Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. ij MANUFACTUREN WMEUGSlf Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Als het winter is. Patronaatsnieuws Vaticaansche Vergezichten Buitenl. nieuws. Uit eigen land. Algem. weekoverzicht Provinciaal Nieuws Zaterdag 19 November 1932 Drie en vijftigste Jaargang No. 47 MANUFACTUREN tf BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVF.KTENTIEN 18 regels 60 cent, elke regel meer 7' ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave. van FIRMA VAN DEN MITNOKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland t 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Als de zomersche dagen te tellen raken en de zon in het najaar steeds vroeger onder gaat. dao raakt de mensch wel eens somber gestemd en ziet hij. wat men noemt „met een zwaar hoofd" het komende jaargetijde tegemoet. De regen klettert tegen de ruiten en in huis is het kil. Kil, maar niet koud genoeg om een kachel te stoken. Sjonge, denken we. moet dat zóó een half jaar lang durea Na korten tijd echter weunen we al weer aan de gewijzigde verdeeling van licht en donker de regen houdt wel eeDS op te stroomen en op den dag is het soms een paar uur mooi. helder, zonnig weer. Met een ge zonde kou. De avond valt vroeg, maar de kachel snort lekker. Het ge zin, op zomerdagen vaak naar her en der verspreid, is eiken dag op nieuw om de tafel vereenigd. De een heeft wat te vertellen, de ander wat te doen, de derde verzint een spelletje, moeder heeft een tractatie, vader rookt gezellig z'n pijp en... een ieder is het er over eens, dat men de winteravonden toch niet graag zou missen. Verhoudingen worden inniger naarmate de menschen meer op el kander zijn aangewezen. Nu is het een klein kunstje om tusschen deze regelen een sombere noot te vovgen. Te wijzen b.v. op de vele werkloozen en andere armen, die in deu winter dubbele zorgen hebben en misschien zelfs sparen moeten op... kachelwarmte. Inderdaad, zoo zijn er. Maar voor de massa geldt dat toch niet; de meeste menschen beschikken nog wel over de middelen om van den winter een gezelligen, huiselijken tijd te maken. En laten zij dat dan ook doen, want er is tegenwoordig toch al zooveel, dat hel familieleven ont bindt en storend werkt op de gezins harmonie. De kachel vergenoegt de gezins leden een korte wijle en met een spelletje kan men elkaar soms ver scheidene keeren bezig houden. Maar tenslotte wenf men aan de verwar ming en verveelt het beste spelletje. Om een langen winter goed door te komen, behoeven we iets met wijder perspectief. Welnu, dat wijder per spectief hebben ons altijd de feest dagen van December geboden: Sinter klaas, Kerstmis, Oud- en Nieuwjaar. Het zijn „de" écht Hollandsche familiefeesten bij uitnemendheid. Onze vaders en moeders, zelfs onze groot ouders, bewaren ook thans nog menige herinnering aan zulk feest uit een ver verleden. De feestdagen van December hebben hun bekoring vooraf, bij de viering zelve en er na. De December- sche feestdagen worden in het gezin voorbereid en besproken, men com plotteert onder en tegen elkaar, niet om elkander te belagen echter, maar om te verrassen. Men peilt elkanders gemoed en tracht te blikken in het binnenste van anderen om te weten te komen, hoe die denken en wat ze zouden begeeren. De kleine verrassingen worden met groote zorgvuldigheid voorbereid en de voorpret is groot. Heel de vreugde culmineert op de feestdagen zeive en ze werkt nog maanden na door de waardeering. welke men gevoelt voor de wijze, waarop men bedacht is en voot de moeite, welke men deed om geheime verlangens te raden. Als men zóó, gelijk we dat be schreven, de feestdagen van Decem ber heeft voorbereid, dan beleeft men een zonnigen winter met elkaar. En dan zijn degenen, die door banden van bloed- of aanverwantschap, dan wel door overeenstemmende gevoe lens van vriendschap bij elkaar hooren, ook inderdaad dichter tot elkander gekomen. En aliïcht, ab we zooveel vreugde in en om ons weten, zal ons gemoed ook milder gestemd wezen jegens degenen, die in den voor ons zoo blijden winter extra moeten ontberen. Van den overvloed aan geluk en aan goed, welke ons deel is of wordt, zullen we dan gaarne iets uitdragen daarheen, waar we weten, dat de zon van geluk en voorspoed tijdelijk ver duisterd is. Dat zal ons dan weer nieuwe vreugd, en nog inniger warmte schenken. Hoe duidelijker men een geheel nieuwen tijd ziet naderen, des te levendiger stelt men belang in het lot van jeugd en jonkheid, die in dien tijd zullen leven. Minder dan ooit heeft Venray's St. Antoniuspatronaat te klagen over gebrek aan belangstelling. Het is vanzelf niet mogelijk om telkens wat Patronaatsnieuws te vertellen van vandaag of morgen. Ons en niet alleen ons, zooals blijkt uit hoogst vereerend aanzoek lijkt het wel aardig om eens iets te verhalen en op te halen uit de Geschiedenis van genoemd Patronaat, dat nu ongeveer twintig jaar bestaaf. „Reeds lang (zoo lezen wij in het Memoriaalboek) was in Venray de behoefte gevoeld aan een Patronaat. Want de jeugd toonde teekenen van verwildering, die erge dingen deed vreezen voor de toekomst." De parochiale geestelijkheid, ver tegenwoordigd door den Zeereerw. Heer Pastoor Pascal Schmeitz, hield besprekingen met den Zeereerw. Pater Gardiaan van het Paterskloos- ter.Er werden audiënties aangevraagd bij Z. D. H. Mgr. Drehmanns, bis schop van Roermond. Het gevolg was dal, om verscheidene redenen, o a. om de toch alreeds zware taak der seculiere geestelijkheid in deze uitgestrekte parochie niet te verzwa ren, Monseigneur volkomen accoord ging met bet idee „de Paters zullen de zorg voor het stichten en instand houden van een patronaat op zich nemen." Maar... hoe aan de benoodigde gelden te komen Een korten tijd heeft men erover gedacht en gespro ken of niet de Venraysche Derde Orde ervoor zou kunnen zorgen Er werd gewezen op de Rotterdam- sche Derde Orde, die zoo waarlijk wei zorgde voor het groote St. Franciscus-Gasthuis. Evenwel, de Venraysche Derde Orde was toeD (19 L1) lang niet sterk genoeg om zulk een zwaren last te dragen. Er werd een financieele commissie gekozen, waarvan o.a. deel uitmaakte de populaire Pater Alphonsus de Maguée. Venray bleek de schoone plannen genegen re zijn. „Bij de inzameling", zoo vinden wij opgeteekend, „ont ving men aan onmiddellijke bijdragen f 953.06 aan eerst-jaarlijksche bij dragen 234 gulden. Een circa 20.000 gulden kreeg men ter leen tegen ge middeld 3i/8 procent." Waar het Patronaatsgebouw te plaatsen Verscheidene perceelen werden te koop aangeboden. Doch het eene lag op een afgelegen plaats, het andere was te duur, een derde weer wat anders, „totdat beslist werd te koopen het huis met tuin, liggend naast het perceel van M. van Aarssen en aan dezen toebe- hoorend (bewoond door de fam. Laarmans. die er een weverij hield) en een huisje met tuin toebehoorend aan de Kinderen van den Boogaard. Met den heer Van Aarssen werd overeengekoman voor de som van 3000 gulden (22 April 1912)met de Kinderen van den Boogaard voor 50u0 gulden (7 Mei 1912)." Voordat we gaan spreken over den bouw moet vermeld worden de instelling van een Patronaatscommis sie. Ia de maand Februari werden de volgende heeren aangezocht om lid te wordenwethouder Jacob Aerts, W. Drent, onderwijzer, W. Laurens- se. A. Martens, Jean Poels, P. Schols, voorzitter van den R. K. Volksbond, E. Struben. Het eere-voorzitterscbap werd aangeboden aan den Zeereerw. Heer Pastoor, het eerelidmaatschap aan de Weleerw. Heeren Kapelaans Smeets en Grispen, den E. A. Heer Burgemeester li. Esser en den heer Martin Poels. Allen namen het lid maatschap aan. Pr. Regaiatus Haze broek werd benoemd tot voorzitter en directeur. De eerste vergadering der Patro naatscommissie, 13 Maart 1912, was grootendeels gewijd aan het ont werpen van de Statuten. Nog die zelfde week werden de Statuten aan Mgr. den Bisschop voorgelegd. „De Patronaatscommissie zoo lezen we s'elt zich ten doel, in overleg met de ouders, de gods dienstige en maatschappelijke vorming van Roomsch Katholieke Jongelingen te bevorderen. Zij tracht dit doel te bereiken door le. Roomsch-Katholieke jonge lingen, die de plechtige H. Commu nie gedaan hebben, samen te bren gen in het jongelingenpatronaat 2e. hen te onderrichten in gods dienstzaken 3e. hun ontwikkeling bij te bren gen over allerlei nuttige onderwer pen 4e. hunDe vakopleiding naar ver mogen te bevorderen 5e. gelegenheid te verschaffen, hunne spaarpenningen te beleggen 6e. hun gepaste ontspanning te verschaffen. Mgr. Drehmanns, de voorzichtige wijze Kerkvorst, keurde de Statuten goed na eenige wijziging. Zoo be paalde Monseigneur, dat bij moge lijke ontbinding van de Patronaats commissie „alle goederen zouden worden besteed tot goede doeleinden in de gemeente Venray". Helaas, men had nog geen ver moeden van den naderenden Wereld oorlog, die er wreed voor zou zor gen, dat er bij eventueele ontbinding van de Patronaatscommissie niets zou te besteden zijn aan gemelde goede doeleinden Op diezelfde eerste vergadering der Patronaatscommissie werd „be sloten flink te bouwen en er rekening mede te houden, dat ook de andere R.K. Vereenigingen te Venray ge bruik kunnen maken van de lokalen. Nadat enkele Patronaten in den omtrek bezocht waren, werd den Heer A. Martens, bouwkundige ge vraagd een plan te ontwerpen. Dit plan verwierf de algemeene adbaesie. Den 26sten April had plaats de publieke inschrijving voor aannemers te Venray". Laagste inschrijver bleek te zijn de heer L. Wijnhoven voor iets minder dan 21000 gulden. Hem werd 't werk gegund. „De bouw werd voltrokken bij gunstig weer en zonder dat een persoonlijk ongeluk plaats had. Datums van beteekenis waren 7 Juni, waarop door deu Zeereerw. Heer Pastoor Pascal Schmeitz de eerste steen werd gemetseld in den voorgevel, en 13 Juli waarop de vlag in de kap stond te wapperen. Of schoon het Patronaatsgebouw pas half November gereed was, „toch konden wij den 14den October aan vangen met de Teekenschool." Ee:r volgenden keer vertellen we voor wie er belang in stellen, verder over het wel en wee van Venray's St. Actouius Patronaat. N. Volksontwikkeling Groote Zaal Patronaat is het onderwerp van Dr. KRIJN op MAANDAG 21 NOV. te 8 uur. Iedereen wil weten hoe het staat met de maatschappij, waarin hij leeft. Rome beluistert als geen ander den hartklop der wereld. Rome is het beste informatie bureau der wereld. Ontwapeningsplannen van alle kanten. Maar in de Ver. Staten wenscht men daden ge steld te zien. Von Papen zoekt de partijleiders. In België mindert de werkloosheid. Verkiezingen in Denemarken. Steeds nieuwe rampen. Het regent te Genève op het oogenblik ontwapeningsplannen. Van alle kanten komen ze los. Het ge ruchtmakende Fransche ontwerp is nu ook officieel ingediend en Woens dag werd het Engelsche plau ten Volkeobondsbureele gedeponeerd. Voor een nadere bschouwing zullen we later nog wel eens gelegenheid krijgen, de pers heeft op het moment nog slechts een korte samen vatting zeer vaag gesteld in handen gekregen. Voor wat van de Fransche plan nen bekend werd. is men er noch in Duitschland, noch in de Engelsche pers erg enthousiast over. De eigen lijke bewapeningsbeperking, welke de voorstellen inhouden, moeten maar weinig belangrijk zijn. Daarbij heeft de Fransche regeering dan nog ver strekkende waarborgen voor de veiligheid van den Franschen staat bedongen. De voornaamste mogend heden van Europa zouden zich moe ten verbinden tot militaire garanties tegen den staat, welke het Kellogg pact zou schenden of Volkenbonds overeenkomsten zou schenden. Het komt dus daarop neer, dat andere mogendheden Frankrijk met het geweld van hun wapenen moeten waarborgen, dat Frankrijk in het volle en ongestoorde bezit van de oorlogswinsten blijft, d.w.z, de terri toriale en politieke winsten. Op die voorwaarde wil Frankrijk iets van haar over-bewapening prijs geven. Daarbij is Frankrijk dan tevens bereid om de rechtmatigheid van Duitschland's pariteitseisch te erken nen, maar Duitschland's bewapening zal zeer geleidelijk moeten gaan en voor de toestemming daartoe worden al weer de noodige „waarborgen" verelscht. In Duitschland is men woest om de teleurstellende voorstellen, welke, naar men daar beweert, met een ernstige ontwapeningspoging niets gemeen hebben. En, zooals we reeds zeiden, ook de Engelsche pers toont zich ten zeerste teleurgesteld. In Amerika schijnt men een beetje ontsticht over de spoed, welke de Europeesche crediteurstaten na de presidentsverkiezingen hebben be tracht, om met hun verzoeken tot uitstel van betaling en een conferentie over schulddelging voor den dag te komen. Roosevelt heeft de uitnoodi- ging van president Hoover om met hem over de Europeesche nota's te komen spreken, aangenomen. Over en weer hebben de nieuw gekozen president en Hoover te kennen ge geven, dat ze voorloopig aan geen schulddelging willen denken. Misschien wordt het moratorium met een jaar verlengd. Vast staat, dat men in de Ver. Staten van Europa ontwapeningsdaden wil zien, alvorens over schuldvermindering te onderhandelen. De nieuwe democra tische president Roosevelt denkt daarover precies eender als de man, die tot Maart nog op het Witte Huis te Washington blijft zetelen. Het schijnt, dat von Papen, de Duitsche rijkskanselier nu toch zoet aan met de zotte, door hem verwekte parlementaire situatie niet goed raad meer weet. Hij heeft tot de partij leiders een verzoek gericht om met hem te komen confereeren. Dat is, van het standpunt van von Papen uit, reeds een teeken van zwakte 1 De socialisten hebben, na de Hitle rianen, nu ook vierkant geweigerd om met von Papen zelfs maar te komen overleggen. Als hij respect heeft voor de grondwet, zeggen zij, dan kan von Papen slechts één ding doen aftreden Wat voorshands nog wel niet gebeuren zal. Het oordeel over het verloop van den economischen toestand in de wereld is lang niet eensluidend. Bij ons hebben de ministers zich deze week in de Kamer daarover pessimis tisch uitgelaten. Maar tóch... in de Amsterdamsche haven heerscht den laatsten tijd weer een vrij opgewekt leven. Ook in België is men over het crisis-verloop niet ontevreden. De minister van Arbeid deelde van de week nog mede, dat in September het aantal werkloozen van 330.000 tot 300.000 was teruggeloopen en dat in de meeste industieën een opleving valt te constateeren. In Denemarken hadden Woensdag de verkiezingen plaats voor het FolkPng (Tweede Kamer.) Volgens de eerste berichten zijn de verkiezin gen voor de socialisten niet ongunstig verlocpen. Na Cuba, waar een stormvloed aan bijna 3000 menschen het leven kostte, werd Japan nu weer door een typhoon geteisterd. Hier vonden ruim 1000 menschen den dood. Tegelijker tijd grepen aan de Japansche kust verschillende scheepsrampen plaats, waa:bij circa 250 visschers om kwamen. De regeering blijft. Het voornaamste resultaat van de politieke debatten van de laatste dagen in de Tweede Kamer kunnen we wel noemen het aanblijven der huidige regeeriog. Onze lezers weten, dat het kabinet Ruys bijna gestruikeld was over het wetsontwerp tot verhooging van de invoerrechten zouden daardoor van 10 op 13 pet. gekomen zijn. Daartegen kwam in de Tweede Kamer zulk een verzet van de „eeuwige" vrijhaodelaren, dat het ontwerp zeer zeker zou gekelderd zija en met het ontwerp, naar alge meen verwacht werd ook de regee ring. Op voorstel van onzen fractie leider Mr. Aalberse, is toen de be handeling van het ontwerp geschorst De politieke molen maalde gewoon door en minister De Geer, de vader van het wetj», kwam met een geheel gewijzigd ontwerp. Twee nadeelcn. Dat heeft twee belangrijke wijzi gingen. In de eerste plaats zal het ver hoogd invoerrecht niet gelden voor artikelen welke hier te lande ver vaardigd worden. Dusartikelen, welke hier niet vervaardigd worden, worden zwaar der belast, wat practisch neerkomt op een uitsluitende belasting voor de verbruikers. Het oorspronkelijk ontwerp be- teekende een steun voor 't Neder- landsche fabrikaatin het nieuwe is dat element verdwenen, waardoor het er niet fraaier op wordt. Er is echter nog een tweede wijzi ging. Het nieuwe ontwerp zou veel minder in de schatkist brengen dan het eerste. Daarom is er nog wat aangelapt en wel een nieuwe ver hooging van den suikeraccijns met 20 pet De accijns was al met 10 pet. verhoogd ten behoeve van de bietentelers. We doen er nu nog een schepje van 20 pet. op en dat op een van de eerste levensbehoeften. Hot groote gezin En bovendien het is weer een belasting, die met de draagkracht absoluut geen rekening houdt, een belasting die het zwaarst treft het groote gezin. Moet dat nu om de onverzettelijk heid van Colijn maar allemaal wor den goedgekeurd Moet onze Kamerfractie dan alweer haar stem geven aan een ontwerp, dat haar sympathie onmogelijk kan hebben Alweer haar program verloochenen, weer het groote gezin in den steek laten, om deze regeering te redden Als wij op deze wijze de toekom stige samenwerking moeten verwer ven met de rechter-partijen, om met hen straks een nieuwe regeering te. vormen, laten we er dan maar het beste van hopen in dezen zin, dat we van zulk een regeering ver schoond blijven. Want ons volk houdt niet van mooie paragrafen in een verkiezing program, van mooie fanfares over een door principen gedragen politiek ten gunste der kroostrijke gezinnen, waüneer het in de practijk dat pro gram tot een vodje papier ziet ge maakt. Een parlementair kabinet We hadden het daar zoo juist over een mogelijke uieuwe regeering, welke na de stembus van 1933 zou kunnen optreden. Daarover moeten we nog een enkel woordje zeggen. Er is bij de algemeene beschou wingen over de rijksbegrooting ge speurd naar een uitweg. Men wil een parlementaire regeering en er is dus gesproken over de mogelijkheid van samenwerking van verschillende partijen. De mogelijkheden. De voorkeur gaat nog steeds uit naar een herstel der Rechtsche coalitie. Er zijn twee kansen, dat dit niet mogelijk is le. De Rechtsche partijen behalen tezamen de parlementaire meerder heid niet meer. 2e. Ze behalen wel de meerder heid, maar kunnen niet tot voldoen de practische overeenstemming komen Dan komt voor de vorming van een parlementaire meerderheid in aanmerking le. Een verbreeding van de basis; behalve de drie Rechtsche partijen worden nog een of meer partijen in de KabiDetsvorming betrokken. 2e. Een eenigzins andere basis een der Rechtsche partijen valt af en een of meer partijen links komen daarvoor in de plaats. Welke partijen zijn nu voor die verandering van basis van belang Deze drie le. De vrijzinnig-democraten. 2e. De liberalen. 3e. De sociaal-democraten. Wat de eersten betreft afgezien van hun directe-ontwapeningsstand- punt, kunnen we ons een rekening houden met hun denkbeelden bij de vaststelling van een regeerings program best voorstellen, aldus de Morgen. Met de liberalen gaat dat heel wat moeilijker. Die gaan zich op een enkele uitzondering na steeds meer opwerpen als paladijnen der reactie en blijken maar bitter weinig besef te hebben van den grootschen arbeid, die in dezen tijd verricht moet worden. Toch heeft de heer Aalberse hen niet vernoemd en dus de mogelijkheid vau hun medewer king niet bij voorbaat uitgesloten. De theoretische mogelijkheid daar van willen ook wij niet uitsluiten Doch we hadden toch wel gaarne gezien, als de katholieke leider ge zegd had, dat er practisch niets van kan komen, als de heeren zoo reac- tionnair blhven. Mr. Aalberse meende wel evea iets te moeten zeggen over de so ciaal democraten door een op zich zelf geestige Fransche uitdrukking te gebruiken zwijgen beteekent ook een meening welke echter alles evenzeer in nevelen laat als de beroemde uitdrukking van de „uiter ste noodzaak". Het is een politiek raadseltje, waar weer heel wat over geboomd kan worden, maar dat ons niets wijzer maakt. We zullen den loop van zaken maar eens rustig afwachten. De Zuiderzeewerken worden voortgezet. Geen steunverlagingen Onze bacon-export naar Engeland moet verminderd worden. De Tuinbouw profeteert niet van de Pachtwetten. Allerlei. Het Parlement verkreeg in samen werking met de regeering eenige belangrijke beslissingen. Het kabinet heeft, onder den al- gemeenen druk daartoe van de Ka mer, besloten om de Zuiderzeewerken voort te zetten. Die voortzetting betreft dan allereerst den N.O. Pol der. Vele handen zullen dus weer voorloopig werk vinden. Nu de afsluitdijk voltooid is, heb ben alle strijdvragen omtrent het be houd van de Zuiderzee afgedaan en kannen we allen eendrachtig streven naar voleindiging van de gestelde, grootsche taak. Met geruststelling zal ook de ver zekering van den minister-president zijn vernomen, dat de regeering voorloopig niet naar verlaging van de steunnormen zal streven. Voor de ambtenaren was het ver loop van de algemeene beschouwin gen op de Staatsbegrooting minder opwekkend. Het is toch gebleken, dat de regeering onvoorwaardelijk vasthoudt aan haar voorstellen tot verlaging van de salarissen. Den huisvrouwen werd door mi nister de Geer aangezegd, dat de suiker wel weer wat duurder zal worden, als gevolg van een nieuw voorstel tot heffing van opcenten op den accijns er van. Braat en zijn medestanders kwa men voorts te weten, dat van de regeering voorloopig geen voorstel len te wachten zijn om de cumulatie van salarissen en pensioenen te be strijden, al erkende de regeering, dat er eenige, maar zeer overdreven voorgestelde misstanden op dat ge bied bestaan, welke reeds door lo cale maatregelen wordt tegengegaan. o— Uit Londen wordt bericht, dat de Engelsche regeering met andere Eu ropeesche staten, waaronder ook ons land, een overeenkomst heeft afge sloten, bepalende, dat de normale invoer in Engeland van bacon, voorloopig in Engeland met 15 pet. wordt verminderd. Onze tuinbouwers hadden van de week ook een tegenvallertje. In de hoogste instantie is uitgemaakt, dat zij voor de vaststelling van de pacht van hun gronden, geen gebruik kunnen maken van de crisis-pacht wetten, welke uitsluitend voor den landbouw zijn bedoeld. o Een week van veel narigheid ligt achter ons. Véél auto-ongevallen, teveel om op te noemen, Een be kende cabaret-kunstenaar, de heer Dirk Witte, kwam bij een ervan om het leven. De P.C. Hooft is definitief ver loren; de Joh. de Witt komt er voor in de plaats. Moorden en zelfmoorden, waarin de liefde een rol speelt, waren er ook al. De dader van de roofmoord poging te Ressen is te Keulen ge arresteerd. NeeD er was weinig op wekkends. Enfin, de Amsterdamsche Zes- daagsche is begonnen.,... VENRAY, 19 November 1932. Zondag werd in het Gymna sium der Eerw. Paters Franciscanen het jaariijksch Patroonsfeest gevierd van den zeereerw. heer Rector (Ezechiël van der Helm). Ken groot aantal ouders en familie leden der heeren studeaten waren reeds Zaterdag gearriveerd, toen 's avonds de feestelijkheden begon nen met de opvoering van een blijspel. De eigenlijke feestdag was Zondag. Deze werd begonnen met een plechtige H. Mis, opgedragen door den Z. E. Pater Rector, hierbij ge assisteerd door twee Z. E. Paters- leeraren, terwijl de studenten onder leiding van den Z. E. heer Dr. Brüning de 8ste Greg. Mis zongen. Na afloop werd op zeer verdien stelijke wijze ten gehoore gebracht het „Cantate Domino", Bij het om 11 uur aanvangende matinee, waarbij de groote aula ge heel was met familieleden der heeren studenten, gaf het studenten-strijk orkest onder leiding van Pater Prefect enkele mooie nummers ten beste o a. Staodchen J. Heykens. Ave Verurn van Mozart en Agnus Dji van G.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1