1 Tooneel- uitvoering F. v. w. Gemengde Berichten Advertentiën S3,,,6 WEDUWE Prijskaarten Café „Hel Veulen Een Oudejaarsavond Arme Millionairs Huism Kipp ^4en. Voor e< jaa Riiilei Houtve Houtt ii van filmen zijn ze eenig, veel beter dan de Amerikanen. Deze katholieke film van den Arbeid is in Nederland jemaakt naar Russisch model. Kinderen begrijpen misschien de -choonheid van deze film niet, en daarom zal, naar wij vernemen, de vertooning geschieden voor personen boven een zekeren leeftijd. Vergadering Kiesverceuigm Wegens de filmavond in het Pa tronaat op Vrijdag 6 Jan. a.s. zal de Kiesvereeniging hare vergadering houden op Donderdag 5 Jan. a.s. om 7 uur, dus niet op Vrijdag, zooals n de advertentie op de le pagina vermeld staat. Komt Donderdagavond nu ook eens allen trouw op 1 Op het te Dordrecht gehou den examen voor stenografie slaagde onze dorpsgenoot Piet Kruijsen. Te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen civiel-inge- uieur onze dorpsgenoot: de heer F. de Haen Uitvoering „Polyhymnia" Tweede Kerstdag gaf het Gemengd Koor „Polyhymnia" de jaarlijksche uitvoering. Toen de Voorzitter, de eer Timmermann, de aanwezigen 's avonds het welkom toeriep, was de Wilbelminazaal flink bezet. Een drietal zangnummers werden vlot uitgevoerd. Het tooneelspel heeft allen hartelijk doen lachen. Het geheel vormde een prettige avond. Lezing met demonstratie Door het Instituut „Corona" zal a.s. Dinsdag, 3 Jan., in zaal Wil- helmina Schoolstraat, 's avonds 8 uur, een interessante Experimenteele voor dracht gehouden worden over de uitwerkingen, welke volgens offlcieele gegevens dagelijks door Hoogfrequent bestraling worden bereikt. De opkomst in omliggende ge meenten, alwaar dergelijke lezingen gehouden werden, was buitengewoon groot. We verwijzen hierbij naar de iu dit blad voorkomende advertentie. Rectificatie. In ons verslag van de Provinciale Staten werd abusievelijk vermeld, dat de bijdragen per H.A. in de eerste klas bedragen f 6,30 dit moet zijn f 5.30. Verder -dat 160.000 H.A. 55 ct. moeten bijdragen dit moet zijn 16000 H.A. Vergadering R.K. Raadsleden Onder Voorzitterschap van den Heer Rutten, Gemeente-secretaris te Broekhuizen, had Donderdag j 1. in het St. Antoniuspatronaat alhier eene vergadering plaats van R.K. Gemeente raadsleden, om zoo mogelijk over te gaan tot het oprichten van een Ver- eeniging van R.K. Gemeenteraads leden. Een dertigtal Gemeenteraadsleden uit Horst, Sevenum, Meerlo en Venray hadden aan den oproep gevolg ge geven en waren ter vergadering aan wezig. Nadat de Voorzitter de vergade ring geopend had met den Christe- lijken groet en een woord van welkom aau de aanwezigen, verkreeg de Heer Mr. van Haren. Redacteur van het Officieel Orgaan van de Federatie van Bonden en Centrales van R.K. Gemeenteraadsleden te 's Gravenhage het woord en zette in een keurige ;ede de motieven uileen, die geleid hebben tot oprichting van genoemde Federatie en Centrales onder leiding van het Dagelijksch Bestuur der R.K. Staatspartij. Spreker schetste de taak der Ge meenteraadsleden in den goeden oudeD rijd, toen het Raadslidmaatschap nog een makkelijk eerebaantje was eo in onzen tijd, nu een Gemeenteraadslid zich plotseling gesteld ziet voor de beantwoording van de meest uiteen- loopende vragen. Ook kan men zich niet meer uitsluitend bepalen tot de eigen Gemeente, maar voert de taak vanzelf ook naar de buurtgemeenteD bij behandeling van streekbelangen en meerdere sociale maatregelen. Een Bond van R.K. Gemeente raadsleden heeft zoo gezien alle reden van bestaan. Immers zoo krijgen de leden voeling met elkaar en leeren eikaars werkenen streven waardeeren tot heil van stad en land. Vervolgens zette spreker nader uiteen hoe de Vereeniging zal inge deeld zijn. In Limburg zijn 6 Fede raties opgericht en wel te Maastricht, Heerlen, Sittard, Roermond, Venlo en Venray. In ieder dezer Federaties zijn vereenigd die Gemeenten, die geacht kunnen worden dezelfde streekbelangen te hebben, zoodat in de Federatie Venray vereenigd zullen zijn de Pee'.gemeenten en de Maas- lorpen van den rechter Maasoever. Na opsomming der rechten en erplichtiDgen dei leden.de aanwijzing 'an het Adviesbureau voorGemeente- aadsledeu, dat gratis advies geeft iu voorkomende kwesties, het Bonds orgaan, gaf spreker gelegenheid tot het stellen van eventueele vragen. Verschillende heeren maakten van de gelegenheid gebruik en kwam men ia algeheele bevredigende beant woording tot het besluit om in prin- c pe allen toe te treden tot de op te richten Federatie Venray en de be noemiDg van een voorloopig Bestuur, dat met het Bestuur der Federatie Venlo de grensscheiding der beide Federaties zal bespreken en regelen. In het voorloopig Bestuur der Federatie Venray werden gekozen dc heeren J. Vermeulen, Venray, X. Thomeer, Horst en van Eist, Wans- Met den wensch van den Voor zitter, dat alle aanwezigen propagan disten zouden worden der nieuwe Vereeniging, werd de vergadering met den Christelijken groet gesloten. OIRLO. Bij de Vrijdag alhier gehouden aanbesteding voor het bouweD van een boerderij voor reke ning van den heer J. Verstappen, werd ingeschreven als volgt Gebr. Klabbers, Swolgen f 3288 Pingen en Boers, Meerlo f 3280 A. Janssen en Zn., Venray f 2995 H. Maassen, Blitterswijk f 2760 P. Vollenberg, Venray f 2592 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Architect P. Verhaag, Sevenum. HORST. Bij beschikking van den Min. van Economische Zaken en Arbeid is met 1 Jan. op verzoek eervol ontslag verleend aan den districts-assistent bij den pluimvee teeltvoorlichtingsdienst W. Janssen te Horst. OVERLOON. Zaterdag werd de echtgenoote van P. Ewals plotseling door een beroerte getroffen, welke onmiddellijk een einde aan haar leven maakte. Deze week werd bij een twee tal winkeliers huiszoeking gedaan, welke er van verdacht wet den Duitsche boter in hun bezit te hebben Er werd echter niets gevonden. HOLTHEES. Dinsdag 3 Jan. a.s. zal hier de plechtige inzegening plaats hebben van de nieuwe school. Na een plechtig Lof. wordt in optocht naar de school gegaan, waarna de plechtige inzegening zal plaats hebben. Onze fanfare werd uitgeDOodigd deze plechtigheid op te luisteren. Noord-Limburgsclie Muziekbond. Op de gehouden vergadering van den Noord-Limburgschen Muziek bond is besloten om het muziekfeest te houden te Well. BLERICK. Dinsdagavond were in de Stationstraat het lichaam ge vonden van den heer R. Titselaer, wonende Spoorstraat, Blerick. De spoedig geroepen geneesheer, kon slechts de dood constate? ren. Hartverlamming was de oorzaak van dit spoedig verscheiden. Rywieldief engros. De politie te Geleen heeft een inval gedaan in de woning van den grondwerker P. Er werden zooveel rijwielen en onderdeden gevonden, dat een vrachtauto ermee gevuld kon worden. Verscheidene personen hebben hun rijwiel reeds herkend. P. ontkent, doch is naar Maastricht overgebracht. Kindje verbrand. Te Amstenrade is overleden een kindje der familie R 6 maanden oud, tengevolge van bekomen brandwon den. Doordat de moeder struikelde, kieeg de arme kleine den inhoud van een ketel kokend water over het lichaam. Heiligscliennendc diefstal in de kerk van Leenhof. Dinsdagnacht heeft in de rectoraats- kerk der Paters Montfortanen te Leenhof-Schaesberg een zeer brutale heiligschennende diefstal met braak plaats gehad. Bij het onderzoek bleek, dat het tabernakel van het hoofdaltaar met geweld was opengebroken en dat daaruit twee verguld zilveren cibories waren ontvreemd. De H. Hosties werden in de sacristie op den grond verspreid gevonden. Verder zag men in de sacristie dat de deur van de brandkluis was stuk geslagen. Uit de kluis bleken vier verguld zilveren kelken ontvreemd. Alle kastdeuren waren openge broken en de dubbele ruiten in de daklantaarn van de sacristie waren stukgeslagen. Verder ontdekte men, dat in de kerk vijf offerblokken waren open gebroken en geledigd. Men neemt aan, dat het geen menschen uit de streek zij a geweest, veeleer gelooft men met Duitschers te doen te hebben. De gestolen heilige vaten hadden een waarde van twee duizend gulden. TBC bestrijding in Limburg Dr. L. Veeger, inspecteur van de Volksgezondheid, heeft in de Woens dag te Maastricht gehouden verga dering van het Limb. Groene Kruis een voordracht gehouden over tuber culose en hare bestrijding in Limburg en Maastricht. Allereerst toonde de inleider aan hoe deze ziekte algemeen in ons land sterk verspreid is. Men neemt aan dat in ons land tusschen 40 en 50.000 menschen aan t.b.c. lijden. Van iedere 1000 Limburgers overleed in 1931 er één aan t.b.c. In heel ons land stierven er in dat jaar aan t.b.c 7000. Limburg telt zoo ongeveer 4000 lijders aan deze ziekte. 15 pet. van alle gebrekkige kinde ren onder de 15 jaar zijn gebrekkig door t.b.c. De t.b.c.-bestrijdiDg is een vraag stuk, dat Diet alleen van uit het oog punt van volksgezondheid, maar ook van maatschappelijk, staathuishoud kundig en economisch oogpunt uit beceken, dient te worden. Hoeveel loon wordt er door gederfd, hoeveel productie verlaagd, hoeveel verple- glngskosten moeten opgebracht wor den Dan wees de inleider op de elschen waaraan een goede bestrijding moet voldoen. Daarvan zijn we in Limburg nog vrij ver van af. Verder legde dr. Veeger den nadruk op de verantwoordelijkheid, die onderwijzers of onderwijzeressen hebben, die lijden aan open t.b.c. en toch les geven. De beste t.b.c.-bestrijdiog is de krachtige bevordering der sociale kinderhygiëne Limburg staat met de tuberculose- sterfte bovenaan op de lijst met 10 per 10.000 inwoners (9.93) Voor het rijk bedraagt dat cijfer slechts 7.26, dus een nadeelig verschil van 2.67. Boven het Limburgscbe gemiddelde van 10 staat Roermond met 10.13, Tegelen met 10.30, Maasbree met 10.41 en Maastricht met 12.58. Onder het rijksgemiddelde van 7.26 staan Heerlen met 5,84, Sittard met 6.09, Kerkrade met 6.29, Hoens- broek met 6.42 en Weert met 6.99 In 1922 stond Maastricht bovenaan met 18,33. Jeugdige personen hly ven te Venlo buiten de bioscoop, Door den Ned. Bioscoopbond te Amsterdam werd aan den raad der gemeente Venlo een verzoek gericht tot het opheffen van de leeftijdgrens voor het bezoeken van bioscopen. Gehoord de meeningen en uit spraken van de plaatselijke geeste lijkheid, van verschillende autoriteiten van de rechterlijke macht w. o. den kinderrechter te Roermond van de R K. Reclasseeringsvereeniging van den Bond voor Groote Gezinnen en van verschillende leiders van jeugd vereeDigingen, besloot de gemeente raad van Venlo, het verzoek van den bond niet in te willigen en het verbod van toelating van peiscnea beneden 18 jaar in bioscopen te handhaven. J. Breukers 25 jaar C.RE.-Directeur. De heer Jules Breukers zal op 1 Januari a s. zijn zilveren jubileum herdenken als directeur der Coöpe ratieve Roermondsche Eiermijn, het machtige veilings-lichaam. dat zijns gelijke in ons land, zelfs niet in Europa heeft. 't Is begrijpelijk, dat dit zilveren Directeurs-jubileum niet onopgemerkt zou voorbijgaan. In overleg met den jubilaris is de viering van zijn zilveren Directeurs- feest vastgesteld op Zaterdag 7 Jan. Het Sittardsche carnaval. Naar aanleiding van de verschil lende rekesten, die de intrekking verzochten van het op 18 Januari van dit jaar uitgevaardigde permanent maskerVerbod, nam de Sittardsche gemeenteraad met 9 tegen 6 stemmen een voorstel van den beer Jos. Ver heggen aan, waarin de concessie gedaan wordt, dat het gemaskerd zijn op straat geoorloofd zal zijn van 1 tot 9 uur n.m. en in café's en andere openbare localiteiten van 1 uur tot 12 uur n.m. Door een auto aangereden Dinsdagavond omstreeks 9 uur was de 20-jarige Eberson, garage houder te Susteren, op den rijksweg aldaar aan het wandelen. Plotseling werd hij aangereden door een auto komende uit Sittard. E werd zeer ernstig gewond opgenomen en in stervenden toestand naar het zieken huis te Sittard overgebracht. E. is overleden. Moord te Lutterade. Op den eersten Kerstdag heeft zich onder de gemeente Lutterade een ernstig drama afgespeeld. Toen de nachtwaker S. thuis kwam, vond hij daar zijn vrouw in gezelschap van zekeren K. 46 jaar oud. Er ontstond 'n woordenwis seling tusschen beide n^annen, die op een vechtpartij uitliep. Daarbij trok de nachtwaker eensklaps zijn revolver en trof K. met een schot in de hartstreek. K. was terstond dood. S. heeft zich daarop zelf bij de politie aangemeld. Hij is in voor- loopige bewaring gesteld. Werkloozensteun in November, Blijkens de opgaven van 1031 ge meenten, hebben zij in het tijdvak van 30 October tot en met 26 No vember j.l. aan werkloozensteun (zonder aftrek van subsidies van staat, c.q. provincie) uitgegeven f6.630.882 en voor werkverschaffiog (eveneens zonder aftrek) f 1.999,387. In hetzelfde tijdvak werd door werk- loozen kassen uitbetaald f 1.698.880 en door het rijk f551.535. In totaal werd dus in genoemde vier weken uitgegeven een bedrag van f 10.580,137. De uitgaven van 46 gemeenten met rond 173,500 inwoners zijn in deze- cijfers niet verwerkt. 75-Jarig bestaan van de Ryks- veldwacht. Bij den aanvang van het nieuwe ar zal het 75 jaren geleden zijn, dat door het in werking treden van het Koninklijk Besluit van 11 No vember 1856, Staatsblad No. 114, het korps Rijksveldwacht lot stand kwam. Moord te Oss. Donderdagmiddag heeft zich op Schaijksche veld te Oss een drama afgespeeld met doodelijken afloop. Zekere H. v. E. ontmoette daar den 23-jarigen van D. die een ver houding met zijn vrouw onderhield. Er ontstond een woordenwisseling waarbij v. d. E. den man neerschoot. De dader meldde zich daarop bij de politie aan. Kalender Albert Heyn. De N.V. Albert Heijn heeft voor 1933 wederom een vier-bladige kalender doen vervaardigen, met afbeeldingen van vogels, naar het leven in Artis te Amsterdam getee- kend en door de firma L. van Leer en Co. bijzonder fraai in 6 kleuren druk gereproduceerd. Tot zoolang de voorrraad strekt worden deze fraaie kalenders in de winkels der firma aan de clientèle uitgereikt. Gewapende smokkelaar. Op weg naar De Kempen bij sluis 16 stieten de Marechaussees Woensdagnacht op een van de Belgische grens per rijwiel naderen de smokkelaar. Door de duisternis begunstigd wist de man met achter lating van zijn rijwiel in het struik gewas te ontkomen. Behalve dat aan het rijwiel twee zakken suiker te samen een 50 K.G waren bevestigd bleek in een aan het rijwiel hangende tasch een met 6 scherpe patronen geladen revolver aanwezig te zijn. Rijwiel, suiker en revolver werden inbeslaggenomen. Gratis benzine Aan het café van den heer D. te Hom vervoegde zich Zaterdagmorgen een luxe-auto uit Noord Brabant voor het innemen van benzine van de aldaar geplaatste benzinepomp. Na 60 liter benzine te hebben in genomen, verdween de auto zonder te betalen. Dergelijke gevallen schijnen den laatsteu tijd meer voor te komen. Te Horn is reeds eenige malen een eigenaar van een benzinepomp op dezelfde wijze benadeeld. Belanghebbenden Z'jn dus gewaar schuwd. ECHT. Tijdens een jacht op patrijzen had de heer J. Beckers een ernstig ongeluk. Bij het eerste schot sprong zijn geweer uit elkaar. Twee viDgers van zijn linkerhand werden hem afgerukt. De vechtparty te Uden. Men meldt uit Uden De woonwagenbewoner Henraat is Zondag :n het Gasthuis overleden. Zooals men weet werd H. op Maandag 19 dezer bij een vechtpartij met een bijl ernstig aan het hoofd verwond. Zondagmiddag om 6 uur hebben Dr. Mettrop en Dr. Nieuwenhuijzen uit Den Bosch de sectie op het lijk van Henraat verricht. Op yrüe voeten gesteld. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft de invrijheidstelling gelast van den 29 jarigen caféhouder J. W. te Uden, die in hechtenis was gesteld in verband met een door hem op 19 Dec. op M. Henraat gepleegde mishandeling mei doodelijk gevolg. Mislukte roofoverval. Woensdagavond te 7 uur is het rustige plaatsje Dinxperlo in op schudding gebracht door een roof overval cp het bijkantoor van de Rotterdamsche bankvereeniging. Op het genoemde tijdstip vervoeg den zich 4 mannen, waarschijnlijk Duitschers, aan de^ woning van den correspondent der Rotterdamsche Bankvereeniging, den heer Th. E Boland, in welk perceel tevens het bijkantoor der bank is gevestigd. De heer B. die de menschen uit het dorp en uit de omgeving altijd zooveel mogelijk behulpzaam is, deed zelf de voordeur open. De mannen gaven hem te kennen een aantal marken te willen wisselen. De heer B. verzocht hun toen, hem naar het kantoor te willen vol gen. Op een onverwacht oogenblik wierpen de mannen zich op den heer B- en brachten hem met een revolver eenige hevige slagen op het hoofd toe, waarop de aangevallene bewus teloos ineenzakte. De heer B. had echter nog om hulp kunnen roepen en toen enkele huisgenooten hierop kwamen toege- loopen, namen de mannen de vlucht. Zij werden hierop onmiddellijk ach terna gezet door een aantal om wonenden, die door het inmiddels gemaakt alarm werden gewaarschuwd. Aan de achtervolging werd ook door de politie uit Dinxperlo deelgenomen. De vier onverlaten waren echter spoedig over de Duitsche grens, welke op ongeveer 150 M. afstand van het dorp ligt verdwenen. De Duitsche grenspolitie en enkele Duitsche douane-ambtenaren zijn daarna op onderzoek uitgegaan. In den loop van den avond hebben zij op aanwijzingen van de achter volgers, twee mannen aangehouden, die waarschijnlijk tot de indringers behoorden, Dö Kerstdagen in Engeland. Gedurende de Kerstdagen zijn in Engeland in totaal 25 personen door ongevallen om het leven gekomen en wel 11 personen door brand en 14 personen bij verkeersongelukken. Voor de grootste gezinnen in Erankryk Onder toezicht van de „Academie Francaise" is een groot aantal geld prijzen uitgekeerd aan de vaders van de grootste huisgezinnen in Frankrijk. Onder de prijswinnaars zijn boeren, klerken, politiemannen, professoren, marine-officieren, onderwijzers en een vuurtorenwachter. Op de lijst der winnaars komen een familie met 14 kinderen en tien ge zinnen met 13 kinderen voor. Het geld voor deze jaarlijksche prijzen is. gelijk bekend, nagelaten door den millionnair Cognacq. een bekend kindervriend. Honderd prijzen van 3000 gulden zijn uitgekeerd aan ouders onder de 45 jaar, die minstens negen kinderen in leven hebben en 200 prijzen van 1200 gulden aan ouders onder de 36 jaar met minstens vijf kinderen leven. De „verschoningen" teBeauraing De Brusselsche correspondent van de Msb. meldt De kinderen Voisin en Degeimbre beweren, dat zij Woensdagavond de „verschijning", waarin zij meenen O.L Vr. te herkennen, weer hebben gezien en dat deze aangekondigd heeft, dat het weldra haar laatste „verschijning" zal zijn. Bij de ondervraging der kinderen waren de antwoorden eensluidend, behalve echter die van het jongste meisje, welke vaag waren. Met het grootste voorbehoud deelt de R. K. „XXe Siècle" mede, dat bet gerucht de ronde doet, dat een 8-jarig meisje uit Mariembourg, dat sedert haar geboorte geheel lam was en zich op den feestdag der Onbe vlekte Ontvangenis met baar ouders bij de grot vaD Beauring bevond, zoo goed als geheel genezen is en thans kan wandelen aan de hand van een haar vergezellend persoon. Het kind en haar ouders beweren, dat de ge nezing verkregen werd na hun gebed bij de grot. Verschillende genees heeren houden zich met dit geval bezig. Burgerlijke Stand Venrsy van 23 tot 30 Dec. 1932. GEBOREN Thomas A. M. Voesten, Hensc- niusplein Emanuella M J. van Gerven, Yssel- steyn Christina G. M. Janssen, Lull Petronella A. G. van Hoof, Molen pad OVERLEDEN Josephïna M. G. Versleijen 1 jaar Oostrum 1 Patient St. Servatiusgesticht. Iïigekoraeo eo vertrokken personen van 23 tot 30 Dec. INGEKOMEN: G. L. J. de Haart, timmerman, Smakt B 13 "an Heerlen; A. H. Maassen. /onder beroep, Groote Markt 6 van Castricum; G. M. Wijnhoven, dienstbode, Oostrum D 46 van Meerlo; M. Volleberg. idem Merselosché weg 7 van Venlo; J. Kunzler, schilder. Molenhofweg 1 van Oploo; H. Nooijen, kloosterzuster, Eind- sfraat 10 van Vucht; H. Hellemaan, idem Overloonsche weg 2 van Eist; A. Hendrix. dienstbode, Henseni- usplein 9 van Vierlingsbeek; J. Schevikhoven. kloosterzuster, Eindstraat 10 van Renkum; G. J. de Leeuw, kloosterbroeder. Leunsche weg 1 van Maastricht. VERTROKKEN C. Vroomans, kloosterzuster, naar Tilburg; M. B. Beckers, dienstbode, naar Eindhoven, Parklaan 2; M. Franssen, idem naar Helmond. Vleeschstraat; A. Loomans, zonder beroep, naar Nijmegen, Hobbemastraat 27; G. Relou, dienstbode, naar Baicel A 34; F. Greefkens, zonder beroep naar Ginnekenierslaan 72a; A. Olthof, bakker naar Doetinchem Kerkelijke Dier sten Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 6 uur eerste H Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Famiiie en generale H. Com munie, geen Congregatie, geen herha lingscatechismus, 3 uur Lof en proces sie. De vergadering der H. familie wordt een week uitgesteld. Maandag half 7 zielmis waarna pro cessie over het kerkhof, half 8 besteld jaarg. voor de vrouw van Godfried Verstralen, 8 uur jaarg. voor H. Camps en Petronella Jenmskens, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor Martin Wismans, zijne huis vrouw Gertrudis van Meijel en hunne dochter Maria. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Ida van Valkenburg, huis vrouw van Joh. Ant. v.d. Biggelaar. Donderdag 7 uur te Veltum H Mis half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor den Zeereerw. Pastoor W. van Haeff. Vrijdag feest der H. Driekoningen de diensten als op Zondag, eerste Vrijdag der maand, 10 uur bestelde Hoogmis ter eere van het H. Hart van Jezus, 3 uur Lof en eerherstel. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, half 8 besteld jaarg. voor Jacob Gitzeis en overleden familie. Deze week zullen de gelden der verpachte plaatsen worden opgehaald. Men zij eraan herinnerd, dat degenen welke ééne plaats gepacht hebben niet met 2 personen op die plaats mogen zitten, dat is onbillijk jegens de mede pachters en daarom zal hierop voortaan streng gelet worden. Paterskerk. Morgen Zondag Hoogfeest van 's Heeren Besnijdenis om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, om 8 uur plechtige Hoogmis met preek, kwart voor 5 plechtige Vespers, half 6 plech D,Len4veld geven lï kennis l.eno£ spoe ON tig Lof. Gen. Absol. voor de leden der Derde Orde. Maandag feest v. d. Zoeten Naam volle afl. o.g.v. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere van St. Antonius, half 6 Lef. Woensdag feest v.d. zalige Angela van Foligno, volle afl. c.g.v Vrijdag eerste Vrijdag der maand, Hoogfeest v.d. Verschijning des Heeren geboorte om 5, 6 en 8 uur gelezen H. Mis, om 7 uur plechtige Hoogmis met Litanie v. h. H. Hart, kwart voor 5 pl. Vespers half 6 Lof en eerherstel a. h. H. Hart, Gen. Absol. voor de leden der Derde Orde. St. Antonius-Pjitroiuiat. Algemeene H. Communie voor de leden van de Groepen Wij herhalen, dat er des Zondags middags geen toegang tot het Patro naat kan worden verleend voordat het Lof in de parochiekerk is geëindigd. Nijmegen MaritK |32. 0-81 Oistricts-Arbeidsbeurs KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 1 huishoudster voor boerderij 1 jongen v. boerenw. 14 - 15 jaar Agenten. 3 boerendienstmeiden v. Paschen 1 paardenknecht voor Paschen I keukenmeid voor Paschen 1 letterzetter 1 boerenknecht voor Oirlo Dieden zich aan Metselaars, timmerlieden, opper lieden, stucadoors, losse arbeiders steenfabrieksarbeiders, meubelmakers, werkvrouwen, burgerdienstboden, dagmeisjes, boerenknechten, schilders eDz. Verstelnaaister. 1 dienstbode 25 jaar 1 keukenmeid Ondertrouwd Jos. F. H. v. d. Voort en P. J. L. Krudde Huwelijksvoltrekking 24 Januari 1933. Toekomstig adres: Brinkgreverweg 7, Deventer met schoolgaande kinderen, zoekt langs dezen weg kennis making met Jonge nian of Weduwnaar. Brieven, liefst met portret, onder no. 10 Bureau Peel en Maas". Geheimhouding verzekerd. Wiokelve reeniging ST. PETRUS—BANDEN Henseniusplein 5 wenscht alle leden, begunstigers en buren een Zalig Nieuwjaar. Zalig -Nieuwjaar aan familie, vrien den en klanten W. KATEMAN-Dia^bels Bakkerij Langstraat Geluk in 1933 aan Begunstigers en Vrienden, TH. JANSSEN ZONEN. Schoenmakerij. Pfaff Naaimachine s. Zalig Nieuwjaar 1 P. J. VAN DE VORLE, Kleermakerij Langstraat Gelukkig Nieuwjaar V. FONCK LAUMANS. Hofstraat. Aan alle Begunstigers een Zalig Nieuwjaar 1 Schoenmakerij L. COLLAERT, Merselosche weg 10. om Plats en Koek Nieuwjaarsdag. 7 e koop gevraagd gebruikte VIOOL in goeden staat. Adres Bureau dezer. f Voethal ver. ..Victoria YSSELSTEYN op 6 en 8 Januari a.s. Zaal P. Janssen. Aanvang 6 u. Zondag 8 Januari alleen voor Honoraire leden. PROGRAMMA Tooneelspel in 3 bedrijven door Mello Dikenia. 34 K'ucht in 3 bedrijven, door Mar. Janssen. Zondag 8 Jan. van 16—18 jaar toegang onder geleide. Ont» en' Ven Borre PE1 lorten O ,es. irten ei IRI3 In den Panfleflplei koopt l jT, turn dagel ht k ngev ch. Groen ven Fiffes Westl Sinaas Extr vanafj Beli Gl Wenschel Begunstigen jaar SC Vün< [liter Ld. lö' 2 JKTSO Mollek vooi tont Beleefd^ Maai*,, 15 Gfta en BURGTE,N. Banden ei,V E'ectr.| Carbid-1 2akfl Solar Carbid Pertrix Peter kar Patas» NotariiP I Iejut zal op Maandag 2 uur li» het Café Maasheesche w zoeke van Mevr.' 'publiek 1 90 slagen bot en brandhout in Smakterweg en NotarisP1 u v ■ari iW.; td.R. rojei '4k< zal op Dtosd- J» Jan nam. 2 uur, tenjrzojk heer Chr. Slappe' f Vei ter plaatse publiek ijkoopi 120 slagen i»,J deun gelintstaken, weip n, oj staken in zijn bos' iu d heide, nabij de Mij NolariiHt liBtoiT izal op Dinslfl 2 uur ter te C Blakt ten vetpan d Steeghs, pubjf^ ^K°°Pt 50 nos. booneVen, ruiterstaken W te Oirlo op de f Ingeval va0sncef2al plaats hebben o'| bal: Friezen te Oirlo-

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2