Voor a. s. Kermis Ons Weekpraatje. Buitenl. nieuws. De haven te Wanssum Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën Bericht van inzet HUIS, Timmerfabriek, Notaris Pluymaekers Zie onze lage prijzen Porcelein, Glas- en Aardewerk, Peter Hendr x, Paterstr. H. Camps, Horlogerie Zaterdag 30 |uli We dragen het in ons leven nu eenmaal als een last mede, dat we veel kranten hebb*n te lezen, eiken dag maar weet opnieuw, groote en kleine, van dichtbij en van verre. Het zal dus wel geen sensatie wekken, als we hier ont hullen, dat we van al die lectuur ook wel eens een stukje overslaan. Inderdaad, dat gebeurt. Maar wat we ook ongelezen laten, nooit ofc te nimmer slaan we de lectuur over van een huwelijksadvertentie. Zeker, we zijn al getrouwd, maar ja Al heeft iemand een zilveren sie raad. blijft het voor hem dan geen genot om te kijken naar uitgestalde juweelen, al kan hij ze niet koopen en al kwelt hem de aanblik misschien tevens? Voor ons is het altijd een openbaring, te bestatigen, dat er hier in ons land zooveel naar het huwelijk smachtende vrouwen rond- loopen, allemaal nu ctteeren we uit de advertenties slanke ver schijningen, knap van gezicht, dege lijk en aangenaam en zacht van karakter, jeugdig uiterlijk, huishoude lijk van eard, in het bezit van eigen bome en eenig inkomen. Zoo schijnen ze er bij hoopjes te 2ijn en toch zijn we indertiid zoo blind geweest omEnfin, laten we er over zwij gen, gedane zaken nemen geen keer. Verwonderlijk is, dat er in deze omstandigheden ook nog wel eens een man schijut te wezen, die in plaais van gebruik te maken van een der bovenbedoelde offerten zelf een advertentie opgeeft om ge gadigden voor de huwelijksgemeen schap op te roepen. Of ja, vreemd is het ook weer niet. Het huwelijk is voor velen een handelsonderne ming geworden en een pientere koopman vergewist zich nu eenmaal met alle middelen, dat hij voor zijn goede geld inderdaad het allerbeste krijgt, wat de markt biedt, Een koop is een koop. Er zijn dan ook volstrekt geen bezwaren behalve dan ouderwet- sche moreele - tegen de moderne huwelijksaffaires in te brengen, zoo lang de menschen hun handeltje drijven met d'r eigen geld en van het gemeenschapsvermogen afblijven. Omdat dat laatste niet het geval was, werden we dezer dagen on- aangenaamr getroffen door de annonce van een Rijksambtenaar, die een vrouw wenschte te koopen met 's Rijks financieele middelen. Die meneer is 63 jaar oud, eigenlijk een leeftijd om stil te gaan leven, maar daar hebben we niet mee te maken. Als die meneer zich op 63-jarigen leeftijd nog de diukte van een vrou>* op den bals wil halen, dan moet-ie dat zelf weten Deze Rijksambtenaar, wedr., 63 jaar, wenscht huwe'ijk aan te gaan met wed. of juffrouw. We schrokken even van de schrille tegenstelling, welke hier geschapen werd tusschen een juffrouw en een weduwe, maar die schrik werd al dra vergeten door een schok van veel ernstiger aard. Een man van 63 jaar kan nu eenmaal Diet pronken dat begre pen we met zijn slanke verschij ning en meestal ook niet met zijD jeugdig uiterlijk. Hij moet wijzen op andere attrac ties. Deze Rijksambtenaar noemde ter aanbeveling zijn degelijk, zacht karakter, maar hij begreep blijkbaar, dat een moderne vrouw zulks niet zooveel interesseert. En daarom vestigde hij de aandacht op iets meer concreets, meer zakelijks. „Bij overlijden zoo annonceerde hij recht op pensioen". Hier werden gegadigden dus lekker gemaakt, niet op den mooien man maar op den dooien man 1 Ieder zijn smaak! Nu hebben we totaal geen ver stand van onze Rijks-pensioenrege- len, maar we nemen aan, dat een in den dienst vergrijsde ambtenaar dat wel heeft. De offerte zal dus wel serieus zijn. Dan echter vinden we de zaak eenvoudig een schandaal. Is het mogelijk, zoo vragen we ons af, dat een oude Rijksambtenaar van 63 jaar, die dus nog hoogstens 2 jaar voor ons aller welzijn te werken heeft en daarvoor wordt betaald met het geld van het Rijk zich nog een vrouwtje koopt om zijn laatste levensjaren nog een beetje te laten opvroolijken? Zoo'n oude deugniet kan zich wel een vrouw van 20 jaar assumeeren, die dan binnenkort voor misschien 40 tot 50 jaar een pensioen krijgt van laten we r's veronderstelen - 1000 pop per jaar. Is dat alles in derdaad mogelijk? Moet het Rijk werkelijk zulke ouwe-heeren grap met een halve ton subsidieeren, wanneer een Rijksambtenaar zulks verkiest Waren we lid van de Staten Generaal, we zouden aanstonds schriftelijke vragen richten tot den minister en een briefje om inlichtin- 1932, No. 31 gen zenden aan de commissie-Weiter. Thans kunnen we s'echts afwach ten tot de heer Braat zich om in formaties tot ons wendt. Voor hem houden we de uitgeknipte adverten- t'e in bewaring. Hij kan ze van ons krijgen voor het goede doel, als-ie tenminste geen ongetrouwde dochters heeft, die er misbruik van zouden kunnen maken. Duitschland voor de beslissing. Zal de communistische organisatie worden verboden? De staat van beleg in Ber lijn opgeheven. -Eenscheeps ramp in de Oostzee. Ta rieven oorlog tusschen Enge land—'Ieiland. Verklaringen van senator Borah. o Nu bet Rijksgerc chtshof te Leipzig den eisch van Pruispn heeft afge wezen om een voorloopige beslissing in het besfuursconflict te geven, is het stormpje van verzet tegen Von Papen's staatsgreep weer geluwd en de Rijkskanselier zelve heeft voor verdere afkoeling van verhitte ge moederen zorg gedragen door den staat van beleg in Berlijn en de provincie Brandenburg op te heffen. De politieke spanning blijft overigens enerveerend, nu het Duitsche volk zóó kort voor het geven van een belangrijke electorale beslissing staat. Er waait naar het schijnt een gun stige wind voor Hitier, maar toch nemen slechts weinigen aan, dat de Nationaal-Soclalisten op Zondag a.s. een meerderheid zullen kunnen halen, óók niet met behulp van de Duitsch Nationalen. In dat geval zou Von Papen over geen bestuurs- meerderheid beschikken en zou ook een eventueele overdracht van de macht aan Adolf Hitler haar consti- (utioneelen grondslag missen. Moet Hindenburg zich in zoo'n geval dus weer tot Brüoing wenden Dat wordt weinig waarschijnlijk geacht. Gelet op de scherpe uitingen der huidige Rijksregeering tegen bet communisme, wordt de meening van sommige politici, als zou de regeering voornemens zijn om Da de verkiezin gen de communistische organisatie als staatsgevaarlijk te ontbinden en te verbieden, meer aannemelijk. Dan zou de communistische vertegen woordiging in den Rijksdag en ook in den Pruisischen Landdag worden uitgeschakeld en daarmee zouden de Nationalisten zich een werkmeerder- beid hebben verzekerd. Afwachten tot de beslissing van Zondag, is voorloopig overigens de boodschap De Duitsche marine heeft haar eerste na-oorlogsche vredesramp ge boekt. Het noodweer, dat ook in ons land woedde, heeft Dinsdag jl.. op de Oostzee het opleidingsschip „Niobe" doen vergaan tijdens een hevige onweersbui is het gekenterd Slechts ruim 30 opvarenden konden wordea gered 69 menschen, meeren- deels cadetten, kwamen om het leven. —o Onderwijl vertegenwoordigers van de samenstellende deelen van het Bri sche imperium, óók uit Ierland, in Ottawa bijeen zijn om econo mische regelingen met elkaar te treffen, welke de belangen van wederzijdschen handel en van de industrie zouden kunnen bevorderen, o.a. door de vaststelling van zoo gunstig mogelijke tarieven, zijn de Ieren en Engelschen een hardnekkigen economischen strijd met elkaar be gonnen als uitvloeisel van het bekende conflict, door de Iersche regeering onder De Valera geschapen, toen zij verdere betaling van de grond- annuïteiten (voor vergoeding aan de Engelsche bezitters van in Ierland onder de boeren verdeelde gronden) aan Engeland weigerde en ook de eed van trouw aan den Engelschen koning als koning van Ierland weigerde. De geografische ligging van Ierland wijst het land voor baar uitvoer op Engeland aan. Door onmogelijk hooge tarieven echter heeft Engeland den invoer uit Ierland totaal stop gezet. De Iersche regeering heeft met zelfde maatregelen geantwoord. De Ieren zullen nu trachten om in- en uitvoerregelingen met het Europeesche continent te treffen, maar zulke ver houdingen moeten zich geleidelijk over jaren ontwikkelen. De Engelsch-Iersche economische strijd wordt als erger gekenmerkt dan een militaire actie. Ierland dreigt er door aan armoe, de bevolking aan hoDger te worden overgeleverd. De Engelschen kunnen even hard vochtig zijn als de Ieren koppig. Tenslotte loopt het geschil nog maar over een bijkomstigheid. Beide partijen willen het conflict aan arbri- tage onderwerpen, maar de Engel schen wenschen alleen arbiters uit Britsche gemeentebest, de Ieren wil len ook onzijdige Europeesche rech ters benoemd zien. De regeering De Valera zal voor loopig de kapitalen der annuïteiten bezigen voor leniging van den nood door den economischen oorlog ver wekt. De opmerkelijke bekeering van den Amerikaanschen senator Borah vóór schuldenschrapping of vermindering, mits ook resultaten worden verkre gen ter zake ontwapening en een regeling wordt bereikt in valuta kwesties, houdt de aandacht van velen gespannen. Men verwacht nu een snellere ontwikkeling der schuld, problemen. Borah heeft zijn verklaringen van de week nog aangevuld met de aan sporing, dat de Ver. Staten het ini tiatief zouden nemen voor een on middellijke bijeenroeping eener inter nationale monetaire en economische conferentie, waarin ook het schulden vraagstuk zou kunnen worden ge regeld. Voor den afloop der presidents verkiezingen (in November a.s.) heeft Hoover geeu tijd er voor, zoo heeft hij laten weten. Werk yoor honderd arbeiders gedurende veertig weken. Woensdagmiddag heeft te Venlo een vergadering plaats gehad van autoriteiten ter bespreking van de uitvoering der havenplannen te Wans sum. Op deze bijeenkomst waren aanwezig de burgemeester van Wanssum, de heer M. H. baron de Weichs de Wenne, de adjunct inspecteur der Rijkswerkverschaffin- gen, de heer J. Martin en de heeren Houtzagers en Veis van de Nederl. Heide Maatschappij. Besloten werd Maandag a.s. te beginnen met het uitzetten van het werk. Vrijdag daarop, dus 5 Aug. a.s. begint men reeds met de uit voering. Het ligt in de bedoeling de werkzaamheden aan te vangen met circa dertig man, doch dit getal zal zoo spoedig mogelijk worden opge voerd tot honderd. Men wil de arbeid zoodanig rege len dat menschen uit de naaste om geving hier aan het werk komen om zooveel mogelijk te vermijden, dat arbeiders aan de werkverschaffing een langen weg naar en van het werk moeten maken. De loonen zijn gelijk aan die in de werkverschaffing aan de beken. Men berekent de uitvoering zooveel mogelijk in handenarbeid in ongeveer veertig weken te kunnen voltooien. Uitvoerder is de Ned. Heide Mij., die daarbij geassisteerd wordt door de ontwerper van het project het ingenieursbureau Paul Bongaerts. Zooals men weet, is de beslissing over deze havenplannen met ver bazingwekkende spoed gevallen. Binnen een half jaar werden de voorbereidende srappen, ondanks velerlei moeilijkheden, genomen. Ook de beslissing der regeeriDg kwam merkwaardig snel. Nadat de adjunct inspecteur der Rijkswerkverschaffia- gen Maandag 18 Juli zijn lijvig dossier voleindigde, kwam het re- geeringsbesluit drie dagen daarna op 21 Juli j 1. Men ziet, dat snelheid van handelen ook bij een departe ment niet tot de onmogelijkheden behoort. De haven van Wanssum beteekent thans op de eerste plaats werk voor honderd arbeiders gedurende veertig weken. In dezen tijd, waarin de arbeidsgelegenheid steeds zeldzamer wordt, geeu gering voordeel voor de spreek. De moord op President Doumer. Uit Parijs wordt d.d. 27 dezer gemeld De moordenaar van President Dou mer, Gorgoeloff, is ter dood ver oordeeld. In zijn requisitoir bad de procu reur-generaal verklaard, dat bij hoopte dat de gezworenen zich niet zouden onteeren, dooc verzachtende om standigheden te doen gelden. Voor iemand als Gorgoeloff komt geen strafkolonie in aanmerking, maar alleen het schavot. Bedryfsslnpte. Naar wij vernemen werd aan een aantal arbeiders der Margarinefabiie- ken van de Boxmeer Bacon en Co, wegens slapte in het bedrijf, ontslag aangezegd. Strenge controle. De regeeriogs-coramissaris voorzit ter de Crisis-Zuivelcentrale, brengt ter kennis van de belanghebbende dat met ingang van 1 Aug. a.s. de termijn verstreken is gedurende welken het toegestaan is uit de bewaarplaatsen van veehouders, die zelf melk tot boter verkamen, boter zonder merk te vervoeren. Na 31 Juli e.k. zal dus geen enkele hoeveelheid boter de fabriek, de melkinrichting, de boerderij, de melkslijterij, in het al gemeen, de bereid- of bewaarplaats mogen verlaten, tenzij voorzien van het rijksbotermerk of het speciale crisisbotermerk Voorts zal het na dien datum niet geoorloofd zijn boter zonder merk te vervoeren, te verkoo- pen, of af te leveren tenzij in ver pakkingen van ten hoogste 1 Kg. Zelfkarnende boeren, die zich tot dusver niet bij de betrokken boter- controlestations opgaven met verzoek botermerken te ontvangen, worden daarom in het eigen belang aange raden zulks alsnog ten spoedigste te doen. Het ligt n.l. in de bedoeling na 31 Juli nauwlettend op de na leving van de wettelijke voorschrif ten toe te zien en bij overtreding dier voorschriften tot het doen opmakeo van processen verbaal over te gaan. Arra afgerukt. Toen Dinsdag dhr. V. uit Gennep rustig langs den weg wandelde werd hij achterop gereden door een vrachtauto die moest uitwijken voor een hem tegemoetrijdende luxe-wagen. Op den weg was plaats genoeg. Toch werd dhr. V. door een uitstekende haak van den vrachtauto gegrepen en wel met zooveel kracht, dat hem den linker arm werd afgerukt. Het betreurenswaardig ongeval dat zeker niet aan eigen schuld te wijten is, daar dhr. V. geheel rechts van den weg liep, verwekte heel wat opschudding. De marechaussee heeft de auto in beslag genomen en de zaak in on derzoek. Negen roepingen" in een huisgezin. Zondag droeg een jonge priester van het B. Hart uit de parochie van den H. Dionysius te Tilburg, die op 15 Juli 1.1. te Neerbosch de H. Priesterwijding ontving, zijn p'echtige eerste H. Mis op. Zeldzaam is deze plechtigheid te noemen, door dat de neomist, pater F. Hovers, bij het opdragen van zijn eerste plechtige H. Mis in Heike's parochiekerk werd geassisteerd door twee priester broeders, de weleerw. paters W. Hovers, oud missionaris in Zweden, thans aangewezen voor een verren missiepost in Amerika, en J. Hovers, rector van het Groot Seminarie der Priesters van het H. Hart te Lies bosch. Pater F. Hovers, die Zondag zijn plechtige eerste H. Mis opdroeg, is met nog vijf andere broers in de Congregatie van het H. Hart ge treden. Als negende kind van de groote familie is hij de vierde, die in de H. Priesterwijding zijn ideaal als priestermissionaris heeft bereikt. Een zijner broers stierf reeds als jong missionaris, terwijl nog twee zich voorbereiden voor het ontvan gen van het H. Priesterschap. Drie zusters omhelsden den religieusen staat, waardoor zich geheel het huis gezin aan den dienst van God heeft gewijd. Worden gevraagd: 1 bejaarde huishoudster 2 flinke boereodienstmeiden 1 kappersleerling 2 schildersknechten 1 boerenknecht 17 a 18 j. v. dad. 1 huishoudster voor priester Bieden zich aan Roggemaaiers Burgerdienstmeisjes voor dad. Dagmeisjes Smidsleerling Metselaars, timmerlieden, losse arbeiders, stucadoors. 2 chauffeurs 1 smid-chauffeur 1 timmermansknecht Boerenknechten en daglooners Roggebindsters DE NOTARISSEN Jhr. van Sasse v. Ysselt te BOXMEER en J. H. J. Pluymaekers te VENRAY berichten dat zijn ingezet Koop. I. en tuin te Overloon op f 6000, Koop II. De aanwezige ma chinerieën als cirkelzaag met 5 zagen, vlakbank met beitels, van diklebank 'met beitels, automa tische slijpmachine, 5 langgat- booren, ketlingfraismachine met geleider, fraismachine, lintzaag, automatische vijlmachine, ruw olie motor 3enz en hel drijfwerk op slechts f 1200. De massa van I en II f 7225. Koop III. Bouwland a.d. Hei kant, nabij van Rijswijk op f 200.- TOESLAG op Dinsdag 2 Aug. 1932 nam. 4 uur, in het café van J. Crooymans te Overloon. De goederen behooren in eigen dom toe aan Joh. Otlen, aannemer en timmerman le Overloon. Aanvaarding en betaling 30 October 1932. f 5000 kan als eerste hypotheek op het verkochte gevestigd blijven. te VENRAY zal op Vrijdag 12 Augustus 1932 nam. 6 uur, in het café van Godf. Verstraelen te Venray Eindslr^at, krachtens art. 1223 B.W. publiek verkoopen Gemeente Venray Huis, tuin en bouwland aan de Bossche Molen, Sectie C i»o. 205 en 5631 groot 62.50 a. Voorschreven onr. goed behoort toe aan Joh. Peeters. Aanvaarding en betaling 12 No vember 1932. In lasten vanaf 1 Jan. 1933. Notari» Holitit te HORST zal op Woensdag 10 Augustus 1932 voorm. 10 uur in café den Engel van den Heer J. v.d. Munckhof te Venray, ten verzoeke van den Heer Karei Jacobs te Venray, publiek verkoopen 100 M2 dansvloer, 100 M2 plan kenvloer, 12 tentzeilen 61/2 x-li'ïM, tafels, banken, 100 klapstoelen, buffet oplegger, diverse schotten geschikt voor kippenkooien, enz. Bij 1 pond fijne Koffie van 50 ct. per pond 2 mooie vleeschvorkjes CADEAU. Bij 2 pak zelfrijzend Bakmeel een mooie suikerschep CADEAU. Bij 10 pakjes Pudding een fleschje Grenadine CADEAU. Suiker per pond 18 Beschuit per pak 10 Mosterd per glas 10 Lucifers per pak 6 Stijfsel per pond 12 Zachte zeep 3 pond 20 Soda per pond 3 Pruimedanleu groolele maat 20 Schoenpoets per doos 8 Toiletzeep per stuk 6 Grove en Gruiscandij p.pond 28 Fijne Kaas per pond vanaf 25 Grenadine, Ranja, Citroen p fl. 17 Fijne Koekjes Allerhande per half pond 18 Caramels per half pond 15 Bitterkoekjes per half pond 20 Abrikozenpulp per bus ongeveer 5 pond C8 enz. enz. Alles le kwaliteit. Laagste prijzen. Hofstraat 8. 50 Executoriale verkoop Deurwaarder Schreurs te Venlo zal op Maandag den eersten Augus tus a.s. des namiddags om 2 uur te Oirlo ten huize van P. H. Janssen, landbouwer in bet Boddebroek aldaar publiek a contant verkoopen Meubilaire goederen, waaronder tafels, stoelen, kasten, schilderijen, ledikanten, fornuis, porcelein, glas en aardewerk enz. verder pl.m. 600 Kg. hooi, voederketel, aardappelenmoleu, een varken, kippen, pl.m. 190 hoopen rogge enz. Alle welke goederen in executoriaal beslag zijn genomen bij procesverbaal dd. 21 Juli 1932. De goedtren zijn te zien een half uur vóór den aanvang der verkoop. ontvangen 15 Lepels, Vorken en Messen gewone en vlekvrije. In moderne Pendules en Klokken vindt U bij ons een zeer fraaie collectie aan scherp concurreecende prijzen.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 9