaar De Vries aan de Eindstraat. De bra- d weer was spoedig ter plaatse. De woning brandde totaal uit. De inboedel werd gedeeltelijk gered.' Verzekering dekt de schade. Donderdag 2 Februari zal de derde spreker namens de Federatie van Jonge Boeren in.Venray komen Onderwerp fruitteelt. Zie advertentie. OOSTRUM. In de zaal van den heer H. Verheyen hield de tuinbouw ver. Oostrum j.l. Zondag een algem ledenvergadering. Het fruit heeft tegen de verwach ting in, nogal wat geld opgebracht, zoodat de voorzitter hoopt, dat dit ten minste dit jaar wederom zoo zal mogen ziju. Door den secretaris den heer M. Claessens werd hierna een keurig jaarverslag uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen. Aan de C.V.V. te Venlo werden geleverd in totaal 13318 Kg. groenten voor f 1008.78. Veiling Oostrum 74417 Kg. fruit voor een waarde van f 6233.23. Totale omzet 87735 Kg. voor f 7242.01. Het aftredend bestuurslid de heer Stappers wordt hierna herkozen. Verder bespreekt de voorzitter uog het groote nut van besproeiing der fruitboomen, vooral die der zomer- besproeiing wordt ten zeerste aan geraden, vooral nu de prijzen sterk verlaagd zijn. OIRLO. Dinsdagavond werd de arbeider M. alhier op den weg naar Castenray aangereden door een auto van K. uit St. Anthonis. M. bekwam hierbij een armbreuk en verwondin gen aan het hoofd. Door de marechaussee wordt onder zocht wie hier schuld heeft. HOLTHEE3. Donderdag 2 Febr (Lichtmiskermis) en Zondag 5 Febr. zal onze Fanfare „O. L. Vr-Gilde" haar jaarlijks concert met tooneel aangekocht door den heer Vic. Joos- ten alhier. De inventaris kwam in handen van diversen. Zoo is dan eindelijk aan een zaak, die voor jaren terug baar bestaansrecht ver loren had, of eigenlijk nooit ter plaatse had b hooren te komen, indien er meer samenwerking geweest ware, een einde gekomen. De na- deeiige gevolgen komen thans aan de aandeelhebbers, die met de schul den zitten. TIENRAY. Verleden Maandag werd alhier door den heer J van WeegeD, architect N. 1. V. A. te Vierlingsbeek, alhier aanbesteed b?t bouwen van een wooobuis voor den heer P. Kessels. Er werd door J aannemers ingeschreven Th. Vissers te Wanssum 5890 Hoebers en Haagens te Horgt 5853 Ant. Smits en Zn. tc Horst 5560 Gebr. Clabbers te Swolgen 5493 Chr. Tbijssen te Meerlo 5480 Chr. Rcynders te Wanssum 5130 L. van Neerven te Meerlo 5403 J. Houwen te Oirlo 5355 Janssen te Venray 5322 Geurts en Jansen te Vierlingsb. 5320 Gebr. Peeters en Thijssen 5285 Verstralen te Blitterswijk 5255 Pingen te Meerlo 5235 Gebr. Kersten te Overloon 5183 Het werk werd direct aan de laagste inschrijvers opgedragen. BLITTERSWIJK. De Midden standsvereeDiging der gem. Meerlo richtte op 12 Nov. j 1. een adres aan de posterijen, waarin werd gevraagd om de telefoonverbinding van Blit terswijk over Wanssum naar Venray gaat, te verleggen over Meerlo naar Ticnray. De verbinding van Wanssum bracht het bezwaar mede, dat men dan dikwijls lang op aansluiting moest wachten. Thans kwam be richt dat de ingebrachte bezwaren gegrond waren bevonden en aldus de aansluiting over Tienray zal komen. Door zijn eigen (las gewurgd. Dinsdagmiddag geraakte de 50 jarige landbouwer v. V. te Gennep bij 't verrichtten van zijn werkzaamheden in d; schuur, met zijn das in de dorschmachine verward. Daar buiten hem niemand in de schuur aanwezig was, koD de machine niet worden afgezet zoodat de man gewurgd werd. 't Lijk werd later door de huisgenooten gevonden. De man laat een weduwe met 11 kinderen achter. Vccteeltdagen. Op initiatief van de Limburgsche vereeniging „Fokkersbelang" zullen het Landbouwhuis te Roermond van 2 tot 7 Februari de bekende Limburgsche veeteeltdagen gehouden worden. Mynbouwseliade. De raad vau de gemeente Kerk rade besloot een aires aan de Regeering te richten waarin haar aandacht wordt gevestigd op de groote schade, die den laatsten tijd vooral wordt toegebracht aan de eigendommen van particulieren, ten gevolge van den mijnbouw. Noodlottige ontploffing te Schnesberg, In de mijn OraDje Nassau II te Schaesbcrg heeft Woensdag in de bovengenoemde electrische centrale een ernstig ongeluk plaats gehad. De 26-jarige oudergrondsche opzichter Th. Tempelman uit Heerlen en de electricien Sagenschneider, waren bezig proeven te nemen op slag hoedjes. Door onbekende oorzaak zijn de slaghoedjes ontploft, tenge volge waarvan beide mannen werden weggeslingerd en ernstig gewond bleven liggen. De eerste bulp was spoedig aanwezig. De heer T. bleek een verbrijzeld been te hebben, ter wijl de electricien een enkelfractuur had opgeloopen. Beiden werden naar het ziekenhuis te Heerlen overge bracht. Het been Vc-n den heer T. moest onmiddellijk worden afgezet. Hij is 's avonds nog aan de gevolgen over leden. De ongelukkige was gehuwd vader van 2 kinderen. Een tra gische bijzonderheid was wel, dat de echtgenoote van den ongelukkige zich eveneens in het ziekenhuis be vond, waar zij de geboorte van haar derde kindje afwachtte. Rotterdam maar later op den dag werd de vaart onmogelijk. Ook op de Merwedeis de scheep vaart gestremd; aan de Zuidzijde der rivier had het ijs zich Donder dagmorgen reeds vastgezet. Verlaging van goederentarieven bij de Ned. Spoorwegen. De directie der Nederlandsche spoorwegen heeft bij den minister van waterstaat voorstellen tot wijzi ging van de goederentarieven inge diend. welke naast een belangrijke verlaging, ook ingrijpende wijzigingen zullen brengen in de grondslagen der vrachtberekening. Gezin door gasverstikking omgekomen. Tengevolge van de hevige koude is in perceel Crijnssenstraat 36 te Amsterdam een buis van de gas leiding gescheurd. Het orgeval heeft drie menschen het leven gekost, De G.G.D. werd gewaarschuwd en verscheen spoedig ter plaatse met twee auto's terwijl ook een dokter op de plaats des ouheils kwam. Deze kon slerhts bij alle drie den dood coastateeren. De slachtoffers zijn nog jonge menschen. De man was agent va poliiie en deed dienst aan bet bureau Warmoesstraat. Hij was 33 jaar oud, zijn vrouw 25 jaar. De Zesdaagsclie te Brussel. De Zesdaagsche te Brussel is ge wonnen door het koppel Pijnenburg- Schön dat gedurende het laatste uur voortdurend trachtte uit te loopen en een kwartier voor het einde er in slaagde onder stormachtig gejuich der aanwezige Nederlanders een ronde winst te behalen. Gedurende den laatsten avond had Pijnenburg het er klaarblijkelijk op gezet het aantal punten te vermeer deren om den achterstand, die het koppel iu dit opzicht bij het duo Ricbli-Wambst had, in te halen. Hieraan is het te danken dat het aantal punten van Pijnenburg Schön tot 486 is gestegen. Pijnenburg won ook de laatste sprint. Burgerlijke Stand Venray van 20 tot 27 Jan. 1933. GEBOREN Ger ruda H. A. Pouwels, Deurneschew. Franciscus W. G. Weys, O verbroek Antonius J. Verschuuren, Overbroek Anna J. J. C. Vollebergh, Eindsiraat Wilhelmus G M. Loenen, Leunen Gertruda M J. Versieyen, Oostrum Theodorus A Pouwels, Oirlo OVERLEDEN: Lambeidina van Rens, wed. van M Janssen 67 jaar Patersstraat Maria W. Thijssen, 2 m Maash weg Petronnella W. Thijssen, 2 m. idem Het \js verspert de rivieren. tHet „Comité voor ijsbestrijding", uitvoering geven. Opgevoerd wordt hetwelk gedurende den strengen 'winter van 1929 te Rotterdam werd opgericht en zulk belangrijk werk ten behoeve van handel, industrie en scheepvaart verrichtte door de vaarwegen in 't gebied der beneden rivieren open te breken, heeft nu de vorst weer zulke groote moeilijk heden aan het verkeer te water in den weg begint te leggen zijn activiteit hervat. Genoemd comité stelt zijn maat regelen tot ijsbestrijding onder leiding en goedkeuring van den Rijkswater staat. De kosten van zijn maatregelen bestrijdt het uit bijdragen van parti culiere belanghebbenden en uit sub sidies, die het comité zijn toegezegd door het Rijk, de gemeenten Rot terdam en Dordrecht en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam en Omstreken. IJs en vorst. Naar uit Vreeswijk en Schoon hoven wordt gemeld, is de Lek vast gaan zitten. In den morgen konden „Het Hoogste Goed" Zie advertentie. OVERLOON. In de Dinsdag avond gehouden vergadering van den R. K. Jonge Boerenstand werd be sloten dezen zomer een gewassen- wedstrijd te houden en vermoedelijk in Juni een excursie naar Arnhem te maken. In plaats van C. Beunen, aftr. bestuurslid, werd gekozen H. Creemers P*. als voorzitter. De technisch adviseur den Heer A. Janssen gaf uitleg van de nieuwste stikstof mest-stoffen. Door den Heer Th. v. Wel alhier is een geheel nieuw model motorsproeier aangekocht. Binnenkort zal alhier een sproeldemonstratie gehouden worden. MEERLO De totale opbrengst van inventaris en gebouwen der Stoomzuivelfabriek St. Jan alhier, publiek verkocht door Notaris Haff- mans op 24 Januari j.l., was groot ruim f 1000. De gebouwen werden nog eenige booten afvaren Kerkelijke Diersten Parochiekerk Morgen Zondag om 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie en generale H. Communie, daarna gezamenlijk ontbijt, geen Con gregatie en geen herhalingscatechismus 's Namiddags om 4 uur opdracht der leden van de H. Familie, de vaandel wijding en de huldiging der 3 gouden jubilarissen Bernard Hendriks, Jac. Graus en Corn. Coolen. 1. De gewone gebeden der verga dering der H. Familie. 2. Lied Aan U, o Koning der eeuwen, (Vervolgbundel 1b, nieuw boekje no. 98) 3. Predikatie Zeereerw. Pater Dr. Ey;<emans C.S S.R. 4. Vaandel wijding. Terstond na de predikatie van den Pater zingf de heele kerk 3 strophen van het Vlaggelied. Onderhand komt Mgr. Dr. G. Bauduin in vol ornaat met de geestelijkheid en de misdienaars staan op het priester koor. De zegening van het nieuwe vaandel der H. Familie. Daarna de twee laatste strophen van het Vaandellied (Vervolgbundel id,nieuw boekje no. 10) 5. Plechtige- opdracht der nieuwe en tevens van de andere leden. (Acte van toewijding gezamenlijk bidden). De aan neming en zegening der nieuwe leden. 6. Zegening der gouden en andere medailles door Mgr. Dr. G. Bauduin, protonotarius apostolicus a.i.p. 7. Mgr. Bauduin omhangt de drie jubilarissen met de gouden medaille. 8. Daarna komen de ruim 50 nieuwe leden naar de Communiebank, waar Mgr. Bauduin hun de medaille opspeld. Terwijl de medailles uitgereikt worden, zingt de heele kerk: Groote God, wij loven U Vervolgbundel no. 1 nieuw boekje no 97 Roomsche blijdschap Vervolgbundel lc, nieuw boekje no. 99 Moge onze zang zich paren Handboekje no. 27, nieuw boekje no. 122 9. Na de uitreiking spreekt Mgr. Bauduin een woord tot de mannen en vervolgens de Directeur. 10. Lied Broeders, welk geloof hebt gij (Vervolgbundel lf, nieuw boekje 76) 11. Pontificaal Lof. De mannen, die lid zijn van 't kerk koor worden verzocht zich naar 't oxaal te begeven om een meerstemmig Lof te zingen. Tantum Ergo wordt door de heele kerk gezongen Zegen met het Allerheiligste. Laudate Dominum, Handboekje (oud bldz. 41, nieuw bidz. 46). Maandag half 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor Th. Droessen, Anna E. Poels en Anna C. Poels, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e kl. voor Maria Petr. Smulders. Woensdag half 7 leesmis voor de Wed Janssen, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor den HoogEerw. Heer Herman Janssen. Donderdag O. L. Vr. Lichtmis, de diensten als op Zondag, 8 uur leesmis voor de levende leden der Mariaver., met gen. H. Communie, na de H. Mis installatie der nieuwe leden, kwart voor 10 de wijding der kaarssen, waar na de Hoogmis. Vrijdag eerste der maand en veree ring van het H Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur leesmis, kwart na 4 Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, 9 uur Sol. Jaarg. voor de overleden leden der Handelscompagnie, kwart na 4 Lof. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof. Maandag feestdag van de H. Hyacintha van Mariscottis. Volle aflaat o g.v. Maandag om half 8 gelezen Requiem mis voor Zr. Lamberdina van Rens, Wed. van Mathijs Janssen, als lid der Derde Orde. De Tertiarissen worden 'verzocht deze H. Mis bij te wonen en voor de overledenen de H. Communie te ontvangen Alsook H. Missen voor Lamberdina Janssen-van Rens om half 7, 7 uur en half 8 als lid der Aartsbroederschap. Dinsdag feestdag van de Zalige Lu- dovica. Voile aflaat o.g.v. Om 7 uur Hoogmis en half 6 Lof ter eere van St. Antonius. Donderdag feest van Maria's Zuive ring of Maria Lichtmis. Generale Abs. voor de Derde Orde. De H. Missen als op Zondag. Kwart voor 8 wijding der kaarsen, waarna de Hoogmis. Half 6 Lof. Na het Lof zal de Blasiuszegen worden gegeven. Vrijdag feestdag van den H. Blasius, Patroon tegen keelziekte. Tevens eerste Vrijdag der maand Om 7 uur Hoogmis met Litanie, half 6 Lof met acte van eereboete. Na de H. Missen en het Lof Blasiuszegen. Zaterdag feestdag van den H. Jozef van Leonissa. Volle aflaat o.g.v. St. Antonius-Patror.aat. Spaarbankboekjes inleveren. Die leden van de Groepen welke genoeg of ongeveer gsoceg gespnard hebben voor het kostuum, gelieven zich ten spoedigste bij Pr. Directeur op te geven. De regeling van de gymoastiek zal alsnog worden bekend gemaakt. Ondergeteekenden betuigen hiermede hunnen hartelijker! dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun veertig jarige Echtvereeniging ondervonden. J. DIRCKX-LINDERS Leunen. Getrouwd P. J. L Jos. F. H. v. Krudde d. Voort die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de belangstelling bij hun hu-.velijk ondervonden. Deventer, 24 Jan. 1933. 14 Woensdag 1 Febr. De eerstvolgende avond is 8 Februari. De Directie. Donderdag 2 Februari onder de H. Mis van 8 uur. 's Avonds om half 7 in 't St. Antonius-Patronaat, toegankelijk voor de leden en dames-donahicen 21 HET BESTUUR. Ondergeteekende bericht hier mede, dat hij vanaf heden niet meer werkzaam is voor den heer H. van Boven, doch thans de Sigarenhandel voor eigen rekening voortzet. Door het leveren van eerste klas merken, hoopt hij de gunst van het pub'iek waardig te blijven. Aanbevelend, Sigarenhandel Halt! Halt! Groote prijsverlaging van ie kwaliteit Voor 1933 1 40 We stellen iedere kippenhouder in de gelegenheid van de e lage prijzen te profiteeren I 2daagsche kuikens 15 ct. 8daagsche kuikens 20 ct. 2weeksche kuikens 25 ct. 3weeksche kuikens 30 ct. Van gecontroleerde hennen 5 ct. per kuiken meer. S—910 11 12weeksche kuikens prijs op aanvraag. Alles beslist van o erjar. henn-n. Wij leveren uilsluiter.d prima, sterke en gezonde kuikens af. Koopt uw kuikens vroeg, omdat in October en November de eierprijzen het hoogste zijn Juist dan moet U zorgen de kuikens aan de leg te hebben Cenfr. Broeder!) Ysselsteyn alvorens in te gaan op aanbie dingen van geld of goederen, door P. SANDERS of diens vrouw, wonende Akkerweg 9, wordt men in eigen belang aan geraden eerst te informeeren bij H. ROS, Akkerweg 7. 12 De Spaarders en Voorschot- nemers worden beleefd verzocht hunne boekjes bij den Kassier Ie komen afhalen. Namens het Bestuur, De Directeur 16 M. WISMANS. Betaling premie Brandassurantie en contributie van den Boerenbond op Dins dag 31 Januari. 12 Het Bestuur. Gevraagd kleermakers leerling eenigszins bekend met het vak Adres Schoolstraat 10. 10 HOUTVERKOOP. De Gemeente Venray zal publiek bij opbod verkoopen onder de gewone betalingsvoorwaarden op Dinsdag 31 Januari a.s. des namiddags half twee ter plaatse aan het Roosendaal en Endepoel ongeveer 225 slagen, bestaan de uit zwaar ongesorteerd geriefhout, zwaar brandhout, afval zaaghout, eenige slagen prachtige boonenstokken, zware dennen en berkenschansen enz. Alleen bij zeer ongunstig weer wordt de verkoop gehouden in de zaal Arts te Merselo. Kinderklompen vanaf 25 Groole Meisjesklompen 35 Vrouwenklompen 4-8 Mansklompen 60 Alleen onze bekende mooie modellen. Th Pouwels Hofstraat 8 18 Iemand met vraagt ci-ca vaste betrekking 10 op nieuw te als te hypotheek bouwen woonhuis Adres Bureau van dit blad. Te huur flink Woonhuis met tuin gelegen nabij Klooster „Jerusa lem". Direct te aanvaarden. AdresTh. Maassen, Markt straat. 12 TIE3 KOOIP zoo goed als nieuw. Adres Bureau van dit b'ad. ^f|i die nog in htt bezit zijn LIJ, van ledige ZAKKEN, af komstig van 22 van de Voort's Graanhandel Ie Oostrum, worden verzocht deze vóór 12 Februari as. te willen Urugbe?orgen. Aan bovenstaand adres tevens TE ZEslOOE een goed onderhouden met toebehoor en eenige te geven f; Oilde ,m Donder 5 Feb in de z n Opvoering1-),! iijfd en een Kbe Entrée lf Honoraireh dag vrijen jug TE KOOP 2 dragende varkens 13 en 14 weken dracht, keuze uit vijf, en 6 beste biggen bij G Derks, Lull. Deze week bij elk pond Koffie of Boler met bon bij elke bon 4 gewone schriften of 2 dhke schriften cadeau Bij een half pond Cacao v. 25 ct. 1 pak beschuit of half pond suiker cadeau. 1 pond gedroogde Slukjesappelen voor 15 cl. Puik gaarkokende erwten 8 ct. per pond. Tb. Pouwels Hofstraat 8 22 Te p iekten aanv. Paschen, voor 3 jaren in Venraysch Broek, met 1.50 H.A. bouw- en weiland, beplant met fruitboomen. Te bevr. bij J. Voesten, Venr. Broek. 13 Wegens plaatsgebrek voordeelig Tb koop groote eikenhouten cvaal geslepen, Maasheesche weg 8. 17 Op Maa nam. 4 ui J Vi .k te P. Rijk wi &M) Hetpi een )o stalij, op een oi nabij de btiij B. Hef|a< werlfli de giu Bestek krijg n a I f2 p. nuijF, )o inhoudendii Tegen g bezorgen 6u T een diet 14 Wed. P. TBL voldraei bij M. Tijer Merselo. Stoomververij en Chem. Wasscherij Gebr.he T p' 2 pond mooie nieuwe Pruimen v 2c Pruimedanten van 20, 24 en 28 iei Mooie Rozijntjes zonder pit 16 cl' Prachtige Rozijnen zonder pit 20 Rozijnen met pil 15 ct. per pond, Prachtige Rozijnen met pit 20 elf Mooie zoele Abrikozen 17 ct. perlri Nieuwe Abrikozen 28—45—65 cH* Mooie Schijfjesappels 22-30 ct. Vijgen 11 ct. per pond, pakj-s Vil Dadels 12 ct. per pond TELEFOON Magazijn Schoolstraat 5-7 Grootste keuze Laagste prijzen op alle goederen, ook op Meubelen enz.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2