P.l Bij Ruwe Handen Purol te ViNRAY H. W. VAN AARSSEN Hi BOEKBINDERIJ M Jos. Versleijen-lüosten, Oirlo Ook 1 Kamerkroniek. Gemengde Berichten Adverlentiën Woensdxg 23 Nov. Fotohandei Hoedemaekers Vakkundig adres voor inbinden van alle Boekwerken. De beste Yarkens-Droogvoederbak enkele en dubbele. Sterk, sierlijk en goed verstelbaar. Tevens DROOGVOEOERBAKKEN voor kippen Rijwielen en Onderdeelen LijS InlicH Is om Kooi ONS Ki cd Said eife'Slai Bij lil 1 t Meubftrie li AI"E der regeering. Hoewel er natuurlijk veel critiek is geuit, was de aanval der oppositie niet bepaald overwel digend. Vele leden konden beweren, dat zij het een en ander anders zouden hebben gewild of gedaan, maar in het algemeen werd eikend, dat het kabinet een moeilijke taak te vervullen had. Wat de Kamer tegen over de regeering nog al in een stemming van tam-tam houdt, is de omstandigheid, dat ze een extra parlementair bestuur vormt en er tenslotte geen vaste kamermeerder heid is, welke voor het regeerings- beleid verantwoordelijk kan worden gesteld. Dat gaf tenslotte een toestand welken men rechts noch links gaarne bestendigd weuscht te zien. Uit de gevoerde debatten is het dan ook wel duidelijk naar voren gekomen, dat na afloop van de in het ander jaar te houden verkiezin gen algemeen gestieeft zal worden naar een parlementaire bewinds voering. Uit Duitschland kwam de leering, dat het parlementaire stelsel en de democratie met het wezen der extra-kabinetten weinig gebaat zijn. Intusschen doen verschillende par tijen gaarne wat water door hun politieke wijn om niet ontijdig een bestuurscrisis te forceeren. Tot de nieuwe verkiezingen wenscht men te laten zitten wat zit. Uit die over weging hebben de Anti-Revolution- nairen ook een compromis aanvaard in zake het opcentenwetje, een com promis, dat hun door minister de Geer was aangeboden en dat het ze mogelijk maakt om voor het ontwerp te stemmen, dat een oogenblik het ministerieele leven van den heer de Geer en misschien wel tevens van de overige leden van het kabinet had bedreigd. De dertig opcenten zullen nu nog slechts gelden voor de artikelen, welke niet in ons land worden gefabriceerd, zoodat elke gedachte aan een fiscale „bescher ming" van onze eigen producten is uitgesloten. Onze conclusie is het kabinet- Ruys blijft tot de nieuwe verkiezingen en de Kamer zal verder zonder al te groote wijzigingen de financieeie plannen van minister de Geer en van ue andere excellenties aanvaarden. Al staat men in principe nog zoo sympathiek tegenover de Winkel sluitingswet, slechts weinigen zullen durven ontkennen, dat die wet in de practische toepassing velen heeft teleurgesteld, ja, soms zwaar heeft benadeeld. De bezwaren zijn vergroot door de omstandigheid, dat de wet in zoo ongunstige conjunctuurperiode in werking trad. De regeering is ook niet blind voor de ongunstige effecten van de wet en ze heeft reeds beloofd dat ze t. z. t. met voorstellen tot wijziging zou komen. De liberale Kamerfractie heeft echter gemeend, dat het belang van vele middenstan ders een spoediger initiatief vereischt en daarom heeft ze zelfstandig een ontwerp tot wijziging ingediend, dat vooral veel soepeler bepalingen be doelt te scheppen voor de consumptie zaken. o— De laatste dagen der afgeloopen week hadden echt het karakter van rampendagen. Dat gold voor heel de wereld, helaas ook voor ons land. Bij ons echter was het aantal verloren menschenlevens gelukkig gering. De Stoomvaartmaatschappij „Ne derland", welke nog maar kort ge leden zulk ernstig verlies leed door den brand op de „Moldanger", werd in den ndcht van Zondag op Maan dag getroffen door nieuwen tegen slag. De trotsche P. C. Hooft, welke, terug van een reis op Indië juist was ontrat en deswege geheel van perso neel verlaten in de Amsterdamsche haven lag, werd geheel door brand verwoest. In enkele uren tijds had het drama zich voltrokken. Het schip was verzekerd voor 7i/t millioen, voor de helft in ons land en voor de andere helft in Engelandhet risico van de scheepvaartmaatschap pij ging tot circa 5 ton. Van het drijvende paleis is nog slechts het uitgebrande karkas over. De ge schiedenis van het schip is wel een zeer ongelukkige er is teeds een ernstige brand aan boord geweest, toen het nog op stapel stond. Een ander Nederlandsch s. s., de Kozenburg, is van Zaterdag op Zondag in de Noordzee geramd door een ander Nedetlandsch schip, de vroegere „Jagersfootein", welke ech ter om gage-kwesties den laatsten tijd onder de vlag van Panama voer. Het ongeval had plaats bij den Noord Hinder. De Rozenburg was spoedig zinkende, maar de uit 22 koppen beslaande bemanning kon gelukkig tijdig op andere schepen worden overgenomen. Het schip zou verloren zijn. In Vlissingen brak op Zondag een felle brand uit, welke vijf perceelen, meerendeels winkelhuizen, in den asch legde. Bij al zulke ongevallen telt men niet meer de dagelijksche autobotsin- gem Vermelden we daarom slechts een zeer bijzonder geval van roeke loosheid van autobestuurders. Het gebeurde op Zoadag bij Ede, dat een auto in razende vaart door gesloten boomen van een spoorweg overgang reed. Meteen greep een passeerende trein den wagen. Een der afsluitboomen drong een spoor coupé in, maar dat had voor de reizigers gelukkig geen fatale gevol gen. Van de inzittenden van den auto werden er twee zeer zwaar, twee andere licht gewond. Het parlementaire stelsel heeft /erdedigers noodig Hoe de Kamer over de re geering denkt. Colijn bepleit voortzetting der Zuiderzeewer ken. Een kabinetscrisis ver meden. De werkloozen in het leger In ons land is een aantal commu nisten te vinden en hier en daar schijnt zich zelfs een fascist verbor gen te houden, maar dat alles te- samen vormt toch nog geen bedrei ging van ons palementaire stelsel Toch hebben meerdere sprekers het noodig gevonden om dat stelsel in bescherming te nemen: de heeren Snoek Henkemans b.v., Rutgers van Rozenburg en zelfs de heer Albarda Velen bezien het anti-parlemen- tairisme als een wereldbeweging, waarvan de eerste kabbelende golfjes over onze grenzen kwamen spoelen als voorboden van een niet te stuiten vloed. Belangwekkende politieke redevoe ringen werden in de tweede helft van de afgeloopen week gehouden door de heeren Colijn en Aalberse, resp. leider van de A. R.- en van de katholieke Kamerfractie. Beide heeren waren het er over eens, £dat regeeren, vooral in dezen tijd, heel moeilijk is en ze bleken bereid om het kabinet zooveel mogelijk te steunen. Maar hun liefde ging toch meer uit naar een zuiver parlemen tair kabinet. Het extra-parlementair kabinet van thans was een te aan vaarden noodoplossing, maar na de komende verkiezingen moet naar den idealen toestand worden ge streefd, een kabinet, zoo zien zij het ideaal, samengesteld uit de samen werkende kerkelijke partijen. Echter waarschuwde Mr. Aalberse, dan ook behoorlijke afspraken en innige sa menwerking. Anders zou de Katho lieke Staatspartij het contact met andere partijen niet smaden, de S.D.A.P. zonderde hij niet absoluut uit, maar tegenover de gedachte aan samenwerking met de socialisten stond de heer Aalberse toch zeer sceptisch. Noch de heer Colijn, noch de heer Aalberse zag een spoedig einde van de crisis, integendeel. Colijn drong aan op werkverruiming, o.a. voortzetting van de Zuiderzee-inpol- dering; Aalberse waarschuwde tegen de loonsverlagingstactiek, welke alleen nu zou kunnen hebben, als het bui tenland niet volgde. Hij prefereert, voor wat de salariskwestie der ambte naren betreft, nochtans salarisverla ging boven ontslag. De heer Albarda (S.D.) meende, dat de wereldoorlog de schuld was van het kapitalisme; de daarna ge volgde tijdelijke welvaart was de vrucht van het socialisme. Spreker was natuurlijk tegen loonsverlaging en ook tegen protectionisme. Steun in natura is een vernedering voor de werkloozen. Er zijn, zoo erkende 'de socialis tische leider, buitengewone maat regelen noodig om een inflatie te voorkomen, welke te forceeren „dom en roekeloos" zou zijn. Spr. criti- seerde de financieeie politiek der re geering, o.a. de vervroegde aflossin- gen. (Indien echter sedert 1923 geen 700 millioen waren afgelost, dan zou thans een verhoogde rentelast van 50 millioen per jaar de begrotings tekorten zijn komen verhoogen De heer Albarda prees voorts de socialistische financieeie voorstellen aan: een serie nieuwe belastingen, een heffing ineens, afschaffing van de weermacht enz. Voor de katholieke fractie ver dedigde de heer Fleskens het finan cieel beleid der regeering. voor de A. R.- fractie Mr. de Wilde. Vooral de rede van dezen laatste was uitstekend gedocumenteerd; Mr. de Wilde bestreed uitvoerig de socialistische voorstellen. Beide heeren hadden hier en daar natuurlijk ook critiek op onderdeelen van het re- geeringsbeleid. Uit de rede van Mr. de Wilde kon men beluisteren, dat de Anti Revolutionnairen na de jongste wijzigingen, door minister de Geer in het opcenten ontwerp (invoerrechten) aangebracht, unaniem voor het, in de behandeling ge schorste, ontwerp zullen stemmen, zoodat een kabinetscrisis niet in het naaste verschiet ligt. Rest ons nog te vermelden, dat de sociaal-democraten een uitspraak willen uitlokken tegen cumulatie'van salarissen en pensioenen. De heer Bierema (Lib.) stond een glijdende loonschaal (naar indexcijfers te re gelen) voor inzake het salarisvraag- stuk. Mej. Ka'z (C.H.) en de heeren de Boer (S.D.) en Kersten (S.G.) hebben tenslotte nog een goed woordje ge daan voor de schippers. Ds. Kersten bestreed voorts de coalatie, Rome en de revolutie. „Roomsche kloosters worden met staatsgeld vetgemaakt", beweerde de heer Kersten, wien niemand in de Kamer iets kwalijk neemt. En de werklooze jongens, zoo vroeg hij, kunnen die niet in militairen dienst worden opgenomen? Zoo heeft ieder zijn oplossing voor de moeilijkheden. De heeren hebben het de regeer ing eens goed gezegd. X&c«iMdi& SfidsdiiU&gin. Help bytyds Wacht niet, tot gij te bed moet blijven door scherpe of voortdurende pijnen in den rug, waterzuchtige zwellingen der ledematen of onder de oogen, rheumatische pijnen, on natuurlijk uitzicht der urine, pijnlijke loozing of voortdurende aandrang tot loozing. Begin onmiddellijk bij de eerste kenteekenen met het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen. Want zoo lang de in de lendenen gelegen or ganen door verzwakking niet de vergiftige onzuiverheden uit het bloed filtreeren en verder uit het lichaam verwijderen, kunt gij niet gezond worden. Foster's Rugpijn Pillen werken rechtstreeks op deze verzwakte orga- neD, heelen en versterken deze, en verschaffen zoodoende behoorlijk gezuiverd, rijk en gezond bloed aan alle deelen van het lichaam. En dan bestaat geen verder gevaar voor rheumatiek, waterzucht, ischias, rug pijn, spit en gruis. Bij alle drogisten enz. a f 1.75 per flacon. 29 Mgr. Lemmens by Z. H. den Paus. Men seint uit Rome d.d. 14 Nov. aan de Maasbode Hedenmiddag een uur werd Z. H. Exc. Mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond door Z. H. den Paus in particuliere audiëntie ontvangen. Z. H. sprak er zijn groote vreugde over uit opnieuw een Nederlaodschen bisschop bij zich te ontvangen. De H. Vader prees, reeds bij den aanvang der audiente, ten zeerste het werk der Nederlandsche katholieken, voor al hun katholieke actie en het. wer ken voor de Missies. Uitvoerig sprak Z. H. o"er het jeugdwerk en het leekenapostolaat. Met bijzonderen nadruk betoogde de H. Vader, dat de vorming der jeugd, vooral bovennatuurlijk moest worden gehouden in Eucharistischen en Ma- rialen geest. Bij de jeugdvormmg moet op de eerste plaats heerschen de geest van eenheid, zooals de leden van het mystieke lichaam van Chris tus een zijn. De geest van het Apos tolaat moet vooral de jeugd bezielen. Verder sprak de Paus belangwek kende woorden over de geeetelijkheid en de vorming van den clerus. Na deze audiëntie werd Mgr. Lemmens in de gelegenheid gesteld dr. Féron en de priesterstudenten Hanssen en Damen uit het bisdom Roermond aan Z H. voor te stellen. Autobotsing. Maandagavond omstreeks half 8 had op den Kaldenkerkerweg te Venlo een auto-botsing plaats, welke nog vrij goed afliep. Een luxe auto bestuurd door den heer V. uit Venlo, reed in de richting Kaldenkerken toen utt den Stationsweg een vrachtauto der firma J. den weg op kwam. De luxe-auto reed den vrachtauto juist in den flank aan, tengevolge waar van deze omsloeg. Deze inzittenden van den vracht auto werden uit den wagen geslin gerd. Een van hen bekwam vrij ernstige snijwonden aan hoofd en armen, terwijl hij over hevige pijn in de nekwervels klaagde. De be stuurder van den luxe-auto werd door de glasscherven eveneens bloe dend in het gezicht en aan de han den verwond. Het voorste deel van den luxe wagen werd geheel in elkaar gedrukt. Leidekkersknecht Maandagnamiddag is te Venlo van eenige in aanbouw zijnde huizen in de Slooterbeekstraat de 21-jarige F. Dams uit Walbeek (Duitschland) die bij de firma Vastert als leidekkers- knecht werkzaam was, uit den nok van het dak, ter hoogte van circa 15 M. naar beneden gevallen. Hij kwam op de straat terecht en was nagenoeg op slag dood. Het lijk is naar het R.K. ziekenhuis te Venlo overgebracht. Op vrye voeten. De mijnwerker J, E. v.d. H„ die in zijn woning te Heerlen zijn on- gehuwden broer, die met een mes op hem afkwam, met een bijl dood sloeg en daarom werd ingesloten in het huis van bewaring te Maastricht, is Maandag door de rechtbank op vrije voeten gesteld. Het varkensvleesch. Wat al lang dreigde, is nu een feit: de uitvoer van bacon naar Engeland is ing* perkt. De leiders der Varkenscentrale zijn al 'n paar keeren naar Engeland geweest om te trachten het onheil af te wenden. Zij hebben ten slotte iets bereikt, gelukkig. De beperking van den invoer is minder hevig, dan 'n maand geleden dreigde,^ maar de beperking is er. En nu Nu zijn de varkentjes netjes ge nummerd en geklassiflceerd, het aan tal, dat gefokt mag worden is ge regeld, de kwaliteit wordt „gestimu leerd", we hebben onze-organisatie tot den uitvoer van varkens, maar du wordt die uitvoer weer gekort wiekt» Nog wel door Engeland, het klas sieke land van den vrijhandel. Het Nederlandsche varkensvleesch mag niet vrij worden ingevoerd om den Britschen varkensfokkers een voorsprong te geven. Er zijn nog geen cijfers bekend, wij weten nog niet hoe sterk de Nederlandsche invoer zal worden ingeperkt. Hopen wij, dat de varkensteelt in Nederland mogelijk blijve. Maar de oppositie tegen de toch al zwaar be- critiseerde Varkenscentrale zal er niet door verminderen, oordeelt de Glr. want de varkentjes, die voor export zijn opgezet, maar nu niet naar buiten mogen, zullen tot vette varkens op groeien. En de grief, dat de fokkerij van zware varkens niet loonend is, terwijl alles, naar men zegt, wordt opgeofferd aan den export, zal er niet zwakker op worden. Overdekte bad- en zweminrichting te Venlo. De belangstelling van de zijde van het publiek voor een overdekte bad en zweminrichting te Venlo is zeer groot. Reeds circa 250 inschrijvingen op aandeelen of gedeelten daarvan kwamen binnen. De plannen hebben reeds een meer vasten vorm aangenomen en eerst daags verwacht men de definitieve beslissing, dat tot oprich ing van de overdekte zal worden overgegaan. Wielryder gevallen. Zaterdagmorgen terwijl de loop jongen der fa. W. te Venlo, aan de Geldersche poort per fiets reed, raakte de bagagedrager die aan het stuur van de fiets bevestigd was los en kwam tusschen het voorwiel. Hierdoor kwam de jongen te val len en werd vrij ernstig gewond. In een nabij gelegen restaurant werd hij binnen gedragen en nadat geneeskundige hulp was verleend werd de jongen per politiebrancard naar de ouderlijke woning overge bracht. Lyk gevonden aan de Maas Te Eysden is Zaterdagmiddag uit de Maas aangespoeld het lijk van een man van naar schatting 40 jaar die bij onderzoek bleek enkele zeer diepe messteken te hebben, waarvan een in het hart. De Justitie heeft zich oogenbükkelijk met het geval bezig gehouden. De indentiteit van den man kon nog niet worden vast: gesteld. Autobus uitgebrand. Zaterdagavond te omstreeks elf uur is te Echt een autobus van de L. S.-lijn uitgebraod. De chauffeur kon nog op„ het laatste moment uit den wagen sprin gen. Hij had juist een aantal mijn werkers uit Zuid-Limburg in Echt gebracht. Liefdesdrama te Brunssum. Zondagnacht heeft zich omstreeks half een in de kolonie Leeuwstuk te Brunssum een drama afgespeeld. De 22-jarige mej. van G. wonende in de Bovenstraat heeft den 23-jarige S., uit Rumpen, met wien zij ver keering had met een revolver neer geschoten. Het meisje heeft vervol gens de revolver op zich zelve gericht en zich doodgeschoten. Hoewel de jongeman ernstig was gewond, kon hij toch terstond door de marechaussee worden verhoord. Daarbij bleek, dat beiden 's avonds nog naar een bioscoopvoorstelling waren geweest, maar dat er niets bijzonders was voorgevallen. Wel deelde de jongen mede, tegen het meisje te hebben gezegd, dat hij voornemens was de verkeering te verbreken. Het lijk van het meisje is in beslag genomen. De jongen is ter verple ging overgebracht naar het St. Josephziekenhuis te Heerlen. Fraude by het aangeven van liuisslachtingen. Men meldt uit Zwolle Nog maar pas is de Crisis-Varkens- wet in werking getreden of er wordt reeds misbruik gemaakt van de bevoegdheid, die aan function- narissen is toegekend. De nieuwe wet heeft de mogelijkheid openge laten om aan minder gesitueerden vrijstelüng te verleenen van de ver plichting bij te dragen in het Stabi lisatiefonds. Hiervoor is echter een grens ge steld en pas dan mag men gratis huisslachtingen verrichten als men bij den betrokken vertegenwoordiger van de gewestelijke varkenscentrale zijn aanslagbiljet in de rijksinkomsten belasting heeft getoond, waaruit moet blijken, dat de aanslag blijft beneden het door den Minister ge stelde maximum-bedrag. Is dit uit het aanslagbiljet komen vast te staan dan geeft bedoeld bestuurslid een schriftelijke en door hem ondeitee- kende verklaring af. De politie is nu echter gebleken dat er dergelijke verklaringen zijn afgegeven ten name van personen, die drie en zeven keer het inkomen hadden dat op de verklaring stond aangegeven. En onder hen schijnt zelfs een bestuurslid te zijn, dat zich zoo doende zelf bevoordeelde. Door de politie is van het geval zijnde valschheid in geschrifte proces verbaal opgemaakt. Tegen verhooging van den tabaksaccyns. Door de werkgevers- en werkne mersorganisaties in het sigarenbedrijf is een gezamenlijk request aan den minister gezonden om niet overte gaan tot verhooging van den ta baksaccijns, waartoe eenige Kamer leden den minister onlangs hadden aangespoord, maar waartegenover de minister alstoen nog afwijzend tegen over bleek te staan. Voorts is aan verschillende daarvoor in aanmerking komende gemeentebesturen verzocht, deze actie te willen steunen. Brandstichting. Te Valkenswaard is zekere H. gearresteerd, verdacht van brand stichting in zijn woning. Zaterdagnacht was er brand uit gebroken, welke evenwel spoedig was gebluscht. Hierbij bleek dat alles met petroleum was doordrenkt. Vriendelijkheid wint Er word zoo zelden acht op ge slagen, dat men om iets te bereiken beginnen moet met een vriende'ijk woord een vriendelijke behandeling, Neem bijvoorbeeld een hond: als er. een vreemde aankomt, neemt de hond een verdedigende houding aan. Hij verdenkt den vreemde van alles, be halve van het goede. En als de vreemde hem hard en ongevoelig toespreekt wordt de hond kwaad en misschien gevaarlijk. Maar iemand, die nagedacht heeft over her behan delen van dieren of iemand, die ge wend is met ze om te gaan, spreekt tot den hond op gewone wijze en zegtiets vriendelijks en de verde digende houding van den hond zal langzaam verdwijnen, de vrees zal zich ontspannen, want die hond wilde immers geen strijd zoeken, hij was er alleen maar op voorbereid. Neem nu eens het winkelmeisje, den man achter het loket, den keUner, den portier... al die menschen die met het publiek moeten omgaan. Zij zijn gewone menschen als u en ik. Des avonds spelen zij met hun kin deren of broertjes of zusjes en gaan wandelen met vrouw of verloofde zij lezen de krant maken zich zorg over de hooge belastingen, hebben kiespijn op gezette tijden en loopen nooit onder ladders door. Zij zijn net als ieder ander... Maar de vele omgang met het publiek heeft deze menschen waak zaam gemaakt. Onbeleefde behande lingen hebben hen vijandig gemaakt. Zij staan altijd dadelijk klaar om zich te verdedigen... Ik dronk eens thee met een paar kennissen in een lunchroom en toen hpt bedienend meisje een nota voor mij geschreven en neergelegd had, vond ik het bedrag zoo verrassend laag, dat ik verbaasd uitriep „TjoDge, tjonge, wat een kapitaal Het meisje was plotseling klaar om zich vurig te verdedigen en zei kort afgebeten „U kunt niet ver langen, dat wij thee voor niets geven „Dat verlang ik ook niet," was mijn antwoordt, „Ik ben alleen maar verbaasd, dat het hier zoo goedkoop is I" Het meisje staarde mij een oogen blik aan wantrouwend en ongeloovig, toen entspanden de harde lijnen om haar mend zich tot een glimlach en zij kreeg een kleur. Zij, die met het publiek omgaan, nemen al bij voorbaat aan, dat elke opmerking o /er de bediening bedoeld is als een afkeuring, een onvriende lijkheid. Geen wonder dat hun blik koud en hard is. Geen wonder, dat zij voortdurend op wacht staan. Met een vriendelijk woord bereikt men alles. Als u van uw buurman een tuinhark wilt leenen, begint u ook niet hem uit te maken en ruw te bejegenen. Hij zal bereid zijn 't voor u te doen als u hem dat vrien delijk vraagt.,En de vrouwen en man nen, die voor het -puhliek werken, stemmen in dat opzicht sterk over een met uw buurman. Voor slechte spijs vertering en ver stopping zijn Fos ter's Maagpillen een ideaal middel. Houdt een flacon in huis. 0.65 per flacon. FOSTER'S MA AGP/HEN m De eenige, (le vorloster. Eene is de eenige, Zij zegent! Zij heelt! Vermoeiden geeft zij nieuwe kracht. Dooden wekt zij tot nieuw, schooner leven I Geen kwaad waaruit zij niet voert geen afgrond, dien zij niet dempte. De donkere nacht verlicht zij en waar onrust heerscht, toovert haar wenk vrede en vreugde. Dus, door jammer en tranen schrijdt zij stralend. Op het hoofd de kroon, in de handen de palm, stillen glans in de oogen. Gered is, wie haar ontmoet, al gelooft hij zich ook verloren. Waar zij gaat, daar komt frisch groen en ontspruiten geurige bloemen Niets wederstaat haar. Niets over wint haar. Over de enge grenzen van het menschenleven reikt hare macht. Io vermoeiende] menschenzielen, vervuld van gevoel voor het hoogste knoopt zij zacht met gouden draden het oneindige aan het eindige. Eene is - de eenige - de verloster. Liefde is haar naam. Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veiiing- vereeniging van Maandag was de aanvoer 710.000 eieren. Groote eieren van f 6.60 tot f 7.30 Kleine eieren van f 4.— tot f 6.50 Eendeneieren van f 3 50 tot f 4.80 Ganseieren van f tot f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag wa? de aan roer 1.200.000 eieren. Groote eieren van f 6.10 tot f 7.40 Kleine eieren van f 4 tot f 6. Eendeneieren van f4.20 tot f 5. Duurzaam Prettig Aangenaam Vreugdegevend is een Fototoestel, Album en Foto benoodigdheden als St. Nicolaas- of Kerstcadeau Ifiojacft'- Willemstraat 2 VENRAY Alles uit voorraad. tegen uiterst concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, Fk VrnA Co my til ?Alk<y \Si Verjj kd wpfl I-,l in le k Matrti, K Kift Lir *1 wij FR Minza Bezoeif^igi ?Sk Ledikan4,1«tr SpiegeUfö|(*e efflueiie. Cocos #°Pe InlijsteiVrl«

Peel en Maas | 1932 | | pagina 6