Derde Blad van F1EL El MAAS" Crisis- prijzen met St. Nico faas Ge Br. feuten ff Gosdkoope Wiokel Wat schenk ik Voor St. Nicolaas ontvangen Peter Hendrixj Patersstraat 9 Ons Weekpraatje. Uw Parker\ Uw Swan De aardbeving. Koop Koop (lemenKde Berichten deei. wei? Advertentiën Henri Camps H. Camps Henri Camps mijn Man, Vertoofde, U Kinderen Bij aan joop van f 2.jo ontvangt LI een aardige verrassing. een ruime sorteering Speelgoederen LederwarenKoperwerk en mie andere nuttige cadeaux. Zaterdag 26 November 1932 Drie en vijftigste Jaargang No. 48 't Is sinds jaren een bijzonder voor recht voor ons. belast te worden met de vereerende opdracht om binter klaas bij zijn binnenkomst in ons land te begroeten hem een.geexem plaren te overhandigen van dit blad opdat hij voor zijn l^oopen de iuiste adressen wete. en Zijne Hoog waardige Excellentie dan tenslotte een klein interview af te nemen. Maandag j.l. troffen we den gnj zen. maar altijd jeugdigen bisschop van Myra. in het station te Roosen daal Hij kwam rechtstreeks uit Spanje. Sinterklaas herkende ons terstond. Hij onthaalde ons op een kop koffie en Zwarte Piet offreerde daarbij een speculaasje. Intusschen raadpleegde Z. Exc, de kolommen van ons blad. ja juist, zoo liet de waardige man zich hooren. dat zijn allemaal nog oude bekenden. En hier zijn enkele nieuwe namen, juist, juist Maar., ik lees heelemaal niet meer van... Tja. Sinterklaas, antwoordden we bedeesd, we hebben hier nog altijd crisis, ziet u. Sommige winke liers zeggen, dat ze graag en vlot adverteeren, als 't hun goed gaat, maar nu moeten ze bezuinigen. Ach zoo Sinterklaas slaakte een heel diepe zucht. Ja, je hebt van die menschen. Laatst in Spanj; ook. Toen was ik bij een zwaar zieke. De dokter had hem een uit stekend medicijn gegeven, maar het drankje was erg bitter. De patient wilde het niet innemen. Als ik ge zond ben - zei de zieke - en lekker kan eten en drinken, dan kan het me niet schelen om et tusschen door ook wat bitters te slikken, maar nu ik ziek ben en toch al zoo weinig trek heb, nou moet ik die medicijnen niet. Wat blik Pardon - zei Sinterklaas. Adverteeren L geen weelde, maar een medicijn, of versterkend middel Misschien, dat u het onz^ winkeliers zelf eens wilt zeggen bij uw bezoek. Bij mijn bezoek Ik kom slechts bij menschen, waar pit in zit En zoo doït het publiek tenslotte juist eender. Kijk r s aan, jullie hebt hier Zondagavond een aard beving gehad, niet Ik wed, dat er thans meer en grooter belangstelling bestaat voor het wezen der aarde en den inhoud van onzen aardbol, dan ooit tevoren. Reken maar Dat is ook duidelijk. Als men de aandacht wil trekttn. dan moet men nu en dan eens flink schudden en rammelen. Wie adverteert, wor t niet alleen gelezen, maar ook be sproken en beoordeeld. De menschen kunnen van een zakenman tenslotte nog beter kwaad spreken, dan dat ze bem doodzwijgen, want dan wotdt bij vergeten. Wie nu nog niet adverteert, is een verloren man Denk r's aan: op 6 December is het miln feestdag, dan komt Kerst mis, Ou 1- en Nieuwjaar, Januari met de balansopruimingen. Wat 'n seizoen wat 'n seizoen 1 Ja, maar de crl.... Och wat, de crisisNatuur lijk d'r is wel wat aan de hand maar als de meest belanghebbenden bij een herleving van de publieke kooplust i u eens begonnen met wat leven in de economische brouwerij te brengen, dan zou een groot deel van de crisis al gauw bezworen zijn. Suggestie doet ook wat 1 Als ze bij jullie een stel valsche schilderijen veilen, waarvan de een of andere deskundige verzekert, dat ze echt zijn, dan zijn er genoeg menschen, die hun goede geld voor het kwade spul over hebben. Niet zoo sombr: man 1 Als alle zakenmenschen maar eens gingen doen, alsof er geen vuiltje aan de lucht was en flink op de reclame-trom gingen slaan dan zouden de stiekem opgepotte centen al gauw weer aan het rollen komen en... Ja, maar er is bij ons toch heusch wel armoe ook. Weet ik, weet ik 1 En daar om wil ik de menschen, die het doen kunnen, er ook nog op wijzen wat een prachtgelegenheid mijn naamdag biedt om aDoniem goed te doen aan de slachtoffers van de crisis. Een ieder kent wel zoo'n adresje uit zijn naaste omgeving. Laten ze mij het pakje maar mee geven. Ik zeg alleen: het komt van Sinterklaas en wie hem tot deze gave in staat heeft gesteld, dat is zijn geheim De Zesdaagsche is weer geleden en de uitslag kan vaderlandsche harten met trots hebben vervuld. Er is intusschen een trieste disso nant geweest; de jeugdige Klaas van Nek heeft bij een valpartij een schedelbreuk opgeloopen en moet thans in het ziekenhuis worden ver pleegd. Was de belangstelling voor de Zesdaagsche aanvankelijk niet zoo groot, van Zondag af werd deze overweldigend. Wat zit er hier en daar toch nog een geld onder de menschen Koopt Bij ons Zij verlangen en hebben noodig deze VULPEN, welke geheel hun leven meegaat. Ook andere merken ruimschoots voorradig. FIRMA VAN DEN MUNCKHOF Het is een menschelijke behoefte van velen om hun angst of schrik weg te lachen, 't Is een beetje dom misschien, maar vergeeflijk. Er zijn lieden, die alleen maar lachen kunnen, als ze een ander van den trap zien vallen. „Zenuwen" noemt men dat. Zoo loopen er ook thans over de aardtrillingen, die op Zondagnacht in ons land zijn waargenomen, allerlei moppen. Een juffrouw in Venlo hoorde lawaai en dacht, dat d'r man weer dronken naar boven strompelde De verdachte stond iDtusschen op straat dood-nuchter met zijn ver schrikte buren te praten over de aardbeving. Lachen Iq Oss is een juffrouw door het gebeurde stom- geslagen van schrik. Lachen 1 Lachen Op een .weg kregen twee fietsers ruzie omdat ze van elkaar meenden dat ze gehinderd werden. Een -juf frouw in Horst, meenen we belde den dokter op, omdat haar zuster zoo'n koorts had, dat het bed trilde. Reuze-grappig. Och ja, laten we, als het toch moet, maar eeD? goed uitlachen, 't Doet je deugd, zou een Zuiderling zeggen. Maar al dat lachen om die kleine grapjes, in de krant naverteld, zegt het ons niet meer dan iets anders, hoe we geschrokken zijn Een aardbeving I Wie we ook waren, de eenvoudige geloovige, de materia list of de ongeloovige, de cynicus, zelfs de al-weters, allen heeft dat ongewone, maar toch zoo betrekke lijk alledaagsche natuurverschijnsel tot nadenken gestemd. En we hebben ons allen een oogenblik gevoeld, zooals we zijn heel kleintjes Waarom schrikken we toch zoo, van iets als een lichte aardbeving We weten nu eenmaal, dat ons leven hier op aarde maar tijdelijk is en dat we den dood niet kunnen ontkomen. Dat is zoo, maar als de dood ons peisoonlijk bedreigt, dan er tocbr altijd nog iets van hoop en dan gelooven we nog lang in de mogelijkheid van hulp van anderen. Als de aardkorst gaat woelen echter, dan voelen we ods tesamen bedreigd. Als de aarde verzinkt onder onze voeten, dan hebben we van geen menschelijk wezen meer hulp te ver wachten. Bovendien met een traag naderen den dood kan men zich verzoenen. En men kan zich voorbereiden voor den Overgang. Als de dood lang zaam nadert, wijkt de vrees geleide lijk voor de berusting, de berusting voor de overgave. Zoo kan het einde des menschen zijn, maar het kan ons ook anders benaderen. Sluipend of verrassend. Ods indivi dueel of in massa treffend. De aarde trilde. Alsof de Geest des Scheppers de menschheid wakker wilde schudden, de menschheid, welke zoo vaak gedarhteloos leeft op die betrekkelijk maar zoo dunne aardkorst, welke we waanwijs den „vasten grond" onder onze voeten noemen, op welke we leven en heer- schen, benijden en bestrijden, en in trotschen eigenwaan voortschrijden. Dat we toch zóó leven, dat we niet vreezen hoeven om onverwachts gewekt te worden voor de Groote Reize. niet blindelings iets waarvan betrouwb xarheid de voor naamste eisch is. voor St. Nicolaas Uw horlogesmoderne pen- dulesklokhen enz. in het ruim gesorteerde magazijn van H. Qamps, Hortogerie voeld. Dat waren wellicht nog na- spraKe gebracht. De kosten moeten werkingen van Zondag, maar ze door de werkgevers worden gedragen, kunnen ook betrekking hebben op Voorts is de invoering geëischt van nieuwe afschuivingen van grond in (jen zesurigen werkdag, de vijfdaig- de diepte der aarde. Reden voor sche arbeidsweek, een belasting op ongerustheid is er niet. Eigenaardig groote vermogens, de invoering van is, hoe dergelijke gebeurtenissen dik- crisisondersteuning en de afschaffing wijls met andere natuurverschijnselen der prohibitie. De sprekers consta- van ongemeen soort gepaard gaan. teerden, dot 40 millioen Amerikanen Op Woensdagavond j.l. heeft ten gevolge van de crisis verarmd boven verschillende plaatsen van ons zij0, 60 millioen leven beneden een land een zwaar onweer gewoed, bestaansminimum. Meer dm 11 mil- hetgeen voor den tijd van het jaar Hoen zijn werkloos. De helft der be zeer opmerkelijk is te heeteD. volking van "de Vereenigde Staten verhongert langzaam aan. Nieuwe aardschokken. In verschillende plaatsen in Noord- Vergiftiging in een gezin. Brabant en Limburg zijn Woensdag- Zondagochtend werd de ruim 70 morgen zeer in de vroegte opnieuw jari£le heer J. Mosterd te Sliedrecht aardschokken waargenomen, welke dood in zijn bed gevonden. Zijn echter veel minder sterk en ook echtgenoote verkeerde in bewuste- kotter van duur waren, dan die van loozen toestand. Bovendien deden Zondagnacht. z'ch bij een 35 jarige dochter en een De triling was ditmaal echter veel kleinzoon, die beiden bij de oude korter van duur dan Zondagnacht, menschen in huis woonden, vergif- Zij duurde slechts een viertal secon- tigingsverschijnselen voor. den. Uit het feit echter, dat de schok zoo kort duurde en desniettemin vele Het nut der kookschool. personen deze hebben waargenomen, VVat voor nut heeft het dat je maakt men op, dat de sterkte ,rrij dochter op de kookschool is nrnnf oiac I Ze brengt alies mee Daar huis, wat ze kookt groot was Ook thans werden de gewone verschijnselen zooals het rinkelen van ruiten en het trillen van voorwerpen waargenomen. En niemand in'heel het huis wil het eten. Weet ik wel. Maar ze geeft het aan de bedelaars. 1 Dat brengt jullie toch geen voor- 1 Jawel. De bedelaars komen nooit meer terug. Ry wielherstelplaats uitgebrand Nadat Maandagnacht de slagers- werkplaats van den heer De Wilde in de Heistraat te Helmond in vlam men was opgegaan, brak Dinsdag-1 avond om 9 uur plotseling brand uit Er zijn thans van deskundige zijde inlichtingen verstrekt, welke helzeer waarschijnlijk en aannemelijk maken dat de aardbeving, welke op Zon dagavond ons land teisterde, niet een uitlooper was van een zee- of aardbeving van elders, maar haar haard in ons land had, vermoedelijk in Oost-Brabant. Het verschijnsel kwam niet voort uiteen vulcanische bodemwerking, zoo neemt men aan, maar is vermoedelijk een gevolg van een grondverschuiving, welke zich op circa 10 K M. diepte beeft voltrokken. In dén nacht van Dins dag op Woensdag zijn in Brabant en Limburg opnieuw schokken ge- „—v. vu. uui jjtvjiociiuy uitlui in de werkplaats van een motor rijwielhersteller van Rooy op den Steenweg aldaar. De werkplaats brandde geheel uit Twaalf motorrijwielen, eeoige rijwie len benevens diverse gereedschappen werden een prooi der vlammen. De brandweer slaagde erin den brand hiertoe te beperken. In t en hooivork gevallen Gisterenmiddag omstreeks vier uut heeft te Eemnes een"" ernstig oDgeluk plaats gehad. De landbouwer J. Bou wer, te Eemmes had hooi uit den berg gegooid en wilde na afloop van den hooiberg op een ladder stappen. Vemoedelijk doordat de sporten nat waren, is hij uitgegleden en gevallen Hij kwam met zijn buik op een hooivork terecht, welke in het lichaam drong. In zeer ernstigen toestand is de 40-jarige man, die gehuwd is, naar het St. Janszieken huis overgebracht. 101 Jarige overleden. In den ouderdom van 101 jaar en 5 maanden is te Steenbergea overle den de heer Comelis Jan Braber, Hij was tot zija laatste dagen zeer kras. Broedermoord te Voorst Dinsdagavond om ongeveer 6 uur heeft de 32-jaiige klompenmaker J. D. te Voorst zijn 33 jarigen broer Hendrik bij een twist met een mes doodgestoken. Na eerst geruimen tijd te hebben gewacht, is de dader naar den rijks veldwachter gegaan om dezen van den moord in kennis te stellen. De veldwachter was echter niet thuis. Onmiddellijk Da zijn thuis komst is hij in gezelschap van de gemeente-politie naar de woning der familie D. gegaan, doch de dader was niet meer thuis gekomen, De politie zoekt thans geven Uw persoonlijkheid altijd een bepaald cachet. Doet daarom met zorg Uw keuze. Onze collectie zegelringen en faniasieringen met diep Jonke lende edelsteenen en hal/edel» steenen is dit jaar buitengewoon mooi. De prijzen zullen U zeer mee vallen. Bizonder geschikte St. Nicolaas cadeaucc. Groote Straat 16 de omge ving af. Geneeskundig? hulp, welke inmid- in versch. kleuren dels was verschenen, mocht niet 2persoons ledikanten meer baten. Men kon slechts den Looprekken gelakt Kolenschep 12 cl. Kolenemmer gelakt 60 Kolenzeeften 55 Zinken emmers 35 Emaille emmers wit 68 Wasch borden 75 Droogrekjes 80 Handdoekrekjes 45 Schildlampen 68 Stallantaarns 155 Broodtrommel gelakt 95 Koffie Thee en Suikerbus 45 Thermosflesschen 50 Bedflesschen zware 98 Koekenpan 70 Speelkaarlen per stel 5 Zakballerijen 20 Kinderledikanten f 9.50 dood constateeren. De dader stond gunstig bekend Gasverstikking. Dinsdagavond namen buren uit de woning van de 27-jarige mejuffrouw E. V. aan de Hooigracht te Leiden een sterke gaslucht waar. Aanstonds werd de politie gewaarschuwd, die de woning binnendrong. Mej. V. werd dood in haar woning aange troffen. Oneeriykc dienstbode Te Amstenrade werd gearresteerd de dienstbode van den landbouwer S. wegens diefstal van een belang rijke som gelds ten nadeele van haar patrooo. Stroopcr neergeschoten. Woensdagavond omstreeks half 9 is te Egmond a.d. Hoef de strooper K. D. bij het stroopen door een jachtopziener J. v. d. B., neerge schoten. Het lijk is in beslag geno men. f 9.80 f 4.25 f 4 98 f 2 Wiegen stroo-vlecht Iiobbelstoelen Joh. Claessens Hofstraat. 346 'n Modem Cottier. completeert Uw toilet Iedere vrouw met goeden smaak wenscht wel zoo'n fijn col'ier te bezilten, vooral als het komt uit de keurcollectie van Groote Straat 16 i Aanrander aangehouden. Te Wychen werd Woensdag het TJO" r f TJ" I-jarig meisje A. P. aangerand, Wij VKüfJ&fl b(?l(?Cjd rwiil 7.U mof oon J Uioe speciale aandacht voor onze St. Nicolaas-Etalage. Horlogerie byouterie Tel. 52 Groote Straal 16 20 terwijl zij met een zusje wandelde. De dader, de 18-jarige J B. trerd herkend en eenige uren later gear resteerd. Hij bekende volledig en zal aan de justitie worden uitgeleverd Werkloos Amerika. Ten congresse van de Amerikaan- sche vakvereenigingen is voor de eerste maal de eisch itizake de ver plichte werkloozenverzekering ter Dit is voor velen een moeilijk vraag stuk, zelfs in normale tijden. Maar vooral in een tijd, zooals wij nu mee maken, lijkt een oplossing soms een raadsel. Komaan, zit niet bij de pakken neer en denk met een gezond verstand. Schenk practische dingen, dan hebt ge twee vliegen in een klap. U heeft een cadeau gegeven en tevens voorzien in datgene, wat zij vandaag of morgen toch noodig hebben. U is royaal en toch zuinig. Hieronder vindt U artikelen vermeld die daarvoor allen in aanmerking ko men en aan zeer scherp concurree- rende prijzen genoteerd zijn. De naam garandeert U kwaliteit. Hoeden, Petten, Engelsche hemden, Zelfbinders, Bretels, Handschoenen, Sokken, Slobkousen, Wollen Sjaals, Cachenez, Zakdoeken, Pochets, Manchetknoopen, Mouwhouders, Sokkenhouders, Sportkousen, Sportriemen, Pullovers, Leermutsen, gebreide Jongensbinders, Ratiné Jekkertjes. Onze Etalage zegt U nog meer. Winterjassen voor den reclameprijs vanaf f 17. maar dan ook iets degelijks. Onze Slobkous met treksluiting is een zeer gewild cadeau. Groote Straat 7etefo on 92 Alles aan concurreerende prijzen.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 9