Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. jjAtfONOft Auspicato. (VOORDEELKST/! Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. I Buitenl. nieuws. Algem. weekoverzicht Provinciaal Nieuws Zaterdag 17 September 1932 Drie en vijftigste Jaargang No. 38 PEEL EN MAAS MANUFACTUREN 1 BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVERTENTIKN18 regels 60 cent, elke regel meer 7\i ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent 0. L. Vrouw Behoudenis der Kranken, Oostrum. tl Zoo begint het beroemde rond schrijven, dat Paus Leo XIII in 1882 richtte tot de bisschoppen, priesters en geloovigen van geheel de wereld. 't Was naar aanleiding van het zevende*eeuwfeest van 4e"geboorte yan cj'en H. Franciscus van Assisië. Yqrlg tertiaris als de Paus van zijp jeugd qf wgs, kpn hij deze pracht- ^elegenheid niet laten voorbijgaan zonder de Christenwereld te wijzen op cje machtige bgteekenis van den grooten ipiddeleeuwschen, maar toch nog altijd modernen heilige, Sint Pranciscus, en diens eeuwen-oude, nog immer levenskrachtige leeken- organisatie, de Derde Orde. 't Is nu 50 jaren geleden, 't Zag er toen in de wereld diep treurig uit. Op wetenschappelijk gebied Weis er Seen eenheid van denken meer, ook iet in de'groote levensvragen, het jnaterialisme vierde alom zijn hoogste triomfen. Op godsdienstig en zedelijk gebied heerschte overal diep verval... Noodzakelijk consequentie van de noodlottige idees, welke vanaf de katheders cfer hooge scholen werden verkondigd, Qp maatschappelijk ge bied bestonden er tengevolge vaa het liberalisme toestanden, welke wij ons thans nauwelijks meer kunnen indenken. Ja, daar moest ingegrepen worden, de tijd drong. Paus Leo met zijn scherpzienden blik had het be grepen, Eri zie, achtereenvolgens met luséchenpoozen van slechts enkele jaren, verschenen er van zijn hand drie encyclieken, welke tot heden toe £ep ipachtigen invloed hebben uit geoefend en ongetwijfeld tot in de verre toekomst zullen blijven uit oefenen. Zij moesten de zoo nood zakelijke hervorming helpen rot stand brengen. In zijn rondzendbrief „Aeterni Patlis", welke in 1879 ver scheen wees hij de wereld, meer in |ict bijzonder de intellectueelen, op den grooien Aeuiner, Sjnt Thomas, wieps wijsgeer! ge beginselen nog steeds hun waarde hadden, ock voor den modernen tijd, en in staat waren de eenheid van denken te herstellen, y/elke zoo jammerlijk verloren was gegaah* Maar.., wetenschap alleen kon geen volkomen genezing geven aan het zieke lichaam der vermate- rializeerde maatschappij. Het gods dienstig leven, onontbeerlijke voor waarde voor iedere sociale hervorming moest weer worden opgewekt. Paus Leo zag het in, beter dan wie ook en andermaal, het was in bet jaar 1882, zond hij een encycliek de wereld in Auspicato. In de 12e, 13e eeuw, zoo redeneerde de Paus, dreigde de echt christelijke geest ten onder te gaan. Als ia onzen tijd beerscfite cc matelooze drift naar aardsche goederen, naar eer, naar zingenothaat en nijd brachten twee dracht tusschen personen, steden en dorpen. En Franciscus, hij was er in geslaagd de maatschappij terug te brengen tot het Evangelie en de beoefening der Christelijke deugden. Door woord en daad had hij aan 4e mjdcjeleeuv/sclie samenleving het anvervals.chte beeld der christelijke volmaaktheid voor oogen gesteld. Zijn voorbeeld wekte geestdrift en vond navolging. De geschiedenis is 4aar onj het te getuigen. Welnu, wat was er dan eenvoudi ger, zoo dacht Paus Leo, dan de wereld opnieuw te wijzen op den grooten heilige van Assisië en zijn heerlijke instelling de Derde Orde. In de Derde Orde zag de Paus het soliede fundament, waarop een ware maatschappelijke hervorming mogelijk was. Zij immers was bij uitstek ge schikt om de menschen, die de maat schappij samenstellen, zelf in hua innerlijk te hervormen. Zoo moet verstaan worden 's Pausen beroemd geworden woordMijn maatschappelijke hervormiug is de Derde Orde, Hiermede was dan de weg gebaand voor verder sociaal werk, voor de verbetering der maat schappelijke toestanden. De richtings lijnen hiervoor stippelde hij uit in zijn derde encycliek Rerum Novarum 1891. t Is nu 50 jaar geleden, dat de groote, Sociale Paus, „Auspicato" de wereld in zond, wij jubileeren dus. Ja, wij zijn Paus Leo dankbaar, dat hij de Derde Orde nieuw leven heeft geschonken, dat lij ze, zonder het wezen er van zelf aan te tasten, heeft weten aan te passen aan de moderne tijden. Wij jubileeren en verheugen ons over de heerlijke vruchten, welke Franciscus' instelling in den loop dier 50 jaren in zoo n rijken over vloed heeft afgeworpen, niet het minst in ons vaderland. Thans immers tellen wij bijna honderd duizend Nederlandersche katholieken als leJei /an Franciscus" Derde Orde. Toch zijn wij nog niet daas, waar wij zijn qjoeten en korqèn kunnen. Niet het getal is hoofdzaak, dat waar het op aankomt is het gehalte. En daaiaaq ontbreekt nog wel eens iets. Qgze tijd vraagt overtuigde T ertiarissen, vglbloed-derde-orde- lingen, mannen en vrouwen, die doordrongen zijn van Franciscus' geest, die practisch het evangelie beleven, die door trouwe onder houding van den regel, welken zij op zich hebben genomen, voorbeel den en apostelen zijn voor hun om geving. Zulke Tertiarissen hebben wij nog veel te weinig, hebben wij nooit genoeg Zulke Tertiarissen zijn de ware hervormers der maatschappij! Moge het enthoqsiqsme, dat overal in dit Auspipato-jaar is losgebroken hun getal vermeerderen. Dat geve de Heilige van Assisië. PATER VISITATOR. Parlementair Nieuwjaar. Op den derden Dinsdag in Sep tember, d.i. den 20en a.svalt ten onzent het parlementaire Nieuwjaar. De Koningin opent dan officies': de nieuwe zitting der Staten-Geoe- raal en deelt ih de traditioneele Troonrede mee, van welke plannen de regeering voor het komende jaar bezield is en hoe deze het staats budget sluitend denkt te maken. En dadelijk daarop gaan onze achtbare volksvertegenwoordigers aan den ar beid, tot heil van <i\e natje. Tal van omstandigheden hebben ertoe geleid, dat de publieke belang stelling in den arbeid der Staten- Generaal danig is verslapt. Eerstens zijn de groote politieke strijdvragen, welke rond de jongste eeuwwisseling de gemoederen zoo gespannen hiel den, meerendeels opgelost. Er is een reeks van jaren geweest, waarop Prinsjesdag telkens tot een „Rooden Dinsdag" kon worden omgezet, doordat uit alle hoeken des lands tienduizenden naar Den Haag op trokken om er bij de opeping van de nieuwe zitting van qhs parlement te demoustreereh voor algemeen kiesrecht en acht-urigen arbeidsdag. Wat toen vrome wenschen waren is al lang werkelijkheid geworden. Nimmer is het kiesrecht minder gewaardeerd geworden, dan nu men het een reeks van jaren „algemeen" bezit. De acht urendag heeft zoowel de aantrekkelijkheid voor den een, als de afschuw van den ander ver loren, sedert we hebben kunnen er varen, dat door bekorting van den atbeidstijd de wereld niet is vejgaan. Men spreekt nu al over een 6 of 7-urigen arbeidsdag en een vijfdaag sche werkweek, zonder dat men daarom rood of roze behoeft te zijn. Men zou zich met elke oplossing willen verzoenen, welke tot een juistere arbeidsverdeeling voert. Leidde de vervulling van de ge noemde politieke en sociale eischen al tot verminderde belangstelling in den parlementairen arbeid, de onder- wijspaciflcatie bracht rust in den strijd van ethische politiek. Ze werd echter tevens oorz^a^, dat de band, welke de kerkelijke partijen in de coalitie tezamen hield, min of meer ontspannen werd. Het afstemmen van het gezant schap bij het Vaticaan werd, san- leiding, dat de katholieken onder den band uit kropen en een eigen afgezonderd plaatsje opzochten, al worden de lonkjes nog wel verstaan, welke de gescheidenen elkaar ook than» nog van tijd tot tijd toewerpen. Met dat al, door het verbreken van de coalitie en door de politieke onmogelijkheid om voorshands tot een andere machtsgroepeering te komen, is al weer veel aantrekke lijks, althans veel spannends uit de politieke arena verdwenen. De ge vechten. lees: verkiezingen, wekken niet zooveel interessse meer, omdat het verrassende element, vroeger aan iederen uitslag verbonden, nu is uitgeschakeld. Tenslotte heeft de versnippering in de politiek, de commTrcicliseering van het kamerlidschap, de publieke belangstelling nog verder vervaagd. En daarom, als straks het parle mentaire Nieuwjaar weer wordt ingeluid, dan raag men in Den Haag al eenige aandacht hebben voor den minderen of meerderen luister van den stoet, waarin de Koningin naar het Binnenhof optrekt, de inhoud van de Troonrede en het program van de regeering wekken er al even weinig interesse als elders. De ambtenaar is nieuwsgierig naar wat omtrent eventueele salariskortingen zal worden gezegd en sommige werkloozen billen bun vuist ai vast, voor het geval van een besnoeiing op de uitkeeringen zal worden ge sproken, maar voqr de rest, di» voor zoover qns persoonlijk belang niet wordt gemoeid, laat de politiek, de moeilijke bestuurstaak van de re geering, ons koud. Dat js zeer te bejammeren en zeker in dezen tijd. We staan zoo gauw klaar met onze critiek. Al wie reden meenen te hebben om te mopperen over de tijdsomstandigheden en dat zijn iodustrieelen, roicldensianders. boeren tuinders, ambtenaren, arbeiders en werklooSen kortom; een ied?r; ~- zij pretendeeren eer, „recht'' on be scherming dooi dp^ s'aat, hulp van d? fégeering. Wanneer die hulp niet spoedig genoeg afkomt, dan regent het protesten in Den Haag. De regeering echter mag van alle mopperaars allereerst verlangen, dat ze tenminste oor en oog hebben voor wat de regeering doet of na laten moet. Protesten hebben geen grond, als ze niet rusten op kennis van zaken. We hebben plicht om den regeeringsarbeid te volgen, op dat we ook beseffen, voor welke moeilijkheden de regeering staat bij haar zware taak om de Nederland- sche volksgemeenschap door een uiterst moeilijken tijd heen te helpen. Daarom raden we: werpt die po litieke onverschilligheid af en volgt straks door middel van beknopte verslagen of overzichten den gang van den parlementairen arbeid. Het experiment iqet de Qron<Jwe$ van Weimar is ge ëindigd. Gorgoelof terecht gesteld. Gandhi krijgt een nieuw gebit, maar gaat in hongerstaking. Opstand en oorlog in Zuid Amerika. Mandsjoekwo door Japan erkend. De vliegende fami- lie gered. De ontbinding van den Duitschen Rijksdag op Maandag j.l. kwam, voor wat den tijd betreft, nog zeer onverwacht. De regeering had natuur lijk de indiening van voorstel'en tot opheffing van de jongste noodveror dening en van moties van wantrou wen verwacht, maar ze had er niet op gerekend, dat die voorstellen in stemming zouden komen, zonder dat de Rijksdag er in den breede over zou hebben beraadslaagd. Slechts de verdaging van de zitting met een half uur op voorstel van de Nat. Socv die daarmee onbewust de regeering hebben gered maakte het mogelijk, dat von Papen nog op tijd met het besluit tot ontbinding van den Rijksdag kon komen, voor de beslissende stemming plaats had. Rijksdagvoorzitter Göhring liet die stemming nog wel doorgaan, z.g omdat de kanselier geen recht zou hebben om de agenda te verstoren, als een stemming begonnen was, maar achteraf was een ieder b,et e? over eens, dqt de voorzitter hier had misgetast. Een poging van hem om de ontbinding onwettig te ver klaren, leidde tot niets en hij heeft er dan ook van af gezien om de Rijksdag opnieuw bijeen te roepen, De regeering heeft trouwens ver klaard, dat ze een samenkomst van den ontbonden Rijksdag zou hebben verhinderd. Het ontbindingsbesluit is gemoti veerd geworden met de vrees, welke bestond, dat de bijeengekomen Rijks dag de noodverordening van 4 Sept. zou hebben opgeheven. Intusschen is uit de gehouden stemming toch nog gebleken, dat de regeering van de 600 leden er slechts 39 achter zich had, de rest was tegen het presidiaal kabinet von Papen. Als de regeetiDg zich slechts s'aan- de kan houden door telkens den nieuw gekozen Rijksdag weer te ontbinden, dan is dat een bestuur, dat nog slechts den schijn ophoudt' grondwettelijk haar macht uit te oefenen. Zulke tactiek zou zoo'n comedie worden, dat ze onmogelijk is vol te houden en vandaar ver wacht men algemeen, dat de regee ring voorwendsels zal zoeken om de nieuwe ve;kiezingen te verdagen en dic'atoriaal op te treden. In het buitenland legt men zich blijkens de persuitlatiogea reeds bij den nieuwen toestand neer met de opmerking, dat „het experiment met de Grondwet van Weimar (is) afge- locpen", rn.a.w. dat de democratische republikeinsche regeeringsvorm in Duitschland heeft afgedaan en von Papen de nieuwe staatsorde zal op bouwen. Maar of het Duitsche volk zelve den nieuwen toestand ook maar zoo gedwee zal aanvaarden Blijkens de joDgste stemming in den Rijksdag steunt von Papen slechts op één vijftiende deel der kiezers. ZulleD éèn vijftiende deel van het volk, tesamen met den Rijksweer sterk genoeg zijn om den wil van veertien vijftienden te weerstreven De naaste toekomst moet het leeren, Gorgoelof, de moordenaar van wijlen president Doumer van Frank rijk, is Woensdag j.l. deer middel van de guilleti.qe terechtgesteld. Ook het beroep op genade heeft hem dus niet mogen baten. De Engelsche regeering heeft weet moeilijkheden met Gandhi. In het ontwerp var. zelfbestuur voor Indië, had de Engelsche regeering een eigen vertegenwoordiging verzekerd aan de Indische arbeiders, de Paria's die door de Boedhisten uit fanabek- :eligieuze overwegingen worden ver acht en verdrukt. Gandhi eischt nu. dat de Engelsche regeering voor den 20 September z,a\ besluiten tot op heffing van het voorstel om den Paria's kiesrecht te geven en anders zal hij in hongerstaking gaan. Hij is fanatiek genoeg om op deze wijze den dood te zoeken voor wat zijn indealen en die der Boedhisten in het algemeen, zijn. Zelfs... al wordt hij op het oogen- blik in de gevangenis nog aan een nieuw gebit geholpen! De Engelsche regeeriDg heeft van Gandhi als mar telaar zeker nog meer te vreezen dan van Ghandi als gevangene, maar het is niet waarschijnlijk, dat ze zal toegeven. Omwille van het recht tegenover de meest verdrukten en de uitgestooteqen nit de Indische samenleving, zal de beschaafde we reld het Engelsche standpunt in deze kunnen begrijpen en billijken. Ghandi heeft verklaard, dat hij even goed den hongerdood zal zoeken, als de autoriteiten hem bij den aanvang van zijn voedselstaking in vrijheid zouden stellen. Vervolg zie vierde pagina. Storm uit het Zuid-Westen De economische toestand. De stakiüg in de scheep vaart. Een nieuwe zender te Huizen. Sport. Een oplossing in het Scheepvaart conflict. Overeenstemming in de bouwbedrijven over loonsverlaging, -n Dé werk- loozensteun. Bezuiniging op de uitvoering van de Warenwet. De schatgrave- rij in Zaandam stopgezet. Dat is nu eenmaal een bezoeking van ons najaarherhaalde stormen uit het Zuid-Westen. Zondag heeft het weer flink gespookt en hier en daar is nogal wat schade aangericht Nabij onze kust werd een Spaansch schip overgeleverd aan de elementen, maar op de gegeven no.odsaifleu zijn onze wakkere zeelui aanstonds ter fiulp gesneld en ze slaagden er in om het schip behouden den Nieuwen Waterweg biunen te voeren. Als een v^irasfiend teeken van gunstigen keer kwam het bericht, dat ae Philips-fabrieken in de afgeloopen week weer 500 arbeiders te werk hebbea gesteld. Het schijnt, dat de directie van pion is om haar perso neel voorloopig nog wekelijks met eenzelfde aantal uit te breiden. Eindhoven weet er trouwens den moed wel in te houden. Vooruit loopeode op de betere toekomst, welke ze wacht, heeft ze de in ge bruikstelling mogelijk gemaakt van een nieuw, groot vliegveld, waarmee ze straks op het internationale lucht verkeer hoopt te worden ingeschakeld De demonstraties, bij gelegenheid van de opening gegeven, zijn door de weersomstandigheden tegen ge werkt, wat leidde tot eenige teleur stelling "n de opkomst van bet publiek. Met de crisis varkenswet verloopt nog niet alles naar wensch, maar bij alle critiek mag niet worden vergeten, dat het toch evenzeer aan deze wet is te danken, dat de varkensprijzen op het oogenblik minstens 12 cent doen. tegen 7 a 8 cent in den aan vang van den zomer. De menscben gaan zelf de gunstige werking tegen door nu ineens alle varkens ter markt te brengen, welke ze dezen zomer in afwachting van de wet achterhielden. De aanvoeren zijn daardocr zoo groot, dat de centrale alle dieren onmogelijk kan opkoopen ze garan deert daarom niet langer den aan koop van alle varkens, welke haar na 13 September worden aangebo den. Over ëenigen tijd zal de markt, wat de aanvoer betreft, wel weer een normaal aanzien krijgen en kan alles weer vlot naar den opzet van de wet verloopen. De staking in de scheepvaart duurt nog voort, zonder dat partijen neiging tot toenadering vertoonen. De H.A.L. wil het mislukte experiment met het s.s. Rotterdam met de andere schepen op thuisreis herhalen, hopende op bete; succes. Het is nu het s.s Veendam, dat order kreeg om, zon der Rotterdam aan te doen, weer via Engeland naar Amerika terug te keeren. De bemanning pleegt echter eerst overleg met haar organisatie en het is lang niet zeker, dat ze dan het verlangen der directie zal vol doen. Integendeel. Afgaande op de jongste berichten moet een verzet van de zijde der bemanning worden verwacht. Nader vernemen we, dat het schip naar Rotterdam zal komen. Het conflict neemt nu en dan een scherp karakter aan. Zoo b.v., toen het s.s. Dordrecht zee wilde kiezen en een 60 tal stakers aan boord klom om aan de bemanning, welke gemonsterd had, het volvoeren van haar taak te beletten. Die opzet slaagde aanvankelijk, de politie heeft de stakers ten slotte van boord ge dreven. De radio-luisteraars zijn bij de intrede van het winterseizoen ver blijd met een nieuwen krachtigen zender op Huizen, welke nu in de avonduren op een sterkte van 25 K.W. werkt. De korte golf-bezwaren zijn daarmee grootendeels opgeheven. De nieuwe zender is sedert Zaterdag in bedrijf en tot veler tevredenheid 1 De competities van den N.V.B, zijn Zondag begonneD. In den strijd om den Zilveren Bal heeft Xerxes over Feyenoord gezegevierd na het nemen van beslissende strafschoppen. Te Hilversum werd de dames-lan- denwedstrijd-teonis, gewonnen door de Belgische ploeg met 74. Onze bokser van Klaveren komt uit Ameri ka terug zouder gebokst te hebben hij kon het met den Amerikaanschen menager niet eens worden. Mevr. Brouwer heelt haar Kanaaltocht moeten opgeven wegens ongunstig weer. De bouwvakarbeiders zullen er vermoedelijk niet in slagen om een loonsverlaging te ontkomen, maar zij hadden dan ook, vergeleken bij andere vakarbeiders, tot nu een be voorrechte positie behouden. In overleg met een regeerings- delegatie zijn de besturen van werk gevers- en werknemersbonden het eens geworden over een verlaging der contractloonen met 8—10 procent. In het collectief contract zijn de arbeiders ingedeeld in 5 klassen en een hoofdklasse. In de hoofdklasse bedroeg het loon voor geschoolden 80 cent en voor geoefenden 75 cent, wat nu zal worden 74 en 69 cent. In de 5e klasse werd betaald 50 en 40 cent, en dat wordt nu 45 en 35 cent. Tegenover dat loonoffer heeft de regeering zich bereid verklaard om 20 millioen gulden beschikbaar te stellen voor houwcredieten, terwijl ze bovendien extra-hulp zal verleenen voor de werkloozenkassen en op name der bouwvakarbeiders in de Rijkssteunregeling heeft toegezegd. De overeenkomst geldt voorloopig lor 1 Maart 1933, na welken datum men verder zal zien. De ledenvergaderingen der ver schillende organisaties moeten de overeenkomst nog goedkeuren. o— Het schijnt, dat de werkloozen- steun toch eeniger mate zal worden herzien, maar dat geldt dan speciaal de 4 groote steden. Minister Ruys is met dezer besturen in overleg ge - treden over een vermindering van huurtoeslag o.a. over den aftrek van alle verdiensten van de vrouw van den ondersteunde, over opheffing van extra-toeslag voor werkende kinderen en over een tarief voor zgn. dubbel- uitgetrokkenen, d.z. degenen, die uit getrokken zijn uit de werkloozen kassen en daarna ook nog een jaar steun ontvingen van Maatschappelijk Hulpbetoon. De Minister wil dezul ken nog ondersteunen met f 12.50 per week en f 1.35 per kind extra. Op voorstel van het gemeente bestuur in Den Haag zullen eenige groote gemeenten tezamen een be roep op de regeering doen om voor werkloozen gratis fietsplaatjes be schikbaar te stellen. Minister Verschuur is bezig aan eene bezuiniging op de uitvoering van de Warenwet, zooals door de commissie-Welter is aanbevolen. De districten zullen worden ver groot, zoodat een aantal diensten kan worden opgeheven. o Mocht een zeker berooid gemeen tebestuur nog een oogeobllk gevlast hebben op een financieele uitkomst middels schatgraverij, thans is de desillusie zeker. Madame Sylvia heeft het zoeken naar zeeroovers- schatten in den Zaaaschen bodem definitief opgegeven. Het gegraven gat wordt weer dicht geworpen, het gat in de Zaansche schatkist blijft. Tenslotte een enkel stukje justi tioneel nieuws het Bossche Hof heeft de vetdachten in het Putbroek- sche stroopersdrama, vader en zoon weer veroordeeld tot resp. 15 en 6 jaar gevangenisstraf. De veroordeel den gaan in cassatie bij den Hoogen Raad. V Het is wel zeer waarschijnlijk, dat het conflict in de Scheepvaart opge lost zal zijn, als dit Overzicht is gedrukt, want het verluidde deze week van alle kanten, dat de onder handelingen naar wensch verliepen en partijen elkaar zouden vinden op grondslag van een vrij langdurige bestendiging van het loonpeil, tot te openen onderhandelingen het sluiten van een nieuwe collectieve arbeids overeenkomst mogelijk hebben ge maakt. Als het conflict inderdaad zoo zal zijQ verloopen, dan is de over winning aan de zijde der werknemers. De staking was algemeen genoeg om heel onze zee-scheepvaart stil te leggen. Pogingen om door een han digheidje de groote stoomers op Amerika in de vaart te houden, mis lukten; eerst met het s.s. „Rotter dam" van de week ook met de Veendam." De groote maatschappijen leden zulke schade door het conflicr, dat verscheidene uit de organisatie traden Dat gaf aan de stakers een prikkel om door taai volhouden ook den laatsten weerstand der tegenpartij te verzwakken. VENRAY. 17 September 1932. Grondbelasting. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat ter gemeente-secretarie vanaf Zaterdag 17 September a.s. gedurende 30 dagen ter inzage ligt een staat No. 75 van schatting als bedoeld bij art. 15 der wet op de Grondbelasting van 26 Mei 1870, Stbl. No. 82. Venray, 13 September 1932. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Bouwvergunningen. Ingevolge de bouwverordening dezer gemeente werd vergunning verleend aan N. J. Bekkers tot het bouwen van een dubbel woonhuis in de Draalstraat, aan H. J. C. Tim- mermann en A. H. Martens tot het bouwen van een dubbel woonhuis nabij den Stationsweg. Verloren door een jongen uit het Instituut St. Nicolaas te Oss op Zaterdag 10 September des avonds omstreeks acht uur tusschen Horst en Overloon een verzilverd horloge met geelachtige wijzerplaat, hoekig met streepjes en figuurtjes, in het midden een effen vlakje. De eerlijke vinder wordt ver zocht dit te bezorgen bij den burge meester of de gemeente-politie. Op 1 October a.s. hoopt de heer Willem Jenniskens alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren als besteller bij de Posterijen in functie trad. Morgen Zondag 18 Sept. zal Venraysch Fanfarecorps een muziek-

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1