Provinciaal Nieuws Qemengde Berichten CIRCUS Amanda Roberti Ons Weekpraatje. Tran Want dit brochuurtje zou den eenvoudigen arbeider wel eeDS tot nadenken kunnen brengen en de leiders zien niet graag, dat de massa zelf denkt, omdat de gevolgtrekking van hun denken tot iets ander? kan leiden dan den leiders aangenaam is. ïk trad uit de Partij en zag af van de betrekking, die ik tot nu toe bekleedde. Ncck het vooruitzicht om broode- Igos te worden, noch de zorg voor de toekomst, kon mij doen wankelen in bet besluit, dat ik eenmaal ge nomen had. Nood en zorg aanvaardde ik gewillig; ook de verdachtmakingen en de beschimpingen mijner vroegere vrienden lieten mij koud. Ik streefde er naar, om 't brochuur tje, dat ik bij gebrek aan middelen niet kon uitgeven, toch nog te publiceeren. Als socialistisch propagandist redacteur heb ik menig katholiek voor de partij gewonnen, misschien lukt het mij ook menigeen weer den juisten weg te wijzen. Waarom ik eerst zoo laat tót dit inzicht kwam? In m'n jeugd nam ik de socialis tische leer in mij op, zooals ze mij door een derde werd verklaard en uitgelegd en de critische blik ontbrak me, om hetgeen ik hoorde en las, te toetsen of het juist en waar was. In mijn later leven kwamen nieuwe indrukken bij mij op. Door de kwesties van den dag werd ik te zeer in beslag genomen, om op rijperen leeftijd de jeugdleeringen nog eens te kunnen onderzoeken. Klein was de aanleiding om mij opnieuw met de problemen, die ik al lang voor beslist en afgedaan hield, bezig te houden. De stap van het onderzoek tot de erkenning der waarheid was toen zoo groot niet. Als iemand, die slechts één zaak met voile ovettuigiog kan dienen, trok ik de consequenties en keerde den rug toe aan de sociaal-democra tie VENRAY. 13 Augustus 1932. De Kermis. Zooals algemeen verwacht werd, is de kermis kalm verloopen. On danks de slechte tijd, was het bezoek niet gering, wat ook wel te danken zal zijn geweest aan het uitstekende zomerweder. De inrichtingen van vermaak-zullen over 't algemeen wel gec-n reden tot klagen hebben. Het circus Roberti trok iederen avond vele bezoekers, die dan ook telkens voldaan huiswaarts keerden. Van ongeregeldheden hoorden we weinig, zoodat de politie slechts enkele malen handelend behoefde op te tredeu. Nakermis Zondag zal het circus Roberti nog enkele voorstellingen geven. GEVONDEN een dame3tasch met inhoud. Inlichtingen Gemeentepolitie. Door de Gemeentepolitie werd een zekere S., fotograaf, bekeurd wegens fotografeeren zonder vergun ning. Het toestel werd in beslag genomen. Nanr de Missie. Onze vroegere dorpsgenoot de Z. E. Pater Gerlachus Wismans, zal in September a.s. wederom naar de Missie in China vertrekken, alwaar Z.Eerw, reeds 17 jaren werkzaam was. Benoemingen. Z.Hoogw. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens heeft beuoemd tot kapelaan te Venray den weleerw. heer L. J. A. Teuuissen en tot kapelaan te Belfeld den weleerw. heer Ch. G. G. Jonkers. Door de Marechaussees werd alhier aangehouden de arbeider H. Jie terwijl zijn ouders op de kermis waren in de ouderlijke woning bin nendrong en na openbreking van een kast daar het aanwezige geld stal. J.. die reeds eerder met Politie en Justitie in aanraking kwam, is ter beschikking van den Officier van Justitie naar Roermond overgebracht en aldaar in het Huis van Bewariog opgesloten. Het stucadoorwerk van het nieuwe ziekenhuis te Venlo is opge dragen aan de Firma G. Janssen en Zonen alhier. Door de Derde Orde is in de Paterskerk alhier tegenover het beeld der H. Elisabeth geplaatst het beeld van den H. Lodewijk. Beide beelden der Patroonheiligen der Derde Orde 2ijn een passende versiering voor 3e scboone kerk. „Perry" by Circus ltoberti. De populaire ponny „Perry" van onzen dorpsgenoot de Heer V. Pyls zal in de beide voorstellingen van Zondag een vrijheidsdressuur-nummer maken, benevens door een der kin deren van den Heer Pyls worden voorgereden. Wij verwachten wel dat dit extra nummer zeer in den smaak van het publiek zal vallen. Bij het te 's Gravenhage ge houden examen Duitscb slaagden onze dorpsgenooten de Heeren Hegger, Haars en van Helden. HEIDE. Donderdag is alhier door No'.aris Holtus uit Horst publiek verkocht de boerderij van de Erven M. Janssen, groot 13.67.90 H A. voor f 14 000. Bekendmaking. De Burgemeester .van Venray brengt Ier algemeene kennis, dat het Kantoor van den Gemeente ontvanger vanaf Dinsdag 16 Aug. tot en met Maandag 22 Aug. a.s. voor het publiek gesloten is. Voor het doen van betalingen vervoege men zich ter secretarie. Venray, 11 Augustus 1932. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter voldoening aan^ het bepaalde bij artikel 18, 2e lid juncto artikel 16 der Drankwet Stbl. 1931, No. 476, ter openbare kenni?, dat op heden is ingekomen een ver zoek van Martinus Janssen, van be roep lanc bouwer, wonende te Venray Merselo M 20, waaruit blijkt, dat hij volhardt bij zijn op 4 Mei 1932 ingediend verzoek om eene volledige vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor de benedenvoorkamer van het perceel Merselo M 20, op welk verzoek toen echter afwijzend moest worden beschikt uitsluitend op grond, dat het wettelijk maximum aantal ver gunningen voor Venray was bereikt. Binnen twee weken na de dag- teekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleeneu der vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders indienen Venray, 11 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Crisisvarkenswet. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat de heffing, bedoeld in artikel der Crisisvarkenswet met de slachtin gen van Maandag 15 Augustus as. moet beginnen. Het bedrag der heffing is tot nadere bekendmaking door den Mi nister van Economische Zaken Arbeid vastgesteld op negen cents per K.G. geslacht. Venray, 12 Augustus 1932. MERSELO. In de afgeloopen week slaagde te Maastricht, voor de volledige bevoegdheid handen arbeid, onze oud-dorpsgenoote Mej. M. van den Heuvel, thans hoofd eener school te Linne. OOSTRUM. De alhier gehouden collecte bij gelegenheid van de H. Kindsheid bracht f 122,56 op. Op het Feest van Maria Hemelvaart en ook Zondags daarna zal de Eerw. Pater Salesius Lemmens O.F.M. op Trans Cedron de feest- predicatie houden. 5b Noord-Liniburgsehe Fokdag op 1 September te Horst. Woensdag vergaderde 't Bestuur van den Noord-Limburgsche Fokdag „De Zwaan" te Venray. Ondet de aanwezigen merkten wij op de Eere-Voorzitter Jean Poels, terwijl verder 'n dertigtal afgevaardigden van de deelnemende vereenigingen de vergadering bijwoonden. De Voorzitter, de Heer H. Drab- bels Meterik, koa tot zijn groot genoegen mededeelen, dat 't getal aaogiften onze verwachtingen ver heeft overtroffen. Voorgebracht zullen worden onge veer 400 nummers rundvee en pl.m. 150 hokken stamboekvarkens. Een bewijs dat de ambitie onder de fokkers, ondanks slechte tijden, nog levendig gebleven is. Als Juryleden zullen fungeeren de volgende personen Algemeen arbiterIr. Jacq. Tim meemans, Roermond. Afd. Rundvee Ir. H. Wibben, 's Gravenhage, VoorzitterC. Arts, Haps Ir. de Booth, Antwerpen Jac. Jaspar, Roer mond G. Kessels, Heythuyzen H. J. W. Logtenberg. Olst S. Martens, Beers M. Peeterj, GeleenDr. Stappers. Hasselt, België en F. van Zadelhoff, Dieren. Afd. Varkens Ant. Hendrickx, Hom, Voorzitter M. Burger, Echt Dr. Ir. Deckers, St. Oedenrode Ir. Geerts, Bokrijk, België W. Hendrickx, Hom Fr. Rijssenbeek, Utrecht G. Saes, WeertG. Cuypers, St. Odiliënberg en Ir. G. Verpoorten, Hasselt, België. De voor te brcDgen dieren moeten 's morgens om half negen op het terrein aanwezig zijn, zoodat de keuringen om negen uur kunnen be ginnen. De keuringskringen worden dit jaar aanmerkelijk vergroot, zoodat voor belangstellenden alle gelegenheid zal zijn, het verloop van dezen vreedzamen, maar daarom niet minder intressanten kamp te volgen. HORST. Van Zondag 18 toten met 20 September zal de eerste Noord-Limburgsche Bijententoon stelling te Horst gehouden worden. De 25 K.M. wandeltocht te Sevenum. Betreffende den wandeltocht te Sevenum op 4 Sept. kunnen we nog mededeelen, dat de route is als volgt Sevenum, Californië, Soest viaduct Grubbenvorst (verpl ebte rust 30 min.) Horst, Sevenum De deelname is opengesteld voor dames en heeren, die den leeftijd van 15 jaar hebben bereikt. Inschrijving tot en met 29 Aug. a.s. De start heeft plaats om 1.15 uur n.m. vanaf het Pafronaatsgebouw. De wandeltocht moet volbracht Ia£uaadi8 Mtiibtllagea. worden binnen de 5 uur en 30 mi nuten, rust inbegrepen, zoodat men voor 6.45 uur pas behoeft binnen te zijn. HORST. Maandagmorgen werd op den Venloschen weg een vracht- auto uit Meterik-Horst bestuurd zeligheid. zwakte, uitputting, zenuw door zekere C. door een auto uit j achtigheid en urinekwalen Haar Neemt U ia acht Hoe komt het, dat vrouwen zoo vaak lijden aan rugpijn, rheumatische pijn, waterzuchtige zwellingen, dui- Sambeek aangereden. Het gevolg hiervan was dat de Horster auto tegen een boom smakte en vervol gens in een greppel terecht kwam. Terwijl de bestuurder zoo goed als geen letsel bekwam, werd zekere Bouten uit Meterik zeer ernstig aan 't hoofd verwond. De auto uit Sarabeek reed door, VENLO. De Commissie van Openbare Werken heeft in haar ver gadering het adres behandeld van de Gebrs. Verhagen alhier, waarin deze hun gronden en gebouwen, gelegen aan 't Hetje, te koop aanbieden voor f 35 000. Daar de gemeente voorloopig echter nog geen behoefte heeft aan bedoeld terrein, zal zij de Raad adviseeren. Dog niet tot aankoop over te gaan. Het autobus-ongeluk te Blorick De baanwachteres Ebben heeft, .bekend door het noodlottig autobus- I ongeval bij Wachtpost 66 aan de 'spoorbaan Venlo—Nijmegen onder de gemeente Grubbenvorst de haar na de strafvermindering door H. M. de Koningin nog resteerende 7 dagen gevangenisstraf reeds ondergaan. Aan de baanwachteres, aan wie zooals bekend destijds ontslag op staanden voet door de Directie der Nederlandsche Spoorwegen weid aangezegd, is pensioen toegekend. Herder met zyn kudde door een trein gegrepen Dinsdagmiddag omstreeks half 2 werd op den onbewaakten overweg tusschen Maasbracht en St. Joost- Echt een 50 jarigen schaapherder die daar met een kudde van honderd schapen passeerde door een uit Roer mond komenden trein gegrepen gedood. Bovendien lieten daaibij 63 schapen en twee herdershonden hef leven. Deze onbewaakte overweg wordt aangeduid door het bekende flikker licht, dat door den schaapherder J. H., geboortig uit Maarbree, niet was opgemerkt. Ook wordt beweerd, dat hij de beteekenis van dit licht niet begreep. De schapen werden door hem van uit de, weide over dezen weg naar Roosteren aan de Maas gevoerd. Bij het naderen van den trein heeft hij zich reeds midden op den spoor weg bevonden tusschen de kudde en geen kans gezien, om er uit te komen. Vele schapen waren eenige meters meegesleurd en sommige lagen aan stukken gereten, verspreid over en aan weerszijden van den spoorweg. Bovendien heeft men nog eenige dieren tengevolge van de zware verwondingen moeten afmaken. De schaapherder werd wel een honderdtal meters van de plaats des onheils dood langs de lija gevonden. üuurrccord-yiunist op het Limburgsche platteland. Er zijn honderden vormen van waanzin. Men schouwe slechts rond in de gebeurlijkheden van het alle- daagsche leven om deze bewering gestaafd te zien. Er is echter zooveel waanzinnigs in dit heelal, dat het voorkomt, dat men het idiote heel normaal vindt en normale dingen tot absurditeiten gaat rekenen. Zoo zouden er menschen kunnen zijn, die een duur-record-pianist allerminst onder de bizarriteiten wil den rangschikken, doch wanneer daarbij komt, dat deze record-vir tuoos zijne prestatie ten uitvoer brengt in het dorp Horst in Noord- Limburg, dan zal men zich kunnen voorstellen, dat een meteoorsteen daar gevallen, een veel gewoner verschijnsel moet zijn. Kortom, Horst heeft de allures eener Weltstadt aangenomen en de monstreert met zijn wonder»pianist op een wijze die minder dan een voudig is. Hoe kan 't ook anders Wanneer men 't stille dorp binnenkomt, dan vindt men ergens in een nog veel stillere straat, een voor dit dorp vrij groot café... en dit „ergens" deffnieert zich vrij simpel, wijl men zoowel aan het begin als aan het einde der straat de lokkende gelui den van een tokkelende piano kan hooren... terwijl bovendien de Hor ster jeugd wanhopige pogingen doet om haar neuzen tegen het glas der deur te drukkenDit moet dus 't Walhalla des kunstenaars zijn. Naast het biljart, dat voor deze gelegenheid met behulp van planken en een zwart zeildoek, tot een soort „Stammtisch" is gemetamorphoseerd zit Heins Arntz uit Düsseldorf, de „Weltrekord meister" en alsmaar glijden zijn handen over de witte en zwarte toetsen van de piairo. Met heel weinig fantasie kan men deze piano evengoed vooreen muzi kale buffetkast houden of voor en keuken-aanrecht. Behalve met een koperen kan, waarin zachtrose anje lieren aan het afsterven zijn, is dit meubelstuk beladen met kopjes scho teltjes, bordjes, glazen, een flesch eau de cologne, nc.g een fleschje eau de cologne, een paar aschbakken en een overvloed aan muziekboeken Ia een rieten stoel, 'n paar bonte kussens in den rug, zit Heinz Arntz voor deze gegarneerde piano en speelt. Speelt marschen, en deuntjes, lichaamsgesteldheid, de verschillende perioden in het leven der vrouw, de geboorte van kinderen, vormen vaak de oorzaak van verzwakking der organen in den rug. Deze organen beginnen traag en slecht te werken, waardoor urinezuur en andere on zuiverheden zich ophoopen en de kwaal zich door het lichaam kan verspreiden. Voor vrouwen zijn Foster's Rug pijn Pillen dan ook een uitkomst in dergelijke kritische tijden. De ver sterkende werking van dit speciale middel op de betreffende organen maakt spoedig een einde aan de hinderlijke verschijnselen en baat tegen rheumatiek, ischias, sp.t en waterzucht. Bij alle drogisten enz. a f 1.75 per flacon. 27 en wijsjes en walsje*, speelt zachte en woeste melodieën.... en worstelt al spelende met zijn grootste vijand den slaap. Reeds speelt hij 74 uren aan een stuk door zonder ophouden, en zijn voornemen is het nog ongeveer 50 uren aldus aan den gang te blijven. Overdag zit zijne waakzame zus bij hem naa3t de piano. Zij geeft hem sigaretten, ze laat hem eten en drinken en.. houdt hem wakker als hij dreigt in te slapen. In het café komen vele menschen die lachen en maar niet begrijpen kunnen dat de pianist cog me ai steeds niet met spelen heeft opge houden, maar intusschen vinden ve len van hen het spel erg mooi, en wat meer zegt ze vinden het een enorme prestatie. Tal van Horstena ren zijn trotsch op „hun" Weltre- kordmehter.. die als een slapende piano-koning achterover in zijn leunstoel hang', Intusschen speelt Heinz Arntz, soms heel heftig en fel, als wilde hij daarmede zijn vermoeidheid ver drijven, hij speelt uren, dagen nach ten lang.... niet meer voor de kunst zooals weleer... thans voor de boter ham. En dat verklaart waarom men de bewondering voor dit extravagant verschijnsel veel waanzinniger vindt, dan de daad van dezen duurrecord- pianist, die „der Streit ums Dasein" op een dergelijk vreemdsoortige wijze heeft aangegaan. Msb. Tragisch ongeluk; op een schietbaan. Dinsdagmiddag heeft op de schiet banen der Helmondsche bnrgerwacht en van den bijzonderen vrijw. land storm, gelegen onder de gemeente Bakel, een noodlottig ongeluk plaats gehad. Op de banen werd ter gelegenheid van d: kermis een prijsschietwed strijd gehouden, door de leden van de bijz. vrijw. landstorm. Een der leden, J. Cuppens, wonen de in dc Heistraat te Helmond had zijn 6 kinderen mee naar de baan genomeD, welke te» midden van deo- nenbosschen gelegea is. Toen hij aan de beurt kwam om in den schietkuil de geschoten punten aan te wijzen nam hij zijn kinderen voorzichtig heidshalve mee naar beneden. Te half een klonk de bel dat de wed strijd afgeloopen was. C. verliet met zijn kinderen den kuil, doch juist toen zijn achtjarig zoontje den kuil uitstapte, klonk nog een schot. De kogel trof den jongen in het hoofd, waardoor hij op slag werd gedood. De crisis-pachtwet Bij het kantongerecht te Kampen zijn niet minder dan 509 verzoek schriften om vermindering van pacht binnengekomen. Slotorryder te Eindhoven verongelukt. Maandagavond reed de motorrijder A. J. K. te Eindhoven in de Bleek- straat op den uit de tegenovergestelde richting komenden auto van J. v. d. S. uit Veldhoven. K. bekwam ernstige hoofdwonden en is naar het R. K. ziekenhuis in de Jan v. Lieshoutstraat overgebracht, 's Nachts is hij aan de gevolgen overleden. Uitvaar! N. J. H. van Groenendael In de parochiekerk van O. L. Vr. ten Hemelopneming te Breda bad Maandag de plechtige uitvaart plaats van den bekenden kerkenbouwer en oud-lid van den gemeenteraad aldaar, den heer N. J. H. van Groenendael, vroeger lid van de Firma Groenen dael en Martens te Venray. Gasverstikk'tng te Nytnegen. Dinsdagmiddag is de 62-jarige gemeente werkman J. v. d. B. die in een perceel aan de Barbarossastraat te Nijmegen een lekkage aan de hoofdgasleiding moest herstellen door het uitstroomende gas bedwelmd. Even later werd hij dood gevon den. 25 Jaar naar Kevelaer. De Helmondsche Voetprocessie naar Kevelaer, maakte deze bedevaart j.l. Zondag voor de 25e maal. Gevaarlyk Duitschland. Men schrijft uit West-Duitschland: De politieke relletjes, welke zich den laatsten tijd vooral in het Noorden en Oosten van Duitschland voordeden, hebben in het buitenland bij velen de meening doen post vatten, dat de publieke veiligheid, in het bijzonder voor den buiten- landschen bezoeker, in gevaar is. In heel het gebied van het rijk zijn de autoriteiten den toestand volkomen meestsr, tegenover even- tueele bezorgdheid voor het Nedec- landsch-Duitsche reizigersverkeer moet worden vastgesteld, dat juist in West-Duitschland volkomen rust heerscht. Aan den Neder-Rijn het gebied, dat voor het Nederlandsche vreemdelingenverkeer het meest aanmerking komt, zijn tot nog toe geen daden van politieke terreur voorgekomen. Zelfs de verkiezing: strijd is hier geheel rustig verloopen. Nu bovendien de rijksregeering strenge straffen voor politieke ge welddaden in uitzicht heeft gesteld, kan men aannemeu, dat ook in het overig gedeelte van Duitschland volledige rust en orde zullen terug- keeren. Het vacantie-vreemdelingen verkeer van Nederland naar Duitschland ook de bedevaarten vinden in het Westen des rijks even vreedzame toestanden als voorheen. speelt Zondag 4 en 8 uur te Venray. Schitterend nieuw programma, met als slot de Circus-pantomime „De Agovers in het Zigeuner, woud of de Roof der Vorsten kinderen" mei medewerking van alle artisten. In de middag- en avondvoorstelling treedt Perry van den heer V. Pyls op in een vrijheidsnummer. Entrée 's middags kinderen 20 ct., begeleiders 40 ct.des avonds 60, 75 en i gld. We hebben ons onlangs zeer ge vleid gevoeld door den oproep tot medewerking van den Minister- President aan hen, die geroepen zijn om de openbare meening voor te lichten, 't Is werkelijk een onder scheiding om samen met een minister en edelman te ijveren voor het wel zijn van het volk. De ons toege wezen taak schijnt daaruit te bestaan, dat we het publiek duidelijk maken, hoe ingewikkeld de crisisproblemen zijn en van welk een groot algemeen belang het is, dat we offers aan vaarden om eigen dingen, als inflatie of een algeheel staatsbankroet, te voorkomen. In dat opzicht hebben we werkelijk ons best gedaan en we zullen ons best blijven doen, maar we moeten toch uitdrukkelijk be dingen, dat onze compagnon-minis ters de samenwerking reëel door voeren en ons niet in de wielen rijden, want dan zouden we tot de ontbinding van de vennootschap moeten besluiten. Als wij het volk aanzetten om de tering naar de crisisnering te zetten, dan moeten de ministers niet als bons viveucs in hun departementen op treden en daarmee aan den heer Braat alle gelegenheid bieden om het volk, dat we van dag tot dag crisis-down praten, tot hernieuwd gepruttel te vervoeren. Zuinigheid in de staatshuishouding is een stelsel voor alle tijden, maar als er crisis in het land is, dan is dat stelsel geworden tot een wet voor Meden en Perzen, een regel zonder uit zondering. De regeeiiog weet, tot hoeveel wrevel het aanleiding heeft gegeven dat een aantal politieke persoonlijk heden en ambtenaren kans hebben gezien om door cumulatie van ambten en pensioenen een inkomen te verwerven, dat ver boven het normale uitgaat. De regeering zelve beweert, dat ze aan dien misstand eerder reeds eigener beweging paal en perk heeft gesteld en voorts, dat de mare omtrent een en ander erger is dan de kwaal. Wij voor ons, we zouden er nog aan willen toevoegen, dat het in normale tijdsomstandig heden ook niet zoo erg is, als som mige personen door samenvoeging van ambten en later dus ook van pensioenen, zich een inkomen ver werven, dat tot boven het middel matige stijgt, want sommige capaci teiten gaan eveneens boven het middelmatige uit. Op het oogenblik wekt het ontstemming dat wéét de regeering wanneer één persoon werk wil doen voor twee of zich de arbeidsresultaten van twee, in pen sioen of samentrekking van loon en pensioen, verwerft. Zoo iets vloekt ook met den huidigen nood, waarin er voor honderdduizenden geen werk is en geen verdienste. Als de regeering gedane zaken excuseert met gewezen verhoudingen, dan heeft ze het gelijk aan haar zijde. Voor het beden echter :s zij, blijkens haar verklaringen in de volks vertegenwoordiging, tegen verdere mogelijkheden tot cumulatie van salarissen en pensioenen. Zeer terecht.f Maar toch blijft de practijk in teg:n spraak met haar bedoelingen en dat is iets, wat het volk niet begrijpt en dat wij, die dan geroepen heeten om de publieke opinie van voorlichting te dienen, onmogelijk weten goed te praten. Openbare Vergadering van den Raad der -ge- mrente Maashees en Overloon d.d. 5-8 '32. /Ï£ftC£JVSWSr/N'\ Wilt gij U weer frisch en flink voelen en Uw eetlust herkrijgen Ge bruik dan Foster's Maag- pillen, het ideale laxeermiddel. 0.65 per flacon. Afwezig de leden Jos. H. Poels en Jos. Geurts. Voorzitter Burgemeester H. Rie- ter; Secretaris P. L. Stevens. De Voorzitter opent de vergade ring met den Christenlijken Groet. De door den Secretaris voorge lezen notulen der vorige vergadering worden aldus vastgesteld. 1. Ingekomen stukken. a. Voor kennisgeving wordt aan genomen een schrijven van Ged. Staten, waarbij wordt medegedeeld, dat. in afwijking van een vroegere meeniog, het ter goedkeuring inge zonden raadsbesluit tot het verleenen van vergunning tot jagen op de ge meente-eigendommen, hunne goed keuring niet behoeft. b. Ingekomen is een schrijven van P. Vloet te Zeeland, die van mee ning is, dat de gemeente overweegt om een boerderij te stichten op grond, afkomstig van de boerderij Beunen, om als pachter daarvan in aanmerking te komen. De Voorzitter zegt, dat het een slechte tijd is om boerderijen te bouwen. Weth. Crooymans meent, dat we meer van den groDd zullen maken als thans, indien er een boerderij op wordt gesticht. Het bouwen is voordeelig, terwijl hij meent, dat Vloet geen hooge eischen zal stellen. De Voorzitter blijft bij zijo mee ning, dat het in de huidige omstan digheden niet te doen is om tot stichting van een boerderij over te gaan. De Raad besluit dan ook om voorloopig nog niet te bouwen. Een verzoek van de R.K. Mili taire Vereeniging te Venlo om sub sidie over 1932 wordt aangehouden tot de behandeling der begrooting 1933. d. Een schrijven van VV. Coppis te Holthees betreffende het verleggen van een weg wordt verwezen naar Burgemeester en Wethouders. e. Voorgelezen wordt een schrijven van Ged. Staten naar aanleiding van het ter goedkeuring ingezonden ge meenschappelijk raadsbesluit der gemeenten Maashees c.a. en Vier- iingsbeek tot verbetering van de Vierlingsbeek, onder voorbehoud, dat het Rijk en de provincie Noord- Brabant in de kosten ten minste 5/6 gedeelte zullen bijdragen. Ged. Staten hebben in gemeld schrijven toegezegd aan de Staten der provin cie in de Tweede gewone Zitting 1932 het voorstel te doen een sub sidie te verleenen van 5)18 gedeelte in de kosten, welke geraamd worden op f 15800,—. Ged. Staten vertrou wen, dat de gemeentebesturen in die toezegging aanleiding zullen vinden de uitvoering der verbeteringswerken spoedig ter hand te nemen. Ter voldoening aan den wensch van Ged. Staten wordt de gemeen schappelijke regeling nog aangevuld met bepalingen betrekkelijk wijziging en opheffing der regeling. In verband hiermede deelt de Voorzitter mede, dat bereids een Rijkssubsidie is aangevraagd van 5(9 gedeelte der kosten. Door B, en W. wordt den Raad aangeboden de gemeenterekening over het dienstjaar 1931, met de daarbij behoorende bescheiden. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening worden benoemd Jans en Bruysten, met elk vier stem men, terwijl Geurts twee stemmen verkreeg. De rekening zal op de secretarie ter visie worden gelegd. Besloten wordt op de begrooting 1932 een post uit te trekken van f 1500.— wegens kosten van werk verschaffing. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan A. Klaassens te Over loon circa 3 H. grond te verpachten voor den tijd van 6 jaar, tegen f 25 per H. en per jaar. De Voorzitter zegt, dat de ambt. ter secr. Keuten in Juli zijn diploma heeft behaald voor gemeenteadmi nistratie, Deze ambtenaar is dezer dagen bij hem geweest en heeft ge vraagd om zoo mogelijk in aanmer king te komen voor verhooging van salaris. Burgemeester en Wethouders zijn van meening, dat hem f 200.— verhoogiog toekomt, doch stellen den Raad voor, in verband met de tijds omstandigheden, de verhooging re verdeelen over twee jaren, nl. f 100 met ingang van 1 Juli 1932 en f 100 met ingang van 1 Juli 1933. Dit voorstel wordt met algemeene sfemmen goedgekeurd. Hierna gaat de Raad over in ge' heime zitting tot behandeling dei lijst van oninbare en nog te verbalen posten.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2