H. DONDERS. Veeverzekeriüg Gemengde Berichten Districis-Arbeidsbeurs Advertentiën Margot. OOGARTS. AFWEZIG: Huismoeders H. DECHNAR, Kiuderrij wielen. Electrische Rijwiel lantaarns, Zaklampen, Handwarmers, Jaabeschermers. Stuurtasschen. Been pij pen Peter TTendrix stan Jswoningen te Venlo, voor reke ning van den heer J. Lenssen te Venlo gegund aan H. Oudenhoven Lzn. te Venray. PATER BARNABAS Vrijdagmorgen om 6 overleed kalm en rustig, geheel overgegeven aan Gods aanbiddelijken Wil na een langdurige ziekte, gesterkt door de H. Sacramenten der Stervenden, de Zeereerw. Pater Barnabas (Mathieu, Eugèoe) Theunissen, geboren te Eysden den 10 April 1873, inge treden in de Orde der Minderbroeders 1892 en priester gewijd 1899. Jarenlang was bij achtereenvolgens gardiaan en vicarius van verschillende kloosters. Hij was een gezocht missieprediker en leider van geestelijke oefeningen, vooral bij religieuzen, vol ijver voor degenen, die aan zijne zorgen waren toevertrouwd. Daarvan legde hij nog sprekende bewijzen af als Directeur der Derde Orde, ook toen een voortwoekerende ziekte reeds zijn krachten begon te sloopen. Sedert 1930 was de groote Derde Orde-vereeniging van Venray aan hem toevertrouwd, hij gaf er zich aan met hart en ziel. Daarvoor mogen de Tertiarissen hem bijzonder in hun gebeden aandachtig zijn. Was er een' Derde Orde-lid overleden, dan was hij steeds druk in de weer om te zorgen, dat alle Derde Ordelingen zulks te weten kwamen, opdat zij volgens het regelvoorschrift de be grafenis zouden kunnen bijwonen. Maandag om half 9 zullen in de Paterskerk de Lauden gezongen worden en daarna de plechtige H. Mis van Requiem worden opge dragen. De Tertiarissen worden door bet Bestuur dringend verzocht allen, zoo mogelijk zonder uitzondering, door het bijwonen der plechtige Uit vaart hun erkentelijkheid te betoonen. Hij ruste in vrede. GEVONDEN: Een dop van een motorrijtuig. Een hond aan komen loopen. Inlichtingen Gemeente-politie. Verpachting van grond ter be weiding aan liet Roozendaal. De Gemeente VeDray zal per in schrijving verpachten in twee per- ceelen, groot resp. circa 1.03 en 1.22 H.A. en in massa voor 1 of 3 jaren de beweiding der weide, groot circa 2 25 H.A, gelegen aan het Roozen daal. JnschrijviDgsbiijetteD worden in gewacht uiterlijk Vrijdag 9 December elf uur voormiddag, voorzien van het opschrift „Verpachting weide" Vrijdag 9 December elf uur voor middag, zullen de bi'je tea in het College van Burgemeester en Wet houders publiek worden geopend. Voorwaarden van inschrijving te verkrijgen ter Gemeente Secretarie en bij Wethouder P. Pubben te Merselo, die ook nadere inlichtingen zal verstrekken. Venray 28 November 1932. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN. De Spaansclie Scliutgraver. Ook in Venray is de Spaansche schatgraver weer bezig. Men toonde ons een brief geteekend met C. Raoul Cortes, Lista Carreos 197, La Bisbal (Spaniea), waarin de ge adresseerde een derde deel van 1800.000 Francs zou ontvangen, in dien hij zich met hem in verbinding willen stellen. Misschien dat er meer zijn. die deze in Dultsche taal geschreven brief ontvingen. Men zij gewaarschuwd. Bovengenoemd schrijven ligt ter inzage in café Dupont, Stationsweg. Katholieke Kiesvereeniging. In het St. Antoniuspatronaat alhier had Maandagavond een vergadering plaats der propagandaclub der Kath. Kiesvereeniging. Behalve Bestuur en Geestelijk Adviseur waren een flink aantal propagandisten en leden der Jonge Middenstandsvereeniging aan wezig. Door den Z. Eerw. Heer Janssen, Professor te Rolduc. werd een duide lijke uiteenzetting gegeven over het tegenwoordige kiesstelsel en hoe men hiertoe in den loop der tijden ge komen is. Dr. Leo Sala, Voorzitter der Kath. Kiesvereeniging, bracht den spreker dank voor zijn uiteenzetting. Daarna werd de vergadering na enkele kortere besprekingen gesloten. De 11-jarige zoon van den heer D. alhier had het ongeluk, zijn voet te verzwikken. Dr. Vercauteren achtte overbrenging haar het zieken huis te Venlo noodzakelijk, alwaar hij den dag na zijne overbrenging reeds overleed. Te Eindhoven slaagde voor het diploma typen, onze dorpsge- noote Mej. Nelly Goumans. Voethal. Wederom zal het er morgen op het Sportterrein heet toegaan. Albatros—Horst is eene ontmoe ting van. twee gelijkwaardige clubs. Dat de Albatrossen hun beste krach ten zullen geven om de puntjes in Venray te houden, behoeft wel geen betoog. LEUNEN. Hier heeft zich een comité gevormd, bestaande uit den weleerw. heer Rector, de hoofden der scholen resp. scholen Leunen en Veulen en de Voorzitters der ver schillende vereenigingen om te komen tot een mooie viering van het St, Nicolaasfeest. Het feest zal dit jaar reeds plaats hebben en wel op Zon dag 4 December a.s. na het Lof van 3 uur. De Fanfare heeft zich reeds bereid verklaard den optocht met muziek op te luisteren. Na den optocht heeft aan het Bondsgebouw een uitdeeling plaats aan alle schoolkinderen, bewaar- scbooikinderen enz. CASTENRAY. Mej. D. Timmer mans, uit Helden, is benoemd tot onderwijzeres aan de Bijzondere Lagere School alhier. Veldkoning terug in Venray. Door de goede zorgen van den Voorzitter der Coop. Verkoopver- eeniging, den Heer M. Wismans, heeft de Commissie voor Varkens- fokkerij van den L.L.T.B. besloten, Veldkoning, wiens nakomelingen het zoo best doen op de selectiemesterij, een jaar te stationneeren bij den heer Louis van Osch te Castenray, Ontegenzeggelijk zal van dezen steun van de Commissie voornoemd ruim gebruik gemaakt. OVERLOON. Maandagavond werd alhier in het Patronaat de eerste ontwikkelingsavond gegeven door den Zeereerw. Vicarius uit St. Anthonis. GRUBBEN VORST. Door den bouwkundige de heer P. Duyf te Borst werd Dinsdagmiddag alhier aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis met bakkerij voor rekening van den heer Jos. Hendriks te Blitterswijk. De uitslag was als volgt J. v. d. Bereken—Vallen P. Boers C. van de Laar H. Hendriks f 7600 f 6450 f 5703 f 5668 Gegund aan den laagsten inschrijver. ST. NICOLAAS-CADEAUX De bekende Sigaren en Sigaretten in 100, 50, 25 en 10 stuks, mooie assortimenlkistjes. Flinke korting J. KEMPS, Henseniusplein. Droste, Ringers, Verkades-Bon bons (Luxe doozen en los) Choc.- tabletien, Borstplaat, Speculaas, Biscuits, enz. Let op (le LAGE prijzen. J. KEMPS, Henseniusplein. Door de tooneelclub der R,K. Werkliedenverceniging is in studie genomen „De Anarchist", drama in 4 bedrijven en ..Het rare kosthuis", -luchtspel in 2 bedrijven, onder .eiding van den Heer P. Gooren. Vermist. Sedert Zondag wordt te Roermond vermist de 57-jarige F. M. Wijl zijn geestvermogens eenigszins zijn ge stoord, wordt een ongeluk gevreesd. Diamanten huwelijksfeest. Te Maasniel vierde gisteren het echtpaar A. Blickwede en E. Rogge zijn 60-jarige echtvereeniging onder groote belangstelling van de bevol king. Een kapitale boerderij afgebrand. Maandagavond omstreeks 7 uur brak door onbekende oorzaak brand uit in de kapitale boerderij, bewoond door de landbouwersgezinnen A. en H. te Vierlingsbeek. op den weg naar Overloon. De leden van beide gezinnen alsook het personeel waren bij het uitbreken van den brand naar de kerk, waar momenteel een missie wordt gehouden. Alleen het 5-jarig jongetje van de familie A. was thuis en lag te bed. Toen de buren, de naaste wonen op ongeveer 500 meter afstand, door het loeien en schreeuwen van het vee in de stallen op den brand op merkzaam werden gemaakt, hebben zij allereerst het kind gered, dat nog rustig in zijn bedje te slapen lag. De stallen echter stonden reeds in lichte laaie, zoodat aan redding van het vee niet meer kon worden ge dacht. 70 Varkens, 15 koeien en 7 paarden kwamen om Een paard wist zich nog los te rukken en naar buiten te komen. Het dier had echter zoodanige verwondingen op- geloopen, dat het moest worden af gemaakt. Ook de gansche oogst ging in de vlammen op. De boerde rij brandde vrijwel geheel af. Slechts een gedeelte van het woonhuis en van den inboedel kon worden gered Alles was verzekerd. Nieuwe weg naar Twist. Door het gemeentebestuur van Sambeek werd een vergadering van Twistenaren belegd, ter bespreking van werkzaamheden voor den aanleg van een verbarden weg naar Twist, speciaal den aanvoer van zand. Spontaan verklaarden alle aan wezigen het benoodigde zand voor een zeer geringe vergoeding te willen aanvoeren. Tevens werden plannen geopperd tot aanleg van een verharden weg vanaf de kerk tot aan den Vierlingsbeekschen Twist. De gemeentebesturen van Vierlings beek en Sambeek zullen dit plan nader onderzoeken. De bijeenkomst stond onder leiding van den heer Stevens, burgemeester van Sambe k en had een prettig verloop. Actie tegen winkelsluiting. De gemeenteraad te Rotterdam heeft Donderdag een motie verwor pen, waarin voorgesteld werd den banketbakkers toe te staan hun winkel op Zondag a.s. den dag voor St. Nicolaas den geheelen dag door open te houden. De banketbakkers hebben daarop een schrijven aan den minister ge richt, waarin zij verzochten maat regelen te treffen dat aan hen alsnog zal worden toegestaan wat hun collega's in Amsterdam en den Haag ook vergund is. Zij hebben ten ant woord gekregen dat de minister te dezen niet bevoegd is maatregelen te treffen. Het plan schijnt thans te bestaan om ondanks het verbod de winkels a.s. Zondag en vermoedelijk ook de Zondagen daarna toch open te hou den. Men stelt zich liever bloot aan een proces verbaal dan de belangrijke inkomsten te derven, die de dag voor het St. Nicolaasfeest natuurlijk op brengt. Ook de firma C. Jamin met al haar winkels zal aan deze actie deelnemen, Weer een stationsinbraak. In het station te Maarn hebben Woensdagnacht inbrekers de brand kast geforceerd en daaruit een geld kistje, waarin zich een bedrag van ongeveer 1600 gulden bevond voor de uitbetaling van pensioenen, mee genomen. Het geld was eerst 's avonds laat op het station aangekomen en daarna onmiddellijk in de brandkast geplaatst. Nader verneemt men nog, dat de inbraak waarschijnlijk is gepleegd door twee personen, die hun weg hebben gevonden door de deur, welke van het perron naar het kantoor van den stationschef leidt. De inbraak is nog voor middernacht ontdekt, zoo dat het geld slechts korten tijd in de brandkast is geweest. Het was eerst te half elf te Maarn aangekomen. Van de daders ontbreekt tot dus ver elk spoor. Een te droge Novenibermaand De afgeloopen Novembermaand was met 42 m.M. regen te Amster dam, veel te droog, tegenover het langjarig gemiddelde van 69 m.M. Zeer nat waren 1930, 1928 en 1910 met 133, 124 en 121 m.M. regen; veel te droog 1920 en 1921 met 15 eu 21 m M. Van een kerkdak gevallen. Donderdagmiddag is de 25 jarige loodgietersknecht A. de Wijze, vader van één kind, bij het verrichten van werkzaamheden aan de Oostkerk te Middelburg uitgegleden en van 25 meter hoogte op de straat gevallen. Zijn collega die in de kerk werkte hoorde een gil, ging kijken en vond de W. met verbrijzeld hoofd op straat liggen, de leveasgeesten waren reeds geweken Enkele weken geleden was de W. getuige van een dergelijk ongeluk van een jeugdig kameraad, die van het dak der Abdijgebouwen viel en nog denzelfden dag aan de gevolgen overleed. Door den trein op onbewaakten overweg aangereden. Donderdagmiddag ongeveer één uur had op den onb'waakte overweg bij de Hollandsche Rading te Maar tensdijk een zeer ernstig ongeluk plaats, dat het leven heeft gekost van dea 43-jarigen chef-gemeente veldwachter R. Klaassens. De heer Klaassen wilde met zijn motorrijwiel den overweg passeeren juist op het moment dat uit de richting Hilversum een sneltrein Daderde, welke door hem niet werd opgemerkt. Ter hoogte van den tweeden wagon vloog de motor tegen den trein op. De heer K. werd enkele meters meegesleurd en is op slag gedood. De trein kwam ongeveer 20 Meter verder tot stil stand. De motor werd totaal vernield Fotografeeren in de kerk. Z. H. Exc. Mgr. P. Hopmans schrijft in „Sancta Maria" Om de oneerbiedigheden, welke daaruit voortspruiten in het huis Gods, hebben wij moeten verbieden, dat in de kerken en de kapellen foto-opnamen worden gedaan ge durende de kerkelijke diensten. Het ging zelfs zoover, dat men zich niet ontzag onder de consecratie, op de oogenblikken dat de diepste eerbied gevorderd wordt, de stilte en den eerbied te verstoren door fotogra feeren. Ieder degelijke katholiek zal de redelijkheid van onzen maatregel willen inzien. Wij vertrouwen, dat geestelijken en religeuzen en leeken zich getrouw daaraan zullen houden." Jos. Dobbelmann f Te Nijmegen is op 49-jarigen leef tijd overleden de heer Jos. Dobbel mann oud burgemeester van Neder- weert. Varken sfokkery In zijn Memorie van Antwoord op het Voorl. Verslag over hoofd stuk I Rijksbegrooting heeft de minister van Economische Zaken en Arbeid de instelling aangekondigd van een commissie van advies inzake de Crisis-Varkenswet. Naar aanlei ding hiervan kunnen wij melden, dat het de bedoeling is een commissie van deskundigen samen te stellen, welke zal adviseeren in alle kwesties, die voor de varkensteelt van prac tisch belang zijn. De Varkenscentrale welke aanvankelijk deze taak op zich genomen had, wordt te zeer in beslag genomen door handelsaange legenheden in binnen- en buitenland. Daarom heeft de minister besloten een commissie in het leven te roepen, welke de algemeene vragen, betref fende de varkensfokkerij, welke zich op het platteland voordoen, zal be handelen. Margarinesmokkel uit Duitscbland. Men meldt uit Doetinchem Als een bewijs hoe sterk de smok kelhandel in margarine in deze streken is toegenomen moge dienen, dat ir de grensplaatsen de bona fide mar garinebandel van 50 tot 100 pet. van zijn debiet heeft verloren. Stukje glas doorgeslikt. Te Scharmer (Gr,) slikte een drie jarig meisje van den heer Venema een stukje glas door. Hoewel het kind direct naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen werd ver voerd, is het toch aan de gevolgen overleden. Kunnen aardbevingen worden voorspeld Nieuwe schokken op 5 en 6 Dec. In de nabijheid van de Duitsche stad Siegen, ligt aan den rand van het: Westerwald het dorpje Burbach, op een hoogte van 365 M. boven den zeespiegel, sinds eenige jaren bekend als een klein doch gezellig wintersportplaatsje. In dit idyllisch dorpje woont de ingenieur Willy Grobleben, een goede veertiger, breedgebouwd van postuur, sportmensch en... bekend als de „menschelijke seismograaf." Sedert zijn 17de jaar, zoo beweert deze ingenieur, is hij er zich proef ondervindelijk van bewust, dat er een goed merkbaar verband bestaat tusschen de aarde en het menschelijk lichaam. Bloeddruk, ademhaling en aardlaagspanningeü functionneeren gelijk de bewegingen van het kwik, in de kwikzilverbuis" zoo verklaart Willy Grobleben. Een aardbeving b.v. is volgens hem reeds 28 dagen te voren vrij nauwkeurig te voorspellen. Een wervelstorm zou 9 dagen te voren kunnen worden aangekondigd, zoo ook regen, warmte en kou. Volgens Grobleben is het weer afhankelijk de combinatie der onderlinge spanningen der diepere aardlagen beter gezegd niet het weer, doch meer de atmosferische storingen zijn het gevolg van bepaalde wisselende spanningen in het binnenste der aarde. Deze aardspanningen werken even nauwkeurig op den bloeddruk de ademhalingsfuncties van het menschelijk lichaam, als op de weers gesteldheid. Deze verklaringen van ingenieur Grobleben hebbeD, vooral in de laatste dagen in wetenschappelijke kringen van Duitschlacd veel opzien gebaard, Grobleben heeft b.v. de aardbeving van Zondagnacht 20 November voorspeld en zijne waar nemingen van bloeddruk en adem haling in eigen lichaam, aan de me teorologische instituten van Hamburg Jena, alsook aan de Deutsche Rundfunk meegedeeld. Volgens hem zijn de 9de, 14de, 19de, 23ste en 29ste dag van een maaodperiode dagen waarop het weer omslaat". Een aardbeving b.v, zal zich met vrij groote zekerheid op dergelijke dagen herhalen, wanneer ze eenmaal plaats gehad hebben. De waargenomen aardbevingen beboeren tot een geheele keten van opeenvolgende bevingen. Grobleben noemde den nacht van 15 op 16 Nov. j I. als den 9den dag van de maandperiode. De voorspellingen van hem waren o.a. op den 14den dag, dus 20 en 21 November, (de sterke aardbeving heeft in den nacht van Zondag 20 Nov. plaatsgehad), op den 19den dag, dus 25 en 26 Nov. op den 24sten dag 30 November en December en op den 29sten dag derhalve 5 en 6 December, vermoe delijk in den Dacht gelegen tusschen deze data, zullen opnieuw bevingen worden waargenomen. Tien Regels voor het Leven. Ten Eerste: Wees eerlijk ia alles, in zaken en in persoonlijke aange legenheden. Tea Tweede: Werk hard, lichame lijk en geestelijk. Maak iedere taak onverschillig hoe groot of hoe klein tot een persoonlijke proef. Ten Derde: Leef rein en vermijd ziekte. Bedenk dat een gezond lichaam een groot bezit is. Eet ge zond voedsel en bouw kracht op. Denk ook gezond; voor den geest zijn gezonde gedachten wat. gezond voedsel is voor het lichaam. Ten Vierde; Neem eenige ont spanning. Houd er een lievelingsbe zigheid op na. Maar laat uw ont spanning niet uw zaken in de war brengen en laat het evenmin een zijdig zijn. De hersenen hebben evengoed oefening en ontspanning noodig als uw lichaam. Ten Vijfde: Gebruik uw verbeel dingsvermogen. De radio door welke gij thans afluistert, is het kind van verbeeldingskracht. De stoommachine, de telefoon, de telegraaf, de phonograaf: het land zelfs waarin gij leeft, zijn alle voort brengselen van iemands verbeelding. De mensch, die geen verbeel dingskracht heeft, kan nimmer slagen. Ten Zesde: Stel belang in open bare zaken. Wees een goed burger en neem uw deel in liefdadigheids werk. Ten Zevende: Geloof niet dat uw opvoeding voltooid is, hoe deze ook geweest zij." Ga door met het ver zamelen van meer kennis. Er is veel wetenswaards in de wereld en zelfs de meest geleerde mensch kan in zijn levensduur slechts weinig ouder de oppervlakte ervan doordringen. Lees goede boeken. Ten Achtste: Laat succes u nooit het hoofd op hol brengen. Succes is betrekkelijk. Er is niets dat een mensch volbrengen kao, dat niet verbeterd kan worden. Ten Negende: Laat nooit af aan de wereld een glimlach te toonen. Ook in zaken maakt de lach velen tot vriend. Bedenk, dat uw fronsen geen rimpels veroorzaakt op anders voorhoofd. Ten Tiende: Geef nooit den moed op De wereld is groot, maar heeft geen plaats voor ben, die er het bijltje bij neerleggen. De wapensmokkelary In verband met het feit, dat in den laatsten tijd wapens, vermoede lijk van Belgische en Spaansche her komst uit ons land naar Duirschland worden uitgevoerd, heeft de heer Albarda aan den minister van Justitie o.m. gevraagd, of de minister het niet noodig acht, dat net toezicht op den invoer van wapens aanmer kelijk wordt verscherpt, opdat zoo veel mogelijk worde verhinderd, dat hier te lande in het geheim voor raden worden gevormd, voor den smokkelhandel bestemd. Acht de minister niet bijzondere maatregelen ncodig ten einde de Limburg en elders in Nederland aanwezige wapenvoorraden op te sporen en den uitvoer daarvan te verhinderen Wil de minister zoo vraagt de heer Albarda tenslotte zich met zijn ambtgenoot van Financiën over de noodige bijzondere maatregelen ver staan KÏS2SWEB BIB8STJUI Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 6 uur eerste H. Mis. 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie, waaronder generale H. Communie, 10 uur pl. H. Mis ter eere van de H. Barbara, patrones voor een zaligen dood. Geen Congregatie, geen herhaliagscatechis- mus, 3 uur Lof en Processie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. vooc den Weleerw. Heer Henricus van Valkenburg, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur ge zongen H. Mis ter eere van St. Nicolaas, patroon der kooplieden. Woensdag half 8 leesmis voor de St. Ambrosiusgilde, 8 uur Jaarg. 2e klas loor Everard Messemaeckers. Agnes Geenen en kinderen. Donderdag feest van O. L. Vrouw Onb. Ontvangen, de diensten als op Zondag. 6 uur eerste H. M's. 7 uur H. Mis met generale H. Communie voor de leden der Mi-ria-Congregatie, 3 uur plechtig Lof met preek en op dracht der nieuwe leden en huldiging der jubilarissen. Vrijdag half 8 besteld Jaarg. voor Hendrik Smits, Lamberdina Jennes- kens, Mart. Smits en Jan Lioders Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 5e klas te bochten. Degenen, die van plan zijn c?eel te nemen aan de mannenretraite van 17 tot 20 December a.s. worden beleefd verzocht zich deze week aan te melden. Palerskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Na de Hoog mis Bestuursverg. v. d. Derde Orde. Kwart voor 5 uur gez. Vespers, half 6 Lof cu H. Kruisweg. Maandag om half 9 p'. Lauden der Overledenen, waarna pl. Uit vaartdienst van den Z. E. Pater Barnahas Theunissen, Directeur v. d. Derde Orde. Dinsdag om 7 uur Hoogmis, ter eere v. d. H. Antonius, half 6 Lof. Donderdag, Hoogfeest van Maria's Onbevlekte Ontvangenis. Patrones onzer Orde, Volle afl. o.g.v. Gene rale absolutie voor de Derde Orde. De H. Missen als op Zondag, 8 uur pl. Hoogmis. Kwart voor 5 uur pl. Vespers, half 6 Lof met feestpredikatie. Vrijdag 7 uur Hoogmis, half 6 Lof met rozenhoedje. Gedurende het Octaaf van Maria's Onbevlekte Ontvangenis, eiken avond om half 6 Lof met rozenhoedje. Sf. Autonius-Patronaat. Maandelijksche Algemeene H. Com munie. Bij wijze van proef worden eens geen kaartjes gestuurd. Van 11 tot 12 Spaarbank en con tributie en kaartjes afhalen voor de St. Nieolaas-feestvieriag dezen Zon dagavond van 6 tot 9. De leden van Goudpluvier gelieven dezen avond niet te komen. De leden van Goudpluvier gelie ven a s. Dinsdag om half negen aanwezig te zijn. De religieuze feestavond na het Lof van 8 Dec. voor de Jonge Derde Orde en voor onze jongens die Opdracht hebben gedaan in de H, Familie of in de Congregatie, moet wegens onvoorziene omstan digheden worden uitgesteld. Indien het misschien nog verandert, zal zulks zooveel mogelijk worden be kendgemaakt. Dinsdag en Donderdag a.s. geen avondles. BVBSmUSI STAID VIEBAY van 25 Nov. tot 2 Dec. 1932. GEBOREN Petronella Strijbosch, Castenray; Jan W. P. M. Hulsman, Oude Oostrumscbeweg; Antonius H. Arts, Heide; Gerardus H. van Hoof, Deurnsche weg; Maria J. M. Janssen, Ysselsteyn, OVERLEDEN Maria K. de Mulder, weduwe van G. Classens, 78 jaar, Klein Oirlo; 1 Patient St. Annagesticht; 1 Patient St. Servatiusgestichi. KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 1 leerling-schoenmaker 3 boerendienstmeiden v. Paschen 1 paardenknecht voor Paschen 1 bakkersleerling. 1 boerenknecht kunnende melken voor Paschen, Bieden zich aan Metselaars, timmerlieden, opper lieden, stucadoors, losse arbeiders steenfabrieksarbeiders, meubelmakers, werkvrouwen, burgerdienstboden, dagmeisjes, boerenknechten enz. Verstelnaaister. De Heer en Mevrouw H FOKKER-J ANSSEN geven nut groote vreugde kennis van de geboorte hunner dochter Hilveisum, 1 Dec. '32 Nas^aulaan 24 Woensdag 7 Dec. en Donderdag 8 Dec. Nieuw Nieuw As. Donderdag van 3 tot 4 uur op de GROOTE MARKT (dus niet Henseniusplein) tegenover het Gemeentehuis verkoop van 1000 pond alle soorten ZEEVISCH vanaf 20 ct per kilo. Tevens is daar te zien »De Zeeduivel", elke kooper van 1 kilo visch mag raden boe zwaar dat beest is. Om 4 uur uitreiking der prijzen. Die het dichtst bij raadt ontvangt als le prij3 10 pond Kabeljauw, 2e prijs 5 pond idem, 3e prij* 3 pond idem. Komt dus Donderdag naar de Groote Markt van 3 tol 4 uur. Beleefd aanbevelend, IJenuider Vischhandei. van den Landbouwb Venray. A.s. Zondag 4 Dec. voorm. van 910 en van 1112 uur premiebetaling. Ce premie bedraagt 1 pCt. Het Bestuur. HALT HALT Eerste eu goedkoopste Venraysche Groenten- Visch- en Fruitzaak. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Venray en Omstreken bekend, dat hij zjne zaak heeft overgeplaatst van Draalstr. 2 naar Lang straat No. 4. Opening Vrijdag 9 Dec. Iedere kooper ontvangt bij aankoop van 75 cent een reu- zen cocosnoot cadeau I Profiteert van deze exlra-aan- bieding. Aanbevelend, Langstraat 4 Venray Paters, traat 9 24

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2