(ieraengde Berichten Buitenl. nieuws. Disiricts-Arheidsbeurs Advertentiën Tb Koop Zaai-tarwe zoete appelen uitvoering geven op deGroote Markt. Aanvang half 12 voormiddag. GEVONDEN: Een horloge, een rijwielmerk en een damesspeld. GEVONDEN Rijwielplaatje. Inlichtingen Rijks\ eld vachter, Langstraat. Door de gemeente-politie alhier werden deze week een 5-tal personen bekeurd wegens overtreding der maximum-snelheid. Voor de Rechtbank te Roer mond slond Dinsdag terecht P. J., 18 jaar, arbeider te VeDtay, thans gedetineerd, verdacht van diefstal van geld te Venray. Eisch 3 maan den gevangenisstraf. Verdediger Mr. r. Tripels te Roermond. Ryksnajaarskeuring van dekhengsten. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de gewone Rijksnajaarskeuring van tot dekking bestemde hengsten, alleen vcor type trekpaard, dit jaar voor Limburg alleen door de Stam- boekcommissiën zullen gehouden worden als volgt Donderdag 20 October te Maas tricht en Roermond. Vrijdag 21 October te Venlo. Tot deze keuring worden toege laten de hengsten, die tenminste 2 jaar oud zijn. Voorts wordt de aandacht van belanghebbenden gevestigd op de navolgende voorschriften. De e'genaar of houder, die een hengst ter keuring wenscht ann te bieden is verplicht daarvan tenminste drie weken voor den dag der keuring vrachtvrij een schriftelijke en door hem onderteekende aangifte te zen den aan den Secretaris der betrokken regelingscommissie, den heer M. Wilms te Helden. Venray, 15 September 1932. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Vertrek naar de Missiën. Woensdag morgen om 8 uur zal in de Patersketk alhier eene plech tige Hoogmis worden opgedragen, ter gelegenheid van het afscheid van 16 Missionarissen naar de Missiën, van China, Brazilië en Ned. Indië. Zie verder de Kerkelijke Diensten in dit Blad. Dinsdag a.s. zal het Bureau voorde Tuberculosebestrijding alhier geen zitting houden. Tot onde wijzeres aan de Bijz. Jongensschool Dorp (vacature Mej. Rous), werd benoemd Mej. Nabben, tot heden in gelijke betrek king aan de School van het St. Jozefsgesticht alhier. Zondagmiddag had alhier de plechtige inzegening plaats van het nieuwe voetbalterrein der St. Servaas club. Te ruim 3 uur trok men, vooraf gegaan door de Gestichtsfanfare, onder striemenden regen, Daar het terrein, waar de Z Eerw. Pater Ben jamin Hoefnagels O.F.M., Rector van het St. Servatiusgesticht, de inzege ning verrichtte. Aanwezig waren een groot aantal Eerw. Broeders, waar onder de Eerw. Overste en Dr. Janssen, eerste geneesheer. Daar de aangekondigde wedstrijd tegen Mulo, dat door het zeer ongunstige weer niet was opgekomen, geen doorgang kon vinden, lag het voetbalveld spoedig weer verlaten. Verdwijnend natuurschoon. De R.K. Ontwikkelingsclub te Venray vernam op haar vergadering, dat het in de bedoeling ligt, binnen kort ook het achter den RosmoleD, door de Geystersche bosschen, stroo- raend gedeelte der Oostrumsche beek te normaliseeren. In geval dit bericht juist zou zijn, protesteert zij krachtig tegen den aanslag, welke hierdoor zou gepleegd wórden op het toch reeds schaariche natuurschoon in Noord Limburg. Zij doet derhalve langs dezen weg een beroep op alle daarvoor in aan merking komende instanties en per sonen om deze rustieke plek onge schonden te laten en zoo dit beslist onmogelijk is, het natuurschoon toch zoo min mogelijk te schenden. Zij hoopt hierbij op de instemming te kunnen rekenen van allen, die den loop dezer beek met haar beide oevers kennen, bewonderen en lief hebben. De R.K. OntwikkeliDgscbb. De maansverduistering. De maansverduistering Woensdag avond heeft onder ideale weers omstandigheden plaats gevonden. In heel het land heeft een heldere hemel de waarneming begunstigd, zoodat talloozen het mocie verschijnsel hebben kunnen volgen. Precies op den aangegeven tijd, dien de astronomen hadden berekend, om 8.38 uur, trad de verduistering in. Een klein gedeelte van de schit terende maanschijf werd donker en langzaamaan kromp de maan als het ware ineeD, tot om ruim tien uur niets meer over was dan een zilve ren streep, die fel afstak tegen het bloedige rood, dat stilaan het ver duisterde vlak was gaan kleuren. Heel, heel langzaam werd toen de zich naar links verplaatsende lichtstreep grooter en te middernacht om het juist tc zeggen om 3 minuten over 12 straalde de maan weer vol in al haar glorie. Een maansverduistering is wel geen bijzondere gebeurtenis, maar het is altijd de vraag of men haar goed kan volgen. Een avond als Woensdag mag wel als een unicum gelden, vooral in verband met het maken van fotografische opnamen. LEUNEN. Op de Melickerheide nabij Roermond hadden Donderdag de jaarlijksche schietwedstrijden plaats van het Landstormkorps Limb. Jagers Aan deze wedstrijden namen van de &fd. Leunen 4 schutters deel. Het hoogste te behalen punten bedroeg 40. Korpswedstrijd koDingschutterW. Swinkels 3e prijs 39 p. Korpswed strijd B. Buyssen le prijs schutter 2e klas 40 p. Personeele prijs B. Buyssen le prijs 40 p.P. J. Arts 7e prijs 39 p. scherpschutter. HEIDE. Door de ZangvereeDi- ging ,,'t Heidebloempje" alhier is besloten om op 6 en 7 November a.s. een concert met tooneeluitvoering te geven. YSSELSTEYN. Tijdens het on weer, dat zich over ons dorp ont lastte, werd het paard van den landbouwer W. door den bliksem getroffen en gedood. Door den heer Vissers uit Leunen en den heer Coenders, uit Veulen, zal te Ysselsteyn een landbouwcur- sus gegeven worden. Op de Maandag alh'er ge houden vergadering der voetbalver- eeniging Victoria, werd wederom be sloten tot het houden van een tooneeluitvoering op 6 en 8 Januari 1933. OVERLOON. Op het Zondag 11 September gehouden groot natio naal concours voor Harmonie- Fanfare- en Zaoggezelschappen te Best, behaalde onze Fanfare „Vrien denkring den le prijs in de Eerste Afdeeling met 303 punten. Onze gelukwenschen aan directeur en leden, die zich alle moeite heb ben getroost om het zoo ver te brengen op gebied van muziek. Wanneer zal nu de Muziekkiosk eens verrijzen dat het publiek ook eens kan genieten van goede muziek. Op Donderdag 22 Sept. a.s zal in het patronaatsgebouw de be kende Flores klankfilm „Ria Rago" vertoond worden. De entreeprijs is zoo laag mogelijk gesteld en kan voor niemand een rede zijn om weg te blijven. Alhier bestaan plannen tot het oprichten eener Burgerwacht. Bin nenkort zal een vergadering worden gehouden. HOLTHEES. Morgen Zondag zal alhier het jaarlijks koningschieten gehouden worden op de schielboomeD bij café W. Loonen. Bij deze ge legenheid zal onze fanfare een con cert geven, wat om 5 uur aanvangt. Spelende in de Maas gevallen. Woensdagmiddag is aan de haven te Venlo het 6 jarig zoontje van den heer L. Vallen, spelende in het water gevallen. Havenarbeiders, die juist bezig waren met het lossen van goederen uit het schip, zagen het ongeluk gebeuren, v. d. M., die met een zwaren zak op de loopplank van het schip liep, wierp direct den zak van zich af en sprong gekleed te water. Na eenige malen duiken wist de kranige zwemmer den drenkeling te grijpen en op het droge te bren gen. Kunstmatige ademhaling werd met goed gevolg toegepast, waarna de kleine naar het ouderlijk huis werd gebracht. Wielrijder door een auto gegrepen Dinsdagavond werd op de Mook- sche Baan onder Malden bij Nij megen de 14 jarige J. Sioffelen, die uit een zijweg kwam fietsen, door een au'o uit Nijmegen gegrepen. De jongen werd tegen den wëg geslin gerd en liep een ernstige schedelbreuk op. De toestand van den jongen was zoo ernstig, dat hij niet vervoerd mocht worden en hij ten volle be diend werd. De fiets werd vernield. De auto werd niet beschadigd. Afsluiting rykswég by Roermond De K.N.A.C. deelt mede, dat blijkens bekendmaking van den hoofd- iogenieur-directeur van den Rijks waterstaat in de directie Limburg ten behoeve van den bouw van nieuwe bruggen over de Roer en het Doorlaatkaaaal te Roermond de Rijksweg Roermond-Geleen-Maas tricht van Roermond tot Linne ge durende het tijdvak van 13 Septem ber tot en met 15 December of zoo veel korter of langer als noodig mocht blijken, voor het verkeer zal zijn afgesloten. Het Zuidwaarts gaande verkeer kan gebruik maken van de Roode Brug over de Roer en den weg door het gehucht Roer, terwijl het Noord waarts gaande verkeer van Breeweg (Linne) af over St. Odiliënberg en Melick naar Roermond kan gaan. Roermond zonder leidingwater. Donderdagmorgen is te Roermond de hoofdleiding van de waterleiding onder de Roer aan den Maastrichter- weg. ter plaatse waar de werk zaamheden voor den bouw van de nieuwe brug worden verricht ge sprongen. Hierdoor is de stad van leidingwater verstoken. Getracht zal worden door afsluiting van de hoofdleiding den druk op de leiding die door de voorstad St. Jacob ge legd is, zoodanig te verhoogen, dat het water zich door het geheele buizennet zal verspreiden. NEDERWEERT. De landbou wer P. K. van hier stond Dinsdag voor de meervoudige kamer der Roermondsche Rechtbank terecht wegens het onttrekken van een aantal goederen aan zijn boedel op een moment, dat hij zou moeten hebben geweten, dat zijn faillissement op handen was. De Officier van Justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en eisebte tegen K. drie maanden gevangenis straf. Een financieele meevaller. De gemeenterekeniDg 1931 van Kerkrade heeft een batig saldo van ruim f 180.500. Doodelyk mynongeluk. Dinsdagmiddag is de houwer N. J. H. in de ondergrondsche weiken der „Emma" onder plotseling af vallend gesteente gedood. Het slachtoffer was uit Heerlerheide, 48 jaar, gehuwd en vader van 4 kin deren beneden de 14 jaar. MAASHEES. Aan de R. K Bijzondere School is alhier als tijdelijk onderwijzeres aangesteld mej. A. van Haaren, uit Beugen. OVERLOON. Als onderwijzeres aan de Bijzondere Meisjesschool der Eerwaarde Zusters is benoemd mej. M. Widdershoven, thans in gelijke betrekking werkzaam te Maas hees. De staking in de scheepvaart is geëindigd Na de vergadering der diverse organisaties die Woensdagmiddag Woensdagavond in Rotterdam Amsterdam en enkele andere plaatsen gehouden zijn en waarop gestemd is over de voorwaarden der overeen stemming, is te Amsterdam de con tact commissie bijeen gekomen en heeft een definitieve beslissing ge nomen. Vermist. Te Herpt (N.B.) wordt sinds Zater dag vermist de 65-jarige landbouwer S. v. S., die met groenten naar de Bossche Markt gegaan was. Groepen dorpsbewoners hebben de Vughtsche hei afgezocht, maar zon der resultaat. Jonge werkman doodgeslagen. In de werkplaats der I.G.B. aan de Markkade te Breda ktegen twee werklieden twist over het gebruik van een boor. De 23-jarige Z. uit Ginneken gaf den 20-jarigen B. uit Bergen op Zoom een slag op het hoofd, waardoor de getroffene bewus teloos neerviel en eenige oogenblik- ken daarna overleed. Door de politie is een onderzoek ingesteld. Z. is door de Bredasche recherche opge spoord en in verzekerde bewaring gesteld. Het spoor in de heide. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben ongewenschte be zoekers zich door opensluiting van een raam toegang verschaft tot het woon- en winkelhuis van den manu- facturier v, B. te Zeeland (N.B.) De geheele winkel werd doorzocht en voor ongeveer f 400 aan geld en manufacturen is ontvreemd. De buit is op een kruiwagen, dien de inbrekers bij een buurman stalen, vervoerd. De eigenaar ontdekte den diefstal en stelde de politie daarvan in kennis. Deze ging het spoor van den kruiwagen na en kwam zoo bij het huis van de gebroeders B. in de Osserheide. De veldwachter ging daarop terug en deelde zijn bevindingen mede aan den opperwachtmeester der mare chaussee en den inspecteur der ge meentepolitie te Oss, waarna deze een inval deden in het huisje op de heide en tot arrestatie van de bij hen zeer bekende gebroeders den B. over gingen. In het eerst ontkenden zij alle schuld, maar na lang zoeken ont dekte de politie vier pakken manu facturen, iu de heg achter het huis. Toen hielp geen ontkennen meer. De beide gebroeders J. en W, den B. zijn ia de marechausseekazerne ingesloten. Wagenrad over liet hoofd Dinsdagmorgen is zekere V. te Nuland van een zwaar beladen wagen gevallen. Een der wielen van den wagen ging den ongelukkige over het hoofd. De man was op slag dood. Hij laat een groot gezin achter. Korting op Wethoudcrssalarissen in Zeeland Ged. Staten van Zeeland hebben zich tot alle gemeentebesturen ge richt met verzoek mede te deelen hoe zij denken over een tijdelijke korting op de jaarwedden van de wethouders en de ambtenaren van den burgerlijken stand. Ged. Staten verzochten voor 1 November ant woord te mogen ontvangen. Yoerman op slag gedood. Men meldt uit Borculo Donderdagmorgen omstreeks 10 uur sloeg het paard van den melk boer Possem uit Gelsenaar op hol, tengevolge waarvan de voerman van den wagen viel. Een der wielen ging hem over het hoofd, waardoor hij op slag gedood werd. De man was gehuwd en vader van twee kinderen. Is een electrisch rywicl een motorfiets De Zutpbensche kantonrechter heeft de vraag te beantwoorden of een electrisch rijwiel een motorfiets is. Iemand, aldus meldt de „Zutph. Crt.", was gedagvaard, omdat hij had gereden op een motorrijwiel, terwijl hij geen rijbewijs had. De verdachte was van meeting geen rijbewijs noodig te hebben, omdat het geen motorrijwiel, maar een fiets was, (n.l. een electrische) waarop hij had gereden. De electrische fiets was ter zitting aanwezig. Daar werd ze gedemon streerd, evenals later buiten het ge bouw. Als deskundige werd gehoord de heer ir. H. D. E. G. Zoetelief Nor man. Deze verklaarde dat het in allen gevalle een motorrijwiel kon worden genoemd, omdat het voertuig door mechanische kracht kon worden voortbewogen. De ambtenaar van het O.M. eischte f 1 boéte subs. 1 dag hechtenis. De w.n. kantonrechter, mr. Wildervanck de Blécourt zal de volgende week schriftelijk uitspraak doen. Hoe men crisis-varkens weegt. Toen een boer te Heerenveen bij het waaggebouw aankwam, bleken, zoo vertelt de „Telegraaf", zijn var keus niet het voorgeschreven gewicht van 80 Kg. te hebben, waardoor ze uiet voor den prijs van f 0.30 per Kg. konden worden verkocht, doch ze wogen maar 79 Kg., zoodat ze niet meer dan f 0.24 de Kg. konden opbrengen. „Dat is jammer", zei de boer, „want nou moet ik weer naar huis om andere te halen want ik heb er natuurlijk wel meer." Ras werd de wagen gekeerd, doch bij het eerste het beste café aange land, reed de boer met paard en wagen in de doorreed en vroeg den eigenaar of deze hem soms ook aan een 40 liter karnemelk kon helpen, waarop bevestigend werd geant woord. De boer gaf elk der beesten 4 liter karnemelk en vertrok toen weet naar het marklte'rein. Bij weging bleken de varkens nu ruim 80 Kg, gewicht te hebben. Vergenoegd streek ons boertje nu zijn 800 X f 0.30 is f 240 op, iet wijl hij andeis maar 790 X f 0.24 f 189.60 had ontvangen. Met de 40 liter karnemelk, die hem f 2. kostten, had hij f 50.40 verdiend. Rattenkruit! in de boter. Een dezer dagen voelde zekere C. Tangeman, woonachtig te Vree land, zich plotseling onwel worden Nadat geneeskundige hulp was verleend, werd noodig geoordeeld, dat T. naar het ziekenhuis te Utrecht werd overgebracht. Zijn toestand was tamelijk ernstig. Intusschen heeft de justitie een onderzoek bevolen, daar het ziekte geval wees op vergiftiging. Een onderzoek in zijn woniag werd ingesteld en de gemeente- en rijks politie wisten beslag te leggen op een hoeveelheid boter, terwijl een leeg doosje, waarin een rattenvergif had gezeten, meegenomen werd. Het onderzoek wees verder uit, dat de man toen hij van de boter at, onwel was geworden. Vermoed wordt, dat het rattenvergif door de boter is gedaan. Na een uitgebreid onderzoek wer den gisteren aangehouden de 22- jarige echtgenoote van T. die te Weesp bij haar ouders woonde en de ongeveer 50-jarige schoonmoedex van T. Beiden zijn gevankelijk naar Vreeland overgebracht, waar zij na een verhoor zijn ingesloten. Beide vrouwen worden verdacht bij afwezigheid van den man het huis te zijn ingegaan om daar het vergif door de boter te doen. Zorg voor het groote gezin De gemeente Bussum was de eerste gemeente in ons land, die bij het gasbedrijf tarieven naar draag kracht en naar de gezinsgrootte der verbruikers invoerde. Thans bij het indienen der begroo ting voor 1933 van het gemeentelijk electriciteitsbednjf komen B. en W. bij den raad met voorstellen om ook bij het gemeentelijk electriciteitsbedrijf een gezinstarief in te voeren. De tarieven zullen over de gehee'e linie met 1 ct, per K.W. worden ver- daarenboven wordt voor de gezinnen met 5 kinderen het tarief met 1 ct. extra en voor gezinrea met meer dan 5 kinderen met 2 ct. extra verlaagd. Verder wordt het muntmetertarief met 3 cent verlaagd en gebracht op denzelfden prijs als het tarief van den gewonen meter. Voor bewoners van perceelen m?t een huurwaarde van minder dan f 350 per jaar wordt de meterhuur afge schaft. Ook de vastrechttarieven worden verlaagd voor de kleine per ceelen waarvan de vastrecht bedragen worden verminderd met f 1.20 a f 1. Verder wordt een nieuw vastrecht tarief ingevoerd voor kleine perceelen, zoodat ook de kleine verhuurder thans vastrecht kan nemen. Tenslotte stellen B. en W. voor de vastrecht bedragen voor groote winkels en café's te verlagen. Als deze nieuwe tarieven worden ingevoerd staat Bussum aan het hoofd der gemeenten die gezinstarieven in voerden. Smeekschrift van een 11-jarig schipperskind aan de Koningin. Een 11-jarig schippersdochtertje uit St. Philipjland zond onderstaand smeekschrift, dat door 170 kinderen van 8 tot 14 jaar werd geteekend, aan H. M. de Koningin Lieve Koningin, Onze vaders zijn allemaal schippers. Op onze schepen is altijd erg hard gewerkt maar nu is er al een heele tijd geen werk meer, hoe graag vader ook zou willen. In de laatste tijd krijgt vader wat geld om eten te koopen van het armbestuur in Rotterdam, maar nu moesten onze vaders naar de werkverschaffing tce. Lieve Koningin, dan blijven wij met moeder heelemaal alleen aan boord en dan zijn wij zoo bang, want dat is heel erg gevaarlijk. Het water doet dikwijls zoo wild en als het hard waait of er moet een schip tusschen de rijen uit dan drijven alle schepen door en tegen elkaar. Moeder kan ons niet meer met de roeiboot naar de wal brengen en wij kunnen dan ook niet meer naar school en naar de kerk. Vader zegt dat de bank ons schip af zal nemen en dat zal heelemaal verschrikkelijk zijn. L'eve Koningin zegt u toch dat het niet mag en zorg U astublieft dat vader niet naar de werkverschaf fing hoeft. U kan alles en zal oi s toch wel helpen astublief'. Het zou zoo heel erg zijn ook voor moeder en wij hopen maar dat u ons gauw zal helpen voor het te laat is. Lieve Koningin wij zullen u o zoo heel erg dankbaar zijn en wij noemen ons de schipperskinderen. JO FAASSE, oud 11 jaar. Nog te slecht voor een werklooze Dezer dagen werd volgens de „Zuid-Limburger" aan de woning van den schoenmaker Scb. aan de Schaesbergerstraat te Kerkrade diens fiets ontvreemd. Later stond het karretje weer op de plaats waar het vandaan gehaald was, met het vol gende schrijven „Freund Habe mir die freibeit genomen mir diese alte Karre ein paar tage zu adoptieren urn nach Cöln zu fahren. De reise ist diese nacht beëndet, nuc vier mal unter- wegs gerepariert. Da ich arbeitlos bin und kein geld hé be urn neue bande zu kaufen bring ich in dieses mahl zu dir zuruck. Passe auf em neksten mahle". (Hoofdletters ontbraken letterlijk overgenomen). Wat een bloemkool aan het licht bracht. De Brusselsche correspondent van de Maasbode meldt: Een Brusselsche huismoeder kocht dezer dagen op de markt een mag nifieke bloemkool. Thuis gekomen ontdekte zij, ter wijl zij de kool voor het diner wilde gereed maken tusschen de blaren een briefje, waarin geschreven stond: „Ik heb deze bloemkool voor 25 centimes verkocht. Bericht nu a.u.b. eens aan onderstaand adres, hoeveel gij er voor betaald hebt". Volgde het adres van een boer uit de omgeving der hoofdstad. De koopster heeft hem laten we ten, dat zij frs. 4.50 voor de bloem kool heeft moeten betalen. BUBSERUJIS SÏA8D VEBEAY van 9 tot 16 Sept. 1932. GEBOREN Theodorus A. M. Swinkels, Overl. weg Leonard Th. J. Siebers, Hoenderstraat Catharina M. M. Franssen, Maash. weg Johannes P. M. vd Vorle, Langstraat Maria A. P. Thielen, Oostrum Petron. J. M. van Gerven, Maash. weg Petrus G. J Janssen, Patersstraat Antoon J. Janssen, Ysselsteyn Maria H. Swinkels, Merselosche weg Johanna M. J. Arts, Merselo Hendrika A. M. Rutten, Smakt Carolina J. G. Janssen, Leunen Johanna H. H. Koonings, Leunen GEHUWD Peter Joh. H. Gellings, oud 35 jaar, landbouwer en Johanna C. Verhoeven oud 35 jaar, beiden te Venray. Peter Joh. H. Duykers, 34 jaar, land bouwer en Johanna P. van Dijck, oud 32 jaar, beiden te Venray. Leonardus M. A. H. Verbeek, oud 25 jaar, meubelmaker en Wilhelmina J. Peeters, oud 25 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Franciscus Aarts, weduwnaar van M. J. Poels, oud 72 jaar, Veulen. 2 patiënten St. Annagesticht. De treinramp by Tlemcen. Volgens de laatste berichten zijn bij het spoorwegongeluk bij Tlemcen in Algerië Woensdag in het geheel 120 man om het leven gekomen en 150 gewond. Het ongeluk wordt hieraan ge weien, dat de rails door de hevige regens van den laatsten tijd onder- woeld waren. Zuid-Amerika blijft maar woelig. De opstand in Brazilië is nog steeds niet onderdrukt. In Chili is president Davila door een militaire staatsgreep tot aftreden genoopt. Tusschen Bolivia en Paraguay woedt een bloedigen oorlog om den Gran Chaco. Deze week ging den strijd meer speciaal om het bezit van het fort Bogueron. De nieuwe staat Mandsjoekwo (Mandsjoerijë) is nu officieel door 'apan erkend, waarmee dit land openlijk in conflict is gekomen met den Volkenbond en met de mogend heden, welke den Chlneeschen ter- ritorialen status waarborgden. De vliegende familie Hutchinson, welke op haar tocht over den Oceaan op zee is moeten dalen, is tenslotte nog gered kunnen worden uit een ijs-woestenij bij Groenland, door de bemanning van een Brltsche vis- schersboot. De Amerikaansche re geering heeft nu echter gelukkig bet initiatief genomen om, in samenwerking met andere staten, te beletten, dat alleen uit sensatiezucht nog vluchten over den Oceaan wor den ondernomen. V In den Amerikaanschen Maine hebben verkiezingen plaats gehad, welke ongunstig voor de republi keinen verliepen. Voor het eerst na 18 jaar is er een democraat tot gouverneur gekozen. Uit een en ander leidt men af, dat de kansen voor president Hoover op eea herver kiezing in November a.s. ongunstig zijn en dat de democraat Rooseveldt vermoedelijk de overwinning zal behalen. ibbeiliot mmmm Parochiekerk Ter vei krijging van uitkomst in de economische crisis, waaronder zoovelen bij voortduring ernstig te lijden hebben heeft het Hoogwaardig Episcopaat an dermaal een biddag uitgeschreven, welke gehouden zal worden op Zon dag 18 Sept. a.s. De geloovigen worden dringend ver zocht dien dag tot die intentie het H. Misoffer bij te wonen en zooveel mo gelijk de H. Communie te ontvangen. In de H. Mis zal de oratio pro qua- cumque tribulatione als imperata wor den ingevoegd. Deze drie oraties zul len in de namiddaggodsdienstoefening met de Litanie van Allerheiligen wor den gebeden. Morgen Zondag in alle H. Missen collecte Voortplanting des Geloofs, half 3 herhalingscatechismus voor de meisjes, 2 uur Congregatie, 3 uur Lof waarna de Zeven Weeën op 't kerkhof gebeden worden, 4 uur H. Familie. Maandag half 7 speciale Mis voor de vruchten der aarde, half 8 best. Jaarg. voor M. Jacobs, P. Gossens, W. Groe- telaars, H. Groetelaars, J. Nellen en G. Jacobs, 8 uur leesmis, 6 uur lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur sol. Jaarg. voor J. A. v. Biggelaar en zijn zoon Laurentius. Woensdag half 8 Jaarg. voor Joh. Roelofs en A. G. Verstappen, 8 uur leesmis. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor G. Arts en ouders. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur sol. Jaarg. voor den Z.E. Heer Pastoor F. Janssens. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas te biechten, 6 uur Lof. Deze week Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn de quatertemperdagen, geboden vasten en onthoudingsdagen. Paterskerk. Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur pi. Hoogmis voor de leden der Aartsbroederschap. Na de Hoogmis processie, kwart over 9 H. Mis en vergadering Jonge Derde Orde volle aflaat o.g.v. kwart over 4 gez. Vespers, 5 uur Lof. Dinsdag half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antonius, half 7, 7 u. en half 8 H. Missen voor Frans Aarts, als lid v.d. Aartsbroederschap, 7 uur Lof. Woensdag 8 uur plechtige Hoogmis ter gelegenheid van het plechtig af scheid van 16 Missionarissen naar de Missiën van China, Brazilië en Ned. Indië. De plechtige dienst wordt opge dragen door den Z.E. Pater Gelasius Wismans, Missionaris voor China, met assistentie van Missionarissen. Predi katie door Pater Dr. Jacobus v.d. Veldt Na de Hoogmis plechtigheid der zen ding door den Hoogeerw. Pater Pro vinciaal, bestaande in de wijding en uitreiking der Missiekruisen en af scheidsgroet. Vrijdag half 8 gez. Requiem voorde overleden familie Spee-Arts, 7 uur H. Kruisweg, waarna zegen met het Aller heiligste. Zaterdag te verdienen volle afl. o.g.v. St. Antonius-Patronaaf. Dezen Zondag kan er wegens een groote sociale vergadering geen Pa tronaat gehouden worden, en den Zondag daarop ook niet, om eenzelfde reden. Het komt wel niet goed uit, maar wij moeten ook gaarne anderen van dienst zijn Voor beide Zondagen behoeft men slechts één keer contri butie te voldoen, en wel a s Woens dagavond om half 7 Wie niet zoo vroeg kunnen, komen maar wat later. Leden van Goudpluvier worden dien avond niet verwacht, daar voor hen de demonstratie gehouden wordt den avond te voren KantoorSchoolstraat. 18. Worden gevraagd: 1 burgerdienstmeid voor Tilburg 1 leerling-schoenmaker 1 boerendienstmeid voor Paschen 1 dienstbode voor pastorie 1 kleermakersleerling Bieden zich aan 12 burgerdienstboden 2 dagmeisjes 2 bakkersknechts 4 boerenknechten Metselaars, timmerlieden, opper lieden, stucadoors, losse arbeiders, steenfabrieksarbeiders, enz. enz. Siegelander, 2e nabouw, gekeurd 10 en 2 x 9 a f 12. bij G. van Meijel, Leunen. TE KLOOI» a 5 cent per kilo bij Joh. van Gerven, Maashee- sche weg 14a. 8

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2