Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. JAC.PQNCÜ manufacture* fvOOfiDEEUQSÖ Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Koninginnedag. Egoïsme. Ons Weekpraatje. Algem. weekoverzicht Provinciaal Nieuws Zaterdag 27 Augustus 1932 Drie en vijftigste Jaargang No. 35 ru'<3 MAKUFACTUSE.N [iLIJKEN TOCH HET EN MAAS BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVERTENTIEN 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7 bij abonnement lagere tarieven. I itgave van FIRMA VAN DKN MI'NC-KHOK VKNHAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent 0. L. Vrouw Behoudenis der Krauken, Oostruni. Is bet eigenlijk nog wel van dez?n tijd, om een Koninginnedag te vieren? Het ligt er maar aan, wat mtn ondtr „vieren" verstaat. We kennen gelukkig geen feest meer op Kon in ginnedag, al? vroeger, toen we „alle socialen in den harington" dedeD, velen zich aan Oranjebitter zwaar te buiten gingen en sommigen het noodig vonden om hi;r en daar de iui'.en in te gooien, waar het rood wit en blauw niet uit het dakraam was ge stoken. Ondanks al het hevige Oranjevuur, dat toen laaide, waren de mcnschen niet méér koningsgezind dan nu. Koninginnedag was een dai waarop zulke uitspattingen, gelijk we die noemden, thuishoorden gelijk in Amsterdam het ontsteken van vuur werk verbonden is aan de viering van. Hartjesdag en dt clownspakjes inhaerent zijn aan den Vastenavond, zonder dat de menschen weten waarom. Niet omdat we minder konings gezind weiden, zijn de lawaaierige Koninginnedagen tot het verledeD gaan behooren, maar omdat onze beschaving, hoe zeer ook falende in andere opzichten, onze volksfeesten allengs een meer veiedelend karakter heeft gegeven. Dezelfde verandering, welke de viering van den verjaardag van den regeerenden vorst of vorstin beeft ondergaan, valt b.v. ook te constatecren op Nieuwjaarsdag wat we elkaar dan toewenschen wordt misschien minder met genever besprenkelt dan weleer, maar het is vermoedelijk beter gemeend. Overtuigde monarchisten kent ons land thans wellicht even vele, als een kwart eeuw of langer geleden de groote massa bestond toen uit de politiek-onverschilligen en -onweten den, die geen b^en voor hun vorstin zouden verzetten, maar als dat pas gat, „Oranje Boven" riepen, omdat het nu eenmaal zoo hoorde. Onder de politiek-onverschilligen of on wetenden van toen, zijn nu misschieD een groot aantal overtuigde republi keinen te vinden. Een overtuigde republikein echter weet zeer goed, dat het een dwaasheid zou zijn om de verwezenlijking van een princi- pieelen wensch te verhaasten, zoolang een tegengestelde practijk een be vrediging geeft, welke niet onder behoeft te doen voor de mogelijk heden, welke zijn principe bij uit voering zou bieden. D.w.z. dank zij de wijze, waarop de koningin haar constitutioneele taak opvat, is de geestelijke vrijheid van ons volk zoo verzekerd en zijn onze democratische instellingen zóó beveiligd, dat er voor een verwisseling in bestuursvorm volstrekt geen redelijk motief is te bedenken. Een en ander leidt er toe. dat ons staatshoofd door de koningsgezinden wordt geëerd en door alle redelijke elementen uit andere politieke groe pen wordt gerespecteerd. De bund van waardeering, welke bijna alle Nederlanders met het Voistenhu:s verbindt, is hecht. Al davert de Oranje-vreugde, vaak zoo kunstmatig met spiritualiën op gevoerd, niet meer zoo luide over dorp en stad. in ons hait heeft ons Oranje-Huis, welker geschiedenis zoo nauw met die van ons volk verbon den is, nog een goed plaatsje. Speciaal in de regeerende Vorstin waardeeren we het zoo, dat zij in zeer moeilijke tijden een wereld oorlog en een wereldcrisis altijd de bezinning heeft gekend, welke noodig is om rampen te vermijden. Ah hartstochten de wereld beroeren hoe gauw kan één woord dan nier te veel gezegd, één woord te laat gesproken zijn, door een persoonlijk heid, tot welke heel een volk opziet. Soms, als het volk zelve baar bezinning schier had verloren en die momenten hebben we tijdens den wereldoor og gekend, dan nóg was de koningin een en al bebeer- sching. „Gelukkig 1" zoo oordeel den we daa achteraf. Al is de directe macht van een staatshoofd in onze dagen niet zoo groot meer, de invloed, welke indirect kan worden uitgeoefend, is nog van vee! beteekenis. Ook geen koniogin kan geeu wereldcrisis be zweren, maar als zij het volk toe spreekt met Kerstmis eo wijst op Betlehem, dan herrijst de hoop. Als het boerenvolk in crisisellende meent ouder te gaan en oproerige kreten laat hooren, dan herwint het haar bezinning en wéét het zich ook al half geholpen, wanneer de Lands vrouwe zich naac het platteland begeeft, met het volk spreekt en het hulp toezegt. Waar georg miseerde steunverleening mocht talen, daar verrees op koninklijk initiatief een Crisis SteuDComité. Oos volk mag dankbaar wezen, dat het in donkeren tijd zoo'n staatshoofd heeft. Op den 31sten Augustus zullen alle gedachten daarom weer eenige oogecblikken bij Haar verwijlen, die ons meer vóórgaat dan bestuurt, eu we bidden God, dat het Haar wél ga! Er is misschien geen ondeugd, welke méér wordt verfoeid met den mond dan egoïsme, GeeD ordeugd als deze wordt ook meer bedreven en geeu ander kwaad sticht zooveel ellende, ia beperkten kring en in de maatschappij in haar geheel. Zelfs de deugd wo.dt meestentijds met een greintje egoïsme besmet. Hoe moeilijk immers ia het Diet om goed te doen in volstrekte on baatzuchtigheid! Als we een gulden werpen in een schaaldan vinden we het meestentijds niet onprettig, als de zilverklank duidelijk hoorbaar opt winkelt. Als we teekenen op een lijst, dan vermelden we uit be scheidenheid misschien slechts onze initialen, maar vooral slaan we daa geen letter over, want het zou zoo erg niet zijn, als anderen kon den concludeeren, wie zoo goed- geefsch en zoo bescheiden was. Sommige menschen staan in een wijden kring van familie en kennis sen bekend als altijd bereid om te helpen bij ziekte of andere narigheid Het is edel van ze, maar men moet ze liefst ook het verdriet niet aandoen van ze een keer niet te vragen, als hulp wordt vereischt, want dan zouden ze in hun ijdelheid zijn gekwetst; ze zouden zich ge dupeerd voelen, te ervaren, dat ze niet beslist noodig zijn. Brave men schen offeren zich op voor de gemeenschap in organisaties of be stuursorganen. maar het leven komt ze leeg voor en ze worden ziek, als men in hun plaats eens anderen verkiest. Sommige kinderen zijn onaange naam egoïstisch; ze weigeren om uit zich zelf met andere kinderen te deelen, of ze denken zich altijd de grootste portie toe. We hebben het wel eens anders gezien. Je hebt soms zoo'n leuke kleine meil, die spontaan haar appel of stuk choco lade afstaat. Is ze volkomen on baatzuchtig? Kijk ze dan nog even langer aan. Daar slaat ze d'r hand jes op d'r rug en ze staart met groote oogen naar het andere kind om te genieten van de wijze, waar op de bevoordeelde het begeerde opeet. Dat is haar plezier, baar vol doening. Omwille van dat pleizier en die voldoening h eft de kleine meid haar schoone daad ook wel een beetje verricht. Volstrekt al truïstisch zijn wij, menschen haast nooit. Zelfs al verbergen we onze goede daden zoo diep mogelijk, dau nog is onze onbaatzuchtigheid riet steeds volkomen. In zulke gevallen bepeinzen we nog te dikwijls onze deugd en we vinden er eene be- loonir.g voor in de gewekte zelf bevrediging. Intusscheo is de eene soort egoïs me makkelijker verschoonbaar en prettiger (e ervaren dan de andere soort. Materialistisch egoïsme is altijd verfoeilijk. Als we egoïstische motieven zoo veel mogelijk willen uitbannen, dan moeten we er ons goed van door dringen, dat we niet leven voor ons zelve alleen. De menschheid is als Schepping een éénheid met eenzelfde bestemming. In een eenheid kunnen onderdeden een onderscheidene func tie hebben en onderscheiden onder houd vereischen, ze werken voor elkaar. Het is geen verdienste van een schroef, dat ze de boot diijft, wart de schroef draait door de kracht van den sloom en de stoom ontleent zijn kracht aan het vuur. Als we wat zijn of iets doeD kunnen, dan is het, omdat de ge meenschap ons daartoe in staat heeft gesteid. We moeten er van doordrongen raken, dat egoïsme dwaas is en al truïsme iets heel gewoons, eigenijk heelemaa! geen verdienste, maar een logica, uit het leven voortvloeiende. Als anderen onze hulp behoeven, dan moeten we die spontaan ver kenen en niet becekencD, hoeveel armer we daar zelf weer door wor den, want wat we hebben, kunnen we onzen eigen rijkdom net ncemen zoolang we onze plichten tegenover onze naa-.ten niet hebben vervuld Psychopathen zijn een eigenaardig soort menschen. Vooral een handig soort. Een psychopaat heeft het sterk begrepen op de portemonnaie van een ander hij zet op z'n tijd een kraakkie. gapt een fiets, als bij die noodig heeft of vermoordt een paar oude menschen, als-ie erg om geld verlegen is. Een of ander keer wordt zoo'n psychopaat natuurlijk gepakt eu daa zijn er deskundigen, psychia ters, die zich voor hem interesseecen. De delinquenten gaan niet of vcor zeer kort naar het gevang, maar ze worden heel langdurig, soms voor hun leven „verpleegd" in een ge sticht, een psychopathenasyl Zoo'n asyl is het eldorado van alle misdadige psychopathen. We hebben er nooit e< n kijkje kunnen nemen, maar het moet er zeer goed ziju. In een echt gekkenhuis, waar niet- misdadige stakkerds ziiten opgeslo ten, steekt men de gvvaogenen in een rombere gesticbtskleeding, maar in een psychopathenasyl, waar we! misdadige, vermeende gekken pension vinden, kunnen de pensionnaires zich naar smaak en mode drapeeren. In de ochtendbladen b.v. van Dinsdag wordt de opsporing verzocht van den 33-jarigen heer Kok, weggeloo- pen uit het Rijks-psychopathenasyl in Leiden. Uit zijn signalement citeerea we „draagt blauw costuum, blauwe blazer, schillerhemd en lage zwarte schoenen. Is het niet reuze Als de heeren psychopathen wat op krachten zijo gekomen, zeggen ze zonder ver lof vriendelijk vaarwel aan hun pleegbroeders en zusters en operee- ren ze weer eenigen tijd in de vrije maatschappij. Totdat ze weer worden opgepakt enz. Zoo doen we in ons land met oplichters, inbrexers, plegers van roofovervallen -en dergelijke sinjeurs in wier hersens we een of anderen misdadigen knobbel meenen te kun nen veronderstellen. We kunnen er tenslotte vrede mee hebben, want de bedoeling, om ze zeer langdurig of levenslang uit de maatschappij te verwijderen, is ia ieder geval goed. Als troost zouden we ze graag de blauwe blazers en schillerhemden laten, a!s men die luidjes dan ook maar inderdaad opgesloten» hield ze de kans op ontsnappen ontnam. Eén ding verstaan we niet en dat is, waarom vau inbrekers, dieven of roofmoordenaars zoo gemakkelijk wordt aangenomen, dat ze beklagens waardige psychopathen zijn, tegen wie de maatschappij afdoende moet worden beschermd, terwijl menschen die delicten tegen de zeden begaan, voor een poosje in de gevangenis worden opgesloten en daarna telkens opnieuw op de maatschappij worden losgelaten. Excessen tegen de zeden komen ons afschuwelijk voor, maar degenen, die tot zulke excessen morden gedreven, lijken ons toch eerder zieken van geest dan de lieden, die op meer materieele dingen belust zijn Telt de scha, aan lichaam en ziel van een kind toegebracht door een moreel gedegenereerde, dan minder dan een verlies aan geld of goed We achten het bestaanoaar, dat iemand een keer uit boosaardigheid tot een zedendelict komt, maar de mensch, die zich herhaaldelijk eo ook na verschillende bestraffingen, aan kinderen vergrijpt, is een gevaarlijk gek. die moet worden opgesloten en verpleegd. Dat gebeurt echter lang* niet altijd. Op het oogenblik meent de justi tie weer nader te zijn gekomen tot de oplossing van de geruchtmakende moordzaak in den Blijdorper Polder te Rotterdam, waar de 10-jarige Marietje vaa Os het slachtoffer werd van een lustmoordenaar. Een gedeti neerde heeft, juist voor hij zijn straf tijd voor een ander delict had uitge zeten, bekend, dat bij dien moord heeft gepleegd. Omtrent dien persoon vernamen we thans, dat hij 25 jaar oud was, (oen de b. ruchte moord werd begaan. Op dien leeftijd had hij we citeeren uit de groote bladen „reeds enkele veroordee- liugen wegens zedenmisdrijven achter den rug." Hij werd ook van de moord in de Blijdorper polder ver dacht, maar moest wegens gebrek aan bewijs worden vrijgelaten. Kort ra zijn vrijlating echter, lokte hij in de buurt van de Waalhaven te Rotterdam weer een meisje mee, "aan hetwelk hij zich vergreep. Hij werd opnieuw gepakt en tot een viij langdurige straf veroordeeld. Toen hij zijn straftijd had uitgebeten, trok hij naar Assen, waar hij het verhaal wordt eentoniger dan dat van Saidja zijn zooveelste zeden misdrijf beging, gepakt werd en door de Assensche rechtbank tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Kort voor hij weer in vrijheid zou komen, heeft de man thans mis schien beter begrijpende dan zijn rechters, waar hij thuis hoort bekend, dat hij ook de moord in den Blijdorper polder heeft gepleegd De politie onderzoekt de zaak heel serieus 't Zou n 1. kunnen gebeuren, dat de man maar fantaseert en de moord inderdaad niet heeft begaan. En in zoo n geval zou men zich haasten om hem los te laten, tot-ie een anderen moord werkelijk zou hebben gepleegd Prinses Juliana voor de mi crofoon. Een anti-oorlogs congtes. Het drama te Put broek. Gemengd. Zoo tegen dat de vei jaardag van H. M. de Koningin nadert, begint ook de politieke belangstelling in ons land op te leven. Vaa sommige gemeenten lezen we reeds de be grootingscijfers in Amsterdam b.v. hebben B. en W. tot eeu aanmer kelijke belastingverhooging moeteD adviseeren om de begroofing sluitend te maken en de indiening van wetsontwerpen wijst er op, dat we een nieuw, dezen keer zeer moeilijk en zorgelijk, parlementair jaar tege moet gaan. Voor de faites et gestes van de Koninklijke Familie en de daden der regeering heeft men weer oog en oor. Het was daarom voor velen een welkom gebeuren, dat zij de stem onzer Kroonprinses nog eens middels de radio konden beluisteren. Prinses Juliana heeft het zevende eeuwfeest van Roermonds bestaan als stad willen opluisteren door de inwijding van Roermonds gemeentelijk museum, dat de nagedachtenis bedoelt te eeren van onzen grooten bouwmees ter en Roermonds roemruchten zoon architect Cuypers, die aan het land zulke grootsche bouwwerken als Rijksmuseum en de Beurs te Amster dam, schonk. Annex aan het Cuy- pers-museum zijn eenige lokaliteiten ingericht voor de expositie van kostbare schilderijen. De openings rede van Prinses Juliana is per radio verbreid. In tegenstelling met het buitenland heeft onze Koninklijke Familie zich langen tijd van het gebruik der nieuwste technische vindingen, welke een wijd contact mogelijk maken, verwijderd gehouden, maar sedert bij de plechtige installatie van Prin ses Juliana als doctor honoris causa der Leidsche universiteit, de stem onzer Landsvrouwe voor het eerst in de huiskamers heeft opgeklonken is van de microfoon een veelvuldD ger gebruik gemaakt om het directe contact tusschen het koningshuis ec bet volk te onderhouden. Velen zijn benieuwd, of dit jaar nu ook de Troonrede radiografisch zal worden verbreid; het vorige jaar mochten we, voor het eerst alleen een oog getuige-verslag van de aanhangende plechtigheden beluisteren. De radio doet vele vrome wen- scheu in vervulling gaan. We zijn er zelfs veel Dader door bij het verre Ind'ë gebracht. Op Dinsdag van deze week werd in Batavia het Van Heutz-monument onthuld, welke plechtigheid door onze Nederland- sche zenders werd gerelateerd. We hebben hier duidelijk het gero zerooes van steromen der in Batavia verza melde menigte verstaan, we hebben de muziek aanhoord, de uitgesproken redevoeringen hebben we woord voor woord kunnen volgen. In Amsterdam zal binnenkort een internationaal anti-oorlogscongres worden gehouden, Het doel is mooi en goed, jammer, dat goede doel stellingen zoo vaak misbruikt wor den voor het bereiken van politieke winst. Het Amsterdamsche congres heeft sterke communistische tenden- zen en communisten zija meer één zijdige- dan anti-militairisteQ. De Nederlandsche regeering is niet van plan om hel communistische spel te bevorderen: ze weigert ora de noo- dige visa te verstrekken op de pas poorten der buitenlanasche vertegen woordigers. die zulke visa als gevolg van betreffende internationale over eenkomsten behoeven. De Duitsche communiste Clara Zelkio, zal het congres misschien openen. Ze komt er voor over uit Moskou. Na Amsterdam zou ze naar Berlijn gaan, waar ze als oudste lid van den Rijksdag, de eerste zitting op Dinsdag a,s. wenssht te presi- deeren. Ondanks haarhoogen ouder dom en zeer wankele gezondheid. Het stroopersdrama van Putbroek in de boschen van welke plaats vier jonge manDen lafhartig werden neergeschoten, is van de week in hooger beroep voor het Bossche Gerechtshof behandeld. Tot nieuwe gezichtspunten heeft het niet geleid. De Proc. Gen. heeft tegen de ver dachten, de jachtopziener v.d. E en en diens zoon. tesp. 15 en 4 jaar gevangenisstraf geëischt. Bij de eerste behandeling was de eisch: levenslang en 12 jaar, de uit spraak 12 en 8 jaar. Ais de ver dachten schuldig zijn, mag de nieuwe eisch mild worden geheeten, Tegen den eigenaar der bosschen, Jhr. van Aefferden, is in een deel der pers in de laatste weken braaf geroddeld. Voor het Gerechtshof als getuige opgeroepen en verschenen, werd hij afdoende gerehabiliteerd. De Koningin heeft zich door de politieke agitatie van zekere roerige elementen in de hoofdstad niet laten weerhouden om tot het jaarlijksrh bezo?k aan Amsterdam Je besluiten. In de tweede week van Septem bar zal zij in het Paleis op den Dam vertoeven. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De komende Wereldbrand. Verzoeke beleefd voor onderstaan de regelen een plaatsje in uw geëerd blad. 't Is over de Wereldrevolutie. Wijze menschen, die dezen krank zinnigen tijd, dien we nu beleven, goed moeten kennen, verklaren dal we op den vooravond zijo van ge weldige gebeurtenissen. De wagen is zoo wanhopig vastgeloopen en raakt eiken dag nog zoo dieper in hei zand, dat hij onmogelijk los kan komen en moet kapot springen. Dat is de allerverschrikkelijkste Wereldrevolutie 1 Men kan natuurlijk den kop iD het zand steken om niets te zien. Men kan onverschillig zijn of dom iachen. Wie daar zin in hebben, moeten dat dan maar doen. Deze uitspraken en waarschuwin gen van wijzen en geleerden, zijn voorafgegaan en werden vergezeld door huiveringwekkende profetieën van Godgewijde personen. O zeker het zijn geen geloofspuntenmaai ik vind het groote dwaasheid om die angstaanjagende profetieëo te veronachtzamenmisschien zonder van toeten noch blazen af te weten. Deze profetieën uit de negentiende en uit deze eeuw voorspellen ons een wereldramp zóó aW er na deD Zondvloed nimmer een geweest is En dan moet men er uit besluiten, dat deze onuitsprekelijke ramp en verwoesting al zeer spoedig er zijn zal niet onwaarschijnlijk onder deD volgenden Paus, terwijl de tegen woordige Paus, naar ik meen, ai diep in de zeventig is. Ontzaglijke wereldsteden zullen met den grond worden gelijk ge maakt of door de zee verzwolgen. De wereldoorlog van 1914 tot 1918 zal een nietige beweging blijken vergeleken bij den komenden oorlog Met millioenen en millioenen zullen de menschen worden geslacht, met de gemeenste wreedheid en felsten bloeddorst door eigen medeburgers. De straffende God zal toelaten, dat de braven veel te lijden hebben, tot hun beproeving en welzijn maar zijn barmhartigheid zal üen niet vee laten. Door geweldigste natuurrampen onder andere vo'slagen duisternis en pest, zal God de triomfeetende boozen verdelgen. En dan breekt voor de overge blevenen de tijd aan van hooge deugd en schitterenden bloei der Eéue Heilige Kerk, en vau heerlijk sten vrede. Geheele landen zullen zich bekeeren De profetieën van den naderenden Wereldbrand lezende walgt men van allerlei nietigheidjes en flauwe kwes ties en kleine belangetjes waarover menschen, die toch in God en Gods eeuwigheid gelooveu. zich zoo druk maken. De afgrijslijke profetieën overwegend, zou men den moed gaan verliezen om belang te stellen in velerlei tijdelijke dingen uitbrei* ding van zaken, verbetering van -eikeer en dergelijke. Dat moet natuurlijk metneeo, men moet in betrouwen op God zijn dagelijksche plichten blijven vervullen dat is Gods Wil. Volgens profetieën zal, voordat de afschuwlijkste slag geleverd wordt tegen de H. Kerk. eerst worden aangegrepen het geld. Op vreeselijke wijze zal het woord van het Evan gelie worden bewaarheid „wee u, gij rijken Nog eens, deze profetieën zijn geen geloofspunten. Maar het dunkt ons dom om ze zoo maar naast zich neer te leggen. Een gewaarschuwd mensch telt voor twee. Moge ieder, die er niet al te lucht hartig of onverschillig voor is, er sterke aanleiding in vinden tor ver dieping van godsdienstig leven. Boven alles is het bij de naderende wereld-ellende van belang om zuiver te staan voor den God vao hemelen en aarde. Het beslu t dus genomen om innig godsdienstig te zijn of te blijven 1 Het groote machtige middel hiertoe is het veelvuldig naderen tot de H. H. Sacramenten, deze bronnen van Gods genade, die men meer dan ooit zal noodig hebben. Laten degenen, die met aardsche goederen zijn gezegend (is in deze omstandigheden het woord „geze gend" niet schril vao klank latea zij er zich iu Godsnaam niet stijf aan vastklampen 1 Honderdmaal beter dan ze zich ontstolen te zien, onder bedreiging van moord, is het ze af te geven aan Hèm, die er feitelijk heer en meester over is God. „De liefde bedekt vele zonden en Gods loon is bestemd voor de naastin'iefde om Hèm. Het is voor de bezitters thans geen tijd voor kleine giften, die men niet of nauwelijks in de beurs gewaar wordt. Het is voor hen thans een tijd om zeer royaal ie zijn jegens de armen, de missie, de kerk en allerlei instellingen op godsdienstig gebied. Royaal 1 Wat zullen onze kinderen eenmaal beleven 1 I let is angstaaojagend eraan te denken 1 Hoe menig ouder moet zich, het oog gericht op de zwarte toekomst, in geweten verplicht ach ten om veel, zeer veel te verbeteren in de opvoeding van de kinderen, door God aan de ouders toever trouwd tot opkweeking voor het eeuwig leven Er zijn hier in onze Gemeente verscheidene godsdienstige Vereeni- gingen, zooals H. Familie, Derde Orde, Congregatie. Het is voorwaar in dezen tijd geen kwezelarij om elkaar aan te sporen tot lidmaat schap. Alles saamgevat de wereldrevo lutie sohijat onvermijdelijk te moeten komen en zeer spoedig te komen. Dit zegt de wetenschap. Ea dit moest alreeds genoeg zijn. Maar daarenboven wordt deze wetenschap vergezeld door profetieën van heili gen en Godgewijde personen, die huiveringwekkend zijn voor den on- godsdienstigen of lauw godsdiensti- gen mensch. Men zij gewaarschuwd X. VENRAY. 27 Augustus 1932. Zuster Lina f Te Maastricht overleed in het Ziekenhuis te Maastricht de Eerw. Moeder Lina, Overste dier iarichting en religieuse der Eerw. Zusters van den H. Carolus Borromeus. De overledene (in de wereld mej. A. M. G. Loonen) werd geboren 1873 te Oostrum-Venray. Op Dinsdag 30 Augustus a.s. des na niddags half 5 zal de Ge meenteraad vaa Venray een open bare vergadering houden. Aan de orde is 1. Notulen. 2. Mededeeling kasopname Ge meente-Ontvanger over het 3e kwar taal 1932. 3. Vaststelling der rekening van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1931. 4. Vaststelling der begrooting vau het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1933. 5. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens perio dieke aftreding van den Heer O.L P. van de Loo. 6. Voorstel van B. en W. tot het onderhands verpachten der boer derij aan het Zwart Water voor eeu termijn van 6 jaar aan M. J. Arts. 7. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche verpachting van ci.ca 2 H.A. grond aan A. van Rijswijck en circa 2 H A. aan M. Klaasseu, gelegen aan het Zwart Water. 1. Voorstel van B. en W. tot wijziging en opnieuw vaststelling eener verordening betreffende wm-

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1