smmms S MANUFACTURE^ Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. JKfONOft! VOORDELIGST/! J Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Een vergeten groep. Buitenl. nieuws. Algein. weekoverzicht Provinciaal Nieuws .9er»eidnrd^,D9depatiêa- Zaterdag 12 November 1932 Drie en vijftigste Jaargang No. 46 EEL EN AAS BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVF.RïENTIEN l— 8 regels 60 cent, eike rego! meer 7 ;i cl. bij abonnement lagere tarieven. tUiaaro van i-'lUMA VAN DEN MPNCKIIIIK VEN KA V Telefoon 51 GIR.O 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland 1 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent In een krant troffen we een inge zonden stuk aan, houdende be schouwingen over de onbillijkheid, welke gelegen zou zijn in het feit, dat in dezen crisistijd boeren en arbeiders middels invoerrechten en contingenteering ook de industri- eelen worden geholpen of ge steund, maar dat een belangrijke groep oozer samenleving, n.i. de neringdoende middenstand geheel wordt vergeten. Vergeten Ten deele slechts, dunkt ons. Het gaat in de wereld helaas nu eenmaal zóó, dat de hard-roepen- de het best verstaan wordt. De organisaties van arbeiders en boeren wéten te roepen, als dat van pas is, de georganiseerde middenstanders verstaan dat minder. Tot nu toe hebben zij ook nooit voor vereeni- giog zoo gevoeld als de andere groepen concurrentievrees houdt de neringdoenden dikwijls afzijdig en wantrouwend tegenover elkaar. Velen zijn wel georganiseerd, maar het vereenigingsleven is door de ge noemde omstandigheden te lauw. Toch lijden de neringdoenden ge weldig van de crisis. Ze ploeteren lange dagen en velen „genieten" dan een inkomen, waarvoor een tewerkgestelde arbeider zijn neus zou ophalen. Velen gaan ook geheel ten gronde, hier eentje en daar eentje, maar dat verspreide leed maakt geen indruk op de massa. Het hart van de slachtoffers zit over het algemeen nog te hoog eh de maag is te flauw, dan dat ze luide zouden jammeren over hun lot. Er komen dus uit de middenstan ders zelve moeilijkheden voort, welke het voor de overheid bezwaarlijk maken om ze te helpen. Bovendien is steun voor hen practisch zoo moeilijk te verwezenlijken. NeringdoenJen kunnen als zoo danig "ongeschikt zijn. Moet de regeering ze dan "in hun ongeschikt heid ter hulpe komen Ze kunnen noodlijdend zijn als gevolg van een onjuiste bedrijfsvoering, te laag ge calculeerde prijzen, waarmee z< bovendien andere middenstanders benadeelen, of te hooge prijzen, door welke ze afzet verliezen. Hoe kan de overheid in zulke gevallen helpen zonder de persoonlijke vrij heid van het individu aan te tasten? De inkomsten van middenstanders zijn voorts lang niet altijd even een voudig na te gaan... De meest natuurlijke steunregeling aan den neringdoenden middenstand is die, welke van de andere maatschap pelijke groepen zou uitgaan. De middenstanders staan tusschen die andere groepen in ze vormen de tusschenschakel tusschen producenten en consumenten. Als de overheid zorgt, dat beide laatste groepen hun bestaanszekerheid behouden, daD moet door die groepen ook de middenstand op de been gehouden kunnen worden. Producenten en consumenten, die als industrieelen, boeren of arbeiders door de overheid worden gesteund, hebben in dezen tijd dure plichten tegenover den neringdoenden mid denstand. Van de bemiddeling der 1 middenstanders moeten ze zooveel mogelijk blijven gebruik maken en ze moeten hun, waar het de bere kende prijzen betreft, een boterham blijven gunnen. Dat wordt niet altijd beseft. De prijzen van neringdoenden worden door het publiek maar al te lichtvaardig becritiseerd, waarbij dan vergelijkingen worden getroffen met de prijzen van gelegeoheidskoop lieden of van knoeiers. Och, we mogen al die knoeiers ook niet te hard vallen, ze probeeren vaD alles om in een moeilijken tijd het hoofd boven water te houden. Maar ze doen toch zich zei ven te kort én ze benadeelen den bona-flde handel. Een neringdoende is het loon voor zijn arbeid en risico waard, zoo goed als de arbeider. Arbeiders worden óók niet graag in de wielen gereden door loon-knoeiers en onder kruipers. Welnu, als de arbeider of arbeidersvrouw gaat winkelen, dat zij dan wél bedenken, dat de win kelier iemand is, die evenals een ander moet werken voor een sober bestaan, dat bedreigd wordt door lieden, die uit kortzichtigheid soms uit nood hem beconcurree ren met middelen, welke de arbeiders uit goed begrepen eigenbelang zoo verafschuwen. Roosevelt zal president worden 1 der Ver. Staten -De rijks dagverkiezingen en de regeering - von Papen. In Bulgarije dreigt revolutie. Bolivia heeft geen geluk in den Gran Chaco. Allerlei. Het is dus uitgekomen, zooals een ieder het verwachtte de democraten hebben bij de presidentsverkiezingen in de Ver. Staten een overweldigen de zege behaald op de republikeinen, hetgeen derhalve zeggen wil, dat president Hoover zal worden opge volgd door Roosevelt. Velen meenen ten onrechte, dat Roosevelt nu reeds is gekozen. De presidentsverkiezing geschiedt traps gewijze, d.w.z. op Dinsdag j.l. zijn dooc de k'ezers de kiesmannen ge kozen, die tesamën den nieuwen president moeten aanwijzen. Dat ge schiedt pas in januari a.s., maar waar de kiesmaonen een imperitief mandaat meekrijgen, is thans reeds met vol strekte zekerheid vast te stellen, hoe die Januari-verkiezing zal verloopen. Hoover blijft tot dan nog aan het bewind, tenzij hij er de voorkeur aan zou geven om reeds nu vrijwillig heen te gaan. In dat geval zou Roosevelt hem ook' eerder kunnen opvolgen. Omtrent dezen gang van zaken hebben inderdaad geruchten geloopen. De Ver. Staten zijn eigenlijk republi- keiosch. Roosevelt is de derde demo cratische presidentde vorige was de bekende president Wilson, die echter alleen aan het bewind is kun nen komen, doordat de republikeinen toen verdeeld waren en twee candt- daten in den verkiezingsstrijd hadden staan. Verwachtingen omtrent een aan merkelijke koerswijziging in de buiten- iandsche politiek der Ver. Staten be hoeft men voorloopig niet te koeste ren. Ook de democraten b.v. zijn tegen schuldenschrapping, maar wél mag men van ze aannemen, dat ze wat soepeler zullen zijn dan de repu blikeinen bij de schuldinvordering en niet ongeneigd zullen blijken om de schulden voor moreele waarden te kwijten. De binnenlaudsche politiek der nieuwe regeerders zal wel ver rassingen brengen. De drankwetten zijn ten doode opgeschreven en de steun aan de werkloozen zal wel planmatiger worden georganiseerd. Het Amerikaansche volk heeft op Dinsdag j.l. eveneens verscheidene republikeinsche gouverneurs van onderscheidene staten door demo craten vervangen. Er is inderdaad van een landverschuiving tot demo cratischen geest sprake geweest, maar deze is ten zeerste door de omstan digheden van het oogénblik, door de crisis dus, bevorderd. Als het slecht gaat, willen de meeste menschen het wel eens met andere leiders probeeren, De door Roosevelt op Dinsdag behaalde meerderheid is dan ook overweldigend geweest; van 531 stemmen in het college der kiesman nen. verwierf hij er 453. De demo craten zijn ook verzekerd van een groote meerderheid in de beide Huizen der volksvertegenwoordiging De democraat Garner wordt vice- president. gezien om de S.S.-afdeeïingen van Hitler's partij te verbieden wegens ophitsing tot verzet, door deze elementen gepleegd. In Bulgarijë dreigt meer en meer de communistische opstand. Op dit roerigste deel van den Balkan hebben de communisten in de crisisjaren veel aanhang gewonnen; o.a. werd bij de jongste gemeenteraadsverkiezingen in de hoofdstad des lands, Sofia, een communistische meerderheid gekozen. De legergeneraals dringen er bij den koning op aan, dat hij de op standelingen zal voor zijn en een dictatuur zal afkondigen. Het schijnt, dat koning Boris weldra tot dien maatregel zal besluiten. Zijn jonge vrouw, koningin Giovanoa, een Italiaansche prinses is naar haar ge boorteland vertrokken. De Boliv anen, ofschoon numeriek veel sterker, zijn thans geheel door het leger van Paragay uit het be twiste gebied van den Gran Chaco gedreven. Voor optreden in dat moerasachtige land waren de Bolivianen niet ge traind; door ziekte werden hun legers gedecimeerd. Op het laatst het gebeürde in het begin van deze week trof den Bolivianen ook nog een vliegramp. Een hunner legermachines stortte in den Gran Chaco neer, waarbij 3 generaals en -10 officieren van lageren rang het leven lieten. Ofschoon de verkiezingen voor den Duitschen rijksdag aan von Papen maar betrekkelijk weinig winst opleverde 90 pCt. van den nieuwen rijksdag zal met anime een motie van wantrouwen stemmen blijft de rijkskanselier zijn positie even zonnig bezien als vóór Zondag. Hij staat tegenover de volksvertegenwoordi ging cynisch-onverschillig. Hij heeft een onderhoud gehad met den rijks president en onmiddellijk daarna heeft hij te kennen gegeven, dat hij er niet aan denkt om heen te gaan. Hij zal zijn kabinet aanvullen, als de basis er van daarmee wordt verbreed, maar wie tot hem komt, moet zijn, von Papen's program aanvaarden. Als de socialisten mijn program onderschrijven, verklaarde hij aan het Berlijnsche persbanket, dan neem ik ook sociaal democraten in mijn regeering opl Von Papen schijnt van plan om zijn voorstellen tot Grondwets herziening aan den Rijksdag voor te leggen. Natuurlijk maken die voor stellen geen schijn van kans. Welnu, dan laat hij de heeren maar weer naar huis sturen en worden nieuwe verkiezingen uitgeschreven. Dat spel kan zich herhalen, tot niemand het meer de moeite waard vindt om naar de stembus te gaan. Het bestuur van het Saargebied heeft zich deze week genoodzaakt De natte Dinsdag. Contingen teering in Engeland 1 De Duitsche contiugenteeringsplannen minder dreigend. Vervroegde pensionnee- ring bij de spoorwegen. Saneering van het bakkersbedrijf. Allerlei. De Dinsdag van 8 November, welke geweldig rood zou zijn, is vóór alles overweldigend nat gewor den. Natuurlijk heeft de vele regen de betoogers niet afgeschrikt, maar hun vuur moet er toch wel onder hebben geleden. Men mag intusschen respect heb ben voor de massale opkomst, welke we geschat zagen op 40-50 duizend ook wel in de socialistische pers op 90-100 duizend. Schat tingen van zulke massa's zijn moei lijk. De betooging is in alle opzich ten rustig en ordelijk verloopen. De vrees van velen, ook uit krin gen der S.D.A.P., dat leden van de O.S.P. en communisten zou trachten om de orde te verstoren, is dus niet uitgekomen. Wat misschien wel aan hec weer was te danken. De S.D.A.P. zelve had een orde- wacht van 1500 man georganiseerd, welke om 10 uur des morgens inde groote zaal van. den Dierentuin was bijeengekomen om de laatste instruc ties in ontvangst te nemen. Nergens hebben extremisten gelegenheid ge kregen om zich tusschen de betoo gers te mengen. Op Houtrust hebben eenige propagandisten van de O.S.P. nog geprobeerd om met hun lectuur te venten, maar ze werden „handig" van het terrein verwijderd. De vervoermaatschappijen hebben een goeden dag gehad. Er liepen 33 extra treinen en 300 autobussen ver voerden betoogers naar Den Haag, o— Ook uit Engeland komen thans berichten over contingenteeringsplan- nen en ook dreigen de beschermings maatregelen niet getroffen te zullen worden op basis van 100 pet. Hei gaat voorloopig alleen om den in voer van vieesch en vleeschwaren, De invoer zou voor de Dominions verminderd moeten worden met 10- 20 pet. en voor onderscheidene Eu- ropeesche staten met 20-30 pet. De Engdsche regeering schijnt eerst nog te willen trachten, om terzake tot een vrijwillig accoord met het bui tenland te komen. De Duitsche cootingenteeriDgs- maatregelen zijn een ietsje minder dreigend geworden. Von Papen had zijn beslissing tot na de verkiezingen in Duitschland verschoven. Blijkbaar wilde hij voordien geen enkele groep of partij voor het hoofd stooten, Nu de verkiezingen gehouden zijn, komt uic Berlijn het bericht, dat dé oppositie in het kabinet tegen de contingenteeringspiannen van von Braun groeiende is en de regeering een aandachtig gehoor scheukt aan de jammerende industrieelen, die trouwens in von Papen een verte genwoordiger uit eigen kring hebben. o— Het staat thans vast. dat de spoor wegen het overcompleet aan perso neel allereerst zullen wegwerken door vervroegde pensionaeering, welke nu zal ingaan op 60-jarigen leeftijd. De ontslagbrieven lagen in het begin van deze week reeds klaar. I-i het bakkersbedrijf was de con curreutie in de laatste jaren, vooral de groote steden, geweldig. In Amsterdam b.v. werd en wordt wit tebrood verkocht tegen 10 cent per ons. In vakkringen heeft men het publiek meermalen voorgerekend, dat in zoo n Diood tenminste voor 8s ct. alleen aan grondstoffen zit. Naar de verdiensten" behoeft men dan ver-! der niet te informeeren Door de heftige concurrentie maak- 1 fe.,elkaar het bestaan onmoge lijk. 1 hans is een voorloopige over- l eenkomst gesloten tusschen de meel- fabrikanten en de bakkerspatroons, welke overeenkomst wordt be paald, dat de meelfabrikanten geen mee! of bloem zullen verkoopen aan bakkers, die hun brood beneden een bepaalden prijs. I De bakkers hebben gelijk, dat ze middelen beramen om zich een be staan te verschaffen, maar deze trust-1 vorming brengt vele gevaren voor den consument mede, omdat de meel fabrikanten van de bakkers wel een wederdienst zullen gaan verlangen in den vorm van betere prijzen. De regeling is ook niet billijkze kan alleen doorgevoerd worden, doordat farwewet deze trustvorming mogelijk maakt. Het is door de be palingen van deze wet (menggebod) immers onmogelijk om voorraad uit bet buitenland te laten komen. Een wet, voor allen gemaakt, zou mis bruikt gaan worden om strijd te voeren onder en tegen elkaar. o— In net begin van deze week ont spoorde nabij Brussel de D-trein Amsterdam-Parijs. Het had hier ge makkelijk een ramp kuanen worden, want de materieele schade was aan merkelijk, maar gelukkig bleef het daarbij en werden geen personen ge- dood of gewond. Rotterdam heeft Dinsdaguamiddaa een poos in het donker gezeten. De oorzaak was van zeer tragischen aard; Een beambte van het electrisch bedrijf was io een transformatoren- huisje m aanraking gekomen met den stroom, waardoor kortsluiting ont stond. Toen men den ongelukkige kon wegnemen, was deze totaal ver- koou. o— Het aantal verkeersongevallen blijft geweldig toenemeD. In de maand Uctober werden daarbij in ons land 22 personen gedood en 42 zwaar gewond. Licht gewonden gebroken armen of beenen en lichte hersen schudding zijn in dat laatste cijfer niet begrepen. Op zulke ongevalletjes let men tegenwoordig niet eens meer. o— Bij Ravesteyn in N.-Brabant heeft zich een dijkverzakking voorgedaan waardoor heel N.O, Brabant met overstrooromg van het Maas-water werd bedreigd. Met man en macht het oüheil voor het oogénblik af- gewend kunnen worden. In Gouda is ter zake een loon- conflict een staking uitgebroken in de wasscherijen 150 man zijn bii het conflict betrokken. De bevolking van Wassenaar bij Den Haag werd Maandagochtend ten zeerste geroerd door de droeve hiding, dat de jonge vrouw uit een zeer gelukkig gezin ter plaatse, zich in een vlaag van waanzin met haar drie kinderen het leven had benomen cloor gasverstikking. VENRAY, 12 November 1932. Huldiging Deken Thielen Yenray was Zondag in feeststem ming. Ieder was deelnemer in deze huldigiogsbetooging van den Zeer eerw. Heer Pastoor Thielen, die zich in de harten zijner parochianen een warme sympathie heeft verworven, waar eenieder ter gelegenheid zijner benoeming tot Deken van Venray uiting wilde geven Omstreeks 3 uur verzamelden de vele Vereenigingen op alle gebied zich op het Henseniusplein, waar een mooie stoet gevormd werd. De fraaie vaandels der vereenigin gen, de keurige uniformen der schut terijen, de lustige toonen der muziek gezelschappen, leverden met de allecwege uitgestoken vlaggen een feestelijk geheel op, dat zeer ondub belzinnig deed uitkomen de hoog achting, die Deken Thielen geniet. Zoo ging de stoet naar het Raad huis, waar Z.H.E. Heer Deken met de Z.E. Heeren Pastoors en Rectoren onder het Dekenaat Venray ressor- teeiende hadden plaats genomen op het bordes, om vandaar de stoet, die onder het voorbijgaan den Romein- schen groet bracht, gade te slaan, waarna de H. E. Heer Deken zich met de Geestelijkheid, het Kerkbestuur en de Gemeenteraad zich naar onze schoone kerk begaf voor een plechtig Lof. lot in alle hoeken was de kerk inmiddels volgestroomd met Parochi anen, die allen de huldigiDgsrede wilden hooren, die de Weleerw. Heer Greurfs op zijn welsprekende wijze hield. Zichtbaar ontroerd dankte de H. E. Heer Deken Thielen voor deze schoone uren, die hij echter terug wees tot Jezus Christus. Wien alle eer en glorie toekomt. Venray dat steeds zijn priesters weet te eeren. heeft zich op dezen Zondag als vasthoudende aan deze schoone traditie, nog eens doen kennen. Postdienst. Sinds de invoering van den win- terdienst op de spoorwegen, is het vervoer van post met den trein, die te 9.50 uur in de richting Nijmegen vertrekt, opgeheven. In de plaats daarvan wordt thans in die richting post verzonden per sneltrein van 11.07 uur. De verzending van post per snel trein vaa 11.51 uur in de richting Venlo is gehandhaafd. De aandaent wordt er evenwel op gevestigd, dat de beide genoemde sneltreinen bediend worden in één dienst naar het station, zoodat de post voor de richting Venlo tegelijk met die voor de richting Nijmegen het kantoor verlaat. De laatste buslichting ten post kantore voor beide richtingen is thans half elf voormiddag. GEVONDEN Een zwarte vrou wenzak, inhoudende een beurs met geld en sleutel. Inlichtingen Rijks veldwachter Langstraat. Ofltwikkelingsavond. Het was meer dan vol Maandag avond in het St. Antoniuspatronaat alhier, waar de WelEerw. Heer H. de Greeve S. J. zou spreken over den handel in Blanke Slavinnen. Geen wonder dan ook dat de WeiEetw. Heer Kapelaan Geurts er dau ook bij voorbaat op wees, dal d onderwerp zonder eeDige sensatie of goedkoope-roman manier zou worden behandeld en daarom niet alien zou bevredigen. Na opening der bijeenkomst met den Christelijken groet, kreeg de Spreker Hater de Greeve het woord, die in schn ie kleuren, zij het dan ook enkel aan de hand van officieele gegevens, het lot schilderde van deze ongelukkige wezens, over wie wij naar het voorbeeld van Jesus Christus geen oordeel moeten vellen doch Hem, den Gever van alle goeds moeten danaen uit den grond van ons hart, dat Hij ons bewaard heeft voor een dergelijk lot. Het was zeer velen, die Goddank allen nog de vrouwelijke waardig heid nog zuiver aanvullen, droef te moede geworden, toen zij hoorden van toestanden en feiten, ware zeeen van ellende, van welker be staan in hun geest niet de minste notie was. En toch oordeelde de Spreker het noodig om hierop te wijzen, daar maar al té vaak op hei platte land de slachtoffers gemaakt worden door middel vau scbljnschoone adverten- tiën in bladen en couranten, waarin mooie betrekkingen met weinig werk en groote salarissen worden voorge spiegeld, doch in werkelijkheid niets anders beoogeu dan te voldoen aan vraag en aanbod op de wereldmarkt van het kwaad. Met een oproep tot allen om steeds en overal waakzaam te zijn en nooit gedachteloos op dergelijke aanbiedingen in te gaan en anderen ervoor te waarschuwen alsmede eene verwijzing naar de R. K. Ver- eenigiDg tot beschermiagvoor vrouwen en meisjes, sloot Spreker zijn met aandacht gevolgde rede. waarvoor Kapelaan Geurts hem namens allen dankte. Met de mededeeliDg dat Dr. Krijn op 21 November a.s. komt spreken over Vaticaansche Vergezichten den Christelijken groet, sloot Ka pelaan Geurts deze bijeenkomst. De Krankzinnigengestichten te Venray. Verschenen is het derde 'aarboek van de Ver. van R.K. Gestichten en inrichtingen voor krankzinnigen en zwakzinnigen, over 1931. Voorzitter hiervan is de heer Mr. W. J. M. Ummels, Lid van het College van Regenten over de Gods huizen en den Algemeenen Arme te Den Bosch terwijl Secretaris is de heer H. J. Schim van der Loeff, Geneesheer Dir. van het St. Anna- gestichc te Venray. Tot de vereeni- ging behooren een negental leden. Het 460 bladzijde tellende boek werk, begint met een kort overzicht van den secretaris over het afge- loopen jaar. Dan volgen verslagen met overzichtelijke statistieken, der verschillende vereenigingen. Wat de Venraysche gestichten betreft ontleenen wij hieraan het volgende. St. Annagesticht. Behalve de geneesheeren waren op 31 Dec. 1931 aan het gesticht ver bonden 37 Religieuze verpiegenden en 70 leeken verpiegenden, terwijl in de huishouding werkzaam waren 18 Eerw. Zusters en 12 meisjes. Het gesticht omvat 8 paviljoenen voor de 4e klasse en drie voor de '?te' 2e en 3e klasse patiënten. Op dl December waren ingeschreven 749 patiënten, waarvan met proef verlof 17 en in gezinsverpleging 36 Het opname cijfer bedroeg 153 hiervan waren ruim 77 patiënten voor de eerste maai krankzinnig, bijna 10 voor de tweede maal en bijna 8 herhaalde malen, van 4 pet werden geen voldoende inlichtingen ontvaügen. Afgevoerd werden 133 patiënten, waarvan 37 als hersteld. 44 genoeg zaam hersteld, 1 niet hersteld 4 door overplaatsing en 47 overleden in het verslagjaar. Zooals steeds werd ook dit jaar de Godsdienstverzorging en de ont spanning niet vergeten. Verder bevat het verslag nog verschillende leer zame statistieken. St. Servatiusgesticlit. Behalve de geneesheeren waren aan het gesticht op den iaatsten dag vaï,L «'slagjaar verbonden 27 Eerw, Broedeis, 66 leeken verpiegenden (inw.) en 8 leeken ver piegenden uitwonend. Verder bij- den huish. dienst 4 Eerw. Broeders en 16 knechten. Op 31 December was het aantal verpleegden 728, terwijl 16 hunner met proefverlof of vacantie afwezig waren. Opgenomen werden 128 patiënten uit de Maat schappij en 18 uit andere gestichten. u.!sl?&en werden 52 personen, ter wijl 27 naar andere gestichten wer den overgeplaatst, 59 overleden Gememoreerd wordt verder het zilveren professiefeest van den Eerw. Broeder Hungerus en het 25-jarig bestaan van bet Gesticht, waarbij de eerste Geneesheer Dr. A. Janssen' van het begin der stichting hieraan verbonden hartelijk gehuldigd werd. Ook hier wordt de godsdienstige verzorging behoorlijk geregeld, ter wijl de ontspanning voor verplegers en verpleegden steeds de aandacht der Broeders heeft. Verschillende overzichten besluiten het keurige verslag. Niet alleen uit de Venray. sche, maar ook de verslagen der andere gestichten blijkt, met hoe De Nationale Serieloterjj N^„ belangstelling voor deze groote Nationale Serieloterij. ten bate van den Ned. R.K, Bond voor Groote Gezinnen, is enorm, zoodat met recht kan verwacht worden, dat de zoor onze plaats toegestane loten binnen ,ko"en "id geheel zullen zijn uitverkocht. Een ieder, die zich een bij uitstek geschikte en praktische i>t. Nicolaasverrassing wil bezorgen, koope dus spoedig een of meerdere loten. De trekking is vastgesteld op 5 December as. De winnaars van de hoofdprijzen ontvangen op St. Nicolaasavond telegrafisch bericht De aandacht wordt voorts geves tigd op de twee series van deze laUen Waa"a d"elfde hoofdprijzen Prijs per lot Is slechts 50 cent. (Zie achterstaande advectentie.) Door Notaris Pluymaekers werd Dinsdag alhier publiek geveild het woonhuis met tuin van de Wed M van Meijel aan de Langstraat. Eigenaar werd de heer H. Drab- bels aldaar voor f 3400. De tooneeluitvoering, te geven door de schutterij „St. Anna" alhier zal plaats hebben op Zondag 27

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1