f ■TB Ti AROL Gemengde Berichten Advertentiën P. J. Debets Dankbetuiging. H. Maria Oostrum Woensdag 17 Aug. -siropen „De Adelaar" baar gesteld. Nabij het kasteel te Geysteren werd een half uur gerust en kreeg Dr. Hootsmans met zijn helpers werk. De eerste „wandelaars" arriveer den hier reeds om kwart over vier. Deze hadden dus circa 25 K.M. in 3 uur afgelegd. Geleidelijk kwamen nu allen binnen, de laatsten nog een half uur voor den aangegeven tijd. In het Patronaat werden hierna de medailles uitgereikt, waarbij Dr. Hootsmans het doel en nut van de wandelsport uiteenzette. De extra prijzen werden behaald als volgt V.O.S., Venlo, als vereeniging met het grootste ledental (beker), M U.L.O Helmond meeste dicipline (beker), Dameswandelvereeniging D.I.O Hel mond (lauwerkrans), en Jonge Gym- nastiekvereeniging van bet Patronaat Venray (lauwertak). Wij vernamen, dat allen uitstekend tevreden waren, zoowel over de goede regeling, als de blijken van sympathie, tijdens den tocht van de bevolking ondervonden. Waarschuwing: voor zelfkarnende hoeren. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen op ve z:ek vai den Minister van Staat. Minister van Bir nenlandsche Zaken ter ker nis van belanghebbenden de navolgende me- dedeeling De Regeeringscommissaris, voor zitter der Crisis-zuivel-Centrale, brengt ter kennis van de belangheb benden, dat met ingang van 1 Augustus j.l. de termijn verstreken is, gedurende welken het toegestaan is uit de bewaarplaatsen van vee houders, die zelf melk tot boter ver- karnen, boter zonder merk te ver voeren. Sedert 31 Juli mag dus geen en kele hoeveelheid boter de fabriek, de melkinrichting, de boerderij, de melkslijterij. in het algemeen de be reid- of bewaarplaats verlaten, tenzij voorzien van het Rijksbotermerk, of het speciale Crish-botermerk. Zelf kamende bceren, die zich tot dusverre niet bij de betrokken boter controlestations opgaven met verzoek botermerken te ontvangen, worden daarom in hun eigen belang aange raden, zulks alsnog ten spoedigste te doen. Het ligt n.l. in de bedoeling nauwlettend op de naleving van de wettelijke voorschriften toe te zien en bij overtreding dier voorschriften tot het doen opmaken van proces sen-verbaal over te gaan. Geheel Limburg ressorteert onder het botercontrolestation Maastricht, gevestigd te Roermond, belangheb benden van Venray, moeten zich dus tot dit cortrolestation te Roer mond wenden voor het aanvragen van boteïmerken. Venray. 5 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Op de Woensdag gehouden veemarkt was de aanvoer in totaal 310 stuks. Dragend vee 56, Gust vee 7, Vet vee 11, Kalveren 1, Biggen 235. Handel flauw, prijzeu vet vee van 40 tot 60 cent per Kg., dragend vee f 150 tot f 190., gust vee van f 140 tot f 155. GEVONDEN doosje met scheer mesjes. Ialichtingei Marechaussee kazerne. GEVONDEN een regenjas. In-» lichtingen Gemeentepolitie. Op 15 Augustus a.s. hoopt onze vroegere dorpsgenoote de Eerw. Zuster Theodora, (in de wereld Johanna Otten) haar zilveren Profes- siefeest te vieren in het klooster der Eerw. Zusters Ursulinen te Tilburg. Zaterdagavond had op het sportterrein alhier een ongeluk plaats. De heer v. M. kwam bij het voet ballen zoo ernstig te vallen, dat hij een been brak. Dr. Vercauteren ver leende geneeskundige hulp, waarna v. M. naar het ziekenhuis te Venlo werd overgebracht. Voor onze voetballer allicht geen plezierige kermis. Aan M. Hubers te Ysselsteyn is ingevolge de Bouwverordening dezer gemeente vergunning verleend tot het bouwen van een nieuwe boerderij. Aan de Firma Tillemans alhier is opgedragen den aanleg der Centrale Verwaiming in klooster en kerk der Eerw. Paters Capucijnen te Velp. Onze Kermis. Blijkens de achterstaande adver- tentiën zal er met de Kermis geen gebrek zijn aan ontspanning. Behalve een 10 tal plaatsen waar gelegenheid tot dansen is, de noodige „Strijkjes", zal Zondag de bekende „Sellachini" voorstellingen geven in de Wilhel- mina-zaal. Het Circus „Roberti" geeft dagelijks voorstellingen op een terrein aan de Langstraat. Een bezoek aan de e inrichtingen kunnen we eenieder aanbevelen. Verder stoomcaroussel. lucht- tchommels, draaimolen enz. Ondanks malaise, crisis enz. hopen we dat groot en klein een plezierige kermis mag hebben. II. Kindsheid. Zondag werd hier het jaarlijksch feest der H. Kindsheid gevierd. In alle H. H. Missen hield de bekende Pater Zuure eene mooie predicatie over bet missieleven. Na de Hoogmis trok de optocht, die telken jare mooier en grooter wordt, door onze straten. Het tal rijke publiek, dat de optocht met belangstelling gadesloeg, vergat ook niet een offertje te brengen, zoodat de Directeur, Kapelaan Geurts, wel tevreden zal zijn geweest. De collecten brachten op Groote kerk f 311 Paterskerk f 65 tijdens den optocht f 134 totaal f 510, tegen f 518 50 vorig jaar. Dank aan allen, die medegewerkt hebben aan het welslagen. Aan de Fa. G. Janssen en Zn alhier is het stucadoorwerk opge dragen van de nieuwe kloosterult- breiding der E.E. P.P. Franciscanen te Wychen. MERSELO. Tijdens het onweer van Zondagmiddag werd een rund van A. v. R., Daland, in de weide door het hemelvuur gedood. Woensdagmorgen, kort na het ochtendgloren, surveilleerden alhier een paar rijksambtenaren, die in op dracht hadden bonnetjes uit te rei ken aan hen, die argeloos daarhenen peddelden op hun karretje, niet voor zien vau het vereischte merk. Men zij gewaarschuwd. CASTENRAY. Het bouwen van twee boerderijen voor rekening van de Gebr. Duykers alhier is opgedra gen aan den heer A. Dingks, alhier. OVERLOON. Onze dorpsgenoot J. Hermans, werkzaam op het landgoed Lactaria, werd Zondag dcor den bliksem getroffen en op slag gedood. Zondag omstreeks half 11 ontstond brand in het woonhuis van G. Janssen aan de Peelkant, hetwelk totaal uitbraadde. Verzekering dekt de schade. Naar we vernemen zal onze voetbalclub S.S S., met een 25 (al leden deelnemen aan de 3e Noord- Limburgsche wandeltocht op 14 Aug. a.s. vanuit Gennep. Met training is reeds een aanvang genomen. HOLTHEES. Dezer dagen had de dochter van den caféhouder A. Philipsen het ongeluk van haar rijwiel te vallen en haaL been te breken. WANSSUM Morgen Zondag zal de Eerw. Pater Th. van der Sterren alhier zijne plechtige Eerste H. Mis opdragen. De Noord-Limburgsclie Fokdag te Horst. Op 1 September a.s. des voor middags 9 uur zal op 't terrein gelegen aan den voet van 't kasteel „Ter Horst de 5e Noord-Limb. Fokdag geopend worden. Aangevoerd zal worden Roodbont M.R.Y. vee en V.D.L. varkens. Door de volgende vereenigingen zal medewerking verleend worden: Fokvereeniging De Toekomst, Ber gen (L), Eensgezindheid, Heide Ven ray, V. I O, D. Merselo Venray, Vooruit, Olrlo Castenray, Volharding Oostrum Venray. De Eendracht Ys selsteyn, Brigida, Broekhuizenvorst, Fokvereeniging Meerlo, Volharding, Horst, Boerenbelang, Meterik Horst, Eigenbelang, Horst, Ons Belang. Sevenura, Folckersbelang. Helden. De Toekomst, Panningen, verder nog diverse andere controlevereeni- gingen. Afdeeling varkens: Verkoop- Vereeniging St. Antonius, Venray, St. Lambertus, Helden e.o. St, Lam- bertus, Horst e.o. De aanvoer is plus minus 350 stuks M.R.Y. Fokvee en 200 hokken stamboekvarkens. Op 't terrein zullen demonstraties plaats hebben betrekking hebbende op landbouw en veeteelt ook gele genheid tot 't aankoopen van fok- materiaal. Technisch adviseur zal bij dezen fokdag zijn Ir. Jacques Timmermans, Rijksveeconsulent te Roermond. Horst zal evenals andere jaren weer op 'n drukke dag kunnen re kenen indien 't weer eenigszins mee werkt. BERGEN. Deze week werd hier aanbesteed het bouwen van een concertzaal voorden Heer H. Geenen. Architect de Heer P. Duyff te Horst. Er waren 7 inschrijvers. Hoogste Derks, Well voor f 5949. Laagste M. van Mill, Bergen voor f 4580, aan wien het werk is gegund, Kamer van Koophandel voor Noord-Limburg Dinsdagmiddag kwam de Kamer van Koophandel voor Noord-Limburg te Venlo in vergadering bijeen. De commissie van financiën bracht rapport uit over de rekening en ver antwoording 1931. Deze rekening sloot meteen batig saldo van f2126.81 Zonder hoofdelijke stemming werd het fiaancieel rapport goedgekeurd. Afwijzend werd beschikt op een subsidie-aanvrage van „Ons Neder land" en de firma Molenkamp, Eind hoven, die een adresboek van Venlo zal uitgeven. Aan het tentoonstellingscomité te Bletick tot organisatie van een Nijver heids-, Land- en Tuinbouwtentoon stelling werd een garantie verleend in tweede graad van f 500. Bij de mededeelingen werd ge wezen op de versoberingsplannen bij de Posterijen, waardoor verschillende menschen gedupeerd worden. De rondvraag stond in het teeken van protest tegen de stelselmatige tegenwerking van onzen exporthandel door Duitschland. GRUBBEN VORST, Voor de betrekking van vroedvrouw in de gemeente Grubbenvorst en Broek huizen hebben zich 12 sollicitanten aangemeld. Alhier is aanbesteed de ver bouwing en gedeeltelijke nieuwbouw vaa het klooster en pensionaat der Eerw. Zusters UrsulineD. Het ge wapend betonwerk werd afzonderlijk aanbesteed. Laagste inschrijvers Poels en Cuppen te Horst voor f 74 763. Voor betonwerk laagste inschrijfster N.V. Beton Mij Limburgia te Venlo voor f 17.300. Groote arboidersmoeting. Zondagmiddag is te Blerick een groote meeting gehouden voor de Noord-Limburgsche R. K. Werklie den. Tegen half vier waren ouge veer 20 Noord Limburgsche afdeelin- gen, tesaraen ruim 2000 man aan wezig. Vanaf het Volkshuis trok men naar de kerk van den H. Am tonius waar een plechtig Lot werd bijgewoond. Pastoor Rieter hield hieronder een toespraak. Gezamenlijk trok men dan naar het St. Lambertusplein, waar de Zeereerw. Pater Spoorenberg O. E. S A. een brgeesterende toespraak hield voor de R.K. Arbeiders. lïot werk weer hervat, De werkzaamheden aan de N.V, Stoomsteenfabriek Tienray zijn verleden Dinsdag 2 Augustus, weer hervat. Aan de gedwongen rust periode, die aanvankelijk gesteld was op zes weken, is dus weer, na stopzetting van het bedrijf gedurende 14 dagen, een einde gemaakt en zal de werkloosheid voor verschillende menschen een e nde nemen. Zyu knecht doodgeschoten. De slager S die te Schaesberg zijn knecht doodschoot, toen deze een aanval deed op de slagersvrouw, is door de rechtbank te Maastricht op vrije voeten gesteld. Auto geslipt. Maandagavond is de heer J Velden, directeur der Rotterdamsche Bank te Eindhoven, die met zijn familie van zijn vacantie op weg naar huis terugkeerde, tusschen Vaals en Maastricht met zijn auto geslipt. De heer V. bekwam een zware schedelbreuk en is spoedig aan de gevolgen overleden. Mevr. v. d. Velden Keunen be kwam geen noemenswaardig letsel. De tweede zoon liep een armbreuk op, de overige kinderen bleven on gedeerd. Het stoffelijk overschot van den beer v.d. V. zal naar Eindhoven wórden vervoerd. De Tregu-broa to Maastricht. In 1929 deed men te Maastricht boringen en stiet daarbij op een Artesische bron, waarvan het water, ongeacht de 330 Mdter diepe boiHg 12 Meter boven de aardoppervlakte uitspoot. Het warme, zuivere eD kristalhel dere water had een buitengewoaen zachten en aangenamen smaak en toen het gemeentebestuur van Maas tricht op aansporing van burge meester van Oppen, het water voor een chemisch onderzoek opzond, werden zoo onverdeeld gunstige analyse en attesten ontvangen, dat het gemeentebestuur besloot de aan geboorde bron met haar genees krachtig water in exploitatie te brengen. De heer Devens kreeg de bron van de gemeente in exploitatie en Woensdagnamiddag is door bur gemeester van Oppen het bedrij onder groote belangstelling in werking gesteld. Verschillenden voerden het woord en spraken goede wenschen voor het bedrijf. Missieweek te Sittard. Verschenen is het programmaboek voor de Missieweek, de tentoonstel ling, den optocht en het gemeen schapsspel te Sittatd van 6—15 Augustus a.s. Een kloek boekdeel, waarvoor o.a. Z.Em. Kardinaal Van Rossum en H.H. H.H. E.E. Mgr. Lemmens en Mgr. Claessens een korte inleiding schreven. Eeu angstige droom. F. T.f wonende op de Bilserbaati te Maastricht, had een naren droom Hij werd door 'n belager bij de keel gegrepen, weerde zich en ging ia zijn slaap den aanvaller, die op de vlucht sloeg, na. T. is daarbij uit het slaapkamervenster gevallen en kwam op een afdak terecht. Bij den val kreeg hij een zeer ernstige vleeschwonde aan den linkerarm, zoodat hij in het ziekenhuis Calva- riënberg moest worden opgenomen. Derde Noord-Liraburgsche wandeltocht te Gennep. De belangstelling en het aantal inschrijvers voor den te houden wandeltocht te Gennep, georganiseerd door de Gymnastiek- en Athletiek- vereeniglng „M. S. V." op 14 Aug, a.s. groeit nog steeds. Op verzoek van diverse vereeni gingen werd de datum van inschrij ving verlengd tot Zondag 7 Aug. a.s. Tot heden werden reeds ruim 600 deelnemers ingeschreven, zoodat, wat deelname betreft, de wandeltocht ongetwijfeld een succes wordt. Tot Zondag a s. kan men dus in schrijven onder bijvoeging van het verschuldigde ioleggeld ad 60 ct. De inschrijving moet vermelden, 't aantal deelnemers, leeftijd, naam der veree niging, adres en of eventueel gebruik gemaakt wordt van de M.BS. De deelnemers willen we, voorzoo- ver noodig, nog wijzen op de natuur rijke omgeving van het lustoord „Piasmolen" waar de verplichte rust van een half uur werdt gehouden, zoodat het meebrengen van fototoe stellen wel de moeite loont. Venlo vlieghaven. Door den Minister vau Defensie is bepaald, dat met vliegtuigen, be stuurd door adspirantverkeersvliegers in opleiding bij de kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam, geland mag worden o.m. op het millitair luchtvaartterrein te Venlo. Aan deze vergunning is de bepa ling verbonden, dat voor landing op werkdagen uiterlijk daags tevoren overleg is gepleegd met en toestem ming is verkregen van den Garni- zoens-Comuandant Venlo, terwijl op de overige dagen op genoemd terrein mag worden geland zonder overleg. Doodelyk mynongeluk. Woensdag had op de Oranje Nassaumijn IV een doodelijk onge luk plaats, doordat de arbeider f. Mastnak te Heerlerheide bij het verrichten van reparaliewerk in een tusschenscbacht van de kooi naar beneden is gevallen. Hij werd op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd, vader van drie kinderen en Oostenrijker van geboorte. In bjjzjjn van vrouw en kinderen verdronken. Steeds meer gaat de belangstelling der Maastrichtsche zwemliefhebbers uit naar het strand aan de Maas even buiten de stad, dat den bijnaam kreeg van Klein ScheveningeD. Daarheen had 2ich Woensdagmid dag ook begeven de kantoorbedien de der Maastrichtsche Hypotheek bank G. die in gezelschap van zijn vrouw en beide kinderen, benevens een buurman en diens familie, wilde genieten van een vrijen namiddag en ter plaatse een bad nam. Tijdens het zwemmen is G. plotseling gezon ken om niet meer boven te komen. Een zwemster poogde te vergeefs naar G. te duiken. Ofschoon men onmiddellijk pogingen tot dreggen aanwendde, slaagde men er niet in het lijk te bergen. Ecrsto zege van Nederland De Nederlandsche wielrenner van Egraond wist te Los Angeles den eersten prijs te behalen op de 1000 meter sprint. Aan de gevolgen overleden. De heer J. J., uit Duisburg, die Diosdagmiddag bij de Pekelbrug te Grave met zijn motor op een vracht auto reed, is in het ziekenhuis te Grave aan de gevolgen overledeo Gelijk gemeld is Zondagmiddag de Wassenaarsche politie-agent Th. van H., met zijn motor bij den sterrit te Blerik tegen een anderen motor gebotst en daarbij zeer ernstig ge wond. In het R.K. ziekenhuis te Venlo is hij aan zijn verwondingen bezweken. Oyer boord geslagen. Aan boord van een in den Rijn te Arnhem liggend schip is de schip persvrouw, die een koffiekan om spoelde, over boord geslagen en verdronken. De schipper, die te bed lag, hoorde hulp roepen doch toen bij aan dek kwam, was het reeds te laat. Het lijk is nog niet gevonden. Over boord geslagen en verdronken. Woensdag is te Beuningen bij Nijmegen een ruim 30 jarige Duitsche matroos, geheeten Robert Volrath. die uit Bruuswijk afkomstig is, over boord geslagen van het Duitsche schip, waarop hij werkzaam was. Zija lijk is nog niet opgehaald. Bezuiniging keuringsdienst levensmiddelen. Naar aan de „Morgen" bericht wordt zou di regeering zich vereenigd hebben met het rapport van de be- zuinigingscommissie-Welter met be trekking tot de Keuringsdiensten. Dit rapport stelt voor het toezicht op de deugdelijkheid van het onver- valscht zijn van levensmiddelen door de Keuringsdiensten voortaan te be perken tot brood en melk en het aaotal keuringsdiensten van 21 terug te brengen tot 13. Wrok togen do machine. In een der afgeloopen nachten werd te Wilder van k uit een apart staande schuur van den heer D. een zelfbinaer weggehaald, welke ver nield is en daarna in het kanaal geworpen. Deze baldadigheid is vermoedelijk gepleegd uit wrok tegen deze machine, die de arbeidskracht van verschillende arbeiders overbodig maakt. Vooral het feit, dat de eige naar behalve zijn eigen graan ook dat van andere landbouwers met dezen binder gaat „zichten", schijnt oorzaak te zijn van deze daad. De politie heeft deze zaak in onderzoek genomen en meent een drietal daders op het spoor te zijn. Overvoering der Nederlundsche fruitmarkt. Vanwege het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland wordt medegedeeld Als gevolg van de Frensche coo- tingenteeringsmaatregelen, waardoor de invoer van versche vruchten uit Spanje, Italië en andere landen in Frankrijk aanzienlijk is beperkt, worden de Nederlandsche markten thans met deze vruchten overstroomd. Firma's, aan wie de zendingen in consignatie zijn geadresseerd wen schen haar vaak niet te accepteeren omdat zij de vrachtkosten niet eens opbrengen, zij moeten dan door de spoorwegen in het openbaar tegen iederen prijs worden verkocht. Het is duidelijk, dat zulks tot zeer ernstig nadeel van den Nederland- schen tuinbouw strekt. Het Centraal Bureau der Tuin bouwveilingen heeft zich daarom tot den Minister van Economische Za ken gewend met het dringend ver zoek onmiddellijk maatregelen te willen nemen teneinde verdere over voering der Nederlandsche fruitmarkt met buitenlandsche producten ver beneden productiekosten te voor komen. Cumulatie. Wij zijn het nog eens weer eens met boer Braat, den kam pioen in den strijd tegen den zomer tijd. Onze lezers weten, dat er overal actie gevoerd wordt tegen de sa mentrekking van bezoldigde ambten in één persoon, tegen cumulatie van ambten, zooals dat met een dik woord heet. Wij schreven daar onlangs over en noemden het, vooral in dezen tijd, een schandelijken wantoestand, dat b.v. enkele goed bezoldigdi functies door één persoon worden waargenomen, wat werkeloosheid van anderen in de hand werkt. Braat heeft nu vragen gesteld over een ander geval. Ze luiden als volgt: 1. Is 't juist, dat de nieuwbe noemde burgemeester van Stedum een gepens. majoor der infanterie is. die nu werkzaam is op de gemeen tesecretarie te Koudekerk a.d. Rijn 2, Zoo ja, is de minister dan bereid mee te deelen: a. Hoe oud genoemde burgemees ter is; b. Hoeveel pensioen en hoeveel salaris hij krijgen zal als burgemeester c. Of er geen jongere, bekwame krachten te krijgen waren, die geen betrekking kunnen bemachtigen en waarom die gepasseerd zijn We zijn benieuwd naar 't ant woord. Want het gaat niet om dit eene geval alleeD, maar om een principe. Zeldzame plant in bloei. Bij den heer H. te Kruisland, on der de gemeente Steenbergen, staat thans een z.g.n. Hondeidjarige Aloe ii vollen bloei. De bloei wijze ven deze zeldzaam voorkomende plant vormt één groote tros van circa een meter lengte, geheel en dik begroeid mei honderden witte bloemen. De plant, welke zelf ook ruim eer. meter hoog is en ruim 30 jaar oud staat thans voor het eerst in bloei. 383SmiIK8 STAM VIïaAÏ van 29 Juli tot 5 Aug. *932. GEBOREN Franciscus Janssen, Brienshoek Henri Seykens, Klein-Oirlo André Wismans, Ysselsteyn Gertrudis Theuws, Merselosche weg Petrus Noyen, St. Servatiusweg Wilhelmina Drabbels, Castenray GEHUWD: Peter Joh. Maessen, 37 jaar, Hoofd eener School en Maria W. M. van de Voort, 23 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN 4 patiënten St, Annagesticht. 1 patient St. Servatiusgesticht. mKSLUSS EISSSTSS Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten ba'e der Kerk, Solemni teit van St. Petrus—Banden, 6 uur lste H. Mis, 7 uur H. Mis en gen. H. Communie voor de leden der H. Familie, 8 uur H. Mis, 9 uur Kin dermis, 10 uur Hoogmis waarna de groote processie, half 4 Lof. Volgorde der Processie 1 Kinderen scholen Dorp 2 Kinderen school Heide 3 De vrouwen 4 Congregatie O L. Vrouw 5 Mariavereeniging 6 Joogenspatronaat 7 Turnclub St. Christoffel 8 H. Familie 9 Werkliedenvereniging 10 Schutterij Het Zandakker 11 Bestuur Derde Orde en alleen die leden der Derde Orde, welke bij geen andere vereeniging zijn aangesloten 12 Kruis verbond 13 S*. Jozefsgesticht 14 Meisjespatronaat St. Agnes 15 Flambouwdragers Parochiekerk. 16 Venray's Fanfarecorps 17 Schutterij St. Anna 18 Zouaven en Bruidjes' 19 Kerkelijk Zangkoor 20 Eerw. Broeders van Liefde 21 Eerw. Paters 22 Eerw. Geestelijken 23 Het Allerheiligste 24 Mannen De mannen der H. Familie worden verzocht rechts voor te bidden en links na en hun medaille op te steken. Iedereen zij er aan herinnerd, dat, als het klaroengeschal aan de Paters kerk weerklinkt, de zegen met het Allerheiligste gegeven wordt. Na den zegen trekt de processie onmiddellijk verder. Maandag half 8 leesmis. 8 uur jaarg. 2de klas voor Henri Wismans an echtgenoote. Dinsdag half 8 en 8 uur leesmis Woensdag half 8 leesmis. 8 uur jaarg. voor ldermanus Martens, Joh. Martens en echtgenoote. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 besteld jaarg. voor Theodorus Gerrats, zijne echfgenoote en overl. kindeten, 8 uur jaarg, voor Johannes Poels, ouders, broeders en zusters. Vrijdag half 8 leesmis. 8 uur jaarg 2de klas voor Hend. Smits, Magda- lena Poels en hun zoon Martinus. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, 7 uur Lof. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting. Om 8 uur Hoogmis, kwart over 4 gez. Vespers 5 uur Lof en H. Kruisweg. Dinsdag half 8 Hoogmis, 5 uur Lof ter eere van St. Antonius. Vrijdag feestdag van de H. Clara van Assisië. Gen. Abs. voor de Derde Orde, volle afl. o.g.v., om half acht Hoogmis, 7 uur Lof. De leden der Derde Orde, die zich hebben opgegeven voor het Maria- congres te Nijmegen, moeten zorgen Maandag 8 Aug. om half 9 bij de Paterskerk te zijn. Denkt aan de kaart en het insigne. St. Antonius-Patronaat. Met het oog op de Processie om half elf bij het Patronaatsgefcouw aanwezig zijn. Ook de leden der Jonge Derde Orde worden aldaar verwacht. Jongens die zoo maar zooder redeo de H. Sacramentsprocessie verzuimen hooren niet op een Patronaat thuis We zijn trouwens toch aan het schiften. Schoolgaande leden van het Patronaat mogen niet met ons meegaan, behalve wanneer ze lid zijn van de verplichte Groepvorming of de vrije C'ub/oiming met eigen vaandel. Dezen Zondag geen Patronaat, Achtergebleven Spaarbankboekjes in de brievenbus van het Patronaat doen. Heden overleed te Spek* holzerheide, lot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, meermalen voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, in den ouderdom van ruim 72 jaren, onze dierbare Vader, Behuwdvader en Grootvader de WelEd. Heer Wij bevelen zijne ziel in Uwe godvruchlige gebeden aan. C. VERHEUGEN DE BETS H. VERHEUGEN en Kinderen. Venray, 2 Aug. 1932. 33 Voor betoonde deelneming bij het overlijden cn de begra fenis van on en geliefden Va der, Behuwd- en Grootvader HENDRIK SCHREURS, betuigen wij door deze hartelijk dank. Kinderen Schreurs Venray-Veulen, Aug. 1932. 17 Coop. Stoomzuivelfabr. onder de leden, op nam 6 uur in Qafé Th Camps, Station. Het Bestuur, Prima Vruchten-essence met in begrip van citroenzuur 35 cent met gebruiksaanwijzing. Voordeelig en ruiver. |OS. C, M. NEETESON ass Apotheker. REUKLOOS HAARWATER ONMISBAAR VOOR SCHOOLGAANDE KINDEREN FLACONS 30-55* B!t DROGISTEN

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2